Lisse's raad geheimzinnig grondaankopen met NIEUWS uitdeSLEUTELSTAD FILMAVOND NED. CHR. REISVERENIGING NIEUWE LEIDSCHF COUKANT ZATERDAG 14 APRIL 1956 Xitesu/oóz VOtb/ Requiem voor een non Faulkner volgende week op het toneel voor K. en O. Enkele opmerkingen over het stuk en de schrijver ervan IN DE SERIE POPULAIR TONEEL van IC. en O. op 18 april en voor de houders van groene kaarten op 25 en 26 april zullen door de Haagsche Comedie opvoeringen worden gegeven van William Faulkners: „Requiem voor een non". Het is misschien goed, vóór de opvoeringen iets te schrijven over Faulkner, zijn ideeën en doelstelling, met name voor hen, die nooit iets van of over deze auteur hebben gelezen. Hij maakt het zijn lezers niet gemakkelijk. j Begint men een werk van Faulkner te I lezen, dan maakt het in het begin vaak een wonderlijke indruk. Een beetje ver- warrend en onbegrijpelijk Daar hij knap J is in milieutekening en het scheppen van een sfeer, boeit hij toch. Men leest ver- der en dan worden er verbanden duide lijk. Ook gaat men relaties zien en het werk wordt veel begrijpelijker, j Met opzet schrijven we niet: begrijpe- lijk, want er zullen altijd wel enkelf vraagtekens blijven staan. Hoe komt dat? Naar onze mening omdat Faulkner paar Intenties tegelijk heeft. Hij laat de geschiedenis van het noordelijk gedeelte van de staat Mississippi, een streek hij innig aan verknocht is, weerspiegelen in de geschiedenis van verschillende fami- lies. Nu worden sommige personen typen van groepen, waardoor zij aan „m I zijn" inboeten. Ze handelen dan op bepaald ogenblik zó, dat men zich af- vraagt: waarom doen ze dat, het had j ders en beter gekund. Wat we bedoelen, zullen we trachten duidelijk te maken met een episode uit het leven van Temple Drake, die als Temple Stevens-Drake de hoofdfiguur is in „Requiem voor een non". Dit stuk kan men zien als een vervolg op het, twintig jaar eerder, in 1931 verschenen „Sanctuary". Temple is daarin een meisje van zeven tien jaar. Gowan Stevens neemt haar mee in zijn auto en brengt haar bij drank smokkelaars. die een clandestiene stokerij hebben. Gowan drinkt zich dronken en bekommert zich er niet over, wat met Temple in deze omgeving gebeurt. Daar ontmoet ze een wonderlijke kerel, Popeye. Eigenlijk een schurk, impotent, maar met grote macht over anderen. Temple wordt als het ware door hem gebiologeerd. Men ziet aan alle kanten de bui opkomen. Temple wil een paar maal vluchten, gaat ook. maar komt tel kens weer terug naar het huis. Hier zet men zo'n vraagteken. Waarom doet ze dat? Malcolm Cowley, een goed kenner van Faulkners werk, wijst er op, dat met de Popeye-figuur niet een echt levend mens bedoeld is. maar het symbool van mecha nisering. De machine, in wezen impotent, hèeft een funeste invloed op de mens en niemand ontkomt daaraan. Ze ontmense lijkt de mens. Temple wordt door Popeye zelf naar een bordeel gebracht, en ieder die met hem in aanraking komt degene- reèrt op de een of andere manier. ning toegedaan, dat een mens zich niet los kan maken van het verleden. Niet al leen in die zin, dat de gevolgen van het verleden in het heden openbaar worden en hun invloed doen gelden, maar dat de mens telkens weer in het verleden terug valt. In de acht jaar, die er liggen tussen de gebeurtenissen in Sanctuary en die in Requiem, heeft Gowan niet gedronken, maar dan begint hij weer. Temple, die in die tijd een voor het uiterlijk behoor lijk leven heeft geleid, valt in haar oude leven terug. Het is alsof ze bezeten is door een macht, een obsessie, die haar voortdrijft. Daarom schreef André Gide, dat de pèrsonen van Faulkner „geen eigenlijke ziel hebbèn". Wat wil Faulkner nu. wat bedoelt hij met zijn ..Requiem voor een non"? Hij tracht in de geschiedenis van Temple en de negerin Nancy die het jongste kind, een baby, van Temple vermoordde om haar meesteres te redden, en daarom ter dood werd veroordeeld te laten zien, dat een mens ondanks alles toch zich zélf kan overwinnen, zoals hij gezegd heeft de rede, die hij hield toen hem in 1950 de Nobelprijs werd uitgereikt. Op aandringen van de advocaat Ste vens. die we kunnen beschouwen als de verpersoonlijking van haar geweten, komt Temple met haar biecht. En in dié overwinning op zich zélf is haar bevrij ding. langrijkheid als schrijver te erkennen onder de indruk te komen van ziji boeiend werk. A. C. Bouwman Irmgard Sccfried de ster van de WEEN SF STAATSOPPVA Nieuws van en voor Katwijk QeseUscha/t LIEDERABEND IRMGARD SEEFRIED Een langspeelplaat met werken van Schubert, Mussorgskij, Bartók, Wolf en Strauss met een prachtig geïllustreerd tekst boek. Erik Werba aan de vleugel. DGG-33t-19050 LPEM MOZART L'amero saro costante uit „11 re pastore" Non temer amatö bene uit „Idomeneo" Wolfgang Schneiderhan, viool Ferdinand Leitner Wiener Symphoniker o.l.v. DGG-45t-30045 EPL „Rosamunde" Seligkeit Erik DGG 45t-30128 EPL SCHUBERT Ave Mtria Romance Werba atn de vleugel WOLF Aus dem Italienischen Liederbuch Een keuze der schoonste liederen met Erik Werba aan de vleugel DGG-33M8192 LPM BEZOEKT DE LIEDERENAVOND VAN IRMGARD SEEFRIED IN HET CONCERTGEBOUW TE AMSTERDAM, 17 APRIL A.S. De auteur heeft de afstammelingen van een stoer, ofschoon ook niet brandschoon voorgeslacht gezien. Ze willen zich nog wel verzetten tegen alles, wat hen omlaag haalt, maar ze kunnen het niet meer. Nu is Faulkner bovendien nog de me- Haags gerechtshof Mishandeling na caféruzi» Bevestiging van zes maanden gevange nisstraf requireerde de procureur-gene raal bij het Haags Gerechtshof tegen een kóópman uit b/?t woonwagenkamp te Alphen a. d. Rijn. In eerste instantie had dp óffioier van justitie bij de rechtbank twee jaar tegen hem geëist, maar dit vond dé proc.-generaal een te zware straf. Op zaterdag 22 oktober had de ma café Winkel ruzie gekregen met eer Jarige schilder uit Alphpn a. d. Rijn, die hem zou hebben gesard. Deze begon een zeker moment met glazen te smijt» waarop een zwager van de caféhouder, G., hem een 'flank pak slaag gaf. Toen ging verdachte naar buiten en haalde hij een ijzeren sleutel, dip hij bij de deur legde. Nadat G. de schilder letterlijk het café had uitgeschopt ontving verdachte hem én kwam de sleutel er aan te pas De 6chiider werd zodanig gewond dat hij in het academisch ziekenhuis te Leiden moest worden opgenomen, waar hij drie wéken is verpleegd. De verdachte ontkende met de sleutel te hebben geslagen. Zijné inziens konden de verwondingen ook zijn ontstaan door dé trappen van G. Enkele getuigen had den echter gezien, dat verdachte met d» sleutel had geslagen. Ook had men ge hoord, dat hij had gezegd: „Gooi hem er maar uit, dan wacht ik wel op hem" De procureur-generaal vond dit geval dicht tegen mishandeling met voorbe dachte rade liggen. De verdediger, mr R. H. van Schaik, vroeg een voorwaarde lijke 6traf. Arrest 27 april. Haagse rechtbank Inbraken gepleegd Acht maanden gevangenisstraf met af trek requireerde de officier van justitie hij de Haagse rechtbank tegen een 30- jéige grondwerker uit Lelden, die met een ander op zondag 29 januari had Inge broken bij slager-F. R. aan de Hogewoerd en op 8 februari ook met een ander aan de Middelweg 11. Op zijn eentje had hij nog een ladder gestolen op 7 december bij èen bouwwerk aan de Oude Rijn. Bij de slager had men met een beitel de linnenkast geopend en- een geldkistje meegenorrjen, waarin f 150 en zes dollar biljetten bleken te zitten. Aan de Middel weg was een geldkstje de buit, waarin 2B rijksdaalders zaten. De verdachte was reed6 negenmaal ver oordeeld. Het reclasserlngsrapport ver meldde 29 werkgevers. In een psychia trisch rapport werd de man als licht de biel gekenschets. Ik zie nu in, hoe ik mijn leven vergooid heb", zei verd. Zijn mededader was een 42-jarige 1 os- werkman uit Leiden, die zijn aandeel in de zaak zo klein mogelijk trachtte te houden. Hij zou alleen maar op de uitkijk bebben gestaan. De officier zag echter ln hem dp hoofddader; tegen deze vijfmaal veroordeelde verdachte werd een Jaar ge. vangenlsstraf m.a. geëist. Mr L. Stelü- wagen, de raadsman, meende, dat de man Bög~zö*rTkwade kerel wiet was. Uitspraak 26 april. Waarschuwing voor huurders Leids opperman moet proces betalen Een Leids opperman, huurder van een ovenwoning in een oud deel van de stad, weigerde een zich op z{jn balkon indende kippenren te verwijderen, hoewel zijn verhuurder daar sterk op aandrong. Op "het vlak van het pakhuis, dat onder het balkon lag, moest name- :en nieuw mastiek dak worden ge legd. Toen de ópperman bleef weigeren ging de vethuurder procederen. Door tussen komst van de adviséur van de Leidse Bond van Huis- en Grondeigenaren, de rechtskundige Th. J. van der Heijden, eiste dé verhuurder op grond van de weigeredng van de huurder om de dak reparatie toe te laten, ontbinding van de huurovereenkomst. Gedurende de procedure koos de huur- oer echter plotseling eieren voor zijn geld door zelf de kippenren op te rui men. waardoor het balkonvlak door de verhuurder in orde kon worden ge- De rechter overwoog, dat de huurder zich door zijn weigering aan wanpresta tie had schuldig gemaakt. Nu hij geduren* öe het proces zijn houding had gewijzigd achtte de rechter de aanvankelijke wei gering vooral ook in verband met de woningnood met zó ernstig, dat de nuurder uitsluitend op grond daarvan, op straat zou moeten worden gezet De opperman, werd veroordeeld *ot betaling van de proceskosten ad 180,40 Men kan deze procedure als een waar schuwing voor de huurders beschouwen om reparaties, die een huiseigenaar no dig acht, niet al te spoedig tegen te wer ken. Burgerlijke stanid van Leiden Geboren: Leonardus Clemens Jozef, zn van H. v. d. Westen en A. M. van Scha- gen; Leendert Pietér, zn van C. Koster en A. van Veen; Ronald Gerrit, zn van G. Laman en A. H. Beekman; Cornelia, dr van H. Quik en P. N. de Jong; Arle, zn van L. Rhijnsburger en M. K. Boezaard; Nicoline Paula, dr van N. Philippo en C. Grasman; Cornelis, zn van P. van Holten en N. C. de Gelder; Anna Bernardina Ca- bharina, dr van P. J. v. d. Veek en H P Cal vela-ge. Overleden: P. J. Bleiji, dr, 13 Jr; C. de Rooy, vrouw, 63 jr; H. J. Bethe, man, 83 Jr; J. F. F ukken, man, 52 jr; J. W. v. d Hulst, wed. van Den Hollander, 77 jr- Voor woningbouw wordt lening van fl miljoen gesloten De Lissese raad is gisteravond bijeen geweest ter behandeling van éen vrij lange agenda, met als eind een langdurige geheime zitting, waarna de voorzitter als resultaat mededeelde, dat de raad uitvoerige besprekingen had gevoerd over aankoop van gronden, om in de toekomst de woningwet- bouw gestadig voortgang te doen vinden. In verband met de bouw der laatste jaren was de beschikbare bouwgrond nagenoeg verbruikt, zodat zeer nodig gronden aangekocht moesten worden. Tevens werd medege deeld, dat gelden worden geïnvesteerd voor het doortrekken van verschil lende straten, eveneens verband houdende met plannen inzake de woning bouw. Voorts verleende de raad aan het College van B. en W. machtiging tegen een zo voordelig mogelijke rentevoet een lening aan te gaan van rond 1 miljoen gulden, welke gelden nodig kunnen zijn voor het bouwen van woningen. Dit wat de geheime zitting betreft. In de vacature Scholte werd als ver tegenwoordiger van de gemeenteraad in de Woningstichting benoemd de heer C. K, Steenwinkel, terwijl van particuliere zijde de heer D J. Rietveld de heer W. in Blitterswijk zal opvolgen. Aan het gemeentepersonéél zal over 1955 een uitkering i ineens worden strekt tot 3% van liet jaarsalaris, uit te betalen per 1 mei. Een perceel grond werd verkocht aan de N.V. Hollands Bloembollenhuls om de veilinggebouwen later te kunnen uit breiden Een gedeelte zal zelfs op vrij korte termijn voor de bouw bestemd worden. Aan enige schoolbesturen werd toe stemming verléend tot het aanschaffen in leermiddelen of het aankopen :h<x>lmeubelen wegens uitbreiding het aantal leerlingen (Chr. Nat. School). Ingevolge de nieuwe kleuteronderwijswet sn er ook van deze zijde aanvr gelden beschikbaar te stellen. Ver scheidene kleuterscholen dienden vragén#in krachtens art. 50 van deze wet voor aankoop van de benodigheden voor het onderwijs aan- de kleuters. De lagere RK. school aan de Oranjelaan zal met vier lokalen- worden, uitgebreid, waarvoor de benódigde grond aan het schoolbe stuur werd verkocht. Geen vuilverwijdering maandag in de raad Het college van B. en W. heeft be sloten, het belangrijke punt „vuil verwijdering in de gemeente Leiden" van de agenda voor de raadsvergade ring van maandag 16 april af te voe ren en dit punt in de volgende ver gadering aan de orde te stellen. SASSENHE1M Gouden huwelijk Aan de Gouverneur laan zal het op 3 mei groot feest zijn wegéns het gouden huwelijk van het echtpaar P. Hoogeveen A. v. d. Star. Van de elf kinderen zij, er nog tien in leven en 37 kleinkinderen zullen het feest mede luister bijzetten. De bruidegom is eerst boerenknecht ge weest en was later bij bloemisten werk zaam. Na de jaren dertig legde hij zich toe op het rooien van bomen. In het Bruine Paard wordt op de middag va derde mei receptie gehouden ter ere de 67-jarige bruidegom en de 75-ja-rige Na jarenlang op de tweede plaats te hebben gestaan, is het eerste herenteam van Sleutelring te Leiden er gisteravond, in de gymnastiek zaal van het gymnasium aan de Fruinlaan, in geslaagd door een 22 gelijk spel tegen H.V.L. Leiden het kampioenschap volleybal Leiden eerste klasse heren te veroveren. Van links naar rechts op de foto knielend: J. de Kier, J. van den Berg en A. Favier (aanv.); staande: C. Geel, J. Hoppenbrouwer, J. Schoenmakers en J. van der Lelie. In ons overzicht korden we op deze wedstrijd nog terug. Folo N. van der Horst Allerlei Op verzoék van het Kraamcéntrum zal de subsidie van 1 worden gébracht op ƒ1.25 per verzorgin-gsdag gezien het ex ploitatietekort 1955. De heeT A. Viseèr kreèg eervol ontslag als waarnemend-ontvanger wegens ver trek naar Rijswijk en de heer H M. v. d. Pieterman kreeg eveneens eervol ontslag als ambtenaar van de Burgelijke Stand wegens vertrek naar Blocmcndaa! De vaststelling van de rekeningen der verschillende diensten en bedrijven over het boekjaar 1954 geschiedde na enige bespreking Inzake een ,kredi?*steillng voor het gasbedrijf. Aangezien de r.-k. school aan de Here- weg ontvolkt werd door overgang der leerlingen naar de school San de Oranje laan, kon men een voorstel indienen om in deze school een lokaal in te richten voor de arts en het schoolhoofd, voorts een lokaal voor de lichamelijke oefening. Dwangpositie In verband met de woningbouw werd aan de Oranjelaan ten oosten een per ceel grond gekocht van de fa Gebr. van Parijs. De prijs die gevraagd werd, vond de raad voor deze grond eigenlijk te hoog, doch wegens de ligging van het perceel moest tot aankoop worden over gegaan, daar anders de bouw geen nor male voortgang zou hunnen hebben. Het ging echter geenszins van harte. Ver scheidene sprekers lieten dat heel dui delijk merken, doch de gemeente was ier enigszins in een dwangpositie De subsidie voor uitzending van kin deren naar koloniehulzen werd van ƒ0.50 op ƒ0.75 per kind gebracht. Bij de ingekomen stukken waren ook geloofsbrieven van hèt nieuwe raads lid, de heer M. Montagne. Een commis sie rapport-eerde, dat de heer Montagne als lid van de raad kon, worden toegela- en dientengevolge in de eerst vol gen raadsvergadering zal kunnen wor den beëdigd, waarmede de raad dan weer voltallig zal zijn. Taxi-vervoer in Lisse Ged. Staten van Zuid-Holland hebben het beroep van de beren M. van de Put in B. van der Stelt te Lisse, tegen het besluit van B. en W„ waarbij aan C. Wijnhout vergunning is verleend vooi het vervoer van personen met twee huur auto's ongegrond verklaard. In de overweging wordt geeteOd, dat de appellanten zich niet meer verzetten te gen de verlening van de bestreden ver gunning als zodanig, zodat alleen onder ogen behoort te worden gezien, of terecht vergunning is verleend voor de exploi tatie v®n twee huurauto's. Verder is bij de mondelinge behandeling van- de be roepen gebleken, dat de heer Wijnhout gezondiheidisredenen zijn bedrijf en kele jaren niet met twee huurauto's heeft kunnen uitoefenen, doch dat deze om standigheid thans niet meer aanwezig is. Ten slotte is door de verlening van de bestreden vergunning en door het intrek- van een vergunning ten name van de N.V. Lieser Automobielbedrijf geen wijziging gekomen in de feitelijke ver houdingen, zodat niet gevreesd behoeft te worden, dat de duurzame en redelijke vervoersvoorziening met huurauto's in Lisse daardoor in gevaar tal worden ge bracht. Chr. metaal'bedrijfsbond Onder voorzitterschap van de heer P. van Woerden heeft de Chr. metaa-lbe- drijfsbond in de Hervormde kleuterschool •en de Jaarvergadering gehouden, eerste jaarverslag van de heer J. Eigen-brood getuigde v-an grote activiteit. Waren er bij de oprichting negentien le den, mi zijn er precies twee maal zoveel. De penningmeester, de heer Verdel, had eeh batig saldo van 70. Afgevaardigden van Hil'legom en van de C.B.B. brach'en felicitaties over en bonden de leden op het hart zich te bezinnen op de geeste lijke waarden in het vakverenigingsleven. De heer Malendijik, hoofdbestuurder, merkte op dat de groei van d-e afdeling een unicum in den lande is. Hij wekt len op de niet-georganiseerden de weg naar hc' C.N.V. te wijzen. Met kienen bracht men de avond verder gezellig Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Holl. NOORDWIIK Chrisfen-vrouwen bijeen In de zaal vum de Geref. kerk te Noord- wijk-Bi-rmen hebbén de Christen-vrouwen vergaderd onder leiding van mevrouw Hoogstraaten-van den Haak. De opkomst was zeer groot. Mevrouw Van den Bos kon ln haar jaarverslag een ledental van 68 melden. Mevrouw Schmddt-van A-lphen had een batig saldc; in kas. Zij zal bij de komende bestuursverkiezing niet herkies baar zijn, zodat dc leden werden uitge nodigd namen van kandidaten in te die nen Mevrouw Hageman-Verhagen decla meerde, en ook zong nog een koortje onder lel<iing van mevrouw Kapteim- Wassenaar. Een verloting vormde het slot van deze bijeenkomst. Doktersdienst De zondagsdienst huisartsen wordt waargenomen door dokter De Beer, Em- maweg. tel. 2751. NOORDW11KERHOUT C. A. M. Lindeis overleden Na een kort ziekbed is onverwacht overleden de heer C. A. M. Lindere, hoofdcommies en chef van de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. In 1929 kwam de heer Lindere a-ls jong ambtenaar na-ar Noordwijkerhout, waar hij zich al spoedig helemaal thuis voelde, A-is hij zich voor iets Inzette eta-k zijn zui- dieddjk enthousiasme spoedig allen, die mét hem in aanraking kwamen, aan. Hij bereikte de leeftijd van 48 jaar'. Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Wös- ten, tel. 285. H1LLEOM Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dokter Ver- sluys, tel. 5121. KATWIJK AAN ZEE Excelsior bezig met Ein deutsches Requiem In de oranjezaal van het Jeugdhuis hield de Chr. oratoriumvereniging „Ex celsior" de feestelijke jaarvergadering. De voorzitter, de heer Joh. A. de Best, heette in het bijzonder de heer vee en de heer en mevrouw Hermans welkom. Hij wees er op, dat voor de Instudering van „Ein deutsches Requii „Excelsior" bezig is, een trouwe opkomsl dei' leden nodig Is. Er zijn thans 120 leden. Het tekort van de vorige uitvoering be loopt een bedrag van ongeveer f 700. De voorzitter bracht het gemeentebestuur dank voor het verlenen van een subsidie. In de nabije toekomst wil bazaar houden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. Schaap, bleek, dat het leden tal nog steeds stijgt. De penningmeester, de heer T. Haasnoot, deelde mee, dat op de huishoudelijke rekening een batig sal do stond van f 26,10. De kascommissi» bracht verslag uit bij monde van mevr De Vreugd van Duijn, die zei, dat alles ln orde was. Tot lid van deze commissie •erden benoemd mevrouw Meijvogel- Vooijs, mejuffrouw W. Kulk en de heer W. Aandewiel. De aftredende bestuurs leden, de heren Joh. A. de Best Guijt werden met algemene stemmen her- Nadat de huishoudelijke vergadering as gesloten, werd in de keurig met bloemstukjes versierde zaal van de heer Parlevliet. die deze zaal belangeloos beschikking had gesteld, het humoris tische blijspel „Drie is te veel" opgevoerd door het toneelgezelschap „De derde slag" i Katwijk aan den Rijn. Zondagsdienst tandartsen De zondagsdienst der tandartsen wordt waargenomen door de heer D. J. Mast, Boulevard 100- Zondagsdienst De zondagsdienst, voorzover het patiën- m van de huisartsen Visser, Slagmolen, Lodder, Cleveringa en Borleffs betreft, wordt waargenomen door dokter Hagen, Prinses Julianalaan 5, tel. 3222. Familie-avond „Kruisbanier" De CJMV „Kruisbanier" hield gister- vond in de Oranjezaal een familie-avond De voorzitter, de heer A. van Rijn, open de de bijeenkomst en hield een Inleiding Lukas 16 1931. Na de pauze wer den samenspraken gedaan o.a. „De le vende modepop" en „De barbier met een klant". Er werd vlot gewerkt. Met de vertoning van enkele films werd h«t pri gramma besloten De heer Gijsbert Jonker van de KW 140 in Den Haag geslaagd voor het tweede gedeelte van het. door de rijkscommissie jor de stuurlieden-examens afgenomen camen, dat het recht geeft om als schip- :r U fungeren. Wandelclub CJMV Men gaat bij de CJMV een wandelclub oprichten. In de komende zomer wil men één of meer keren per week wandelen Er hebben zich al een aantal leden op gegeven. Lezing ds. Hagen Maandagavond houdt de vereniging tei behartiging van de belangen van Kerk Belijdenis om 8 in de achterzaal van de kapel. Ds. W. A B. Hagen zal het onderwerp „Enkele op merkingen over de uitverkiezing" be- Tennisvérenlglng jaar zal de Katwijkse lawntennis- Advertentie). Wat een uitkomst, en bellen en ze zijn er. de Eerste Ned. Kledenklop Centrale. Tel. 20919, K1710. Katwijk aan den Rijijn, Noordwijkersteeg 64. Leiden. Hanzenstraat 60. droogscheerapparaat Komt u eens bij ons voor gratis demon stratie. Remington, Braun. Philips, Riam zonder stroom de Thorens Rivlère. H. BEDEKER, D. en H. Kapper VOORSTRAAT 73 TELEFOON 2584 KATWIJK AAN ZEE. vereniging met vier ploegen deelnemen aan de competitie, namelijk met LTV I ln de 3e klasse. LTV II in de 4e klasse van de Kon. Ned. lawntennisbond. LTV a speelt in de gemengde. LTV b in de heren competitie van het district Den Haag van de Kon. Ned. lawntennisbond. Vorig jaar Is LTV I in twee promotiewedstrijden naar de derde klasse overgegaan. Dammen Uitslagen eerste klasse om de Brouwer- De Witbeker: B. van Rijn—P. Meijvogel 0—2; T. van Beelen—A. Herbert 1—1: W. van der HolstL. Dubbelaar 02; Nic. de Jong—P. van Duivenvoorden 1—1: A. Kuijt—A. van Duijvenvoorden 02. Beker 2e klasse: St. BarnhoornJ. Passchier 11; E. de JongH. Barnhoorn 20; KI. van Duijn—T. van der Plas 2—0; W. van DuijnD. Barnhoorn 2—0 Hoog en laag water Zondag: hoog water 5.52 en 19.19 uur, laag water 1.40 en 14.09 uur. Maandag: hoog water 6.39 en 19.08, laag water 2.23 en 14.47 uur. Zeventienhonderd heitjes De actie ..Een heitje voor een karwei tje" heeft de afdeling Katwijk van d» Ned. padvinders f 425 opgebracht. In de oaasvacantle hebben de padvinders en padvindsters 1700 kleine werkjes opge knapt De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft de heer D. C. J. D. Klinkenberg te Katwijk aan Zee aan gesteld als ambtenaar, beiast met het op sporen van feiten, die bij de Vogelwet strafbaar zijn gesteld. KATWIJK AAN DEN RUN Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft van de dokters Van der Laan te Rijnsburg en Huetlng, Wordt de zondagsdienst waarge nomen door dokter Bergman, Valken- burgseweg lb, tel. 2921. Visserijgolfjes Twee om twee _r» de IJmuider.se vrijdagmarkt ver sohenen twee trawlers en twee loggers, die een aardig voorraadje vis in de hal zetten. Twee loggers en achttien kotters van de kust hadden voorts 15.000 tongen en 500 kisten schol met 200 stuks stijve kabeljauwen aangevoerd. De ■loggere en trawlers van de Noord waren de Tzonne 13 april), doe 750 kisten ma kreel bracht en 350, haring, 100 kabeljauw, kool en gul, 60 wijting en 40 varia. De HD 87 voerde aan 200 kisten schelvis. 50 gul kabeljauw, met wat zwarte koolvis plus 150 stuks stijve. De KW 40 was er tenslotte met 40 kister. schelvis. 15 haring, 10 makreel, 30 wijting en 2000 kilo tongen de Nestor lag eveneens binnen na een afgebroken reis wegens een gebroken werkas. Het schip zorgde vissen voor 250 kisten rondivi» korte tijd ROOMBOTER „DE LANDBOUWER" D. M. PARLEVLIET, VOORSTRAAT 36 KATWIJK AAN ZEE. jaaveru VERZORGD DOOR DE Buitenlandse belangstelling België heeft de regels kabeljauwen oor heel wat lager- prijzen gekocht dan de dag tevoren; de grote deden 64 tot 84 de rij en de kleine zijn gegaan voor f 41 tot 44 terwijl de kisten met kabel jauw 84 tot 96 opbrachten. Grove tong haalde 2,60 tot 2.50 en de grqotmiddiel deed 2,05 tot 2,15, terwijl de kleinimidd-el lussen de 2,15 en vergadering-- ue i 2,30- maakte." Tong-1 h a-al de 2,50 tot 2.70 en de tweetjes werden verkocht voor 2,25 tot 2.50. Groot, middel- en zebsohollen noteerden voor Engeland 58 4 55 en de enen maakten 48 de kist. Naar de binnenlandse handel De grote gullen bleven in het binnen land en werden gehonoreerd met 39 42, terwijl de middel gullen 32 tot 34 opbrachten en de torren voor 28 ver kocht zijn. De zwarte koolvis maakte 42 tot 52 en de haring is voor 15 tot 19 weggegaan. Voor de makreel betaalde de handel 15 18 de kist en de 6chol III 15 tot 23 betaald. De tweeën deden 28 tot 34. Grote schelvis i6 voor 24 tot 25 ver kocht en de midde!6chelvis haalde 28 2, terwijl de klein-mlddel 35 tot haalde en de b raadjes voor 25 k f 30 van de hand zijn gegaan. Wijting deed 18 tot 20 Een mUn De HD 74 „Texeletrom" kreeg een mijn in het net. Hel gevaarlijke monster is voorzichtig aan dek gedeponeerd en met het vraohtje Is de ko'ter naar Den Helder gestoomd, waar de Hulpverleningsdienst zich over het oorlogssouvenir heeft ont fermd. Vandaag de Medan De Mcdan komt vanmorgen aan de af slag met 615 kisten vis. waarvan 230 met makreel, 115 haring. 90 zwarte kool. 65 wijting, 20 schelvis, 10 varia en 10 stuks stijve kabeljauwen. Voor vandaag wordt de Allan Water (4 april) verwacht, die 800 kisten aanvoert, waarvan 280 met schelvis en piepers, 130 met gul, kool en blanke kool, 80 wijting, 185 makreel. 85 haring, 20 varia, 100 kleine kistjes haring en 100 stuks stijve kabeljauwen. (Advertentie) PROGRAMMMA: „Italië, land van zingend water" verzorgd door Dr. L. van Egeraat met prachtige kleurendia's en kleurenfilm. Toegangskaarten ad ƒ0.75 voor leden en ƒ1,— voor niet-leden. verkrijgbaar bij: Boekhandel „De Volharding", Voorstraat. Katwijk'Zee; Boekhandel v. d. Berg. Ach terweg. Katwijk/Rijn; Kantoorboekhandel de Jong, Varkevisserstraat, Katwijk Zee1 D. Postel. Rijnmond 193. Katwijk/Zee. RENTEVERGOEDING SPAARCELDEN 2.75 dagelijks opvraagbaar: voor één jaar vast: spaardepositobrieven (aan toonder): 3 Maximum f 10.000 per rekening. COOP. RAIFFEISEN-BANK Voorstraat 50, KATWIJK AAN ZEE, Telet. 2019 In c uit Binnengekomen: KW 45, (met zieke man) 108. 40. 10. 101, 68. Vertrokken: KW 22, 175, 20, 19, 29. LEIDERDORP Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter H. Bakema, Acacialaan 58. tel. 24828. OEGSTGEEST Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dojrter F. W. N. Hu- genholtz. Zendingsavond Dinsdagavond 8 uur spreekt in de bo venzaal van de Geref. kerk aan de Mau- ri'tslaan de zendertdwg-econoom dre. H. Baas over zijn weric op Java. WARMOND Zondagsdienst Voorzover het patiënten van dokter Walenkamp betreft wordt de zondags dienst waargenomen door dokter Bots it Voorhout (02532-7393) en dokter Kwint te Sassenheim (02532-7253). De wijkver pleging wordt waargenomen door zuster Ourieux te Sassenheim (tel. 395). Mr. Dubbink benoemd bij Hoge Raad Mr. C. W. Dubbink. thans rechter in de arrondissementsrechtbank te Arnhem, is benoemd tot raadsheer bij de Hoge Raad. Mr. Dubbink werd op 12 januari IC14 geboren te Zaandijk, en studeerde te Am sterdam. Sinds 1947 is hij rechter te Arn hem.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 11