slaap aa rsena Nieuw-Guinea maakt deel uit van het Koninkrijk Méér dan ooit.J DAM PO Wat is waar en niet waar bij de wonderdokter? VRIJDAG 24 FEBRUARI 1958 GRONDWETSDEBATTEN IN DE TWEEDE KAMER v. d. Goes soc.) ergert zich Jhr. nog aan stoere taal' (Van onze parlementaire redacteur) WIJ BETREUREN allen het verloop van de Nederlands-Indonesische Unie, maar wij mogen niet zeggen, dat de wederpartij de totstand koming van de Unie nooit serieus heeft genorAen. In 1949 mochten wij verwachten dat beide partijen haar best zouden doen de Unie te laten groeien. Wij hebben niet in de hand gehad om de koers van Indonesië te bepalen," zo ongeveer zeide gistermiddag minister Beel in de Tweede Kamer bij de behandeling van de voorstellen tot grondwetswijziging. Het juridische en lang niet altijd voudige debat, was in hoge mate actueel. Men sprak de gehele middag over wetsontwerp om de nieuwe rechtsorde passen aan het Uniestatuut. Een der problemen was Nieuw-Guinea. Op wijze moet dit gebiedsdeel in de grondwet worden genoemd. De regering had eenvoudige formulering: ..het grondgebied het Koninkrijk der Nederlanden Nederland, Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederlands Nieuw-Guinea noemen van dit laatste gebiedsdeel een aanvulling van de huidige tchrijving van artikel 1 van de grondwet •as daar de heer Oud (Lib.), die ei aan twijfelde of Nederland bezit d« soevereiniteit over Nieuw-Guinea, maai die zich toch afvroeg of juridisch gere deneerd Nieuw-Guinea deel uitmaakt n het Koninkrijk. Het liefst zag de libe rale fractievoorzitter, dat de bepaling ons grondgebied zou vervallen, want het geldt hier toch maar een geografische ischrijving. Daar was de heer Bruin; Slot (A R.) het niet mee eens. Zelfs eei geografische omschrijving van het grond gebied van ons Koninkrijk is hi geven van een rechtsfeit. Opperbestuur De heer Oud opperde de gedachte, dat ien beter kan bepalen dat de Koning het opperbestuur over Nieuw-Guinea heeft. De heer Bruins Slot vond dit geen dui delijker aanwijzing dat dit gebiedsdeel deel uitmaakt van het Koninkrijk, dan de omschrijving van het grondgebied in ar tikel 1 van de grondwet. De heer v. d Goes van Naters (P.v.d.A.) wenste onder scheid te maken tussen de landen: Neder land, Suriname, de Nederlandse Antillen (want landen zijn zelfregerend) en het ge- Venkcutk Mollet vraagt vertrouwensvotum' QOK IN PARIJS vriest het, maar Guy Mollet krijgt last van de politieke hitte. Hij schroeit zijn voeten op de rode regeringsstoof. Moeilijkheden betreffende Marokko en Algerije, pogingen de sub- •idie aan het bijzonder onderwijs af t< schaffen, en dan wil Guy Mollet eer nieuw sociaal-economisch program uit voeren, waarvoor geen geld in de schat kist aanwezig is. De socialisten, Guy Mollets eigen partijgenoten, hebben gedrongen op weg neming van plaat selijke loongeschil- len, op invoering van ouderdomspen sioen en nog veel meer, zodat de pre mier zich daar niet met een „Jantje Leiden" vanaf kan maken Het Franse kabinet heeft hem zelfs gemachtigd, nodig de kwestie van vertrouwen te s len. Zulks naar aanleiding van het debat het geschil, het loon gedurende de vakantie door te betalen tot drie weken. daarbij bedenkt, dat de Pouja- disten voortdurend in de Assemblée ob- itruotie voeren om stemmen geldigverklaring van I verhinderen, is Mollets po; mg aantrekkelijk. Zij hebben campagne voorlopig bereikt, dat de stem ming over het ongeldig verklaren aantal van hun zetels een week t worden uitgesteld. Het i6 de metho diek der communisten, die zij in toepas sing brengen. Obstructie voeren, bijvoor beeld, door aan de lopende band moties te fabriceren, waarin aangedrongen wordt op de verdaging der besprekingen. Drie weken „werkt" de Assemblée belang van de kiezers, maar men zit el kaar nog steeds in de haren over de om streden Poujadistische zetelsl Een ander moeilijk punt vormt de volko men gerechtvaardigde subsidie aan he bijzondere onderwijs. Het zijn vooral de socialisten let wel. Mollets partijgeno de sterke fractie der commu- op afschaffing van deze sub sidie aandringen. Weliswaar heeft men het gevaar in de boezem van het coalitie kabinet voorlopig bezworen, doordat de desbetreffende „wet Barangé" in de As semblée thans niet behandeld zal worden, maar zij die subsidie willen afschaffer, blijven kabaal maken. Duidelijk tekent 1 controverse af tussen de twee politieke broeders, die bij de verkiezingen samengingen, namelijk de links-radicaal Mendès-France en de socialist Guy Mol let. De radicaal Mendès-France is van oordeel, dat Frankrijks wankele econo- he positie de uitvoering van Guy Mollets economische program niet toe laat. Als men mede in aanmerking neemt, dat de Poujadisten o.a. als poli tieke leuze „belastingstaking" proclame ren, dan dreigt het financieel economisch beleid inderdaad een janboel te worden. Franse gezaghebbende bladen zijn dan >k niet zuinig met hun kritiek op het nieuwe kabinet. Guy Mollet zal a.s. dins dag inderdaad aan de Kamer om een ver trouwensvotum vragen betreffende het voorstel tot verhoging van de betaalde vakantie (voor alle arbeiders) van twee tot drie weken. Buitenlandse druk van- Marokko-Algerije, binnenlandse vanwege (to sociaal-economische politiek! biedsdeel (dat wordt bestuurd) Nieuw- Guinea. Minister Beel moest van al 'dez» overwegingen niet veel hebben. De onder linge verhouding tussen de verschillende delen van het Koninkrijk behoort niet li de grondwet te worden geregeld. Het re geringsstandpunt is dat Nieuw-Guinea ook juridisch een deel van het Koninkrijk is. Ook de gedachte van de heer Oud werd door de bewindsman van landse Zaken afgewezen. De oude bepa lingen over het opperbestuur zijn belast met een historische hypotheek. Voor Nieuw-Guinea moeten we die redactie poging van de heer De Graaf (Kath. V.) om de doelstellingen van het regerings beleid t.a.v. Nieuw-Guinea in de grond wet op te nemen een poging, die werd gesteund door de heer v. d. Goes van Naters (P.v.d.A.) werd bestreden door de heren Bruins Slot (A.R.), Lemaire (ex- K.N.P.) en v. d. Wetering (C.H.). Doelstel lingen horen in de grondwet niet thuis Minister Beel ontraadde deze suggestie zeer ernstig. De verwijzing naar de zelf beschikking van de Papoea's moet niet ir onze hoogste wet worden gebracht. Bo vendien is de bevolking van Nieuw- Guinea nog lang niet rijp voor dit zelf beschikkingsrecht. Eventueel is ministei Beel bereid een-formulering in de grond wet op te nemen, dat richtsnoer voor he' beleid is de bevordering van een geeste lijke en stoffelijke welvaart alsmede de staatkundige ontwikkeling van de bevol king van Nieuw-Guinea. Uit deze formu- lernig kan men overigens ook niets anders dan een doelstelling lezen. Prol. Gerbrandy eenling Een der voorstellen van de regering be treft de schrapping van het veertiende hoofdstuk van de grondwet, waa paald hoe de nieuwe rechtsorde tot stand moet komen. Behalve de verhouding sen Nederland, Suriname en de Neder landse Antillen wordt ook bepaald hoe de Unie met Indonesië tot stand moet komen en bijv. dat de Ver. Staten van Indo nesië federatief zullen worden opge bouwd. De regering wil dit hoofdstuk schrappen, omdat het is uitgewerkt. Prof. Gerbrandy (A.R.) was de enige die het stuk nog wilde laten staan. Wat schaadt het of men deze bepalingen wil laten staan? Prof. Gerbrandy verheelde niet dat hij de kwestie Ambon op het oog had. Hij meent nog een houvast te hebben zolang er in onze grondwet iets staat federale Indonesië. De A.R. staatsman groef in het verleden en constateerde dat er ministers zullen zijn die graag dit hoofdstuk willen opheffen. Dat zijn d» ministers, die staatkundig melaats zijn van de hoofdschedel tot de voeten. De grondwetschendingen van na de bevrij ding is er dan ten tonele gevoerd. Prof. Gerbrandy stond geheel alleen. Het meest werd hij nog bestreden door zijn partijge noot, de heer Bruins Slot. In dit hoofdstuk wordt gesproken over de „voorbereiding" en de „vestiging" van de nieuwe rechts orde, zo zeide de heer Bruins Slot. Wat kan dit hoofdstuk nog betekenen, ook al zou het niet uitgewerkt zijn? Ook had de heer Bruins Slot het bezwaar dat in dit hoofdstuk omdat vaak van „zal" wordt gesproken een reeks beleidsnor- den vastgelegd. En dat is juist strijd met de grondwet. Wat schiet m nee op of Nederland naar een grond- kan kijken als Indonesië geen enkel» bepaling van deze grondwet heeft willen ook de mening van de heren De Graaf (Kath. V.), v. d. Goes v. Naters (P.v.d.A.), v. d. Wetering (C.H.) en Oud (Lib.) Als men hoofdstuk 14 niet kan schrappen, dan is het Uniestatuut een eeuwig edict, aldus de heer v. d. Wetering. Dit hoofdstuk heeft vreugde en leed ge bracht, zo zeide de heer Oud. Vreugde: re statuut met de West. Leed: d» ontwikkeling met Indonesië. Stoere taal Alleen de heer v. d. Goes van Na ters (soc.) zocht het in schimpscheu ten. De schrapping vond hij slechts een symbolische zaak. We zijn er laat Dat was geen verwijt aan het Kabinet, maar wel aan die Kamer leden die vroeger zo graag „stoere taal" gebruikten. De soepelheid en de veerkracht heeft ontbroken. De heer Bruins Slot antwoordde daarop zeer terecht, dat de mannen van de stoere taal en het gebrek aan soepelheid nu heel wat minder geschokt kijken naar de Indonesische toestand dan de socialistische heren Goedhart en De Kadt. Minister Beel was zeer teleurgesteld door de redevoering van de heer Ger brandy. Was het Uniestatuut iets anders litwerking van de Koninklijke INCIDENT De Indonesische kwestie kan nog steeds de gemoederen bewegen Toen mi-nister Beel gistermiddag getuigde van ;yn goede trouw en bedoelingen kreeg een vrouw op de publieke tribune, die de debat ten de gehele middag had gevolgd, een hysterische huilbui. „Ik heb Je gewaarschuwd, ik heb je ge schreven", zo schreeuwde zij mi nister Beel toe. „Het is de schuld van de k.v.p." De vrouw werd door de parketwacht weggeleid Zonder verdere onderbreking kon de minister van Binnenlandse Za ken zijn rede voortzetten. rede van 1942? De Unie is in goede trouw tot stand gebracht. „De heer Gerbrandy kent mij toch: hij moet weten dat wij de Unie aanvaard hebben op grondslag ons geweten, met eerlijke bedoelingen de beste voornemens om haar ook na De heer Gerbrandy had gezinspeeld op de aanklacht die destijds tegen de Neder landse ministers is ingediend wegens grondwetschennis. „Minister Beei moeten verhuizen van het torentje het Binnenhof naar het Huis van Bewa ring in de Casuaristraat". zo zeide hij meer scherp dan onvriendelijk. „Ik hoop." aldus het antwoord van minister Beel. ..dat de heer Gerbrandy mij dan als mijn raadsman komt bezoeken De gevolmachtigde minister Pos klaarde ten slotte dat niet-schrapping Hoofdstuk 14 in de West een onprettige Indruk zou maken, want dit is beloofd op de laatste conferentie, waarin het Uni»- statuut is geregeld Prins Bernhard voorzitter Tegen het „verval der westerse cultuur" Prins Bernhard zal van 4 tot 8 med dn Wenen het congres van de Europees- Amerikaanse verenigingen presideren. Hier zal een „verklaring van Wenen" worden besproken, om het verval van de Westerse beschaving tegen te gaan. Onder de ruim honderd Amerikaanse en Westeuropese politici en schrijvers, die het congres zullen bijwonen, bevin den zich de Amerikaanse auteurs Thorn ton Wilder, Herbert Agar, Graham Spry en Barbara Ward, de Franse auteurs An- dré Maurois, ex-minister Bidault. de Zwitserse schrijver Denis de Rougemont, prinses Kyra van Pruisen en bisschop Dibelius. Georges Bidault heeft een ontwerp vei klaring opgesteld. volgens welke „slechts het bewustzijn ven een supra nationale beschaving" de westelijke we reld kan redden. Radio's en platen hier nog steeds te duur? (Van onze parlementsredactie) Vele leden der Eerste Kamer wense (In het voorlopig verslag over de be groting van economische zaken) e verklaring voor de omstandigheid, d naar hun ter ore is gekomen, nog in 1 afgelopen jaar o.a. radiotoestellen grammofoonplaten die in Duitsland het Verenigd Koninkrijk bij de detail handel waren gekocht en waar te lande de douanerechten w taald, goedkoper waren dan voorwerpen, die in Nederland bij de de tailhandel waren gekocht. Verhoging loodstarieven voor zeeschepen (Van onze parlementsredactie) De minister van marine, ir. C. Staf. heeft bij de Tweede Kamer een iverp ingediend tot verhoging loodsdiensttarieven voor zeeschepen. Uit rntwerp blijkt niet in welke mate de regering zich voorstelt de tarieven verhogen. Wel deelt minister Staf dat door de verhoging de totale opbrengst de loodsgelden met pl.m. toenemen. Het is zijn bedoeling de uit-1 eindelijke vaststelling van de tarieven te doen geschieden bij algemene maatregel bestuur. In het thans ingediende ont werp is gestreefd naar de grootst moge- i lijke coördinatie met België. Het ligt voorts in het voornemen van j e minister een vereenvoudiging in het tariefsysteem aan te brengen in die zin. j dat geen onderscheid meer zal worden j gemaakt tussen winter- en zomerdienst j zal worden gedifferentieerd naar de aard (zeil of stoom) van de beloodste chepen. Overigens blijven de grondsla- jen voor het zeeloodsgeldtarief: de diep- gang van de zeeschepen, en voor het j binnenloodsgeldtarief: de diepgang in combinatie met dc afgelegde afstand. „Geen drankmisbruik in j Venlo", aldus B. en W. De gemeenteraad van Venlo heeft giste ren vergaderd over het besluit van de re gering. een verzoek om het aantal drank- rgunningen aldaar' van negpntig op honderd te brengen, af te wijzen. De rege- ;>2 motiveerde haar afwijzing met ïe zeggen, dat het bestaande drankmisbruik verder In de hand mocht worden ge- t en dat de eerder verleende vergun- ningpn niet voor debuitenwijken, zoals de bedoeling lag, maar voor het cen trum zouden zijn aangewend. Volgens het gemeentebestuur an de dertien in 1950 verkregen vergun ningen er tien in de buitenwijken oefend. Van de negentien gemeenten, wa< zoeken om meer vergunningen wai gewezen, was slechts in één het drank misbruik groot. Daarentegen was ere gemeente dan Venlo. waar het aantal processen-verbaal openbare dronkenschap groter ene vergroting van het aantal gunningen toegestaan. ziet u de pakjes Arsenal te voorschijn komen. Want waar gerookt wordt, is Arsenal present. Koninklijk van aroma I Overal... bovenal. super quality Rookt a liever eea filter tip? Neem dan de nieuwe Arsenal King Fnm an dezelfde beproefde kwaliteit! Kruidig, zacht, voortreffelijk! Met of zonder filter dezelfde prijs 85 ct L. D. de Kroon, luitenant-ter-zee 1ste klasse ,is benoemd tot hoofd van de Ma rinevoorlichtingsdienst, als opvolger van wijlen luit.-t.-z. 1ste klas H. J. Noppen. JONGELUI! d« mee aan de grote VAN NELLE JEUGDPRIJSVRAAG Let op de nadere aankondiging In onze advertentie ln dit blad op zaterdag 25 februari a.i. Minister Alger a In 1954 niet meer ongevallen in Nederland dan in België (Van onze parlementsredactie Minister Algera ontkent, dat er (in 1954) in België minder verkeersonge vallen zijn voorgekomen dan in Nederland. Het Tweede-Kamerlid Maenen (K.V.P.) had hem hierover enige weken geleden schriftelijke vragen gesteld. De bewindsman beantwoordt deze thans met een gedocumenteerde uiteenzetting. Hij wijst er op, dat volgens de gege- ens vkn het C.B.S. in 1954 ten gevolge an een verkeersongeval in Nederland 1524 personen zijn overleden. 17.121 zwaai gewond en 13.315 licht gewond. In dat- datzelfde jaar zijn in België als gevolg een verkeersongeval 811 personen gedood, 7126 personen ernstig gekwetst 483 personen licht gekwetst. Er be- echter een zo groot verschil stelling van statistische gegevens tussen België en Nederland, dat deze zonder teer niet vergelijkbaar zijn. Volgens de gegevens van het C.B.S. jn in 1954 ir\ Nederland van het totaal 1524 overledenen 638 slachtoffers plaatse gedood. Het aantal als overleden geregistreerde personen bedroeg dus bijna 2.4 maal het aantal ter plaatse gedoden. n men voor België een zelfde ver houdingsgetal Nieuwe gezant bij Vaticaan is r.k., maar „dat speelt geen rol" Geen sprake van een benoemingsbeleid (Van onze parlementaire redacteur) „De regering heeft de heer F. R. W. H. M. J. graaf de Marchant d' Ansembourg benoemd tot gezant by het Vaticaan. omdat hij de meest geschikte kandidaat De overweging dat de heer De Mar. chant rooms-katholiek is. heeft geen „rol gespeeld", zo deelde minister Beyen gis teren aan de Tweede Kamer mede. naar anleiding van een vraag van de heer Burger (soc.). De socialistische fractievoorzitter vroeg de bewindsman van buitenlandse zaken, rom er geen overleg met het Par lement is gepleegd alvorens over te gaan ;en gewijzigd benoemingsbeleid In zake de Nederlandse vertegenwoordiging bij het Vaticaan". Minister Beyen zeide. dat hem en minister Luns niets van een benoemingsbeleid is gebleken. In totaal hebben we drie gezanten gehad bij het Vaticaan, de heren Regout. Van Nispen tot Sevenaer en v. Weede. Alleen de laatste was Protestant. De benoeming van Graaf de Marchant is dan ook niet gebaseerd, zo vervolgde minister Beyen, op principiële of practische gronden. Bij deze benoeming speelt het al. of niet rooms-katholiek zijn geen rol. De kandi daten hebben wij zorgvuldig in de weeg schaal gelegd en de conclusie was dat Graaf de Marchant de beste was. Alsdoor zonnewarmte worden verkoudheden bij Vader, Moeder en Kind verdreven met land neerkomen op een aantal overlede nen van ruim 1900. In de tweede plaats bestaat in Bel gië en Nederland een verschillende maat staf ten aanzien van de statistische inde ling in de categoriën zwaar en licht ge wonden. „Een politieke bom Breuk in Westduitse liberale partij (V»i rrespondent) Bonn, 23 februari In de hoofdstad van de Westduitse Bondsrepubliek is gisteravond een politie ke bom ontploft: bij een onverwachte partyrevolutie scheidden zestien promi- ente liberalen, onder wie de vier minis- rs in Adenauers kabinet, zich reie Demokratische Partei af met het Dorncmen, een nieuwe party te stichten. DE REDEN De afgescheiden liberalen besloten sze grote stap naar aanleiding van ontwikkeling in de staat NoordrijnJand- Westfalen, waar de F.D.P. in s: king met de socialisten het C.D.U.-kabinet Karl Arnold ten val bracht. De tien „rebellen" zijn de trouwe aanhangers Adenauer, die hierdoor protesteren tegen „de ongemotiveerde regeringswis- ;eldng in Dusseldorp". DE MANNEN Leider van de partijrevolutie ie de Hessische afgevaardigde August Euler, verwoed tegenstander van partijchef Dehler. De voornaamste „rebellen" zijn nister dr. Presusker (woningbouw), mi ster mr. Neumayer (justitie), minister Schaefer (algemene zaken) en vice-kanse- lier Blücher. Verwacht wordt, dat de door andere liberalen zullen wor den gevolgd. Zo regeert Adenauer nu met zes minis ters die geen partij meer achter zich heb- (behalve de vier liberalen handhaaf de Adenauer indertijd ook de ministers Oberlander en Kraft die uit de Vluchte- lingenpartij waren gezet). In de Bondsdag heeft de F.D G. nu nog 34 stemgerechtigde afgevaardigden. Geen flletta Jacobsfilm maar een plaquette Het comité Dr. Aletta Jacobs Film moet tot zijn spijt mededelen, dat er niet genoeg gelden binnen zijn gekomen om het leven van dr. Aletta Jacobs te vervaardigen. menwerking met de gemeente Amsterdam zal het geld nu besteed wor- een plaquette aan te brengen huis van dr. Aletta Jacobs te Amsterdam. Amsterdamse beeldhouwer zal •rk moeten uitvoeren. Stichting stelt onderzoek in Er zijn meer „paranormale genezers" dan artsen in Nederland (Van een onzer verslaggevers) EEN WETENSCHAPPELIJK ONDERZOEK naar de al of niet bestaande bekwaamheden van „paranormale genezers" zal worden ingesteld door de „Stichting inzake het vraagstuk van paranormale geneeskunst en haar maatschappelijke betekenis." Daarin werken personen van vrijwel alle politieke en levensbeschouwelijke groeperingen samen. Doel la bet kaf van het koren te «chel- den, gesteld dat er na diepgaand onder zoek dat 3 a 5 jaar zal duren) inderdaad onder het kaf ook koren wordt gevonden. Men sehat dat er in ons land meer onbe voegde genezers dan artsen sUn Oud-minister mr. dr. J. In 't Veld. voor zitter van de raad van bestuur, heeft ons en ander van de actie medegedeeld. De zenuwarts dr. W. Kat uit Amsterdam gaf toelichting op de technische kant het onderzoek. Gezien de grote trek naar de „paranor maal begaafden" gelooft de stichting, dat het de hoogste tijd is voor deugdelijk tenschappelijk onderzoek. Niet het geven diploma's voor werkelijke paranor male begaafdheid moet hiervan het resul taat zijn, doch, wanneer blijkt, dat e derdaad personen zijn van wie genezende kracht uitgaat, dan zou dat misschien leiding kunnen zijn om voor dezen de oude wet te herzien en wellicht zal de gezonoC Tocti is het zn Boemerangwerper is geen wiskundige waardigs werk „Untergang d< landen'1 verkondigt de Duitse fi Oswald Spengler dat de Austn inboorlingen over een verbluffen tuïtieve wiskundige kennis hebb. schikt, waarvan de uitvinding v boemerang het bewjjs is. Spenglc zelf wel iets van wiskunde afwi zich terdege rekenschap hebben ven van de vele en afwisselende i ■li volgende keer. (NADRUK VERBODEN) medische werefld dan van hun krachten gebruik kunnen maken ln elk geval ral men dan het publiek beter kunnen wijzen op figuren, di» patiënten exploiteren ten koste van hun gezondheid en hun geld. Werkplan Het ligt in de bedoeling, het onderzoek te doen uitvoeren door enkele artsen, geholpen door een aantal medewerkers. Hun bevindingen zullen worden bestu deerd door een curatorium, waarvoor d» stichting verscheidene hoogleraren en an dere wetenschapsmannen wil uitnodigen. Dit gezelschap is nog niet gevormd. Dit onderzoek zal ongeveer f 100.000 per jaar kosten, en gezien het stand punt van minister Suurhoff (sociale zaken) kan men de hoop op over heidssteun wel opgeven. De stichting acht diit onderzoek echter in het belang van het Nederlandse volk en vindt het daarom juist, wanneer het van particuliere zijde wordt gefinancierd. Daarom kan men zich als donateur van de stichting opgeven. In de raad van bestuur hebben behalye medici ook zitting leden van de Eerste en Tweede Kamer (o.a. de heren A. Stapél- kamp a.r.), mr. G. Vixseboxse (c.h.) èn mr. dr. P. J. Witteman (kath.v.), leden van de rechtelijke macht en de professo ren P. L. Selleger, J. R Hooykaas, H. Th. Fischer en W. H. C. Tenhaeff. Het onderzoek Natuurlijk is de stichting zich bewust, dat zij bij haar onderzoek, een expe riment zoals nog nergens ter wereld in deze omvang is verricht, op moeilijk heden zal stuiten. Men moet zelf d« wegen zoeken om te gaan. men zal ook de wetenschap niet dadelijk bereid vin den. de plannen toe te juichen, laat staan uitaten te erkennen, recent sociologisch onderzoek, in Utrecht gedaan, heeft aangetoond, dat daar 25 pet van de gezinnen door mfcg- s wordt geholpen en dat de helft patiënten zich na de behandeling genezen achtten. ACADEMISCHE EXAMENS J„ 33 februari. Ge slaagd voor doet. economic H J. van Zuthem. Kand. wis. cn natuurkunde: J. S. Kuij- ier. Haarlem. Doet. natuurkunde: G. Meijer. Haarlem. GRONINGEN. 33 februari. Geslaagd and godgeleerdheid: H. R. Smid t» TTERDA.M. 34 februari. Geslaagd aanvullend examen (baccalauraat) ffrouw IJ J Klusman. Den Haag; J. Hillcn, Den Haag; J. B. van Beurden, R F. Eindhoven. S. N Groot. P. Kieviet d« Jonge en B Scholten. allen uit Rotterdam. In één nacht Uw handen gaai en zacht Sun balm

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 5