Jiieuwc £ditsrl)e liTournnt Eden geeft „Waarom" van Makarios' verbanning Indonesië reageerde niet op aanbod voor advocaat Kritiek van minister op hoge winsten van aannemers Nederl. Hervormde Kerk bidt voor Jungschlager DONDERDAG 15 MAART 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- eD Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hooidredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoasticfj Is ghtblcoen tnya hert lo tcyhenspotf Zesend'erfigete jagrgqr.g No 10603 2000 Jaar geleden werd Julius Caesar gedood ET IS HEDEN 2000 jaar geleden dat de imperator Julius Caesar door moorde naarshand is gevallen. Op pagina 5 plaat sen w(j de voorpagina der Nieuwe Ro meinse Courant, welke geheel aan deze doodslag is gewijd. NAB11E OOSTEN IN BEWEGING Israël klaagt (Agressiegevaar bij de Verenigde Naties ER IS op het ogenblik geen land in het middenoosten (beter is het, naar Amerikaanse opvattingen te spreken van Nabije Oosten) of het is op enigerlei wijze betrokken bij 1. de kwestie-Cyprus of 2. het geschil tussen Israël en de Arabische landen. Arabië, Egypte, Irak, Syrië, Jorda nië, Libanon, Israël, Griekenland en Turkije worden thans stuk voor stuk direct bij één der conflicten genoemd. Uit dit onrustige Nabije Oosten, probleem no. 1 voor de westelijke wereld, komt vandaag het volgende meuwst communisten te worden overweldigd Volgens premier Eden waren het de Brit ten die Griekenland uit de communis tische klauwen redden. De „rebel" Aneurin Bevan was de woordvoerder der oppositie en als zodanig diende hij een motie van wantrouwen in. waarin hij o.m. opmerkte, dat de regering het hoofd heeft verloren. De motie werd iet 317 tegen 252 stemmen afgewezen. Volgens de Britse indel'ing van het oos ten valt ook Noord-Afrika onder net middenoosten. En het nieuws betrekt de Noordafrikaanse kwestie toch tot de Ara bische landen: Pineau, de Franse minister buitenlandse zaken voerde in Kairo gedurende twee uur besprekingen met premier Nasser van Egypte. Onderwerp gesprek: de Arabische drielanden-' verklarlng, dat deze landen de zaak de Noordafrikaanse rebellen steunen. De Egyptische radio verzorgt reeds lang spe ciale uitzendingen voor deze rebellen. (Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht). Premier Eden verklaarde voor Lagerhuis, dat Engeland Cyprus vast houdt, omdat dit eiland een beschermende basis is voor zulke vitale belangen als de olie van het middenoosten. Aartsbisschop Makarios Is op het eiland Mahe (Seychellen) aangekomen, waar hu door zijn Britse bewakers naar de villa Sans Souci (zonder zorgen) werd overgebracht. Israël diende bjj de Veiligheidsraad der Verenigde Naties een klacht in over „de dreigende concentratie van Egyptische troepen langs de grens1'. Het tempo van de Egyptische agressieve daden neemt vol gens Israël snel toe en gaat gepaard met een toenemende politieke activiteit tegen Israël. President Eisenhower verklaarde tij dens een persconferentie, dat de Verenig de Staten willen helpen bij het zoeken naar een oplossing, maar dat Washington verder geen party is in de kwestie-Cyprus. Eisenhower voegde hier aan toe, dat zowel Engeland als Griekenland tot de beste vrienden van de Verenigde Staten behoren. De president onthulde, dat hij vorig jaar oktober met de Russische pre mier Boelganin heeft gecorrespondeerd over de Russische pogingen, via handels kanalen in het middenoosten door te dringen. De verbanning 'Premier Eden verklaarde in het Lagerhuis, dat er een goede reden was voor de verbanning van aarts bisschop Makarios: diens weigering, het gebruik van geweld door de on dergrondse Eoka te veroordelen. Het aanbod van zelfbestuur voor Cyprus blijft van kracht, aldus Eden, maar het onmiddellijk doel blijft ook, het terroris me te verslaan. De premier ging niet in op de verkla ring van de Amerikaanse ambassadeur in Athene, dat Washington medeleven en be zorgdheid voelt over de laatste ontwikke lingen op Cyprus. Wel leverde de premier kritiek op een verklaring van de Griekse premier Karamanlis, die zou hebben ge zegd: „Amerika i6 Griekenland te hulp ge komen toen dit land gevaar liep, door de Hoofdinspecteur politie ging smokkelen Tegen de hoofdinspecteur van politie en hulpofficier van justitie M. B. A. H. uit Kerkrade is gisteren in Den Bosch in hoger beroep 14 dagen onvoorwaardelijk geëist. In Maastricht was hij tot 45 dagen veroordeeld. De politieman zou hebben geprobeerd, in zijn dienstauto koffie enz. te smokkelen. De verdediger stelde ech ter dat H. de spullen slechts tot de grens wilde brengen, waar een Duitse kennis ze zou overnemen en bij de douane aan- Ontploffine. Tengevolge van de voor tijdige ontploffing van vijf ton dynamiet bij een in aanbouw zijnd krachtstation te Stensele (Zweden) zijn gisteren zeven arbeiders om het leven gekomen en wer den er drie zwaar gewond. (Advertentie) 58936 is het nummer van onze postrekening. Als u daarop vóór 1 april het abon nementsgeld voor het 2e kwartaal 1956 7.— overschrijft, dan voorkomt u dat er bij u een kwitantie wordt aan geboden en het is gemakkelijk voor onze administratie- Wilt u er vooral op letten dat het juiste adres, waar de krant bezorgd wordt, op het strookje wordt vermeld? De betaling kan ook geschieden aan ons loket: Steenstraat 37. DE ADMINISTRATIE. krijgen nog veel r Graaf Van Bylandt thans vertrokken De Nederlandse hoge commissaris, mr. W. F. L. graaf van Bylandt, is heden, ochtend met zijn echtgenote van het vliegveld Kemajoran te Djakarta naar Nederland vertrokken. Een vertegenwoor diger van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken was op het vliegveld aanwezig. Hij deelde bij aankomst te Singapore aan de pers mede, te horen, dat de be trekkingen tussen Nederland en Indone sië niet verbroken zullen worden. Beide landen hebben het verlangen te kennen gegeven deze te handhaven. Voorts merk- 1 te hij op. dat de Nederlanders zich zorgen, maken over de gang van zaken in het pro ces-J ungschlager. Koningin Juliana bezocht vanmorgen in het Haagse Gemeentemuseum, de tentoonstelling „Vijftig jar.r moderne kunst in de U.S.A.". Zij werd rondge leid door de Amerikaanse ambassa deur Freeman Matthews (geheel rechts) en burgemeester Schokking. De arrestanten in Hollandia Den Haag weerlegt beschuldiging van Djakarta HET NEDERLANDSE ministerie van buitenlandse zaken heeft de In donesische beschuldiging dat de in Nederlands Nieuw-Guinea gearres teerde Indonesiërs veroordeeld zijn zonder behoorlijke rechtspleging en dat geweigerd werd een Indonesische advocaat als verdediger toe te laten, als ccn volstrekte onjuistheid afgewezen. Als protest tegen de deportatie van aartsbisschop Makarios van Cyprus werd het Britse consu laat op Kreta door een woe dende menigte bestormd. Het meubilair werd kapotgeslagen en de consul kon ternauwernood vluchten. De foto werd kort na de bestorming genomen. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllilllillllllllillllllllllllllil Belangrijke opdracht voot K.L.M. De luchtkartering van het zuidelijk deel van Suriname wordt door de Surinaamse regering opgedragen aan de K.L.M., ter wijl de noordelijke helft reeds in kaart gebracht is. Voorts zal men een deel van de noordelijke helft op grotere schaal in kaart brengen. Voor het werk is drie jaar uitgetrokken, doch het kan wellicht in twee jaar gereed zijn. Zuid-Suriname wordt gekarteerd op schaal 1 40.000, Paramaribo en omgeving op 1 6000. De K.L.M. was goedkoper dan de Photogra phic Survey Corp. of Canada. Grotewohls secretaresse onder guillotine Berlün, 14 maart. De 44-Jarige eerste secretaresse van d® Oostduitse premier Otto Grotewohl, ze kere Elli Barczantis, is tijdens een ge heime zitting van het Oostduitse hoog gerechtshof ter dood veroordeeld wegens spionage. Volgens het comité van vrije juristen in West-Duitsland is mejuffrouw Barczantis reeds door middel van de guil lotine terechtgesteld. Nehroe naar Bonn. Premier Nehroe an India zal in juli niet alleen Frankrijk bezoeken, doch- ook een tweedaags be ek brengen aan West-Duitsland: vol gens de laatste berichten is Nehroe ook uitgenodigd tot een bezoek aan de Ver enigde Stalen. Zowel in de jaren 1954 en 1955 als wel in het begin van dit jaar heeft Nederland Indonesnë schriftelijk aangeboden Indonesische advocaat naar Hollandia zenden. Steeds is de garantie gegeven, dat de Indonesische advocaat volle vrijheid zou genieten de Indonesische onderdanen te verdedigen. De Indonesische regering eiste echter, dat boven de door Nederland gegeven garanties van veiligheid en vrijheid in de uitoefening van functie en de vrijheid Nederlands Nieuw-Guinea te verlaten de advocaten diplomatieke onschendbaar heid zou worden toegekend. Toen Neder land op deze internationaal wel zeer on gebruikelijke eis niet inging, zag Indone sië af van uitzending van een verdediger. Voor. de thans in hoger beroep in Hollandia terechtstaande^Indonesiërs heeft de Nederlandse regering by herhaling de Indonesische regering aangeboden advocaat te zenden. Maar Indonesië heeft op dit herhaald aanbod zelfs niet gi geerd, aldus het ministerie van buiten landse zaken. Zijn leven betaald DE 33-jarige koopman M. A. Eijskoot uit Dordrecht kreeg gisteren ring in de motor van zijn auto. vermoedde, dat de oorzaak in de burateur lag en goot daarom wat ben zine door het apparaat. Het gevolg was echter, dat een steekvlam de kleren van de heer Eijskoot in lichter laaie zette. De man rende naar de waterkan en sprong van de hoge wallekant in d( Oude Maas. Toen hij kopje onder was gegaan en de vlammen waren gedoofd, z hij naar de kant. Hierbij gehinderd door zijn colbert trok hij dit uit liet het drijven. Eerst toen hij druipend en wel op de kant stond, bedacht hij, dat in der zakken wan zijn colbert, dat hü gemakkelijk had laten drijven, i portefeuille met vijfentwintighonderd gulden zat. De rivierpolitie is enige tijd bezip geweest naar het colbert te dreggen, echter zonder resultaat. Paas- en Pinksterverlof parate troepen De' helft van de parate troepen krijg1; met Goede Vrijdag en Pasen verlof, de. andere helft met Pinksteren. Het paasverlof duurt van ddnderdag 29 maart één uur 's middags tot dinsdag 3 april, eerste reisgelegenheid na 6.59 Het pinksterverlof duurt van donderdag 17 mei om vijf uur 's middags tot dinsdag na Pinksteren eerste reisgelegenheid 6.59 uur. Het licht kan voortbestaan... Ï~)E WERELD draait en *- dagelijks stromen de meest ontstellende be richten over de aarde. Maar soms ook komt er De hoornvliestransplan tatie houdt (zeer populair gezegd) in dat een vitaal gedeelte van het zieke hoornvlies vervangen deze operaties. Tenslotte brengt elke operatie risi co's mede, zodat het een onnoemelijk grote opof fering betekent, wanneer even nieuws, dat slechts het geluk of het verdriet van één mens vertolkt en toch staat de mensheid daar dan even b\j stil. Zo kwam uit Italië de tijding, dat twee kinderen wordt door het gezonde men als „donor" wil op treden. Bovendien is vrijwillige blindheid aan één oog een zware op gaaf. Het is aan het Neder landse Rode Kruis te het licht hunner ogen terugkregen, doordat een priester bij testament be paald had. dat zgn ogen na overlijden beschikbaar moesten worden gesteld voor de hoornvlies-trans plantatie. Het geval wekte in Italië geweldige beroe ring; het is daar bij de wet verboden, binnen uier dagen na overlijden sectie op een lichaam toe te pas hoornvlies ran een an der. Dit kan dus uit het oog van een levend mens of uit het oog van een overledene, mits de ope ratie binnen vierentwintig voor ons land een derge lijk probleem niet meer gesteld behoeft te wor den. Via het Rode Kruis leerde de Nederlander de hoornvlies-transplan tatie kennen en begrij pen, dat wanneer na het overlijden aan nabe staanden toestemming werd gevraagd om het hoornvlies te mogen ver wijderen, hier niet mag sen. Om verandering van deze wet te verkrijgen, hebben nu tweeduizend mensen officieel ver klaard, hun ogen na de dood beschikbaar te stel len voor de hoornvlies- transplantatie. uur na de dood geschiedt. Nederland is het eerste Europese land gewéest, waar déze operatie met succes is uitgevoerd. Echter bleef het pro bleem. hoe aan genoeg materiaal te komen voor worden gedacht aan de aantasting van 't lichaam van een dierbare, maar dat gedacht moet worden aan het licht, dat voort- bestaat in de ogen van een ander, die anders in duis ternis zou moeten leven. Negen doden in verkeer Drie Nederlanders in Frankrijk verongelukt In de omgeving van Rouen, Frankrijk, botste een auto met vier Nederlanders tegen een truck, met als gevolg dat drie inzittenden, de in Frankrijk wonende hoer Stoffels, de 20-jarige Kees Hopmans uit Fijnaart en de 24-jarige mejuffrouw J. Klijs uit Gilze (N.B.) zijn overleden. De 20-jarige F. Claessen uit Stampersgat liep iech-ts lichte verwondingen op. Mejuf frouw Klijs was in Normandië op bezoek geweest bij familie in verband met ge zinsuitbreiding. De reis terug zou oor spronkelijk in gezelschap van beide jon gemannen worden gemaakt, toen de heer Stoffels hun een lift aanbood. Op de Afsluitdijk tussen Kornwer- derzand en de Friese kust reed gister avond een personenauto tegen een geheel rechts geparkeerde, goed verlichte vracht auto. De twee inzittenden van de per sonenauto. de 43-jarige Groningse accoun tant J. Top, vader van vyf kinderen en een lid van de Groningse gemeenteraad, de 50-jarige B. Wesselink, opzichter van de Chr. Ver. vjor lager onderwijs, kwa men om het leven. Bij de vliegbasis V o Ik e 1 werd gisteren een personenauto, bestuurd door de 47- ja-rige A. Luyben aangereden door een vrachtauto. De bestuurder kwam om het leven; zuster Walthera, hoofd van eenr.k. kleuterschool in Helmond, kreeg een sohedelibasisfractuur en zuster Theodora, moeder-overste van het St. Aloysiusge- stiohit In Helmond, kreeg een hersen schudding, een gebroken arm en een ge broken bekken. De personenauto verleen de geen voorrang. Ter hoogte van de Lange Geer op de Bree in Rotterdam reed een perso nenauto. bestuurd door de PT T.-opzichter H F. van Hees uit Den Haag, tegen een reinigingswagen van de tram. Bij aan komst in het ziekenhuis bleek de be stuurder te zijn overleden. Bij de Perikmars op de weg Holten- Deve nter slipte een personenauto, bestuurd door de 19-jarige B. J. ter Heerse uit Losser, als gevolg van de op- dooi. Ter Heerse werd uit de wagen ge slingerd en is tijdens overbrenging naar het ziekenhuis overleden. De 73-jarige L. van de Schootbrugge uit Doornspijk, die gisteren by het over steken van de Zuiderzeestraat aldaar door een personenauto werd aangereden, is „Ik zou namen kunnen noemen" Amsterdam zal financiële tegemoetkomingen aan geronselde bouwvakarbeiders intrekken Het was een min of meer geïrriteerde minister Witte, die gisteren in de Eerste Kamer zijn beleid stond te verdedigen. Zijn betoog was op vele pun ten keihard en soms zelfs cynisch. Vooral het christelijk-historische Kamer lid Reijers moest het ontgelden. Deze had er gisteren bij de bewindsman op aangedrongen de particuliere bouwers de vrije hand te laten. Ir. Witte ont kende met de grootst mogelijke nadruk, dat dit de woningnood nader tot een oplossing zal brengen. „Laat men de particuliere ondernemers hun gang gaan, dan zijn ze over drie jaar „binnen", maar de woningnood is niet op gelost," aldus de minister. bouwers door het huur- en subsidiebeleid geremd worden in de ontplooiing van hun heilzame activiteit. In het afgelopen jaar is een groot aantal aanvragen voor prc- miën van particuliere bouwers ontvan gen. Zelfs is het zo. dat het grootste deel van de woningen, die in 1955 gereed zijn gekomen, particulier zijn gebouwd, als premiebouw én in de vrije sector. De minister zeide in dit verband te zullen overwegen om alleen een premie toe te kennen aan woningen, die worden ge huurd. De moeilijkheid is nog hiervoor een waterdichte regeling te vinden. Het zal nog wel enige tijd kosten. Prognose Prognoses over het inhalen van het woningtekort zijn geen profetische voor spellingen. Tal van onvoorziene factoren kunnen het tempo van de woningproduk- tie in ongunstige zin beïnvloeden. Minis ter Witte wilde zich overigens wel aan sluiten bij recente beweringen als zou het woningtekort, dat thans 200.000 be draagt. met een woningproduktie van 65 000 woningen per jaar binnen de tien- jaar zijn weg te werken. Hierbij moet rekening worden gehouden met de 40.000 woningen per jaar, die nodig zijn om de bevolkingsaanwas op te vangen. Wanneer het elan, dat in vele kringen naar voren is gekomen, niet verslapt, zal het limiet van 65.000 worden overschreden en kun nen 70.000 woningen per jaar of meer worden geproduceerd. De tijd ran inha ling zal op zo'n manier aanzienlijke be kort worden. (Zie vervolg pag. 7) Hy had er volstrekt geen bezwaar tegen, dat particuliere bouwers voor grote markt böv. met de gemeentebe! ren een contract voor efficiënt bouwen afsluiten. Wel maakte hy bezwaar tegen een gang van zaken, waarbü alleen de meest-bezittenden en kapitaalkrachtigen aan een woning worden geholpen. Dit soort vrüheid gaat ten koste van anderen. Ingaand op een interruptie van de heer Reyers (c.h.) zei hy: „Ik kar en toenaam ondernemers aan de bouw van 25 woningen t 500.000 verdiend hebben". Wie dus de woningellende wil weg werken door de ondernemers hun gang te laten gaan, geeft een vertekend beeld van de werkelijkheid. Wel had de minister voor de bonafide grote bewondering. Maar hun zaak wordt „verknold" door de malefide elementen in de ondernemerswereld. „Ik hoorde nog pas van een aannemer de uitspraak: moeten in deze tijd maar nemen wal ïen is", aldus ir. Witte, die dergelijke mentaliteit geen woorden had. itzenuwde voorts de beweging de heer Reijers, dat de particuliere Zaak-I ungschlager Nederland ontstemd over Amerikaanse houding Minister Luns heeft gisteren een o; derhoud gehad met de Amerikaanse ar bassadeur, H Freeman Matthews, die vo< deze bespreking op het departement vs buitenlandse zaken ontboden was. Hoewel officiële zyde niets is bekend gemaakt het onderwerp van het gesprek, wordt aangenomen, dat dit het bezoek van minister Dulles aan Djakarta betreft. Men acht het waarschynlyk, dat minis ter Luns uitdrukking heeft gegeven aan gevoel van onbehagen der Nederlandse gering over het bezoek van Dulles op n ogenblik, waarop Nederland meende jn de zyde der Verenigde Staten steun te mogen verwachten in de zaak Jung- Ereraad voor Westerling zaterdag bijeen De „ereraad", die onder leiding van de voorzitter van de Ned. Conservatieve Partij, P. Galliard, is gevormd om Wester ling te horen over zijn financiële daden, zal zaterdagmiddag in Amersfoort bijeen- Veianfwooidelijkheid voor één mens Oproep uitgegaan van Generale Synode tot predikanten HET MODERAMEN van de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk heeft zich vandaag tot de predikanten en kerkeraden gericht met het verzoek om in de kerkdiensten van 18 dezer gehoor te geven aan de volgende oproep: Vroedvrouw redde 346 piloten T~\E Roytd Canadian Airforce- vereniging in Montreal heeft gisteravond de 45-jarige Neder landse mevrouw Truus Janssen Scholten gehuldigd, een vroed vrouw, die tijdens de tweede wereldoorlog 346 piloten het leven heeft gered. Mevrouw Janssen werd tot lid voor het leven tvm de Maple Leaf Wing van de vereniging benoemd. De lidmaatschapskaart werd haar door luchtmaarschalk A. L. James uitgereikt. Mevrouw Janssen maakte deel uit van een ondergrondse organi satie. die boven Nederlrnd neerge schoten geallieerde piloten naar Engeland hielp. Zij mocht er als vroedvrouw een auto op na hou den en gebruikte deze om de vlie gers in veiligheid te brengen. Mevrouw Janssen brengt in Canada een bezoek aan haar broer in New Brunswick. Zij is afkom stig uit Schaesberg, Limburg. (Ass. Press.) HET WEER IN EUROPA Dublin Londen „Het moderamen van de generale sy node der Nederlands Hervormde Kerk, in het besef van de bewogenheid, die In brede lagen van ons volk tot uitdrukking is gekomen over het lot van Jungschlager en van de grote verantwoordelijkheid, wélke hierbij op één mens als onafhanke lijk rechter is. gelegd. Van oordeel, dat politieke emoties er opgezweeptheid der hartstochten hier t« lande en in Indonesië een bedreiging vor men voor de rechtsgang en de taak var de rechter -uitermate verzwaren, wekt de leden der gemeenten op tot voorbede de rechter bij de vervulling van zijn hoge taak en voor Jungschlager in zyn z druk. opdat aan de eis van gerechtigheid i waarheid worde voldaan." Deze oproep van het moderamen is dertekend door ds. L. Kievit, h.t. praeses door ds. F. M. Landsman, waarnemend Keek patiënten met in de ogen Verdacht van diefstal, oplichting en on bevoegd uitoefenen van de geneeskunst is de 37-jarige J. v. d. B. uit Twello in Apeldoorn gearresteerd. Onder trouwbelofte had hy van zés dames geld weten los te krijgen, met allerlei voorwendsels lichtte hij zyn pleegouders voor entkele duizenden gul dens op en ook zijn werkgever liet zich door mooie praatjes om de tuin leiden. By verscheidene mensen deed Van den B. zich als geneeskundige voor, door de patiënten met een loep in de ogen te kyken en geneesmiddelen voor te schrij- i. Voor de levering van deze genees middelen zou hij zelf zorgen. Deze moes ten vooraf worden betaald. Van de leve ling kwam dan niets terecht. loep 2-1 voor Oranje J?EN ENORME schare Nederlanders. ten getale van 10.000 man. moe digde het Nederlandse elftal gister middag in zijn eerste wedstrijd na de oorlog tegen Duitsland, die een 21 overwinning opleverde, in Düsseldorf aan. Het meest enthousiaste blok supporters op de eivolle tribunes is dit wel geweest(Voor verslag zie pagina 7.) windstil NNO WZW windstil Aanhoudende koude In de algemene weerstoestand is de afgelopen vier en twintig uur weinig verandering gekomen. De algemene oostelijke luchtstroming in Europa hield stand, doordat noch het hoge- dru-kgebied boven Rusland en Scandi navië, noch de depressie bij de Bal kan zich veel verplaatsten. Er bleef in ons land af en toe wat sneeuw vallen, vooral doordat zich in de hogere luchtlagen een koud lage drukgebied recht boven ons bevindt. Aan het front van een depressie bi) IJsland ontwikkelde zich ten westen van Ierland een afzonderlijke storing, die in de richting van de Golf van Biscage trekt. Deze storing zal weinig invloed op het weer in ons land uit oefenen en alleen bewerkstelligen dat de oostelijke luchtstroming zich hand haaft en misschien zelfs nog iet» in kr-cht toeneemt. Het koude weertype zal hierdoor voortduren. WEERBERICHT Aanhoudend koud Tot morgenavond verwacht De Bilt: Opklaringen en vrijwel ner gens sneeuw van betekenis. Matige tot vry krachtig® oostelijke wind. Vannacht twee tot vyf graden vorst Morgenmiddag ongeveer de zelfde temperaturen als van daag. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 6.54—15.48; Maan 8.05—0.00. Op 19 maart eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1