Prof.wijk gaf kampioen R.V.C. best partij BORGWARD Dames hockeyteam verloor voor 45.000 schoolmeisjes 's-Gravenzande overklaste de Rijnsburgse Boys 6-1 Met slechts vier wedstrijden werd competitie hervat Spirit werd door Lisser Boys in tweede helft verslagen 2-5 NIEIJWE LEIDSCHE COURANT 6 MAANDAG 12 MAART 195S Van het volleybaliront In een werkelijk voortreffelijk gespeelde wedstrijd heeft Profwijk het de landskam pioenen danig lastig gemaakt. Onze stad genoten wisten zelfs de eerste game op hun naam te brengen. De volgende games werden niet dan na grote moeite door RVC in de wacht gesleept. Door deze overwinning werden de RVC'ers kampioen van de gewestelijke hoofdklasse. Ze den met bloemen en speeches gehuldigd door de voorzitter van de hoofdklasse, de heer L. van Hal, en de voorzitter P.W., de heer J. van Egmond. De plaatselijke strijd in de hoofdklasse dames tussen Argos en Prof .wijk was eer zeer matige, die op het nippertje dooi Prof.wijk werd gewonnen. In de afdeling Leiden viel de afgelopen week in de eerste klas heren een verras sing te noteren. HVL slaagde er nil. niet in van LUSV te winnen; het moest eer puntje afstaan. Sleutelring heeft nu twee punten voorsprong, met nog twee wed strijden te spelen. Maar de laatste wed strijd is HVL 1—Sleutelring 1; er is dus nog van allies mogelijk. In de eerste klas dames stond de be langrijke strijd tussen Nw. Brunh Donar 1 oo hot programma, die onbeslist eindigde. Nw. Brumh. is nog slechts één Grote overwinning van „Katwijk" (73) ..Leiden" kon niet voldoende enthousiasme opbrengen "Katwijk" en „Leiden" wogen zaterdag qua voetbalcapaciteiten aardig tegen elkaar op. Er was ech ter een zeer duidelijk verschil in vechtlust. „Katwijk" legde een ver kwikkend enthousiasme aan de dag en de -Leidenaren konden dat niet opbrengen. En het gevolg daarvan was, dat „Katwijk" met 73 won. Gerard Spiering, de voor de toekomst wel wat belovende Katwijkse midden voor. gaf zijn dub al heel gauw de lei ding: 1—0. De vreugde hierover was ech ter van korte duur, want „Leiden" kwam op ^gelukkige wijze aan de gelijkmaker „Katwijk" ging daarna beter spelen en het duurde niet lang of een mooie, hoge voorzet van Cor Haasnoot belandde over de Leidse doellijn. Ook het derde Kat wijkse doèlpunt kwam van de schoen van deze speler: 31. Op fluweel zat „Katwijk" evenwel nog niet. aWnt vlak voor de rust liet Ke- 32 en vlak er na 33 noteren. Het ging er toen voor de thuisclub donker uitzien. Maar JLeiden" had geen fut meer om door te drukken en toen Spiering de ba lans weer in het voordeel van „Katwijk" had doen doorslaan (43), was het pleit vrijwel beslist Spiering, met een prachtig achot, en rechtsbuiten Haasnoot voerden d« stand tot 73 op. Een verdiende, maar wel wat geflatteerde overwinning van de oranjehemden HTSV-Koudekerk 5-4 Het wat aanvankelijk goed aan beide partijen te zien dat er geruime tijd niet gevoetbald was. Alles ging zo stroef en van behoorlijk plaatsen van de bal was geen sprake. In de tweede helft ging het iets beter, maar het spel bleef zonder hoogtepunten Het zag er naar uit. dat Koudekerk na de pauze met de eer zou gaan strijken. Zes hoekschoppen werden achter elkaar door Koudekerk genomen slechts eenmaal gedoelpunt werd. Twee kapitale blunders van doelman De Lavjje waren oorzaak, dat Koudekerk de vlag moest strijken in een sportieve strijd waarbij rechtspreker J. W. van Bemme len ditmaal niet sterk was op buitenspel. Direct na het begin stormde HTSV op het doel van Koudekerk af met a>ls resul taat dat Hanselaar de roos trof (10). Kort hierop werd een doelpunt van Drie sen van HTSV wegens buitenspel geannu leerd. Koudekerk ondernam ook enig* aanvallen doch Albert Zweris had geen succes bij doelman Van Laer. In de der tigste minuut zorgde Driesen 20 voorsprong. De meningen doelpunt liepen nog al uiteen, doch scheidsrechter Van Bemmelen had geea buitenspel geconstateerd.... Nog vóór de pauze verkleinde Albert Zweers de ach terstand, 21. De tweede helft kenmerkte zich door een heftig offensief van Koudekerk, waarvan zes hoekschoppen het gevolg wa ren. Uit een dezer zag Ginhoven kans de balans in evenwicht te bregen (22). Prompt hierop herg'f Van Beurden uit een goed genomen corner HTSV opnieuw de leiding (3—2). Doch ra dertig minuten was het Alb. Zweeris die de partijen weer op gelijke voet bracht en zowaar zorgde W. Neut dat Koudekerk met een treffer aan de leiding kwam (34). Door eeD kapitale fout van doelman De Lange die te laat reageerde, maakte Driesen uit een voorzet van Van Beurden gelijk (44). Uit een doelworsteiing voor 't Koudekerk doel, zag Van Wijk een gaatje en scheids rechter Van Bemmelen wees naar het midden. HTSV had met 5—4 gewonnen. Een gelijk spel had beter de krachtsver houding weergegeven. puntje van het zeer begeerde kampioen schap af. De strijd om het kampioenschap in de tweede klas dames blijft onvermin derd doorgaan. Or. Groen, met 1 puntje voorsprong op Nw. Brunh. 2. heeft hier de beste kansen, maar het blijft ten slotte NVC 1 is ongeslagen kampioen van de derde kl-as dames. Prof.wijk 4 wist de titelhouder nog een puntje te ontfutselen. Sleutelring 2 kan deze week de kam- pioenevlag hijsen ih de tweede klas heren, mits het één puntje haalt uit de wedstrijd i DonaT 2. wat zeker mogelijk is. GGV 1 mag geen misstap doen. want an ders gaar Prof.wijk 3 nog met de tweede js strijken. Salvo 2 heeft de beste pa pieren in de derde klas heren. Or. Groen heeft alleen bij een struikeling van de lei ders nog een kansje. Een fantastisch mooie lijn - een sterke motor - een wagen van trotse bezitters Neemt U eens het stuur in handen en geniet van het rij- comfort, dat de Borgward Isabella verschaft. Vering, besturing, remcapaciteit kiasseuerk! Als „Touring-Sport"-wagen in luxe uitvoering. •MP. Fa. ROSIER - ALEXANDERLAAN 23 RIJSWIJK (Z.H.) TEL 771990-115455 Dealer voor Leiden en Omstreken CEBRS. v. d. AMEELE Rijngeesterstraatweg 26 Oegstgeest Telefoon 20529 Uitslagen Dames, eerste klas: Nw. Brunh. 1LU SV 1 3—1; Salvo 1—Rouwk. 1 3—1; Prof wijk 2—LUSV 1 1—3; Nw. Brunh. 1— Donar 1 22 Dames, tweede klas: LUSV 2Nw Brunh. 2 13; Or. Groen 1Donar 2 31; Nw Brunh. 2Rouwk. 2 31; Nw. Brunh 3—Prof.wijk 3 1—3; Argos 3—LUSV. 2 2—2. Dames, derde klas: NVC 1—Prof.wijk 2—2; NVC 2—Prof.wijk 4 2—2. Heren, eerste klas: Donar 1LPSV 1 31, Sleutelring 1DES 1 30; Salvo 1- Prof.wijk 2 2—2; HVL 1—LUSV 1 3—2. tweede klas: Rouwk. 1HVL 3 2—2; GGV 1—HVL 3 3—1; Sleutelx. 2— Sleutelr. 3 3—0: LUSV 2—Prof.wijk 3 1—3. Heren, derde klas: Rouwk. 2HVL 4 31; Prof.wijk 4Salvo q 2 13. Hoofdklasse, dames: Prof.wijk 1—Argos 1 3—1. Hoofdklasse, heren: DES 1—SOS 1 2—2; Prof.wijk 1—RVC 1 1—3 (RVC kamp Competitiestanden Dames, eerste klas: 1. Nw. Brunhilde 1 1525; 2. Donar 1 15—20; 3. Salvo 1 14—15; 4. Rouwk. 1 1412; 5. Arg06 2 1411; 6. LUSV 1 15—10; 7. Prof.wijk 2 15—9. Dames, tweede klas; 1. Or. Groen 1 1831; 2. Nw. Brunh. 2 1830; 3. Rouwk. 2 18—18; 4. Prof.wijk 3 18—18; 5. Donar 2 18—18; 6. LUSV q 2 18-15; 7. Argos 3 188; 8. Nw. Brunh. 3 18—6. Dames, derde klas: 1. NVC 1 1528; 2. Prof.wijk 4 17—18; 3. GGV 1 14—17; 4. NVC 2 1516; 5 Or. Groen 2 1512; 6. Donair 149; 7. Rouwkoop 3 144. Heren, eerste klas A: 1. Sleutelring 1 15—26; 2. HVL 1 15—24; 3. LUSV 1 14—19; 4. DES 1 14—14; 5. HVL 2 15—11. leren, eerste klas B: 1. Donar 1 1618; PSVA 1 15—17; 3. Salvo 1 15—10; 4. LPSV 1 15—6; 5. Prof.wijk 2 15—5. Heren, tweede klas: 1. Sleutelr. 2 16—29; GGV 1 16—25; 3 Prof.wijk 3 1624; 4. LUSV 1 17—21; 5. Rouwk. 1 18—20; 6. HVL 18—12; 7. Sleutelr. 3 16—10; 8. LDM 1 17—11; 9. PSVA 2 16—8; 10. Donar 2 16—6. Heren, derde klas: 1. Salvo 2 1527; 2. Or. Groen 1 15—24; 3. LD 1 15—22; 4. GGV 14—20; 5. Prof wijk 5 14—14; 6. Prof.wijk 16—14; 7. HVL 4 14—8; 8 Rouwk. 2 15—9; I. GGV 3 15—6; 10. Or. Groen 2 154. Engelse dames zegevierden op Wembley met 4-1 Bijna 45.000 toeschouwsters en enkel* toeschouwers bejubelden ln het Wembley- stadion het Engelse dames hockeyteam na de 4-1 overwinning in de wedstrijd van het jaar. Van de 6 vorige wedstrijden, welke onze meisjes tegen Engeland heb ben gespeeld, heeft Nederland er nog nooit een kunnen winnen en ook deze keer hebben de Engelsen een volkomen verdiende zege behaald. De cijfers lig gen echter wel iets aan de hoge kant. deze zouden doen vermoeden dat de Oran- jeploeg niet voldoende tegenstand zou hebben geboden, doch niets is minder want de Engelse dames hebben en vechten voor hun doelpunten en de stand bij de rust. 1-0 voor de gast- a-en gaf daar een goed beeld van Het was vooral het verdedigingstrio dal in de eerste helft een uitnemende partij speelde. Zowel Jeanne Hogesteijn Sonja de Greve waren de grote figuren van het veld. De Engelse bestormingen bleven zonder succes doordat ofwel Je anne Hogesteijn in vooruitgeschoven po sitie de Engelsen te vlug afwas e bal naar de andere zijde van het veld dirigeerde ofwel Sonja de Greve krach tig -ingreep en de tegenstandsters geen kans gaf het doel nog dichter te benaderen Op de achtergrond stond dan nog Jo Jur- n om in laatste instantie in te grij- en ook zij heeft gedurende deze wed strijd heel wat werk moeten verzetten Viermaal hebben de Engelse dames haar keer gepasseerd en wellicht wa Mendes-France's naam in defensieproces Mendès-France, de Franse minister van staat, heeft de ministerraad verzocht, hem toch toe te staan, als getuige op te treden in het proces inzake de uitgelekte defen siegeheimen. Mendès kwam tot dit ver zoek, omdat tijdens de eerste verhoren vóór het proces zijn naam is genoemd door de voormalige journalist André Ba- ranes, die beweerde dat geheime gegevens over de oorlog in Indochina via directeur De la Vigerie van het rode blad Libera tion aan Mendès-France zouden zijn door gegeven. De geelzwarten mochten nog blij zijn, dat ze er met deze nederlaag afkwamen De Rijnsburgse Boys hebben geen kans gezien de behoorlijke vorm, waarin ze voor de voorstperiode staken, tijdens de overwintering te behouden. Dat is zaterdag in het Westland wel duidelijk gebleken. De geelzwarten wer den door 's-Gravenzande volkomen overklast en ze mochten blij zijn, dat ze er met een 61 nederlaag afkwamen. In feite hebben slechts twee Rijnsbur gers goed gevoetbald, stopper V. d. Nagel en rechtshalf V. d. Sleet. De rest vertoon de matig tot bar slecht spel. Alleen in het -erste kwartier hebben de Rijnsburgers werkelijk gespeeld. Toen waren ze zelfs sterk in de meerderheid. Toen n£ kwartier Van Vliet al dribbelend een tal spelers naar zich toe had getrokken legde deze speler de vrijstaande Van Duin pen doelpunt kant en klaar op de schoen 01. Toen was het evenwél ook meteen gebeurd met de Rijnsburgse Boys. Ze meenden de overwinning al in hun zak t« hebben en ze wensten zich dan ook niel verder in te spannen. Een vrije trap bin nen het Rijnsburgse strafschopgebied re sulteerde in een penalty, die door d* linksbinnen der gastheren in een doel punt werd omgezet. Bos maakte er vooi rust nog 21 van. Met een prachtige goal, gescoord van zeker 30 meter afstand. Na de thee was het al 's-Gravenzande wat de klok sloeg. De Rijnsburgers v nergens en met de regelmaat van klok voerden de Westlanders de stand op Spel van korf en bal Ijsvogels vrij zeker van titel in eerste klasse A Inderdaad was êr ook zaterdag nog g te beleven op de korfbalvelden. op enkele uitzonderingen na moesten de velden worden afgekeurd. Die uitzonde ringen hoorden echter bijna alle thuis ln de le kl asse A, waar 3 van de 4 wedstrij den werden gespeeld en Ijsvogels kwam door een grote zege op Excelsior 2 in een dermate gunstige positie, dat van span ning in de strijd om de titel geen sprake meer is. De Hagenaars wonnen met maar liefst 13-3 van de Delftenaren en hebben thans een voorsprong van 6 punten op de naaste concurrent. Tonego bleef in tweede positde door met 9-5 van hekke- sluiter D.E.S. 2 te winnen, terwijl War mond zijn derde plaats verstevigde door een fraaie 5-3 zege op V.E.S. 2. Na een 2-0 voorsprong rustte Warmond met een 2-1 stand maar V.E.S. 2 scheen daarna kansen te doen keren en nam een 2-3 voorsprong. Via 3-3 en 4-3 legde War mond echter beslag op beide punten. In het Wembley-stadion te Londen, dat door een schare van 45.000 mensen, merendeels Engelse schoolmeisjes, bezet was, verloor het Ne derlands dameshockey-elftal zaterdagmiddag met 41 van het Britse team. Een aanval van de Engelse dames op de Hollandse veste. Geheel linkskeepster Jo Jurrissen. Woubrugge-Kagia 2-2 De eerste wedstijrd na de gedwongen rustperiode tussen „Woubrugge" en Kagia stond niet bepaald op hoog peil. De meeste spelers wanen niet in vorm, zodat het gehalte van het spelen beneden het middelmatige bleef. Aanvankelijk golfde het 6pel regelmatig heen en weer. „Woubrugge" kreeg lang zamerhand een zeker overwicht, mede doordat de bezoekers met 10 man uit kwamen. Desondanks werden aan beide kanten vele kansen gemist, zelf6 voor open doel of men 6ohoot ver naast. Dank zij goed samenspel van de gehele voor hoede, legde tenslotte Zaal de basis voor het eerste Woubrugse doelpunt, dat keu rig door Van Lulang gebruikt werd (10). Even later belandde een vrije trap voor Kagia tegen de paal, zodait keeper Wijs man de bal ternauwernood kon weggris sen. Ten slotte wist Bas de Wit de stand op te voeren tot 2—0. De wedstrijd werd ontsierd door een incident vlak voor de rust. De ver opge drongen Woubrugse rechtsbuiten Jan Kinkel werd door cie Unksback van Kagia gehaakt, waarop Kinkel zich niet kon be heersen, en door scheidsrechter Bader uit het veld werd gestuurd. Met twee maai 10 man werd na de thee de strijd hervat. Ook nu weer geen fraai voetbal; mede door net zware veld deed de vermoeid heid zich gelden. Doch Kagia vocht om de achterstand in te halen. De rechtsbuiten wist de stand op 21 te brengen, terwijl uit een corner de score op 22 kwam. Voor de rust stak geen der partijen veel vuurwerk af Toen de rust aanbrak van de wedstrijd Spirit—Lisser Boys was de stand 00 het rag er niet naar uit. dat in de tweede helft nog veel doelpunten zouden den gemaakt. De partijen wogen t elkaar op. Deze voetbaltheorie ging r rust aan scherven. Want Lisser Boys, dat een licht veldoverwicht kreeg. maakte toen niet minder dan vijf doelpunten, waartegenover de gcclhcmdcn slechts twee wisten te stellen. De pas benoemde oefenmeester van ser Boys. de heer Klein, die zijn pupillen voor het eerst aan de slag zag, mocht dus niet mopperen. Voor rust ging de strijd gelijk op zonder dat men van hoogtepun ten kon spreken. Eenmaal griezelde aanhang van Lisser Boys. toen een schot van de Spirit-midvoor doelman Muller reeds had geslagen. Maar stoppei Imanse. die stellig de beste man der Lis- was. wierp zich languit in de baan de bal en stopte die met zijn horst Aan de andere kant kwam het doel van Hoop ook niet erg in gevaar Een maal suisde een schitterend schot van Zaalhandbal Strijt Ridderlyck won met 199 van fi.H.C. SR won zaterdagavond, ln de h»l aai de Hoekwaterstraat te Voorburg, d< 1 wedstrijd van AHC '28. Vla doel punten van L. Melse. L. v. d. Velden, P. Kraayenveld en Jaap Burghoorn, werd ruststand 85, in het voordeel S.R. Na rust scoorde S.R. nog elf maal, terwijl AHC '28 keeper S. Tryzelaar. die overigens veelbelovend werk leverde, nog keer passeerde. jongens-Junioren van S.R. versloe gen AHC '28 met 147. De ruststand was hier evenals bij de heren 85 in het voordeel van S.R. Bij de meisjes-junioren zag S.R. kans tegen Athene stand te houden. De ru6t en 86 stand voor S.R. De Athene- Dloeg wist na de rust echter twee doel punten meer te 6<roren dan S.R., waardoor de wedstrijd gelijk eindigde in 1212. Een ardtg resultaat van het S.R.-team dat Loeke Julsing en haar meisjes zeker zal In plaats van de dameswedstrijd Gona S.R. speelde S.R. tegen een Rapid-ploeg Hazerswoude. In deze wedstrijd moest Dster L. v. d. Velden éénmaal voor de schoten van Rapid zwichten. Aanvoerster Gonda Hokke en haar dames wisten ten slotte met 41 de meerdere van Rapid te blijven. De jongenjunioren van Turnlust zege vierden met 102 voor Rapid. De rust en stand 5—1 te zien. Bij de dame* hadden aanvoerster A. H. van Dorp en haar team niet het juiste antwoord op de vele Rapid-aanvallen en zo verloor SVN 17—2 van Rapid. Het wedstrijdpro gramma voor aanstaande zaterdag luidt: 20.10 uur: meisjes junioren SR—AHC '28; 20.40 uur: jongens junioren RapidAHC 28; 21.10 uur dames RapidGona; 21.40 u.: heren TurnlustRapid; 22.15 uur: heren SR—AHC '28. af. Dat werd allemaal wel anders in dc tweede helft. Binnen tien minuten had Vanevejd twee doelpunten op zijn staan en hoewel rechtsbinnen VerweiJ nog tegen wist te scoren 1—2, rukte Va- neveld zich even later weer los en scoor de nummer drie. De vreugde bij de Lis- sers kende geen grenzen, toen Jan Romijn er 14 van maakte. Weer sloeg Spirit terug en Hazebroek liet met een mooi doelpunt de hoop in de harten levend worden. Het was Romijn. die alle illusies van Spirit vernietigde door een prachtig afstandsschot doelman De Hoop voor de vijfde maal te passeren. Kees Broekman tweede op 5000 meter Kees Broekman heeft deelgenomen aar Internationale schaatswedstrijden in Lil- lehammer. Op de 5000 meter werd tweede, met een tijd van 8 min. 29.8 achter de Noor Selereten, die een tijc teerde van 8.23.6. Op de derde plaats eindigde de Noor Boye met 8.35.7. Gje6tvang (Noorwegen) won de meter in 42.7 sec. en da 1000 meter 29.1 i Sport in 't kort MADELEINE BERTHOD. de Zwitserse apothekeres, die goud voor haar land te Corticia behaalde, heeft op de Kanda- har-wedstrijden te Sestrieres de speciale slalom voor dames gewonnen en zich daarmee gerevancheerd voor haar neder laag in de afdaling van vrijdag. Nu werd Josefine Frandl (Oostenrijk) tweede. Di te Dublin gespeelde rugbywedstrijd tuoeei Ierland en Wales is in een 113 over winning voor de Ieren geëindigd. D< dame6-hockeywedstrijd SchotlandIer land, welke zaterdag te Edinburgh werd gespeeld, eindigde in een 00 gelijkspel. De Amerikaanse speerwerper Bud Held, houder van het wereldrecord, heeft een operatie aan zijn enkel ondergaan. De Engelsman Lyndon Sims heeft meit een Aston Martin de rallye van Groot-Brit- gewonnen. „Rheinstadion" uit verkocht Het „Rheinstadion" te Düsseldorf, waar woensdag de wedstrijd DuitslandNederland wordt ge speeld. is totaal uitverkocht. De plaatselijke politie verwacht onge veer 12.000 auto's met supporters van buiten de stad. Men heeft spe ciale maatregelen getroffen ten be- noeve van een vlotte en veilige tan- en afvoer van de bezoekers Automobilisten en motorrijders- mogen pas 20 minuten na afloop van de wedstrijd de parkeerplaat ten verlaten bal bij die zij had kunnen heb ben. maar daar tegenover staat dat met een andere keepster deze voor onze land genoten zo zware ontmoeting zeker mei nog hogere cijfers was verloren. Ontelbare malen greep Jo in bij een scrimmage, hij een strafcorner of bij een snelle aan val, die uiterst gevaarlijk voor onze doel- vrouwe was. In de eerste helft dreef het Nederlandse spel volkomen op deze drie verdedigsters, aan wie het te danken was dat bij do rust de Engelse dames met slechts 1-0 voorstonden. In de tweede helft begonnen zij tekenen van vermoeidheid te toi bij het verslappen van dit drietal viel het gehele Nederlandse team. waardoor Enge land de voorsprong tot 4-1 kon vergToten Nannie van Nierop scoorde het enige doel punt van Nederland. Als propaganda De 45.000 toeschouwers die het op deze zonnige en vroege voorjaarsdag hel stonden voor 90*/. uitschoolmeisjes. enorme Wembleystadion bevolkten be- Me: bussen vol kwamen zij aan, in groepjes van 30 tot 40 in hun donker rode. donkerblauwe of groene unifor men. met gekleurde hoedjes. Van d<" scholen uit Londen en heel Engeland uit werden speciale trips georganiseerd, om de kinderen gelegenheid te geven deze wedstrijd van het Jaar te zien. Hockey is op de scholen een van de verplichte vakken en voor de meisjes en hun onderwijzeressen gold de wed strijd als een prachtige demonstratie er aanvulling voor het onderwijs. Boven dien was het een enorme propaganda voor de beoefening van de sport, want de kinderen waren dol enthousiast bij elke goede prestatie van een der E gelse speelsters, waarbij zij het stadi lieten dreunen van hun toejuichingen, terwijl bij een afweer van de Neder landse verdediging of een Nederlandss tegenaanval een stilte uitdrukking gal aan hun medeleven met de eigen ploeg. B-ploeg (heren) won met 5-0 van België B Het Nederlandse B-team (heren) heeft zaterdagmiddag op het terrein van EMHC te Eindhoven een alleszins verdiende 5-0 overwinning op de Belgische B-ploeg be haald. De Nederlanders bereikten deze score dank zij de schotvaardigheid en beweeglijkheid van de voorhoede. Het resultaat spreekt nog te meer daan de Belgische verdediging het sterkste deel van de ploeg bleek te zijn. Augurkenziekie nu overwonnen Drs. F Tjal'lingii, plantenaiektekundige, is er na zestien jaar exprimenteren in ge slaagd een nieuw augurkenras "te ontwik kelen, dat onvatbaar is voor de schadelijke mozaïekziekte. Deze ziekte wordt verspreid door blad luizen, waarvan bestrijding met chemische middelen vrijwel onmogelijk is omdat deze insectenplaag zich juist in het oogst, seizoen voordoet. De mozaïekziekte bracht in het Noordlimburgse tuinbouwgebied het belangrijkste centrum van de Neder landse augurkenteertt grote schade toe maakte teelt soms vrijwel onmogelijk. Een Venlose tutr.der, die naar Nieuw Zeeland emigreerde, had zaad medegeno- en de teelt floreerde dermate, dat! orig jaar vijftien kilogram zaad te rugzond Mede hierdoor bedraagt de voor- aad augurkenzaad thans 250 kg. Deze! 'oorraad wordt thans In kleine hoeveel heden aan de tuinders uitgedeeld. Russische toeristen naar Nederland Tijdens het kandidatentoernooi voor het wereldkampioenschap schaken, dat van 26 maart tot 1 mei a.6. wordt gehouden, zal Ne derland bezoek krijgen van toeris ten uit Rusland. Dit i6 meegedeeld door de heer Ar.kuddnov, president van het bestuur van „Intourist" ln een interview met de Pravda. Hij zeide dat „Intourist" de zakenrela ties met het buitenland de laatste tijd zeer heeft uitgebreid en dat af spraken zijn gemaakt met 40 reis bureaus in 25 landen, waarbij d« Ver. Staten en Nederland. Er is een rei6 naar Nederland ontworpen voor Russen die speciaal belang stelling hebben voor het kandida tentoernooi. Ijsvogels Warmond Excelsior 2 V.E.S. 2 Fiks V.E.O Pernix 3 D.E.S. 2 9 9 0 0 18 9 5 2 2 12 3 3 2 3 8 42-38 8 2 4 2 8 34-32 8 2 2 4 6 36-43 9 1 1 7 3 42-63 7 0 0 7 0 22-42 Nog een resultaat was zaterdag de 2-4 nederlaag van T.O.P. tegen Warmond 2 3 A. Een eervolle nederlaag van de Sassenheimers, hiermee favoriet voor de titel. Warmond 2 7 7 0 0 14 77-17 Unitas 3 2 0 1 4 13-12 Pernix 5 5 1 1 3 3 20-32 T.O.P. 6 114 3 16-22 S.V.O.W. 5 0 2 3 2 9-52 le kl. A: IJsvogels-Excelsiior 2 13-3; To- nego-D.E.S. 2 9-5; Warmond-V.E.S. 5-3. 3e kl. A: T.O.P.-Warmond 2 2-4. Overige wedstrijden afgelast. Haagse hoofdagenten bleken inbrekers De centrale recherche in Den Haag heeft vorige week twee Haagse hoofd agenten van politie gearresteerd, omdat worden verdacht, in de afge lopen anderhalf jaar tijdens hun nachte lijke surveillances talrijke diefstallen uiit geparkeerde auto's te hebben gepleegd. Ook zouden zij zich schuldig hebben ge maakt aan enkele inbraken. Dit kwam het licht bij een routine-onderzoek, dat enkele rechercheurs de vorige week instelden bij een opkoper in de Haagse binnenstad. De twee hoofdagenten, de 34- jarige T. van der S. en de 31-jarige W. J. zouden vandaag worden voorgeleid voor 'e officier van justitie. Leopold terug. Koning Leopold is zater- ag met een toestel van de KLM van zijn Zuidamerikaanse reis in Brussel terug gekeerd. tot 61. Enkele keren bracht het latwerk nog redding. Als dat de komende zaterdag tegen CSVD ook zo moet gaan, dan gaan de Rijnsburgse supporters een alles behalve plezierige middag tegemoet Beslissingen komen nu snel naderbij HBS heelt goede kansen door zege op Wibo 2 De beslissingen in de landelijke compe titie komen nu snel naderbij. Nadat vo rige week reeds Carbon 1 op de titel be slag had gelegd in overgangsklas A heeft nu in hoofdklasse A Nedlloyd dit voor beeld gevolgd. Dit resultaat boekten de Amsterdammers door een zege op VTV, terwijl Wifra het laatste zetje gaf door Luck Raek, dat ook nog kansen had, een 61 nederlaag toe te brengen. Aan de vooravond van Nederland—België liet Stoop zien, dat hU momenteel wel een der sterkste spelers ln den lande Is. HU on 3 maal dus ook van Coumans. In hoofdklasse B kreeg Sparta 1 een kostbaar verliespunt te incasseren door 55 gelijkspel tegen een geladen Wibo. Batswingers was zeer na aan een gelijkspel tegen Quick toe. Het begon al 30 voorsprong. Quick liep ver volgens in tot 23, waarna Hoefnagel voor 24 zorgde. De drie volgende sets gingen Quick, zij het dan dat er een paar op het nippertje verloren gingen. dubbel was voor Quick en daarmede werd dus net de zege behaald. Treffers kansloos tegen Povac en verloor met 100. Scylla faalde tegen Sparta 4 op Zoelen na volledig. In de komende strijd Treffers—Scylla zal wel moeten worden uitgemaakt of Treffers dan wel Scylla :htstreeks zal degraderen. De club di* tr wint zal nog de kans krijgen zich t# redden door het spelen van degradatlt- wedstrijden. In overgangsklasse A Is de spanning er volledig uit. Carbon is kampioen en Effect moet degraderen. VVV krijgt nog kans zich te redden door de degradatiewed strijden. VVV verloor met 7—3 van Bat swingers 2, o.a. door drie knappe over winningen van invaller Goedbloed. DOS klopte Effect met 9—1 en haalde weer iets de achterstand op Wifra 3. Dit team verloor namelijk met 8-1-2 van Carbon. Wibo 3 klopte Rotterdam met 64 en USV bond Eendracht met 82 aan d* zegekar. In B Is de strijd practisch gestreden. De grote strijd HBS—Wibo 2 eindigde on beslist en daardoor heeft HBS prachtige kansen gekregen op de titel. Als de res terende wedstrijden worden gewonnen ls het kampioenschap een feit Treffers 2 kwam tegen USV 2 niet verder dan 55. DOS 2 klopte Carbon 2 met 91, maar het 3e van DOS moest in Wifra 2 met- 73 de meerdere erkennen. Harkx was nog ljet beste met twee winstpartijen. DSS maakte een vergeefse reis naar Rot terdam waar Carbon 3 niet op de afge sproken 'tijd aanwezig was. De stedenwedstrijd RotterdamDen Haag leverde voor de derde achtereen volgende maal een Haagse zege op. De uitslagen per kilasse zijn: Gisteravond om vijf voor tien ontstpnd bij Ede, op de lijn tussen Rotterdam en Arnhem draadbreuk. Het duurde tot half eer de breuk was hersteld en de trei- in het bijzonder die op het baanvak UtrechtArnhem, hadden dan ook met ernstige vertraging te kampen. U wordt hartelijk uitgenodigd de openbare lezing te bezoe ken die a.s. DINSDAGAVOND (13 maart) te 8 uur zal d«n gehouden in het gebouw Steenschuur 4 en 5 ove onderwerp EEN GODDELIJK ULTIMATUM Daar zal geen <Ud r Zaal open 7.30 uur. Toegang vrij. r zijn. Openb. 10 en 14. door K. C. van Oossai Hulppred. der Advent-Kerk DISTRICTS CONSULTATIE BUREAU TER BESTRIJDING VAN TUBERCULOSE Rijnsburgerweg 70, Leiden Met ingang van 14 maart a s zijn de spreekuren op maandag-, woensdag- en vrijdagmorgen ,,8-10 uur" veranderd in 8.3010 uur. Gevraagd voor uitsluitend burgerwerk le loodgieter-sanitair-monteur halfwas- of leerling-loodgieters halfwas of leerling-elektrciens Prettige werkkring, vergoeding reiskosten Technisch Installatie bureau Fa J. BOUMA EN ZN Joh. de WiWstraat 23 Wassenaar. Telefoon 2312 Personeel gevraagd Gevraagd een brood- er banketbakkersbediende. bo ven 16 jaar, bij A. L. Deege naars. Trompstraat 44. Lei den. Telefoon 23419 Gevraagd: een nette werk ster, voor 2 ochtenden per week. Mevrouw Ouwehand. Drieplassenweg 34. Katwijk Wij vragen voor t op de Breestraat e winkeljuffrouw v <j Jagmiddag en zaterdag de tehele dag Aanmelden: Ban ketbakkerij Roseleur. Haar- emmerstraat 67. Gevraagd een flinke hulp 'oor 3 ochtenden per week. Mevr. Batenburg. Franchi- nontlaan 53. Leiden. 1 Gevraagd: een nette Jon- ren voor winkel en wijk. Truideniersbedrijf H. van 't Wout, Voorstraat 1. Noord- wijk. In een gezin van 2 volwas sen personen gevraagd een flink buitenmeisje, van 84 uur en zaterdags tot 2 uur. Hoog loon. Brieven onder no 6929 bureau v. d. blad. Voor direct gevraagd: flink meisje voor huishou ding en winkel bij H.U.Z. de Boer's zelfbediening. Haar lemmerstraat 164, Leden. Te huur gevraagd Gevraagd in Leiden: ge meubileerde kamer of kleine flat, voorzien van moderne gemakken. Br. onder no. 6901 bureau van dit blad. Te huur gevraagd prettig gemeubileerd huls of gedeel te van huis, van moderne gemakken voorzien. In of omgeving Leiden. Br. onder 6902 bur. van dit blad. Heer zoekt kamer of Te huur aangeb. Aangeboden: net kosthuis voor jongeman, met huiselijk verkeer, b.b.h.h. Br. no. 6934 bureau van dit blad. Woningruil Aangeb." heel huis, bev. gr. kamer, keuken, 3 slaapk., douchecel, voor- en achter tuin. Gevraagd: gelijke wo ning in Leiden of naaste om geving. Br. no. 6932 bureau, van dit blad. t Aangeboden in Den Haag: vrij bovenhuis, bev. 5 ka mers. ruime keuken, riant uitzicht. In ruil voor flink huis ln Katwijk, dicht bij zee Inlichtingen: Rijnmond 137. Telefoon 3228, Katwijk aan Zee. Aangeboden Den Haag: vrij bovenhuis, bev. 6 ka mers, keuken, 2 bergkamers, 2 w.c.'s, vaste wastafel, huur f 10,20 per week. Vrij water. Gelegen aan Marktweg. Ge vraagd: woning te Leiden (6 kamers). Br. no. 6933 bureau van dit blad. Te koop gevraagd Auto's te koop gevraa-gd. i verkoop 2e hands auto's. H. Hövig, Hoge Rijn dijk 1, ^oeterwoude. Telef. "5517. Te koop aangeb. I Wegens vertrek: Erres radio van 1953 met band- eiding 145.Herenfiets als nieuw, met verlichting, Sleestofzuiger 125 V. compleet 25,Oude Rijn ell, H.M.W. 1955 aangeboden, in staat van nieuw, met km.-teller, tegen spotprijs. Moet weg. G. Olt- hof, Wassenaarseweg 67. Katwijk aan den Rijn. Volièregaas. kippengaas, harm, gaas, bollengaas. hor- regaas, golfplaten, asfalt, rubberoid, plasticdakleer. spaden, rieken en sehoDpen U slaagt beslist bij de Gaas- specialist A. J. Hartwijk, Nwe Beestenmarkt 79. Lei den Telefoon 26627. 4 Gebruikte dames-, beren-, loneejis- en meisjesrUwielen. In prima staat. W v. Wiel. Koningstraat 2. In onze plastic broodzak ken kunt u dubbele broden bewaren. Het brood blijft er heerlijk vers in. 50 cm lang. slechts 18 cent. zes stuks 90 cent. Papierhandel Padden burg, Nieuwe Rijn elf. t Plastic boterhamzakjes, norm. maat 5 ct., extre grote maat 6 ct, bij elke 5 stuks één gratis. 25 perkament li- monaderietjes slechts 10 ct. 1000 stuks 2.80. Papierhan del Paddenburg, Nieuwe Divan, winkel-ladekasten, vitrine. Fraaie eiken en ma honie kastjes met beslag, pri ma badgeyser, prima grote vooroorlogse Philips radio. Zware eiken bewerkte mooie uitschuiftafels enz. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Let op 23261. Gestolen. Zaterdagmorgen werd aan het badhuis, v. d. Werffstraat, m'n fiets (die op slot stond) gestolen. Weet iemand die fiets? Kees den Heeten, Nieuwe Rijn 103. Te lefoon 20024. Behangen? Hoe moet dat nu precies? Inlichtingen door bèhanger. Grootste keus R. en D. behang, voor iedere beurs. Linnen, grondpapier, spijkertjes, plaksel, bitumpa- pier (tegen vocht). Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Telef. 23123. Erkend behanger. Was u reeds in het Schuimrubber- en Plastichuis Mare 70? U vindt daar alles op gebied van schuimrubber •huimplastic. Het is ge schikt voor alle doeleinden, ertrefbare veerkracht, onverwoestbaar, duurzaam goedkoop. SlagerU Pieterse, dinsdag, ensdag en donderdag: 500 gram rund- en varkensge hakt van 1.60 voor 1,40; 500 gram rookworst 1,25; 200 gram smeerleverworst 50 cent. Herenstraat 29. Tele foon 21838. Zo goedkoop slaagt u r bod 1 •ertrek- Diversen Vakantie. Herenhuis aan de Zeeweg te Katwijk aan voor vakantie te huur. 10 mei tot 31 mei 1956. 210,Br. onder no. 6935 bureau van dit blad. Zongordijnen (Balastore) 40 tot 260 breed, 210 lang 5 bur. v. d. blad. 'Telefoon 23123. damast! 1-persoons v a. f 19.50; 2-per- soons v.a. 26,50. De Kleine Winst. Haarlemmerstraat 51, De 5 extra maandag, dins dagskoopjes van H.IT.Z. de Boer's zelfbediening. Grote Gelderse rookworst 0 59. Doperwten M. II literblik 0,53. Spinazie literbl. 0.54. Capucijners 500 gram 0,28. Koelhuisboter 1,03. Plastic-muurverf, voor plafonds, muren, badkamer, v.c. enz. Grondverf, glans- erf, plastic-lakken, jachtlak- ken. plamuur, stopverf, glas, beits, vernissen enz. Rich. J. Blok, Hogewoerd 62. Tele foon 23123. Erkend schilder behanger.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6