ecifiek vrouwelijke functies „JOLIE MERE" onder alle omstandigheden MASKER GRIEP clienen voor alles bezet te blijven TYPISCH DIOR VERSTOP UW GEZICHT NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZONDAGSBLAD ZATERDAG 24 MAART 1956 Sp Het tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten in het alge meen, een tekort dat hij wil bestrijden door het inschakelen in het arbeidsproces van de gehuwde vrouw, doet zo zegt de Rotterdamse sociaal-geograaf drs. B. Korstanje in zijn studie de vraag rijzen langs welke andere wegen bevorderd kan worden, dat in elk geval die beroepen en functies, waarin vrouwen onmisbaar zijn ook werkelijk door vrouwelijke arbeidskrachten worden bezet. Bedoeld worden dus de functies, die vallen onder de, wat men noemt, maatschappelijke verzorgende diensten, zoals verpleging, gezinshulp, maatschappelijk werk. De behoefte aan die diensten is in de afgelopen decennia enorm toegenomen en zo betoogt drs. Korstanje er is alle aanleiding te er- onderstellen, dat de behoefte zal blijven aangroeien. Meer verpleegsters Hij illustreert zijn bewering met voorbeelden. Het aantal vrouwen weikzaam in cie bedrijfsgroep Ziekenhuizen, bij de bedrijfsgroep Sociale instellingen (waaronder instellin gen voor gezinsnulp en gezinsverzorging), en in andere' bedrijfsgroepen is in de periode tussen 1930 en 1947 bijna verdubbeld. In 1947 bedroeg het aantal deel neemsters aan de verpleegsters examens bijna 1500, maar in de jaren 1953 en 1954 was dit aantal steeds ongeveer 2000. De voortschrijdende intensivering van de medische zorg, zowel door de verfijning van de onderzoekmethoden als door de uitbreiding van de thera pie-mogelijkheden (kanker, rheuma) zal een sterkere bezetting van de ziekenhuizen met vrouwelijk verple gend personeel onvermijdelijk ten ge volge hebben. Werd tot voor enkele jaren een be zetting van de ziekenhuizen van één verpleegster per 5 patiënten normaal geacht, reeds thans moet in sommige afdelingen van de academische zie kenhuizen de bezetting tot één ver pleegster per 2 patiënten worden op gevoerd. En daarnaast staat don nog de grote uitbreiding, die de capaciteit aan rust- en verpleeghuizen voor be jaarden in ons land met het oog op de veroudering van de bevolking zal moeten ondergaan. Toeneming naar twee kanten Een stijgende behoefte dus aan vrouwelijke arbeidskrachten bij de maatschappelijke verzorgende dien sten, maar ook een stijgende behoefte aan vrouwelijke arbeidskrachten bij industrie, handel en verkeer. En de vraag is nu of bij de zich toespitsende concurrentie elementen aanwezig zijn, waaruit de maatschappelijke verzor gende diensten lering kunnen trekken bij het aantrekken van vrouwelijk personeel. Ja. zegt drs. Korstanje. zo'n element is aanwezig. Onder de door de vrouwer uitgeoefende beroepen blijkt de em ployé-arbeid namelijk een steeds gro tere plaats te gaan innemen. Men dient ,er daarom bewust naar te streven het aantal employé-posities in de sfeer van de maatschappelijke verzorgende diens ten uit te breiden. Met enkele voorbeelden licht drs. Korstanje zijn opvattingen nader toe. De helpsters in rust- en verpleeghui zen, waarvan het werk vroeger in ster ke mate de sfeer van dienstbodenarbeid ademde zo zegt hij zouden met delegatie van het ruwere w.erk aan wer kelijke dienstboden of aan huisknech ten, door een eenvoudige opleiding met een daaraan verbonden diploma, meer als assistent-verpleegster haar arbeid kunnen gaan verrichten. In de zieken huizen. waar de verpleegsters-opleiding eerst met het 18e jaar kan aanvangen zouden jongere krachten aangenomen kunnen worden voor de minder verant woordelijke taken, ten dienste waarvan een eenvoudige opleiding met een daar aan verbonden diploma kan worden in gesteld. De goede oplossing Niet ontkend kan worden, dat drs. Kortaanje met zijn studie een belang rijk werk heeft verricht. Naarstig heett hij gezocht naar middelen, die er toe kunnen leiden het tekort aan vrouwelijke arbeidskrachten op te hef fen cf althans belangrijk te doen ver minderen. Of hü de middelen heeft gevonden is eci vestigend kan u zijn standpunt ti van employépoi maatschappelijke aanvechtha Nat rzorgendc die Aantrekkelijk maken Verder zullen verpleegsters ook werkelijk verpleegsters- arbeid moeten verrichten, d.w.z. werk in direct contact met de patiënten. Teveel nog moeten in sommige ziekenhui zen verpleegsters allerlei sjouwarbeid en huishoudelijk werk verrichten, dat evengoed door niet- of lager gediplo meerden, mannen zowel als vrouwen, gedaan kan worden. De klachten over gebrek aan verpleegsters hebben de be trokken ziekenhuizen zeker voor een deel te danken aan de weinig efficiente organi satie van de arbeid in hun „bedrijf". Ten slotte bepleit drs. Korstanje het wegnemen van minder aantrekkelijke kanten aan vrouwenberoepen. Hij zegt: In sommige zieken huizen heerst nog een kost schoolsfeer, waarbij o.m. zeer stringente regels zijn gesteld omtrent het uur, waarop de verpleegsters indien zij vrij af hebben 's avonds in het gebouw die nen te zijn. Ook de omstandigheid, dat men vaak geen bezoek mag ontvangen op de eigen kamer in het ziekenhuis is een uiting van evengenoemde sfeer. Het persoonlijk leven wordt hierdoor wel op een vrij ingrijpende wijze ondergeschikt gemaakt aan de arbeidssfeer. "Aar, zo vervolgt drs. Korstanje, „huis"-regels zijn uiteraard mede gesteld ter bescher ming van de jonge vrouwen zelf. En als zodanig mag aan zulke maatregelen iD beginsel zeker enige waardering niet worden onthouden. Indien de gebruike lijke selectie-normen bij het aantrekken van leerlingen-verpleegster gehandhaafd blijven, lijkt het evenwel zeker moge lijk bedoelde normen van preventief toezicht meer en meer door repressief toezicht te vervangen. <il\jkhedei verlegt h\j ze slechts. Bezwaar moeten we beslist maken tegen zyn suggestie de gehuwde vrouw in het arbeid: proces op te nemen. Terecht constateert h dat de arbeid van gehuwde vrouwen „in on land door sommige kringen slechts onder zeer veel voorbehoud tolerabel wordt ge acht". De gehuwde vrouw komt in haar ge zin, heeft caar een verantwoordelijke taak' en alleen bijzondere omstandigheden, zoals oorlog .en oorlogsgevaar, kunnen haar en dan nog in beperkte mate van die taak ontheffen. Juist in deze tyd, waarin het gézin alle aandacht vraagt, is het niet juist te pro pageren, dat de spil van het gezin, al is het ook voor part-time jobs, haar gezin moet verlaten omdat er een tekort is aan vrouwe lijke arbeidskrachten. Wij willen echter een uitzondering maken voor die gezinnen waarin de vrouw geen moederplichten (meer) heeft te vervullen en haar aanwezigheid op de dag niet vereist wordt. Zelfs geloven wij, dat oudere vrouwen in het bedrijfsleven een goede invloed kunnen uitoefenen op jonge meisjes. Maar dit blijven de enige uitzonderingen. Het deelnemen aan het arbeidsproces van de gehuwde vrouw in geschiktste tijd voor meubelvernieuwing Wilt u uw meubelen opnieuw laten over trekken? Laat u dan een goede raad geven: laat het tijdens uw vakantie doen. Dan hoeft u de huiskamerstoelen geen week te missen en aan tafel te gaan op krukjes. En u zult altijd zien, als uw bankstel veertien dagen weg is voor een nieuw jasje komt er net een belangrijke visite. Laat ze daarom liever weghalen door de stoffeerder op de dag dat u met vakantie gaat en terugbrengen als u weer thuis komt. Bovendien heeft die stof feerder er in de zomer meer tijd voor dan in de overdrukke schoonmaakmaanden. Voor de stof kunt u kiezen uit de pool- stoffen, 'de lusjesstoffen en de plat- geweven stoffen. Een goede poolstof is bijv. wollen moquette, zoals in de 2e klas (binnenkort heten die ..eerste klas") compartimenten van de N.S. Moquette mffet echter van goede wol zyn daarom is een goede moquette niet goedkoop en een goedkope moquette niet goed. Er zijn vele moderne kleuren in, vaak met kleine uitgeschoren motiefjes om het al te effene te onderbreken. Neem altijd een dure en dus kwali tatief goede bekledingsstof. De stoffeerder heeft net zo veel werk aan een goedkope als aan een dure stof en waarom zou u dat hoge maakloon vaker betalen dan nodig is? De lusjesstoffen heten epinglés. Ze zijn ér in vele vormen, effen en met ingewikkelde jacquard patronen, modern en klassiek, met twee hoogten en zelfs met gedraaide frisé lusjes. Ze zijn sterk, maar boud uw hond of kat er van af, want die kunnen met hun nagels van die kléine lusjes akelig grote lussen maken. In de plntgewevcn stoffen is een verscheidenheid. Hele moderne Zweedse stoffen, gobelins voor klassieke meubelen en alles daartussen in. Ze zijn gauwer zichtbaar vuil dan pool- of lusjesstoffen, vooral natuurlijk de effen lichte tinten. juis sttge behoefte Beroep op onderwijs En ook zal ons onderwijs er zeet kunnen bijdragen dc aandacht vai welljke jeugd te richten op de deze zo bij uitstek geschikte beroepen in de sector van de maatschappelijke verzorgende diensten. Recapitulerend eindigt drs. Korstanje: Het ligt uiter aard voor dc hand, dat het effect van maatregelen, zoals het scheppen var employé-posities, het efficiënter benut ten van de meest schaarse arbeids krachten, het wegnemen van (onnodig) minder prettige kanten aan bepaalde beroepen en het voorlichten van de vrouwelijke jeugd via het onderwijs, des te groter zal kunnen zijn, naarma te langs andere wegen een relatief ster ke uitbreiding van de vrouwelijke be roepsbevolking tot stand zou kunnen ko- Iemand heeft eens gezegd, dat de enige tijd in het leven van een vrouw, waarin ze er naar verlangt, ouder te worden, is, wanneer ze een baby verwacht. Wat de motieven voor die wens zijn, laat zich gemakkelijk raden, maar één en niet het minst belangrijkste argument is wel, dat ze zich met het vor deren der tijd zo „ongesoigneerd" gaat voelen omdat ze geen enkele leuke japon meer aan kan trekken. De positiepakjes zoals ze tegen woordig gemaakt worden, komen wel een eind tegemoet aan di* verzuchting, mare de narigheid is dat men tpch al zo „op kosten" zit wanneer een baby verwacht wordt en dat er voor een extra pakje niet altijd geld is. Ook de tijdelijke bestemming van zo'n pakje weerhoudt, tot de aanschaf over te gaan. Mevrouw M Lemmende Wit. die aan de Eendrachlsweg 63 in Rotterdam een couturehuis heeft, is op het idee gekomen, de a.s moeders een heel eind op weg te helpen. Zij gaat uit van de stel ling, dat het hier over het alge meen om jonge vrouwen gaat. voor wie het onder geen enkele omstandigheid per se noodzakelijk is zich onbehaaglijk te voelen in steeds hetzelfde pakje. Daarom heeft ze onder het motto „Jolie Mère" een soort verzendhuis van op de stof getekende knippatronen georganiseerd. (Jolie betekent lief, aardig, mère betekent moeder). Het enige wat men te doen heeft een staalkaartje en een model- lenal'bum aan te vragen. Men zoekt iets uit, geeft de maten er bij op en krijgt dan een lap stof in huis, waarop het patroon is ge tekend. Men behoèft het maar uit te knippen en volgens de aanwij- zigingen in elkaar te naaien. Daar door blijven de kosten tot een mi nimum beperkt. Het voordeel is dat de jakjes zowel als de rok ook na de blijde gebeurtenis ge dragen kunnen worden, door een paar simpele veranderingen, en doordat men vermeden heeft in de rug van het jakje plooien te leggen. Het silhouet wordt door die plooien nl. onnodig wijd. Het accent van zo'n jakje, dat zoals op de afbeelding te zien is. of wel van fraaie borduursel, of van drapeersels voorzien is. valt rond om de schouderlijn. De rok heeft óf splitten opzij bij de taille, óf, naar Amerikaans voorbeeld, een opening van - oren. Zelfs cocktail japonnen zijn op die wijze ge maakt. -"VWWWVA^VWWWWNA^WWWWWWWAAAA^WWV Dit maakt moeder alvast voor de zomer Wijde rokken zijn de komende zomer ook voor de jongedochters favoriet. Maar het zwierige effect van zon jurkje wordt eerst goed bereikt, wanneer de stof steunt op een wijd onderjurkje van stevig materiaal. Paper-nylon is heel geschikt (alleen zal het lijfje dan van een zachtere katoensoon gemaakt moeten worden), maar ook gewone witte katoen kan heel goed dienen, omdat het ge makkelijk gewassen en gestreken kan worden. Het rokje heeft onder aan de rand een brede kantstrook, ook het halsje wordt met een kantje afgezet. Aan stof heeft u n totaal nodig 1.75 m van SO cm breed. Patronen zijn verkrijgbaar voor de leeftijden 7, 9 en 11 jaar Voor f 0.40 kunt u ze aan onze bureaux afhalen. Ook bestaat de mogelijkheid tot bestelling Eer post. In dat geval gelieve u op de riefkaart, waarop u uw bestelling doet, aan de adreszijde, dus naast de gewone frankeerzegel, f 0.50 aan postzegels bij te plakken. Na 31 maart kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. kt Dit complet is op en top Dior, de pul lijn of Ja ligne Fleche", waarbij het accent (zie Gehoord op het bovenlichaam valt. Bü de glad afkle- dende, witte kanten japon is dat effect bereikt door het décolleté van witte or- te maken, als he dooi witte shantung mantel heeft di schouderlijn, die ontstaat soort pellerineachtige kraag, dc halslijn geplooid is. Dc In van witte organza. trikje. Dc Veel vrouwen beschouwen een ge zichtsmasker als een soort toverij. Heel mooi en interêssant maar duur peperduur. Weer anderen vinden het iets totaal onnodigs, een soort geldafzetterij. Wie heeft er riu gelijk? Geen van beiden. Maskers behoeven niet duur te zijn, ze behoren óók niet tot de tovermiddelen, maar kunnen zeer waardevolle atributen blijken te zijn bij een doelmatige huidverzorging. Maar waarvoor dient zo'n masker eigenlijk? Wel, in de eerste plaats blijven m de tijd dat het masker op de gezichtshuid ligt, de mimische spieren volkomen in rust. Want wanneer men zich een masker geeft, moet men volkomen stil blijven lig gen, anders helpt het geen zier. In de tweede plaats wordt de ge zichtshuid volkomen afgesloten. Hierdoor ontstaat een bloedaan- drang naar de bovenste lagen van de huid. De temperatuur van het afgesloten gedeelte stijgt hierdoor en dit werkt stimulerend op de stof wisseling van het weefsel, de func tie van de talgklieren wordt gere geld en onzuiverheden verdwijnen. eens achter een flinke nachtvorsten tintelden niets onze vingers van kou en be- een vroor de schoonmaak-lust. De Na twee dagen breekt tuinen pau- één glorie-dag de eerste inzet nog verhoging zeerden al van hun lente-lied. En toen wege nog ja. toen kwam dc na-sleep Hebt u nooit eens de schien wel zondige we u voelen opkomen, kléin beetje ziek te zijn Zomaar alleen een - licht griepje te hebben? Ik wél. En ik ken vrouwen met wie het al even erg gesteld was (is?). Als wij dan temid den van onze drukke bezig- heden, voor de honderdste maal de trap opliepen, in onze hand een blaadje met wen'jjn zo liepen door vele huishouding een glas erop. waarin ivij onzer huizen de vrouwen af Hoe reilt een verrukkelijke sinaasap- en aan met blaadjes met si- pel uitgeperst hadden en naasappels, vruchtensappen. wij kwamen daarmee de asperine. hete kruiken en kamer binnen, waar onze koortsthermometers. Met die niets horen, noch slikken de koorts onderdrukt heeft, z'n bed is uitgestapt om ergens in het land Je hebt zing te gaan houden. npt des- vader dan vanavond in een kamer komen? Laat de barre koude ■n van een griep-epide- het leven het hele land. Laat den heeft, bed blijven, mét de eetlust komt één van de jongens direct dc de ook de interesse in alles wat kachel aanmaken!", gebiedt schoons te bie terug. Lang boenwas duurt dit onbezorgde stadium thuis niet, want mét de i voor al het schone, stapt ook toen die voor man, kinderen en naar binnen, zeilt alles daar beneden?, vraag je je met .Ze zijn geen _.uis enwe hebben ver geten de kolenboer te bellen toen u het eergisteren zei er zijn haast geen kolen haar gezinnen meer die maanden, - Oóóó! Grroenn van erger- zijn nis wordt je. Je vist: „Ja hè, zo'n druk- -sehopster van 'n moeder." „Nee. dat niet, maar de Moet huiskamer is nèt een vreem de kamer." Kijk, en dan moet je toen even je hoofd omdraaien en je weet ineens: nee, een moeder ziek, dat is niets ge- allen daan. Ik wens nooit meer een zogenaamd licht griepje. Even voel je iets van het leed dat andere moeders en opgelegd, jaren ziek j i zonaer aonier. zoiang ei heerlijk \n bed lag, boeken complicaties bij komen! naast zich, hé, dan snak ten w\i ernaar, óók eens een keer onze vermoeide lede maten zó uit te kunnen en we weten allemaa: strekken, zó bediend te dat wij huisvrouwen c worden, te kunnen lezen en dig niet ziek kunne) ..denksporten", Maar.... Moeder de vrouw zélf? Ssst! Niets zeggen als "t u blieft, want je roept ge wóón de ziekte naar je toe klimmende Overpeinzingen van Mar< aiitha ziek hartverheffende bezorgdheid af. weL Hoe is 't met Japie z'n keel vou- en moet Peter al niet nodig ep zijn weer naar school? Hij heeft te luisteren Dan loopt de héle boel in de toch geen verhc - zo ging dat die c ersaagden soep Dus: wij liepen dóór. UPmiP Snip en erger nog verkouden, jüïst in de repetities met gezichten als uitgekook- paasrapport valt? En kalfskoppen (voor de soep) den tóch al helft van" de maand maart. Na de ijzigste februa- "iet- ri-maand van ons leven kro- dat pen we als slakken uit onze men huisjes, toen het eindelijk ogen. eigenlijk overal pijn maart werd en we zouden kie.J?en en de thcrmomel wilden dèt. weet de c wel? Onze handen tintelden Ziezo: haar PJHHSSH Q9L-Verge- benen, pijn boven de ten?! Zie je wel? Als ik ei Hj. 1 ook niet aan denkEen vaMe op je beui diepe zucht. De deur vai slaapkamer gaat' open. i de 38 gr. verkre- dochter, ,,'k Ga 't Is Dc tverkende gehuwde vrouw: problemen binnens- en buitenshuis. verlangen om aan de gen dus. Nu ligt zij met schoonmaak te beginnen. griepje, lectuur en radio bij kachel Ja. dat hadden we ee- zich. Maar o. wat valt dat Geschrokken dacht! Onder de laatste scha- tegen! Geradbraakt ben je. terlach van de winter in de zo in de stemming van: vorm van sneeuwbuien en me liggen, zoals ik lig -ind. ..Kachel uit „laat dachten snellen n; die door vijf asperines De volgende dag komt één Je van je jongens met.de vraag: >ed. „Bent u nou nóg niet beter?" koud beneden. De Alsof je al jaren ligt, inpla uit." van drie dagen. Een uur je over- ter zegt je dochter-bakvis De ge- langs haar neus weg: ..'t r je man. zo raar stil beneden, als u bent." Hoe groot is de schat ons in onze gezondheid gegeven. En wat springen we er dik wijls achteloos mee om. Je voelt ook iets van de grote zegen om huisvrouw te mó gen zijn. voor anderen te mó gen zorgen, een warme, ge zellige sfeer te mogen en te kunnen scheppen. Als je beneden komt zie je koffie voor vader?" met verbazing hoe in drie da- er is geen koffie gen tijds het interieur van je kasten volledig veranderd is. Hoe spelen ze dat tóch altijd zo gauw klaar? Je planten zeggen, dat ze ziek zijn van dorst. (Met kleine scheutjes allen koffie tegelijk als 't u blieft!) En thee zó vinden je handen weer veel te doen. Je staat nog wat wankel op de benen en je weet dat je dit jaar laat hartgrondige zucht zal zijn met de schoonmaak, inar wat doet dat er toe? De lente kómt tóch èn de imer en als we dan alle- iaal gezonfi mogen zijn, wat er dan véél om voor te la- danken. zo Margarifcha Brieven volgende week. „Wat!? Al die koffie op? Waarwaar is die berg dit koffie gebleven?" het „O. gisteren uit school heb- b.v. M. Verbruikte huidcellen stoten vlug ger los, er komt een mooiere huid onder te voorschijn. En ten derde wordt de huid niet alleen fris en strak, maar men kan ook door mid del van een masker het gezicht vet ter of droger maken. Maskers mogen niet teveel gebruikt worden, dat heeft geen zin. Nor maal: zo eens per veertien dagen of per maand. En u moet één ding altijd heel goed onthouden: Uw ge zicht moet zorgvuldig zijn gereinigd van alle ongerechtigheden, geen sporen van creme, poeder, lippen stift of wat dan ook mogen er nog te zien zijn. U moet er ook uw gemak voor ne Niet denken: o, nu heb ik nog gauw even tijd voor een masker! Nee, moet het zó arrangeren, dat u rustig, zonder lastig gevallen te worden door anderen, een halfuurtje hele maal voor u zelf reserveert. De telefoon moet niet gaan in die tus sentijd er moet niemand op be zoek komen, men moet. u niet lastig vallen, de wereld kan het best een poosje zonder u stellen. Trek uw ochtendjas er bij aan of een allesbedekkend schort, het komt voor dat men er vooral bü de ste keer er wat bijkliedért. Pak twee stukken watten, die u straks op uw ogen legt. Drenk ze in wat gekookt water of als u het hebt een ogenlotion of rozenwater. Laten we aannemen dat u een ve huid heeft. Dan maakt u een masker van een eiwit, dat u klopt met het sap van een kwart citroen. U strijkt dit mengsel met de vingers of met een schoon penseel over uw zicht. Nu gaat u languit liggen, als het kan, zo dat uw benen iets hoge liggen en u bedekt uw ogen me de watten. Probeer een dutje te doen, beweeg zo min mogelijk uw gezicht, denk niet aan iets grappigs, zodat u in de lach schiet. Minstens een kwartier tot twintig minuten blijft u zo liggen heerlijk ont spannen! Daarna weekt u met een washandje en wat lauw water het masker af. Uw gezicht voelt heerlijk fris en koel aan. Uw ogen glanzen als sterren de rust heeft ze goed gedaan. Dé volgende keer zullen we u nog enige maskers noemen voor ver schillende huidtypen, die gemakke lijk zelf te vervaardigen zijn. En moeder moet maar zien, dat ze 't klaar speelt! De voorbereidingen voor de fees telijkheden rond het huwelijk van prins Rainier van Monte Carlo met Grace Kelly zijn in volle gang. De schoolmeisjes (er zijn er vijfhonderd in dat kleine staatje,- zullen een ere haag vormen langs de korte weg, die het bruidspaar aflegt van de kathe draal naar het paleis, zo is thans be sloten. U weet waarschijnlijk, dat ieder schoolmeisje daarom twee meter witte en vijf meter rode satijn ter beschik king heeft gekregen. Ze moeten nl. al lemaal ae zelfde jurk aanhebben in rood-wit. de nationale kleuren van Mo naco. Die jurkjes hebben witte lijfjes met pofmouwtjes en wijde rokken, die bijna tot de grond rijken, met vertika- le rode en witte strepen. Wie die jurken moet maken? Wel. dat zal een taak zijn voor de moeders, die wij nu al van heler harte beklagen. Want afgezien nog van het feit, dat niet iedere moeder, ook in Monaco, even handig is met de naald, lijkt het ons een zware opgave om er in te slagen het jurkje voor dochterlief precies zo te maken als die van het vriendinnetje of het nichtje of het buurmeisje. In dat opzicht zijn meisjes overal gelijk, of het nu om gymnastiekpakjes gaat of padvindsters-uniformen, die moeder zelf maakt: als er ook maar een man chetje groter of een plooitje kleiner is uitgevallen dan het manchetje of het plooitje van „de andere meisjes", dan is'Holland (en in dit geval Monaco) in last. Arme „maman's"! Illlllllllllllllllllllllllllllll Kinderen van vandaag Christenen van morgen Het Nederlandse Padvindstergilde hoopt van 27 maart tot 5 april gast- vrouwe te zijn van de „Promise and Lawgathering for protestant guiders". Deze conferentie wordt belegd in sa menwerking met de Raad voor het Jeugdwerk van de Generale Synode van de Ned. Hervormde Kerk. Behalve afgevaardigden uit vele Europese lan den zullen vertegenwoordigsters uit de Ver. Staten. Canada. Brazilië, Ceylon n Australië deelnemen. Het thema van de conferentie is: Children and girls of to-day adults and Christians to-morrow". (Kinderen meisjes van vandaag volwassenen Christenen van morgen). Als spre kers zullen hun medewerking verlenen: prof. H. Nieuwenhuis, jkvr. C. M. van Asch van Wijck. dr. L. de Klerk A mademoiselle M. de Beley. Er is veel tijd gereserveerd voor methodische mogelijkheden in verband met de gods dienstige vorming binnen het spel van verkennen. Illlllllllllllllllllllllllllllllll Gehoord dat u een Japon van een vorig sei zoen een echt „nieuw" aanzien kunt feven door een strik of een jabot, i weet, dat het accent vooral op het bovenlichaam valt. Gezien een onbreekbare plastic zuigfles In een houder van metaaldraad. Bo venaan die houder zijn „pootjes" bevestigd, die In verschillende stan den gezet kunnen worden. Dien kan bijvoorbeeld de fles (in de houder) op zijn kop zetten, rustend op de belde pootjes, om uit te lekken. Maar ook kunnen die pootjes hori zontaal gestrekt worden, en dan kan men de fles in een pan warm water „au bain mairie" verwarmen- Gelezen In de Leeuwarder Courant, dat de kantonrechter te Dokkum huismoeders uit Kollum verschijnen, omdat zij elkaar als vervolg op een kinderruzie te lijf waren gegaan. De ambtenaar O.M. eiste tegen ieder vijf gulden, maar de kantonrechter was er tevreden mee, als de dames elkaar de hand zouden geven en beloven, geen ru zie weer te zullen maken.... ir-ir-trir^-irir-irtrir-trCrCftr-CiKrtrtriririrtritiriririrt

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 9