Mr. G. C. van der Willigen als burgemeester geïnstalleerd Voorhout nam afscheid van burgemeester Kolfschoten School met de Bijbel gaat het gymlokaal verbouwen zong en Ouderavond Chr. technische school goed geslaagd BEZORGER NIETTWE LEIESCHE COUBANT 6 DINSDAG 17 APRIL 1958 In Haarlemmermeer werd gevlagd Wederzijds vertrouwen: punt van het grootste belang TN HET RAADHUIS TE HOOFDDORP heeft gistermiddag de installatie A plaats gehad van de nieuwe burgemeester van de gemeente Haarlem mermeer, mr. G. C. van der Willigen. Daartoe was om drie uur een raads vergadering belegd, waar mr. Van der Willigen met zijn echtgenote en kinderen aanwezig was en wethouder J. A. Oudsheusden na een welkomst woord de installatie verrichtte. Hierna sprak burgemeester Van der Willi gen zijn dank uit voor de prettige ontvangst, die hem ten deel was geval len. Hij hoopte, dat de verstandhouding tijdens zijn ambtsperiode even hartelijk zou zijn. Namens de raad voerde vervolgens het oudste raadslid, de heer M. J. van Nieuwenhuizen, het woord en gemeentesecretaris G. H. Thier zegde de grootst mogelijke medewerking van de ambtenaren toe. Nadat de secretaris het benoemings besluit van H M. de Koningin en een brief van de Commissaris der Koningin in Noordho*lland had voorgelezen, zei wethouder Oudsheusden onder meer. dat 1 burgemeestei en veelomvattende taak is weggelegd. De gemeente Haarlemmermeer i$ uit bestuur lijk oogpunt bezien buitengewoon interes sant. zo zei de wethouder, die het ver zoek van mr. Van der Willigen om de installatie zo bescheiden mogelijk te hou den wenste te eerbiedigen en daarom niet Geen koerswijziging in West-Duitsland Adenauer heeft Moskou niet nodig De Westduitse regenng heeft in een spe ciale verklaring de westelijke Geallieer den verzekerd, dat zij geen afzonderlijke onderhandelingen met Rusland over de Duitse eenheid zal beginnen. De regering van Adenauer is slechts van plan hel Kremlin het Duitse standpunt ten aan zien van de kwestie der Duitse eenheid uiteen te zetten. Nooit echter zouden bij eventuele onderhandelingen de westelijke mogendheden worden uitgesloten. Men zal ziah herinneren, dat de Westduitse mi- nieter von Brentano op een persconfe rentie gezinspeeld had op zijn voornemen de Sowjetregering in kennis te stellen van het Westduitse standpunt inzake het verband tussen Duitslands hereniging, de ontwapening en de Europese veiligheid Er is echter geen sprake van een „koers wijziging" ten aanzien van het Westduitse buitenlandse beleid, hetgeen trouwens, zolang Adenauer aan het roer staat, met voor de hand ligt Duitse mark verdringt pond sterling De Westduitse regering en de Bank Deutscher Lander zijn het in beginsei eens geworden om de Duitse mark te ma ken tot de geldeenheid, welke de meeste gebruiksmogelijkheden heeft; een onder scheiding, die thans het pond sterling toekomt. De maatregelen zullen het de Duitsers mogelijk maken in het buiten land effecten te kopen tegen marken en de Duitse exporteurs zullen de ontvan gen deviezen onbeperkte tijd mogen aan houden en gebruiken voor investeringen in het buitenland. Than» moeten Duitsers vergunning vra gen voor aankoop van buitenlandse ac tiva met Duits geld en expirteurs mogen hun deviezen slechts 180 dagen aanhou den. Een einde wordt nu gemaakt aan twee controlemaatregelen, die 25 jaar hebben gegolden. De Indische pensioenen De besturen van enige bonden van Indische gepensioneerden, de Indisch' Pensioenbond, Madjoe en Bendor, hebben naar aanleiding van Indonesiës beslui', om de pensioenen in rocpiah's te betalen een telegram gezonden aan minister mr J. M. A. H Luna met het verzoek door een verklaring de ongerustheid weg te Engels aardappeltekort Kwekers sluiten haastig contracten Zondag kwamen in Londen zeven sche pen met Nederlandse aardappelen aan. Door de vorst in februari is in Engeland namelijk een groot tekort aan aardappe len ontstaan, dat, naar deskundigen aan nemen, nog ongeveer zeveni weken kan duren. De prijzen zijn in sommige Engelse ateden tot het viervoudige van het nor male gestegen, en in Nederland zijn in derhaast 150.000 ton aardappelen besteld. In verband met de aardappel exportstop, die de regering vorige week heeft afge kondigd. doen de Nederlandse kwekers alle mogelijke moeite om de contracten vóór 21 april, de dag dat het uitvoerver bod van kracht wordt, definitief te hebben gesloten. Engeland heeft tevens in Spanje, Italië en de Canarische eilanden aardappelen besteld. In deze landen is de oogst echter, zo dan niet geheel verloren, door de vorst aanzienlijk minder dan in andere jaren. De moeilijkheden in Engeland zijn voor alsnog niet opgelost en het Engelse mi nisterie van voedselvoorziening heeft de huisvrouwen aangeraden tijdelijk op een ander voedingsmiddel over te schakelen. Geen eerste prijs bij compositiewedstrijd De Amsterdamse componist Geza Frid heeft met een Sonate voor viool en piano de tweede prijs gewonnen in de in april 1955 door de minister van o., k. en w. uit geschreven compositiewediStrijd. De der de prijs is door de componist Th. H. Smit Siblnga uit Amstelveen gewonnen met een werk voor zang en piano, „enfants-petes" Een eerste prijs is niet toegekend. De jury (Willem Andrieseen, Willem van Otterioo en Louis Toebosch) vond het peil der in zendingen over het algemeen zeer teleur stellend. Voor de wedstrijd waren 70 wer ken ingezonden. EXAMEN VOOR ADJUNCT-IJKER DELFT, 1« aprtl. Voor het in de 7 gehouden examen veer adjunct-tjktr i geslaagd; W. Bouma te Geuda en J. Franeoijs te RiUand-Battt. ■der wilde uitweiden ever alle proble- n. noden en behoeften van de gemeen- maar meende te kunnen volstaan met het geven van de verzekering, dat men zover de krachten reiken gaarne met de nieuwe burgemeester wil samenwerken tot meerdere bloei van de mooie gemeen te Haarlemmermeer. Alvorens h(j tot de installatie over ging. riep de heer Oudsheusden even wel ook mevrouw Van der Willigen een hartelijk welkom toe. „Van harte hopen wü. dat het u zal zyn gegeven, uw man steeds In zijn mooie, doch moeilijke taak bü te staan en dat u zich spoedig bij ons thuis zult gevoe len", zo voegde de wethouder haar toe. Vervolgens hing hij de nieuw benoemde burgemeester de ambts keten om. onder het uitspreken van de wens, dat God mr. A an der Willi gen in staat zal stellen om in gezond heid vele Jaren de verantwoordelijke taak te vervullen. Sterke banden Burgemeester Van der Willigen zei hierna, dat hij hoopte, op de duur met dezelfde sterke banden aan de gemeente lemmermeer te zullen worden ge bonden als hij zovele jaren aan zijn vorige gemeente Lekkerkerk verbonden is ge- t. Na uitvoerig te hebben ingegaan op het ontstaan en de verdere opbouw zijn nieuwe gemeente, zei hij, zich heel goed bewust te zijn van de grote erplichtingen die hij thans op zich heeft genomen. In dit verband noemde hij de spreuk: „Alleen hij verdient de vrijheid van het leven, die haar dagelijks moet veroveren". De burgemeester beloofde daarom zijn plichten zo ruim mogelijk op te vatten en zoveel mogelijk uit te voe Mr. Van der Willigen sprak de wens heel spoedig met de andere delen van gemeente kennis te kunnen maken legde ten slotte de nadruk op het weder- Industrialisatie De heer M. J. van Nieuwenhuizen ves tigde de aandacht op de voortschrijdende industrialisatie en sprak de wens uit, dat mr Van der Willigen de gemeentenaren zijn belangstelling niet zou onthouden en dat diens ambtsperiode ook in dit opzicht zegenrijk zal zijn. Nadat de gemeentesecretaris de in de aanhef genoemde woorden had gesproken, dankte de burgemeester alle medewer kenden aan deze plechtigheid, waarbij hij nog opmerkte, dat hij in de op het ge meentewapen afgebeelde korenaren ook een symbool van de groeikracht van de gemeente Haarlemmermeer zag. Tijdens de hierna gehouden receptie kreeg men gelegenheid nader met de bur gemeester en zijn gezin kennis te maken. Geref. J.V.'s en M.V.'s naar Boskoop Elfde streekbijeenkomst Rijn en Gouwe Zaterdag ls te Boskoop de elfde streek bijeenkomst van de Getef. J.V.'s en M.V.'s hot gebied van Rijn en Gouwe gehou den. De belangstelling voor deze bijeen komsten is sterk gestegen. De voorzitter de zaterdag gehouden bijeenkomst, de heer Jac. Bijl uit Alphen a.d. Rijn, zei dan ook. dat de bijeenkomsten „uit de zijn gegroeid. Men heeft de elfde bijeenkomst moeten verdelen over twee avonden. Was zaterdag de eerste avond. veede wordt deze week gehouden. In het gezellige Hervormde verenigingsge bouw te Boskoop heeft ds. B. Timmer uit Den Haag zaterdag gesproken over „Waarvan ik een levend lid ben". Ds. Timmer wees er in de loop van zijn betoog op, dat op de kerk, waarmee wij te maken hebben, wel eens kritiek wordt uitgeoefend. Maar wanneer men de kerk ziet als een werkplaats van God, dan wordt ze een wonder. Wie een werkelijk levend lid is. werkt mee in de kerk. Spreker kreeg vele vragen te beant woorden. Er werd verder met genoegen geluisterd naar zang van Truus Boom van de M.V. Oudshoorn en er werd hard ge lachen om het optreden van de J.V.-er Ton Roos uit Alphen a.d. Rijn. Leden van de J.V. en M. V. van Alphen-Hoorn brachten op zeer verdienstelijke wijze de schets „Het jassenmysterie". De slui ting werd verricht door mej. Ad. Ketel, met medewerking van Truus Boom, zang. Zaterdagavond om half 8 begint in het zelfde gebouw de tweede bijeenkomst. Ds. Joh. Lever uit Vlaardingen hoopt dan een referaat te houden over „De prediking" Medewerking wordt ook nu weer ver leend door Ton Roos. Wethouder J. A. Oudlieusden hangt de nieuwe burgemeester van Haarlemmermeer, mr. G. C. van der Willigen, de ambtsketen om. Foto N. van der Horst HAZERSWOUDE De school met de Bijbel heeft In een lokaal van de school gisteravond haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. De voorzitter, de heer Ph. de Gelder, kon vijf leden verwelkomen. Hij felici teerde de ere-voorzitter, de heer IJ. Bol, met zijn vijftigjarig huwelijksfeest en memoreerde het feit, dat de heer Bol lange jaren de vereniging ais be stuurslid, later als voorzitter, beeft ge diend. In zijn dankwoord sprak de heer Bol de hoop uit, dat de ledenvergaderingen in het vervolg beter zullen worden bezocht. Na de notulen van de secretaris, de heer A. v. d. Linde, meldde de penningmeester, de heer W. Slootweg, een klein nadelig MOTIE VAN DANKBAARHEID Scheidende eerste burger krijgt tien jaar aaneen bloemenhulde Er is waarnemend-burgemeester E. J. M. Kolfschoten gisteren bijzonder veel lof toegezwaaid, toen hij na tien maanden eerste-burgerschap de Voorhoutse raad voor het laatst presideerde. Onder leiding van drs. J. H. Derksen heeft men de waarnemend burgemeester een afscheid bereid, dat hem zowel als de gemeenteraad zelf zeker nog lang zal bijblijven. Er werd een oorkonde aangeboden en een grote vaas langstelige tulpen door mej. Lies Heemskerk uit Noordwijk, verloofde van het raadslid A. W. de Groot, bij welke bloemenhulde de belofte werd gedaan, dat die zich tien jaar achtereen steeds in april zal herhalen. Tevens nam de Voorhoutse raad een motie van dankbaarheid aan. gestelde nieuwe raadhuis voltooid. Hij heeft bijgedragen tot de voltooiing In de motie van dankbaarheid staat ver. meld, dat burgemeester Kolfschoten bij zijn benoeming tot wnd-burgemeester voor een tengevolge van de omstandig heden uitzonderlijk zware taak werd gesteld, maar dat hij er in de korte tijd van zijn ambtsperiode te Voorhout in geslaagd de sfeer van aangename samen werking, zowel met de wethouders, d« raad als de ambtenaren ter secretarie, te herstellen. Burgemeester Kolfschoten heeft een belangrijke persoonlijke bijdrage geleverd tot oplossing van de ernstige woningnood door de bouw van een met onaanzienlijk aantal nieuwe woningen Devorderen Hij heeft een definitieve op- tossing gevonden voor de ernstige moei lijkheden. waarvoor de gemeente zich ten aanzien van de watervoorziening gesteld tag. Hij heeft belangrijk bijgedragen aan de verbetering van een groot deel der we. gen in de gemeente, waaronder de be langrijke toegangsweg langs de Leidse Vaart. Onder zijn bewind is de bouw en de inrichting van het onlangs m gebruik «port veld ena anl eg Bewondering De raad geeft in de motie uiting aan cijn grote bewondering, waardering en erkentelijkheid voor het vele, dat door de waarnemend-burgemeester met volledige toewijding, bekwaamheid en werkkracht «Inds juli 1955 in het belang van de ge meente werd verricht. Er werd besloten de motie ter kenrns te brengen van de mi nister van binnenlandse zaken en van de commissaris der Koningin voor Zuid- Holland Om half zes gistermiddag verschenen voor de afscheidsplechtigheid in het nieu we raadhuis alle raadsleden met echtge noten of verloofde, burgemeester Kolf schoten met zijn echtgenote, alle leden van de Alkemadese gemeenteraad, pas toor Bresser van Voorhout, ds. E. H. Kalk man, Herv. predikant, het hoofd van de chr. school, de heer L. Hazelaar, het die zeker 95 procent van de Voorhout»* De Voorhoutse gemeenteraad aan de feestdis. Links van vo ren naar achteren: A. J. v. d. Lans, mevr. Van der Ploeg, J. L. Nijssen, mevr. Prins, mr. J. J. Weve, mevr. Van den Aard weg, C. L. M. Prins, mevr. Nijs sen, J. W. van den Aardweg, secr., mevr. Eigenbrood, M. Los. mevr. Warmenhoven, ach teraan J. Warmenhoven. Rechts van voren naar achteren: mej. Lies Heemskerk, verloofde van de achter haar zittende heer A. W. de Groot, W. van der Ploeg, mevr. Borst, drs. J. H. Derksen, mevr. Kolfschoten, burgem. Kolfschoten, mevr. Derksen, W. Borst, mevr. Weve, A. Eigenbrood, mevr. V. d. Lans. Foto N. van der Horst. hoofd van de R.K. jongensschool, de heer A. H. Allard, ir. V. d. Zande van waterleidingadviesbureau K.I.W.A., directeur van het Noordwijkse waterlei dingbedrijf, de heer J. Melse, de gemeen tesecretaris. de heer J. W. v. d. Aardweg, alle ambtenaren, alle gemeentepersoneels leden, mensen van de rijkspolitie en ver der nog vele vooraanstaande figuren uit het gemeentelijk leven. De drie punten, die in deze vergadering werden behan deld en die we eerder reeds noemden, werden zonder hoofdelijke stemming Dank saldo. De voorzitter achtte het nog niet wenselijk te besluiten tot definitieve af schaffing van de verkoopdagen. De heer G. Boer bracht namens de kascommissie een gunstig verslag uit en prees de pen ningmeester voor zijn vele werk. In de nieuwe kascommissie werden benoemd de heren P. de Bruin en C. Windhorst. De aftredende leden van de oudercommissie, de heren B. A. Bol en S. Huisman Szn. werden herkozen. De heer B. Offringa lichtte met behulp van tekeningen de verbouwing van het gymnastieklokaal toe. Aan de zuidzijde komen een paar grote ramen, terwijl aan dé voorzijde een stuk wordt aangebouwd, waarin een bergplaats voor materiaal, wasgelegenheid en kleedruimte voor jon gens en meisjes worden ondergebracht. De gymzaal krijgt een nieuwe vloer en pla- WOUBRUGGE „De kleine Lofstem' speelde Met Dirk van Vliet voor 't laatst als dirigent Hoewel dit eert buitenstaander niet kon opvallen alles verliep gewoon, zoals altijd lag er toch zo iets als een lichte schaduw over de zanguit voering van „De kleine l^ofstem", gisteravond in de (broeikas-benauwde) bovenzaal van „Het oude Raedthuys". Het was immers de Uiatste keer, dat Dirk van Vliet voor zijn Woubrugse zangertjes stond. Aan een tijd van prettige samenwerking, in sterk onderling vertrouwen, is hiermee een eind gekomen. We geloven wel, dat Woubrugge dit heel jammer vindt en hopen daarom, dat Van Vliets opvolger (in onze omgeving reeds een goede bekende!) het werk met vaste hand en even doelbewust zal kunnen Na opening door de ere-voorzitter van ,De Kleine Lofstem", de heer S. Coupe- us, bevolkten afwisselend het kleuter- en het grote kinderkoor het él te bekrompen toneel. Samen zongen ze het frisse „Wij jong" (Van Ramshorst), de kleuters alleen o.a. „Kleine Fido" en „Volendam- klompen", Dickie van Ravenhorst zong alléén over „Mn zieke popje" en Bauke Couperus en Ba6 Brunt vertelden al zingend in duet, dat ze „een vriendje" Na twee epeelliedjes door de kleuters an Smeets) kwam het kinderkoor eerst goed op dreef met „Had ik uw adem, nachtegalen" (van Ramshorst. op de be- e tekst van onze goede oude Beets) en (naar onze smaak het best) met mo derne, pittige, geritmeerde liedjes: „Pluk de dag" (Lustenhouwer) en „Ochtendlied- (Dirks). Het klonk alles (tweestem- zuiver en men kon het de meisjes (plus vijf jongens) aanhoren, dat ze volop meeleefden en van mooi zingen houden. De gebruikelijke operette né de pauze was deze keer van Anton L. W. Voer- lan (op tekst van Jo Mulder): „De Won derbloem". Het is met het „kinderzang- spel" in ons land nog altijd niet best ge steld en de dirigenten zijn wel genood zaakt, altijd maar weer de assistentie van paleisbewoners, kabouters en lieve elfen roepen. En dan gaat het steeds op dezelfde manier toe: gestolen, zieke, be dreigde prinsjes en prinsesjes worden ge red of genezen, er worden goede daden gesteld, boze machten overwonnen en bij dit alles een massa braafheid vertoond De muziek is in de regel conventioneel en dus vervelend. „De Wonderbloem maakte op al deze regels geen uitzondering. Gelukkig n dat ook de kinderen van „De kleine lof stem" het zo fijn vonden, aan zo'n kleu- fond. Het wachten ls nu op de urgentie verklaring. Als de verbouwing is uitge voerd, kunnen hier geen vergaderingen meer worden gehouden, hetgeen eens te meer de noodzaak onderstreept te Ha- zerswoude te komen tot de bouw van een dorpshuis of iets dergelijks. In de rondvraag werd nog aandacht ge schonken aan de fietsenbergplaats. Men heeft weer een jaarvergunning om ge bruik te maken van het fietsenrek bij de Geref. kerk. Eerste kievitsei De Jongeman M. v. d. Haven Jzn. heeft het eerste kievitsei in deze gemèente ge vonden bevolking vervult, vooi meester Kolfschoten vc gedaan. Mr. J. J. Wev bewoordingen, die alles, wat burge- >r Voorhout heeft sprak hierna in reenstemden met ALPHEN AAN DEN RIJN Toneelavond Boot is bij allen in de smaak gevallen De sportcommissie van de scheepswerven en de motorenfabriek van D en Joh. Boot N.V., die de laatste jaren tal van wedstrijden en ook avonden organiseerde, is ontbonden, want er is een personeelsvereniging opge richt. Maar de gisteren gehouden toneelavond stond nog onder auspiciën van genoemde commissie, die daarmee glorieus afscheid heeft genomen. Een twaalftal dames en heren voerden op de klucht in drie bedrijven van Frans Arnold en Ernst Beach: „In pyama". Wat deze auteurs In deze klucht aan verwik kelingen wisten te verwet-ken, dwingt groot respect af, temeer, omdat het alles niet eens zo onaannemelijk was. En de vrijwel geheel bezette zaal, heeft dan ook enkele uren onbedaarlijk plezier gehad. Dat was wel in de eerste plaats te dan ken aan de heer H. Pont, die als dr. Reinald Zibelius, een overdreven spre kende doctor in de filosofie, op uitnemen de wijze gespeeld heeft; hij was geknipt voor zijn rol. Niet minder werd genoten van de heer Adr. Windhorst, als Bone kamp. de herenboer, terwijl ook Gerrie Verzaal, als de zangeres Ellie Ornelli werkelijk goed speelde. Iets minder, maar stellig ook voldoende waren: de heer H. Kremer, als Emile Doberman, de handelaar, (die wat sterk op de souffleur speelde); zijn eigenzinnige echtgenote Ida, mej. Corry Werther. die sterker in haar spel dan in spreken was; voorts hun dochters Edith en Dora (Joke en Sarie Verschuur) van wie vooral de eerste heel natuurlijk speelde. H. Dirk zwager, als de verloofde Eddy Reiling. kende zijn lesje wel, maar was toch te weinig de vlotte jongeman, die hij moest zijn. Er waren voorts nog enkele bijrollen, die in het algemene kader niet uit de Onnodig te vertellen, dat In dit spel van dreigende echtscheidingen en afgebroken verlovingen alles op z'n pootjes terecht kwam, en toen was er aan het einde een ovationeel applaus. De avond was met een enkel woord in geleid door de voorzitter van de sport commissie. de heer C. H. v. d. Wolf. die de mededeling deed aan het begin ge noemd. Hij dankte de directie voor de de strekking der motie, die hierna werd aangenomen. De heer W. v. d. Ploeg de monstreerde zijn rijmtalent in een schets van toestanden van vroeger en nu. Wet houder Derksen zei, dat burgemeester Kolfschoten aan de vier eisen voldoet, die volgens het boek van dr. Claudius Prinsen aan een burgemeester moeten worden gesteld, de eisen, dat hij wijsheid, genegenheid, moed en rechtvaardigheid moet bezitten. Daarenboven bezit hij echter ook nog de eigenschap der be scheidenheid. Want maar eenmaal was in de B. en W.-vergaderingen de stemmen- uitslag 2—1 geweest. Dat was toen voor gesteld werd de naam van de waarne mend-burgemeester in de gedenksteen van het nieuwe raadhuis op te nemen. Oorkonde Hierna bood wethouder Derksen de oorkonde aan, waarin ook weer het be leid van de waarnemend-burgemeester zeer werd geprezen. Namens de Prot. Chr. fractie sprak de heer Eigenbrood, namens de K.V.P.-fractie de heer C. L. M. Prins. Wethouder V. d. Meer van de raad van Alkemade dankte namens de hele Alkemadese raad voor de uitnodi ging het afscheid te komen bijwonen. Burgemeester Kolfschoten zei vervol gens, dat een burgemeester zijn plichten naar behoren heeft te vervullen. Hij dankte mede namens zijn echtgenote voor de hulde, die hem werd bereid. In het bijzonder dankte hij de beide wethouders, drs. Derksen en de heer Borst, voor de prettige sfeer, waarin hij steeds met hen kon samenwerken Verder werd iedere spreker afzonderlijk dank gebracht. De gemeenteraad van Alkemade bracht hij dank voor het begrip, dat werd getoond ten opzichte van zijn regelmatige afwe zigheid in verband met zijn functie in Voorhout. „Als u mijn opvolger net zo tegemoet treedt als u hpt mij hebt ge daan." zo zei de heer Kolfschoten, „zai het ook goed gaan." Men bracht nog enige tijd gezellig aoor. Sint Cecilia kwam ..Lang zal hij leven" spelen. Diner In café-restaurant Boerhaave zaten de Voorhoutse raadsleden met hun echtge noten en verloofde ten slotte aan een klein intiem diner. Wethouder Borst vroeg of het de goedkeuring van de waar nemend-burgemeester kon wegdragen, dat één van de nieuwe straten, die in de toe komst in Voorhout zullen worden aange legd, naar hem wordt genoemd. De waar- nemend-burgemees'er apprecieerde deze geste zeer, maar hij zag dit toch Liever niet gebeuren. Ten slotte vond men een gulden middenweg De heer Warmenho ven stelde namelijk voor een der toe komstige straten „Van Alkemadelaan" te noemen Hierover zal later misschien in ven raadsvergadering nog worden gespro- rig geval mee te doen, en dat het de ouders in de zaal daarom helemaal niet deerde, dat componist en tekstdichter ge makshalve de platgetrapte paden verko zen. De regie had succesvol gewoekerd met de beperkte toneelruimte, de aankle ding was heel aardig en de zang van d« acteurs en actrices zeker niet slecht. Spel en voordracht hadden meestal levendiger moeten zijn. Het natuurlijkst bewogen zich de bosduveltjes en enkele kabouters. Uiteraard had het geheel een groot Joh. i Wolfswinkel. ALKEMADE Benoeming commies Tot commies A ter secretarie Is be- noemd de heer S Voorberg, die thans commies ten stadhuize van Leiden is. De heer Voorberg zal per 1 juli in diens* 1 treden. ABBENES Simavlcollecte De Simavicollecte in het rayon Abbenes heeft in totaal f 475 opgebracht. Daarvan werd alleen aan de Lisserdijk al f 182 gecollecteerd. OUDE WETERING Bij de rijkspostspaarbank te Oude We tering werd in maart f 3118 ingelegd en ROELOFARENDSVEEN Treffers-nieuws wist het e eerste klas woonlijk, w partijen; mej. R. Heemskerk Stockmann namen resp. twee cn één par tij voor hun rekening.: Tegen het Haag se Wibo schoot het damesteam net iets tekort. Resultaat: 46. Het tweede da mesteam kwam in zijn laatste competitie wedstrijd in dit seizoen uit tegen T.O.V. I en won met 91. Het vierde herenteam boekte een fraai succes. Het won met 10—0 van L.P.S.V. I en werd ongeslagen kampioen. Door overwinningen op P.I.T. '54, Westerkwartier I en Wilskracht II Wist Treffers V zich, samen met R.T.C. I, bovenaan de ranglijst te handhaven. Er staat voor dit team nog een zware beslissingswedstrijd op het programma. Ook het zesde herenteam maakte de com petitie rond. De twee Roelofarendsveense spelers verloren met 32 van Reflex II, maar versloegen Slagvaardig II met 5—0. ning op P.T.T. I, rste damesteam zich in de te handhaven. Zoals ge- mej. J. Heemskerk drie Sparen Bij de rijkspostspaarbank te Roelof- arerdsveen werd in maart f 4352 ingelegd en f 3006 terugbetaald. Tsjerwenkof wil aftreden Volgens het Zuidslavische persbureau Tanjoeg heeft de Bulgaarse eerste minis ter, Woelko Tsjerwenkof, verzocht om ontheffing van zijn functie. Tsjerwenkof heeft het premierschap reeds zes jaar achtereen vervuld. medewerking, steeds aan de sportcommis sie gegeven en vroeg haar ook bij te dra gen aan een prettige werkwijze in ds personeelsvereniging. Doordat het stuk direct Insloeg en er stemming was, hadden „The home players" met muziek en zang weinig moeite tussen de bedrijven de zaal met allerlei vlotte melodieën „mee" te krijgen. Aan het einde, werden woorden van dank en waardering gesproken, waarmede allen van harte instemden. Speeliuin „Bloemhof" hield jaarvergadering In hotel Centraal heeft de speeltuin vereniging „Bloemhof" gisteravond onder leiding van de voorzitter, de heer J. P. de Witfe, de jaarvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaris, ds heer De Heij, kwam duidelijk naar voren, dat de vereniging zeer actief is. Het ver slag van de penningmeester, de heer J. J. Koens, was niet zo opgewekt geschre ven in verband met een chronisch gebrek aan geld. Tot leden van de kascontrole- commissie werden benoemd de heren W. Verbokkum, J. v. d. Snoek en J. Wierin- gen. Op eep desbetreffende vraag deelde de voorzitter mee, dat in september vorig jaar de Koninklijke goedkeuring is ver kregen. De heer De Witt deelde mee, dat de gemeente, behoudens goedkeuring van G.S., een geldlening heeft toegestaan van f.4000 voor de bouw van het nieuwe clubhuis. De aftredende bestuursleden, mevrouw Ederveen—Broer en de heren De Witte en Schreurs, werden herkozen. Kantoor met kantine De firma Gesmen en Zoetemeyer t« Alphen aan den F.ijn heeft met het mi nisterie van Oorlog en Marine een con tract gesloten voor de bouw van een kantoor met kantine te Alphen aan den Rijn voor 372.000. In de grote kantinezaal van de Chr. technische school is gisteren onder leiding van de voorzitter, de heer J. B. Samsom, de ouderavond gehouden. De directeur, de heer Van der BUI, sprak over „Wat ge beurt er op onze technische school?" Hij legde de nadruk op het feit, dat er nauwe samenwerking dient te bestaan tussen ouders en leerkrachten, hoewel de school een zelfstandige functie heeft. De directeur ging de diverse vakken na en stelde leraren en personeel van de school aan de ouders voor. Aan de algemene vorming van de jongelui wordt grote aan. dacht besteed, terwijl tevens gevoel voor orde en netheid wordt bijgebracht. Geza menlijk arbeiden aan een werkstuk is karaktervormend. Reeds tijdens de schooltijd worden de leerlingen vertrouwd gemaakt met het wachtende werk, door excursies naar bedrijven en het bijwonen van demonstraties. De school tracht me' alleen vakmensen te vormen, maar ook vakmènsen. Tot slot werd de film Warmte als Krachtbron vertoond. De ouders kon den hierna met de leraren over de vorde ringen van hun zoons praten, terwijl werkstukken ter bezichtiging stonden op gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN Gevraagd voor ons blad. Inlichtingen bij onze plaatselijke agent, J. van Leeuwen, Jan Nieuwenhuyzenst* 31. Telefoon 2473.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6