Jiieuuie gtihsctfe GTourant Loonbesprekingen gisteren opnieuw vastgelopen Politiek is fout Hansworsterij in Hansweert Werkgevers verhoogden voorstellen; werknemers gaven niet toe Onzekere toestand in middenoosten Arabisch Legioen nu tegen Israël? Kabinet-Harahap geeft mandaat terug lJ ZATERDAG 3 MAART 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertigste jaargang No 10593 Directie: F. DIEMEB Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Vooz Leiden en Omstreken „Stantoasttch Is glxbltorn mgn bert In tegfjcaspoct" ZIE PAGINA S STICHTING VAN DE ARBEID WEER IN IMPASSE T^OOR DE TWEEDE MAAL zijn de loonbesprekingen in de Stichting van de Arbeid vastgelopen. Bij een meer tegemoetkomende houding van die werkgeversotganisaties hebben de vertegenwoordigers van de werknemers vastgehouden aan hun oorspronkelijke eisen. Uit de com- mundqué's van beide centrales blijkt niet dat de Stichting van de Arbeid opgehouden heeit te beslaan. Het ligt voor de hand. dat zowel de werk gevers als de werknemers zich zullen wenden tot de regiering, dlie dan de taak krijgt deze moeilijke knoop door te hakken. De werkgevers bleken gisteren I volledige overeenstemming bestond, bereid tot een uitkering ineens over «"«jropunt bracht mede dat voor ij.. lhet verdere overleg met betrekking tot 1955 van drie pet. alsmede tot een Mn verhog;„g van ,000,0m op jaar- differentiatiemogelijkheid van drie basis de volgende percentages zo procent. De volgende voorstellen zijn gekomen: 1 kunnen dienen: Werknemers Uitkering ineens Verhoging richtlijn alsmede loon- differentiatie 5 Loondifferentiatie boven huidige richtlijn Het is duidelijk dat de richtlijnverho- ging het moeilijke punt is van onder handeling. Het werknemersvoorstel bevat immers een verlegging van de loonricht- lijn met drie pet, terstond te realiseren voor bedrijfstakken, die in onderhande ling zijn. Deze drie pet zou in ieder geval binnen een half jaar tot stand moeten komen. De werkgeversorganisaties hebbei daartegen overwegende bezwaren. Een richtlijnverhoging, zo zeggen zij, betekent een algemene loonronde, die in strijd met de prijsstabilisatiepolitiek van regering. Ongeveer dertig bedrijfstakken, waa onder zeer belangrijke, zijn in onderhan deling over een nieuwe C.A.O. of andere regeling. Dit feit ontleent aa: spreiding in de tijd van een half jaar goeddeels zijn betekenis. Het resultaat zou zijn, dat het loonniveau in korte tijd omhoog zou gaan, waarvan de gevolgen in verband met de schaarste aan arbeid; krachten een bedreiging inhouden va de bedrijfstaksgewijze loonpolitiek. Aan het argument dat de verhoging va de richtlijnen met drie pet een aanpas sing zou betekenen aan de feitelijke situa tie, wordt alle betekenis ontnomen, aldus de werkgevers, indien men bedenkt dat een verhoging van de richtlijnen gebruikt zal worden om de huidige lonen met drie pet te verhogen. 2 pet 3 pet „Onmogelijk" In Ihun communiqué hebben de besturen van de drie vakcentralen, het C.N.V., het N.V.V. en de K.A.B. meegedeeld, dat het onmogelijk is gebleken met de werk geversorganisaties overeenstemming te bereiken. De besturen achten de thans ont stane situatie dermate ernstig, dat zij zich daarover eerst in eigen kring ernstig wensen te beramen. In het communiqué van de gezamen lijke werkgeversorganisaties wordt mee gedeeld, dat tijdens de besprekingen gis teren kennis is genomen van een tech nisch rapport aangaande het cijfermatige uitgangspunt, dat bij de besprekingen zou worden gevolgd. Uitgangspunt Dit model van Fath zal zaterdag 24 maart getoond worden in Kasteel Oud-Wassenaar, waar de collectie door de zeven beroemde Fath-manne- quins, o.a. Patricia, zal worden ge bracht. De korte losse bolero is ty perend voor de nieuwe modelijn en biedt bovendien de gelegenheid om de nodige variatie in de garderobe te brengen, want daaronder schuilt een eenvoudige, mouwloze japon, die door tal van accessoires steeds weer een metamorfose kan ondergaan. 19571 of 2 procent. Voor 1957 werd buitendien rekening ge houden met een compensatie voor de ko mende ouderdorasverzekering en de huur verhoging. De werkgeversorganisaties vonden in dit uitgangspunt aanleiding hun stand punt te formuleren. De uitkering ineen; zou niet gelden voor gevallen, waarir reeds door middel van winstuitbetalingen, de werknemers delen in de toegenomen welvaart. De landbouw achtte voort voorgestelde differentiatiemogelijkheid te Bij Buitenlandse zaken Regering krijgt Bureau Atoomzaken Dit is de haven van Staveren: volkomen dicht door grote hergen opgestapelde rotsen, die iedere doorgang onmogelijk maken. 5000 uitnodigingen Alle Jans(s)ens samen op een „naamdag" Op zaterdag 16 juni zal in het open luchttheater van Hertme, in de gemeente Borne (O.) de eerste nationale naamdag, die der Jans(s)en(s) worden gehouden. Het is de bedoeling, dat de families van deze naam roet elkaar in kennis komen en op een afwisselende manier worden bezig gehouden. Tevens wil men trachten een einde te maken aan het „misbruik" in allerlei mopjes van de naam Jansen. De hoofdschotel van het programma wordt gevormd door de opvoering van Prinses Turandot, van Carlo Gpzzi. Vanochtend ontvingen vijfduizend Jans(s)en(s), onder wie dertien burge meesters. een uitnodiging deze bijeen komst bij te wonen. Een oud-burge meester, mr. G. Jansen van Hengelo, zal de naamdag openen. De naamdag wordt in glles zo conse quent mogelijk gehouden. Kruideniers, die voor de versnaperingen zorgen, slagers, conferenciers, orkestleden en bakkers'zul len allen Jans(s)en heten. Jans(s)en(s). die geen uitnodiging heb- j ben ontvangen, zijn uiteraard toch van I harte welkom. Zij kunnen inlichtingen krijgen bij de heerJansen, van de V.V.V. te Hengelo of de heerJansen van de V.V.V. Almelo. Echter:... geen Jans(s)en(s), geen toegang! (vermaant Pineau) Het ontslag van generaal Glubb Pasja LONDEN/WASHINGTON, 2 MAART ZAL ZICH spoedig een militaire ontploffing voordoen in het midden-oosten doordat het Arabisch Legioen ondier Jordaanse bevelheb bers tegen Israël optrekt? Dit is één van de vele vragen die thans in Bij het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag is een Bureau! Atoomzaken ingesteld. Het ressor- i teert onder de directie Internationale x Organisaties en staat onder leiding j van de heer G. W. Bendien. Het bureau heeft o.a. tot taak de be handeling van de internationale aspec ten, verbonden aan de civiele toepassing van atoomenergie, en 't voorbereiden van een beleid ten aanzien van de commissie voor atoomenergie, van het Reactor Cen trum Nederland en andere instituten en commissies op het gebied van de atoom energie. Uiteraard voorzover hier zaken iet een buitenlands politiek aspect aan e orde zijn. Tot slot wordt als taak van het nieuwe bureau genoemd het waarborgen van goede coördinatie tussen de ver schillende bureaus, waaronder de organi- réssorteert, zoals O.E.E.S., W.E.U., Verenigde Naties en Raad van Europa Hoofden tegen elkaar; vrouw overleden Gistermiddag wilde de 67-jarige me- touw C. M. Antonissen-Vos te Haarlem de Kleine Houtstraat oversteken. Er na derde een motor. De bestuurder remde krachtig, maar kon niet voorkomen dat :ijn hoofd het hoofd van mevrouw A. raakte.. Bewusteloos is zij naar het zie kenhuis vervoerd, waar zij vannacht is overleden. Poujadisme nu oificieel in West-Duitsland (Van onze correspondent) Bonn, 3 maart De caféhouder Wilhelm Hiltrop in Her ten (Westfalen) heeft met voorlopig 78 leden de „reformistenpartij voor spaar- imheid en belasting-verlaging" opge richt en officieel laten registreren. De partij wil voor het eerst kandidaten stel- voor de gemeenteraads-verkiezingen Noordrijnland-Westfalen in oktober en hoopt zich in de komende ander half jaar zodanig uit te breiden, dat zij succes kan mededingen naar enkele de 400 zetels der 3e bondsdag, die vol gend jaar bij algemene verkiezingen' in Westduitsland zal moeten worden ge kozen. Hiermede heeft het Poujadisme officieel zijn intrede in de Bondsrepubliek gedaan. Bericht over Baden en Ulmer Sunario, die als officier van justitie op treedt in de processen tegen de heren Jungschlager en Baden, heeft ontkend, dat de heren Baden en Ulmer zouden ge storven zijn. Hij deelde mede, dat zij thans geschieden zijn van de andere Nederland se arrestanten. Zij hadden namelijk voor de rechter de in het vooronderzoek afge legde verklaringen herroepen en in ver band daarmede was nader onderzoek no dig (dit onderzoek geschiedde in het diep ste geheim zonder toelating van Neder landse consulaire ambtenaren en advoca ten). Om te bewijzen, dat zij in lven zijn, liet Sunarjo beide heren in zijn huis aan de Indonesische pers vertonen. Zo lang het onderzoek duurt mogen bedde arres tanten geen bezoek ontvangen. Het Tweede-Kamerlid De Graaf (kath. v.) heeft de ministers Luns en Beyen vragen gesteld omtrent het rap port van de studiecommissie voor de sa nering der Indische pensioenen. Indien dit rapport gereed is. is dan reeds over leg geopend met de belangenorganisaties der gepensioneerden en zal binnenkort wetsontwerp betreffende deze sane ring bij de Kamer worden ingediend? Prettige voor jaarswandeling. LorkSen en Washington worden be-jArabië en Irak om de omstandigheden s'.'ucleerd na het ontslag van die|de «evol«en bespreken. Brit Glubb Pasja als opperbevel-HEILIGE DAG hebber van het Arabisch Legioen-1 In Amman trokken vandaag duizenden Premier Eden confereerde van daag in een spoedzitting met zijn oudere kabinetsleden en chefs van dienst over de maatregel van koning Hoessein, die een gevaarlijke slag heeft toegebracht aan hetgeen is overgebleven van het reeds ge kneusde prestige der Britten in het middenoosten. De vrees welke tijdens deze kabinets vergadering reeds werd geuit, werd later bevestigd door de verklaring van dr. Raif Bellama, plaatsvervangend secretaris-ge neraal van de Arabische Liga, die zeide: „De overdracht van het bevel van het Arabisch Legioen aan Jordaanse onderdanen zal Jordanië in staat stel len. zün taak ten aanzien van het Is raëlische gevaar ten volle te vervullen. Het ontslag van generaal Glubb heeft Jordanië vrijgemaakt van buitenland se invloed." COUP IN LEGIOEN Reizigers uit Jordanië die in Damascus aankwamen, vertelden dat het ontslag van j generaal Glubb het gevolg is geweest van een militaire „coup" in het Legioen. Een groep Legioensofficieren zou Glubb enige tijd hebben gevangen gehouden en ver volgens van koning Hoessein zijn onmid dellijk ontslag en uitwijzing hebben geëist. Terwijl Engeland officieel .zijn „diepe geschoktheid" te kennen gaf over het ont slag, ontbood premier Said el Ghazzi van Syrië de gezanten van Egypte, Saoedi- demonstranten door de straten. Generaal Glubb werd luidkeels als verrader ge brandmerkt. Koning Hoessein, die de de monstranten toesprak, zei onder meer: „Dit is een heilige dag. Onze beweging is, met Allahs wil, geslaagd. Ik hoop dat Hjj ons ook zal helpen by het herkrijgen van onze gestolen rechten De Jordaanse regering deelde de Britse regering niettemin mee, dat zij de vriend schappelijke betrekkingen tussen beide landen wenst te handhaven. Of de mili taire banden tussen Engeland en Jordanië zullen worden gehandhaafd, is niet duide lijk. Wel hebben de leiders van de op positie, die het ontslag van Glubb bewerk stelligden, verklaard, niet tegen het ver drag met Engeland te zijn. ZONDER ENGELAND Naar Associated Press meldt, overweegt men in Britse kringen, het ontslag van Glqbb Pasja als een schending te be schouwen van het Brits-Jordaanse ver drag, waaronder Engeland alle kosten voor het in stand houden en uitrusten van het Arabisch Legioen betaalt Dit is on geveer 115 miljoen gulden per jaar. Sinds de tweede wereldoorlog gaf Londen meer dan 750 miljoen gulden voor militaire! FRANKRIJK zal binnenkort het initiatief nemen om te trachten het ijs tussen Rusland en het Westen te breken. Dit blijkt uit twee belang rijke verklaringen, die gisteren in Parijs zijn afgelegd: Het ministerie van buitenlands» zaken maakte bekend dat premier Guy Mollet en z(jn minister van buitenland se zaken, Christian Pineau, In mei op uitnodiging van Rusland een bezoek zullen brengen aan Moskou (zoals In een deel onzer edities reeds is gemeld). 6 Minister Pineau zcide aan een lunch van de Brits-Amerikaanse pers- verenlglng, dat hU het beslist niet eens is met de politiek, die de westelijke mogendheden het laatste Jaar tegen over Rusland hebben gevoerd: het westen heeft volgens Pineau de gewel dige fout gemaakt, de problemen van de veiligheid als de enige internatio nale problemen te beschouwen. Pineau waarschuwde dat het Wewten door de communistische propaganda zad worden verslagen, als het niet ophoudt louter over zijn mi'llitalre bevetöiiglttg te spreken en het zich niet als een kam pioen van de vrede gaat gedragen. „Daarbij komt dat de westelijke propa ganda in de communistische landen niet mogelijk is, terwijl de communistische propaganda in het westen well i6 toege staan", ald/us Pineau. Politiek herzien „Ik wil onze Britse en. Amerikaanse vrienden ervan overtuigen", zo zei Pi neau verder, „dat het nodig is, onze bui tenlandse politiek te heroien. De politiek van de oorlog moet van de hand worden gewezen. Wij moeten thans een vredes politiek opstelden, om ervoor te zorgen, dat ons gemeenschappelijk ideaad van rechtvaardigheid, gelijkheid en vrijheid de overhand krijgt. Als het ijzeren gordijn wordt opge haald zouden de communistische landen niet ongevoelig zijn voor de westelijke propaganda. Er staan geweldige moge lijkheden voor ons open. Daarom zal ik de Franse politiek stelselmatig oriënteren op de cudt/urefle uitwisseling tussen oost Openhartig klaagde Pineau erover, dat de Ver. Staten, Engeland en Frank, rük geen gemeenschappelijke buiten landse politiek hebben. Over het verdrag van Bagdad merkte de Franse mi nieter op, dat Engeland stap pen had kunnen vermijden, waarvan het de gevolgen ondervindt, a's het Frankrijk eerst maar had geraadpleegd. Als voorbeeld noemde Pineau het ontslag Glubb Pasja ais hoofd van het Jor- fie leger. Tenslotte deelde Pineau nog mede, dat doeleinden. j Frankrijk zijn wapencontracten i In december van het vorig jaarra® za'l nakomen. Als de drie westelijke boden Egypte, Saoedi-Arabië en Syrië j mogendheden weigeren., een gemeen- Jordanic aan. voortaan het bedrag teschappelijke verantwoordelijkheid voor betalen, dat Engeland tot nu toe jaar-1 aeze leveranties op zich HJks voor het Legioen neertelde. Ver- F moedelük zal men dit aanbod herhalen. I i« De genoemde besprekingen in de Sy-li rische hoofdstad zouden hierover han- j Als honden zouden kunnen lezen, zou er geen vuiltje aan de lucht zijn. Maar daar ze nooit enige kennis van het alfabet hebben gehad, vrezen we, dat tenminste één bord op dit hek als overbodig kan tooi den ge kenschetst. Wat een geluk overigens, dat lezen een verplicht vak is op de lagere school. Degenen, die van plan waren een voorjaarswandeling over het Wassenaarse landgoed „Beukenhorst" te maken, kunnen nu tenminste het hek achter zich sluiten, als ze door art. 461 van het Wet boek van Strafrecht worden afgeschrikt TTet Indonesische kabinet geeft hedenochtend zijn mandaat terug, aldus -'--■-is gisteravond besloten, daar het na de bekendmaking van de officiëlej zetelverdeling in het parlement mogelijk is een nieuw kabinet op grondslag van de verkiezingsuitslagen te vormen. Roggebrood met toeslag „Een mens laat geen mensen hongerlijden" Van maandag af zal in Nederland rog gebrood worden verkocht met een toe slag van vijftien cent. bestemd voor hen die in de wereld hongerlijden. De actie gaat uit van de Bond zonder Naam van pater W. Loop. Eén en efi kwart miljard mensen sterven van de Honger of zijn de hongerdood na bij. Naar schatting lijdt 52 procent aan een schrijnend tekort aan calorieën, 12 procent is licht tot zwaar ondervoed, 17 procent is goed gevoed en van 19 procent zijn geen gegevens bekend, aldus pater De actie wordt gevoerd onder het motto „Een mens laat geen mensen hon gerlijden". „Ereraad" gevormd voor Westerling Onderzoek naar besteding van geldien Onder voorzitterschap van de heer P. J. Galliard. voorzitter van de Nederlandse Conservatieve Partij, is een „ereraad' gevormd, die van Westerling rekening ei verantwoording zal verlangen over di wijze," waarop hij de „belangrijke bedra gen" heeft besteed, die naar de raad mededeelt hem ter hand zijn gesteld. De raad is van plan de volgende wpek een zitting te houden. Aan Westerling zal een oproep gezonden worden om te ver schijnen. Naar de secretaris van de ereraad ver klaard heeft, wordt Westerling verdacht van verduistering. Mocht hij weigeren te komen, zal een klacht worden ingediend bij de officier van justitie. Dit zal eveneens gebeuren, als bij het verhoor door de ereraad zijn schuld komt vast te staan. Vijftig doden in Santos Bij overstromingen en aardverschui vingen (een gevolg van buitengewoon zware regenval) zijn in de Braziliaanse stad Santos, de grootste koffiehaven ter wereld, ongeveer 50 mensen om het leven gekomen. Het huidige kablnet-Burhanuddin Hara- hap werd 3 augustus gevormd, nadat het kabinet-Ali Sastroamidjojo was afgetre- in verband met het geschil van Bam- bang Utoyo tot chef-staf van het leger. Het nieuwe parlement zal 26 maart bij eenkomen. Aan het nieuwe kabinet is het overgelaten drie personen aan te wijzen, die Nederlands Nieuw-Gutnea in het par lement zullen heten te vertegenwoordigen. Intussen heeft Sukarno het wetsontwerp >t verbreking van de unie met Neder land nog niet getekend. De definitieve cijfers van de parle- Witte magie in Engeland... s te proberen een klop geest, met name Roland, te drijven. „Dit kon PEN WOORDVOERDER van de Engels ring heeft giste kennen gegeven, dat het toch allermir ook in Engeland van de laakbare handeling wor- 20ste eeuw nog een mis- den beschouwd," aldus de daad is, zich met de dui- afgevaardigde, vel te verbroederen en Lloyd George antwoord- dat daar gevangenisstraf de, dat het niet gebruike- op staat. Niemand se zaken, Lloyd George, doceerde in het Lager huis, dat omgang met de duivel „zwarte magie" is en „een misdrijf in de zin Lloyd George zei erbij. dat de wetboeken niets bevatten tegen „witte ma gie". omdat daaraan de duivel niet te pas komt. De vraag, welke plaats de duivel nu precies Britse strafrecht, geworpen door de geach- afgevaardigde Aangezien het beoefe nen van de zwarte magie een misdrijf is in de zin der wetging de politie naar het opgegeven adres om te onderzoeken, of er aanleiding tot ingrijpen bestond," aldus Lloyd IIIK is de motleven, doos De'polilie bevond, dol nderdor.de loeUe de polilie sieh bij de Honk, op de! punt fond binnenland- peruulllnp pon boor plicht ,aken klopgeest, die een 15- jarige jongedame, miss Shirley Hitchings, had ge plaagd door haar het bed- degoed van haar lichaam te trekken en klopgelul- den in haar slaapkamer te maken. De duivel was niet aanwezig en ook niet uitgenodigd. „De politie,' zo ver volgde Lloyd George, „heeft zich toen waardig verwijderd, er volkomen van overtuigd, dat er niets onbehoorlijks ge- heetf lat enlelden. uiteen neemt in het moderne ,e zetten, maar dat hij i dit geval gaarne zondering wilde maken, hetgeen hij deed in de Brixton, It.-kol. Marcus volgende bewoordingen: (lipton. „De commissaris van Lipton wilde weten, op politie heeft mü medegevertelde, dat de bezwe- gezag de politie deeld, dat de politie op ring ondanks de onder- de avond van 22 feb En juffrouw Hitchings kort geleden bij één zijn kiezers, de heer Char, een tip kreeg, dat op dit les Hanks, een spiritist, adres die avond een op de deur heeft gebonsd, gische bijeenkomst toen de heer Hanks bezig plaats vinden. breking een volledig ces was geweest. Haar klopgeest is zo radicaal verdwenen, alsof hij nooit had bestaan mentsverkiezingen zijn: Partai Nasional Indonesia 8.434.653, Masjumi 7.( Nahdatul Ulama 6.955.141, communisten 6.176.914, Partai Sjarikat Islam Indonesia 1.091.160, Prot. Christelijke Partij 1.003.323, R.K. partij 770.740, socialistische partij 753.191. Sukarno aanvaardt ontslag Nader wordt gemeld, dat Sukarno het ontslag van het kabinet onder dankzeg ging heeft aanvkard en tevens verzocht heeft de lopende zaken te blijven behan delen. De president zeide voorts met vice- president Hatta te zullen overleggen of men het kabinet voorlopig nog geduren de de drie weken voor de samenkomst i het nieuwe parlement zal laten voort- •ken of dat men voor die tussenperiode zakenkabinet zal benoemen. Voorts zal hy met- Hatta spreken over de aan wijzing van een nieuwe kabinetsforma teur op grondslag van de uitslag der erldezingen. Te New York heeft Indonesië de Ver enigde Naties medegedeeld, dat het par lement de verbreking der unie heeft goedgekeurd. Mr. C. W. Schürmann, de Nederlandse vertegenwoordiger bij de V.N., bracht kort voor de Indonesische afgevaardigde een bezoek aan de secre taris-generaal Hammerskjöld. waarbij ge sproken is over Hammerskjölds bezoek Indonesië en de verbreking der unie Hij deelde mede, dat de Nederlandse re gering nog geen besluit heeft genomen inzake de handelingen van Indonesië. Veel zou er van afhangen hoe het nieuwe Indonesische kabinet er uit zou zien. Te Moskou heeft de Indonesische am- assade een persconferentie belegd In zake de verhouding tot Nederland Goederenstroom De grote Amerikaanse transactie met Indonesië, ter waarde van bijna vierhon- der miljoen gulden heeft o.a. betrekking op 25 scheepsladingen rijst, totaal 250 min. kg, 206.000 balen katoen en IOV2 min. kg tabaksblad, benevens 1.270.000 zakken tarwebloem. De duur der overeenkomst Is twee jaar. Indonesia mag in roepia's betalen, doch het grootste deel der gelden wordt, op lange termijn aan Indonesië geleend de economische ontwikkeling, ter wijl de rest zal worden gebruikt voor twikkeling van landbouw en handel benevens een programma voor uitwisse ling op het terrein van het onderwijs Marokko .onafhankelijk' Parjjs, 2 maart wekenlange onderhandelingen tus- spn Frankrijk en Marokko is er eindelijk een overeenkomst bereikt: vandaag is een akkoord ondertekend, waarbij de richt lijnen zijn vastgelegd voor de Marokkaanse .fhankelijkiheld. Aan de protectoraats- bevoegdihp-id van Parijs komt een einde. In de overeenkomst, resultaat van de eerste fase der onderhandelingen, wordt Marokko „soeverein en gelijk met Frank rijk" verklaard (met eigen leger en diplo matie) maar in kwesties als defensie, bui tenlandse betrekkingen, economie en cul tuur blijven de landen „onderling afhan kelijk". De onderhandelingen duren voort WEERBERICHT Weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met plaatse lijk enige regen, maar voor namelijk in de noordelijke helft van het land ook ver spreide opklaringen. Matige tot vrij krachtige vtestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. (Opgemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zondag: zon 7.21—18.27, maan 2.29—10.32. Maandag: zon 7.19—18.29. maan 3.21 11.21. Op 12 maart nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1