JHcutue £ciitsrt|c tfouranl Egyptische commando's uit Israël terug Linnaeushof geopend te Prins Rainier haalde zijn verloofde van boord Verdachte van Venestraat- drama weet niets meer Franse reservisten vandaag al onder de wapens DONDERDAG 12 APRIL 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigste jaargang No 10625 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELI1K-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantüastlclj Is gfjebleoen mgn bert In tcgljeospocr HAMMARSKJÖLDS MISSIE BIJ NASSER Maar eerst nog een schandelijke overval op school DE MOOISTE TOCHTEN DOOR DE BOLLENVEL DEN JERUZALEM/KAIRO, 12 APRIL HAMMARSKJÖLD, de secretaris-generaal van de Ver. Naties, heeft reecis een begin van succes met zijn vredesmissie bereikt. Althans heeft radio-Kairo bekendgemaakt, dat de fanatieke „zelfmoord-comn dos" uit Israël zijn teruggetrokken. De „Fedayeens", zo heet het verder, hebben hun wraakneming voor Israëlische aanvallen op burgers van Gaza voltooid. Deze belangrijke mededeling kwam slechts weinige uren, nadat Hammarskjöld in Kairo geconfereerd had met premier Nasser. De 300 „Fedayeens" zijn over de grens in Gaza teruggetrokken, maar niet temin werden gisteren nog enige verfoeilijke aanslagen gemeld. Drie Israëlische kinderen werden name lijk gedood door het vuur uit de ma chinegeweren van een Egyptische com mandogroep bij de overval van eer school in de nabijheid van de stad Sja- frir. Toen de overvallers de school bin nenstormden, waren, aldus de corr. van Reuter, de dertig aanwezige kinderen juist in gebed. De mannen schoten hun machinegeweren in het wilde leeg op de kinderen, waarvan er drie gedood 5 gewond werden. Een andere comm. dogroep overviel vanuit een hinderlaag een autobus op de grote verkeersweg tussen Tel Aviv en Jeruzalem; 6 passa giers werden hierbij gewond. Hammarskjöld heeft zijn eerste voor stellen aan Nasser overhandigd. Hij stuurt aan op een vermindering van de troepen concentraties aan beide zijden van Israëls grenzen, maar eerst moet een volledig staken van het vuren zijn bereikt. Voorts wil Hammarskjöld een doeltreffender trole op de naleving van de bepalingen van het bestand. De waarnemers va V.N. zouden met een aantal helikopters moeten worden uitgerust. Hij blijft to morgen in Kairo om met de Egyptischi regeringsleiders te confereren. Enerzijds bemerkt men bij de Arabische Liga de bereidheid tot matiging, ander zijds houdt men voet bij stuk inzake de resolutie van de Ver. Naties van 1947, die Palestina verdeelt, de vluchtelingen repa trieert en Jeruzalem internationaliseert. De positie van Hammarskjöld blijft daar om moeilijk, te meer waar uit de Egypti sche pers blijkt, dat men gekant is tegen het beslaan van I-sraël als ..staat". Op doorreis naar Bagdad heeft de Brit se minister van defensie, Sir Walter Monckton, verklaard, dat de vijf landen van het pact van Bagdad in Teheran zul len overwegen een positieve actie te on dernemen, ten aanzien van de gespannen toestand in het Middenoosten. Later werd nog gemeld, dat volgens een Israëlische woordvoerder bij de Egypti- Bramenoogst mislukt In de omgeving van Kapelle-Biezeliinge zijn vele kwekers begonnen hun bramen struiken te rooien of de stengels af te knippen. Tijdens de strenge vorst van de afgelopen winter is het overgrote deel van de brarnenstruiken bevroren. In deze streek wordt jaarlijks 300.000 kg bramen geteelt. Kleurige, deinende massa juichte Gevangenis wordt voor toeristen geopend volgens zijn vrienden last heeft van de typische „bruidegomszenu wen", is hedenmorgen met zijn jacht Deo Juvante de zee opgegaan om zijn bruid op romantische wijze van de Constitution te halen, waarmee zij en haar familie van Amerika naar Monaco is gekomen. Onder luide toejuichingen van een dui zendkoppige menigte voer de prins met zijn jacht de haven uit. Toen Grace Kelly en haar familie aan boord van het jacht gingen, vlogen vliegtuigen laag over beide sohepen heen. Direct nadat het gezelschap aan boord van het jacht was gegaan, werd koers gezet naar de haven van Mo naco, waar de menigte tot een kleurige deinende massa was aangegroeid. In Cannes, dat de Constitution het eerst aandeed, hebben twee rood met blauwe vrachtauto's van Raniers carabinieri de niet minder dan 317 koffers en kisten van Grace Kelly en haar gezelschap overge nomen en naar Monte Carlo gebracht. Intussen blijven de huwelijksgeschenken binnenstromen in het paleis te Monte Car lo. Behalve diamanten armbanden, hals kettingen en andere sieraden komen de gewone burgers bij het kasteel bellen met giften als een krat wijn of een goede Franse kaas. Het paleis begint steeds vol ler te geraken door de tientallen cadeaus die de concierge naar Linnen draagt. De totale waarde van de sieraden die Grace Kelly zal krijgen loopt in de 750.000 gul den. Het grootste cadeau, een luxueuse Rolls-Royce van de raad van Monaco, is door Frankrijk naar Monte Carlo onder weg. De grijs-zwarte slee met een kroon tje trekt overal veel belangstelling. De bruiloftstaart (1.60 meter hoog en 70 kg. zwaar) wordt gemaakt door René Battistini, de chef-banketbakker van het duurste hotel in Monte Carlo. Het bouw sel zal op de lunch na het huwelijk wor den aangesneden. Eén van de grootste problemen is, hoe de 20.000 toeristen aan slaapgelegenheid moeten worden geholpen. Vele van Mo- 's hotels zijn reeds volgeboekt, maar zal ook de gevangenis gaan gebrui ken. De dertig celen alle leeg zijn voorzien van koud stromend water en 'n douche; het uitzicht door de tralies is prachtig. DE AANKOMST Een dertigtal kleine vaartuigen krioel de rond de Deo Juvante, toen het jacht de haven binnenvoer. Over de haven en de kade hing een blauwgrijze kruitdamp tengevolge van de kanonschoten ei explosies van de voetzoekers en v pijlen, die ter verwelkoming waren afge schoten. Toen het jacht aan de kade gemeerd werd, stonden prins Rainier en bruid in een hoek van de brug ernstig met elkaar te praten. Een erewacht van witgehoede politli mannen stond op de kade opgesteld. Op de tweede verdieping van het hoge ge bouw aan de kade stonden honderden fotografen en filmoperateurs voor de ra men en op de balkons. Op de kade stonden de jongste twee Monegasken. een meisje van zes jaar en een jongetje van acht. in Monegaskische kleding met een boeket lelietjes-i dalen het paar op te wachten. Adenauer in juni naar Eisenhower Bonn, 12 april Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland zal op 12 en 13 juni in Wash ington de gast zijn van president Eisen hower. Op 11 juni zal Adenauer aan de Yaie-universiteit een eredoctoraat ont- sche overval op een school, ook een jonge onderwijzer het leven verloor. In een dorp in de buurt werden 3 personen, on der wie een jong meisje, gewond door een handgranaat, die door een raam naar bin nen was geworpen. De Israëlische woord voerder sprak van „een afkeurenswaar dige, berekende hervatting van de agres- AMERIKAANSE DIVISIE NAAR MIDDENOOSTEN Een bericht in de Hartford Times houdt in, dat de gehele Amerikaanse tweede pantserdivisie, thans in Duitsland gele gerd, met spoed naar het Middenoosten zal worden overgebracht. De troepen zouden daar binnen zes weken arrive ren en waarschijnlijk in Saoedi-Arabië worden gestationeerd. Het Amerikaanse ministerie van defensie weigerde hierop commentaar te leveren, maar een woord voerder van het Europese hoofdkwartier van het Amerikaanse leger in Frankfort sprak het tegen. Zowel Reuter als Ass. Press vonden het bericht van de Hartford Times (Connecticut) echter belangrijk ge noeg, om het door te seinen. DULLES BLIJFT IN WASHINGTON De Amerikaanse minister van buiten landse zaken., Foster Dulles, heeft afge- ziien van zijn voornemen om het weekend door te brengen op zijn vakantieverblijf aan het Onitariomeer. Hij blijft in Wash ington met het ook op de ontwikkelin gen dn het Middenoosten. Seniaat tegen behandeling Garantie wet K.N.I.L. In het voorlopig verslag van de Eer ste Kamer over het wetsontwerp tot wijziging van de Garantiewet K.N.I.L.- militairen wordt meegedeeld, dat bij de overweging van het ontwerp in de afde lingen der Kamer vrijwel algemeen be zwaar bleek te bestaan tegen behande ling ervan, zolang over een onderwerp, dat een wezenlijk deel ervan uitmaakt, een proces aanhangig is. Het bezoek aan Engeland Geheim programma van Sowjetleiders bekend Moskou-Londen, 11 april. De Britse ochtendbladen hebben he denmorgen een. uitgebreid programma gepubliceerd van het aanstaande bezoek der Russische leiders Kroesjtsjef en Boelganin aan Engeland. De bedoeling was, dat dirt program strikt geheim zou blijven, teneinde mogelijke demonstra ties te voorkomen. De regeringsfunctio narissen die het program aan' de pers stuurden, verzuimden echter hierbij te vermelden, dat deze inlichtingen slechts ter informatie waren en beslist niet voor publicatie. Intussen verklaarde premier Boelga nin in een interview met de Londense Times, d»t hij en Kroesjtsjef tijdens hun bezoek zullen streven naar een verrui ming van het Brits-Russische handels verkeer. De premier ontkende, in hert verleden anti-Britse woorden te hebben geuit en hij ontkende ook. een wig te willen drijven tussen Engeland en de Verenigde Staten. Tijdens de opening van de Linnaeushof te Bennébroék zie elders in ons blad) kregen twee informatrices opdracht, bloemen naar Schiphol te brengen voor verzending aan mevrouw M. Bouman in Djakarta. Deze historische foto werd ge nomen op het vliegveld van Lydda (Israël) op het moment dat secretaris-generaal Ham marskjöld van de Verenigde Na ties generaal Burns van de ge mengde bestandscommissie ont moette. Beiden werken koorts achtig om een algemene oorlog in het Nabije Oosten te voor komen. President Gronchi van Italië zal op 25 april in Parijs aaiikomen voor een officieel bezoek van drie dagen aan Frankrijk. Dinsdag voor de rechtbank Substituut officier van Justitie meent: opzettelijke doodslag (Van een onzer verslaggevers) VOLGENDE WEEK DINSDAG zal de 22-jarige behanger A. M. L. uit Rotterdam, die In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 september verleden jaar In de Venestraat te Den Haag met een door hem in de Maasstad ontvreemde auto op 't pu bliek Inreed, dat juist 't City-theater verliet en daarbU 21 slachtoffers, o.w. 2 doden maakte, voor de Haagse rechtbank terecht moeten staan. H(j zal worden verdedigd door mr. M. D. de Haas uit Leiden. Voordat de substituut officier van justitie mr. J. H. Kemper de dagvaarding heeft kunnen uitbrengen, beeft een uitvoerig onder zoek naar het vreselijk gebeuren in de Haagse binnenstad plaats moeten hebben. De moeilijkheid hierbij was, dat men verschillende getuigen niet direct kon horen, omdat hun toestand dit niet toeliet. Nog steeds worden er slachtoffers ver pleegd: één in een ziekenhuis en sommi gen in hun eigen woning, waar zij het bed nog niet mogen en kunnen verlaten. De Rotterdamse jongeman, die in een dronken bui, eerst bij de hoek Wagen- straat-Ged. Gracht een, zij het kleii aanrijding met een auto van het G.E.! had, vervolgens op de hoek Wagenstraat Grote Marktstraat twee slachtoffers, nl. een fietser en een bromfietser, maakte en ten slotte met een vaart van 60 tot 70 km in verboden richting de Venestraat in reed, heeft tijdens zijn verhoor zelf ver klaard, dat hij op de bewuste zaterdag avond tussen half zeven en half elf tier cognacjes en vier of vijf biertjes had ge dronken om er vervolgens met een door een Amerikaan gehuurde auto van door Van het gebeurde tussen de Grote Marktstraat en de Venestraat zich niets meer te herinneren. He 'aardige is, dat hü nadat de auto stand was gekomen en links en rechts de slachtoffers lagen te kermen, door de politie naar het bureau Buitenhof is ge bracht en dat hij toen geen Indruk maak te beschonken te zijn. Van de drukte en verwarring, die er in het bureau heerste, Oproep voor maximaal 200.000 man DE FRANSE ministerraad heeft zich gisteravond vérstrekkende volmachten toegekend, om even tueel maximaal 200.000 reservisten ter versterking van de, reeds in Al gerije aanwezige, troepen op_ te roe pen. De eerste reservisten, in de leeftijdsgroep van 20 tot 24 jaar, zullen reeds vandaag onder de wa penen worden geroepen. Volgens de genomen besluiten zul len officieren en onderofficieren van alle lichtingen bericht kunnen krij gen, zich te melden. Men verwacht dat in de komende drie weken 75.000 reservisten opgeroepen zullen wor den. In de kabinetszitting waarop deze 'oe- iluiten genomen worden, zou Mendes- France, minister zonder portefeuille, Moliet sohenp bekritaeeerd hebben omdat hij niet genoeg nadruk zou leggen op po litieke hérvorminigen dn Algerië. Ook zou Mendes-France harde woorden gewisseld hebben met Robert Lacosbe, minister met standplaats Algiers, die er steeds op aari- gedrongen heeft dat vóór er sprake kan van politieke en andere hervormin- Pontecorvo went goed in de Sowjetunie Moskou, 11 april. De Britse atoomgeleerde Bruno Ponte- :orvo, die in 1950 naar de Sowjetunie uit week, heeft werk naar zijn zin, leeft ge lukkig met zijn vrouw en drie kinderen in een buitenhuisje bij Moskou en maakt niet de indruk spijt te hebben van zijn vlucht. Dit is meegedeeld door de Noorse atoomgeleerde prof. dr. Arne Lundby, dl» pas is teruggekeerd van een bezoek aan Rusland. Volgens prof. Lundby verricht dr. Pontecorvo onderzoekingen op het ge bied van z.-g. „pi-mesonen", waarvoor hij een enorme synohro-cyolotron tot zijn be schikking hepft. Militair vakantieverlof thans vijftien dagen Het aanrtal werkdagen vakantieverlof per kalenderjaar voor militairen, die vol gens Landmachtorder 55223 nr. 51.15/21 veertien dagen genoten, is met ingang van 1 januari van dit jaar verhoogd tot vijf- Voorts is bepaald dat voor de militair, die niet gedurende een vol kalenderjaar in aanmerking komt voor dit verlof, het aan tal verlofdagen evenredig wordt vermin derd met dien verstande, dat daarbij elke kalendermaand wordt geacht dertig dagen te tellen en dat een eventueel resterend gedeelte van een dag wordt afgerond tot een hele dag. Pensioenen in 't geding Indonesië betaalt maar een-derde Naar van Indonesische zijde In Den Haag vernomen wordt, zal de republiek Indonesia met ingang van 1 mei de pen sioenen van voormalige overheidsdiena ren van Nederlands-Indië en militairen van het K.N.I.L. niet meer uitbetalen op de koers één op één, maar tegen de of ficiële koers van één op drie. Dit is enige tijd geleden officieel medegedeeld aan de Nederlandse regering. De Indonesische regering Is namelijk van mening, dat de pensioenen zijn uit gedrukt in Indonesisch courant en dus tegen de officiële koers moeien worden uitbetaald Keuze in Bonn: politiek of NAVO? JN WEST-DUITSLAND den tot slechts 12 mai ontwikkelt zich een den machtig verzet tegen de De meerderheid i militaire dienstplicht, toogde. dat het toch Sommige politieke groe- mogelijk zou zijn, vu pen willen helemaal geen schappen het gebruik i socialisten slechts wil- 12 i Deze beweging heeft de maanden voldoende dat twaalf zal regering Adenauer het volgende dilema ge plaatst: Bonn heeft beloofd. In totaal ongeveer een half miljoen man op de been te brengen voor de N.A.V.O. Dat gaat niet zonder dienstplichtwant het zou te kostbaar zijn, een zo groot aantal vrij willigers als beroepssol daten te werven. Aan de andere kant vinden het volgend jaar algemene verkiezingen plaats en de dienstplicht is hier geenszins populai landen. De partijleiders sidde ren voor de mogelijks politieke gevolgen var het oproepen van duizen- men te winnen. De socialisten betogen. dat in het atoomtijdperk grote landlegers verou derd zijn. Zij zeggen dat toekomstige oorlog worden gewonnen betrekkelijk kleine groepen van zeer geoe- eenvoudige taken op te fende specialisten, uitge leiden rust met machtige en in gewikkelde wapens. Daarom betogen zij dat de „Bondsweer" moet worden beperkt tol 200.000 of 250.000 man. Dit zou zo zeggen zij logischer zijn in een tüd. waarin de grote mo gendheden zelf spreken over ontwapening en ver mindering van de om vang van hun conventio nele legers. Bovendien dan zeogen de socialisten, dat aast dienstplicht de betrek- Du- kinoen met de communis- j de tische oostzone zou ver slechteren. Het Oostduit- se regime heeft nog geen volledige dienstplicht in gevoerd en de sodalis- betogen dat dienst- n het westen de isten slechts zou aansporenop gelijke wijze te antwoorden. De regering voert hl er- teoen aan. dat de verde diging van de vrijheid een aangelegenheid van het gehele volk is. niet alleen maar van een kaste van beroepsmili tairen Haar gehele her- bewapeningspolitiek is gebaseerd op het op de been brengen van een ..leger van burgers" op ontwerp inzake de dienst- dienstplicht wordt geleid democratische grondslag De diensttijd zou ..i West-Duitsland andere die van het kleint xemburg de kortste N.A.V.O. zün. De V.S.. Engeland, Tur kije en Griekenland heb ben twee jaar, Frankrijk, "c België Italië. Nederland de i» '♦..„„i P'lcht dienst, vlak vóór Er zal dan ook ver moedelijk een compromis tot stand komen. De re gering kan niet terugko men op haar belofte aan de N A.V.O.. maar het is mogelijk dat men de kie zers zal sussen, door de diensttijd te beperken tot vlichtvraagstuk te staa^ Portugal 18 Denemarken en Noor wegen 16 maanden. Ca nada heeft geen dienst plicht en IJsland heeft geen gewapende strijd krachten. 12 maanden. als zij het ontwerp aandutdino ^gt aan de Bondsdag. betekenis in deze hetgeen over enkele we- ng was dat de ken het geval zal zijn. tegen de plicht hem legd. stemde ting van de door de i gering voorgestelde diensttijd van 18 mac door de voornaamste po- verkor- titieke tegenstanders van Adenauer, de socialisten tnp/i de beri 'ht. die in het leden zoveel invloed gen, de opoiand eerst onderdrukt moet worden. Mendes-France zou echter niet tegen het oproepen van reservisten zijn. Het kabinet heeft ook een besluit aan genomen volgens hetwelk de autoriteiten in Algerië land kunnen onteigenen, zulks als onderdeel van het plan waarbij Mo hammedanen in Algerië meer rechten en eigendom in de landbouw zullen krijgen. De ministers besloten ook het Algerijn - parlement te ontbinden. Dit parie ent bestond uit 60 Europese en 60 Mo hammedaanse afgevaardigden. Vele van de Mohammedanen hebben de laatste tijd het parlement geboycot, deels onder druk van felle nationalisten, deels als een pro test tegen de Franse traagheid in het in voeren van hervormingen ih Algerië. In politieke kringen te Parijs zegt men, dat de ontbinding van het Algerijnse par lement een „psychologische stimulans" zal zijn voor die Algerijnse Mohamme danen, die bereid zijn met de Fransen sa men te werken in het herstellen van de rust. Ook zou dezf maatregel een bewijs moeten zijn, dat de Franse autoriteiten In hun voornemen om hervormingen in te voeren, met een schone lei willen be ginnen. Eis; 15 jaar wegens moord stiefdochter De advocaat-generaal bij het gerechts hof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren viiftien Jaar gevangenisstraf met aftrek en onvoorwaardelijke terbeschikkingstel ling van de regering geëist tegen de 32- Jarige stukadoor j. van S. te St. Michiels gestel. Dit wegens moord op zijn 18-jarige stiefdochter j. w. de h.. od 6 februari van het vorig jaar met een pistool. Van S. had met het meisje, een dochter uit zijn eerste huwelijk, een verhouding gehad. Hij werd door de rechtbank te 's-Her togenbosch tot vijftien jaar en onvoor waardelijke terbeschikkingstelling veroor deeld. Verdachte vond de straf te zwaar. De raadsman vroeg terbeschikkingstel ling van de regering, subsidiair voorafge gaan door een geringe gevangenisstraf. Het hof zal over veertien dagen arrest HET WEEËIN EUROPA AberdeeD Dublin Londen s- "1!b ONO ZZW wzw windstil ZZW windstil windstil 11 0 12 0.2 Enige tegen Tot morgenavond verwacht De Bilt- Veranderlijke bewolking met plaatselijk enige regen, maar vannacht tijdens op klaringen voornamelijk in het noordèn van het land naohtvonst. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak lussen oost en zuid. Dezelfde of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 5.5019.36. Maan 6.42—23.0; april Eerste kwartier. maakte hjj later gebruik naar buiten te wandelen en liftend naar Rotterdam te Om te kunnen vaststellen hoe L. op de hoeveelheid drank, die hij voor het onge luk gebruikt had, reageert heeft de justi tie hem in Maasoord te Rotterdam een kuur laten ondergaan, waarmede ruim zes weken gemoeid waren. In Hetzelfde tijdsverloop, dus ongeveer in drie uren, heeft hij hier dezelfde hoeveelheid alco hol en van precies dezelfde kwaliteit gedronken, zoals hij dit In het Rotterdam se café had gedaan. Het resultaat was een volslagen dronkenschap. L. kon nauwe lijks op zijn benen blijven staan, hetgeen echter de zaterdagavond in september niet het geval was. Hierbij dient in aan merking genomen te worden, dat L. vooral op zaterdagavonden vrij stevig dronk en herhaalde malen beschonken thuis kwam. en dat hij het nu al enige maanden zonder alcohol had moeten In de dagvaarding heeft de subt. offi- er van Justitie, mr. Kemper, L. ten laste gelegd opzettelijke doodslag of het opzettelijk toebrengen van zwaar licha melijk letsel de dood ten gevolge hebben de. Op het eerste geval staat een maxl- straf van 15 jaren en ln het tweede geval tien jaren. (Is het feit gepleegd met de bedoeling zich bij betrapping op heter daad straffeloosheid te verzekeren, dan wordt het maximum 20 jaar of levens lang. Red.). Subsidiair is hem ten- laste gelegd dood door schuld of het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel bij aanrijding onder invloed van alco hol. Hier kan een maximum straf van resp. 3 of 2 jaar op volgen. Eli getuigen Voor de rechtzitting, die naar men ver wacht de gehele morgen cn misschien ccn deel van de middag in beslag zal nemen, zijn verschillende getuigen gedagvaard, dr. J. C. Collenteur van de Haagse gmeenteziekenhuizen. die de sectie ver richtte, prof. dr. W. Froentjes, dr. F. J. Tolsma. directeur-geneesheer van de psy chiatrische kliniek Maasoord en dr. A. P. Ketel, geneesheer bij Maasoord. Verder de politieagent De Graaf, die L. van de Venestraat naar het politiebureau Buiten hof overbracht, de Rotterdamse straat maker D. A., die met L. de dodenrit maak te; voorts de slachtoffers, voor zover zij als getuigen kunnen optreden H. Simonis, J. Lodder, wiens bovenarm werd verbrij zeld, Engels en Meinders en ten slotte de Rotterdamse caféhouder Van der Putte, bij wie L. voor zijn rit naar Den Haag cognac en bier had gedronken. De getuigen Engels en Meinders liepen bij de gezusters Otten. die na de aanrijding ter plaatse overleden. De raadsman heeft het niet nodig ge oordeeld getuigen décharge op te roe- De 22-jarige Rotterdamse straatmaker D. A., die met zijn vriend L. in de auto plaats nam zal zich niet voor de recht- Ibank moeten verantwoorden. Zijn zaak Is Op 18 in handen van de auditeur-militair ge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1