ïlieuioe £riJtsr(je (fimtrcml Fel Nederlands protest tegen contractbreuk Pleidooi voor emigratie van Indische Nederlanders Onverkwikkelijk debat tussen prof. Gerretson en dr. Drees Een voorproefje van de RAI WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58938. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertigste jaargcmg No 10584 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstieken „5tantoasHcf| Is gfiebfeoen tnyn herl In tcgfjcnspoct" Luchtbrug boven de Biesbosch ZIE PAGINA S DE VERSCHEURING VAN DE R.T.C. Hoogst ernstige zaak en zonder een enkel precedent DE NEDERLANDSE REGERING acht de opzegging van alle overeen komsten der Ronde-Tafel-Conlerentfe een hoogst ernstige zaak. aldus heeft de woordvoerder van het Nederlandse ministerie van buiten landse zaken verklaard, toen hij bevestigde, dat de Indonesische zaak gelastigde gistermorgen ten departemente een nota heeft overhandigd waarin de Indonesische regering mededeelt, zich riet meer gebonden te achten aan het uniesiatuut en de daaraan gehechte overeenkomsten en briefwisselingen. De eenzijdige onttrekking aan plechtig aangegane overeenkomsten als deze. welke in 1949 ter Ronde Tafel-Conferentie werd gesloten met medewerking van de commissie der Verenigde Naties voor In donesië, Is zonder precedent in het inter nationale verkeer in vredestijd en levert een slecht voorbeeld aan de wereld. De®e redhteschennis door Indonesië tref: de Nederlandse regering bijzonder, omdat de vertegenwoordigers van dat land laat stelijk nog tijdens de conferentie de na druk plachten te leggen op de noodzaak voor beide landen elkander vertrouwen te schenken. De eenzijdige verbreking van de unie band is ook daarom niet gerechtvaardigd waar Nederland steeds bereid is geweest en nog steeds genegen is in gemeenschap pelijk overleg met Indonesië een over eenkomst te sluiten voor een andere grondslag der onderlinge betrekkingen. Het in 1954 gesloter* protocol tot af schaffing van de unie en daarmede samenhangende overeenkomsten en de be reidheid om bovendien een regeling te treffen ter vervanging van de financieel- economische overeenkomst, waarvan in Genève werd blijk gegeven, tonen duide lijk aan, dat een Indonesische regering, die terzake werkelijk overeenstemming met Nederland zoekt, deze ook kan vin den, aldus de woordvoerder. Volgens welingelichte kringen te Dja karta Stemt Soekamo in met de opzeg- De Indonesische nationalisten en com munisten hebben geprotesteerd tegen het bevel van het kabinet om te vlaggen in verband met de opzegging der R.T.C.- overeenkomsten aangezien het kabinet het volk niet vertegenwoordigt. Japan op het vinketouw De Japanse handelsraad Nagata heeft te Djakarta verklaard, dat de opzegging van de financieel-economische overeenkom sten met Nederland door Indonesië van groot belang is voor Japan. Dit besluit heeft reeds de aandacht van handelskrin gen in Tokio getrokken. Niet alleen Japan maar ook andere landen zouden nu de gelegenheid hebben onbeperkt met Indo- nesië handel te drijven. (Indonesië heeft reeds een reusachtige onbetaalde handels schuld aan Japan, waardoor de handel geremd wordtl. Drie kinderen bij brand ernstig gewond Drie kinderen (vier, zes en zeven Jaar) van het gezin Bakhuys aan de Prins Hen- dnikweg in Putten werden ernstig gewond, nadat zij in een onbewaakt ogenblik petro leum hadden gegooid op een kolenberg, waarvan hun moeder even later kolen in de kachel stortte. Er ontstond een steek vlam en de ikinderen kregen zware brand wonden. Gisteren is de boerderij van boer Ten Brirtke in Westendorp, bij Varsse-1 veld. geheel afgebrand. Vee en inboedel i konden worden gered. De boer was v> Een boerenwoning aan de Bosweg E r m e 1 o, bewoond door het gezin Jan sen, ging gisteravond geheel in vlammen op. Van de inboedel kon niets worden ge- red. Vermoedelijke oorzaak Is kortslui- Kolendamp vergiftiging Bejaard echtpaar om het leven gekomen Het bejaarde echtpaar M. van den Berg- Bruere uit Rietveld bij Woerden, is door kolendampvergiftiging om het leven komen. De 73-jarige man was ziek, de vrouw sliep in een ander bed in dezelfde De bakker, die zaterdag belde, kreeg geen gehoor en verschafte zich toegang met een loper. Hij vond beide me bewusteloos op bed liggen. In het ken huis in Woerden is de vrouw reeds zaterdag overleden; de man stierf giste ren. Vermoedelijk heeft de vrouw vrij dagavond de kachel bijgevuld en te ve: dlchtgezet, waardoor vergiftige dampen zijn ontstaan. poration Works" heeft bekend gemaakt, dat het een toestel van „weergaloze be trouwbaarheid heeft vervaardigd luchtbombardementen. Het toestel Ifjkt enigszins op de elektronische reken machine, maar is veel lichter en kan in een vliegtuig worden gemonteerd. Volgens de bekendmaking zal het toe stel het vliegtuig naar de juiste plaats geleiden wanneer het voorzien is van de benodigde gegevens zoals de snelheid van het vliegtuig, do hoogte en het gewenste Achter het behang NSB-ers verstopten hun attributen PEN ijverige behanger verwijder- de dezer dagen van een huls aan de Leidsegracht in Amsterdam het oude behamg, om dit door vAeuw te vervangen. In een ruimte tussen het tengel- wenk ontdekte hij echter tot zijn verbazing, drie uniformen van de voormalige W.A., drie koppelrie men. twee uniformpetten, een zwart overhemd, een geladen revol ver, vier dozen patronen, een dolk mes, een N.S.B.- en een haken- kruisvlag, drie nazistische boeken, een aantal foto's en lidmaatschaps kaarten van de voormalige N.S B ten name van de vroegere bewoners van het huis. De politie heeft de vondst in be slag genomen en zal het onderbren gen in een archief met dergelijke attributen als een herinnering aan een rampzalige tijd. Een draagbare televisiecamera (gewicht ongeveer 25 kg) is ont worpen voor de velddienst bij het Amerikaanse leger. Hiermee kun nen vooruitgeschoven posten vij andelijke bewegingen „doorsei nen" naar het scherm op het hoofdkwartier. Vier getuigen terug uit Djakarta Schmidt gedraagt zich nog steeds als officier Opnieuw zijn vier Nederlanders, die in Djakarta als getuigen zijn gehoord, dit maal in het proces tegen de Nederlander Schmidt, op Schiphol uit Indonesië aan gekomen. „Mr. Van Empel houdt nog steeds ver blijf bij het hoge commissariaat, waar me vrouw Bouman dikwijls contact met hem opneemt", zo vertelde bij aankomst op Schiphol de heer H: J. Leebeek uit Hui- (N.H.), die jaren geleden een collega de heer Schmidt is geweest, in de tijd dat deze werkzaam was op het kantoor Denis te Bandoeng. Bovendien heeft Schmidt in Bandoeng bij hem Ingewoond. „Hij houdt zich goed en ik mag zeggen, hij gedraagt zich nog steeds als officier". De anderen waren de heer B. J. Heynén uit Zutfen, vroeger luitenant-adjudant van het KNIL, de heer E. Luning uit Rot terdam en de heer Th. Meyer uit Amster dam, die de chauffeur van de heer Schmidt is geweest. Deze vertelde geen prettige ervaringen bij het verhoor te hebben opgedaan. De landrechter had verschillende stekelige opmerkingen te gen de getuigen geuit. „TV-kijker moet zelf maar betalen" Prof. Hellema (a.r.) en de heer Wende- laar (lib.) betoogden gisteren in de Eerste Kamer dat het niet op de weg ligt van de staat, de televisie te bekostigen. Er moet bezuinigd worden en wie zich de luxe van een TV-toestel wil permitteren, moet dan zelf maar betalen. Het is te gek dat zijn medeburgersbelastingbetalers ervoor moe ten opdraaien. De heer Broeksz (soc.) en minister Cals sloot zich daarbij aan zeide dat om de kijkers gaat, maar om de ontwikkeling van een eigen elektronische Industrie. De televisie kan misschien hin de tien jaar zichzelf bedruipen. Er is Nederlands cultureel belang mee ge- Cyprusimpasse Nikosia, 21 februari. De kwcstie-Cyprus, waarover de laatste weken onderhandelingen werden gevoerd I tussen gouverneur Harding cn aartsbis schop Makarios, is in een impasse ge- aartsbisschop verwierp vandaag de Britse voorstellen voor de toekomst van het eiland. Bovendien verlangt hij een al- gemene amnestie voor alle politieke ge- vangenen en gedetineerden. De ethnarchische raad van de Grieks-1 orthodoxe kerk verklaarde zich met werping akkoord. De deur is open r een nieuwe, ongekende golf van tegen de Britten, tenzij Londen spoe dig met nieuwe voorstellen komt en sluit tot een algemene amnestie. De verzetsorganisatie Eoka maakte be kend,, een Brits soldaat als gijzelaar vast jte houden; de soldaat zal worden gedood als de Britten zoals aangekondigd is een jonge verzetsstrijder ophangen, j De moeder van de Britse soldaat heeft zich tot koningin Elizabeth gewend met j het verzoek, het leven van de ver man (en daarmede het leven van haar I zoon) te redden. Mr. B. W. Haveman in Genève „Het nadeel van een mooie huidskleur" BIJ HET comité voor Europese emigratie heeft mr. B. W. Ha veman er op aangedrongen de belem meringen voor emigratie van Indonesië afkomstige Nederlanders op te heffen. „Deze mensen", zo zeide de Nederland se regeringscommissaris voor de emigra tie, „hebben een geheel Europese opvoe ding gehad en zijn in hun gedragingen en inzichten niet te onderscheiden van mij of mijn landgenoten. Alleen hebben zij het nadeel van een mooie door de zon gebruinde huidskleur". De gedwongen terugkeer van Neder landse onderdanen plaatst Nederland voor het grote probleem van hun migratie de ontvangende landen. Weliswaar zijn duizenden Nederlanders naar Indo nesië gegaan, maar het aantal dat In donesië verlaat en naar Nederlad komt, is veel groter. Het verschil, nog beperkt door gebrek aan scheepsruimte, bedraagt jaarlijks 19.000 personen. zou de Immigratielanden, die tegen- deze kleine groep bevooroordeeld villen vragen hun houding te wij- Gaskachel in auto werd jongeman fataal De achttienjarige E. de Vries, die zater dag tezamen met de 27-jarige K. H. d« Vries bewusteloos werd aangetroffen xn de cabine van een vrachtauto aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam, is gis teren in het ziekenhuis overleden zonder >t bewustzijn te zijn gekomen. De mannen hadden de nacht ln de abine doorgebracht en voor verwarming sn Butagaskacheltje aangestoken. ZIJ 'erden door uitstromend" gassen be dwelmd. De toestand van K. H. de Vrie». die nog in het ziekenhuis ligt, is redelijk zlgen", zo zei de heer Haveman tot -de afgevaardigden in het comité, dat giste ren in Geneve vergaderde. „Het betreft hier betrekkelijk kleine aantallen, van geen enkele Invloed kunnen zijn op het immigratieprobleem in zijn geheel. En het is heel hard, dat wjj, die dage- iyks denken en spreken over de vrije wereld, in de praktijk niettemin bevoor oordeeld zijn". „Wij eten Nederlanders," is de welkomstgroet, die de Indonesi sche minister Sumitro (foto hier naast) ontving, foen hij na de de mislukking der conferentie te Genève in Djakarta terugkeerde. Sumitro, die voor enkele jaren het beruchte Foxcontract tekende en de welvaart van Indonesië voor enkele tienduizenden dollars ver kocht, werd gekroond met een tropenhelm, waarop men een verwensing aan het adres der Ne derlanders kon lezen. Op het bord achter zijn hoofd stond: „K.M.B. betékent wij eten Nederlanders." I Op de foto boven ziet men Su mitro enkele ogenblikken, voor dat hij op een open vrachtauto werd gehesen om een rondrit door Djakarta te maken. Op het span doek staat de opwekking voor Bung Mitro, broertje Sumitro, om aan de Nederlandse voorrechten een einde te maken. Op een klei ner doek is de aansporing K.M.B. te lezen, om dè Nederlanders te nuttigen. Een persoonlijke vete Kamervoorzitter moest tweemaal ingrijpen (Van onze parlementsredactie T~\E BEHANDELING van de (naar vorm en inhoud) zo bescheiden begro- -L* ting van algemene zaken is gistermiddag in de .Eerste Kamer aan leiding geworden tot een fel en onverkwikkelijk debat tussen de minister president dr. Drees, tevens minister van algemene zaken, en de c.h. afge vaardigde prof. dr. F. C. Gerretson. Onverkwikkelijk, omdat hier een persoonlijke vete werd uitgevochten. De controverse tussen de minister president en de Utrechtse oud-hoogleraar is geen geheim, maar nog nooit tevoren traden de -tegenstellingen zo duidelijk aan de dag als juist gisteren. Met witte, ver trokken gezichten stonden de beide be jaarde heren tegenover elkaar. Een en ander ging gepaard met heftige gesticu laties en vuistslagen op de regeringstafel. Voorzitter Jonkman moest tot tweemaal toe ingrijpen teneinde de „discussie" weer enigszins in parlementaire banen va Aanleiding tot deze redetwist t trouw uw wantrouwen, het bedriegt vaker dan anderen bedriegen". Prof. Gerretson zeide „in geschriften' nog op deze kwestie te zullen terugko men. „De minister-president is een mees ter in het langs de dingen heenpraten", aldus de hoogleraar, die zjjn repliek be sloot met een verklaring van (ongeveer) deze inhoud: „De minister-president noemt rnjj een dichterlijke fantast. HU Is zelf géén dichter, maar dicht mU des niettegenstaande doorgaans dingen toe. waartegen ik geen bezwaar zou maken, als re niet van zo kwaadaardige aard «ouden z(Jn. Dit is het laatste woord, dat vorig jaar gemaakte (en inderdaad rbeinip I volksvertegenwoordiger Gerretson over Oostenrijk komt in de Raad van Europa Wenen, 21 februari. Oostenrijk wil toetreden tot de Raad van Europa; de kabinetsraad keurde van daag met algemene stemmen een desbe treffend regeringsvoorstel goed. Het vre desverdrag (1955) verbiedt slechts het lid maatschap van militaire organisaties en de Raad van Europa valt daar uiteraard buiten, aldus een regeringscommuniqué. Hertogin van Windsor bekent JN HAAR lang vertraag de autobiografie, waar van het eerste gedeelte nu is gepubliceerd in het pas verschenen nummer McCall's Magazine, schildert de voormalige Wallis Warfield, nu de hertogin van Windsor, zichzelf als onvoorbereid ongewapend" i gens met de onstuimig heid van een lawine, was ik onvoorbereid en onge wapend, „Niets, dat ik tevoren had geweten of geleerd, scheen op mijn nieuwe liefdesverhouding koning Edward VIII Engeland werd ver haast en schrijft: „Tamelijk laat in het leven (in 1936) vond ik mijzelf niet alleen ver liefd maar bemind zoals inig moderne vrouwen it zouden kunnen ver wachten bemind te wor den, met een verheven troon als inzet en. een itgestrekt imperium in gisting. En dat terwijl de meest verborgen bijzon derheden van mijn voor heen onopvallend be- i een terugslag had den tot in de vier uit hoeken der aarde Toen deze buitengewo- e gebeurtenissen over ij) kwamen. langzaam anvankelijk en vervol- Een Interessante opmer king in het eerste hoofd stuk van haar autobiogra fie onder de titel: „Dit is m\jn lezing van de ge schiedenis", is haar be kentenis, dat zij zelden uitkeek voor zij sprong: „Voor mij is alles al tijd eenvoudig een kwes tie van terechtkomen ge- omstandigheden van toe passing te zijn. Ik stond geheel alleen en zonder verdediging in het een- werden fouten gemaakt, door mü en door anderen, die ik misschien had kun nen beïnvloeden als het contact en het begrip niet hadden ontbroken. „Had ik mijn zin ge kregen, toe. te elfder ure eindelijk volledig be grip in mi) daagde, dit verhaal zou een ander slot hebben gehad, in dien het tenminste nog geschreven had kunnen morden' gen voor men goed heeft uitgekeken. Het schijnt dat de vrou wen, geheel afgezien van andere verschillen, kun nen worden verdeeld in twee groepenzij die na denken en zij die altijd naar verontschuldigingen voor haar niet-naden- ken zoeken. Ofschoon ik wel zou willen dat het anders was. plaatst het verloop van mijn leven, nu ik voor het eerst heb getracht het in zijn geheel te zien. mü in de tweede cate gorie. En ik zie nog iets andersdit is. zo niet persoonlijke tragedie dan toch mtfn voortdurende dwaasheid geweest vleiende) opmerking van dr. Drees het adres van prof. Gerretson. De premier had de c.h. afgevaardigde een „kwaad aardige fantast" genoemd, omdat laatst- genoemde voor da parlementaire enquète- edalijke gronden (t.w. enkele kramtemberichten en een brochure) ■schillende prominente bewindslieden zou hebben beschuldigd. De heer Gerret son riep de premier gistermiddag voor deze insinuatie ter verantwoording en hij deed dit op de bekende krachtdadige wijze. Dr. Drees was zichtbaar geërgerd. De heer Gerretson is een gevoelig man, althans waar het hemzelf betreft. Dat hij maar al te vaak anderen krenkt, ontgaat hem blijkbaar volkomen", aldus de pre- I dit onderwerp tegen de minister-president zegt". (Men zie ook pag. S) Nu al een maand sneeuw en ijs NA VIER WEKEN duurt de koude nog steeds voort. Noord-Scan- dinavië meldde vanochtend plaatse lijk dertig graden vorst, Oost-Polen twintig graden. Een vrij krachtige oostenwind maakte de koude (Eelde 14 graden onder n-ul, Ypenburg 8 met als nachtelijk minimum 10) buiten gewoon doordringend. Daarentegen was het vanochtend op Groenland zestien graden boven nul, voornamelijk onder invloed van warme lucht uit de Azoren, die door zuidelijke en zuidoostenwinden in deze richting wordt gebracht. Zeven IJsbrekers en sleepboten hebben gisteren het ijs op de Lek tot Vreeswijk gebroken, waardoor enkele tankschepen op het Amsterdam-Rijnkanaal, dat nog steeds bevaarbaar is, konden worden ge- De twee Domini's die het contact onder houden tussen de vliegbasis Leeuwarden en de eilanden Ameland, Terschelling, Schiermonnikoog, Vlieland en Rottum hebben gisteren een nieuw record bereikt. Er werden tweeduizend kg post, tweehon derd vijftig kg vracht (voornamelijk buta- gas) en eenentwintig passagiers van en naar de eilanden vervoerd. Dit ondanks buitengewoon slechte weersomstandighe den. zoals dikke mist en zware sneeuwval. die het noodzakelijk maakte de vleigvel- den herhaaldelijk schoon te maken. Terwijl gisteren de bootverbinding van Den Helder met Vlieland en Terschelling werd hersteld, is Ameland hiervan nog steeds verstoken. De veerboot Ameland- Holwerd is reeds drieëntwintig dagen uit de vaart. De verbinding tussen de dorpen op het eiland zelf, die zondag door de zware sneeuwval werd verbroken, is her steld. Duizend soldaten van het garnizoen Nij megen hebben gisteren de hoofdwegen tussen het station en het centrum van de itad sneeuwvrij gemaakt. Zon der parachute De 30-jarige Amerikaanse piloot Pete Barrtweöl vond het in de cock pit van zijn in lichterlaaie staande eportvlaegbuig toch wel wat al t« waren worden, en daarom klom hij naar bui-ten en hanteerde van de vleugel af de stuuiknuppel met één hand, tot dot hij de hoogte van het toestel geschikt achtte om veilig naar beneden te kun-nen springen* Hij waagde de sprong, toen hij negen meter boven grond was. Het kostte hem slechts enkele blauwe Het toestel! stortte een paar hon derd meter verder meer en gmg geheel in vlammen op. Ongehoord Hij herinnerde aan de aanval van prof. Gerretson op minister Kernkamp. Deze •ngehoorde bejegening van een partij genoot is kenmerkend voor de wijze, waarop de c.h. afgevaadigde in het open baar meent te moeten optreden. Voort durend probeert hij de „kwade" bedoe lingen van anderen in het daglicht te stellen, of het nu de praktijken van zit tende of reeds overleden bewindslieden betreft. Zijn beschuldigingen voor de enquête-commissie heeft hij niet kunnen bewijzen. Het is niet waar, dat hij om een objectief onderzoek heeft gevraagd, zo zeide de minister-president, die, toen prof. Gerretson hem wilde onderbreken, vol ledig zijn zelfbeheersing verloor en woe dend uitriep: „Als u denkt mij te kunnen intimideren, dan hebt u de verkeerde u". Aan het slot van zijn tirade gaf hij de heer Gerretson de raad: „Wan- Reorganisatie van het leger Vliegende noodbrigade in Engeland (Van 1 correspondent) Landen, 21 februari Binnen afzienbare tijd zal Engeland be schikken over een krachtige, met vlieg tuigen en gelelde projectielen uitgeruste •liegende Gemenebestbrigade, die dag nacht gereed zal staan om uit te vliegen elke plaats in het Britse Gemene- waar onrust heerst of een opstand dreigt; De brigade traint zich al in Schot land. Dit is meegedeeld in een memoran dum van het ministerie van oorlog. De oprichting van deze vliegende bri- gade Is onderdeel van een grondige reor ganisatie van het leger. Vóór april 1957 zullen de staande troepen worden terug gebracht van 400.000 tot 370 500 man. Het leger zaïl worden gesplitst in hypermodern •apende, zeer bewegelijke eenheden, getraind zullen worden voor atomische oorlog. Andere punten uit het memorandum: de ,te logge" pantserdivisies zullen opgaan n infanterie-eenheden, die permanente iteun krijgen van middelzware artillerie. Nog dit Jaar zullen de oefeningen begin net het Amerikaanse gele-ide projec tiel Corporal en de siielle Britse pantser- ?n Saladin. Directeur vrijgesproken. De 47-jarige directeur van een uitgeverij van vak bladen in Enschede. R. B.. is. omdat het bewijs niet geleverd werd geacht, vrij gesproken van smaad. In zijn blad had ewaarschuwd tegen „unfaire prak tijken" van vertegenwoordigers van een (concurrerend) Voorburgs drogistenblad. Varia. Op de stand van Mercedes Benz op de R.A.I., die morgenmiddag ge opend wordt, heeft men een kleine racehaan aangelegd voor het tonen van enkele nieuwe modellen. Winter eiste reeds 753 doden in Europa LONDEN, 22 februari Als gevolg van de koude, direct of in direct, zijn tot nu toe in Europa minstens 753 mensen om het leven gekgmen. Dit cijfer wordt door Associated Press als volgt gespecificeerd: Frankrijk 185, Italië 100. Turkije 72, Joegoslavië 70, Engeland 55, N e d e land 49, Denemarken 40, Duitsland Griekenland 30, Oostenrijk 22, Spanje 21, Zweden 20, Portugal 17, België 13, Zwit serland 12, Noorwegen 9 en Polen 4. Intussen hebben de Amerikaanse bassadeurs in negentien Europese landen (waaronder vier achter het IJzeren Gor dijn) opdracht gekregen, een lij te stellen van de hulp die deze landen nodig hebben als gevolg van de strenge winter. Ook Nederland behoort tot d< landen dia hulp krijgen. Zestig arbeiders die op de top van d< •00 meter hoge berg Puig Mayor (Major ca) bezig zUn met de bouw van een Anie ns radarstation zUn door onver- t zware sneeuwval van de buiten wereld afgesneden. Z(J verkeren In be narde omstandigheden. Reddingsploegen :Un naar de top onderweg. Minister Suurhoff over het Stichtingsconflict Minister Suurhoff heeft de vertegen woordigers van werkgevers en werkne- die in de Slachting van de Arbeid zijn vertegenwoordigd, uitgenodigd het geschil m deze 6tichting morgen met hem bespreken. HET WEER IN EUROPA Aberdeen Dublin Londen S 2 vindstil i 1 vindstil WEERBERICHT Weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend droog. Matige tot strenge vorst. Aanvankelijk nog af en toe vrij krachtige, overigens matige oostelijke wind. (Op gemaakt te 11.15 uur). ZON EN MAAN Zon 7 4318.09 Maan 16.10—5.54. Op 26 februari volle maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1