Gebrs. Bol willen veer met NIET... LEVENSMIDDELEN JONGENS en MEISJES GEHUWDE DAMES Dè soep om veeBc fe eten S Enige ervaren CHAUFFEURS NET MEISJE MEISJE Koerier assistent-boekhoude EEN VEILINGEMPLOYE „De familie Kegge1 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 18 APRIL 1956 Raad van Valkenburg Aan een van de voorwaarden zou niet kunnen worden voldaan Onder voorzitterschap van de loco-bnrgemeesier N. Ouwersloot kwam de Valken- burgse gemeenteraad gisteravond bijeen. De heer Th. van der MeU had bericht van verhindering gezonden. Van het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onder wijs was een verzoek binnengekomen voor een uitkering om ie kunnen overgaan tot de aanschaffing van leermiddelen voor het verkeersonderwijs In alle klassen, en twee handwerkkastcn. Dit laatste hield verband met de behoefte aan bergruimte door de voortdurende groei van het aantal leerlingen. BU overplaatsing van de school In een nieuw gebouw zouden deze kasten kunnen worden meegenomen. Niemand maakte bezwaar. De huur van een perceel tuingrond ge- ljegen aan de Hoofdstraat, en de volks tuintjes, gelegen aan de Marinus Post- étraat. zal voor 1956 verlengd worden onder dezelfde voorwaarden als in 1955 Rondom de nieuwe muziekkoepel zal een trottoir worden aangelegd, mede ter ver fraaiing van de kom van het dorp De schoonmaakster van het raadhuis mevr. A. P. Jansenn-Ammerlaan. had met Ingang van 1 mei in verband met het be reiken van de 65-jar:ge leeftijd eervol ontslag gevraagd. Dit werd haar verleend acature had een sollici- d. Met algemene stem- J. Hoeewcniing-Rhijns- burger benoemd, voorlopig voor een maand. Het voorstel om aan het gemeenteper- soneel voor 1956 en volgende iaren eer vakantie-uitkering te verstrekken var 4 pet van de bezoldiging, benevens ovei 1955 een uitkering van 3 pet van de ge noten wedde, werd zonder discussie aan- Een gedeelte bouwgrond aan de Hoofd straat, gelegen tegenover de N.H. pasto rie, werd te koop gevraagd door het bouwbedrijf J. Splinter te Voorschoten op voorwaarden, die het college van B. en W. aannemelijk voorkwamen. Het voor- n bestaat om overeenkomstig het uitbreidingsplan hierop een dubbele be drijfswoning te bouwen. Aan genoemd be drijf is op dezeLfde voorwaarden tot december 1956 optie verleend op het t|*r- i, gelegen tus6en het pand Hoofdstraat •n het nu te verkopen gedeelte. Ook dit voorstel werd met algemene stemmen aanvaard Bouwkas Het voorstel om toe te treden als lid van de Bouwkas Nederlandse Gemeenten vroeg nogal nadere toelichting, woners kunnen dan deelnemer worden van de Bouwkas. wat inhoudt, dat zij, dien ze een bepaald bedrag bezitten, met financiële steun van de Bouwkas eigen woning kunnen bouwen. Zij rr dan eerst 15 pet van de bouwsom S] of dit bedrag ineens kunnen stortei later een spaarder gaat bouwen, mc gemeente zich garant stellen Of i«_ als spaarder wordt toegelaten, beoordeelt een gemeentelijke commissie. De raad meende. dat nier gunstige voorwaarden worden geschapen, en stem- jde toe, dat drie aandien van f 250 worden j genomen, waarop 20 pet of in totaal f 15H zal moeten worden gestort. Binnenkort zullen de inwoners nadere inlichtingen ontvangen via de Bouwka*. De gebrs. Bol hadden per brief aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat zij be reid zijn het overzetveer met veerrecc- ten aan de gemeente te verkopen voor een bedrag van f 8500. benevens vrije over tocht voor gebrs. Bel en pereoneel voor zover dit nodig is voor werkzaamheden op hun landerijen, Een brede discussie intstond over deze kwestie, temeer, om dat B. en W. niet met een voonste] wa in gekomen Aanvankelijk zag het er naar uit. dat men direct een gegedigde zou hebben, die het veer kon pachten. Dit is echter anders gelopen. Een wille keurig Ingestelde verkeerstelling op twee dagen had aangetoond, dot twee personen een behoorlijk loon kunnen verdienen, maar de bediening van het veer vraagt meer arbeidskrachten, omdat er op zeven dagen nok 's zon dags vaart de pont van 6 tot 22 uur voortdurend iemand moet zijn. Bo vendien maakte de heer Poot er be zwaar tegen dat de gebrs. Bol de voorwaarde hadden gesteld van vrije overtocht voor henzelf en hun perso neel. Die voorwaarde zal zeker niet ingewilligd kunnen worden. Ten einde zich beier op de hoogte te kunnen stellen, deed de heer Poot de sug gestie, dit punt aan te houden tot een volgende vergadering. Aldus werd be sloten. Bij de rondvraag vroeg dè heer G. van Leeuwen, of er niet wat strenger toezicht kan worden gehouden op loslopende hon den. De voorzitter zei. dat de mededeling in de pers niets heeft geholpen, maar vol gens verklaringen zijn de mpeste honden die-loslopen, van dc tuinders zelf. Hij be loofde echter, dat hij opdracht zou geven lan de politie om er strv ;er op toe te :ten. De heer Poot vroeg oo-k nauwkeu riger cpntrole ten aanzien van de ven iers. die de gemeente overstromen. Het >ezit van een ventvergunning moet toch geëist worden. Geboren: Janny. doehter van A. van Leeuwen en N. C. Kersbergen; Wi'l'lem And-ré, zoon van D van Leeuwen en K. Ouwehand. Getrouwd: K. van der Velden en J. Haasbroek. WARMOND Jonge Kerk De Jonge Kerk vergadert vrijdag 20 april in woonark ..Zenith". Ds. A. van Leeuwen uit De Kaag spreekt over „Ge mengd huwelijk en overheid", het laatste onderwern uit de reeks: „Met de and?r in de wereld". On deze vergadering zullen tevens zij. die Das belijdenis van het geloof hebben afgelegd, worden begroet. Schouw sloten Op dinsdag 24 april zullen alle sloten in deze gemeente door B. en W worden geschouwd. NOORDW11K Postzegelclub postzegelverzamelaarsvereniging n onder voorzitterschap van de heer H. P. Heruer bijeen. Er werd gesproken het rondzendverkeer, dc viering van het tweede lustrumfeest in oktober en de ledenwerfactie. Onder leiding van de heer J. van der Voort was er een veiling Overeenstemming Tijdens een vergadering van de bestu ren van de eerste'nulpbrigade en de Noordwijkse Reddingsbrigade, gehouden in verband met verschillende tussen deze organisaties gerezen moeilijkheden, 1* volledig overeenstemming bereikt, zodat gezegd kan worden, dat de verenigingen gezamenlijk en in alle vrede het bestaan voortzetten. Aanrijding Op de Noordboulevard stak de heer H D. G. L. met de fiets de weg over. toen hij door een vrachtauto van de firma D werd aangereden. De man bleek alleen een gekneusde enkel te hebben opgelo pen. IWNSBUItG Spreekbeurt Ds. C. v. d. Bosch, Herv. predikant te Bodegraven, hoopt vrijdagavond om 8 uur voor te gaan in de zaal achter de Chr. Geref. kerk aan de Oegstgeesterweg. SASSEKHZIM Ter Leede weid tweede klasser Het eerste elftal van Ter Leede hee! zaterdagmiddag zonder te spelen de r we tweede klas van het zaterdagvoetb| bereikt. De enige concurrent Leede. N.S.V.V. uit Numansdorp, speeli namelijk gelijk tegen Doto (Rotterdam! waardoor Ter Leede veilig kwam te staaj Het bestuur van Ter Leede heeft plai de promotie in verenigingskring te 35 Jaar ih de zuivel Half april 1921 begon de heer J. Bettl een zuivelbedrijf in De Kaag. Na elf ja} werd het bedrijf overgeplaatst i senheim, waar het nog bestaat. Dit jubj leum is in besloten kring gevierd. Zang- en toneelavond Maandagavond hield de Herv. zangve enlging „De Lofstem" in het vereniging gebouw de jaarlijkse feestavond. programma voor de pauze bestond koorzang, solozang en pianospel, na de pauze een toneelstuk weri voerd. De soliste, mevrouw Van He zong liederen van Mendelssohn, Schul en Haydn. De zang werd afgewisse door de pianiste mei. G. van Goeverdaj Het toneelstuk „Welkom binnen' ongevoerd door een groepje uit Noon wljkerhout. De avond werd besloten een geanimeerde verloting. Het de schoonmaak vernieuwt U kaslrandjes en kastpapier. Het is zo gemakkelijk om deze vast te zeiten met strookjes zelfklevend SELLOTAPE Keurig en onzichtbaar. Kóóp eens een apparaatje mei 4'h m. origineel SELLOTAPE. I Origineel SELLOTAPE herkent U ean het merk op iedere rol. IVerkrijgbaar bij de kantoorboek handel waar U deze voor 101 kleine klusjes Imp. N.V. „De Atlas" Delft alleen de prU§, maa ook de kwaliteit WU leveren alleen uitstekende kwaliteiten tegen de laagste prijzen. KOP EN SCHOTELS NESTEN SCHALEN B-keus. 5 stuks 2.95 met decor. COMBINATIE TAFEL-, THEE-, ONTBIJT SERVIES, 49-delig, porselein 98. Maakt het gezellig met onze VAZEN In grote verscheidenheid en elke prijs. TRAPPEN, p. trede 1.65 STRIJKTAFELS 9.75, 11.50. enz. tot 39-90 TOMADO- en BRABANT! A- ARTIKELEN. NATUUHLHK HET IMAIllEHUK tóO-fói TEL 25W-2STOI iü nog voordeliger dan U denkt haast u11 Onze voorraden zijn beperkt. IJSWAFELTJES, het lange wafeltje met heerlijke vruchtensmaak. 200 gram lange sprits. ons bekend kwaliteitskoekje. pindarotsjes. zuivere chocolade vermengd met grote pinda's. 150 gram fruit glacé agar, van zuivere vruchtenmoes gefabri ceerd. 200 gram gevulde pinda s, een heerlyk snoepje als echte pinda's. 200- gram favoriet melange. frisse smaken in een leuke ver pakking. 200 gram vruchtengriesmeel, prima kwaliteit. 150 gram aardbeien op sap, zwaar gevuld met hele vruchten. Per flacon appelstroop, „de echter Limburgse", per flacon koffiebonen, een melange van geurige soorten koffie. 250 gram maïzena en custard, extra voordelig. Samen 2 pakjes zalm, e rose moot. Per blik edammer kaas 40, een prima snijdbnre Zuid-Ho!!, kwaliteit. 500 gram leverkaas. ait\jd smakelijk op Uw boterham. 200 gram 0.75 0.42 0.39 0.55 0.59 0.44 0.35 0.21 0.93 0.34 1.59 0.43 0.76 1.16 OCHTENDHOEST? fa* PACTOLAN Auto Ie koop, Morris Direct van eerste eigenaar Kilometerstand 70 000. Me chanisch en uiterlijk in onbe rispelijke staat. Steeds door mij alleen zeer keurig bere den. Zuinige wagen, en prima onderhouden. Prijs 2950.-. Postma. Juffermansstraat 56. Oegstgeest. Telefoon 31891. Gevraagd: FLINKE HUISH. HULP voor enige ochtenden per week. Mevr. v. d. Brink. Zijl- dijk 5 bij Spanjaardsbrug. spoedige indiensttreding a) VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT b) AANKOMEND MEISJE Schriftelijke sollicitatie te richten aan: N.V. Koninklijke Nederlandsche Fabriek van Wollen Dekens v'h J. C. Zaal berg 8z Zoon. Vestestraat 1. Leiden. N.V. Cacao- en Chocoladefabriek „BARONIE" Alphen aan den Rijn afdelingen NEPTE alsmede Geboden wordt een prettige werkkring met goed loon en eventuele prestatie-toeslag. Bedrijfskleding wordt in bruikleen verstrekt en voor reisgelegenheid wordt gezorgd. Zij, die nadere inlichtingen willen verkrijgen, kunnen zich donderdagavond 19 april tussen half 8 en 9 uur vervoegen in Restaurant Liberty, Stationsstraat 2. Lelden. Personeel gevraagd Net meisje voor halve da gen of werkff'.er, wegens hu welijk der tegenwoordige gevraagd. Werktijden nader te reeelen. Mevr. Veerman. Nassauiean 48 Oegstgeest. 2e aank. kapster. H. Be- deker. Voorstraat 73, Kat wijk aan Zee. Tel. 2584. Voor de kinderen en voor huleh. bezigheden wegens ziek'.e zo ep. mogelijk flinke hulpen gevr. in Chr. Jeugd- hulp. Zoeterwoudeesingel 99 Gevraagd een meisje voor npakwerk Bakkerij ,,'t Wit te Hek". Adm. de Ruyter- laan 2, Katwijk aan Zee. Gevraagd: flinke zeifst. hulp in de huishouding, v.g. g.v., of werkster. Huize .Welmoed". Noordeindspiein 2 B. Leiden. 0 Gevraagd: een fhnke win keljuffrouw. Liefst met het vak bekend. Bakkerij ,,'t Witte Hek". Adm. de Ruy- terlaan 2. Katwijk aan Zee. Telefoon 2208 Gevraagd: colporteurs ruime bijverdienste in ivonduren. Br. no. 7168 au van dit blad. Mevr. Buitinkvan Berge. Storm Ï3, Wassenaar, telef. 2638. vraagt net dagmeisje of Gevraagd voor de banket bakkerij een 2e bediende, een 3e bediende en een leer ling voor loop- en bakkerij- werk. Luxe bakkerij P. L. Ahsmann. Hoge Rijndijk 1J8. Leiden. Telefoon 26939. 0 Gevraagd: een expeditie- knecht. Fa. Gebr. Kruyt, Ijzerhandel. Nieuwe Rijn 61, Te huur gevraagd Jong echtp. z.k. (man aca demicus) zoekt kamers met gebruik van keuken in Lei den of omgeving. Spoed ge wenst. Br. no. 7166 bur. bl. Te koop gevraagd 0 Te koop gevr.: een elek trische motor 3'4 P K.. 220 Volt. Moet In goede staat zijn. Tevens een paar goede voetbalschoenen te koop. maat 42. D. Kromhout. Ka naalstraat 38. Rijnsburg. 0 Brcmmer vraagt te koop antieke meubelen, ronde *.a- fel6, bronaen en koperen beelde<D, pendules-tellen, kristallen kronen. Saksisch porselein, goud. zilver, de kenkisten. koperen voor werpen, Perzen enz. enz Bremmer, Morsstraat 41, te'. 26918. Goegerritsteeg 1, tel. 22791. 0 Orgel gevr. Omschr. merk, reg. pnjs. H. Bertus, Patiij-nesti-aa-t 26 Maassluis. Te koop aangep. Harley Davidson 1949, na rev. - 5000 km. gelopen met ace. R. O. Fock. Oude Vest 53. Tel. 25831. 0 Pootaardappelen. Goed gekeurde pootaardappelen. Eigenheimers, Libertas, Noordelingen, Meerlanders, Bevelanders enz. Met en zonder spruiten bij A. v. Eg- mond Wzn., Sandtlaan 19. Rijnsburg. K 17182502. D.K.W. 200 cc. met zijspan ingericht voor 2 kinderen. Hoofdstraat 27, Leiderdorp, 0 Pootaardappelen. Vroege en late in soorten en maten. Ook voorgekiemde. P. van Gorkum, Pootgoedhandel, Dorpsstraat 61, Hazerswoude. Telefoon 187 (K 1728). 0 Trapnaaimachinc. In luxe salonkast. Prima werkend. Onder volledige garantie. Prijs billijk. Haagwcg 172 a. Lelden. Telefoon 25510. Jawa Dcc '54. z g a n.. goed onderh., km-st. 7000. A. L. v. Delft, Katwijkerweg 4. Rijnsburg. Aangeboden: tweemaal 4 kamerstoelen, eiken, in goe de staat. Commandeurspad 2. Katwijk a d. Rijn. 0 Graszoden In elke hoe veelheid aangeboden. J. L. Phillppo. Margrietstraat 5. Telef. 26414—31512. Leiden. Diversen 0 Als uw kinderen vragen, kunit u dan verantwoord antwoorden? N.V. S. H. In lichtingen dinsdagavond 8- 10 uur, Papengracht 26 Vraagt hel uw vrienden, die reeds een bromfiets, scoo'er of motor bij ons gen: Voor een eigen ver voermiddel Valk H. Schouw. Voorschoten. Die doen dit al 35 jaar. 0 Perzische kleden, ronde tafels, kabinet, ladekastjes, mah. jalouziekastjes, kleine hall ba rok met bergruimte 50.-. Wortelnoten wand kastje vazen voor schemer lamp, antieke bruidskist 175.- Oud Stol? koperen kronen, koper en tin. Ter Wi Hooigracht 86. Verhuur zonder chauffeur Ford, Simca, Vauxhall, V.W 8,- p. dag, 8 cent p. km. Wenkihoven, Van 't Hoffstr 11. Tel. 22300. 0 Markiesdoek 140 breed 2,60, gordijnstoffen 2,59 per meter. Bij aankoop van 25.- vergoeden wij uw trei-nkosten. Roemers, Wei- maretraat 45A. Den Haag. Goede vriend(inn)en vindt u bij de Algemene corres pondentieclub Postbus S 6057 Rotterdam. Vraagt gratis In-lichtingen. Vcran, St. Jorisstecg 14. Chemisch reinigen. Keurig, vlug. goedkoop. Zo, dat aan de levensduur der kleding geen afbreuk wordt gedaan Jongeman, P.G, 22 jaar, reeds 5 jaar in Canada ver blijvende en nu met zijn ouders een eigen farm heb bende, zoekt langs deze weg serieuze kennismakking met een beslist net Hol-1. meisje, (buitenmeisje of boeren dochter) diie genegen is naar Canada te emigreren. Br. no 7165 bur. blad. Koopt by ons uw A.E.G. Miele, of F.A.M. wasmachi ne 1 jaar garantie, reeds v a 172,50 Hansenstraat 28a Ook 's avonds. Grundig, Blaupunkt. Graetz, Tel-efunken radio's en pickups. Bij aa-n-koop op afbetaling belaa-l-t u geen rente. Hansenstraat 28a. Ook "s avonds. 710''" korting op alle mei-ken radio's, pick-ups en bandrecorders. Ons adres: Hansenstraat 28a, Leiden. Ook 's avonds. 0 Ncd. Ver. voor Scxuelc Hervorming, afdeling Lei- dep, Postbus 136. Lezing Mevrouw A. v. d. Vliet-de Vries over „Opvoedingspro blemen bij kleuters" in „De Burcht". Nieuwe Rijn schuim 19. 8 1 AU es op he sebuimruhber plastic vindt u in onze spe- cicaalzaak MARE 70: Schuim- plastic speelgoed, vatenkwas ten, tochtband Schuimpla6. Mc onder uw traploper geen stof. glijdt niet en onver slijtbaar 0 Naaimachines. Voor een goed en prima werkende naaimachine: De Naaimach - speciallst Dernee. Haven 7. Tel. 25365 Waaigat 17. Kat wijk aan Zee. Tel. 2278. Gitaar-, Accordeon-, piano- mandoline-, banjo-, blokfluit-, hawaii-gitaar-, klarinet-, saxofoon-, trom pet-, slagwerkcureussen. In- bruikleen en he*, einde der cursussen eigendom Gratis pro spectus. Muziekschool Zwaag Korevaars'raat 5. Tel 24358, Handschoenenreparatie! - Alle voorkomende reparatii aan uw handschoenen wo: den door ons prima uitge voerd. Tevens speciaal adre6 voor kousen-reparaties! Novelty, Haarlemmeretr. 16 Kostuums, regenkleding, demi's. sportcombinaties. mantelkostuums, mantels f 10.maandelijks. Schrijf aan SUPER STANDING, Jac. Cremerstraat 44 b. Arnhem. Kleur en maat vermelden. Wilt U een fototoestel kopen Kom dan bij Pijl eens binnen lopen. Speciaal adres voor rolfilms ontwik kelen. afdrukken en vergro ten. Let op het juiste adres. Haarlemmerstraat 108. Het huwelijksgeluk van U beiden begint met 'n foto van Pijl uit Leiden Laat ons ook 'n mooie reportage van Uw huwelijk maken. Foto PUI, Haarlemmerstraat 108. Tel. 24889. Rijwielen. R. S. Stokvis. Gruno. Simplex. Senders en Marepoort rijwielen. Reeds vanaf f 2.50 per week. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Telefoon 26857. 0 Een nieuw rgwiel krijgt u terug, zo goed als nieuw, als u uw rijwiel laat moffe len bij ons; 1ste klas gemof feld, nieuwe kogellagers, nieuwe handvatten. alles keurig afgebiesd. 30. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Wasmachines. Laat u niet misleiden, maar koopt een merkmachine. iets waar u uw leven plezier van hebt Erres. Mielle, Fam, Glas beek enz. Reeds vanaf f 250 p. week. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Tel. 26857. 0 wy financieren uw auto. -v3»or. rijwiel, scooter, brom fiets en tevens stationaire -echincs. na. landbouwma- -hines. Alle verzekeringen kantnor C. W Betcke Kanaalweg 11, Lelden. Telefoon 26785. 0 De Knittax breimachine met het voorzetapparaat breit automatisch recht, averecht, patent en ontel bare patronen. Vraagt In lichtingen aan Knittax-Brel- school Van der Spek. Haar lemmerstraat 196 A. Telefoon K 1710—23214. Ook gemak kelijke betaling. Gevr. nette werkster voor ong. 15 uur per week. Zuider apotheek, Lammen- schansweg 4, Tel. 23553. Gevraagd HUISHOUDSTER gevraagd door Exp. WESSE- LING. SASSENHEIM, Oost haven 33-35, Tel. 7104. Gevraagd voor direct of later leeftijd tot 20 jaar. Hulp van werkster is 2 dagen per week aanwezig. Tram- of bus- kosten worden vergoed. Aanmelden: Mevr. de Man, Lange Kerkdam 17, Wasse naar. Tel. 4702. GEVRAAGD Mevrouw Groen van c Vijver, Pieterskerkhof vraagt wegens huwelijk v het tegenwoordige, 't Is DE manier 1 Wij vragen vnor onze afdelingen WONINGTEXTIEL HERENMODE, Persoonlijke sollicitaties dagelijks of brieven met volledige inlichtingen aan de afd. Personeelszaken Vroom Dreesmann Leiden N.V. C.A.R.-Industrie N.V. te Katwijk a. d. Rijn vraagt met moderne opleiding en meerdere jaren ervarin Leeftijd 25—30 jaar. Aantrekkelijke, gevarieerde werkkring. Uitvoerige brieven a adres: Valkenburgseweg 2 VEILINK KATWIJK EN OMSTREKEN vraagt voor spoedige indiensttreding (voor werkzaamheden in de kistenloods) Sollicitaties met uitvoerige gegevens te richten aan FEESTAVOND van de Leidsche Chr. Oranje Vereehigingl in samenwerking met de „Ver. Koninginnedag* op MAANDAG 30 APRIL A.S. 's avonds 8 uur in de SCHOUWBURG de „TIMDELERCLUB" brengt dan bovenrangen: f 2.-; benedenrangen: f 2.50 (- garderobe)! Kaarten dadelijks verkrijgbaar bij fa Kouwenhoven Doeza- straat 37 - Leiden. Plaalsbcspreken a f 0.15 a d. Schouwburg Zaterdag 21 april a.s. 's middags van 3 tot 4'-2 uur.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4