f Ga met Uw tijd mee 1 700R ADVERTENTIES: Telefoon 31441 NET MEISJE NIEUWF LEIDSCHE COURANT 10 ZATERDAG 11 FEBRUARI I95B 1,1 PRIJZEN VOOR KOERIERS; 1 TOT 20 WOORDENƒ1.— VAN 20 TOT 30 WOORDEN., ƒ1,50 KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST Vleessnijmachines, snel wegers, kasregisters, elektr. gehakt- en eiektr. koffie molens bij Leeuwenbuign Goudse Singel 47, Tel. 25995 Rotterdam: 40 tot 50 proeent goedkoper en volle garantie Herenhoeden stomen, mo delleren, nieuw lant. nieuw Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Veteen, Hoedenkliniek, Don- kersteeg No. 3. Verhuur zopderchauffeur De nieuwste 6-pere. Amerik Ford, Volkswagens enz. v.a. 5.- per dag en 8 cent per km Werkhoven's Luxe Auto verhuur - Van 't Hoffstraat 11 Tel 22300 Rijwielen. R S. Stokvis, Gruno. Simplex. Senders en Marepoort rijwielen Reeds vanaf 2.50 per week. Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Telefoon 26857. 0 Een nieuw rijwiel krijgt U terug, zo goed als nieuw, als U Uw rijwiel laat moffe len bij ons; 1ste klas gemof feld. nieuwe kogellagers, nieuwe handvaten, alles keu rig afgebiesd, f 30,— Joop Nieuwenhuis. Korte Mare 6. Wasmachines. Laat U niet misleiden, maar koopt een merkmachfne, iets waar U Uw leven plezier van hebt. Erres. Mielle. Fam. Glasbeek enz. Reeds vanaf 2.50 per week. Joop Nieuwenhuis Korte Mare 6. Tel. 26857 Personeel gevraagd Ambtenaar, door omstan digheden alleenstaand, vraagt z. sp. m. een dame met eigen inkomen, van m.l., ter ver zorging van zijn maaltijden. Als tegenprestatie aangebo den vrij wonen, t.w. gemeub. kamer, slaapkamer, keuken, douche (nieuwbouw, parter re) Den Haag. Brieven onder no 6747 bur. van dit blad. Wilt U bijverdienen".' Gra tis ii*L Poetbus 60, Dordrecht Gevraagd een vergevor derde banketbakker, leeftijd 23 jaar of ouder. Goed de hoogte zijnde met het vervaardigen van gebak. Banketbakkerij W. den Duik Secr. Varkevisserstraat 37 Katwijk aan Zee. Werkster gevraagd voor dinsdag- en vrijdagmoreen. Gruirerielaan 59. Oegetgeeet. Schoenmagazijn v. d. Zan den, vraagt een nette ver koopster. Soil, schrift, of mond. 68 uur, Breestr. 77. Werkster gevraagd voor 2 x per week. Laan van Arenstein 19, Tel. 26660. Voor direct gevraagd net meisje, leeftijd 18—20 jaar. Lammermarkt 11. Gevraagd een leerling, aankomende of 2e kappers bediende. Jac. Ouwersloot. Vliet N.Z. 44, Rijnsburg. Bijverdienste voor besch. juffrouw, liefst ongehuwd v. enige dagen per week, voor wassen, strijken en enige lichte huish. bezigheden. Br. no. 6726 bur. v. d. blad. Meisjes. Enige nette' meis jes gevraagd bij Wasserij Dingjan, Hoge Rijndijk 1. Goede bijverdienste aan' geboden door de verkoop var radio's, televisie, wasmachi-L nes. stofzuigers etc. (Oo.c cp gemakkelijke voorwaarden) Br. onder No 6728 bur- var. dit blad. Personeel aangeb. B.z.a. jonge werkster voor 4 middagen per week van 2-6 uur, liefst één adres. Br. ond. no. 6745 bur. blad. ïe huur gevraagd Dame vraagt zit-sl&apka- mer met stromend water en een gasje. Ongemeubileerd. Te huur aangeb. Aangeboden te Oegetgeest gemeub. zit- en slaapkamei Zonzijde. Zonder pensiot Br. no. 6739 bur. blad. Aangeboden éénpersoons zit-slaapkamer op eerste stand met centr. verw., w. en k. water, gas, direct te betrekkan. Plantsoen 97, te lefoon 23806. Woningruil Gratis gids voor wondne- ruil of verkoop onroerende goederen. Woningruvlcentra- le ..Nederland", Spoorstraat 11. Utrecht, Tel. 21758. 7 e koop gevraagd Wjj kopen antieke meu bels. koperw., kristal, goud. zilver, theestoven^ koperen beelden, pendule-stellen, mahonie tafels. Ook huiska mermeubels. Perz. kleden. Reparatie porselein. B rem mer. Mores'.raat 41. Telefoon 26918; Goegerr its teeg 1. Tel. 22791. Orgel gevr. Opgave merk reg.. prijs. A. Westeijn, Em- mastraat 18, Maassluis. Gevraagd Groenteteelt- vergunning punt 4-5-7. Sier teeltvergunning. óok perio dieken. C.V. N. Bakker Hzn. Roelofarendsveen, Telefoon 487—K 1713. Wij kopen alle soorten boeken. Tijdschr. en roman'! Oude Rijn 23. Tel. 21676 Lei- OUWERKERK Te koop aangeb. Gratis een accordeon. gitaar, mandoline, banjo of haw.-gitaar 3 maandgn lang mee naar huis. Voor deel nemers aan onze testcursus. Vraag nadere inl. Muziek school Zwaag, Korevaar- straat 5.'Telefoon 24358 4 Clubjes met ronde tafel massief ekec. old finish 100. Spanjaardsin 15 Lei derdorp (Even over Span- jaardsbrug). Super Freesla's ras van Staveren. Te huur: 3500 Siert. Verg. B voor 1956, c.v. N. Bakker Hzn., Roelofarends veen. Tel. 487, K 1713. Wegens inruil enige be speelde doch geheel nieuwde or,.l t o.a. studie orgels f 150 en f 160; salon- OTgels f 235, f 275. Pracht eiken Harp-orgel f 525. Des gewenst in huurkoop f 7.50 per maand bij W. A. óouw. Terweeweg 100. Oegst- geest. 1 Paar kunstschaatsen, voor herenschoen, m. 42. Kagerstraat 10. Vergrotingskoker, electro- nen blitz-apparaat, foto-toe stel, merk Rollycord. Ha waiian guitaar met verster ker. Herenfiets. Verl. Lam- menschansweg 118 Leiden. 2 Pers. opklapbed zonder ombouw f 25. Br. ond. 2560 aan agent N.L.Crt A. dj Bosch te Rijnsburg. KofferschrUfmachine, bu reaus enz., radio's, boeken kasten. talels, clubfauteuils, gasstellen, naaimach., gas kacheltjes. brandkast, vaste vloerbedekking, 2 pers. eiken ledikanten met spiralen enz. Inkoop, ook antiek. Nieuwe Rijn 60 bU hoek Hooigracht. Telefoon 22150. Diversen Bazar C.H.U. Bouwdoos 61L chocolade sigaren 614 autogarage 617. bromtol 674. telraam 685. chocolade siga retten 914. 964. 970. bal 950. kleurboek 948. pop 969. Prij- zen afhalen Zijlsingel 47. Voor een schuimrubber- matras moet U in 't Schuim- ruobet. en Plaetic-huis zijn: Mare 70 Wij confectionne- ren voo: U in elke vorm schuimrubber en schuim- plastic en leveren U dit in elke afmeting. De Knittax breimachine, met het voorzet-apparaat breit automatisch recht- averecht, patent en ontel bare patronen. Vraagt inl aan Knittax-breischool, Van der Spek, Haarlemmerstraat 196a. Tel. K 1710—23214. Ook gemakkeiyke betaling. Leidse Autorijschool. Voor alle rübewijzen kunt U bij ons terecht. Auto. motor, vrachtwagen en autobus. De ryschool waar Uw vader reeds leerde ryden. Maredijk 159. Telefoon 21280. „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver er juwelen Grote keuze in ver lovingsringen, gouden, zilve ren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle repara ties en uurwerken. Steen- straat 46. Telefoon 26854. Brompo. Spaarpolis vooj bromfietsen, motorrijwielen scooters. Vraagt vrijblij vend inlichtingen aan Mo torhandel ..Noord-Veluwe' te Nykerk. Tel. K 3494—541 (Toestel 6). Kleding, gordynen verft Veran, St. Joriesteeg uiterst vakkundig en billijk. Aflevering is wel te even; i. ndet te overtreffen. Het huweiyksgeluk va U beiden begint met 'n fol van „Pijil" uit Leiden. Haai lemmerstraat 108. Tel. 24889 Voor officieel agent Berini, Mosquito. H.M.W. N.S.U. Quickly. Speciale reparatde-iwriohting. Onder delen voorradig. Desgewenst betaling in overleg. Motor- Rij wieKhan del J. Stam. Terweeweg 60. Tel. 23815. Auto- en motorrüschool Marks. Volledige opleiding rijbewijs, 'motor- en ver- keersles inbegrepen. Gedipl. erkend instructeur. Nieuw lesmateriaal. Taxi dag en nacht beschikbaar. Morsstr. 60a. Parketraat 5a." Telefoon 26584—22513. Orgels, piano's grote sor tering. Vraagt Prijslijst Boots Piano- en Orgelhan- del. Bodegraven. Telefoon K 1725—2541. Heeft U last van rheuma- tische pynen, bloedarmoede, bleekzucht, verval v krach ten. vermoeidheid en zenuw zwakte. Gebruik dan Klin- gers versterkingswijn. - Al- leerwenkoop F. C. Boot Zoon Kloksteeg 71 Invalidcwagens. Alle mo de11! en inval'idewagens, o.a. wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwagens Carrierhuis Gebr. Huisman Hoge woerd 66—68. Tel. 22962 In- en verkoop van 2e hands boeken. Jan de Roov. Papengracht 3. Tel. 22989. B. gg. 30667. Zendingsavond. Woens dagavond 15 februari des avonds 8 uur in Gebouw „Jeruël" Groemesteeg 16. Door zendelinge Annóe v. d. Brand uit Fran6 West Afri ka. Aan de hand van prach tig gekleurde lichtbeelden. Dokter C. L. Beerman de Roos, kinderarts te Rotter dam spreekt dinsdag 14 febr. as. te Oegstgeest over „Waartoe heeft God Jezus Christus gezonden". 8 uur in de WiWem de Zwijeer- kerk. A Behalve van 25 uur. kunt u thans ook 's avonds van 7.30—8.30 uur. behandeld worden, behalve zaterdags. Jac. de Mooy. Rijksgedipl. pedicure-SDecialist Hooi gracht 28. Tel. 32236, Leiden. Polshorloges vanaf 1. week. Gouden ringen. Pendules. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer, Storm Buysingstr. 33 (Lage Morsweg). Tel. 32173. Verbeter Uw positie met bijzondere cun dames en heren. Meer dan 100 interessante oplei dingen. Ook hobby's. Gratis inl. Inst. „EUREKA", Hoek- straal 40. Dordrecht. Bazar C.H.U. Niet in ont- •sngst genomen prijzen, vul- jen no. 340, zakdoeken 502. visitekaartjes 573. toiletzeep 662. schilderstukje 768. vruchten op sap 839. Naam pop Gonnie Krentenbrood Wat een verschil tussen voorheen en thans f J?o'n verschil is er ook tussen Uw oude Behelp U niet langer met een naaimachine, die uit de tijd is. U wilt toch ook niet terug naar de petroleumlamp Ga mét Uw tijd mee Ga eens achter een nieuwe PfafF zitten. U moet deze machine eerst in werking zien om te kunnen gelóven dat de PfafF zóveel mogelijkheden biedt. Dc Pfaff werkt voor U als een complete confectie-fabriek in het klein. Wat een besparing op Uw kleedgeld! En ook Uw volle ver- stelmand is in een ommezien leeg Waarom zoudt U zich het gemak en de voordelen van een Pfaff nog langer ontzeggen? Laat Pfaff U binnenbrengen in een nieuwe wereld Er is altijd een Pfaff, die precies past bij UW beurs - in een salon meubel of koffer, die beantwoordt aan UW smaak en die past in UW interieur. naaimachine en de moderne Pfaff! Er is reeds een Pfaff voor f 298.- En Uw oude naaimachine ongeacht welk merk, kan worden ingeruild Dt Pfaff twaalf-m-één electnsche zig-zag koffermachine Vanaf f 624.- dezelfde machine, met ingebouwde siersteek-automaat vanaf f 719,- HET PFAFF RENTESTOP-SYSTEEM MAAKT HET U GEMAKKELIJK! Bij hel Pfaff Rentestop-Systeem betaalt U bij een jaarcontract nog geen 4 méér dan de contant-prijs. Verder geen cent extra-kosten! Een modern, menselijk h 1 p t in plaats van b sociaal-verantwoord betalingssysteem, dat U Vraag zo spoedig mogelijk inlichtingen endemonstra tic bij Uw Pfaff-naaimachinehuis! COUPON Aan PFAFF 's-Hertogenbosch. Verzenden in open envelop, gefrankeerd met postzegel van 2 cenL Verzoeke gratis toezending van de folder met afbeeldingen van de Pfaff naaimachines en de brochure met bijzonder heden over het Pfaff Rentestop-Systeem. .Woonplaats:. Tobt U nog op een verouderde naaimachine? 1. Slaat Uw oude naaimachine steken over? Dan heeft U geen houdbare naad. 2. Breekt bij Uw oude machine de draad? Dat is tijdrovend en geeft een lelijk stiksel. 3. Gaat er veel te weinig garen op Uw spoelklosje? Bij de Pfaff heeft U daar geen last van. 4. Kunt U dikke en dunne stoffen met even groot gemak naaien? De Pfaff doet dat spelenderwijs. 5. Moet U zélf nog de draad in de naald steken? De Pfaff doet dat automatisch. 6. Heeft U bij het naaien van tricot last van knappende draden? Met de elastische zigzagsteek van de Pfaff, kan U dat niet gebeuren. 7. Breekt Uw oude machine vaak naalden? Oat beschadigt Uw naaigoed en kost U onnodig geld. 8. Durft U niet met rimpel-elastiek te naaien? Doe het gerust, als U een Pfaff bezit. 9. Gaat Uw oude machine rammelend en zwaar? De Pfaff loopt geruisloos en spelend licht. 10. Heeft U dikwijls reparatiekosten? Een Pfaff geeft U de zorgeloze vreugde van een ongestoord bezit Tob niet langer. Ruil Uw oude naaimachine in. Schaf U de moderne Pfaff aan '...sinds 1862 PUBLICATIE VAN PFAFF NEDERLAND N.V. - 's-HERTOGENBOSCH VERTEGENWOORDIGING VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN: PFAFF N..imichinehuii, Steenstr.at 19, Leiden. Tel. 01710-23795. commercieel medewerker die na een inwerkperiode, nixst de normale correspondentie werkzaamheden met de behandeling van zelfstandige opdrach ten in binnen- en buitenland kan worden belast. Naast com mercieel gevoel, is beheersing in woord en geschrift der moderne talen noodzakelijk. Leeftijd omstreeks 30 jaar. Eigenhandig geschreven brieven, bevattende alle voor een juiste beoordeling noodzakelijke gegevens, worden vergezeld van een recente pasfoto ingewacht bij de afdeling Personeelszaken, Picter Ghijsenlaan 30. Zaandam. vraagt energieke jonge Kantoorkracht Bekendheid met machine- schrijven en Engelse taal CARROSSERIE BOUWERS Zo spoedig mogeHJk gevr. 16 jaar. Voor winkel en huishouding. P.G. Aanm.: C. Bol. Broekweg 8, Valken burg (Z.-H.). HEINEKEN'S BIERBROUWERIJ MAATSCHAPPIJ N.V. vraagt per 1 april of eerder correspondente In aanmerking komen zij, die In het bezit zijn van een einddiploma 5 h.b.s. of een gelijkwaardige school opleiding hebben genoten en over voldoende praktijk ervaring beschikken. Eigenhandig geschreven sollicitaties, vermeldende leeftijd, schoolopleiding en tot nu toe verrichte werkzaamheden te richten aan afdeling Personeelszaken, postbus 455, Rotterdam. Het Energiebedrijf vraagt jeugdige mannelijke en vrouwelijke administratieve krachten Salarissen16 Jaar f. 87,50 17 Jaar f. 105. - bruto per maand. 18 Jaar f. 122.50 In bepaalde gevallen worden de reiskosten vergoed. Persoonlijke aanmelding elke werkdag van 9 tot 16 uur zaterdag van 9 tot 12 uur) en donderdag 16 februari u. des avonds van 20 - 21.30 uur bU het bureau Personeel- voorzlenlng, kamer 331, Raadhuis. Rotterdam. Schriftelijke sollicitaties (te richten tot genoemd bureau onder no. 59) dienen uitvoerige inlichtingen te bevatten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 14