Caballero Vier Sliedrechters bruiloft zonder op een bruid „They taste like home" Minister Suurhoff laat Kamer steeds verder afglijden Staat neemt deel in N.V. Nat. Gasmaatschappij Willem Beukelsz overgedragen aan directeur Visserijen HEEFT DE GRIEP VAT OP U! 56 5 DONDERDAG 22 MAART 1956' ZONDERLING AVONTUUR IN ADEN Bruidegom zat versuft van zijn waterpijp) op een divan Men schrijft ons: IN ADEN, HET GIBRALTAR van het oosten, wordt gebaggerd. Reeds jaren lang wordt hier met veel materieel gewerkt aan belangrijke waterbouwkundige objecten. Zuigers, baggermolens en andere werktuigen draaien dag-in, dag-uit om de geraamde kubieke meters specie voor de J.D.C. (Joint Dredging Cy) te produceren en mogelijk nog te overschrij den. De baggerwerkers wonen in comfortabele barakken in de omgeving, maar gezelligheid is er in Aden niet veel te vinden. iantal Arabische Daar komt nog bij, dat de Arabieren nu niet bepaald met Nederlanders zijn te vergelijken als het de hygiëne betreft, en dat het ook helemaal niet aantrekkelijk is eens een avondje te gaan „buurten" bij deze mensen. De baggerwerkers komen dan ook alleen maar in aanraking met de Arabieren op de zuigers, de baggermolens of de bakken. Want de Arabieren kunnen onder geschoolde leiding verdienstelijke werkkrachten zijn bij de J.D.C. Geheimzinnig brieije was invitatie Aan boord van de cutterzuiger HAM 203 waren ook „zwarten" onder de beman ning. Een van hen, Abdullah, kon ^oed met de Sliedrechtse machinist Arie 't Jong opschieten. Op zekere dag kreeg Arie van hem een briefje onder zijn neus gedrukt, dat hij helaas niet kon ontcijfe ren. Tussen een groot letters prijkte de naam van de machi nist, zij het dan nog al verengelst: „Mr. Hurry". Toen 't Jong vroeg wat het briefje betekende, zei Ab dullah,dat het een uitnodiging bevatte om op de bruiloft te komen. Daarop verstond Arte zich met andere Sliedrechtse bagger werkers en bleek dat hij niet de enige was, die op de brui loft was gevraagd. Drie andere plaats genoten, t.w. E. Rui ten, T. Schaddelee en K. de Groot had den een soortgelijk verzoek ontvangen. Na ampel beraad be sloten de vier „buitenwerkers" het te wagen. Nu gaat een trouwerij in dit land wel een beetje anders dan in Neder land, zodat onze mannen wel wat huive rig waren, zomaar pardoes op het feest af te gaan. Doch de broer van Abdullah stelde zich ter beschikking om het vier tal te begeleiden en hen aan de overige bruiloftsgasten voor te stellen. Zo gingen ze op pad, naar Maalla, waar in een van de krottenwijken dv. woning van Abdullah stond. Eigenlijk was het geen woning, doch een hok, dat van alle mogelijke soorten kisten en planken was opgetrokken, zodat het niet direct lucht dicht was. Toch bleek deze primitieve air-conditioning nog onvoldoende bij een zó groot aantal mensen, dat in dit „huis" bijeengekomen was. Naar schatting waren wel vijftig mannen en kinderen aanwezig. Hoewel naar onze begrippen, een brui loft pas compleet is, wanneer de bruid en bruidegom aan het hoofd van de tafel hebben plaats genomen, is bij de Ara bieren de aanwezigheid van de bruidegom alléén al voldoende. De bruid was zelfs niet in de buurt, maar woonde nog ver weg, in Yemen. Misschien had Abdullah haar zelfs nog nooit gezienMaar la, dan maar zonder bruid! De vier baggermensen zetten zich al deze bezwaren heen en de „sweeper" stond reeds klaar om de gasten te welkomen. Dit ging met zo'n gekrij: getrommeld gepaard, dat horen en zien verging. „Salem Aleikum", zeiden de Sliedrech ters. En ze feliciteerden de bruidegom, die op een soort sofa gezeten, enigszins versuft door het roken uit de waterpijp of habbelie-babbelie. zich verder niet veel met de nogal luidruchtige omstanders ophield. Ook Abdullah's vader werd ge lukgewenst. En toen kregen zij een plaats je toegewezen. Nu mag worden gezegd, dat er prima voor de vier mannen gezorgd Er stonden zelfs een gedekt feitje en een paar echte stoelen, zo in trant van „Gaat zitten en drink eris i Maar borreltjes zijn er niet op een f bische bruiloft. Wel Cola en onze Slie drechtse mannen lusten dit natuurlijk ook. Maar lieverEn tot hun grote n ~ÏI vu ~-J JjUi j— irv» V- il n»»U» ps IJl Met dit briefje, vol onleesbare Arabische lettertekens, werd ik voor de bruiloft uitgenodigd. Slechts mijn verhaspelde naam, mr. Hurry (mijnheer Arie), kon ik van de invitatie begrijpen. Maar ik kwam er toch wel achter bazing stonden er eensklaps flesjes bier op tafel een grote bijzonderheid bij zulk een bruiloft, maar een welkome Nieuwsgierige Arabische vrouwen De bruidegom bemoeide zich, zoals ge zegd. alleen met habbelie-babbelie de afwikkeling van het feest over ceremoniemeester*. Deze heer had slag van. Met medewerking van ee bestaande uit twee slagwerkers i soort gitarist, werd er gemusiceerd. En terwijl de pret voortging, tuurden te, glinsterende vrouwenogen voortdu rend door de talrijke spleten van het houten huis Steeds nieuwe gasten werden aange kondigd, telkens met hetzelfde dovende ritueel als onze mannen ten deel was gevallen. Bij de bruidegom aangeko men werden de gasten besprenkeld met een soort rozewater. een handeling, die vakkundig door de ceremoniemeester werd verricht. Ruiten, Schaddelee. De Groot en 't Jong ztjn niet zó lang gebleven, want de vol gende morgen moesten ze weer om vijf uur op het werk zijn. Maar het was toch een hele bijzonderheid aanwezig te zijn geweest bij de bruiloft van Abdullah, de man temidden van zijn rasgeno- aam. totdat over enige tijd het meisje uit Yemen de woning zal be- een einde zal maken aan alle eentonigheid. Want alleen is maar alleen, ook in 't allerzuidelijkste deel van Arabië. Infiltranten op Nieuw- Guinea veroordeeld Het Hof van Justitie te Holiandia in Nederlands Nieuw-Guinea heeft gisteren hoger beroep uitspraak gedaan in de zaak tegen 30 Indonesiërs, dde i-n oktober 1954 in het gebied van de Etnabaai waren geïnfiltreerd. Voor 26 van hen was de tspraak gelijk aan- het vonnis van de landrech ter- De leider Dïmara is mi veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf (de landrechter had hem 3 jaar gegeven). De tw hoofdbeklaagde. Ta uraan kreeg over komstig het eer6te vonnis 6 jaar, de beide anderen werden tot vijf jaar veroordeeld. Officieel is in HolHandlia nogmaals ver gaard. dat de Indonesische regering mi et ingegaan op hét aanbod van de Neder landse regering tot het zenden van ver dedigers. De eis van Indonesische zijde, hun diplomatieke status te verlenen, werd door Nederland onaanvaardbaar geacht. Duitse schrijver Müller- Schiösser overleden De Rijnlandse schrijver Har.6 Müller- Schlósser ls woensdag te Dusscldorf in de ouderdom van 71 jaar overleden. Hij vooral bekend geworden door de volks- Komedie „Kleermaker Wibbel". Ook schreef hij romans, streekverhalen en een :erie schetsen over de stad Dusseldorf. „Week van de fotografie" De stichting ter bevordering van de amateurfotografie organiseert van 12 tot 19 mei voor de eerste maal een „Week de Fotografie". De fotografie zal als middel voor een verantwoorde vrijetijds besteding en brond van levensvreugde in geheel Nederland worden gepropageerd. Bij de fotóhandel is een boekje. Camc- i-Kompas, gratis verkrijgbaar en in tal i.n plaatsen zullen propaganda-avonden en demonstraties worden gehouden, Roerkolen duurder Het Hoge Gezagsorgaan van de Kolen- en Staalgemeenschap heeft ingaande april de maximumprijzen voor Roerkolen afgeschaft. Voor het eerst sinds 60 jaar zal de steenkoolprijs in Europa vrij zijn, Men zal nauwkeurig het prijsverloop vol gen en bij misbruik van de vrijheid op nieuw maxima afkondigen. De prijs zal per ton met 2 mark verhoogd worden als het orgaan de indirecte subsidies der Westduitse regering goedkeurt, anders met 6 mark. Het orgaan keurde inmiddels een soortgelijke steun voor Belgische steenkool goed in verband met de ver korting van de werkweek. Verzending van zeepost Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. Argentina Star 27 maart; Brazilië: m.s. Argentina Star 27 maart; Canada: ms. Noordam 29 maart: Chili: via New York 29 maart; Indonesië: i.e. Slamat 26 maart; Ned. Antillen: m Flottbek 26 maart; Nieuw-Zeeland: ia Engeland 3-1 maart. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata ran postpakketten geeven de postkantoren. Vereniging Ned.-Indonesië (voorzit ter dr. J. A. Verdoorn) heeft in een ver klaring er op aangedrongen Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië te gaven, teneinde de betrekkingen met dat land te verbeteren. (Zij smaken naar thuis) Onder de vele Amerikanen die hier studeren of werken bestaat een besliste voorkeur voor Caballero. Omdat - zo verklaren zij - Caballero het meest de smaak van hun eigen sigaretten evenaart. Dit gunstige oordeel bevestigt wat duizenden Nederlandse rokers reeds jaar en dag weten. Koop morgen Caballero en u weet het ook. CONSTANTE KWALITEIT Behandeling Ouderdomswet Nader overleg over aanpassing bodempensioen (Van onze parlementaire #edacteur) /~\P VOORSTEL van minister Suurhoff besloot de Tweede Kamer de V./ behandeling van de amendementen over de aanpassing van pensioenen aan het bodempensioen niet te beginnen voordat er nogmaals binnens kamers overleg is gepleegd. De bewindsman van Sociale Zaken gaf te ken nen overleg met de commissie van voorbereiding op prijs te stellen. Heden zullen de debatten over de definitieve ouderdomswet waarschijnlijk wor den voortgezet. Het wordt helaas steeds meer gebrui kelijk dat moeilijke kwesties niet mee in het openbaar tot een oplossing wor den gebracht. Ondanks de uitvoerige schriftelijke voorbereiding moet ooi weer het overleg achter gesloten deuren de oplossing brengen. Zwak verweer Overigens heeft minister Suurhoff zich gisteren niet van zijn beste zijde laten zien. In zijn grote redevoering van dinsdag vertelde de minister dat het niet gewenst is om in deze ouderdoms wet elementen op te nemen die daar aan wezenlijk vreemd zlln. Een betere voorziening voor weduwen, wezen en invaliden moet naar zijn mening in aparte wetten worden gemeld. Dat was een goed uitgangspunt. De minister hield het vol. Ook toen een amendement Van Lier (soc.) aan de orde kwam om een gehuwde vrouw die kostwinster is en haar echtgenoot de leeftijd van 65 jaar nog niet heeft bereikt ook een gehuwdenuitkering te geven. Ongetwij feld een sympathieke gedachte. Maar het valt niet te ontkennen dat door dit amendement een stukje invaliditeitszorg in de definitieve oudersdomswet wordt gebracht. Op deze weg voortgaande raakt het hek van de dam. Minister Suurhoff gebruikte deze argumenten maar hij zette er geen kracht ach- Het gevolg: het amendement werd aangenomen met 6810 stemmen. Tegen waren alleen de a r., en de heren Schmal (cJh.) en Groen (kath. v.) De heer Sta pelkamp zeide in een korte verklaring dat de argumentatie van de minister juist was. Maar minister Suurhoff zocht geen hulp bij de a.r. fractie. Gewillig gaf hij zich over aan de rooms-rode meerderheid. Ondanks zijn juiste bestrij ding. Toen dit eenmaal gebeurd was ging de Kamer aan het glijden. De a.r. fractie deed daaraan nu mee. Het was bewezen, dat het geen enkele zin had deze minis- tegen amendementen Commissie maatsch. werk geïnstalleerd Minister Van Thiol heeft vanochtend de adviescommissie voor de opleidingseisen bij de subsidiëring van het algemeen maatschappelijk werk geïnstalleerd. Deze commissie zal de subsidie-aanvra gen van personen, die reeds op maat schappelijk terrein werkzaam zijn, maar niet over een diploma beschikken, beoor delen. De minimumvoorwaarden waar deze personen aan moeten voldoen, varië- ren naar leeftijd. Aan personen boven de 35 jaar, die over ruime ervaring be schikken, maar geen volledige theoreti sche scholing hebben ontvangen, zullen wat betreft de opleiding minder zware eisen worden gesteld dan aan degenen, die jonger zijn dan 35 jaar. Provinciale jeugdraad Z.-Holland: 200.000 leden Op een bijeenkomst van de provinciale jeugdraad Zuid-Holland zijn de vorig jaar benoemde adviseurs mr. E. Heringa in Th. Kipp als ereleden geïnstalleerd, ivenals mr. H. Fukkink, directeur van de stichting voor maatschappelijk werk. Thans zijn 53 organisaties bij da raad aangesloten, die 200 000 leden vertegen- oordigen. Op de gisteren gehouden ver gadering werden de Ned. Culturele Sport bond, de Ned. Katholieke Sportbond en de Katholieke Levensscholen voor Jonge Arbeiders als nieuwe leden toegelaten. Verkiezingen in Tiel Bij de raadsverkiezingen in Tiel. nodig door wijziging der gemeentegrenzen, kwam de P.v.d.A. van 7 op 8 zetels en de K.V.P. van 4 op 5, en bleven de overige partijen in zetelverdeling gelijk uit het k.v.p. of p.v.d.a. kamp te steunen. Want de minister wilde niet gesteund Kinderbijslag (.Van i panlernenteredacbie) Nederland krijigit binnen afzienbare tijd zijn N.V, Nationale Gas Maatschappij. Deze zal zich de coördinatie van sta n-ds'g as voo ral e ntng ten doel stellen. De ministers Zij lis tra en Van de Kielt hebben bij de Tweed© Kamer een wetsontwerp ingediend, waarin het Rijk wordt ge machtigd tot een bedrag van ten hoogst© f 200.000 deal te nemen dn het maatschap- Afpersing onthulde brandstichting Verdacht van brandstichting in j eigen fabriek, op 29 maart vorig jaar. heeft de Enschedese politie' de directeur van een confectiefabriek, S. C., gearres teerd. C. heeft van de verzekering bedrag van negentigduizend gulden ont vangen. Een zekere J. B. uit Enschede had zijn vroegere werkgever H L,, die geldschie ter van de confectiefabrikant was, een brief geschreven, waarin hij dreigde de recherche ervan in kennis te stellen, dat H. L. op de hoogte zou zijn geweest de branstichting. B. verlangde vijfentwin tigduizend gulden als zwijggeld, te beta len poste restante in Utrecht. L. deed aangifte bij de recherche B. werd gearresteerd, toen hij het geld in ontvangst wilde nemen. Mede op grond van verklaringen van de echtgenote vai C. is de confectiefabrikant daarop gear resteerd AU U keelpijn hebt... Toen we bij de Arabische feestgangers arriveerden, ontdekten we op de divan de bruidegom Abdullah (zie X). We feliciteerden hem ter stond, doch lieten hem al gauw met rust, want hij geraakte versuft van het zuigen aan zijn waterpijp. Aan zijn rechterhand zijn oude vader en aan zijn linkerhand zijn broerdie ons als gids had gediend door slop- jes en steegjes naar Abdullah's „woning". Op de onderste foto ziet men een deel van die pijp, waar wij Sliedrechters ons om heen schaarden om een plaatje te laten maken. Toch is het zo IN 1225 ZEVEN MAANDEN.LANG VORST ogen we de berichten uit in geloven, dan trhgnt de het jaar 620 een (j'tijd in vindin 1000 jaar op zich tou laten wachten. Van een zeer onaantrekkelijke lengte »ok de winter van 821 te zijn die op 22 september inzette en pas 12 april eindigde. Hoe hard het in die 200 dagen gevroren heeft, weten we niet, maar wèl wordt ver- teld dut de grote rivieren, zoals Elbe, Donau, Rijn en Seine maandenlang de zwaarste vrachten konden torsen. Iets dergelijks deed zich eveneens voor in 1225, toen de vorstperiode van 9 oktober tot 25 april duurde. Hieruit mogen we zeker niet zonder meer eoncluderen, dat in de middel eeuwen de winters du» langer en kou der waren dan daarna. Allerlei ver schijnselen in onze streken hebben rkundigen gecombineerd met re ld die deler dijen die aanzienlijk behoeven dan in ■nlijk voorhanden zjjn. dc bekende Tycho Brahr, de^ocea- iordelüke Ijk we kort ge- praatje over de Golf- hebben betoogd. pelijik kapitaal. Tetvens zal de Sbaa-t een garantie van ten. hoogste f 2.000.000 geven. Met hert voorlopig rapport van de Com missie Landelijke Gasvoorzicmng gaat minister Zijlstra in grote lijnen akikoord. Nationaal-economisch moet plaatselijke gasproduktie als een verspilling worden beschouwd zodanig er voldoende afttanids- gas is. Telt men alles tezamen, dan komt men tot de (niet tè optimistische) conclusie, dat de totale hoeveelheid afstandsgas, die in 1960 beschikbaar zal z(jn voor levering aan de openbare gasvoorzlening, om en nabij de 1600 miljoen m3 zal kunnen be dragen, overeenkomend met rond 80*/» van de totale geraamde behoefte van de openbare gasvoorziening van dat jaar. Een ontwenp-Gaswet is in zeer vei* ge vorderde staat van voorbereiding. Prof. Zijlstra acht het namelijk noodzakelijk, dat hij over wettelijke bevoegdheden be schikt om in te grijpen bij onwil van de partnens-in-de-samenwerkung en even tueel van een bedrijf, dat in het geheel niet bereid zou blijken aan deze samen werking deel te nemen. Zo werd er dus ook een amendement De K rt (1 th. v.) aangenomen om van het derde kind af (in afwachting van de algemene kinderbijslagwet), voor kleine z.ifstandigen de premie te heffen naar het inkomen, met aftrek van de kinder bijslag die loontrekkenden met hetzelfde inkomen krijgen. Ook nu weer verzette minister Suurhoff zich. Door dit amen dement, zo zeide hij, wordt gediscrimi neerd tussen loontrekkenden en zelf standigen. De inkomensgrens van de kleine zelfstandigen wordt door de af trek van de kinderbijslag verlaagd. Zij kunnen daardoor in een lager premie tarief vallen. De heer De Kort zette door en het amendement werd bij zit ten en opstaan aangenomen. De stem ming was nogal verdeeld. Een ander amendement van de heer De Kort (kath. v.) om een vrouw met invalide kinderen ook de gehuwdenuit kering te geven werd echter verworpen. Ui tkeringsbe dragen De pogingen om de uitkeringsbedragen te verhogen waren kansloos. De commu nist Reuter heeft dit ondervonden, maar ook de heer Kikkert (c.h.) Deze laatste was met een voorstel gekomen om de ongehuwdenuitkering te brengen van f 804 tot f 936. Minister Suurhoff reken de voor dart dit amendement een meer-opbrengst van f50 m-ln noodza kelijk maakt. Dit bedrag zou verkregen moeten worden door een verhoging van de premie met een half procenrt. Deze bezwaren waren voor de c.h. afgevaar digde zo overwegend dat hij zijn amen dement heeft ingetrokken. Aan de hand cijfers toonde de minister aan hoe moeilijk het is de uitkeringsbedragen te verbeteren. De communist Reuter wen ste f 1152 voor ongehuwden en f 1656 gehur .'.en. In plaats van resp. f 804 1338. Dit „amendementje" kostte liefst f250 miljoen. De premie zou verhoogd moeten worden tot 9 pet. Geen wónder dat de minister hierover het onaanvaardbaar uitsprak. 60 pet. arbeidsbesparing Nieuwe methode van tunnelbouw Een van de onderaannemers van de Velser tunnelbouw, het aannemingsbe drijf N.V. Nelis uit Velsen, heeft bij de aanleg van een kleine verkeerstunnel bij Driehuis, bestemd voor het lokale verkeer onder de spoorlijn BeverwijkHaarlem, een nieuwe methode van werken toege- Voor deze tunnel, die 370 meter lang en 23 meter breed wordt, moet 13.000 kubieke meter beton worden gestort./ Door een niemiwe methoden van storten kan 't aan tal arbeiders van zestig tot twintig wor den teruggebracht. Tot nu toe kon men bij de tunnelbouw onder het Noordzeekanaal in 48 uur een lengte van achthonderd meter ononder broken storten, maar dank zij het nieuwe systeem ls dat thans twaalfhonderd meter. Honderd Indonesiërs in Suriname, die twee jaar geleden de Nederlandse na tionaliteit hadden gekozen, hebben thans aan het commissariaat van Indonesië to Paramaribo verzocht, weer het Indone sische staatsburgerschap terug te krij - gen. Dit kan echter pas, wanneer zij vijf in Indonesië gewoond hebben. Visserij-onderzoekingsvaartuig H IT nieuwe onderzoekingsvaartuig voor Lienesch aanvaardde daarna het schip na- de visserij Willem Beukelsz. (VO 2) mens de regering. Hij zei daarbij, dat het de ^eerste maal de kop I doel is, Nederland met dit schip een plaats j te g€ven jn jjet internationale visserij- onderzoek. De minister, zo zeide ir. Lienesch voorts, is zeer sea-tninded. Hij hoopt donderdag na Pasen een tocht met dit schip te ma ken en thans reeds vroeg spreker zijn plaats achter het roer dan enige tijd aan minister Mansholt af te staan. Nadat hij nog de medemerking van de bemanning had ingeroepen om de Willem Beukelsz een goede vaart te geven, wer den de hoofden ontbloot: de blauwe vlag van de rederij werd neergehaald en de Nederlandse driekleur werd gehesen. Hert schip heeft een lengte over al an 35.05 meter en een breedte van 7.20 meter en een holte van 3.70 meter. Over de technische uitrusting schreven we reeds uitvoerig. tocht in begin april naar Enge land ter kennismaking, zal de Willem Beukelsz reeds in de komende zomer zijn werkgebieden, de Doggersbank en het Kanaal, doorkruisen. heeft gisteren de golven van de Noordzee gestoken Het schip is in volle zee ter hoogte van Katwijk en Noordwijk door de reder overgedragen aan ir. G. J. Lienesch, direc- sur der visserijen, als vertegenwoordi- er van de regering. De bouw van de Willem Beukelsz. mogelijk gemaakt door gelden uit de te- genwaarderekemng van het plan Marshall, Het schip zal. evenals het onderzoekings vaartuig voor de visserij Antoni van Leeuwenhoek (VO 1), dart sedert begin 1949 de vaart is, worden gebruikt voor het onderzoek van de visstand op de Noord- waarmede het rijksinstituut voor het visserij onderzoek is belast. Nadat schipper N. Pronk ulrt Schevenin- ?n voor de kust van zijn woonplaats het anker had beproefd en voorts op de ver dere vaart nog enkele technische proeven had genomen, stelden de genodigden en de bemanning zich rond de vlaggemast op, in de schipper schreef in zijn logboek: .Vijftien uur, plechtige overdracht van het schip". De heer J. H. Boot, directeur van de scheepswerf De Dageraad te Woubrugg' het schip is gebouwd, merkte o.n op, dat de opzet van het vaartuig veel •erschilt van andere schepen. Ir. (Advertentie). Wees verstandig neem bf het minste of geringste teken van griep of ver koudheid 1 of 2 NOURYTIEN-tabletten op wat water. NOURYTIEN is het vol maakt moderne, sympromatisch wer kende geneesmiddel, uit 5 vermaarde componenten samengesteld, dat ook door mensen met een gevoelige maag uit stekend wordt verdragen. NOURYTIEN volmaakt veilig en werkt zekerder i enig ander middel. NOURYTIEN knapt U op in een ommezien Bij alle «KW*--Per buteje v,° Werkkamp Nieuwer kerk. Onder aus piciën van de wereldfederatie van V.N.- verenigingen, wordt van 24 maart tot 28 april in Nieuwerkerk op Schouwen-Dui- veland een internationaal werkkamp ge houden. Men kan zich voor dit kamp, het derde en voorlopig het laatste in Ne derland, opgeven bij het Inlichtingenbu reau hulpwerk en werkkampen, Stad houderskade 116 in Amsterdam. Personalia Mr. dr. W. Crena de longh staat aan het hoofd van een missie van de Inter nationale Bank, die op verzoek van de Itaiaaanse regering een onderzoek naar de economische toestanden van Somali- land zal instellen. M. M. Volkert te Den Haag vertrekt 3 april voor een Jaar naar Pakistan, waar hij de 6taf van het fotogrammetrisch ïn- srtituut te Murree zal adviseren op het gebied van de fotogrammetne en lucht- lcartemng. W. L. van R(jnbcrk te Den Haag vertrekt op 4 april voor een jaar naar Thailand, waar hij de regering zal advi- bij het opmaken van een plan voor industriële ontwikkeling.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5