£cihscl)e löóumnl Ruim 170 „klepcaissons" de stroomgaten Suurhoff ziet risico in loonstijging Vloed zal de doorlaatkleppen vanzelf weer kunnen sluiten Hammarskjöld is naar het Nabije Oosten op weg Serof komt thans niet meer naar Engeland Kroesjtsjef brengt HE Loonsverhoging (tot 6 pet) zal met beleid worden toegepast zijn zoon mee St. Lawrence-zeeweg half gereed ZATERDAG 7 APRIL 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. Postrekening: 58936. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zevenendertigste jaargang No 10621 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red-: H. W. I. ENSERINK CHR1STEL1JK-NATÏONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoastlcfj Is qbebltoen mgn bert in tcgljcnspoct" ZIE PAGINA S DELTAWERK BEGINT DIT JAAR RIJKSWATERSTAAT is thans klaargekomen met een definitief ontwerp doorlaatcaissons voor de afssluiting van de Zeeuwse stroomgaten (Del taplan) van grote capaciteit. Het intussen verbeterde inzicht in de proble men, die zich bij een afsluiting door middel van doorlaatcaissons voordoen, hebben ten slotte geleid tot ruim 40 meter lange „klepcaissons", die op dam men van stortsteen geplaatst moeten worden in de geulen met de groot ste stroomsnelhedenEr zullen in totaal ruim 170 van deze caissons, waarvan we op deze pagina een afbeelding plaatsen, worden gebruikt. Met elk van deze betonnen „sigarenkistjes", gewicht ca. 4500 ton, is een bedrag van naar schatting een miljoen gulden gemoeid. inge- Het is de bedoeling om met des nieuze sluitstukken het eerst in het Veersegat ervaring op te doen. Daarvoor x(jn al tien van deze caissons ontworpen. De sluiting van dit eerste project zal dan In 1960 een feit z(jn. De caisson (de betonconstructie) zal in een droge bouwput gebouwd kunnen wor den. Door het doorgraven van de dam, idie de bouwput omringt, zal de kolos bij een bepaalde waterstand komen te drijven en naar buiten gesleept kunnen worden. De bouwput behoeft niet diep te zijn, daar de caisson in ongeballaste toestand een betrekkelijk geringe diepgang heeft. I Zolang de toeleidingsdammen naar de caissons in aanbouw zijn, zullen de kleppen, die men in de openge- iwerkte afbeelding van de maquette jduidelijk ziet, open staan. De con structie van deze kleppen is zodanig, dat ze te bestemder tijd door de vloed gesloten kunnen worden en automatisch vergrendeld. door het inlaten van water door de af- Dam Haringvliet in het verschiet Het gigantische Deltawerk zal deze zomer officieel beginnen met de uitvoering van de af damming van het Haringvliet.. Dit is de enige primaire afslui ting van de zeegaten, waarin een sluizencomplex is geprojec- 9 De afsluiting van de Zand- kreek tussen Noord- en Zuid- Beveland komt in 1960 gereed. Hiermede zal het zgn. drie- eüandenplan voltooid zijn. 9 D:or natuurlijke aanvoer van zand en slib uit zee. bui ten de 30 km lange afdammingen van de zeegaten, ontstaat er een ge sloten kustlijn. 9 Door het Deltaplan kan er 10 a 15.000 hectare vruchtbare grond gewonnen worden. 9 De opbrengst van dc land- bouwprodukten zal met 20 pro cent vermeerderen door de dam over het Volkerak. de verbinding Brabant en Flakkee. die het toekomstige Zeeuwse meer zal afsluiten van het Ha ringvliet, waardoor het zoet waterreservoir ontstaat. Deze en andere belangwekkende bijzonderheden over het Deltawerk deed ir. J. Volkers, hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat gistermiddag in een lunch bijeen komst van de Maatschappij voor nijverheid en handel, departement Den Haag, waarover we gisteren in een deel van de edities reeds schre- sluiters van de hulpschotten tot zinken gebracht. De bodembak van het betonnen gevaar te wordt dan na het zinken direct in steen en zinkstukken „ingepakt". Plastic-doek De traditionele zinkstukken zulten ver vangen kunnen worden door plastic- d o e k (een geheel nieuw element in de bodemverdediging), dat dan met mijn- steen en stortsteen verzwaard zal worden. Op deze manier worden alle 170 cais sons, die voor de vorming van de sluit gaten nodig zijn, geleidelijk aangebracht. De openingen zijn vrij en het water kan ongestoord doorstromen. Wanneer de sluiting, van de 'kleppen In hetzelfde werkseizoen plaats heeft als waarin de caissons in het sluitstuk ge plaatst zijn, kan men, daar de kleppen reeds op de caissons hangen, na het in pakken van de elementen, tot de slui- tings-operaties overgaan. Wanneer de tijd mocht ontbreken om na de sluiting en voor het begin van de winter het gehele dijkprofiel in het sluit gat af te maken, zal het sluitgat met de daarin geplaatste caissons zonder klep pen moeten overwinteren, in afwachting van het volgende werkseizoen. By de afdamming van het Haringvliet, waarmee men dit jaar al hoopt te begin nen en waarin een sluizencomplex is ge projecteerd, zullen deze nieuwe caissons zo nodig al worden opgenomen. Bonn staakt bijdrage legeringskosten BONN, 7 APRIL. West-Duitsland heeft de geallieer de eis voor een verdere financiële bijdrage in de legeringskosten van de geallieerde strijdkrachten in West- Duitsland van de hand gewezen. Dit heeft de Westduitse regering in nota's aan de Amerikaanse, Britse en Fran se ambassades meegedeeld. De weigering is vooral een strop vooi Engeland, dat met ernstige deviezen- moeilijkheden heeft te kampen en voor Frankrijk, dat met begrotingsvraagstuk ken tobt. Engeland moet nu voor de troe pen in Duitsland jaarlijks 19 miljoen dol lar meer dan tevoren uitgeven. Voor Frankrijk gaat het om een iets lager be drag en voor Amerika om 300 350 mi'l- Als doekje voor het bloeden zal West- Duiitsland, naar verwacht wordt, bekend maken, dat het ln Groot-Britannië wapens en uitrusting zal kepen ter verlichting van de Britse deviezenmoeiliikheden. Bonn is plan in de komende drie jaar 2,5 3 miljard mark in West-Europa te beste den voor militaire aankopen. Dit weekeinde bloeien de eerste narcissen Ondanks de koude verwachten de hollenkwekers, dat dit weekeinde de eerste velden narcissen in bloei zul len staan. Zo is op de Keukenhof een grote hoeveelheid gekoelde narcissen geplant, waardoor het terrein, u neer de planten bloeien, een fleurige aanblik zal leveren. In de kassen staan reeds duizenden tulpen in bloei. Voortdurend troepenconcentraties Amerika aarzelt stappen te ondernemen NEW YORK/JERUZALEM. 7 APRIL. DOOR DE BLOEDIGE botsingen in de strook van Gaza is de spanning aanzienlijk toegenomen. Waarnemers van de Ver. Naties con troleren daar nu, in jeeps met witte vlaggen, de toestand, die de weste lijke grote mogendheden zeer veel zorg baart. Hammarskjöld, de secre taris-generaal van de V.N., vertrok gisteravond uit New York per vlieg tuig naar het Nabije Oosten. Gene raal Burns, hoofd van de wapenstil standscommissie der V.N., heeft zijn vertrek naar Rome, waar hij Ham marskjöld zou ontmoeten, uitgesteld, wegens de precaire situatie. Eisen hower en Dulles hebben gisteren ge ruime tijd over de crisis in het Nabije Oosten geconfereerd. De directe oorzaak van de uiterst ge- spanunen toestand is, dat Israel zich on gerust maakt over de voortdurende con centratie van troepen aan zijn grenzen. De directeur-generaal van het Israëlische ministerie van buitenlandse zaken, .Eytan, verklaarde, dat Egypte in het gobied van Gaza driemaal zoveel troepen heeft als is toegestaan volgens de be- standsovereenkom; lezing, hebben in de afgelopen twee maanden dc Egyptenarcn 34 maal Israë lisch gebied aangevallen. Vandaar, dat generaal Burns door Israel gewaar schuwd werd. dat op de duur de toestand niet meer te beheersen zal z(Jn. Het vuren heeft zich naar meer plaat sen uitgebreid en er vallen vooral slacht offers onder de burgerbevolking. Wat de diplomatieke acties der weste lii'ke Grote Drie betreft, de Amerikaanss regering voelt er blijkbaar weinig voor stappen te ondernemen, vóór de secre taris-generaal der V.N. Hammerskjöld, uit Palestina is teruggekeerd en zijn rap port heeft uitgebracht. Frankrijk had oorgesteld, dat de ministers van bui tenlandse zaken der Grote Drie nog deze lente bijeen zouden komen ter bespre king van de toestand. Sowjetleger weg uit midden-Duitsland Volgens de Frankfurter- Allgemeine zal og in de loop van dit jaar begonnen worden met de geleidelijke terugtrekking de Russische troepen uit midden- Duitsland. In varband daarmee zou de opbouw van het ..nStionale volksleger" worden versneld. Politieke waarnemers oordeel, dat deze manoeuvre ten doel heeft, de toenadering tussen de beide delen van Duitsland te bevorderen. Na het vertrek van de Sowjettroepen zou de oos- e door het westen niet meer gebied zonder soevereiniteit Op deze foto ziet meji twee Duit se soldaten in hun splinter nieuwe uniformen in gesprek met een Belgische grenadier (links) en een lid van de Franse Garde Republicaine. Het plaatje werd gemaakt tijdens de herden king van de zevende verjaardag van de S(upreme) H(eadquarters) A(llied) P(owers) in E(urope) te Rocquencourt (Frankrijk). Falsaris onvindbaarmaar „Stille triomf" over de valse tientjes (Van onze sociale redacteur) Deskundigen op het gebied van bank biljetten achten het een „stille triomf' voor de palitie (in samenwerking met dt banken en andere financiële instellin gen) dat het bij vijfhonderd ingeleverde Valse tientjes is geblc-.'.ii, De falsaris heeft zich bepaald tot hól nadrukken van n ln het buitenland gedrukt bankbil- t van tien gulden. Blijkbaar waren de Nederland ontworpen en op papier bijzondere kwaliteit gedrukte bil- jette lal h manschap. j De dader is niet gevonden. vertrouwen in het geld is niet geschokt |en vijfhonderd gedupeerden hebben vol- j doende burgerzin getoond om het valst geld aan te geven inplaats van het weei juit te geven. I De politie heeft thans vijfhonderd aan knopingspunten, hetgeen de activiteit var de valse munter zeer bemoeilijkt, zo nie j onmogelijk maakt. Volgens deze, uiteraard niet objectieve, kunnen worden beschouwd. Geen eerherstel voor Slansky en Clementis Vijf doden in 't verkeer Gistermiddag reed een auto uit Assen, bestuurd door de 50-jarige H. Huizing, óp het kruispunt Kerkstraat—Rijksweg in Zuidbroek tegen een auto, bestuurd door de heer Mellema uit Finsterwolde. De heer Huizing was op slag dood, zijn medepassagier, de 52-jarige A. Geuzen dam, eveneens uit Assen, is enkele uren later in het ziekenhuis van Groningen overleden. De 75-jarige wielrijder H. W. ter Haar, die gisteren op onvoorzichtige wijze de plarathonstraat in Amsterdam over- «tak, werd door een personenauto aange beden en is tijdens het vervoer naar het ïiekenhuis overleden. j Gistermiddag werd in de Stationsstraat ln Amersfoort een personenauto .door een militaire vrachtauto aangereden. De echtgenote van de bestuurder van de I Personenauto, de 54-jarige mevrouw Nieuborg, is tijdens het vervoer naar het ïiekenhuis overleden. Beide bestuurders ïijn eveneens in het ziekenhuis opgeno men. De heer F. Prins uit Velp, die maandag I:°P de Graafseweg in Nijmegen met ïijn motor met zijspan een ongeluk kreeg, doordat hij moest, uitwijken voor een Plotseling overstekend meisje, is gisteren ill Nijmegen overleden. De zijspanpassa- 8'er stierf reeds de dag na het ongeluk. Tien jaar wegenwacht Zestien april bestaat de Wegenwacht van de ANWB tien jaar. Gestart werd met ïes manschappen en één inspecteur, thans i bestaat dit populaire hulpkorps uit 175 wegenwachten en 11 Inspecteurs, die in vijwel het gehele land opereren. yan de 335.000 ANWB-leden zijn thans bijna 200.000 lid van de Wegenwacht. De ANWB is van mening, dat gemotori seerd Nederland een slechte dienst zou I Worden bewezen, als op 16 april de we- 8en van Wegenwachten zouden zijn ver- 'tpken. De diensten zullen die dag dus normaal voortgang vinden. In interne kring zal aan dit jubileum echter wel aandacht worden besteed. Ruim 170 van deze betonnen door laatcaissons voor afsluiting van de Zeeuwse stroomgaten zullen in het kader van het Deltaplan moeten worden geplaatst. Op deze foto van de opengewerkte ma quette van de caissonsdie 4500 ton zullen wegen, zijn de kleppen, waardoor het water tijdens de af dammingswerkzaamheden vrije lijk kan stromen, goed zichtbaar. Hier heeft men dus voor deeerste maal een tastbaar resultaat van het Deltawerk dat hiermede de finitief uit het „binnenskamers stadium" -is getreden. j Prins Bernhard zal als inspeoteur- Jgen. van de Kon. •landmacht 26 april Amersfoort de tankwerkpiaats van basuscommand'O der Kon. landmacht I gebruik stellen. Discussie in de S.E.R. Chr. en r.k. bonden in bedrijfschappen (Van onze speciale redacteur) In de gisteren gehouden vergadering van de SER werden adviezen vastgesteld over de samenstelling van de besturen van het visserij schap, de bedrijfschappen voor de edelmetaalntjverheid, het schil dersbedrijf, het steenhouwersbedrijf, het stukadoors-, terrazzo- en steengaasstel- lersbedrijf en het slagersbedrijf Bij de vaststelling van het advies voor het slagerschap rees enig bezwaar, daar de heer De Jong (CMB) de wens verde digde van de Bond van christelijke sla gerspatroons, om niet twee, doch evenals de beide andere organisaties drie be stuursleden te mogen benoemen.. Prof. Van der Grinten en de voorzitter, prof. De Vries, betoogden daartegenover, dat rekening gehouden moet worden met de verhouding der ledentallen, 2868 leden van de algemene, 2561 van de r.k. en 1009 van de christelijke bond. Nadat de heer Ruppert (CNV) erop gewezen had, dat de toelichting zeer milde bewoordingen kiest, legde de heer De Jong zich bij het advies neer. De heer Leliveld (KAB) had bezwaar, dat in het edelmetaalbedrijf de Ned. Chr. Beambtenbond tezamen met de Chr. Me- taalbedrijfsbond bestuursleden kan aan wijzen, doch 4 r.k. organisaties, die ge zamenlijk bijna evenveel leden in de be drijfstak tellen als de christelijke bond, niet erkend worden. De voorzitter wees erop, dat volgens de wet het ledental per organisatie beoordeeld moet worden en niet per groep organisaties. Minister Suurhoff in de Stichting van de arbeid LONDEN/MOSKOU. 6 april. 'ET KREMLIN is ten slotte toch bezweken voor dë Britse aan drang, generaal Iwan Serof niet meer naar Engeland te sturen. Serof. chef van de Russische staatspolitie, heeft een zeer slechte naam door zijn massa-deportaties. Tijdens zijn re cente verblijf in Engeland, waar hij het bezoek van Kroesjtsjef en Boel- ganin voorbereidde, oefende de Brit se pers veel kritiek op hem. Serof komt dus niet, hoewel het de be doeling was, dat hij K. en B. zou verge zellen. In zijn plaats komt generaal-ma- joor Zakharof, die vorig jaar tijdens de conferentie van de Grote Vier te Genève was belast met de beveiliging van Russische afgevaardigden. MOLOTOF ONTBREEKT Andere leden van het Russische gezel schap: Kroesjtsjefs zoon, student aan een elektronisch instituut, A. N. Tupolef, de beroemde ontwerper van het opzienba rende Russische straalvliegtuig TU-104, de atoomgeleerde I. V. Koertsjakof, de minister van cultuur N. A. Mikhailof, eerste vice-minister van buitenlandse zaken A. A. Gromyko, eerste vice-minis ter voor de scheepsbouw A. M. Redkin en P. N. Kumykin, vice-minister van buiten landse handel. Verder zullen twee artsen, twee koks. een chauffeur, een tolk en twee diensters deel uitmaken van het Russische gezelschap. Opvallend aan deze lijst is, dat minister Molotof van buiten landse zaken ontbreekt MUTATIE Minister Suurhoff heeft gistermiddag iet het bestuur van de Stichting van de Arbeid en de voorzitter van het college Rijksbemiddelaars, de heer Berger, besprekingen gevoerd over de mogelijk heid van loonsverhoging tot zes procent die gelegenheid verklaarde de be windsman. dat de regering vasthoudt aan haar besluit voorstellen, welke neerko op een verhoging van de rechtens geldende lonen met meer dan 6 pet, niet te accepteren. Hij legde er echter de nadruk op. dat de 6 pet loonsverhoging „met beleid" zal worden toegepast. Er zal niet op worden toegezien of men 0,1 of 0,2 procent boven dan wel beneden de toegestane loonsverhoging zit, als in september maar niet blijkt, dat geen loonsverhoging van 6 maar van 7 a 8 pet is gegeven. Van werknemerszijde is in de Stichting naar aanleiding van deze ministeriële verklaring gezegd, dat het niet de bedoe ling is geweest om onder de loonbeslis- slng van de regering uit te kruipen. Zo als men weet is in werknemerskringen de mening verkondigd, dat naa3t de vrij heid van loonsverhoging tot 6 pet allerlei verbeteringen, die de loonsom zouden verhogen,moeten kunnen worden aan gebracht. Textiel: geen akkoord In een bespreking tussen de werkge vers- en werknemersorganisaties in de textielindustrie is gisteren onderhandeld over toepassing van de regeringsbeslis sing terzake van de 3 pet achterstand over 1955 en de loonsverhoging tot maxi- magl 6 pet. Na langdurig overleg was het niet mo gelijk, tijdens deze eerste bespreking tot overeenstemming te komen. Het bleek noodzakeiyk, de onderhandelingen te schorsen tot 19 april. In die tussentUd zul len beide partUen in eigen kring overleg plegen. e werknemersvertegenwoordigers staan op het standpunt, dat beide punten afzonderlijk besproken dienen te worden. De werkgeversvertegenwoordigers daar tegenover houden vast aan een samen koppeling van beide onderwerpen. In de drankindustrie is een akkoord bereikt omtrent een belangrijke verbete ring van de arbeidsvoorwaarden. Gepensioneerden protesteren. Het bestuur van de Alg. Ned. bond van ge pensioneerden heeft bij de Tweede Ka mer geprotesteerd tegen „aantasting van de wettelijk verkregen rechten door mid del van korting op reeds verleende amb telijke pensioenen als gevolg van de al gemene ouderdomswet". Vorsteiyk huweiyk. In Münóhen is gis teren het burgerlijk huwelijk voltrokken tussen gravin Helene van Toerring-Jetten- bach en aartshertog Ferdinand van Habe- burg: de achttienjarige bruid is een doch ter van wijlen prinses Elizabeth van Grie kenland: de hertog is een neef van de laatste keizer van Oostenrijk, Karei de Sneeuw en kou over heel West-Europa Het winterse voorjaarsweer (meteoro logen spreken van de koudste lente der twintigste eeuw) beperkt zich niet tot ons land. In de Italiaanse Alpen wóedden gisteren zware sneeuwstormen en in Rome daalde de temperatuur tot vier gra den Celsius. Ook viel sneeuw in de Zwit- en Oostenrijkse Alpen, in Parijs en zelfs op Corsica. Zuid-Engeland werd ge plaagd door natte sneeuwbuien. De tem peratuur was daar tien graden beneden normaal. Beter was het in Lincolnshire, waar gistermorgen weliswaar een half uur lang verblindende sneeuwstorm woedde. de zon het kwik binnen het uur opjoeg tot 17 graden boven het vriespunt. ml raai Sergei Gorshkof, die in de tweede wereldoorlog beroemd werd als opperbe velhebber van de Russische Zwarte-zee- vloot, werd benoemd tot opperbevelheb ber van de Russische marine. Hij is de opvolger van admiraal Niko- laji Kuznetsof, die zonder enige ophef van zijn functie werd ontheven. Anastas Mikojan, de Russische plaats vervangende premier, ls vandaag in Peking aangekomen voor een kort bezoek aan Communistisch China. Fierlinger, de president van de Tsjecho- slowaakse nationale vergadering, ver klaarde vandaag in Moskou met betrek king tot de ontluistering van Stalins naam, dat Rudolf Slansky cn Wladimir Clemen tis, de Tsjechische leiders die in 1952 werden terechtgesteld v/egens titoïsme en spionnage. niet in ere zullen worden her steld. Zoals gemeld, werden onlangs wel enige beklaagden uit het proces-Slansky- Clementis vrijgelaten. Geheel Marokko nu onafhankelijk MADRID, 7 april. Vanochtend werd te Madrid de Spaans- Marokkaanse verklaring ondertekend, waarbij het Spaanse protectoraat over Marokko, dat 44 jaar heeft geduurd, wordt afgeschaft. Geheel Marokko wordt dus nu onafhankelijk. Zoals eerder ver meld, heeft sultan Mohammed Ben Joes- sef op 2 maart reeds een dergelijke over eenkomst met -Frankrijk gespten. De re gering van Franco erkent bü de gesloten overeenkomst o.a. het recht van Marokko op een eigen diplomatieke dienst en een eigen leger. Het protocol voorziet echter in Spaanse hulp bij de opbouw van een Marokkaans leger. (Van de C.BC.-corr es- pondent) ZOWEL aan de Ameri- i worden. Een-en- wordt begönnen ntig begraafplaatsen bout de geweldige landin- kaanse als aan de Ca nadese kant van de'Sint Lawrence-zeeweg wordt koortsachtig gewerkt; te gen de winter zal de helft van dit gigantische water bouwkundige project 2i>n voltooid. Aan de Canadese kant heeft men een begin ge maakt met één der inte ressantste stukken uan de onderneming: de bouw van een nieuw stadje, waar de mensen komen te wonen uit de dorpen die ttuwdam zal verrijzen in eind 1957 of begin 1958 een gebied, waar indertijd onder water komen te de Franse kolonisten be staan. Tussen Cornwall en vige strijd moesten leve- Brockville zullen In to- ren tegen de bloeddorsti- taal zo'n 8.000 ha onder ge Iroqupis-indianen. water komen, waardoor Ook aan de Amerikaan- les is dai zes dorpen verdwijnen en te kant staan grote din- bedraa nodig 6500 mensen dakloos zul- gen te gebeuren: hier joen dollar. een sluis, die in lengte zal hebben i 260 meter en een breedte van 25 meter. Zo begint één van de grootste waterbouwkun dige ondernemingen die ooit op het Noordameri- kaanse continent ter hand zijn genomen vorm te krij gen Canada spendeert er voorlopig een bedrag van 213 miljoen dollar aan. de Verenigde Staten trokken er voorlopig 109 miljoen dollar voor uitmaar dit bedrag wordt nog wel verhoogd. Het werk aan de zee wegmet kanalen en slui zen. komt op 300 miljoen dollar te staan. Voor de hydro-elektrische centra- HET WEER IN EUROPA licht beu licht bew licht bew licht bew. licht bew. licht bew. sSI« NNO WNW WNW windstil i 600 mil- Mr J. S. M. TVelslng, zaakgelastigde te Rangoon-Birma, is benoemd tot hoofd van het bureau West-Europa van het mi- I nisterie van buitenlandse zaken. Nadat zij een deur uit de schar nieren hadden gelicht, omdat de sleutel „zoek" was, vonden Brit se soldaten in een klooster bij Nicosia (Cyprus) een brandkast, waarin zich 53 staven dynamiet en een aantal documenten be vonden. De foto werd genomen op het moment dat de brandkast in een vrachtwagen werd ge takeld. Minder koud Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overdrijvende wolkenvel den en overwegend droog. Vannacht iets minder koud, morgenmiddag hogere tempe raturen. Aanvankelijk zwak ke, later matige wind uit zui delijke richtingen. (Opgemaakt te 11.15 u.) ZON EN MAAN Zondag: zon 6.01—19.28; maan 4.35— 16.45; maandag: zon 5.59—19.29; maan 4.55 17.58. Op 11 april nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1