Nederland-België op Houtrust dubbele Belgische zege jacht met pijl en Betere selectie ran herenteam dringend noodzakelijk Hoge opsprong - geen hoge ogen Hier heerst 'ASPRO' Britse profs moesten alleen het veld weer in AANGEDANE KEEL Carol Heiss verdrong rivale Tenley Terlouws eerste nederlaag tegen Keiler 4 MAANDAG 20 FEBRUARI 1356 BASKETBALL (Van onze basketballmedewerker) DE INTERLANDBASKETBALLWEDSTRUDEN tussen dr dames- en herenploegen van Nederland en België in de Houtrusthal te Den Haag zijn geen Nederlands succes geworden. De dames brachten het er nog het beste af: zij verloren eervol met 51-44. De heren waren zeker een klasse minder dan hun Belgische tegenstanders. De uitslag 35-71 had dan ook nog hoger kunnen zijn. Bij de Nederlandse dames was slecht schie ten wel de voornaamste oorzaak van de nederlaag. Wanneer onze ver tegenwoordigsters bv. alle toegewezèn strafworpen hadden benut, zou er een Nederlandse overwinning uit de bus gekomen zijn! De Nederlandse coach Brandt stuurde de dames Bloemsa. Fronczek, Van Petten Koper-van Es en Remeyer-Van der Velde als eerete 5-tal in het veld. Zijn Belgische Collega Verswij vel zpcht hiervoor de dames Goessens, Van Geert, Vanderhei- den. Claes en Tubbax uit. Onmiddellijk begonnen de gasten een behoorlijk offen sief. waarbij vooral mej. Claes blijk gaf over en goed schot te beschikken. We zege alsnog binnen te halen kwam met het consigne van de Nederlandse coach om man-to-man te gaan spelen: jammer, dat dit niet veel eerder gebeurd was! Het ging tenminste een heel stuk beter, dan met de slecht uitgevoerde. 2—1—2 zone. Bep van Petten doelde nog 2 maal'en ook Rietje Tit, Gientje Fronczek en mej. Bloemsma wisten punten op het sco- rlngsbord te brengen. Helaas te laat! De die ook maa- een ogenblik stil stond, ongelooflijk goed afvangen onder basket de reus Chavagnel en vallen waar „kracht" achter zat. En ten slotte nog een feilloos schot. Jean Crick i in een periode van enkele minuten bijna niets! Zo sleepte deze zeer eenzij dige wedstrijd zich naar het einde toe. Nederlandse uitblinkers? We zouden er geen als zodanig willen betitelen al von- we Koemans zeker niet slecht. Hij „durfde" ten minste af en toe. Maar het wordt wel tijd. dat de B.T.C. u eens breekt met de gewoonte het Ne derlands team hoofdzakelijk uit Araster- ners samen te stellen. In Haarlem en Haag kunnen we U enkele spelers ijzen, die in dit Nederlandse teai beslist hadden uitgeblonken Laten w lot slot de uitslag niet vergeten: 3571. Jud'oieam tegen België Ya een te Utrecht gehouden selectie is het judoteam, dat op 3 maart te werpen in de landenwedstrijd tegen Bel- al aantreden als volgt samengesteld; A. Geesink (Utrecht), Heesink (Eindhoven), an de Dolewaard (Utrecht), C. de Waal (Utrecht) en O. Dadema (Hilver sum). Als technisch leider van de ploeg treedt op G. Koning uit Amsterdam Tekoit aan leiders remt gymnastiek-beweging De kring Brabant-Zeeland van het Ned. Christelijk Gymnastiek Verbond heeft za terdag te Bergen op Zoom zijn jaarver gadering gehouden onder leiding van de heer Luijk uit Goes. Medegedeeld werd dat wegens omstandigheden dit jaar de gewestelijke bondsdag niet zal worden gehouden, doch eerst in 1957 te Eind hoven. Het bestuur werd met 2 leden uitge breid om ook midden- en Oost-Brabant daarin vertegenwoordigd te hebben. Voor Oost-Brabant werd benoemd de heer Seljffert uit Eindhoven, terwijl Waalwijk log een bestuurslid zal aanwijzen. De heer A. Kuijvenhove uit Vlissingen werd tot bestuurslid gekozen. Bij de besprekingen kwam naar voren, at een tekort aan leiders de oprichting an nieuwe protestants-christelijke gym nastiekverenigingen in belangrijke mate In September zullen we daarom twee leiderecursuesen aanvangen, een te Eindhoven en een te Bergen op Zoom of Goes. 1J.H.C. won met 113 van Bad Nauheim IJHC Den Haag heeft de ijshockeyclub Bad Nauheim zaterdagavond met 113 verslagen. De tussenstanden waren 6—1, 31. 21. De Nederlanders speelden met vier Canadezen in hun gelederen en wa de Duitsers ver de baas. Hun doelpun- werd gemaakt door "Laliberté (3), Zu- kiwski (3), Gelinas (2), Klein (1) en Hen- drix (1). Het elfde Nederlandse doelpunt werd gemaakt door de Duitser Elohler, die de Puck in eigen doel schoof. Een fraaie opname van een hoge opsprong van een der Nederlandse basketballers in de wedstrijd tegen België, welke zaterdagavond in de Houtrusthal in Den Haag werd gespeeld. De Belgen wachten met span ning het resultaat van de worp af; wat in de gehele wedstrijd niet groot was: de Nederlanders verloren met 35-71, de damesploeg met 51-44. Gezondhéd.^ Als U er voor zorgt, dat er altijd een pakje 'ASPRO' in Uw medicijnkastje ligt, behoeft U niet bang te zijn voor ver koudheid, griep, hoofdpijn of rheuma- tische aandoeningen in Uw gezin. ASPRO tegen GRIEP - VERKOUDHEID HOOFDPIJN - KOORTS RHEUMATISCHE AANDOENINGEN KEELPIJN KIESPIJN - NERVOSITEIT. rilling? Pijn? Een opkomende koorts? Geen nood. Twee'ASPRO'tabletten, met war water of melk ingenomen, en de verkoudheid is voorkomen, de hoofdpijn of zenuwpijn gestild en de koorts gezakt. Bakker wint „Holland- V eneüë-weds.rijd" Achtenvijftig schaatsenrijders hebben deelgenomen aan de in de kop van Over ijssel gehouden „Holland-Venefcië-wed- strijd" over een afstand van 50 km. Win naar werd Bakker u-it de Yhorst, de tweede plaats was voor Brinksma (Oos- terwolde). de derde voor Beugelink (Os- senziji), de vierde voor Van Bezoen (De Yhorst) en de vijfde voor Rozendal (IJ6- selmuiden). Ongeveer 2500 toerrijders verschenen jn de start voor de toertocht. Slechts »n enkeling heeft de rit niet kunnen uitrijden. Wereldrecord 440 yards weer verbeterd Voor de tweede maal in twee dagen verbeterde de Australische zwemster Lor- Crapp het wereldrecord 440 yards vrije slag. Zij liet nu 5 min. 5.9 sec. voor oh afdrukken, een tijd waarmede zij het Australische kampioenschap verover de. Een dag tevoren maakte zij in haar reeds een tijd van 5 min 6.7 sec. Het officiële wereldrecord staat op naam Mary Kok gemaakt te Londen lin december 1955 met 5 min. 7.2 sec. Een maand na de prestatie van on-ze landge note bracht Lorraine Crapp dit record terug tot 5 min. 7 6ec.. maar deze tijd is nog niet erkend. Engelse bekercompetitie De uitslagen van de wedstrijden, ge speeld voor de vijfde ronde van de En gelse bekercompetitie, luiden: Charlton AthleticArsenal 02, Doncaster Rovers- Tottenham Hotspur 02, EvertonChel- 10, Manchester CityLiverpool 00, Newcastle United—Stoke City 21, Shef field United—Sunderland 0—0, West Bromwich AlbionBirmingham City 01, West Ham UnitedBlackburn Rovers 0—0 De vorst en de sneeuw hebben niet kunnen verhinderen dat vrijwel alle En gelse profs zaterdag hun partytje heb ben moeten spelen; slechts de spelers van Norwich City en Walsall kregen vrh'af, aangezien de scheidsrechter het terrein van Norwich niet geschikt achtte voor een ontmoeting tussen deze clubs. Manchester United, leider van de eer ste divisie, heeft de punten van Wolver hampton Wanderers niet cadeau gekre gen. Twee doelpunten van Tommy Taylor brachten Manchester de zege. Wellicht had de strijd een ander aanzien gekre- wanneer Johnny Hancocks de straf schop, toegekend aan de „Wolves" bij de stand 10, had benut. Manchester United heeft nog steeds een voorsprong van 6 punten op Blackpool, dat de tweede plaats bezet. Wel versloeg de club van Stanley Mat thews Luton Town met 32, doch hun achterstand van 6 punten op de leiders konden de runners up niet verkleinen. Onderaan de ranglijst kwam echter weJ ;n wijziging. Huddersfield Town, sedert geruime tijd drager van de rode lantaarn, schoof, dank zij een knappe 10 zege op Burnley, een plaats op en thans sluit Aston Villa de rij. Albert Quixall was bij de wedstrijd Sheffield WednesdayBristol City de grote man. hij scoorde twee maal voor de thuisclub, die zich daardoor steviger op de eerste plaats van de tweede divi- nestelde. Swansea Town en Bristol 'City, tweede en derde in deze klasse, verloren namelijk, terwijl Bristol Rovers, dat de vierde plaats bezet, niet verder kwam dan een gelijkspel. De 51 overwinning van Grimsby Town i dé wedstrijd tegen Oldham Athleti maakte dat eerstgenoemde club de lei ding in de derde divisie noord behoudt Middenvoor Bob Crosbie doelpuntte driemaal, nadat hij zich eerder de weel de had gepermitteerd een strafschop te missen. TERUG NAAR DE OUDE TIJD noteerden voor haar b.v. 2 bijzonder mooie afstandschoten. Ook de „Otanje- hempjes" hadden goede kaneen gekregen. Mej. Bloemsma maakte goed gebruik van haar lengte, maar wanneer het op doelen aankwam, liet de afwerking heel wat te wensen over. Beter ging het in de Neder landse ploeg toen mej. Wetter in het veld kwam. Haar veldspel was niet daverend, 'n beetje week. wat bang zelfs maar haar schot was best. En door haar en door de vinnige n*vr. Tit haalde Neder land aard-ig op. Het werd zowaar 1620. Begië vroeg op dit ogenblik een wissel: mej. Raiez verving mej. Tubbax. die wat onder de verwachting was gebleven. Even nog ging de strijd gelijk op. Mej. Wetter en mevr. Tit scoorde beiden nog een maal: 20—24, maar toen liepen de gasten door de dames Claes en Van Geert uit. De rust kwam met 2232. Het publiek had nog wat hoopMaar steeds al6 de Ne derlandse meisjes inliepen, kwam België terug. Dat zagen we n-a rust ook weer Onze zuiderburen liepen in de eerste tien minuten na dust weer uit tot 26—41. Goed spel van Margriet v. Geert legde hiervoor do basis. Toen was het weer de beurt ®an de onzen. Bep van Petten toonde ein delijk haar goede vorm en scoorde 3x echtereen. Jammer was. dat mevr. Koper In deze periode slecht op dreef was. Slor dig plaatsen van haar speelde de Belgen keer op keer de bal in handen. De laatste minuten wogen de partijen aardig tegen elkaar op met misschien een heel licht Nederlands overwicht, vooral omdat mej Bloemsma de ring nu beter kon vinden. Een laatste vertwijfelde poging om de Za verzachten da met beproefde, keel-verzach* tende bestanddelen van Vicfcj VapoRub! Doeltreffend! Heerlijk! V/ICKS medicinale H0ESTB0NB0NS achterstand werd wel teen stuk ingelopen, maar toen het eindsignaal klonk bleken de 2 punten toch naar het Zuiden gegaan te zijn: 4451. Jammer! Een uitblinkster moeten we zeker bij de Nederlandse ploeg noemen: mevr. Remeyer De hele wedstrijd heeft zij gespeeld En hoewel zij maar nig scoorde, heeft zij met haar spelver- de'en en zwoegen de ploeg een basis ver schaft. Heren waagden weinig Het Nederlandse herenteam speelde eer heel merkwaardige wedstrijd. Uiteraard wist elke Nederlandse basketballer, dat de Belgen stukken sterker zijn en een Nederlandse zege behoorde dan ook tot de onmogelijkheden. Maar we hadden wel verwacht, dat onze vertegenwoordigers in ieder geval de tanden zoutten laten zien. Zij demons teerden echter vanaf de eerste minuut, dat het er hen om te doen was, de nederlaag zo „eervol" mogelijk te hou den. Ze waagden iets, cteden geen enkele poging tot een breakout. Zo ontstond een slap, zouteloos spelletje, dat de toeschou wers geen enkel ogenblik heeft kunnen boeien. De eerste opstelling, die coacb koper in het veld bracht bestond uit: Breusers, Cupido, Alberda, De Jonge en Gootjes. De eerste 5 Belgen waren: Ver hagen. Van Huele, Van Roy, Van Gils en Chavagne. Tot verbazing van alle toe schouwers maakte Nederland na het eer ste doelpunt van Van Roy op waarlijk schitterende wijze door Gootjes gelijk, er toch spanning komen? Het leek er op. want wel liepen de gasten uit tot 2—7, Cupido en De Jonge maakten gelijk. Nederlandse time-out, waar de Belgen echter kracht uit 6chenen te putten. Want van dat ogenblik af was het gedaan met de Oranjehemden. Even kwam er een op leving toen de beide Rotterdamse spelers De Jong en Koemans in het veld kwam. De Jong doelde een paar maaJ heel zuiver en gebruikte enkele strafworpen beheerst. De rust kwam met 1528. Na de rust werd het vonnis definitief over de onzen vol trokken. Er kwamen ogenblikken, dat de Belgen letterlijk en figuurlijk met het Nederlandse team speeldenEn geen moment zagen we iets van verrassing bij de Nederlandse aanvallen. Men bleef traag en In de breedte de bal naar elkaar toegooien dit was per se geen combine ren! en wanneer men dan eindelijk bij de Belgische zone was aangeland, bleven de Oranjehemden stokstijf 6taan in plaats van te trachten vrij te lopen. Neen, dan de Belgen! Razendsnelle breakouts, geen In de derde divisie zuid speelde Ipswich Town gelijk, en wonnen Leyton Orient en Brighton and Hove, waardoor deze drie clubs nu alle 45 punten hebben. Leyton staat echter op de eerste plaats aangezien deze club twee wedstrijden minder heeft gesepeeld dan zijn beide rivalen. Engelse league De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de Engelse league luiden: Eerste di visie: Blaokpool-Lutown Town 3-2, Bolton Wanderers-Aston Villa 1-0, Cardiff City- PrestonNorthend 10, Huddersfield TownBurley 10, Wolverhampton Wan. derersManchester United 02; tweede divisie: Bristol RoversBarnsley 11, Huil OityPort Vale 21, Leicester City- Notts County 40, Lincoln CitySwansea Town 31, Plymouth ArgyleFulham 0—0, Sheffield WednesdayBristol City 2—1 Broekman, Maarse en De Graalf naar Helsinki De Koninklijke Nederlandse Schaatsen ryders Bond heeft besloten alsnog met de drie ryders Broekman, Maarse en Graaff deel te nemen aan de Eurc kampioenschappen nadat aanvankelülr was besloten slechts met Broekman aan deze wedstryden deel te nemen. De zeer hoge kosten vain d« reis naa; Finland verbonden en de minder gunsti positie van het bondstrainingsfonds, wa ren aanleiding dat met de leider Schenk te Rotterdam tijdens de Nederlandse kam pioenschappen de afspraak werd gemaakr dat de rijders, die zich op de wereldkam pioenschappen plaatsten bij de beste zes tien uit mochten komen in Helsinki Schenk was vólkomen tevreden met deze maatstaf en zegde toe zich da a raa: houden. Het heeft het bondsbestuur wonderd dat blijkbaar de rijders niet op de hoogte waren van de gestelde limiet zodoende wel zeer teleurgesteld wai toen zij op later datum pas hoorden dat zü niet naar Helsinki zouden gaan. Daar de positie van het trainingsfonds tihans meer armslag mogelijk maakt dan aanvankelijk was vermeend en naar me ning van het dagelijks bestuur de rijders niet de dupe mogen worden van de onba kendheid met de gemaakte afspraak heeft het dagelijks bestvir besloten toch met de voornoemde rijders deel te nemer. de strijd om de Europese schaatstdte. langebaan. De 16-jarige Amerikaanse Carol Heiss heeft zaterdagavond met een kleine voorsprong op haar aartsri- i vale, de olympische kampioene Ten- ley Albright, het wereldkampioen- i schap kunstrijden voor dames ge- 1 wonnen. Het was een zoete overwinning, omdat op miss Heiss de laatste toeken sterke kritiek is geleverd, daar zij op aandrang van haar moeder en coach geweigerd heeft miss Albright mef de olympische titel te feliciteren en met haar te poseren. Miss Heiss Is op één na het jongste meisje, dat de titel wint. De Noorse Sonia j Henie won de titel een kwarteeuw ge leden op 15-jarige leeftijd. De eindstand luidde: 1. en wereldkampioene Carol Heiss (VS) plaatscijfer 13, 195,19 punten. 2. Tenley Albright (VS) 14. 194.79 punten, i 3. Ingrid Wendl (Oostenr.) 33. 183.83 pnt. 4. Yvonne Sugden (GB) 37. 182.27 punten. 5. Hanna Eigel (Oostenr.) 49. 179.41 pnt. 6. Catharina McAhdo (VS) 48. 179.915 pnt. 7. Hana Walter (Oostenr.) 71. 175.19 pnt. 8. Erica Batchelor (GB) 72. 175.43 pnt. j 9. Ann Johnston (Canada) 72. 175.26 pnt. 10. Mary Ann Dorsey (VS) 97. 170.39 pnt. 11. Joan Haanappel (Ned) 103. 168.75 pnt. 12. Diana Carol Peach (GB) 107. 167,74 pnt. 13. Fiorella Negro (It.) 128. 164,74 punten, j 14. Emma Giardinl (It.) 130, 164,62 pnt. j 15. Lindra Kramperova (Tsj.sl.) 131, 164,42 punten. 16. Sjoukje Dükstra (Ned) 144, 162,33 pnt. Aan dit kampioenschap namen 21 kunst- rijdsters deel Het wereldkampioenschap ijsdansen Is gewonnen door het Engelse paar Pamela Weight-Paul Thomas. Het eindklassement luidde: 1. en wereldkampioen Pamela Weight- Thomas (GB) plaatscijfer 7, 37,52 pnt. j 2. June Markham-Jones (GB) plaatscüfer 15. 35,13 punten. 3. Barbara Thompson-Rigby (GB) plaats- cijfer 29, 33,93 punten. Het Ned. echtpaar Odink werd 14e met plaatscijfer 91 en 29,86 punten. MOLEN- EN MEREN- TOCHT Het mercndlstrict van de Zuidhollandse Ijsbond van de K.N.S.B. heeft wederom de molen en mcrentochten laten ryden. Hoewel de baan vrijdagmiddag was schoongeveegd, bleek de sneeuw, die In de nacht van vrijdag op zaterdag Is ge vallen, een „Hg in dc weg" voor de ruim j vijftienhonderd deelnemers. Het weer viel dit keer mee; het was niet zo. koud als de vorige keer. Ook scholieren hebben hun beste beentje voorgezet. Een tweehonderd reden in klasseverband. onder leiding van leraren, een der tochten uit. De start had plaats bij Het Schutter- hof en Bellevué. Bij de Driegatenbrug kwamen de deelnemers op het ijs. Ook te Oude Wetering bij paviljoen De Bra sem kon men de gladde ijzers onderbin den. De veiligheid van het ijs was ge- j lukkig niet bedreigd door de brekerij der schepen. De scholieren hebben alleen de 20 en de 40 km gereden. Er bleek veel belangstelling te bestaan voor de meren- I tocht. De afstanden waren 20. 40, 60 en 90 kilometer. Vooral de 20 en 60 km werden gereden. Ook hebben verscheidene deel- ers de 90 km uitgereden. Een pres- die de rijders, door de sneeuwval, wel in de benen ging zitten. Wij krijgen geducht pak slaag, meent Lamb De Amerikanen zullen het in Melbourne, op de komende Olympische Spelen, tegen - de Russen moeten afleggen. Dat is de me- i niing van Del Lamb, de coach van de Amerikaanse schaatsenrijders, drie de V.S i Cortina hebben vertegenwoordigd. „Als I de Russen in staa/t zijn öeweest om binnen jaar de snelste hardrijders van de wereld te kweken, kunnen zij dit ook <n de atletiek bereiken", meent Lamb. HU vernomen, dat de Rusen voor de voor- I bereiding voor Melbourne 35 miljoen gul- den hebben uitgetrokken. AL SU HIER in de bojsen een jager met pijl en boop zon tegenkomen, zou U waarschijnlijk denken een overge bleven jenomeen uit het Batavieren-tijdperk ontdekt te hebben. En daarvan ijlings de wereld kennis geven. Een dito ontmoeting zal de Amerikaan, in zijn eigen land, niet doen opschrikken. Daar wordt heden ten dage nog, of liever weermet pijl en boog op wild gejaagd. Het boog schieten is in de Verenipde Staten een bloeiende sport en naast de National Archery Association, de bond die de schutters op kunstdoelen verenigt, bestaat er de Field Archery Association. Bij deze bond, die in 1939 werd op gericht. zjjn de schutters aangesloten die de moderne manier van jagen hebben opgegeven en meer sport vinden in de oervorm van het jagen met de boog. In de korte tijd van zijn bestaan is de Association tot een flinke bond uitge groeid. Momenteel telt hij 1200 clubs met in totaal 15.000 leden. De boogschietsport op tuild wordt echter door ette lijke duizenden meer bedreven; omdat de meeste staten een speciaal seizoen hebben ingesteld, waarin het alleen toegestaan is met de boog te jagen, verruilen steeds meer jagers de jachtgeweren voor de halve ellips van hout en touw. In 1954 werden in de V.S 200.000 boog-vergunningen verleend voor het jagen op groot wild. waarvan de meeste in Michigann.I. 33.000. Voorts jaagden ongeveer 600.000 men ten op klein wild Van het totale aantal jagers gebruikten I M'l» de bpog Een tiende deel hiervan bestond uit vrouwen Naar schatting bedroeg de met booa behaalde buit tussen lVt tot 2'U van het totaal door jagers neergelegde dieren. TtEHALVE IN EEN langer jachtseizoen, is de aantrekke lijkheid van jager met de boog gelegen in het meer na tuurlijke karakter ervan. Wanneer de jager er. met de boog op uittrekt ontzegt hij zich het voordeel dat de techniek hem brengt in het geweer. Nu wacht hem de spannende, avon tuurlijke strijd waarin hij ondanks een minder ontwikkeld reukorgaan, gezichtsvermogen en gehoor moet trachten te zegevieren over het dier. dat in deze veel sterker is uit gerust. Hij moet zijn buit tot binnen een afstand van dertig tot vijftig meter trachten te benaderen. Om aldus een suc cesrijke jacht te hebben is kennis van de eigenschappen van het wild waarop hij jaagt een eerste uereiste. Verder dient de boog jager een goed woudloper te zijn. H\j moet vermijden met wind-mee te jagen: zijn lichaamsgeur kan hem snel verraden en het wildmeestal herten, voor gevaar waarschuwen: hetzelfde geldt voor zijn bewegingen, die zo geluidloos mogelijk moeten plaats vinden. Het minste ge rucht, een brekend takje, het geruis van opzij geschoven bladeren e.d. kan het beest op de vlucht jagen En wanneer hij tenslotte binnen schietafstand genaderd is. komt het moment dat beslist of zijn moeite beloond wordt, dan wel vergeefs is geweest: het schot zelf. Zijn lichaamgoed be heersend. moet hij de boog eveneens geluidloos spannen en een zo goed gerichte pijl afschieten, dat het dier niet ge- ilarmeerd en in één schot wordt neergelegd Zonder twijfel ereist de iacht mei de hoop meer aeoefendheid en „sport manship" dan enige andere vorm van jagen. NATIONAAL DAMTOERNOOI Bom behoudt de leiding TN DE STRIJD tussen de jongste en oudste deelnemer van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Nederland, heeft de jeug dige oorspronkelijkheid de suprematie moeten erkennen van de gerouti neerde dégelijkheid. De 13-voudige kampioen Keiler klopte nl. zaterdag op overtuigende wijze de succesvolle debutant Terlouw» Laatstgenoemde was in zoverre niet fortuinlijk, dat hij juist Keiler ontmoette, nadat deze zijn inzinking te boven is. De Amsterdammei, die In het vorige week-end zijn eerste overwinning boek te. speelde weer in grootse vorm- en in zijn gelief oosde klassieke spelgenre. Hierin combineerde hy een aanval op de vüandelijke linkervleugel met een coup- royal-dreiging. Om erger te voorkomen offerde de Zuidhollandse kampioen stuk De gewenste opluchting bleek echter uit. De titelhouder wikkelde solide af en bezorgde Terlouw zijn eerste nederlaag. De leider Bom, die vrijdag een punt as kwü'geraakt aan de Overijselse kam pioen Jurg. liet zaterdag opnieuw zier dat de leiding by hem in goede handen is. W. C Beeke kreeg in een ingewik kelde opsluitiingspartij geen enkele reële kans om zich te bevrijden en kon reeds amper 30 tten de hopeloze strijd staken. De Haarlemmer Wim de Jong, die in het vorige weekend op vry fortuinlijke punten had weten te bemachtigen, door o.m. in een verloren stelling tegen Kinnegen te winnen, kreeg ook zaterdag knipoogje van vrouw Fortuna. Zijn tegenstander, Edink uit Venendaal, liet en vrij eenvoudige damcombinatie openstaan, waarvan De Jong volgens de regglen der kunst profiteerde. Minder fortuiniyk was de Wageninger Van Dijk. Hij begon vrUdag met een on- erwachte nederlaag tegen V. Heerde ais gevolg van een te riskant geplaatste voor post. Zaterdag tegen Roozenburg scheen hij de opgelopen achterstand in te halen. het belangrijke voordeel bleek juist onvoldoende voor partijwinst Gordijn win! van uig Dc Hagenaar GordUn bleef In de run ning door een prima overwinning op Jurg. Een door de Ovcrüselse kampioen in zün overmoed geïncasseerd nadeel, werd door de H.C.D. Ver. systematisch tot door slaand voordeel uitgebuit. De andere Haagse kandidaat, de R.D.G.- er Kunnegen, demonstreerde opnieuw zijn uit-vorm zün. Tegen J. H. Beeke speelde hij een o.a. bangere partij van het zui verste allooi. Vuurwerk dreigde over en weer. Al spoedig kwam dit tot ontploffing, maar nadat het rookgordijn was opgebro ken, bleken de overblijvende posities gelijkwaardig te zijn. Een zwakke verde diging leidde echter voor de Hagenaar nieuwe moeilijkheden en -ok deze party ging onnodig voor hem verloren. De Leidenaar Wim Huisman overzag tegen Slnke een vrij eenvoudige winst noest zich daarna met een geHjk- waardige remise tevreden stellen. Uitslagen en stand De volledige uitslagen van dijt week end waren. 11e ronde: v. Dijk-Roosenburg 11, Sinke-Huisman 1—1, Kinnegen-J. H. Bee ke 0—2, Edink-De Jong 0—2, Gordijn- Jurg 2—0, Bom-W. C. Beeke 2—0; Ter louw-Keiler 0—2, v. Heerde was vrij. 12e ronde: De Jong-Gordijn 11, Roo- zenburg-Sinke 1—1, W. C. Beeke-Terlouw 0—2, Jurg-Bom 1—1, J. H. Beeke-Edink 0—2, Huisman-Kinnegen 2—0, v. Heerde- DUk 2—0, Keiler was vry. De stand is nu: 1. Bom 16 pnt uit 11 wedstr.; 2. De Jong 15 uit 11; 3. Terlouw 14 uit 11, 4. Van Dijk 14 uit 12; 5 en 6. Gordyn en Huisman, beiden 13 uit 11; 8. Keiler en Roozenburg, beiden 12 uit 11, 9. J. H. Beeke 11 uit 11, 10 t/m 12. Edink, v. Heerde en Jurg 9 uit 11; 13. W. Beeke 8 uit 12; 14 Sinke 8 uit 12; 15. Kinnegen 5 uit 11.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 4