emsp NIEUWS "itdeSLEUTELSTAD Breishows van Van Wiik trokken grote belangstelling ÏIMiTM Spanning in veehouderijkring neemt steeds toe Twintig man betrokken bij fraude met straatstenen NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DONDERDAG 22 MAART 1956 \veJu/oó2 yaw In foyer Stadsgehoorzaal T~\E FIRMA VAN WIJK toonde gisteren 's middags en 's avonds in de U foyer van de stadsgehoorzaal een collectie voorjaarsmodellen van bin nen- en buitenlandse ontwerpsters, vervaardigd van de bekende spoeltjes wol. Voor deze Van Wijk-show bestond grote belangstelling. Ze beoogde het publiek te laten kennismaken met de verschillende kwaliteiten, die er van deze wol bestaan en tevens om te laten zien, tot welke modellen ze verwerkt kan worden. Friese beschuit De Show, diie een première was voor Leiden en gevolgd zal worden door shows in andere steden van ons land, o.a. ook in Amsterdam, was op de praktijk afgestemd. De mannequins ver schenen ih fleurige jumpers en vesten, meestal nog met de heuplijn, maar ook waren enkele modellen aangesloten in de taille, met een brede boord. Het euvel van liet uitrekken van de boord was op gelost door het bevestigen van een elas tiekje aan de binnenzijde, waardoor te vens de' gebreide blouse beter blijft zit- de meer sportieve truien, z mes als voör heren, werd e soort genomen, in fantasies iek verwerkt. Jumpers De, jumpers in de fijnere kwaliteiten vertoonden kunstig vervaardigde ronde, vierkante of v-vormige pasjes, veelal in de zelfde kleur, maar soms ook werd met een afstekende kleur- ingebreid. Ook za gen we een geel met zwart gestreept model, waarvan de verticale streep werd onderbroken door horizontale bij de hals- Vice-admiraal De Booy draagt functies over Volgende week woensdag zal de bevel hebber der zeestrijdkrachten en chef ma rinestaf. vice-admiraal A. de Booy, aar boord van de kruiser De Ruyter zijr functie van bevelhebber der zeestrijd- krachten overdragen aan de commandani seemacht in Nederland, vice-admiraal F. T. Burghard. Deze zal dan twee func ties in zijn persoon hebben verenigd. Zijn functie van chef marinestaf zal vici admiraal De Booy de volgende dag in hi ministerie overdragen aan vice-admiraal H. H. L. Pröpper. Bij de plechtigheid te Rotterdam zal voor het eerst een detache- t mariniers in het nieuwe ceremo niële tenue officieel optreden. Vele auto riteiten zullen aanwezig zijn. Gecontroleerde inflatie in Noorwe gen voorgesteld door regering, doch nog niet goedgekeurd door Storting; kosten levensonderhoud zullen stijgen var ,ot 150 (1949 100); oorspronkelijk aar arbeiders handhaving van loonovereen- komst voorgesteld in ruil voor handha ving van subsidies van 72 min. op x, koffie, olie, margarine en broodmeel, ich dit mogelijk door verzet van boe- n; subsidies zullen nu verdwijnen. Streekvergadering CJMV in bollenstreek In overleg met' de besturen van de rin gen Sasseroheim en Valkenburg heeft de provinciale commissie Zuid-Holland in het C.J.M.V. besloten tot het houden van streekvergadering voor de bollen streek, te houden zaterdag 24 maart om vier in Hét Bruine Paard te Sassen- heirn. De bedoeling van deze samenkomst .t de aanwezigen zich duidelijk be wust worden in welke omgeving zij leven. Uitgenodigd zijn bestuurders en leden der C.J.M.V's. leiders der jongens clubs en leden der meisjesverendgingen De heer G. Verschoor uit Sassenheim be. handel'. ,,De ontwikkeling der streek"; ds Jongeboer uit Lisse heeft als onder werp „De geestelijke ligging der streek" Holl. mij van landbouw ongerust Jonge boeren kunnen geen bedrijf ophouwen T^R HEERST IN agrarische bedrijfskringen ernstige ongerustheid over het toenemen der maatschappelijke en sociale spanningen in deze sector van ons economisch leven en dan met name in de veeteelt. Dit heeft de kring Rijnland van de Hollandse maatschappij van landbouw ertoe gebracht een vergadering te beleggen, waarop is gesproken over de moge lijkheden het Nederlandse volk beter dan tot dusverre over de moeilijk heden voor te lichten. In Het Gulden Vlies te Leiden is men dinsdagavond tot de conclusie gekomen, dat het dringend noodzakelijk is voor het agra risch bedrijfsleven het publiek bekend te maken met heersende spanningen. Zich in hoofdzaak tot de veeteelt palend betoogde men vanachter de stuurstafel en van daarvoor, dat er g moeilijkheden zijn. De prijzen, vooral de melk, zijn bij de produktiekosten ter gebleven. Het progressiebeginsel bij de belastingheffing berooft bedrijven va het nodige kapitaal voor vervanging, uil breiding en rationalisatie. En de ratio nalisatie is juist zo dringend nodig i •band met het steeds toenemend ge brek aan arbeidskrachten. De melkprij; vas gegarandeerd, is prijs géworden. Men komt daar niet r bovenuit. En bij de vaststelling van garantieprijs loopt men ook nog st pachters. En ten slotte is de hoogte gen aan. De prijs is gelijk voor eige- irs en pachters, hoewel eigi aardere lasten hebben te dragen dan half jaar achter de ontwikkeling dei- de prijs afhankelijk van de hoogte dei produktiekosten in vooraanstaande be drijven. Stijgende kosten En de kosten blijven stijgen. Men moet geld hebben voor investeringen, maar de afgeroomde melkprijs levert het niet op. Jonge boeren kunnen zich het voor de uitbouw van hun bedrijven benodigde kapitaal niet verwerven. Bij het huidig Een zomerjumpertje naar Italiaans ontwerp en vervaardigd van Charmant-wol. De horizontale pas over het voorpand onderbreekt op aardige wijze de slankmakende lijn van deze verticaal gestreepte jumper, in de kleuren zwart, grijs en geel. ten en men geen last heeft dat de boord omhoogkruipt. De mouwen waren bij vele modellen laag ingezet, ook bij de herentruien en -vesten, waarvan een ruime sortering aanwezig was. Meeste succes De sportieve modellen hadden het meeste succes. In het meer geklede gen re werden ook enkele modellen getoond. Zo was er zelfs een avondblouse met bijpassende stola, in zwarte kantwol uit gevoerd, en een witte jumper die zowel als luchtige zomerblouse gedragen kon worden als over een cocktal-rok, en die in het laatste geval heel geschikt was voor een feestelijke bijeenkomst. Voor PETIT Forty FOUR „Ik ken m'n eigen vader niet meer!" Jc zou haast „meneer" zeggen, als je vader in z'n nieuwe Forty Four costuum by je box verschuDt. Die feilloze coupe, dat sublieme dessin, die voortreffelijke stofJij kunt weer voor de dag komen met jc vader, jonge man I En bovendien een levens-lesje van hem leren: of je later nu een pak, een regenjas of een demi koopt, spreek altijd met twee woorden - "Forty Four"! Dat is herencode voor een herenmode die even prominent is als de prijzen bescheiden zijn! lijn, wat het effect van een pas gaf. De mouwen „waren driekwart. Voor de wal grotere maten is een dergelijke jumper zeer geschikt, omdat hij afkléedt door de streepverwerking. Vesten De herenvesten vertoonden sjaalkra gen en v-vormige halsuitsnijdingen. Met en zonder mouwen werden modellen ge toond; de laatste zijn gemakkelijk onder het colbertjasje te dragen. Een bijzonderheid waren de damesves- ten met knoopsluiting tot hoog aan de hals, waarvan het tegen de hals opstaan de deel van het voor- en achterpand kon worden teruggeslagen, waardoor een soort rolkraag ontstond. De overige mo dellen hadden een ronde hals, of een Het is de bedoeling, bij voldoende be langstelling in de toekomst geregeld -in voor- en najaar een breishow te houden. Deze eerste was zeker geslaagd te noe men. We hebben dan ook grote verwach tingen van de najaarsshow, waarvan we gisteren reeds enkele foto's mochten zien. Dat vele dames bij het zien van deze collectie van met de hand gebreide mo dellen gestimuleerd werden tot zelf breien bleek uit het grote aantal dat in de pauze interesse toonde voor de pa tronen, die van de vertoonde modellen te verkrijgen waren. Haagse politierechter Gevangenisstraffen van zes maanden, deels voorwaardelijk, en minder legde de Haagse politierechter op aan twintig verdachten, die allen op de een of andere wijze betrokken waren bij een fraude in straatstenen. Onder de verdachten bevonden zich twee Leidenaars, twee bewoners van Hazerswoude, één uit Alphen aan den Rijn, twee uit Bodegraven, één uit Linschoten, één uit Zwammerdam, één uit Rietveld, één uit Boskoop, enkele uit Zeist, kortom het was een bont gezelschap. Er warén wegenbouwers, aannemers, chauffeurs, veehouders en straatmakers bij betrokken. De fraude betrof hgt wegnemen van stenen bij de aanleg van wegen. Jaren lang namen enkele straatmakers stenen weg en brachten deze aan de man tegen gereduceerde prijs. De controle hierop was zeer moeilijk, want ook de bij weg- herstel vervangen stenen werden verhan deld. De werken werden uitgevoerd door particuliere aannemersmaatsphappijen, die meestal ook de stenen aanvoerden. De ste nen, die vrij kwamen, bleven echter het eigendom van rijkswaterstaat. De enkele kantonnier, die hierop controle moest uit oefenen, kon dit alles niet overzien. Zo kon het gebeuren, dat bijvoorbeeld een veehouder bij. werkzaamheden aan de Rijndijk te Hazerswoude eens bij de straatmakers kwam informeren óf hij ook wat stenen kon krijgen voor zijn erf. Dit kon. Er werden vijf vrachten oude stenen afgeleverd voor f 150 en de veehouder be straatte hiermee zijn erf. Bij een aanne mer in Leiden werden in totaal 20.000 ste nen voor een schappelijke prijs afgeleverd „in het holst van de nacht", zoals de offi cier van justitie opmerkte. De aannemer trachtte het voor de rechter aannemelijk te maken dat het een normale handel be trof en hij zei, over de straatmakers spre kend, „De jongens hebben wel eens meer een mazzeltje". De rechter repliceerde: „Wees nu royaal en zeg: „Ik heb gespeeld, ik heb verloren, ik kom m'n straf halen. Zelfs voor een man- als u maakt dit nog enigszins een aangename indruk." In dit geval werd de straf vier maanden, waar van twee voorwaardelijk. Twee maanden, waarvan een maand voorwaardelijk, met aftrek kreeg één van Me rtfamnen, die stenen bij de veehouder; bad afgeleverd. De officier van justitie meende dat hier geen kinderachtige correcties moesten worden toegepast. Niet alleen voor de rechter was het een drukke dag, ook voor de advocaten. Enkere rijen advocaten wachtten geduldig hun beurt af om ver zachtende omstandigheden aan te voeren voor hun bekennende cliënten. Leidenaars naar het Nabije Oosten ■■■I „De Natuurvriend" Districtsavond met boeiende causerie en prachtige dia's Gisteravond heeft de Leidse aquarium- en terrariumhoudersvereniging „De Natuurvriend" in Prediker haar eerste districtsavond gegeven. Als spreker had men de heer A. v. d. Nieuwenhuizen uitgenodigd, die door zijn onderzoekingen en fotografie op het gebied waarop deze vereniging zich beweegt, internationale bekendheid geniet. Behalve de eigen leden kon voorzitter C. Borghart ook vele aquariumhouders uit Alphen aan den Rijn, Noordwijkerhout en Oegstgeest verwelkomen Hij eCtjk dat maar steeds in eigen kring zitten en achtte districVssamenkom- sien als deze uitermate geschikt, om met elkaar de opgedane ervaringen uit te wis- De causerie van de heer v. d. Nieuwen- huiizen was reeds eeixler door hem samen- op de band opgenomen. Hij dus rustig bij blijven zitten en behoefde slechts bandopname-apparaat en filrnprojeotor in werking te stellen. Be halve vogels en sommige zoogdieren wer den voornamelijk vissen uit Azië, Zuid- Amerika en Afrika behandeld. Prachtige opnamen werden op het doek gebracht, hij de kleuren meestal zeer nabuur waren en de schoonheid van de tro pische vissen heel goed tot uiting kwam. Van sommige soorten had de heer v. d. Nieuwenihuizen de ei-onbwlkkeling van dag tot dag gefotografeerd. Vooral de sterke vergrotingen van deze foto's wa ren voor de verenigingsleden bijzonder belangwekkend De heer v. d. Nieuwenhuizen bleek vele proefnemingen te hebben gedaan. Uitvoe rig :rtelde hij o' uiltaten, wa de doi na hfl de hem Opmerkelijk was voorts dat elk deel van de lezing was omlijst met muziek uit het desbetreffende gebied, hetgeen de afwis seling ten goede kwam. Zo hoorden we The Royal Polynesians, I ma Sumac en klanken van de Ivoorkust, Togo en de Cameroen, De drukbezochte en leerzame bijeen komst werd met een verloting, waarvoor vele prijzen beschikbaar waren, besloten. Mijn zoon heet Stalin ROME. 20 Maart. De ca,mpa.g-..e tegen Stalin in de Sowjetume heeft de zorgen van vele Italiaanse vaders met één vermeerderd. Er zijn er namelijk op zijn minst 187. die een zoon ..Stwlin" hebben. Dr. A. A. KAMPMAN Negentien landgenoten met twee reis leiders zijn vandaag onder auspiciën van het Ned. instituut voor het Nabije Oosten uit Leiden per vliegtuig vertrokken naar het Middellandse Zeegebied, Leider is dr. A. A. Kampman, hoofdconservator van het instituut, en voorts gingen uit Leiden mee prof. dr. A. W. Bijvanck en echtge note. alsmede ir. A. M. Overeynder, oud leraar aan de H.B.S. De tocht draagt een wetenschappelijk karakter en voert naar Athene, Cyprus, de Libanon, Cyrenaica en Makarios primaat van de Griekse kerk? Volgens berichten int Athene zal aarts bisschop Makarios van Cyprus krndidaat gesteld worden voor het ambt van pri maat van de Grieks-orthodoxe kerk als opvolger van de overleden aartsbisschop Athene, S^yridon. Deze kandidaat stelling is in de eerste plaats bedoeld als eerbetoon voor de onverschrokken houding van de Cypriotische aartsbis- De mogelijkheid is echter niet uit gesloten, dat Makarios inderdaad tot pri maat verkozen zal worden. Prins Bernhard zal vrijdag als alge- leen voorzitter in het koninklijk Insti- ïut voor de Tropen in Amsterdam het bestuur installeren van de stichting Ne derlandse organisatie voor internationale bijstand. HuwelUkszwendclaar veroordeeld. De l-jarige vertegenwoordiger G. de J. uit ilversum is door de Amsterdamse recht bank veroordeeld tot één Jaar gevangenis straf, omdat hij in Amsterdam, Rotter dam en Den Haag verschillende vrouwen meisjes geld zou hebben afhandig ge- inkomensniveau gaat de veehouderij ach teruit, zo werd met klem betoogd. Zelfs wordt steeds meer de vraag gewettigd of het nog wel zin heeft het agrarisch produktie-apparaat in stand te houden. En in verband met de toeneming der be- 'lking is dat zo noodzakelijk. Het a r het belang van de veehouderij voor de volks gezondheid inzag. De veehouderij kan onmogelijk gebaseerd zijn op e loze bedrijfsvoering. Er moet meer een uittocht uit de agrarische be drijfssector worden gevreesd. Men doet al het mogelijke om tot goedkoper pro- duktie te komen, maar dit neemt niet weg, dat er spanningen bestaan, sterke spanningen. En bij de kring Rijnland de Hollandse maatschappij van landbouw leeft sterk het verlangen, dat spanningen een eind mag komen. i bestaat de minister- te vullen mat de hoer J. thans Statenvoorzittor. Op de Foire de Nice trok deze Noordwijkse stand veel bekijks. De bloemenbadplaats heeft, een goede naam in het buitenland. 't Wordt erg druk in Noordwijk Nieuw voorlopig VVV-kantoor nog vóór seizoen gereed HET V.V.V.-GEBOUWTJE bij het eindpunt van de tram zal met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zeer binnenkort hebben afge daan. Zoals bekend, waren reeds van verschillende zijden klachten geuit over de zeer gebrekkige accommodatie, die dit kleine „keetje" aan de direc teur, de heer W. van Haselen, zijn assistenten en de vele bezoekers bood. Als wij ons goed herinneren werd het huisje in V.V.V.-kringen gewoonlijk zelfs met „varkenskot" betiteld. Maar zoals gezegd: Het leed Vïotïws van en voor Kafwi'rk KATWIJK AAN DEN RUN Ledenvergadering Chr. scholen voor b.l.o. Onder leiding van de voorzitter, de heer J. Vink, werd gisteravond in het hoolgebouw aan de Kerkstraat de al- ;mene ledenvergadering gehouden van de vereniging tot stichting en instandhou ding van Chr. scholen voor b.l.o. In het 'erslag van de secretaris, de heer J. W. Barnard, werd gewag gemaakt van le voorbereidingen van een nieuw ;choolgebouw aan de Jan Evertsenlaan. Iet oude gebouw wordt steeds minder doelmatig. De heer Barnard zwaaide de dienst gemeentewerken lof toe voor de ïitstekende medewerking aan de verwe- :enlijking van de bouwplannen. Het le dental liep iets terug. penningmeester, de heer P. van der Gugten, maakte melding van een nadelig ialdo. De begroting voor het nieuwe boekjaar werd goedgekeurd. In het be- werden herkozen mevrouw Schoen maker en de heren J. Vink en P. van er Gugten. In de vacature van de heer Bergman werd gekozen de heer C. lagen. De nieuwe kascommisie bestaat it de heren J. van Delft, J. H. Neerbo* a H. Vergunst. Ds. H. de Valk sprak ;n slotwoord. Provinciale Waterstaat In het Parochiehuis werd gisteravond 3n bijeenkomst gehouden van het per-- meel van de Provinciale Waterstaat te atwijk- Er 'werden enkele interessante films vertoond: „Werkzaamheden in het rampgebied" en „Wegenbouw". K.D.C.-nleuws De uitslagen van de onderlinge wed strijden van K.D.C. om de H. A. van den Ankerbeker zijn: H J KoelewijnJ Hou wer 2-^0. J HeemskerkA A Vooys 02, C van Klaveren—Fr Spierenburg 0—2, J Zwaan—G M G Be-kx 0—2, Ah vap Beelen B Bijsterbosch 2—0, H Klinkenberg—F Groenendijk 0—2, C Glasbergen—J Sloot- 1-1 doeling aan dit nieuwe VVV-bureau ook een wisselkantoor te verbinden, waar over evenwelin een maandagavond te houden vergadering nog nader zal worden bes List. Definitief gebouw In het najaar hoopt men een definitief stenen gebouw te kunnen optrekken. Hier voor zijn de financiën nog wel niet bij een. maar de verwachtingen ten aanzien hiervan zijn niet ongunstig. Overigens is het wel zeer nood zakelijk, dat de VVV in Noordwijk wat meer armslag krijgt. Dit jaar heeft men LukjWensen. Ze prezen zijn ondernemtogs- j reeds meer dan 1500 aanvragen verwerkt spoedig geleden zijn. Nog vóór half april zal op de hoek Huis ter Duinstraat Abraham van Royenstraat namelijk een flink houten kantoor worden neerge zet. Het betreft hier eeri „pre-fabrica- gebouw van ruime afmetingen, waarin eenprivékantoor, een grote werkkamer en een wachtruimte zijn on dergebracht. Tevens ligt het in de be- Het dborzeMjinigsv e rmogen restaurant zal bij de badigasten zeker trek zijn. Nieuwe zaak van de heer J. van Rijn Vlak bij „De vette Os", in de Primce- straali, opende de heer J. van Rijn gis teren zijn nieuwe zaak in bartket, choco laterie en brood. De Chr. mMdentriandsvereniigii'tug, de heer T den Duillk, complimenteerde hem name na deze organisatie en de balklkeiispatroons- bond. Hij prees de geestkracht echtpaar Van Rijn. VisserijgoHjes Scheveniriigen viert 19 mei vlaggetjeedag Het Scheveningse vlaggetjesdagcomitó heeft besloten op zaterdag 19 mei Pinksteren de grote vlootrevue van sersschepen te houden. Zev< KATWIJK AAN ZEE Opening „De veile Os" Het nieuwe restaurant van de heer P. Groenvefld, dat de toepasselijke naair ran „De vette Os" draagt, is gistermid dag officieel geopend. Nadat het dochter- an de eigenaar een lint had doorge knipt, stroomden cliënten de prachtige zaak binnen. De genodigden verzamelden in de eebsailon, waar plaats is 77 hongerigen. De heer Groenveld heeft het gezocht in een eenvoudige, maar ikvolle aankleding van het interieur. Diverse zakenrelaties kwamen hem ge- WARMOND Jaarfeest Chr. meisjes en jongemannen Er bestond grote belangstelling voor hel ecombineerde jaarfeest van de meisjes vereniging „Dient elkander door de Lief de jongemamnenveremging „Dient den Heer", dat in hotel „De Zon" werd gehouden. Dr. J. Zandee opende deze avond en riep in het bijzonder de aanwe zige ereleden een hartelijk welkom 'oe e secretaresse, mejuffrouw I. Wielinga 1 de secretaris, de heer H. Heyl, lazen ;rvolgens hun Jaarverslagen. Na de felicitaties, die o.a. door de heer v. d. Stelt namens de ringbestuur en de heer J. Kool, namens de plaatselijke e voor het jeugdwerk, werden uitgesproken, nam dr. Zandee nog een keer het woord en besprak he'. voortbe staan van beide verenigingen. Door de slechte opkomst is het haast onmogelijk het verenigingswerk in stand te houden Na de ouders aan hun doopbelofte te heb. ben herinnerd, verzocht spreker iedereen mee ie werken, om de bloei van beide verenigingen te bevorderen. Hierna zagen de aanwezigen het toneel stuk „Achter de wolken sohijnt toch de i". Opgevoerd onder regie van de heer J. Schipper. Na afloop bedankte dr. Zan dee de spelers voor hun prachtig spel en hij overhandigde de heer Schipper een sigaren voor het vele werk, dat hij deze avond had verricht. Namens de spelers werd de regisseur een boekwerk ingeboden. Hierna sloo'. dr. Zandee deze goed geslaagde feestelijke bijeenkomst. Geslaagd Voor het voorexamen assistent-calcu lator is geslaagd onze plaatsgenoot C. Th. de Vroomen. Er verschenen zeven loggers en kotters aan de IJmuidense woensdagmarkt. nieuwe Burgemeester Heusdens had 705 kisten bij zich; drie Deense kotters warer er met 6500 ijs- en 500 stijve kabeljauwer en drie loggers en kotters hadden 75 kis ten schol en 3000 kilo tong. Export De export nam voor België de regels Deense kabeljauw af tegen f 52 f 74; de kleine regels deden f 30 f 42. Grove tongen maakten f 2.80. grootmiddel deed f 2.45 en kleinmiddel haalde f 2.60 f 2.70 met f 2.95 voor de tong I en f 2.50 voor de tweetjes. Binnenland De binnenlandse markt nam de kisten kabeljauw voor haar rekening en betaalde er f 53 f 70 voor; de wijting haalde f 20 f 32 met f 42 voor de grote schelvis en een hoge f 43 voor de middelschelvis. Voor de kleinmiddel betaalde men f 43 f 47; de pennen deden f 45 en voor de braadjes Is f 49 gegeven. Schol III np- teerde f 25 a f 30 en schol II f 45 f 49, met f 34 voor de grove, f 33 voor de mid del en f 37 voor de tongullen. Voor de zwarte koolvis betaalde de handel f 57 tot f 62; de makreel heeft f 34 f 37 opgebracht en de haring deed f 19 tot f 24 per kist. Aangekomen Gisteren tegen de avond arriveerde de „Willem Beukelsz hjet nieoiwe elektro- dynamisch voortbewogen visserijonder- zoekingsschip van de werf Boot te IJmui- den, na afloop van een eerste geslaagde technische proefvaart, die in de ochtend Vlaardingen- begon. Het juweel-van- i-kotter meerde af aan de kop van de vissershaven bij de reddingboot en is in de loop van de nacht weer .vertrokken: Den Helder om op de rede van I Texel de snelheidsproeven te ni vijf weken op vorig jaar vooruit. En dan te weten, dat 1955 een topseizoen 16 geweest! De maand agustus is thans reeds nagenoeg volgeboekt, ter wijl de kamphoteLs ook al niet veel ruim te meer beschikbaar hebben. Internationaal Noordwijk aan Zee is een internationale badplaats. Een vakantie-oord dus, dat het voornamelijk van de buitenlanders moet hebben. Ook in 1956 zullen zij het groot ste deel van de gasten uitmaken, waarbij in het voorseizoen de Engelsen zullen overheersen. Later in de zomer worden heel veel Duitsers verwacht, voor wie het Noordwijkse strand veelal dichter bij huls is. dan de eigen badplaatsen. Reclame Voorzover de geldmiddelen het toelaten, richt men zich met reclame veelal tot over de grens. Zo had Noordwijk op de Foire de Nice een aardige stand, die veel belangstelling trok en is zojuist een zeer geslaagde affiche van de pers gekomen, waarvan 3500 exemplaren zullen worden verspreid. Zoals het er thans voorstaat, kan men in Noordwijk dus tevreden 7-ljn. Het wach ten Is nu enkel nog opmooi zomer- Prima uitvoering van „Concordia" In het Lidotheater gaf de Chr. mond- accordeonvereniging „Concordia" een druk bezochte uitvoering. De bijeenkomst —erd geopend door de heer G. Schuur- ïan, die wees op de belangstelling en e grote waardering van de Hervormde jeugdraad voor het werk van de ver- niging. SpT. wekte de jeugd op, zich bij de club aan te sluiten. Hierna presenteerden de clubleden zich in hun keurige Uniformen met de feest- d, Glas. Na „retour de tour- Herck werd „Eine kleine Nachtmusik" van Mozart gespeeld. Wel bewijs, dat de prestaties van de club zich in stijgende lijn bevinden. Het dank bare applaus bewees wel dat de heer v, Reyden, de directeur van deze club, t deze uitvoering niet te hoog had ge grepen. Met „Wien bleibt Wien" en Die lustige Wltwe" van Lehar bleven we In het serieuss genre. Ook de uitvoering uit. Binnengekomen: KW 19. Vertrokken: KW 65, 37, 22, 15, 75, 38. 129, 16, 29, 6, 84. 147, 73. 47. 88. 62, 68, 94. GEEF DE GEEN KANS! Voelt U zich rillerig, koortsig, loom, dan kunt U er zeker van zijn, dat de griep U tot slacht offer gekozen heeft. Sla de aanval onmiddellijk af: vroeg onder de wol, een hete drank en één of twee „AKKERTJES" en morgen gaat U weer fit aan het werk. Zorg vooral nu, dat U "AKKERTJES" in huis hebt. Hoe sneller Uw tegen aanval, hoe zekerder Uw over winning op de ziektekiemen. stukken verdiende alle lof! Een tweetal meer populaire muziekstukjes besloten deze uitvoering, namelijk „Fleg- matic fox" en „Zwieren en zwaaien" van de bekende componist van dergelijke stukjes, Joh. B. Kok. traden op Jaap Lindhout en zijn metgezellen, die populaire wijsjes speelden; de bezoekers zongen uit volle borst mee. De directeur, de heer J. J, v. d. Rey den uit Leiden, die tevens alle arrange menten verzorgde, kreeg van de heer B. van Duyn een enveloppe met inhoud. Na de pauze werd de komische film „Joe Brown in de zesdaagse" vertoond, die getuige de lachsalvo's, zeer in do smaak vjel. Een geanimeerde verloting vormde het slot van deze zeer geslaagde i Middags Filmavond van D.O.S. In het Casino werd gisteren onder aus piciën van de gymnastiek- en scherm- vereniging D.O.S. alhier een vertoning gegeven van diverse films op sportge bied. De voorzitter, de heer Joh. Ohou- four, sprak een welkomstwoord tot do talrijke aanwezigen. De films die hierna vertoond werden gaven een fraai beeld te zien van wat er in de gymnastiek- wereld al zo te doen is. We zagen o a. opnamen van de Gymnajuventa, van de Gymnnestrada, de wereldkampioenschap pen, demonstraties van Zweedse keur- turners en van de Olympiade. Al met al een programma, dat de sportliefhebbers •getelijke avond heeft bezorgd. een kindervoorstelling goed bezocht was en door de jeugd zeer op prijs werd gesteld. Gemeenteraad De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op woens dag 28 maart a.s. Evangelisatiesamenkomst Vanavond om 8 uur wordt in de Geref. Kerk aan de Vinkenlaan een evangelisa- tiesamenkomst gehouden. Ds. G. Toorn vliet te Bloemendaal spreekt over h'et on derwerp: „Vielen wij uit Gods hand?" Rechtzetting Abusievelijk hebben wij gisteren In ons blad vermeld, dat de gemeenteraad de zelfde avond bijeen zou komen De eerst volgende openbare raadszitting wordt •venwel woensdagavond 28 maart gehou den.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7