MAGGI vermicellisoep Studenten uit gehele land twee dagen in Den Haag Word geen niemandsland tussen twee reuzen GRATIS TOEGANG KIEUWt LEIDSCHE COOBANT 4 DONDERDAG 22 MAART 1956 Kampioenschappen vandaag begonnen mei schermen en voetbal Vanmorgen la In de Hontrust-rotonde In Den Haag een aanvang gemaakt met de Nederlandse stndcnten sportkam- pioenschappen. welke twee dagen zullen duren. Uit alle delen van het land voer den bussen de studenten aan. De deel nemende universiteiten cn hogescholen z(Jn die uit Leiden. Utrecht, Groningen. Amsterdam (G.U. en V.U.). Nijmegen, Tilburg. Wagcningcn, Rotterdam en Delft. De eerste tak van sport welke aan de orde kwam. was het schermen. Om een vlotte gang van zaken te bewerkstelligen waren vier lopers uitgelegd, welke door de dames werden ingewijd. Deze wed strijden zouden zonder onderbreking tot vijf uur in de middag duren. Op de H.B.S.-terreinen begon voorts om half twee het voetbal-toernooi. Hiervoor zijn de 10 deelnemende ploegen in twee poules ingedeeld. De eerse wedstrijden (tweemaal twintig minuten) gingen tus sen Amsterdam G.U. en Leiden en (op veld 2) Rotterdam en Delft. Extra-kinderbijslag voor immigranten Canada Bij de Canadese volksvertegenwoordi ging is een wetsontwerp ingediend, vol gens hetwelk elke immigrant jaarlijks 230 gulden krijgt uitgekeerd voor ieder kind beneden de zestien jaar. dat ten laste van de ouders komt. Deze maatregel zou 1 april van kracht moeten worden. De nieuwe regeling is slechts van toe passing gedurende het eerste jaar na ves tiging in Canada. Na dit eerste jaar wordt een kinderbijslag volgens de geldende wetgeving uitgekeerd. Deze maatregel genomen om immigratie in Canada te bevorderen en het familieverband te be houden. Vinger In de pap.... Prins Soevanna Phoema van Laos heeft zijn nieuwe re gering aan de nationale vergadering voor gesteld; hijzelf is premier, minister van buitenlandse zaken, van defensie, van voorlichting en van oud-strijdersaange legenheden. De toernooien in de resterende acht sporten zullen morgen worden gehouden, 's Morgens treden in de Houtrusthallen de basketball- en volleybalploegen alsmede de tafeltennissers en de boksers aan. waar na 's middags de judoërs zuzllon volgen. Op de Roggewoning in Wassenaar spelen de hockeyers hun wedstrijden, terwijl de zwemmers en waterpoloërs morgenmid dag van 12 tot 5 uur in de Mauritskade zullen kampen. Na afloop, te half zes on geveer. heeft de prijsuitreiking plaats. De kampioenschappen worden besloten met een feestavond. „Bartimeüs" heeft dringend geld nodig Het bestuur van de Vereniging tot bevordering van Christelijke opvoe ding en onderwijs voor blinde en slechtziende kinderen en jongelieden Bartimefis te Zeist heeft financiële moeilijkheden. Op 4 juli zal een aantal uitbreidin gen in gebruik worden genomen, die bij elkaar circa één miljoen gulden hebben gekost. Het sinds 1939 uit een school en een paviljoen voor jongens en een inter naat voor meisjes bestaande gebouw werd uitgebreid met een nieuw pa il- joen. waarbij thans een nieuwe vleu gel is gebouwd. Voor de jongens werd een houten noodgebouw opgetrokken, dat 35 000 gulden kostte Inmiddels is een nieuwe school voor slechtzienden in gebruik genomen en een nieuw meisjesinternaat is nage noeg voltooid. Sinds enkele weken is een nieuwe vleugel aan de school voor blinden in gebruik genomen. Men komt echter nog ruimte tekort De voorzitter, prof. mr. I. A. Die penhorst. hoopt dat de nieuwe actie voor donaties, waarvan het onderwijs voor het overgrote deel afhankelijk is. het mogelijk zal maken dat de reeds gemaakte plannen kunnen worden verwezenlijkt en dat „Bartimeüs" nog over meer ruimte zal beschikken Zichzelf tot directeur van fabriek benoemd 350 zaken en 350 v/eifcr.smeis weiden gecupeeid ..Een financiële goochelaar, die door :ijn bokkesprongen een bedrijf met veel mogelijkheden te gronde heeft gericht", aldus de officier van justitie te Amster dam over de 51-jarige genaturaliseerde Duitser H. R.. voormalig directeur van de thans failliet zijnde textielfabriek Trio Enkele jaren geleden was onenigheid ontstaan over zijn beleid, met als gevolg dat hij door de algemene vergadering van aandeelhouders werd ontslagen. Hierop leende hij van een Zweedse zakenre'atie 145.000 en .-an een Amsterdamse firma 54.000 gulden, waarvoor hij tapijten a'.s onderpand stelde. Met dit geld kocht hij vervolgens zoveel aandelen, dat hij zich in de aandeelhoudersvergadering zelf tot directeur kon benoemen. Tot ieders bevreemding werden telken male tapijten naar Zweden en Amsterdam gezonden, zonder dat deze werden be taald. Bij een accountantsonderzoek kwam ten slotte uit, dat R. het geld ten eigen voordele had aangewend. Door zijn manipulaties moesten 350 personeel worden ontslagen en ontvingen een even groot aantal crediteuren slechts twintig procent van hun vorderingen. De Zweedse relatie kreeg de 145.000 gulden geheel in tapijten terugbetaald, maar een later geleend bedrag van 50.000 gulden werd niet een tapijt ontvangen. De Am sterdamse zaak kreeg slechts voor 23.000 gulden tapijten. De officier, die het bewijs overtuigend geleverd achtte, eiste bij verstek één ji gevangenisstraf. Het is echter zeer vraag, of R. deze straf zal uitzitten. Hij verblijft nameiijk nog steeds in zijl boorteland, Duitsland Nieuwe raffinaderij in Nederland De directie van Esso-Nederland deelt mede. dal de Standard Oil Company of New Jersey overweegt een raffinaderij in Nederland te bouwen. De verschillende zijden van dit vraagstuk worden nog be studeerd en nad<"-° mededelingen zijn nog te verwachten. Auto tegen boom Bij ongeluk in Elburg 2 Voorburgers omgekomen Een ernstig ongeluk, dat vonmorgen omstreeks 8 uur op de weg van Elburg (Gld.) naar Zwolle is gebeurd, heeft twee mensenlevens gecist cn één gewonde. De 41-jarige hoef- en kachelsmid J. H. J. Okkerman uit de Herenstraat in Voorburg reed bij het passeren van een andere wagen met zijn bestelauto met grote snelheid tegen een boom. Hij was op slag dood. Een van zijn twee in de kabine meerijdende knechts. J. H. S p a n d e r (34) werd zo zwaar gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het zie kenhuis is overleden. De derde inzittende. Van der Z.. werd met ernstige verwon dingen naar het ziekenhuis te Elburg overgebracht. De heer Okkerman laat vrouw en negen kinderen achter. Werkgevers menen Toepassing loonbesluit nog moeilijk ..Men mag vertrouwen, dat in de komen de maanden een beperkte verhoging van de lonen in tal van gevallen mogelijk zal blijken De goede sociale betrekkingen in het Nederlandse bedrijfsleven lei daarnaast een zekere waarborg op. dat moeilijke situaties met bezonnenheid zul len worden tegemoet getreden". Aldus sprak mr. A. J. R. Mauritz. secretaris van het Centraal Sociaal Werkgeversverbond vanmiddag tn de radiorubriek ..Uit het Bedrijfsleven" Mr. Mauritz zei dat de moeilijkheden b(j het in toepassing brengen van maandag door de regering goedgekeurde besluiten over het loonbeleid ditmaal gi ter zullen zijn dan de laatste jaren het geval is geweest. Spreker was van oordeel, dat de thans mogelijk gemaakte verbeteringen, uitke ring ineens en gedifferentieerde verho ging, een experiment vormen. Nu de stringente centrale loonpolitiek wordt ver laten. al bliift een loonbeheersing var kracht, zijn de remmingen voor een deel verlegd van het loonbereid naar het prijs- stabilisatiebeleid. Remmingen, die het verantwoordelijkheidsbesef aan de werk gevers en werknemers oplegt, dienen na tuurlijk steeds aanwezig te zijn. aldus be sloot mr. Mauritz zijn toespraak. Prol. Zijlstra waarschuwt Europa ENORME EXPANSIE VAN SOWJET-RUSLAND VERONTRUST ZELFS AMERIKA DROF. DR. J. ZIJLSTRA, de Nederlandse minister van economische zaken, heeft gisteren in een rede in het Italiaanse centrum voor inter nationale verzoening te Rome West-Europa gewaarschuwd, dat het geen economisch niemandsland moet worden. „Economische samenwerking is dringend nodig", zeide hij. Waarschuwend tegen de economische anoeuvres der Sowjets zeide hij, dat ?re niet minder gevaarlijk z\jn wegens hun laakbaarheid, en hun doeleinden wel zouden kunen bereiken. Als wij niet door gemeenscha-ppelirke inspanning een tegenwicht vormen, komen w\j gekneld te zitten tussen twee wereldmachten, die elkaar economisch moeten afstoten. Wij zijn in ontwikkeling achtergebleven met alle gevaren van dien, maar wij hebben de kr-cht omdat onheil af te wenden. De produktdviteit van Europa blijft verre ten achter, terwijl het economisch vermogen van Rusland een geweldige en onverwachte ontwikkeling heeft doorge maakt. Deze is z ogroot, dat zelfs de Ver enigde Staten zich zorgen beginen te ma ken en zich af vragen, welk stelsel op de lange duur economisch het beste zal zijn. Europa loopt gevaar tussen twee reuzen verpletterd te worden. Noodzakelijke zijn éénwording en het scheppen van een gemeenschappelijke markt. Men moet een bovennationaal or gaan in het leven roepen. Dit is te noodzakelijker omdat wij aan Rusland nam A-proeven Rusland heeft onlangs een nieuwe i atoemproeven gehouden, zo verneemt Reuter. De Zuidkoreaans'e minister landsverdediging. Soho Won. verklaarde hedenmorgen tijdens een persconferentie, dat deze atoomproeven in Noord-Korea zijn gehouden een agent van de Zuid- koreaanse militaire inlichtingendienst zou van één der ontploffingen getuige zijn ge- de vooravond staan van een tweede in dustriële revolutie, teweeggebracht door nenergie, kunstmatige en syntheti sche materialen en volledige automatise ring der voortbrenging. Slaagt Europa er niet in deze ontwikkeling te volgen, dan zal het voor altijd een kans verliezen op verovering van een eigen positie in c wereld, aldus de minister. Italiaanse kieswet. De Italiaanse ki mer van afgevaardigden heeft vandaag met 421 tegen 46 stemmen een nieuwe kieswet goedgekeurd voor de over drie maanden te houden plaatselijke verkie zingen; bij de nieuwe wet worden de kleine partijen enige van de voordelen gegeven, die de grote politieke groeperin gen reeds- hebben. Abdel Krim dreigt. De 73-jarige, nog steeds strijdlustige Abdel Krim. die m> dan dertig Jaar geleden de bekende bloedige Riff-opstand tegen de Franse Spaanse troepen leidde, heeft tegeno' Associated Press gedreigd, dat hij zelf naar Marokko zal terugkeren en nieuwe opstand tegen de Fransen zal leiden, bloediger dan zij ooit hebben ge kend. als de Franse politiek ten aanzien van Marokko niet veranderd. Het Jordaanwater. Syrië zal het Isra ëlische voornemen, de loop van de Jor- daan te verleggen, in de Veiligheidsraad aan de orde stellen. Landmijn In Israël. Bij Gvuloth, 1 zuidoosten van de strook van Gaza, een groep kolonisten met een lorrie op een landmijn gereden, waardoor elf kolo nisten werden gewond. MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN LEIDEN*. 21 maart Groenteveiling: kro ten 1013. kroten gekookt 13—26. rode kool 15—21. prei 38—42. rabarber 47—50. spinazn 143—163. stoofsla 109—160. 62, waspcen 1941. winter 69—102. 19—28 I 30— r.cen 10>18. witlof i!a A I 26-45. B I adijs' 65 per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN. 21 maart Bloe- menvefiOng Anemonen 71105Blauwe Druifjes 16—31. Irissen ICO—190. Tulpen; Albino 109—4 'S. E. Eddy 78— 121. Rose Cop land 83—139. Purper Copland 91—121. Blauwe Copland 72—'.'12. Wintcrgold 81—102. Early Queen 73—403. Crown Imperia 1 74—95. v. d. Eerden 89—1C4. Golden Harvest 91—136. W. Pitt 81'100. White Sail 78—115. Weber 83— 97 Rosa Bella 148—153. Korniforus 120—138, Rhemland 95—10:Denbola 116-127. Atleet 105—1139. Zenober 85—83. Coxea 100149. Pic cadilly 102—122. Moederdag 120—128, Albright 160138, Parkiettulpen 120230. Dubbele tul. pen 45—62. Narcissen: Early Glory 77—93, Scarlet Elegance 62—68. Frühimg 3.-86. Whresrtler 80—93. Havelock 6772. l'lnno- cense 62—77. Fortuna 77—84. King Alfred 81 —123. Actea 62—87 per bos Am. Anjers 20— .art. eveillng: gele kool 16-34. kroten 12. "schorseneren 10—57. kr.olselderie 2325 GOUDA. 33 maart. Kaasmarkt. Aange voerd M partijen. Eerste kwaliteit 2.25 2.31. Handel kalm. DELFT. 32 maart Veemarkt Aange voerd 6 paarden. 47 runderen. 5 vette kal veren. 346 nuchtere kalveren. 347 paarden. 501 biggen. 0 schapen en 10 lammeren. Prij- IJMUTDEN. 32 maart. Besommdnger kotters: KW 27—3310. Den Helder 74—184< UK 35—1500. :arbot I 380; II 49—39. schar 37— 9. bot 22. wijting 32. Aanvoer 133 kisten en S kust vissers Franse ouderdomspensioenen. Het Franse kabinet heeft besloten, de ouder domspensioenen voor 414 miljoen man nen en vrouwen boven de 65 jaar te ver hogen; de extra kosten (120 miljard fr.) worden verkregen door extra-belastingen; het parlement moet de verhoging der pen sioenen nog goedkeuren. Personeel gevraagd Meisje, 21 jaar, vertrouwd met kraam- en ziekenverple ging. zoekt verplegingswerk- eaamheden of b.z.a. voor verzorging van kinderen. Ge negen lichte huish. werkz. te verrichten. Intern. Van Marle. Assendelftstraat 32. Oegstgeest. Wij vragen voor onze herensalon leerling of aank. herenkapper. Maison Kreeft. Wilhelminapark 1. Oegstgeest Verkoopsters gevraagd Loon naar leeftijd en be kwaamheid. Bedrijfskleding in bruikleen. Pers. aanm.: filiaal Albert Heijn, Willem de Zwijgertaan 1, Voorscho ten. Inwoning aangeboden v. echtpaar of dame. die huis houding voor 2 personen wil verzorgen. Br. no. 6995 bur. van dit blad. Gevraagd flinke werkster voor 1 dag of 2 halve dagen per week (niet voor de gro te schoonmaak). Louise de Colli gnylaan 21, Oegstgeest. Tel. 26348. Gevraagd: een leerling- of aankomend bakkersbe- dlende. Brood- en Banket bakkerij D. Schuitemaker. Borneostraat, hoek Celebes- straat 39, Oegstgeest. Tele- fooq 23865. Rust. bej. echtpaar. G.G., vraagt voor zo 6poedig mo gelijk, een flinke huishoud ster. Brieven aan: H- G. Hylkema, Stationsweg 166, Hillegom. Gevraagd: flink meisje voor de morgenuren. Mevr. Kramer, de Sitterlaan 104. Nette werkster gevraagd, voor 2 dagen per week. Me vrouw Boermans, Hooger- beetsstraat 4, Wassenaar. Leerling-verkoopster ge vraagd. leeftijd 15—17 jaar. Het EmaiJlehuis. Haarlem merstraat 160165 b. Te huur gevraagd Wie wil Jong a.s. echtp. helpen aan kamers met kookgelegenheid, in Voor- echoten. Br. no 6992 bur. v. d. blad. Zomerhuisje of kamers gevraagd. 5 slaapplaatsen, v. 2 of 3 weken in Augustus. Katwijk of naaste omgeving. Van Hartevelt. van Hanx- leden Houwertstraat 69 huis. Amsterdam-West Te huur aangeb. Pakhulszolder te huur. S'.uieweg 63. Te bevragen Kamperfoelierplein 5, Kat wijk aan Zee. Tel. 2334. Woningruil Aangeboden: zonnig heel bovenhuis, centrum étad be- vatt. 2 grote en 3 kleine ka- mens. portaal, zolder, enz. In ruil voor heel huis, met tuin op zonzijde. Br. no. 6993 bur. blad. Aangeb. te Groningen een (lat, bev. zitk., slaapk.. grote keuken, douche-ccl en kel der. Gevr. klein huisje te Lel den, Oegstgeest of omgevtng. Per 1 april. Br. ond. no. 6990 Bureau van dit Blad. Te koop aangeb. Een grijze half Engelse kinderwagen (in goede J. Zwaan, Commandeursin 64 Katwijk aan de Rijn. Twee complete broedma- chines, capaciteit 250 en 15( eieren. Peters, Princestraai 24. Katwijk aan Zee. Ted. 3518. 4 stoelen 2 armstoelen dressoir (oud model). Geen opkopers, "s Avonds na Van Speykstraat 29. Kinderwagen in goede staat. Prijs 30,-. Burggra- ven'laan 51. Wasmachinefabriek heeft wasmachines met lichte emaille bescheóiiging Gloed nieuw met garantie 155.— Desgew. afbet. Depot Fran- ohiimonitttaani 64, Leiden. Aangeboden door vertrek Fridor radio, pracht toestel, spotkoopje, 75. Herenfiets, enz. 50. Prima sleestofzui ger. compleet 125 V. 27.50. Pelikaanstraat 10. 2-pits clectr. gasstel, z.g. a.n., 27.50. 2-pits gasstel m. blad 10.—. 4 stoelen met 1 fauteuil 20.—. 3-delig 2- pers. veren bedstel 25. Klein eiken kastje 15.Te bevr. Janvossensteeg 51. „Avaros" snelbrommer m lelescoopvering in g. st„ des kundig onderzoek toegestaan. 85.Kersenstr. 22 Leiden. Singer handnaaimachine, in prima conditie. Spotkoopje 25.—. Tevens een Spaanse gitaar voor 15.—. Kersen straat 22, einde Herenstraat 2.500 kg hooi in balen van 4050 kg. D. v. d. Linden, Czn, Haaswijkweg 68, Dub beldam (Z.-H.). 1 costuum, Tropical, bruin, als nieuw, m. 54, 60,— 1 mantelpak, Tropical, licht grijs, als nieuw, m. 44, 30,-; 1 eiken ledikant 25,-. Te bevr.; Agent ll.L.Crt, Toren- straat 22, Hazerswoude. Diversen Vakkundig Uw bed over trekken met een nieuwe damast gebeurt alleen 'oij ons: 1-pers. vanaf 19.50; 2-pers. vanaf ƒ26.50. In één dag gereed. De Kleine Winst Haarlemmerstr. 51, Leiden. De nieuwste kofferschrijf machines met volledige fa brieksgarantie, zonder voor uitbetaling. Eerste betaling na 6 weken. Ca. ƒ3.per week. Br. no. 6943 bur. v. d. blad. Accordeonliefhebbers! Wij hebben de grootste sor tering accordeons v.a. 2.- p.w. Bij aanGooop van een accordeon, 3 maanden gratie les. Guitaren en banjo's v.a. 1,- per week. Accordeon- handel John. Boelee Heems- kenkstraat 84 Lenden. Tel. 20928. Chemisch student wenst bijles te geven in schei-, wis- en natuurkunde. Br. no. 6994 bur. blad. KofferschrUfm. bureaux en2 Gotisch bureau, boekenkast en bureaustoel gekost 975. nu ƒ475. Küpperbusch gas fornuizen, alle soorten bu reaux. 2 p. ledikanten, ra dio's, vloerkleden enz. Nwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht Tel. 22150. Schoonmaak. Teilen, was ketels, gegalv. emmers v.a. 2,49. Sponzen zemen dwei len, stofdoeken, borstels, be zems. luiwagens, drooglijn, gordijnspiraal. kastpapier, kastranden, Brabant a strijk tafels. De Lange. Hoge Rijn dijk 74. Tel. 23425. Hoofd straat 26. Leiderdorp. U hebt geen wasmachine die beschadigd ia. ale u voor 179.50 een prima Edy was machine met volle garantie kunt kopen. Ook in huur koop. vanaf 3,50 per week. De Lange. Hoge Rijndijk 74. Tel. 23425. Huiskamcrkappen vanaf 8.50. Gang-lantaarns 5.95. Moderne staande schemer lamp. compl. 19,75. Haast u. Grote keuze in moderne kronen, wand- en schemer lampen. De Lange, Hoge Rijndijk 74. Tel. 23425 en Hoofdstraat 26. Leiderdorp A.J.S.. de kwaliteitsma chine bij Valk a'd H. Schouw, Voorschoten Fedra voetvormschoenen. souplesse, waar een andere schoen knelt. Modieuze élé- gance. waar u dit voor on mogelijk hield. Vraagt advies Fedra Speciaalzaak. H. C. Meyer, de Kempenaerstraat 32. Oegstgeest. Tel. 21956. Wegens omstandigheden een goed tehuis gezocht voor een 6 J. boxer-herder, reu, zeer waakzaam. Brieven on der no. 6996 bur. v. d. blad. Een crème kleurige kin derwagen, hoog model. Te »vr.: V. d. Meij, Havenstr.; 17, Katwijk aan Zee. Demonstratiekeuken Gratis proeven Gratis receptenfolders Sprekende koe Vraag en ant woordspel Stereo-kijkers laten u de Zuivelbe reiding zien in 3-D Zeer bijzondere weegschaal. (ook voor de filmvertoning in de Zuivel-Bio) Bovendien iedere dag voor een aantal bezoekers attractieve surprises! De tentoonstelling is geopend alle werkdagen van 1 0 tot 1 2 u., van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. - Op 15 maart van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uür. 's Zondags de gehele dag en op maandag 's morgens gesloten. zonder moeilijkheden zelf ophangen. Adr. van OOY jr. Breestraat 39 BALATUM: vloerbedek king. Het voordeligste, het beste. 200 cm breed f 2.90 p. m. Direct uit voorraad lever baar. Bestel per brief, tele foon of bodedienst bij: Adr. van OOY jr. Breestraat 39. tel. 20890. Interieur bedstellen: De grootste keuze nieuwste des sins 1956. Auping. DWU. RA- WI, HAZET, Peerless, Cleco enz. met of zonder kussens. 1 en 2 persoons; 2 of 3 delig. i HERENKOSTUUMS De nieuwste sortering is aan gekomen. Zowel in 1 als 2 rij. moderne dessins col lectie 1956. Losse panta lons-colbertjasjes. Jon gens en jonge-heren kos tuums. Betere kwaliteit afwerking en coupe. Adr. van OOY Jr. Breestr 39 Kapok matrassen. Slaap gezond - slaap op kapok. Op veler verzoek thans ook weer kapok matrassen leverbaar Alleen de zwaar en beter ge vulde kapok matras is goed en wordt geleverd door Adr van OOY jr.. Breestraat 39. Leiden. Dames Jersey pakjes. Kleedt soepel af. 100*/» jersey. wol vanaf f 59.—. Ook grote maten voorradig. Iedere dag ziet U er zondags uit met Jeisey pakje van: Adr. van OOY jr. Breestr. 39. Leiden. Overhemden, sokken, das sen. ondergoed voor dames en heren. Vesten en pullo vers. Pyama's en nachthem den voor dames en heren, jongens en meisjes. Adr. van OOY jr.. Breestraat 39. BALASTORE zonwerend gordijn, direct in alle maten leverbaar vanaf 40 cm tot 260 cm breed, prijs v.a. f 2.80 met per 10 cm stijging van f 0.40. Compleet geleverd hangt U in een wip zelf op zonder moeilijkheden. Ver krijgbaar: Adr. van OOY jr. Breestraat 39 Leiden. Schuimrubber matrassen. aan honderden. Komt de nieuwste dessins 1956 bezich tigen. Alle maten. Vastge stelde fabrieksprijzen. Tex tielhandel Adr. van OOY jr, Breestraat 39. Leiden. Heeft u angst of iets nieuws te proberen? Wi.i geven U LATILIT schuimrubber matras bij interesse 14 dagen op proef zonder koopver plichting. Eerst dan be sluit U tot aahkoop. Adr. van OOY jr., Breestr. 39. Wollen Wilton, haarvelour, bouclé, holtap, mach. Smyr na karpetten, alle soo alle merken, alle maten, kleuren en dessins. Steeds le- v:rbaar praktisch uit raad bij Adr. van OOY, Bree- TDroef de lekkerste vermicellisoep - die van Maggi. Ze bestaat uit zuiver rundvlees-bouillon, vermicelli van de beste tarwebloem, fijngesneden tuinverse peterselie en uitgelezen kruiderijen! Tracteer morgen op Maggi's Vermicellisoep en U zult ze vaker eten! 38 ct BALATUM vloerbedek king 200 cm breed f 2.90 per meter. Steeds de nieuwste dessins voorra dig. Bestel per brief-tele- foon of bodedienst bij: Adr. van OOY jr. Bree straat 39. Leiden. Balatum - voordelig - het beste. O Regenkleding voor dames en heren in katoen, popelii garbardine. Alle kleuren e de nieuwste modellen. Ook grote maten. Martini Regen kleding, steeds voorraad. Textielhandel Adr. van OOY Jr., Breestraat 39. Leiden. Betaling in overleg steeds mogelijk. Voorwaarde is betrouwbaarheid, eerlijk heid. soliditeit. Wij verkoper U de beste kwaliteit. Gere nommeerde fabrieken van le klas naam zijn onze leve ranciers. Adr. van OOY jr., Breestraat 39. Leiden, tele foon 20890. Grote sortering Baddoe ken. Theedoeken, lakens er slopen bij: Adr. van OOY jr. Breestraat 39. Leiden. Luiers steeds voorradig de merken Teddy en Jozo. 1.50 per stuk. Textielhan del Adr. van OOY jr.. Bree straat 39, Leiden. Betaling desgewenst in overleg. U heeft keus uit betaling per giro of post wissel (giro 214527) aan ons adres of afgehaald aan Uw huis. Geen infor matie kosten. Lage rente berekening. Betaling 3 maand contantprijs. De meest bekende zaak op woningtextiel en confec tie voor contant of ter mijn. Textielhandel Adr. van OOY jr.. Breestr. 39. Leiden, tel. 20890. recht tegenover postkantoor. Schuimrubber matrassen - kapok matrassen - wolvlok bedden 1 en 2 persoons met of zonder kussens. Adr. van OOY jr., Breestraat 39. Cinderella lakens cn slo pen steeds voorradig. Ook ons bekend merk Raedthuys lakens en slopen in 2 kwa liteiten dir. leverbaar. Tex tielhandel Adr. van OOY jr.. Breestraat 39, Leiden. de merken. Alle leverbaar. Ook vrijblij vend zichtzendlngen. Vastgestelde fabrieksprij zen Grote keuze ook in Tirdern 1956 dessins bij Adr. van OOY jr. Bree- Onze TIENDUIZENDEN relaties in de afgelopen 18 jaar staan U borg dat U: betrouwbaar - prettig - zakelijk - vlot en vak kundig wordt bediend. Heeft U vragen of wen sen? Stel ze ons. U ont vangt alle inlichtingen over kwaliteit of beta lingsregeling. Textielhan del Adr. van OOY jr. Breestraat 39 Leiden. Dames mantclcostuums, voor het voorjaar weer grote keus. De allerbeste kamga- ren en Tweed kwaliteit. Slank kledende modellen. Textielhandel Adr. van OOY jr., Breestraat 39. Leiden (recht over postkantoor). Keyzcr Khalif karpetten: Een van de beste doorgewe ven „Gripper Axminster" v. Nederlands grootste fabriek. Steeds leverbaar in alle ma ten. Vastgestelde fabrieks prijs. Verkrijgbaar bij Tex tielhandel Adr. van OOY jr., Breestraat 39, Leiden. 9 Dames en heren confectie. Volop voorradig bij Textiel handel Adr. van OOY jr.. Breestraat 39, Leiden (recht I over postkantoor), telefoon 120890 - giro 214527). Wij vragen geen borgen - geen informaties bij werkge vers. Alleen soliditeit - be trouwbaarheid. Wij verko pen graag contant maar des gewenst geven wij volop ver trouwen. Adr. van OOY jr., Breestraat 39. Balastore. zonwerend gor dijn. Lees de grote adver tenties van balatum fabriek. Het gemak dient de mens. Weer de zon uit uw huis. Laat de inboedel niet ver schieten. Iedereen kan zelf ophangen. Verkrijgbaar bij Adr. van OOY jr., Bree straat 39. In overgordijnen van handweef en cretonne-slaap kamerkleedjes - cocoslopers en matten - japanmatjes - vitrage per meter en afge past steeds Adr. van OOY jr. Breestraat 39. Leiden. Rokken - blouses - vesten - pullovers - en nu weer een heel nieuwe collectie zomer- japonnen. Fleurig - fris - aantrekkelijk. Kom eens kij ken bij Textielhandel Adr. van OOY jr., Breestraat 39, Lelden. Bericht aan onze vaste cliëntelc: In alle artikelen nieuwe collectie. Kom vroeg tijdig keus maken. En nieu we 'relaties zijn hartelijk welkom bij Textielhandel van OOY. Breestr. 39. Leiden, telefoon 20890, recht tegenover postkantoor.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4