Wegenwacht bewees in tien jaar zijn bestaansrecht Dagelijks malen 175 gele rijders vele A msterdam-A thene /Marcelino, brood en wijn" - een ontroerende film Duizend Soroptimisten in juli naar Den Haag Tweede Kamer aanvaardt systeem-Van Oven Ceylon kiest het r,.. neutrale pad FORTY FOUR DONDERDAG 12 APRIL 19S6 MAANDAG tien jaar geleden had op het Binnenhof in Den Haag de eerste ministeriële inspectie plaats van het korps Wegenwacht van de A.N.W.B., dat hierna zijn taak begon. Zeven man op gele motoren en één inspecteur daverden toen langs de Ridderzaal Het is zeer de vraag, of het Binnenhof thans, na tien jaar, in staat zou zijn aan alle Wegen wachten, 175 ffian met tien inspecteurs en één hoofdinspecteur, plaats te bieden. In deze periode heeft de Wegei zich verheugend snel uitgebreid. Hjks wordt over een wegennet va kilometer gesurveilleerd, de afstand tus sen Amsterdam en Athene. Bovendic worden 's avonds nog op 350 kilometi I hoofdwegen gereden. I In de periode, dat de Wegenwacht fun< I tioneert, zijn 735.000 weigerachtige vehi- I kels weer op gang gebracht. Bovendier I werd in twaalfduizend gevallen eerste I hulp verleend, werden achthonderd auto- branden geblust en zeventigduizend per- 60onnlijke diensten verleend. Onder deze persoonlijke dienster I waren een aantal nogal spectaculaire I gevallen, zoals het vervoer van artsen op wie de ooievaar ongeduldig stond ti wachten, het op gang brengen van eer I vliegtuig, het opsporen van vermiste 1 kinderen en het redden van drenke- I lingen. Zo hebben Wegenwachten assis tentie verleend tijdens de stormramp van 1953, o.a. bij het op gang houden I van de motorboten. Het hoofd van de Wegenwacht, de he< G van Leeuwen, beschikt sedert 1953 over eigen kantoren, magazijnen en repa- ratiewerkplaatsen in Den Haag. Van de Wegenwachten zelf wordt ver wacht, dat zij zowel technisch als moreel voor hun taak berekend zijn. De opleiding en toelatingseisen zijn zwaar en lang niet alle kandidaterij hoe gediplomeerd ook. l komen voor het werk in aanmerking. Niettemin is het enthousiasme om bij de f Wegenwacht dienst te nemen na tien jaar nog steeds groot. Gratis De diensten worden slechts «verleend aan leden van de W.W. en aan buiten landers, doch zijn gratis. Olie. benzine en onderdelen moeten uiteraard worden betaald. Iedere Wegenwacht is bovendien voorzien van speciale formulieren voor het doorgeven van boodschappen en voor Intens minna streek" Zware boete voor doden vogeltje (Van onze correspondent) Op de getuigenverklaringen van enkele kinderen is een 65-jarige in- ^wofier van Monster gisteren doórde Delftse kantonrechter wegens' die renmishandeling tot tweehonderd gulden boete veroordeeld, nadat de ambtenaar nog honderd gulden meer had geëist. De kinderen hadden gezien, dat de ver dachte in zijn tuin een vogeltje, dat na het eten van een paar bessen in een om een struik gespannen net was gevallen, met zijn kopje tegen de vuilnisbak dood geslagen en daarna in de vuilnisbak ge worpen had. Dit had zich afgespeeld tij dens de koudeperiode. De verdachte zeide ter zitting, dat hij het vogeltje niet had doodgeslagen de kinderen een ander, door hem reeds dood gevonden vogeltje in de vuilnisbak hadden aangetroffen. Maar de kantonrechter hechtte- waarde aan de verklaringen van de kinde ren. De ambtenaar zeide. dat hij het een „intens minne, afschuwelijke streek" vond. De verdachte zal hiervan in hoger be- Tot maandag inlevering oude zilveren- guldens het aanvragen van grensdocumenten, landkaarten en wat dies meer zij. In de uren. waarin niet wordt gepa trouilleerd kunnen weggebruikers met panne gebruik maken van een der zes honderd telefoonposten, die langs de we gen staan opgesteld Gepatrouilleerd wordt niet speciaal op de drukste wegen, doch juist daar, waar de gestrande weggebruiker van hulp ver stoken is. zoals in de Noordoostpolder en op de Afsluitdijk. De bijna tweehonderdduizend leden van de W W. en hun jaarlijkse bijdrage ma ken het mogelijk, dat de routes Rotter- dam-Numansdorp Hoek van Holland en Hellevoetsluis binnenkort hun W.W- dienst krijgen. Halta treedt af Vice-president van Indonesië, drs Mo'h. Hafcia, die vorig jaar een sterk tegen wicht vormde tegen president Sukarno zal volgens betrouwbare bron te Djakar ta na dc installatie van de grondwetge vende vergadering aftreden. Vermoede lijk wordt hij hoogleraar. De berichten over zijn voornemens om af te treden hebben reeds geruime tijd ca ronde ge daan De installatie wordt niiet voor aug verwacht D. J. Gerritsen (60) gisteren overleden Sinds kort voorzitter Rekenkamer In de leeftijd van 60 jaar is gisteren plotseling overleden de heer D. J. Ger ritsen, voorzitter \an de Algemene Reken kamer, oud-directeur van dc Rijksbegro ting. De heer Gerritsen werd juist enige maanden geleden door de Tweede Kamer als eerste op dc voordracht geplaatst voor de functie van president der Reken kamer. Spoedig hierna volgde zijn be noeming door H M. de Koningin. De overledene werd in 1895 te Zwolle geboren. Hij kwam in 1928 bij de Alge mene rekenkamer van Nederlands-Indië, waarvan hij van 1934 tot 1947 lid was. Toen in 1940 de oorlog uitbrak, be lastte de regering hem met verschillende oorlogsfuncties in Indonesië. Zo trad hij van 1940 tot 1942 op als gedelegeerd lid van de Commissie VOor het rechtsverkeer in oorlogstijd. Gedurende drie jaren (van 1942 tot 1945) was de heer Gerritsen in Japanse kampen geïnterneerd. In 1946 werd hij directeur-generaal van het Ne derlands-Indisch beheersinstituut er akte hij deel uit van de Raad vooi het Rechtsherstel. In 1948 vertrok hij al« gedelegeerde van de Raad naar Neder land, waar hij op 1 april 1949 directeur van de dienst der Rijksbegroting aan De crematie geschiedt a.s. zaterdag Westerveld na aankomst van de trein v 10.29 uur. D. J. Koopmans, directeur van Koop- lans Meelfabrieken N.V. in Leeuwarden legt per 21 april zijn functie neer. t vijftig jaar werkzaam geweest. i heel bijzon Den Haag. ee film die werd onderscheiden op de Fef tivals in Cannes en Berlijn. Onderschei dingen zijn naturulijk nog niet altijd een bewijs van goede kwaliteiten, maa dit geval toch wel. Er is nu eens film bekroond, die niet alleen technisch knap gemaakt is, ma?r bovenal g< tel ijk verrijkt, een film die ver uitsteekt boven de meeste speelfilms, een filn geloofsstuk meer dan wat voor verfil ming van een Bijbels onderwerp ook. Het is de Spaanse film „Marcelii Uiterlijk maandag a.s. bestaat nog ge legenheid oude zilveren guldens om te wisselen. Dit kan geschieden bij alle postkantoren en poststations en bjj de kantoren en agentschappen van de Ne- derlandsche Bank. Door trein overreden. De 51-jarige Iso leerden- W. J. Schoonmade uit Rotterdam, die gisteren met een stapel jutezakken op zijn schouder, die hem het uitzijbbt belem merden, de ranis op het terrein van de Shell dn Pornis passeerde, werd door een spoorwegwagon overreden. Zijn linkervoet en rechteronderbeen werden afgereden. Ver. Staten beschuldigen weer Ned. firma Het bureau voor buitenlandse handel van de Verenigde Staten heeft de firma Meiman te 's-Hertogenbosch de export- privileges tijdelijk ontzegd. Van Amerikaanse zijde gelooft men. dat deze firma voortdurend pogingen zou hebben gedaan borax en chroomzuur tv verkrijgen van een Amerikaanse leve rancier. ..door een verkeerde voorstelling van zaken te geven, om de bedoeling, deze goederen naar communistische lan den te vervoeren, te verbergen." PROMOTIES TE LEIDEN Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld Gal- brood en wijn', of zoals de Spaanse titel en beter rijm zegt: „Marcelino, pan no". Uit Spanje mag men natuurlijk i protestantse film verwachten en dat Marcelino" ook niet. Het is een ns-katholieke fdlm, maar in haar alge meenheid zouden we haar liever een christelijke film willen noemen. Onder kundige regie van Ladlslao Vajda is dc film gemaakt naar de prachtige novelle „Marcelino" van José Maria Sanche»- Silva. Deze novelle is thans ook in het Nederlands vertaald in een uitgave van de Schefferdrukkerij te Dordrecht. Eigenlijk is het een heel- simpel verhaal ;er 12 Franciscaner paters en een klein jongetje in een arm dorpje in Spanje Die paters hadden zelf een oude ruïne tot klooster herbouwd en vonden op een jen een pasgeboren kind voor de kloosterpoort. Het kind is, omdat de ders waren overleden en niemand zich het dorp over de vondeling wilde ont- men, in het klooster gebleven, kreeg de naam Marcelino en ook 12 vaders Marcelino groeide niet op als een ba- deesd en wereldvreemd kereltje, maar een echte gezonde deugniet, die katte- ad uithaalde maar daarnaast alles de paters overhad. Papieren bootjes laat hij in het wijwatervat drijven, als paters in vurig gebed bijeen zijn jaagt Marcelino geiten de kapel in, hij bindt koorden van twee monnikspijen aan elkaar, maar hij rent ook als een zieke pater om water roept In het iand helpend komt hij eens 'n contact met een jonge vrouw, een mod der die haar zoontje Manuel roept. Dat Marcelino's eerste contact met een moeder, zoals hij die zelf nooit gekend heeft, maar die volgens de abt van het k.ooster in de hemel moet zijn. Het was nige keer dat Marcelino een moeder en vriendje zag. Eén verbod maakt FOCKINK en Half" (een heel genoegen 0 ten dubbelt perraatng door snaak en geur.' hem nieuwsgierig, nl. de trap opgaan naar de zolder, waar, zoals de broeder kok hem had gezegd „een grote man is die je mee zal nemen". Toch waagt Mar- ziet dan op die -stoffigi de r Koningin Juliana ere-presidente van Europees congres (Van een onzer verslaggevers) Duizend vrouwen uit vijftien landen, alle leden van Soroptïmist clubs, zullen van 915 juli in Scheveningen het congres van de Europese Fede ratie van Soroptimistclubs bijwonen, waarvan koningin Juliana het ere voorzitterschap heeft aanvaard. De deelneemsters zijn dan in de geboorte plaats van de eerste Nederlandse Soroptimistclub, welke in november 1927 in Den Haag op initiatief van mevrouw W. F. Wijnaendts Francken Dyserinck, thans ere-lid, werd gesticht. Het Soroptimisme werd in Ame rika door een man opgericht als een organisatie voor vrouwen, gefundeerd op de principes van de Rotary (welke op initiatief van een vrouw ontstaan is). De leden worden gekozen, met dien verstande, dat van elk beroep slechts één lid in een club vertegenwoordigd is. Het Soroptimisme beoogt bij de leden te bevorderen een moreel hoogstaande uitoefening van haar eigen beroep of be drijf, alsmede de kennis en waardering voor de werkkring der medeleden. Hel tracht de goede verstandhouding der le den zowel nationaal als internationaal te versterken, de vredesgedachte te st< nen en de diensten aan de mensheid verdiepen. In Nederland zijn 28 clubs met bijna 1000 leden. Eens ln de vier jaar wordt een E pees congres gehouden tn het land. de Europese presidente woont. Thans is dit dr. H J. M. van Panthaleon ba nes van Eek, internist te Wassenaar Als onderwerp voor het congres gekozen Facing our Challenge, dit wo van drie kanten belicht, nl.: ln beroep. rid. Marcelino weet het. dat stelt God voor. En hij begint te praten met dat beeld, hij ziet dc smartelijke uitdrukking van Christus aan het kruis en gaat brood en wijn halen voor di$ Man op de zolder. Die Man is zijn Vriend geworden, waar aan hij dag en nacht denkt. En voor wie hij stiekum brood en wijn weghaalt. Op de film zien we dan op die zoider een vastgenagelde hand zich losmaken om brood en wijn aan te nemen. En we horen ook een stem, die. Marcelino vraagt: „Voor alles wat je voof Mij deed wil ik I je belonen. Wal zou je willen." Dan komt het eerlijke antwoord van Marceli zou graag mijn moeder willen zi de stoel bij het beeld moest Marcelino gaan slapen en hij is niet meer ontwaakt Marcelino was bij zijn moeder. De paters hebben het wonder gezien en de gehele bevolking heeft van het wonder gehoord. En jaarlijks is een processie naar het klooster. Al geloven we zeer zeker dat er nog steeds wonderen kunnen gebeuren, laat ons voor dit keer eens aannemen dat dit geen wonder was. Het verhaal willen we sym bolisch zien en de kracht van het geloof in en de liefde voor Christus door dit verhaal ervaren. Heeft deze kleine Mar celino, die maar 5 jaar werd, ons allen niet iets te zeggen? In een eenvoudig maar waarachtig geloof kunnen we toch met God praten? Net als die kleine Mar celino? Hier is meer dan het alleen-maar- goede-werken-doen door Marcelino in het brengen van brood en wijn. Hier is het zich volkomen overgeven aan God, in vol vertrouwen „Weet je wel wie ik ben?" had die stem op zolder aan Mar celino gevraagd. „Jawel", antwoordde Marcelino, „Jij bent God". Bij een on weer schuilde Marcelino bij zijn Vriend aan het kruis en zelfs nam hij de door- Utrechtse lustrumviering Koningin en Prins bij De drie raadsels De 1ste dag van de viering van het 64e lustrum van de rijksuniversiteit te Utrecht, welke gistermorgen werd geopend met een plechtige bijeen komst in de Domkerk, waarop mi nister mr. J. W. Beyen de reünisten rede sprak, de president-curator jhr. dr. M. L. van Holthe tot Echten het woord voerde en de rector-magnifi- cus, prof. dr. Chr. P. Raven, de lustrumrede hield, werd gisteravond besloten met de gala-opvoering van het zangspel „De drie raadsels" in de Utrechtse stadsschouwburg. De Koningin en de Prins woonden deze avond bij. In de pauze zijn de vier ni' we eredoctores aan het koninklijk pi voorgesteld: t.w. prof. dr. Henri Ch. Puech te Parijs, prof. dr. L. P. S Fredericq Gent, prof. dr. D. Kellin te Cambridge prof. dr. M. Leumann te Zürich. Boven dien werden voorgesteld de regisseur van raadsels" Ben Groenier, de dichter Jan Engelman, de componist H. •gier, de dirigent Hans Brandts de ontwerpster van he^ dëco de kostuums freule R. van der Does de Willebois, de ballet-dirigente Sonja Later de beide hoofdrolspelers mej. M. M. van Delft en de heer W. W. Stoffels. Des middags waren curatoren, hoog leraren, docenten en vertegenwoordigers van studentenorganisaties door het ge meentebestuur ten stadhuize ontvangen. Enkele uren daarvoor was in het Uni- versiteits-museum de tentoonstelling „Universiteit en maatschappij", door de 'secretaris der cura'toren, mr. J. H. des Tombe, geopend. Het is mogelijk deze zeer rijke expositie tot Pinksteren te be- Met 56 tegen 16 stemmen (Van onze parlementaire redacteur) Met 56 tegen 16 stemmen heeft de Tweede Kamer zich gisteren geschaard aan de zijde van minister Van Oven, dat er een gelijke rechtspositie van man en vrouw moet zijn t.a.v. het gemeenschappelijk vermogen. Tot de tegenstanders behoorden de fracties der a.r. en s.g.p. en de heren Beernink, Schmal, de Ruiter en Tilanus (allen c.h.). De F.v.d.A. fractie stemde ten slotte onverdeeld voor het systeem van Oven, maar mej. Zeelenberg heeft uitdrukkelijk verklaard, dat zij de bewindsman een kans zal geven, doch dat zij de gewijzigde wet terdege zal bestuderen. nenkroon van het hoofd van zijn Vriend, omdat die zo n pijn deed. Een beschamend kinderlijk geloof. Noem dat alles nu maar rooms, noem het piëtistisch, noem het een hallucinatie, noem het sentimenteel, voor ons is dit verhaal een ontmoeting tussen God en de eenvoudige mens, voor ons is die kleine Marcelino een jongen die ons beschaamd doet zien naar eigen geloofszwakheid. Symbolisch is deze film, waarin de 5-jarige Pablito Calvo zo eerlijk de hoofd rol speelt, uitgeheven boven de rooms- katholiek kerkmuren en geworden tot een eerlijke getuigenis van christelijk geloofs leven. Een ontroerende en verrijkende film. (City, a.l.) - Zij vroeg zich af of wij wel één schip rijgen met twee kapiteins of dat er twee huwelijksschepen komen met ieder een -:gen kapitein. De socialisten wilden de bewindsman vai* justitie deze kan» De a.r. fractie heeft, haar afwijzende houding gehandhaafd. Toch heeft prof. Gerbrandy helaas zijn aanvankelijke prin cipiële houding aanmerkelijk afgezwakt Dinsdag nog stelde hij, dat deze volledige gelijkstelling t.a.v. het huwelijksvermogen niet te aanvaarden is uit principiële overwegingen, daar de man het hoofd van het gezin moet zijn bij het optreden naar buiten. En daarnaast had hij hel prakti sche bezwaar, dat het systeem van Oven niet wortelt tn ons volksleven. Dit laat ste hield, hij vol. Maar in een debat mei de heer Van Rijckevorsel liet hij het prin cipiële argument varen, aaar hij vond dat er lechtsgrond is om de principiële on gelijkheid tussen man en vrouw te hand- Rijckevorsel dat de in het volk leeft ening verandert thuis gebeuren. in betrekking tot het 'ereld- Artisten-Soroptimisten Naast deze zijde van het congres is een ruime plaats ingeruimd voor de artisten Soroptimisten. Op maandag 9 juli, aan de vooravond van de officiële opening van het congres, zal dr. H. J. Reinink ln de kelder van de Ridderzaal een expositie openen van kunstwerken van Europese Soroptimisten. Uit Frank rijk alleen al komen veertig kunstwer ken. uit Italië bijv. dertig. Bovendien zullen twee feestavonden gehouden wor den. waar leden-artisten optreden -Voorafgaande aan het congres zal in het Vredespaleis een seminar ge houden worden, waarvoor uit elk land der Europese federatie een of twee leden worden uitgenodigd. Het onderwerp Is: dc activiteiten van de Verenigde Na- tele i het kader van de Ver. ning verschilt. Naar zijn niets in ongeveer huwelijken, waarin het inkomen door arbeid wordt verworven. De k.v.p.-afs vaardigde gaf toe dat het natuurlijk dat de man tegenover dei den als hoofd van het gezin optreedt. Maar waaron moet de wet daartoe dwingen? De we moet zich. zo zeide de heer v. Rijckevor sel, zich zo min mogelijk met de interne persoonlijke verhoudingen bemoeien. E echtgenoten moeten vrij blijven in wat 2 Minister Van Oven wenste een „g< slachtloosslelsel" van het huwelijksve: mogenrecht. Hij entkende dat er sprake van een vals gelijkheidsbeginsel nan en vrouw Bijzonder veel moeite hoefde hij echter niet mee. te doen. Het •hten is nu op het gewijzigde werp. Het zou nog best zo een: zijn, dat de voorstanders va systeem van Oven zich achter df krabben als zij de juridische uitwerking daarvan zien. N iet-landbouwgronden Daarna begon de Tweede Kamei het wetsontwerp om de prijsbeheersing niet-landbouwgronden af te schaf fen. De ministers Witte en v. d. Kieft tot de overtuiging gekomen, dat deze prijsbt heersing niet meer te handhaven daar de omstandigheden sinds 1940 dermate zijn veranderd, dat de bestaande Toch is liet zo OOK LEZERS MAKEN FOUTEN norm geen enkel verband meer houdt met de werkelijkheid. Daar waren de heden v. d. Heuvel (a.r.). v. d. Feltz (c.h.). Droesen (k.v.p.) hei wel mee eens. De heer Ten Hagen (roe.) vreesde echter dat de prijzen van deze niet-landbouwgronden omhoog zullen schieten. Daaraan geloof den de andere r.prekers niet. De ont eigeningswet kan remmend optreden. Deze-wet wordt gelijktijdig gewijzigd. De ;er Droest'n vond het overigens nie'. erg als deze gronden iets in prijs »uden stijgen. Liberiaans schip ramt Aldabi Het Liberiaanse s.s. Melody (7251 toil) sloeg gisteren los van zijn sleeptros en botste tegen de Aldabi (7239 ton), diie aan de ingang van de Lekhaven op de Nieuwe Maas ♦voor anker lag. De Aldabi, eigendom van Van Nievell, Goudriaan en Co te Rotterdam, werd aan bakboordzijde van het voorschip zwaar beschadigd. Door het plotseling breken van de tros werd de Melody vrijwel stuurloos en liep met een vaart in de richting van de wal. Bovendien werd een meerpaal geramd en een kademuur ontzet. Het Liberiaanse schip liep vrijwel geen schade op. De Aldabi zal zijn vertrek echter enkele dagen moeten uitstellen. Wereldolieproduktie. In 1955 toene ming van 82 min tot 788 min metrieke ten; aandeel Midden-Oosten van 19,5 tot 20,4% vergoot; aandeel Noord-Amerika 47% tegen 64% voor oorlog. Na eis (3 jaar) Verdachte wierp zich op de grond De officier van justitie te Leeuwarden riste gisteren drie jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering tegen de 31-jarige los-werkman W. K. Hark erna Opeinde, die wordt beschul digd vorig Jaar apri'l drie boerderijen in Doezum 'Fr.) in brand te hebben geste llij had aanvankelijk bekend de bran- »n te hebben gesticht en hiervoor van de 80-jarige H. de H. een beloning van 25 gulden te hebben ontvangen. Nadien trok K. zijn beken'enis in. De raadsman betoogde dat zijn cliënt eerder aan een medische behandeling ian aan straf toe i6. Verdachte wierp zich lan het einde van de zitting op de grond •n weigerde naar zijn cel terug te keren, lij moest door de parketwacht worden vegge d ragen Wat zal die verwaand worden!" die kans lóópt je vader, in dat voortreffc- nieuwe Forty Four costuum met z'n meesterlijke coupe en uitermate Brits dessin... Maar maak je niet ongerust, kleine man. Dat I zeer gedistingeerde Forty Four costuum moge MOSKOU zal er zich meer over ver- Vader vcel mecr «"vertrouwen geven - de heugen dan Washington, dat de op- 8°edc smaak, waarvan zijn keus getuigt, zal positie het gewonnen heeft op Ceylon! hem heus voor zelfoverschatting behoeden, en de verkiezingen van vorige week dit Hoe trots jij ook op je wel-geklede vader bent, yrwgera d«l van hal Brits. Imperium hij bl(jft nèt p,ezisrig bescheiden .Isia, in net neutrale kamp hebben gebracht. De inzat van de verklaringen was nietlal! bl1 Forty Four: de buitenlandse politiek. Het ging over vanaf 147.-. de prijs van een pond rijst, werkmogelijk-1 heden voor de ontwikkelde jeugd, de of ficiële taai enz Sommige kandidaten ge bruikten het anti-Amerikanisme in hur campagne en ook speelde de belofte var de oppositie een belangrijke rol, de En- De werkelijke reden, dat dit land in opstand komt tegen het beleid John Kotelawala is volgens de New York :t, dat hij westers georiënteerd dat hij en zijn partij in de 25 hun regering te zelfverzekerd geworden *f V»rklaardm mtxichl het de verlangens volk verloren heb ben De verandei de sociale strui tuur van het eiland was een van de belangrijkste oorzaken van de nederlaag. De regeringspartij United National Par ty, begreep de ontevredenheid in de dor pen te Iaat en de oppositie-coalitie, een wonderlijk mengelmoes van marxisten, Boeddhisten en rijke landeigenaars, die democratisch socialisme prediken, be greep het wel. Hoewel het bij de verkiezingen dus om nnenlandse aangelegenheden ging zijn j van een toch niet te onderschatten be lang voor Ceylon's verhouding met het buitenland. De oppositie (dde dus thans de meerheid beschikt) neemt het neu tralisme te baat om de laatste banden met Engeland te verbreken. De nieuwe bewindhebbers willen Neh- >e's wereldbeschouwing als voorbeeld emen. Bandaranaika, Ceylon's nieuwe premier, zegt dat het eiland binnen een lar republiek zal zijn. Hij geeft er de voorkeur aan, uit het Gemenebest te gaan, maar als het er in >u blijven, zou het als republiek zijn. Bandaranaika, die één van de rijks:»- annen van het land is, streeft naar een >c;a!isme, zoals India dat heeft. Life begins at DEN HAAG - GROENMARKT 24 AnutrrrUra - Wwvui Wederom Nat King Cole bedreigd Ongeveer honderd blanken hadden be raamd, om gisteren wederom een aanval te doen op de neger-zanger-pianist Nat King Cole, als hij zich in Birmingham 'Alabama) op het podium zou bevinden, to heeft de politic meegedeeld. Deze hon- ierd blanken zouden zich onder de on- geveei 4.000 toesohouwers begeven en rich op Cole werpen, zodra deze zou verschijnen. Nat King Cole heeft zijn tournee, dat hij door de zuidelijke sta ten maakte afgelast. Hij is per vlieg tuig naar Chicago vertrokken. Tweespalt in aanhang Ind. kabinet Het Indonesische parlement is met de behandeling der regeringsverklaring be gonnen. De eerste van de 56 sprekers was mr Hardl van de Partai Nasional Indo nesia, die niet kon Instemmen met de opening van onderhandelingen met de leiders der opstandelingen Hij werd daarop aangevallen door leden van an dere regeringspartijen, zoals Achsien van de Nahdatul-Ulama.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5