Jlietuuo geibsctfe GTouraitt Dader: Ik weet niets meer van de aanrijdingen Britse troepen zullen Ceylon moeten verlaten Midden-Oosten onderwerp Grote Drie te Parijs H.M. opende vanmiddag sterrenwacht Dwingeloo DINSDAG 17 APRIL 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden em Omstreken „Stantoastfcfi l« qfiebleoen myn bert to teyhenspoef Zevenendertigste jaargang No 10629 Parapsychologie op internationale basis ZIE PAGINA 5 DRAMA VENESTRAAT VOOR HAAGSE RECHTBANK Een stroom van getuigen met eensluidende verklaringen VANDAAG stond voor de Haagse rechtbank de 22-jarige Rotterdamse behanger Arie M. L. terecht. Op zaterdagavond 24 september 1955 reed hij 'wee vrouwen dood en verwondde hij negentien anderen ernstig, door dronken met een gestolen auto door de Venestraat in Den Haag te razen. Enkele gewonden worden nu nog verpleegd. sen Rotterdams café had hij tien cognacjes en vijf biertjes gedronken om vervolgens met een in de binnenstad ge parkeerde Amerikaanse auto naar Den Haag te rijden. Geruime tijd voor het begin van de rechtzitting, stonden de belangstellenden, die de publieke tribune zouden vullen, te wachten. Keurig gekleed kwam de jongeman de zittingszaal binnen. Op een enigszins be- icheiden wijze antwoordde hij bevestigend de vraag van de president mr. Van Ge- lein Vitringa, dat hij de 22-jarige behan ger Arie M. L. was. De tenlastelegging, die de officier, J H. Kemper, voorlas, was een herhaling het tragisch gebeuren, zoals dit uit- Ivoerig is gepubliceerd. Opzettelijke dood- jslag of het opzettelijk toebrengen var lichamelijk letsel de dood ten ge- jvolge hebbende, subsidiair dood dooi schuld of het toebrengen van zwaar licha melijk letsel bij een aanrijding onder in vloed van alcohol onder invloed van al cohol, zo legde mr. Kempens de Rotte- dammer ten laste. Vader waarschuwde De president begon met de voorgeschie denis van het drama. Reeds zaterdagsmid- was L. met het bezoeken van een café begonnen. Voor een kennis had hij karweitje opgeknapt en hiermede f2 verdiend. Het geld werd dezelfde middag omgezet in bier. Vervolgens at hij thuis twee boterhammen en vroeg zijn vader ii zakgeld. Zijn vader, hem kennende, weigerde aanvankelijk, maar toen Arie. na een waarschuwing van zijn vader, beloofde geen café meer te bezoeken, kreeg hij geld. De waarschuwing werd echter In de wind geslagen.. Arie bezocht het ene café het andere en „dronk zich vol", zoals de president vanmorgen opmerkte. „Sinds het laatste half jaar was u iedere laterdag en zondag dronken." zo wilde de president weten „Meestal wel", antwoordde verdachte nauwelijks hoorbaar. „Kunt u goed tegen drank?" „Soms". „U durfde uw ouders na al dat café bezoek niet meer onder ogen te komen" „Inderdaad". Zo werd het vragen en antwoorden voortgezet, waarna de president opmerkte, dat verdachte bezeten was door het auto rijden en het bezitten van een auto. „U had geen rijbewijs en had sinds lil maar negen k tien rijlessen gevolgd." Vervolgens kwam de rit van Rotterdam aar Den Haag ter sprake. Zijn vriend D. A. een 22-jarige straatmaker stelde voor, een ritje naar Den Haag te maken, nadat men in Rotterdam enkele straiten had omgereden. een vaart van «100 km werd langs de Rijksweg geraasd, zonder wonder boven wonder dait er een ongeluk ge beurde. In de Wagenstraat liep het mis. Een betrekkelijk geringe aanrijding met een G.E.B.-auto. Dit wist L. zich nog wel te herinneren, maar van hetgeen er na de aanrijding op de hoek Grote Marktstraat-Wagenstraat en in de Venestraat gebeurd was wist verdachte niets meer. „U kwam toch uit de auto?" „Ik weet het niet meer, ik vertel de waarheid". „Toen u op het politiebureau aan het Buitenhof zat. besefte u nog niet wat er gebeurd was?" „Werkelijk niet Maar toen een dame in het bureau kwam en vertelde, dat er twee doden waren, realiseerde u zich wel wat er was gebeurd?" „Ja toen begreep ik het Van de verwarring in het politiebureau maakte L. gebruik om weg te lopen. Hij kreeg een lift naar Rotterdam en doolde een uur in de Maasstad rond. Toen dronk bij ln een café. waar hij zaterdagavond cognac had gedronken, een paar koppen koffie. „Zo langzamerhand was ik helemaal ontnuchterd", gaf L. op een vraag van de president, toe. Toen hij het was Inmiddels zondag morgen elf uur geworden naar huis wilde gaan, stond op de hoek van de «Klik, Grace en Rainier zijn im de buurt:' Vijf jaar geëist Hedenmiddag is voor de Haagse recht bank v(jf jaar geëisi tegen de 22-jarige A. M. L., die de aanrijding in de Haagse Venestraat heeft veroorzaakt. straat waar hij woonde. een rechercheur. Hij meldde zich vrijwillig. Voordat de getuigen-deskundigen werden gehoord, wilde de verdediger, mr. M. D. de Haas, uit Leiden, nog weten of verdachte wel eens eerder cognac had gedronken. „Die zaterdagavond was het de eerste keer", antwoordde L. Getuigenverhoor De eerste getuige die gehoord werd. was de 27-jarige agent van politie G. de Graaf, die op de noodlottige avond dienst deed bij de Wagenstraat. Opmerkzaam geworden door een klap. veroorzaakt door de aanrijding op de hoek Grote Marktstraat—Wagenstraat, zag de agent de auto met een vaart van 60 km., luid claxonerend aankomen. „Ik gaf nog een stopteken, maar ik moest opzij springen, want anders was ik zelf aangereden", vertelde de agent, die bevestigde, dat hij L.. nadat de auto tegen een winkelpui gebotst was. naar het bureau Buitenhof had gebracht. Positief verklaarde deze getuige, dat hij niet de indruk had, dat L. dronken was. De 34-jarige ambtenaar H. Simonis. reed de bewuste zaterdagavond met zijn fiets in de Grote Marktstraat in de rich ting Spui, niet verwachtende dat van rechts uit de Wagenstraat een auto zou komen. Een hersenschudding, kneuzingen, verschillende verwondingen en twee we ken verpleging in Het r.-k. ziekenhuis waren de gevolgen van de aanrijding. Nog steeds staat de heer Simonis onder controle van een geneesheer, omdat de gevolgen van deze aanrijding nog niet achter de rug zijn. (Zie vervolg p g- 9) Kon Paplcrfabr. Van Gelder. Voor verkiezingen handhaving prijsstop kran tenpapier verwacht; te Velsen geen uit breidingsmogelijkheden; uitbreidingen in 1956 gesohat op f 25 min; kans op lening; herkozen tot preeident-i Smidit van Gei der. gekozen saris J. M. B. Beuker i.p.v. J. H. A. Krui. Gemenebest tóch voordeliger Washington/Colombo, 17 april. DE NIEUWE PREMIER van Cey lon. Bandaranaike, heeft in een te Washington gepubliceerd inter view verklaard, dat de Britse troe pen op Ceylon moeten vertrekken. Hij zei. dat buitenlandse bases op grondgebied van Ceylon niet in overeenstemming zijn met het be ginsel van souvereiniteit. Ceylon zal weliswaar een republiek worden, maar er was nog geen besluit De rebellen op Cyprus Poging olietanks op te blazen Nicosia, 17 april. Terroristen hebben vanochtend vroeg sn poging gedaan om te Xeros, 52 kilo meter ten westen van de hoofdstad van Cyprus, Nicosia, twee olietanks op te blazen, die toebehoren aan de Ameri kaanse mijnbouwmaatschappij „Cyprus Mines Corporation". Volgens de eerste berichten, deden zich drie ontploffingen voor, doch er werd slechts lichte schade aangericht Het ge bied werd onmiddellijk door troepen af gezet. Deskundigen stellen een onderzoek ln naar de oorzaak der ontploffingen. Een aantal parlementsleden van alle Britse politieke partijen heeft een „voorlopige verzoeningscommis sie voor Cyprus" gevormd. In een verklaring, die in Londen is uitgege ven, verklaren de leden, dat de on derhandelingen over de toekomst van Cyprus opnieuw op gang ge bracht moeten worden. Als eerste stap dient een parlementscommissie naar Cyprus gezonden te worden. Schipper gewond Terwijl de sleep boot Jantje op het Meppelerdiep naar de nieuwe weg Beukers-Blauwe Hand voer om een sleep te halen vond men schipper S Zoer uit Meppel ernstig gewond en he vig bloedend in de machinekamer Liggen. Hij moet met een been in het vliegwiel van de machine zijn geraakt. Hij verkeert ln levenegevaar. Nieuwe diefstal Rainier verzoent zich met fotografen Monte Carlo, 16 april. Prins Rainier en Grace Kelly hebben vandaag vrede gesloten met de fotografen, juist op het moment dat het ernaar uit zag, dat dit kleine oorlogje de blijde brui loft ietwat zou verstoren. Tijdens de re petitie van de kerkelijke inzegening in de kathedraal kwam Rainier persoonlijk tus senbeide, toen zijn politiemannen juist een regen van knuppelslagen op de hoof den van de fotografen wilden doen neer dalen. De prins legde zijn hand op de schouder van één der ijverigste politie mensen en sprak de historische woorden: „Laat ze hun werk doen!" Er komt ook minder prettig nieuws uit Monaco. Voor de tweede maal in een paar dagen is een grote diefstal gepleegd. Uit een hotel in Monte Carlo zijn vandaag juwelen gestolen ter waarde van 10.000 dollar van mevrouw Arvid Pamp, één der bruidsmeisjes van Grace Kelly. Intussen is ex-koning Faroek van Egypte uit Rome in Monte Carlo aangekomen. Als huwelijksgeschenk heeft hij twee zwarte vazen bij zich, die vroeger van kei zer Hirohito van Japan zijn geweest. Ook ex-koning Peter van Joegoslavië en zijn gemalin, prinses Alexandra, zijn in het vorstendom gearriveerd.. Amerika bij Bagdadpact WASHINGTON/BEIROET, 17 april. AMERIKA, ENGELAND EN FRANKRIJK zullen op de komende bijeen komst van de N.A-V.O.-raad, die op 4 mei te Parijs wordt gehouden, ongetwijfeld van gedachten wisselen over de crisis in het Midden-Oosten. Maar een Frans voorstel, nog vóór de N.A.V.O. bijeenkomst, deze'kwestie te bespreken, werd van de hand gewezen, omdat het niet „praktisch" is, De Ver. Staten en Engeland willen namelijk eerst afwachten, wat het sultaat zal zijn van de vredesmissie van de secretaris-generaal der V.N., Hammarskjöld, in het Midden-Oosten. Ook zullen bij het bezoek van de Russische leiders Boelganin en Kroesjtsjef aan Engeland de Israëlisch- Arabische betrekkingen aan de orde worden gesteld. leg te plegen met de Israëlische leiders. Israël had hem verzocht met Egypte de kwesfte van het blokkeren van de door tocht door het Suezkanaal voor schepen, op weg naar Israël, te willen opnemen, maar deze aangelegenheid vaÓit buiten het mandaat van Hmamarskjöld. VERRASSEND BEZOEK De Russische minister van buitenlandse zaken, Molotof, en de eerste vice-premier Mikojan hebben In Moskou voor een ver rassing gezorgd door te verschijnen op de receptie van de Israëlische ambassade, ter gelegenheid van de onafhankelijkheidsdag. Met de Israëlische ambassadeur, Svidar, hebben Molotof en Mikojan getoost en vriendelijke woorden gewisseld. Dit be zoek wekte bijzondere verrassing, omdat in de Sowjet-pers de laatste tijd scherpe kritiek op Israël is geleverd en Moskou de politiek van de Arabische staten steunt. In Teheran begon vandaag de bijeen komst der landen van het pact van Bagdad. In de meeste redevoeringen werd er op aangedrongen, dat ook Amerika tot het pact van Bagdad zou toetreden, het zij alleen economisch, hetzij op volledige economische militaire en politieke basis. Tot de landen van het pact van Bagdad behoren: Engeland, Turkije, Pakistan. Iran en Irak. Het beoogt in het Midden- Oosten een dam op te werpen tegen de Russische, communistische penetratie. Premier Nasser van Egypte en de leiders van enige andere Arabische landen doen voortdurend aanvallen op de organisatie van dit pact, dat stabiliteit en veiligheid in het Midden-Oosten moet waarborgen tegen agressie. Jongetje gestikt Het vierjarig jon getje L. Schendel aan de Papenweg in Maastricht is gisteren in zijn stikt Nieuwe ontdekkingen verwacht Grootste radiotelescoop („luisteren" naar zon en Melkweg) ter wereld VANMIDDAG heeft koningin Juliana in Dwingeloo, in aanwezigheid van vele geleerden en autoriteiten, de nieuwe radiosterrenwacht geopend, 's Werelds grootste volledig draaibare radiotelescoop is in gebruik gesteld. Ongekende perspectieven openen zich voor de wetenschap. de dienstgebouwen bevindt zich een la boratorium alsmede een aantal zitslaap- kamere voor studenten-waarnemers. Russen op receptie van Israël aanwezig Echter is dus de Franse suggestie van de hand gewezen om in mei een speciale bij eenkomst van de Grote Drie te beleggen over het Midden-Oosten. Inmiddels heb ben Hammarskjöld en de hoofdwaarne mer der V.N. in Palestina, generaal Burns, hun besprekingen met leiders in de Libanon voortgezet. Vandaag vertrekt Hammarskjöld naar Jeruzalem om over genomen om uit het Gemenebest te tre den. Het zou misschien voordeel kunnen betekenen bij het Britse Gemenebest te blijven. Voorts gaf de premier te ken nen het eens te zijn met de buitenlandse politiek van Nehroe: geen aansluiting bij enig blok. De beste manier om een com munistische explosie te voorkomen is. volgens Badaranaike, de verwijdering van de handelsbelemmeringen, uitbrei ding van het contact tussen oost en west, want dan zal het communisme geleidelijk aan wel verwateren. De nieuwe premier, wiens verenigde volksfront 51 van do 95 zetels heeft ver overd bij de jongste verkiezingen, ver wierf ook het recht tot benoeming van zes leden van het Huis van Afgevaardig den. in totaal 101 leden tellende. Weer een Sow jet-moordenaar... an de N.T.S., dr. Ir Poremsky, te ■den. Hij bedacht ische s»ch echter er. tcaar- altijd schuwde de N.T.S., zn de zie*1 onmiddellijk in binding stelde met Westduitse politie. is weer eens gebleken dat de commu terreur zich nie; uitsluitend tot bi grenzen van dat IJzeren Gordijn beperkt. De 26- jarige Oost-Duitser Wolf gang Wildprettdie ln Oost-Berlijn door de Rus sen was gehuurd om de leider van een anticom munistische organisatie uit de weg te ruimen, heeft zijn opdracht niet uitgevoerd maar hij meld de zich in december 1955 bij de Westduitse politie. De organisatie. de N.T.S.. heeft dit nieuws, hij door de herini ■oept uit een Westberlijns tijd schrift. Toen Wildprett zich bij :ar- de N.T.S. melddewas hij die geheel overstuur. Hij >er- sprak van zelfmoord en de herhaalde steeds..Zij zullen mij te pakken krij gen Later haalde een N.T.S.-functionaris hem over. zich bij de politie te melden. Hij wordt thans in de stedelijke ge vangenis van Frankfort voor zijn eigen veiligheid vastgehouden. Een woordvoerder van de N.T.S. verklaarde gis teren. dat de Russen ver- Wildprett onthulde dat moedelijk uit de zaak russen over Kochlof de conclusie heb- ■d geholpen ben getrokken, dat zij be- j Westduits ter een gewone misdadi- i slachtoffer aan de affaire-Kochlof (twee jaar geleden) pis- persoonsbewijs, een ger teren op een persconfe- pistool met zes patronen, kun rentie onthuld. hoewel 500 Westmarken het onderzoek van de belofte. Westduitse justitie nog Oost-Berlijn en kwijting moeilijk maken, zijn op- niet geheel is afgesloten De publikatle is bedoeld 30 december als een waarschuwing in van 20000 rr verband met het Rus- ontvangen, sische „vredesbezoek' aan Engeland. Wildprett kwam West-Duitsland zijn opdracht vóór dracht te bewijzen verklaarde een deskundi ge van de Westduitse po litie: ..Wij kennen feiten en namen; als Wildprett werkeliik gestuurd werd kunnen wij dat verlfi- te zullen Wildprett kreeg twee fotost van zijn slachtoffer mee: één uit Amerikaanse de schrift Colliers één De radio-telescoop te Dwingeloo op het ogenblik de grootste ter wereld, die naar alle hemelstreken kan draaien is vanmiddag door koningin Juliana in gebruik gesteld. Bedreiging van Poujadisten „Op 4 april is u ter dood veroordeeld..." Foujadistische Kamerleden hebben brieven ontvangen, waarin zij door Alge rijnse nationalistische rebellen met de dood worden bedreigd. Een Franse grondbezitter, lid van een anti-nationa- lisiüisohe organitealliie, 'Mét aan verslag gevers een brief zien, waarin hem werd meegedeeld, dat hij op 4 april ter dood veroordeeld was, wegens „handelingen' tegen Algerije en de mensheid". De Pou jadisten zijn tegen iedere tegemoetko ming aan de Algerijnse nationalisten. Astronomen zullen met dit ene kostbare instrument belangrijke ontdek kingen in het heelal kunnen doen. Fijnere structuren en zwakke objecten zullen helderder en nauwkeuriger wordei waargenomen dan ooit. Het onderzoek van het Melkwegstelsel zal worden ver fijnd, maar ook de onbegrensde verschei denheid van de zon zal worden waarge nomen. Vele astronomische bijzonderhe den zullen aan het licht komen. Deze radiotelescoop, waarin niet naa; de sterren gekeken, doch „geluisterd" wordt, is een schepping van de Stichting radiostraldng van Zon en Melkweg, in 1948 opgericht. De sterrenwachten Leiden, Groningen, Utrecht en Luik zijn erin vertegenwoordigd, maar ook het KNMI, de PTT en Philips. En de organi satie voor zuiverwetenschappelijk onder zoek subsidieert. Dwingeloo heeft hiermee de grootste radiotelescoop die naar alle streken var de hemel gericht kan worden. Dit ge schiedt door beweging om een horizon tale en een verticale as. Een ingenieuze rekenmachine, piloot genaamd, geeft elk bemeYilchaaim op elike tijd de juiste stand aan de „kijker". In Manchester wordt overigens een instrument gebouwd, dat de telescoop in Dwingeloo in grootte zal overtreffen. Maar thans heeft Nederland toch de eerste plaats. Manchester gaat met 75-meter-doorsnee-epiegel langere golflengten onderzoeken (metergolven), Dwingeloo is in het bijzonder ontworpen voor de decimeter golven. De Dwinge- loose spiegel is 25 meter in doorsnee en is geheel en al met gaas bedekt. Op dit gaas worden de radiostralen van Zon en Melkweg opgevangen en de parabolische vorm van de spiegel kaatst deze stralen terug en concentreert ze op één punt, nl. de antenne, die uit het middelpunt van de spiegel omhoog rijst. Van de antenne worden de stralen naar een was mingshuis geleid, dat zich aan de onder zijde van de spiegeQ bevindt. De radiotelescoop sta3t geheel in dienst van. het zuiver wetenschappelijk onder zoek en heeft ddreot noch indirect iets me', militaire belangen te maken. De waarnemingen staan onder leiding Ir. C. A. Muller, die tot heden dergelijke observaties op beperkte schaal te Koot wijk heeft verricht. Ter weerszijden van de grote telescoop staan twee kleinere spiegels zoals ook in Kootwijk staan. In daar een stage komen doormaken. Men heeft Dwingeloo uitgezocht omdat men een plek nodig had. ver van de storingen van he'. moderne verkeer. De plechtigheid Om even twaalf uur kwam de Koningin met haar gevolg bij hotel Wesseling in Dwingeloo aan. Zij werd ontvangen door burgemeester Stork, de commissaris der Koningin in Drenthe, mr. J. Cramer, mi nister Cals en andere autoriteiten. Het gezelschap begaf zioh naar de zaal van het café Mulder, waar vele toespraken werden gehouden. Daar zei burgemeester Stork blij te zijn. dat Dwingeloo een wereldnaam zal krijgen: daar zei minister Cals te hopen dat de meeuwen en andere vogels, die cn de rustige heide hun woonplaats zoeker, spoedig gewend zullen zijn aan die grote vreemde vogel; daar deelde de minister de benoeming tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw mede, welke ie toegekend aan prof, dr. J. H. Oort, voor zitter. van de stichting Radiostraling; daar bnadh't p-rof. Oort zijn gehoor in vervoering over de het „open gaan" van de hemel en de wonderen die de tele scoop zal tonen, en daar werd ten slotte een filmpje vertoond over de bouw van de radiotelescoop. Ook vele buitenlandse sterrenkundigen woonden deze plechtig heid bij. Na de lunch in hotel Wesseling vertrok de Koningin naar het onder de gemeente Dwingeloo behorende Lhee, waar zich de sterenwacht bevindt. Zij drukte op een knop en de spiegel draaide 180 graden rond: de radiosterrenwacht van Dwinge loo was ln gebruik gesteld. Geschenk van Kon. Paar voor Rainier en Grace Kon i/npin Juliana en prins Bern hard schenken prins Rainier en Grace Kelly ter gelegenheid van hun huwelijk een grote Delftse vaas met Nederlandse bloe men. De t'aaij en de bloemen zijn door jhr. mr. W. E. van Panhuys. die het Ko ninklijk paar bij het huwelijk zal verte genwoordigen, uit Nederland naar Monaco Rassenscheiding ook in autobussen Kaapstad, 17 april In Kaapstad is een nieuwe regeling an kracht geworden, waar by bepaald ordt. dat de rassenscheiding ook in bus- en van toepassing zal zijn. Het. door de Zuidafrikaanse regering gehuldigde, beginsel van rassenscheiding v.-ordt dus ook toegepast op de stedelijke autobusdienst. Dc dwarsbanken in het onderste deel van de bussen met twee .verdiepingen", zijn voortaan uitsluitend bestemd voor blankeni, terwijl de lange banken in' dit gedeelte en de bovenste verdieping voor iedereen toegankelijk zijn. Tegen deze regeling werd onmid dellijk door naturellen en zelfs door enige blanken geprotesteerd. Een aantal negers postte bij dc haltes met spandoeken, .aarop te lezen was „houdt uw stad vrij •an apartheid in de bussen" en „geeft eet toe aan Strijdom" (De naam van de nationalistische premier). De Zuidafri kaanse organisatie voor gekleurden be sloot het BtcdcHjk vervoersbedrijf te boy cotten. Het voorstel van minister Cals, de studenten binnen een bepaalde tijd examen te laten doen, heeft in Delft en Utrecht (resp. rechts en boven) ontstemming tpweeg ge bracht. De studenten voelen zich in hun vrijheid beknot en geven uiting aan hun misnoegen door het dragen van hoeden met vrij heidslievende opschriften. In Utrecht werden schandblokken voor den dag gehaald en bengel de een hoofdloze figuur voor de ramen van de studentensociëteit. Men zie ook pagina 5. Poging tot moord op Mendès-France Rabat (Marokko), 17 april Hedenmorgen zijn hier twee Fransen gearresteerd wegens een poging tot moord op Pierre Mendès-Framce, minister van s uur. nadat de minister van Rabat Parijs was vertrokken, werden de twee mannen gesnapt in de slaapkamer de Franse resident-generaal Dubois, mannen meenden. Mendès-France in de kamer te zullen vinden. Er had een kort vuurgevecht plaats tussen een gen darme en de mannen, die zwaar gewa pend waren. Een werd doodgeschoten. De ander ontsnapte, doch werd later in een café gearresteerd, in het bezit van een aktetas met handgranaten en een pistool. De conferentie der ministers van bui tenlandse zaken van Frankrijk, West- Duitsland. Italië en de Beneluxlanden, welke volgens de plannen op 3 mei a.s. Parijs gehouden zou worden, ter be spreking van het Euratom-plan. zal, vol gens officiële kringen te Straatsburg, op 'i. hetzij te Parijs of te Rome, plaats hebben. HET WEER IN EUROPA Aberdeen Dublin Londen Genéve Locarno Wenen regen NNO 1 Kind overreden. Het negenjarig zoontje -an de familie De Raaf uit Hippolytus- hoef (gem. Wieringen) werd gisteren, toen het spelend de rijbaan opliep, door een autobus aangereden. Het kind was op slag dood. WEERBERICHT Aanhoudend koud Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Matige noordelijke wind. Hier en daar nachtvorst. "0W Weinig verandering in tem- >3# peratuur. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 5.39—19.45; Maan 12.02—2.27. Op 18 april eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1