Besten der tuinbouwschool zetten bloemen te pronk :i Oude zaal van Flora baadt in tulpenweelde Tulpenstroom blijft vloeien in het Krelage-huis Staking zou kunnen overslaan naar de vleetvisserij Gezellige jaarvergadering van boerenleenbank Oranjevereniging telt reeds 603 leden Ongunstige verwachtingen ten spijt steeg de omzet opnieuw HOE D SCHEPEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 WOENSDAG 29 FEBRUARI 1956 T enloonstelling te Rijnsburg MAANDAG OMSTREEKS HET MIDDAGUUR was de „oude zaal" van Rijnsburgs Flora-complex nog een kleurloze werkplaats, waar het jachtig bedrijf der bloemenhandelaren zich afspeelde. Gistermiddag bloeiden er tegen de bruine achtergrond van turfstrooisel in een verwon dering wekkende weelde de tulpen en pronkte er een primula. Om drie uur was het „toverwerk" van arrangeur Bergsmit en zijn vrouw uit Noordwijkerhout klaar en konden de leerlingen van de Chr. lagere tuin bouwschool de produkten van hun kweekkunst en broeikunst in een prijzenswaardige rangschikking bewonderen. De opening van de tentoonstelling wa6 wiet plechtig en niet zo kleurrijk ais de tentoonstelling zeil Ze vond p'.aats in ce kantine. Waar burgemeester Höweler tij dens het treffen der laatste voorberei dingen voor de plechtigheid over de hoofden van de roezemoezende aanwezi gen naar buiten had staan staren, ken nelrijk in gedachten zijn toespraak nog even repeterend. Burgemeester Du Boeuff van Oegstgeest zat in een hoekje, rustig aleof de woorden „annexatie-ja" en „an nexatie-nee" tussen zijn woondorp en burgemeester Höwelers bloemendorp nooit heen en weer waren gegaan. In het hoekje der prominente genodigden zaten ook de inspecteur van het tuinöouwon- derwijs in Den Haag, de rijkstuimfoouw- ccmsulent te Lisse, ir. A. F Vlag, de heer J. Aantjes van de C.B.T B HoMand-Bra- bant, adjudant A. Koerten van de Oegst- geeeter politie en de heer J. Kranenburg, voorzitter van de C.B T B.-kring Leiden, die als secretaris van het schoolbestuur de opening leidde, omdat zowel voorzit ter als tweede voorzitter waren verhin derd. Burgemeester Höweler vertelde, dat hij met genoegen had opgemerkt, hoe de leerlingen van de school vorderingen hadden gemaakt, hoe dat op deze vijfde tentoonstelling duidelijk wa6 te zien. Hij pree6 het werk van het hoofd van de school, de heer Doctor en vam diens col lega, de heer Braakhekke, De school telt al meer dan 150 leerlingen, zei de bur gemeester. Hij prees ook de heer Henk van Itersor», die zijn brede schouders on der het werk had gezet en hij zwaaide de arrangeur lof toe. De heer Kranen burg zei het werk van de jongens ook te hebben bewonderd en de jury dankbaar te zijn. Namens de commissie 6prak de heer Jac. Uitenbogaard. Mooie dingen rerden de prijzen uitgereikt, de i de 1 der tuinbouwschool te noemen., i6 het welil-ioht beter de kern der nog gehouden toespraken weer te geven. De heer Doc- ter zette uiteen, hoe het lang niet ge makkelijk was geweest voor de leerlin gen om precies naar de tentooneteliliings- datum te werken. Ze mochten niiet. te vroeg zijn en niet te- laat. En daarbij, kwam dan, dat sommige leerlingen ook nog tegenslag hadden. Dankbaar was spreker, dat desondanks nog iets moois van de tentoonstelling was gemaakt. Er waren heel mooie dingen te zien. En wat het mooist was, de jongen» hadden niet gejaagd op de prijzen, maar sportief voor de aardigheid ge streden. Het hoofd van de schoot dankte allen, die hun aandeel tot het welslagen van de t en too netelll icg had den geleverd Burgemeester Du Boeuff sprak als laat ste. maar wat hij zei. maakte veel indruk, omdat het enthousiast en vriendelijk werd gezegd De burgemeester van Oegsi- geest was trots dat hij op deze tentoon stelling van Rijnsburgs* prestaties aan wezig kon zijn. De burgemeester bor duurde zijn toespraak op het thema van „Een goede buur i6 beter dan een verre vriend". Hij wilde er nog wel even op wijzen, dat er nu wel voor en na „Rijns burg" werd gezegd, maar dat de Chr. la gere tuinbouwschool toch een streek school is. Over de annexatie was het maar beter niet te praten, zei de burge meester Tekenend vond hij het, dat een Rijnsburgse prijs naar Oegstgeest en dat een Oeg6tgeester prijs naar Rijneburg was gegaan De namen der prijswinnaars der tuin- bouwsdhoOl zijn: Groep van 40 fikistjes ol potten met hoogstens 16 tulpen): 1 Gie, Verhaar, Oegstgeest, beker van Flora; 2 Ab en Nijs den Haan, Rijnsburg, beker Groep van 20: 1 Arie van Klaveren Oegstgeest, beker gemeente Rijnsburg; 2 Jan Zuiderduyn, Katwijk, vulpen en vuj- potlood met inscriptie van Coöp. boeren leenbank Rijnsburg; 3 extra prijs voor A Vos, Sassenheim, vulpen van C.B T.B Katwijk. Groep van 10: 1 Gerrit Krale, Rijnsburg beker Groenteveiling Rijnsburg; 2 E. Knoppert, Voorbout, zilveren cigaretten- koker van gemeente Oegstgeest, die hij op aanraden van de heer Docter maar moet bewaren tot zijn 21ste jaar, welke raad deze prijswinnaar waarschijnlijk wel in rook zal doen vervliegen; 3 M. van Voorbergen, Rijnsburg; 4 C van Starkenburg, Rijnsburg; 5 M. Kromhout, Rijnsburg; 6 Dik van Egmond, Oegst geest; 7 Jan Berbee, Lisse. De prijzen voor deze laatsten waren nog niet kend. Groep van 5: 1 Jan de Mooy, beker C-B.TB. Rijnsburg; 2 Jan v. d Mey. Rijnsburg; 3 Kees van Grieken. Oegst geest; 4 Cor van Duyn, Rijnsburg; 5 Bart Imthorn, Valkenburg. Verplichte Inzending: 1 Ton-nle van Delft, Rijnsburg met Wintergold; 2 Ton- nóe van Delft met Mirjoram; 3 Wim den Haan. Rijnsburg met Edith Eddy Cactussen: 1 Jacq van Os, Voorschoten, snoeischaar C.BTB. kring Leiden; 2 Huisbroe! van Henk Kühr», Sassenheim; 3 Piet Rftmmelzwaal, Katwijk, inzending een bakje. Collecte De collecte voor de beide sanatoria Sonnevanck en Zonnegloren heeft f 265.80 opgebracht. Wekelijkse keuring in Haarlem De TULPENSTROOM blijft vloeien. Al waren er dan maandag na de grote tentoonstellingen geen doorbuigende tafels, het was alles bij elkaar toch maar weer allerhande, wat de aanwezigen werd voorgeschoteld, en over het algemeen in onberispelijke kwaliteit. Enkele narcissen, waar bij echter niet veel nieuws was, waren ook nog present. Een hoekje op ue oionjnenienioonstelling van de leerlingen der Chr. lagere tuinbouwschool te Rijnsburg. Na de vorstmaand is zo'n expositie een duidelijk tekent dat de lente komt. Foto N. van der Horst P Dames. Lisse. opende de rij met een tweetal goede dubbele tulpen, namelijk Sulphur Crown met beste steel, en nr. 126 die een fraaie vicesrose kleur heeft. Daar naast exposeerde N. Zandbergen W.zn., Rijnsburg. een aantal Triumphen. De satijn-rose Bonn heeft een wat puntige bloem, Golden Eddy, de geelcerande sport "an Ed. Eddy, is reeds bekend Een an dere Eddy-snort, de paarse lichtgerande "ilmato heeft een wel wat sombere kleur Lvdia is karmijn met gele rand; de pot Nantes, tomaatrood. was wat ongelijk. De D W.L.-darwln-hybriden waren te kust en te keur aanwezig, niet alleen van zelf. divi VISSERI1GOLF .Onderhandelen buiten stakingscomité om vrijwel onmogelijk AAN HET ANTWOORD, dat het stakingscomité uit de kring der r werkende IJmuidense trawlvissers aan de reders hebben gegeven op hun mededelingen omtrent het werkgeversstandpunt, zit een gevaarlijk kantje. De reders hebben de stakers namelijk verweten, dat zij door het parool van de „ontvolking van de vloot" niet alleen het hele bedrijf, maa: ook zichzelve treffen. De stakers hebben thans gerepliceerd, dat zij even als het ontvolkingsparool het „bevolkingsbevel" zouden kunnen uitvaar digen. Men ziet het zo, dat ook ir. dtf vleet- visserij een conflict op uitbreken staat, waardoor daar een groot aantal opva renden vrij zouden komen. Mocht nu in de trawlvisserij overeenstemming zijn bereikt over de voorwaarden, die door de stakers worden gesteld om tot werk hervatting over te gaan, dan zou men de bemanning ge mak kei ijk uit de dan wel licht ln conflict verkerende drijfnetvis serij kunen „pompen". Inmiddels blijven de stellingen onver anderd. Weliswaar wordt in IJmuiden op verscheidene plaatsen gepoogd een VALKENBURG De jaarvergadering van de Coöp. boerenleenbank „Valkenburg" mag zich altijd in een zeer grote belangstelling verheugen. Het feit, dat er een ge zellige sfeer heerst, zal daar zeker niet vreemd aan zijn. Als we ons echter afvragen, waardoor deze gezéllige sfeer ontstaat, dan is zeker het jaar verslag van de kassier, de heer P. Piers, een der oorzaken. Behalve het financiële overzicht geeft de heer Piers dan nl. een rondblik over de gehele economische samenleving en een beschouwing over een actueel onderwerp. Dit laatste vooral vraagt wel wat inspanning van de aanwezigen, maar die schijnt men er graag voor over te hebben. Zestig leden waren aanwezig, toen de voorzitter, de heer S. M. Poot, gisteravond de vergadering in „Het Wapen van Val ken-burg" opende. Allereerst deelde hij mede. dat een behoorlijke groep leden bericht van verhindering gezonden had. Onder hen was het bestuurslid, de heer D. de Vries sr. die ernstig ziek was. Hem werd een telegram gezonden, waaruit het medeleven van de vergadering mocht blijken. De voorzitter meende, dat men met grote tevredenheid op het afgelopen jaar kon terugzien. Produktie, verbruik en besparing namen toe. Kunnen we in 1956 op dezelfde voorspoed rekenen? Het stellen van deze vraag vindt spr. gevaar lijk. We zullen dankbaar moeten zijn als we hetzelfde peil kunnen handhaven Factoren In zijn Jaarverslag ging de heer Piers verschillende economische factoren na, die meegewerkt hebben aan de gunstige gang van zaken. Nu Is, volgens spr., een periode van consolidatie gewenst. Een toenemende export is levenseis. Het ts bijna zeker, dat het hoogtepunt van onze conjunctuur is bereikt Let maar op de inzinking in de automobielindustrie. We worden als mens geheel door het adem benemende tempo van deze tijd opgeëist. We zijn agenda-mensen geworden, die nergens tijd voor hebben. We worden prikkelbaar; we gaan meer roken; we gaan te laat naar bed en als we eindelijk ingeslapen zijn. gaan we dromen. Nie mand is tevreden en „het zetten Keni iets i het spoed dankbaar en in tegenspoed gedul dig?" Als we overspannen raken, komt dat veelal niet door de drukte. i doordat we bang zijn van de stilte. Is voor ons de toekomst volkomen onzeker? Spr. gaf vervolgens een Interessante be schouwing over Spenglers boek „Unter- gang des Abendlandes" en eindigde met er op te -wijzen dat de toekomst alleen veilig is, als we ons geborgen weten in de Here Jezus CSiristuz Het verslag over de financiën in het jaar 1955 was de leden verstrekt in een keurig drukwerkje. Enkele cijfers wil len we noemen. De spaargelden zijn in 1955 gestegen tot f 792888.80; de voor schotten en kredieten tot f 703.395.15; de omzet was in dat jaar f5 089.232.-; de winst f 4.289-88. Besloten werd de winst aan het reservefonds toe te voegen Het ledental was gestegen van 127 tot 148; het aantal spaarders bedraagt thans 767. Excursie De heer D. de Vries sr werd herkozen als lid van het bestuur; de heer Joh. Bouwman als lid van de Raad van Toe zicht. Bij monde van de heer Jac. Sloot weg sr werd verslag uitgebracht door de financiële commissie. Bij de rondvraag werd nog naar de mogelijkheid van he houden van een excursie naar voren ge bracht. Het bestuur zal in het sparen var de presentiegelden middelen zoeken onr dit idee ook te verwezenlijken. Met eer woord van dank voor de grote belangstel ling sloot de voorzitter deze gezellige vergadering. Burgerlijke stand Geboren: Alöertus, z. v. C. A. d« Vries en A. N Noort. Overleden: F. van der Meij, wdr v. G. Peet, 89 jaar. Getrouwd: W. Wolters en N. J. P. van den Eij-keL brug te slaan tussen de werkgever de shakers en wil men proberen de te genstand tegen het Onafhajikelu,u Ver hond van Bedrijfsorganisaties iOVB) bij de reders te overwinnen om althans het bedrijf voor een gedeeltelijk faillissem< te bewaren, maar er is nog niet v concreets uit de bus gekomen. De slt- tie ziet er dus weinig opwekkend Er is een zekere varensbereldhoirl. mi het stakingscomité heeft haar men; zeer straf aan de lijn, waardoor dissi dente onderhandelingspogingen onmid dellijk worden herkend en de onderhar- delaars afgestraft Daardoor is het de goedwillende reders ontzaglijk i lijk buiten het comité om contact te leg gen met hun bemanningen en he polsen over het eventueel vertrek der schepen. Bovendien blijft dan altijd het prohleem om de schepen naar te krijgen met eventee! incomplete Zijn twee kinderen door verwaarlozing gestorven? Er zal een justitieel onderzoek worden ingesteld naar de doodsoorzaak van twee kinderen van het echtpaar S.K. te Hoe ven (N.B.l Het jongste kindje, zeven maanden oud werd zondagochtend door de moeder dood in de wieg aangetroffen Het moet in de nacht van zaterdag op zondag zijn over leden Het oudste kind twee jaar. over leed maandag in 't ziekenhuis van Breda De mogelijkheid van vérgaande ver- •aarlozinR wordt niet uitgesloten geacht: de politiedeskundige dr. Hulst uit Leiden heeft gistermiddag sectie verricht. flcht jaar wegens poging tot moord geëist Voor het gerechtshof te Amsterdam is gistermorgen tegen dp 49-jarige fabrieks- beider J. K. uit Zaandam acht jaar met aftrek geëist wegens poging tot moord op :ijn echtgenote. Door de rechtbank Haarlem was K. veroordeeld tot drie jaar aftrek, wegens mishandeling mei voorbedachten rade. In mei/juni van het vorige jaar had K zijn echtgenote een hoeveelheid „Parijs groen" in een kopjë thee toegediend, er ige dagen later een hoeveelheid var hetzelfde vergif op een beschui-t. NOORDWIIK T.T.V. „Dolfijn" Het eerste team speelde een spannen de wedstrijd tegen G.E.B. II uit Den Haag. Godé won twee keer en Tima Passchier leder een keer. Het dubbel i voor de gasten, die du6 een benauw- 64 overwinning behaalden. Het tweede team won weer eens met 100, nu van Westerkwartier I. Ook het derde team ging op de goede weg voor bond A T.T C IV met 91 aan zijn zege kar. Jan de Ruyter en A. Barmetlo bleven ongeslagen; N. Smit verloor ddt keer een partij. Gevaarlijk toestand heeft dus gpvasrl-ijke kan- Hij ls namelijk ln het geheel niet explosief Deze staking verloopt langs ierlijke lijnen der geleidelijkheid Men ls het aan be!de kanten van het ge- wel eens over de redelijkheid van bepaalde verlangens in het sociale vlak. lals het hele irawlbedrijf nu ten slo'te el tot de overtuiging ls gekomen, dat e trawler niet straffeloos verder is uit te putten zonder de bemanning daarbij een deel te geven ln de verbeterde socia le omstandigheden. Ware zii wel explo sief. dan zou dit conflict wellicht in één klap afgelopen kunnen zijn, maar nu wordt er met zoveel omzichtigheid gema noeuvreerd. dat de andere kant nergens greep op de stakerszijde krijgt. Er zij' geen zwakke plekken in deze actie te onderkennen. Dat men Inmiddels rekening houdt met een overslaan van het conflict naar de vleetvisserij en dan uiteraard l!ef«t op het moment, dat de nieuwe teelt raat beginnen, geeft de ganse ontwikkeling dan wel geen ontplof baar. maar in elk geval een broeiend karakter. De markt van gisteren De dlnsdagmarkt werd bevoorraad door de Wlron II. die met 110 kasten 6chelvis verscheen alsmede met 100 kisten gul kool, 200 dichte wij Mn®, 25 gestripte wij ting en 80 radio. 15 haring. 15 varia plus 400 stijve kabeljauwen. De SCH 55 had 20 kisten schelvis. 415 kisten haring, 31 makreel. 150 dichte en 175 gestripte wij tin-g en 130 kool. terwijl 10 loggers en kot ters voor 7500 kilo tongen. 400 kisten schol. 20 gul en kabeljauw en 30 ki6ten varia zorgden, alsmede voor 400 stuks stijve kabeljauwen Naar de grenzen en verder De export n-am hiervan de grove schol voor Engeland af en betaalde er niet meei dan f 13 tot f 15 voor. terwijl de middel schol f 13 tot f 19 deed en voor de ze'schol tussen de f 32 en de f 37 werd betaald. Voor de enen werd van 7 32 tot f 38 ge geven. Regels grote kabeljauwen gingen tegen magere bedragen naar de Belg. die voor de regels grote f54 tot f64 betaald' KATWIJK AAN DEN RI]N In September kinder- en volksfeesten en een braderie Gisteravond werd m zaal Fennes ae jaarvergadering gehouden van de Oranjevereniging. De tweede voorzitter, de heer J. Fennes, leidde het eerste gedeelte van de vergadering. Hij zei, dat uit de grote belangstelling nu en tijdens de feesten blykt, hoe het vorstenhuis wel in het middelpunt van de belangstelling staat. herinnerde verder aan het feit. »nze Kroonprinses 31 januari 18 jaar worden, waarmee haar grondwette lijke plichten zijn aangevangen „Eenmaal ze wellicht voor de zware taak komen staan om Koningin te zijn, hoewel Hei hopen is. dat dit nog ver weg zal zijn." Medegedeeld werd. dat het gemeentelijke subsidie verhoogd is van 30 cent tot 50 cent per schoolkind. De secretaris, de E. van Wensveen. las dan zijn jaar verslag. Het afgelopen jaar was vol ar beidzaamheid geweest. Dank werd ge bracht aan de politie, aan de Harmonie en in het onderwijzend personeel voor de tstekende samenwerking, terwijl een bijzonder woord van dank werd gericht de heren Van Duyvenbode, die oqk het afgelopen jaar hun terrein weer had den beschikbaar gesteld. Het ledental was eestegen tot 603 De penningmeester, de J. A. van der Horst, had een batig saldo in kas. In de nieuwe kaseommissie werden be noemd de heren Chr. Moerkerk, KI. van Delft en J. Befcker. Er volgde besituurs- 'kiezing. Herkozen werden de heren S. Zwaan. M. J. van Alkemade en E. van Wensveen, terwijl als voorzitter herkozen werd de inmiddels ter vergadering geko men heer J. Bergman. In discussie kwam de kwestie van het al of niet aantrekken van eenvoudige kermisvermakelijkheden. Met meerderheid van stemmen werd het bestuur gemachtigd hiertoe over te gaan. Het bestuur zal deze zaak nader onder de ogen zien. Volgens de stefuten kan de muziekver eniging een van haar leden zitting doen n in het bestuur van de O.V. Hier zal geen gebruik van worden gemaakt. >m een der bestuursleden der Oran jevereniging als contactman zal worden benoemd. De toneelvereniging ..De derde zal een toneelstuk instuderen, om dit ter gelegenheid van een der verjaar dagen van leden van het Koninklijk Huis het voetlicht te brengen. Hierna volgde een ddscussce over de feesten, die eerste week van september zullen worden gehouden. Behalve kinder- en volksfeesten zal ook weer een broderie worden gehouden. Verschillende sugges- werden gedaan. Het bestuur kreeg ten slotte vrij mandaat. Er volgde nog de traditionele onderlinge verloting. Coöperatie „Helpt Elkander" Katwijk Gisteravond hebben de leden van de Coöperatieve Verbruiksvereniging „Helpt Elkander" in de Kapel van de Ned. Hervormde gemeente gesproken over het bedrijfsleven in het afgelopen jaar. Voorzitter C. Vermaas zei o.m„ dat in 1955 overal arbeidskrachten tekort waren terwijl de resultaten van diverse bedrij ven ieder jaar beter zijn geworden. He laas zijn de resultaten van het visserij bedrijf minder goed geweest. Hier in Katwijk, zo zei spreker, li het visserij bedrijf hoofdzaak en hij hoopte dan ook, dat de verdiensten van de mensen op de vissersvloot dit jaar belangrijk beter zul len zijn. Uii'tvoerig sprak de heer Ver- i vervolgens over ce opheffing van de handelsmargebeschikking. Het is wel haast vanzelfsprekend, aldus de heer Ver- i, dat de coöperatie bij het streven een zo laag mogelijk prijspeil aan de zijde van de regering staat. Uiteraard gaat dit streven wel eens gepaard met financiële offers, maar deze moeten zeer bestreden worden door een hogere omzet. De omzetstijging van het eigen bedrijf niet onbelangrijk geweest. Hieraan ook te danken, dat de vereniging dit boekjaar weer aan haar verplichtingen heeft kunnen voldoen. Alle bedrijven ereniging gaan heel goed alleen de afdeling brandstoffen kampt met r lijkheden. Over de omzet valt nit klager, maar de grootste moeilijkheid is gelegen in het distribueren van de kolen. wordt nu nog moeilijker omdat de firma Haasnoot de zaak heeft gereorgani- 1 en heeft laten weten, dat zij d< coöperatie niet meer van dienst kan zijn. Aldus nog steeds voorzitter Vermaas en voor de kleine f 30 k f 33 gaf. De kisten grote kabeljauwen verdwenen voor f 66 tot f 77 en grote tong haalde f 2.70 tot f2,80. Groot middeltong maakte f2.25 tot f 2.30, wat eveneens voor de grootmiddel werd betaald. De tong I ging voor f 2.55 tot f2,70 van de har.d en de slips haaldeD f 1.90 tot f2. Vandaag aan de markt De woensdagmarkt kreeg vanmorgen de SCH 153 op bezoek, die 485 kisten loste en 770 stuks stijve, alsmede 25 ijskabeljau- De Oceaan IX had voorts 2150 stuks stijve kabeljauwen voor vandaag en 400 ijskabeljauwen. Van de SCH 135 stond er een mooi vangetje platvis, terwijl de Pie- tertje eveneens met rond vis verscheen. Bekende vishandelaar overleden In IJmuiden is plotseling één der oude bekenden uit de wereld van de vishandel overleden: Abraham Kwak, die de leeftijd van 58 jaar bereikte. Hij was een zeer geziene figuur in de hal en heeft vele jaren met grote zorg de vishandel gediend In i uit Binnengekomen: KW 28. Vertrokken" KW 69. 5. 135, 57, 105. 84. 104, 64, 155, 162. 125. 16, 166, 26. 23. 107. 161, 138, 147, 89. 17. 91. 114. 126. 24. 65. 28. 108, 159. 38. 35. 30. 56, 71. 21, 62. 98. 27. 72. 53. 36. 34. 88, 58. 133. 168. 65. 77. 68 en 79. Verheugend Het jaarverslag maakte melding, dat de steeds toenemende lasten ln de loop het verschenen boekjaar hadden do« •n. dat de resultaten wel eens bi langrijk lager zouden kunnen zijn. D dit juist niet het geval bleek te zijn wei sis zeer verheugend aangemerkt. Een belangrijke zaak voor de coöpi ratieve beweging was de omzetting va inleggelden naar spaargelden. Dit beti kent tevens een belangrijke besparing va de vennootschapsbelasting. Het filiaal te Katwijk aan den Rijn sluit ook dit jaar weer met een tekort. Toch het bestuur er trots op. dat in eei hoefte te Katwijk aan den Rijn u :ien en dat de leden door verhoogde afname bewijzen, dat zij deze winkel vol- omen waard zijn. Bij de behandeling van het accoun tantsrapport bleek, dat het totaal dei overschotten 24.731,22 (vorig jaai 20.858,18) bedroeg. Na goedkeuring van de jaarverslagen oor de algemene vergadering kwair oorstel vaststelling van het dividepdper- entage aan de orde. Voorgesteld Uf procent voor de bakkerij en drie pro cent voor de winkels uit te keren. Aldus i-erd besloten. Bij de bestuursverkiezing werden de ftredende bestuursleden, de heren G. van der Voort, J. Kloos *»n F. Schaap, >ij acclamatie herkozen. De aftredende ommissaris, de heer A. Wassenaar, werd •veneens opnieuw benoemd. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. KATWIJK AAN ZEE Wijziging De ouderavond van de CJ.M.V.-clubs wordt niet morgenavond gehouden, n vrijdagavond om 8 uur in de Oranje van het Jeugdhuis. Hoog en laag water Donderdag 1 maart: hoog water 6.tt 18.21 uur. laag water 1.50 en 14.15 uur. Steei ia 't gezin De ..Nieuwe Leidsche" ei reuzen. Diplomate. Oxford. Gen. Eisen hower. Dover. Dr. Philips, Apeldoorn en F. D. Roosevelt J. Jonkheer. Noordwij kerhout. stelde Gudosnick op. tegelijk met andere inzenders, maar ze waren niet „homogeen" van kleur. Merkwaarding was de vergelijking, die gemaakt kon worden tussen de gloed nieuwe Dvt. Petersburg van G Doef. Bo- venkarspel. en de oude Willemsoord van N. Vriend. Andijk. die naast elkander wa ren geplaatst. En dan won de laatste het met glans wat frisheid van de kleur be treft. Een sterke tulp is TT. Lord Louis Mountbatten, rood met lichtgele-cand. van P Hopman en Zonen. Hillegom; een fraaie kleur, donkerrose. heeft Dit. Com- tesse van Gebr. Segers. Lisse Behalve Josemite bracht L van Staalduinen naast de al wat oudere T T Rigoletto. lichtrood, dwt. Red Queen die wat ongelijk was. Karei Doorman, ingezonden door J. B. Meskers. Hillegom, was ditmaal de enige parkiet. De zeer donkere TT. Crimson Glory van L. J. Teeuwen. Hillegom. zal de liefhebbers van uitlopende kleuren wel bevallen. G Enthoven. Nieuw-Vennep, ex poseerde T.T. Hillegonda, rood met wit (de bonte komen van de lopende band!), mooie lange bloem, en lelieblanke China Pink. die weer erg ongelijk was De gele T.T. Ornament werd ditmaal ingezonden door Gebr. v. d. Nouland. Voorhout, en L. van Berkel Sr. Vogelenzang. T.T. Uni ted Europe, bruin met smal geel randje, werd gebracht door Ruibro. Hillegom. en H. P. Zwetsloot. Sassenheim: de witte Elt Magiër, lange stelen, door Th. van Haas ter H.zn.. De Zilk. J W Vrugt—Raven. Hillegom. liet Elt. Golden Measure in goe de conditie zien. De paarse zaailing „Blauw", van de wed. C. Immerzeel en zn.. Noordwijker hout. heeft wel een grote bloem maar de plant was (nog?) erg kort. De gele Dwt. John Nieuwenhuis was weer in goede conditie present, ditmaal van W van Don gen. Hillegom. C. P Alkemade. Noord- wijk. liet uit zijn collectie Dvt. Golden Victory en Golden Treasure zien, belde bekend. Van de tulipa's waren ook mooie spe- cima te bewonderen. beste pan in huis gebroeide Golden Ad vance van P. H. Hermans, Voorhout, pri ma conditie en een macht bloemen. Het bijgoed was vertegenwoordigd met Crocus Stripe Banner van L. van Berkel Sr., Vogelenz.ang, een goede fors gestreep te lila-bonte.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 7