Jlicutue £riJtscl)c (üourattl Amerika waarschuwt Israël en Arabische landen Weinig geknoei bij rijbewijsaanvragen Egypt Conclusies van het A.R. onder wij scongres Kamerleden op de bres in zaak-Jungschlager DINSDAG 10 APRUL 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigste jaargang No 10623 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StantuasUcli ghebleoen tngn bert la tcghenspoct*" ZIE PAGINA S V.S. ZAL AGRESSIE TEGENGAAN te erkent het bestaan van zelf moord-commando's" WASHINGTON/CAIRO/TEL AVIV, 10 APRIL DE AMERIKAANSE REGERING is in actie gekomen om het gevaar, dat oorlog tussen de Arabische staten en Israël uitbreekt, te voorkomen. President Eisenhower maakte bekend, dat Amerika zich zal verzetten legen elke vorm van agressie in het Middenoosten, voor zover de grond- wei zulks toelaat. Vermoedelijk houdt dfc in, dat in het ergste geval, de Amerikanen lucht- en zeestrijdkrachten kunnen inzetten. De Amerikaanse ambassadeurs in Cairo en Tel Aviv brachten de Egyptische en Israëlische regeringsleiders er van op de hoogte, dat de V.S. volkomen achter de VN.-bemiddelaar, generaal Burns staat, om een staken van het vuren le bewerken. welk© vandaag zal plaats hebben. De Amerikaanse ambassadeur in Israël, Lawson. is naar Washington ontboden voor overleg inzake de betrekkingen tus sen beide landen, de toestand in het middenoosten en het vraagstuk van de v.apenleveranities aan Israël Eerst dient Lawson echter een onderhoud te heb ben met HammaTskjöld. Behalve met de Amerikaanse ambassadeur Henry Byroa- de, heeft de Egyptische premier Nasser besprekingen over het Arabisch-Israëli- sche conflict gevoerd met vertegenwoor digers van Saoed'i-Arabië en de nieuwe Jordaanse ambassadeur in Kadro. Wy «(jzen er nog op, (lat Eisenhower en Dulles de missie Van Hammarskjöld volkomen steunen en de Amerikanen vertrouwen er op, dat alle V.N.-leden hierby hetzelfde standpunt zullen inne- Burns heeft bij Kaïiro geprotesteerd i tegen de Egyptische „zelfmoord-com mando's". Door nadiio-Rairo werd toe gegeven, dat commando-groepen naar het Israëlische gebied worden gestuurd, om daar hun vernielend werk te ver- Volgens de lezing van Israël, hebben deze groepen tot taak, bruggen op te blazen, mensen te doden- en op het ver keer te schieten. Hammarskjöld, de secre taris-generaal van de V.N. is na zijn be zoek aan Rome, naar de Libanese hoofd rad Beiroet gevlogen. Het belangrijke Amerikaanse besluit eventuele agressie in het middenoosten, A waarbij oorlog dreigt, met geweld te keren, werd genomen na een comferen- H tie tussen Eisenhower en diens minister van buitenlandse zaken Foster Dulles. Volgens de corr. van AP. te Washing- ton zijn de leiders van de democratische en republikeinse fracties in het ©engres ji uitgenodigd voor een gesprek over de I'dreigende situatie in het middenoosten, Mr. Roosjen en mr. Verkerk Kandidaten voor tweede voorzitterschap A.R.P. Het partijconvent van de Anti-revolu tionaire partij heeft gisteren een voor- «tel van het centraal comité aanvaatti, «-J mr. A. B. Roosjen en mr. dr. E. P. Ver kerk kandidaat te stellen voor het twee- jde voorzitterschap van de partij, i De deputatenvergadering zal binnen kort de tweede voorzitter kiezen. Dit was noodzakelijk omdat de huidige twee- de voorzitter, de heer J. van Eybergen, zich niet meer beschikbaar kon stellen voor het tweede voorzitterschap. Tevens is een nieuw tweetal voor lid van het centraal comité opgemaakt, nl. de heren J. van Eybergen en C. van den Heuvel. KLACHTENBUREAU VAN DE VEILIGHEIDSRAAD Inmiddels hebben Egypte en Israël ,yia hun delegaties bij de Veiligheidsraad klachten laten indienen, waarin zij el kaar verantwoordelijk stellen voor da jongste incidenten in het gebied van Gaza. In Israël heerst vooral grote op winding over het bestaan van de Egyp tische „zelfmoord-commando's", de Fe- dayeens, die op Israëlisch grondgebied eren De Israëli's pogen thans di Egyptische commando's op te vangen er onschadelijk te maken. Gisteren werden opnieuw, althans volgens een Israëlischt woordvoerder, vier raids op Israëlisch! dorpen uitgevoerd. In Kairo verklaarden Egyptische woordvoerders successen t hebben behaald bij artillerebeschietingei op Israël. Egyptische granaten zoude: explosies en branden op Israëlisch grond gebied en branden op Israëlisch grond- In Israël hebben duizenden vrijwilli gers zich gemeld voor dienst aan d< grenzen, het bouwen van schuilplaatsen of u-erken aan fortificaties. Onder deze omstandigheden is het duidelijk, dat Hammarskjöld zeer bezorgd is ovei slagen van zijn missie. Reeds w(J: Britse dagbladen, de Daily Express de Daily Mirror er op, dat Inderdaad het conflict tussen Israël en Egypte de kie men in zich bergt voor een derde wereld oorlog. Later werd gemeld: vanmorgen heb ben Egyptenaren sabotage gepleegd pompstations en waterleidingen van vier Israëlische nederzettingen in de Negeb. Volgens een Israëlische woordvoerder, duren de aanvallen van Egyptische com mando's op Israëlisch gebied voort. Ham- tnarskjölld arriveerde op het vliegveld van Beiroet De Libanese minister Boes- tand stelde hem voor de gedemilitari seerde zone te vergroten en het toezicht door de V.N. te versterken. Hammerskjöld i? hecen slechts vier uur in Beiroet gebleven. Hij zond tele grammen aan de Egyptische premier Nas- sar, de Egyptische minister van buiten landse zaken, Fawzy en vertrok in een witgeschilderd vliegtuig van de Ver. Na ties naar Lydda in Israël. Onmiddellijk na aankomst In Israël, begon hij bespre kingen met generaal Burns, die he<m hoogdstwaarschijnlijk zal vergezellen, als hij m de loop van de dag naar Cairo door- Londen: waarom zijn Russen ontevreden over programma? Londen, 9 april De Britse regering heeft prompt gerea geerd op de via het Russische persbureau Tass gepubliceerde verklaring van Boel- ganin en Kroesjtsjef. waarin de Sowjet- leiders klagen over het programma, dat hun in Engeland te wachten staat tijdens de reis, die op 18 april begint. „Het Is per tinent onwaar, dat de Britse regering nauwer contact tussen de Russische lei ders en het Britse volk wil verhinderen," zei een woordvoerder van het Foreign Office. Volgens het Foreign Office waren de Russische leiders ermee akkoord gegaan dat de meeste tijd van hun bezoek aan besprekingen over de wereldtoestand zon worden gewijd. Na Keukenhoi en Maduzodam Koningin en prins van Thailand naar „Porgy and Bess" Koningin Juliana heeft gister avond met prins Chula Chakrabong- se van Thailand, zijn gemalin en prinses Irene de opvoering van „Porgy and Bess" in Kunsten en We tenschappen in Den Haag bijge woond. In de pauze liet de Koningin enkele artisten aan zich voorstellen en onderhield zij zich geruime tijd met hen. Prinses Irene kwam met een van haar vriendinnen en mejuffrouw A. Broers, de VOOR DE VRIJHEID DER SCHOOL AAN HET SLOT van het onderwijscon- gres van de anti-revolutionaire partjj, in Utrecht gehouden, zjjn de navolgende conclusies aangenomen: j 1. Uit overweging, dat de school, afge zien vam de verbanden, die voor haar j innerlijke structuur bepalend zijn, niet al. leen de taak heeft de jeugd op te leiden tot haar toekomstige taak in een zich ont wikkelende maatschappij, maar bovenal de opgroeiende mens in nauwe samen werking met het gezin de ontwikkeling moet verschaffen, welke hij haar eigen aanleg en vermogens behoeft, dien) de j a.r. pairMj d© zelfstandigheid en het eigen j karakter der school tegenover overheid |en maatschappij beid© te handhaven. 2. Het zelfstandig karakter van de school in voormelde zin veronderstelt d« j vrijheid van onderwijs, welke haar de mogelijkheid van vrije en onbelemmerde ontplooiing overeenkomstig haar bestem ming en doel waarborgt. 3. Onverminderd haar verantwoorde- üjkheid voor goed openbaar onderwijs, 11 voorzover dit niet kan worden gemist, I heeft de overheid in de eerste plaats de taak belemmeringen, die aan de gezonde I ontwikkeling van het onderwijs in de weg staan, weg te ruimen, terwijl zij daarnaast I die ontwikkeling, mede uit hoofd© van haar zorg voor het algemeen volksbe stand, heeft te dienen door op het onder- I wijsterrein regelen van orde te stellen, op de deugdelijkheid en het onderwijs toe in de scholen naar recht en billijkheid de stoffelijke middelen te ver schaffen, welke zij behoeven. 4. Onder verwijzing naar haar taak be- mmcringen voor een goede ontwikke- ng van het onderwijs op te heffen moet aor het tegenwoordige met klem van de overheid wórden gevraagd: verbetering van de opleiding der aren, met name voor de scholen van het middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs; -betering, zo nodig geleidelijk, van de leerlingenschalen en beperking van de klassengrootte, waar die niet van een leerlingenschaal afhankelijk is: herziening van de wetgeving betref fende het nijverheidsonderwijs, waarbij volle rekening gehouden wórdt met de eisen, die de huidige Industriële ont- ikkeling biedt en herziening van de wet geving voor het middelbaar en voorbe- idend hoger onderwijs; d. een snellere voorbereiding in de be hoefte aan schoolgebouwen en de outillage daarvan; e. bevordering van het tot stand komen van een ruime opleidingsmogclijkheid voor kleuterleidsters; I. verbetering van de financiële positie van leraren en onderwijzers tot wegne ming van salarisverschillen, die een goede persóneelsvoorzienlng bij verschil lende takken van onderwijs in de weg Bi) het treffen van haar maatregelen cal de overheid rekening moeten houden met de toegenomen behoefte aan voortge zet onderwijs voor de jengd boven de thans geldende leerplichtgrens. 6. De in wezen beperkte taak der over heid sluit de mogelijkheid uit om door middel van een gedetailleerd onderwijs plan, door of in opdracht van de overheid samengesteld, de toekomstige ontwikke- van het onderwijs op bindende wijze te stippelen. Met inachtneming van het vooraf gaande zal- de overheid derhalve in haar wetgeving en beleid op het gehele terrein van het onderwijs ruimte moeten schep pen voor opbouw van de onderscheiden schoolvormen door de in hun organisato rische verbanden samenwerkende ouders, leraren en onderwijzers op de grondslag van de door hen beleden beginselen. Slechts indien, voorzover en voorzolang deze verbanden kennelijk In gebreke blij ven of niiet in staat zijn dde taak te vullen, zal de overheid in de daardoor leemten moeten voorzien. (Voor verslag zie pag. 5) verzorgster van de prinsessen, eerder bij het gebouw aan dan de Koningin, die met Haar gasten tegen acht uur arriveerde. De koninklijke gasten werden verwel komd door de directeur van het Gebouw, e heer M. L. Deinum. In de pauze werd de manager van de ..Everymen Opera-Company" uit New York, Robert Dustin aan de Koningin en haar gezelschap voorgesteld. De heer Dus- tin stelde op zijn beurt de eerste dirigent het orkest. Alexander Smallens voor en aantal hoofdrolspelers van „Porgy and Bess", te weten: Ethel Ayler (Bess), Levern Hutcherson (Porgy), Joseph Attle6 (Sportdn'Life), John McCurry (Crown), Helen Thigpen (Serena) en Georgia Burke (Maria). Voorts maakte de secretaresse- generaal van het „Internationale Clearing House", voor culturele uitwisselingen, >uw A. Lotsy, kennis met de konin gin. Ethel Ayler bood haar bloemen aan. Keukenhoi Gistermiddag om half vier heeft konin- n Juliana met haar Thailandse gasten in ndet aangekondigd bezoek aan de Keukenhof te Lisse gebracht. Bijna on opgemerkt bezichtigden zij de tentoon stelling. In de kas met de vele bloeiende tulpen bleven de Koningin prins Chula Oha'krabongse en zijn gema- ïgeveer een half uur. De ijlings ge waarschuwde voorzitter van de tentoon stelling de heer T. M. H. van Waveren Niemand herkende de Koningin (Van een onzer verslaggevers) Gistermiddag half zes bracht de Koningin met prins Chula Chakra- bongse uit Thailand en enige an. dere gasten een bezoek aan Madu- rodam. Hoewel de kassa van Ma- durodam om kwart over vijf sluit, verkocht de cassière toch nog kaar. tjes aan de Prins, van wie zij dacht dat het een gewone Engelse tourist was. „U bent eigenlijk te laat,' zei ze, „over een half uur sluiten we." De Engelse toerist glimlachte en liep met zijn gezelschap naar bin nen. Niemand had H.M. de Konin gin herkend. Dat zij er geweest wasbemerkte men pas toen zij wegging. Een der personeelsleden herkende nl. een rechercheur, die zich steeds bij het hoge gezelschap ophield. De Koningin en de Prins bleven een uur op Madurodam, waarvan prinses Beatrix, zoals men weet. burgemeester is. Koningin Juliana onderhield zich gisteravond tijdens de pauze van de negeropera Porgy and Bess in K. en W. te 's-Gra- venhage met enige acteurs. n.r.: prinses Irene, koningin Juliana. M. L. Deinum (direc teur van K. en W.), Helen Fer guson (aardbeien-verkoopster), Ethel Ayler (Bess) en Leesa Foster (Dancing Ruby). de koninklijke bezoekers het nieuwe beeld De Boodschappers van Zadkine Dit beeld was juist zaterdag gear riveerd. Ook toonde hij een beeld Yencesse. Na een uur vertrok het gezel- Eerder op de dag had prinses Wilhel- dna, eveneens incognito, een bezoek aan de Keukenhof gebracht. Maduzodam Eveneens Incognito is het vorstelijke ge zelschap gistermiddag naar „Madurodam" in Den Haag 'geweest. Tijdens een kort bezoek bezichtigde men de gehele minia tuurstad. Pakistan protesteert bij India Pakistan heeft telegrafisch bij India ge protesteerd tegen het samentrekken van Indische troepen aan de Pakistaanse west grens, „buiten hun legerplaatsen in vre destijd". Aldus een mededeling van een functionaris van het Pakistaanse ministe- 'an buitenlandse zaken. Na loonsverhoging landbouw Liter melk één cent duurder In de hoofdafdeling sociale zaken van 't Landbouwschap is men het erover eens, dat de lonen in de landbouw met ingang van 1 mei met 3 percent zullen moeten worden verhoogd. Wanneer deze loonsver hoging gegeven wordt, betekent dit voor de melkproduktie een verhoging van de kostprijs met 0,35 cent per kilo. Hierdoor zou de verrekenprijs van 25 op 26 cent per liter komen, waardoor de straatprijs met 1 cent per liter zou stijgen. Een regerings subsidie op de melk zou deze prijsstijging alleen nog kunnen voorkomen. Het is ech ter zeer twijfelachtig dat de regering een dergelijke subsidie nog zal geven. Aan loonsverhoging in de veehouderij Is, evenmin als in de akkerbouw te ont komen, zo is gisteren betoogd in de bonds vergadering van de Katholieke Landarbet- dersbond, die in de Haagse Dierentuin is gehouden. 70.000 reseivis'en nodig In Algerije reeds 5700 doden Parijs, 10 april TAE FRANSE premier, Guy Mollet, heeft met ?ijn kabinet de steeds slechter wordende toestand in Alge rije besproken. Morgen zullen be slissingen worden genomen tijdens een voltallige bijeenkomst van de ministerraad, onder voorzitterschap van president Coty. Er wordt door sommige ministers nog voorbehoud gemaakt inzake het oproepen van reservisten. Naar verluidt, ligt het in de bedoeling 70.000 man reservisten direct onder de wapenen te roepen- Het kabinet hoopt voorts, nog 30.000 man in te schakelen bij de strijd in Alge rije door de troepensterkte in Duitsland en in de omgeving van Parijs te vermin deren. A'ldius ral men er in kunnen sla gen, de 100.000 man, waarom Lacoste ge vraagd heeft, bijeen te krijgen. Franse functionarissen hebben meegedeeld, dat 5.724 Mohammedanen en Fransen (zowel burgers als militairen) omgekomen zijn in de eerste zestien maanden van de natio nalistische rebellenstrijd in Algerije. Voorts worden 765 mensen vermist. Vol gens de jongste gegevens, zijn in de bloe dige, dagenlang geduurd hebbende, veld slag bij Djuerf in Midden-Algerije 120 Algerijnse rebellen en 20 Franse soldaten gesneuveld. Tweeëntwintig gewonden In Italië kan voetbal de gemoederen nog altijd heftig in beweging brengen: :n wedstrijd voor een van de lagere afdelingen in Bari werden twee toeschou- ernstig gewond één door revol verschoten, dc ander "door messteken liepen twintig mensen kneuzingen op. Alles gebeurde tijdens een massale vecht partij op het middenveld. De politie moest weer traangasbommen gebruiken de orde te herstellen. De foto's die deze Eskimo's in Resolute (Noord-Canada) nemen, kunnen nauwelijks zo interes sant zijn als de foto die zij met hun vieren opleveren. Want er zit een enorme tegenstelling in dit beeld: Eskimo's met hun eeuwenoude poolkleding, kleurig bewerkt, en hun prachtige bont laarzen. nemen foto's met hyper moderne camera's, die in het hoge Noorden niet op hun plaats lijken. In feite bestaat de tegen stelling waarschijnlijk niet. De Eskimo zwoegt dag en nacht; de visvangst en de jacht nemen al zijn tijd in beslag en van een camera kan men niet eten. Eski mo's die camera's kopen, wonen in de grote steden, waar zij dan meestal in fabrieken werken. iiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiuüi Geheime brief op Cyprus Pleegde Eoka aanslag op Brits vliegtuig? De Britse veiligheidsdienst op Cyprus heeft een geheime brief ontdekt, waaruit blijken, dat EOKA-terroristen op 4 •t een tijdbom hebben geplaatst in een Brits vliegtuig. Het vliegtuig had ver. tragingzodat de bom het vliegtuig ver nieldetoen het onbemand op het vlieg veld stond. Niemand werd daarbij ge wond. Indien het toestel op de normale zou zijn gestart, zou het tussen Cyprus Londen zijn verongelukt met 68 i De tragedie van generaal Wavell tgekomen officiële geschiedenis van de oor log, heeft Sir Winston Churchill gedurende de tweede wereldoorlog één van de grootste Engelse legeraanvoerders een mlnderwaardigheidscom - plex bezorgd door hem voortdurend lastig te val len met suggesties. Generaal-majoor I. S. O Play fair en drie ande re hoge officieren, heb ben in het tweede deel van Het Middellandse- zeegebied en het nabije oosten" beschreven, wat ten grondslag heeft gele gen aan de opzienbaren de vervanging van gene raal Archibald Wavell als Brits bevelhebber in het nabije oosten in de don kere dagen van 1941. Wavell was van 1939 tot 1941 bevelhebber tijdens enkele ontmoedigende Britse tegenslagen in het lijk tengevolge ernstig gebrek i grammen van die destijds p: overbodig en irriterend. Churchill stelde er zich niet mee tevreden, alleen maar.de hoofdlijnen voor het voeren van de oorlog uit te stippelen en de bij- Churchill. dezulke. Wavell wordt ..een van de grootste bevelhebbers in de militaire geschiede nis" genoemd maar hii vond volgens het boek het trommelvuur van tele- zonderheden aan zijn on dergeschikten over te laten, aldus de militaire historici, maar hg hie'l ervan, zich rechtstreeks eerst in augustus 1940 en dat was geen ontmoetinu. waar Wavells onvermogen om vlot en overtuigend te spreken onopgemerkt kon blij vi rden beschreven ider welkom" dan welke goe,d( wensen en beloften vai steun bevatten. „Ofschoon ze kenmer male methoden var Churchill" aldus de historici „bevatten de; telegrammen zovele vri gen en suggesties betref fende bijzonderheden, di zeker tot het terrein va 'n opperbevelhebber beho ren. dat z\j voor generaal Wavell. die zich reeds een gebrek aan zelfver trouwen bewust was, Irri- mcnlng overbodig ..Degenen die hem het naast stonden in 2(jn werk, koesterden er weinig twij fel aan dat de uitputting, waarvan hij laat in de lente van 1941 blijk gaf. niet uitsluitend was ver oorzaakt door de druk en de spanningen van de veldtocht, noch door zijn talrijke zware verant woordelijkheden, maar dat zi) werd verergerd doo» het gevoel, dat hij niet het volledige vertrouwen van de premier genoot" Generaal Wavell, die later werd bevorderd tot veldmaarschalk Earl Wa vell. overleed in mei 19SC in de leeftijd van 67 jaar. DOODZIEK VAN DULLES' WOORDEN" Ook verwijten aan adres van minister Luns Het christelijk historische Tweede Kamerlid, de heer F. H. van de Wetering, heeft gisteravond in Krasnayolsky te Am sterdam voor de jongerenorganisatie Vrij heid en Democratie dc uitlatingen van mi nister mr. J. M. A. H. Luns te Maastricht, dat het verkeerd zou zijn dc zaak-Jung schlager voor de Verenigde Naties te bn gen. omdat dit er toe zou kunnen leiden, dat de V.N. zich gingen bemoeien met h< geheel der Nederlands-Indonesische vei houdingen, afgekeurd. Deze uitlating kan volgens de heer Van de Wetering onmogelijk de indruk wek ken, dat het de Nederlandse regering ernst is met haar strijd voor de rechten var Jungschlager. Hij noemde het onbegrijpe lijk, dat de Verenigde Staten en Engeland niet krachtig protesteren tegen de be schuldigingen, die tijdens het proces te gen deze landen zijn geuit Het lijkt, dat deze landen er meer prijs op stellen de ruggen der Nederlanders in Indonesië voordelen te behalen, zeide hij en voegde er aan toe, dat men doodziek v Dulles' verklaringen in Djakarta. Het Tweede Kamerlid prof. mr. P. J. Oud, voorzitter der volkspartij voor vrij heid en democratie, oefende kritiek uit op de uitlatingen van minister Luns en Dul les. er aan herinnerende, dat gerechtig heid de grondslag moet zijn van onafhan kelijke rijken. Van een man uit het land van Jefferson had men de waarschuwing kunnen verwachten, dat de Indonesiërs met het proces-Jungschlager op de keerde weg zijn, zeide hij. Men kan i entegen niet genoeg juichen t Bouman, die ons met trots vervult. De voorzitter van J.O V.D., mr. dr. H. J. Roethof, veroordeelde Ramelans uitlatin gen. waarbij de Nederlandse arrestanten in Indonesië als gijzelaars werden be schouwd. Tevens keurde hij het af, dat Nederland juist op dit ogenblik het vriend HET WEER IN EUROPA E tf 5 E Eg f Helsinki Stockholm Oslo Kopenh. Dublin Londen Brussel Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Genève Locarno Innsbruck regen half bew licht bew zwbcw licht bew lichfbcw nevel ZZO 2 windstil O 1 NNW 4 ZW 8 windstil ZW 8 ZZW 5 ZZW 2 OZO 3 windstil WZW 4 windstil ZW 3 OZO 1 windstil O 1 W 4 windstil O 4 —1 0.1 4 1 2 3 —1 0 3 0 7 0 7 0 2 0 6 0 1 0 6 0.6 3 0 0 0 —1 0 7 0 -A 0 6 0 schapsverdrag met Amerika had getekend, nadat er negen jaar aan was gedokterd. Hij noemde het onbegrijpelijk, dat onze regering niet alles doet om de heer Jung- schlSger te helpen. De Manchester Guardian wijdt een uit voerige beschouwing aan het proces en alle daarbij gemaakte fouten en schrijft, zonder zich uit te laten over de vraag of de heer Jupgschlëger schuldig is of niet: „Welke de uitspraak ook is, de reputatie van Indonesië zal voor lange tijd in twijfel worden getrokken". De bekende musicus Sem Dres den, oud-directeur van het Kon. conservatorium voor muziek in Den Haag en het Amsterdams conservatorium, viert op 20 april in Den Haag zijn 75e verjaardag. WEERBERICHT Regen Tot morgenavond verwacht De %ilt: Veel bewolking met nu en dan regen. Aanvankelijk vrij krachtige zuidwestelijke wind, later zwakke tot ma- ti-ge wind uitwestelijke \Vi^'richtingen. Lagere tempera- turen overdag. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 5.55—19.33; Maan 5.39—20.31. Op 11 april nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1