Van Nelle's Koffie LEDEREN KLEDING 2 kopjes A. VERHOOG A. VERHOOG HOOFD nette jongens KOERIERS M. BLITZ enkele jonge mensen PERSONEEL JONGE MENSEN VIEUWP leïdsche courant 6 1 VRIJDAG 10 FEBRUARI 1956 Speciale voorliefde voor Rusland Waar blijft de ooieraar toch? vragen de Europeanen Er is geen kwestie van uitsterven, zeggen de deskundigen TTTAAROM KOMEN er steeds minder ooievaars naar de landen van West- en Midden-Europa? Waarom blijven de talloze door zorgzame natuurvrienden geplaatste nesten leeg? Overal stellen dierenliefhebbers bezorgd vast, dat deze mooie vogels steeds minder in hun land broeden. De vermindering van de ooievaars is al jaren gaande. Ongeveer de helft van de nesten, die de mensen bouwden, blijven leeg. In sommige stieken zelfs alle nesten. In Frankrijk komen, behalve twee paren in de Elzas. geen ooievaars meer voor. In Duitsland daalde het aantal oroeden- de vogels eveneens. Wie met de trein door Celle in Nedersaksen rijdt, kan vlak bij het station in de lucht boven op de schoorsteen van een niet meer in bedrijf zijnde spoorwegwerkplaats, ieder jaar weer een paar van de prach tige vogels zien staan. Zij komen sinds jaar en dag terug. Het lawaai en de drukte van een slation en voorbijrijden de treinen schijnt hen best te bevallen Zo is het echter niet overal, al te veel nesten blijven leeg. In goede tijden broe.dden in Duitsland tiènduizenden paren. De vogels waren als verdelgers van schadelijke insecten weliswaar zeer nuttig, maar speelden in dit opzicht niet zo'n grote rol. dat door hun wegblijven voor de landoouw di recte schade is ontstaan. Het is meer een esthetisch gemis. Als er nu in heel Duitsland per jaar duizend paren voor komen, is dit veel. Nu is het zeker niet zo, dat de ooievaar uitsterft. H\j heeft slechts zijn zomer verblijf verplaatst. In Rusland, in Hon garije en Turkije worden tegenwoordig steeds vaker ooievaars aangetroffen. De voorliefde voor Rusland bewijst, dat het niet het warmere klimaat is, dai hen aanlokt. In de zomer is het voor ooie vaars overal warm genoeg, ook in Noord-Europa en gedurende de winter maanden verblijven zij toch in Egypte. Misschien dat de regenachtige zomers van de afgelopen jaren de ooievaars even weinig heeft behaagd als de men- Ook wordt het mogelijk geacht, dat in Noord-Afrika steeds- meer ooievaars in hun winterkwartieren worden neerge schoten. Ten slotte wordt vermoed, dat de ooievaars tijdens het winterverblijf in Egypte en Soedan slachtoffer worden vai^de moderne sprinkhanenbestrijding. Ooievaars lusten graag sprinkhanen en zijn daardoor ook in Afrika zeer nuttig. De sprinkhanen aldaar worden echter met moderne chemische middelen be streden en 't kan zijn. dat de ooievaars aan vergiftige sprinkhanen te gronde RAADSELTJES Nauwkeurige observaties hieromtrent zijn echter niet aanwezig. De toeneming van ooievaars in de landen van het oosten en zuid-oosten bewijst, dat zij niet drei gen uit te sterven Zij willen alleen maar niets meer van ons weten. Waarom toch? Velen denken, dat ooievaars voor keur geven aan minderbewoonde ge bieden. Daartegen spreekt het voorbeeld van de ooievaars op de stalionssehoor- steen. En dit geval staat niet alleen. Tal van trekvogels zijn helemaal niet bang voor de menselijke beschaving. De ooievaars geven de mensen raadseltjes op. Waarom trekken zij naar het oos ten? Om 't vraagstuk van de ooievaars nauwkeurig te kunnen oplossen, zou een internationale statistiek nodig zijn. In Duitsland wordt slechts In één land. weliswaar het land waar de meeste ooievaars broeden, in Sleeswijk-Holstein zo'n statistiek bijgehouden zij het slechts een zeer algemene, in 19A0 wer den in Sleeswijk-Holstein 814 ooievaars paren geteld, dat was het laagste aantal daar ooit voorgekomen. 'In 1909. toen met deze statistiek werd begonnen, broedden aldaar nog 3700 paren. Steek proeven in 1951 en 1952 wezen op ver dere vermindering De natuurvrienden zijYi zeer bekommerd om vriend Adebar; mooie rieten daken, waaruit hij naar hartelust riet voor zijn nest kan plukken, comfortabele broed plaatsen, meren en vijvers voi kikkers, schijnen hem niet meer te lokken. Toen in 1953 weer een algemene telling werd gehouden, bleek tot aller verba- Turkije en Oost-Afrika op KLM-verlanglijstje De KLM stelt alles in het werk om in de zomerdienstregeling, die 22 april ingaat, enige belangrijke aanvullingen en wijzi gingen te brengen. Als alles meewerkt, maar ook alleen dan, kan er een twee wekelijkse dienst naar Ankara, de hoofd stad van Turkije geprojecteerd worden Daarbij wordt dan overwogen op deze route een dienst AmsterdamFrankfort RomeAtheneAnkara in te stellen en een dienst AmsterdamRomeAnkara Damascus. Een nieuwe lijn naar Oost-Afrika, die als eindpunt Dar-EI-Salaam in Tangan- jika zou'krijgen, wordt voorts overwogen In een verder gevorderd stadium van onderhandeling is overigens de luchtlijn naar Luxemburg, die zal worden doorge trokken naar Zuid-Europa. Hier is het wachten nog op de nodige vergunningen van Frankrijk en Spanje. Komen die af, dan kan er in Nice en Madrid worden zing, dat het aantal paren iets was toe genomen nl tot 853. Het diepste punt scheen overwonnen. De resultaten van de telling van deze zomer zijn nog niet bekend. AANTAL STIJGT Uit deze ooievaars-statistiek kan worden gelezen, dat op een vermindering vrij spoedig vermeerdering volgt Van de 3700 paren van 1909 waren er In 1930 nog slechts 1100 paren over. Daarna kwamen zij weer in groter getale en in 1938 broedden weer 2500 paren. Sinds dien Is het cijfer weer gestadig gedaald en het dieptepunt werd in 1952 met 800 paren bereikt. Langzaam maar zeker stijgt het weer. Deskundigen nemen aan, dat dit geen toe val is. Omdat echter in andere delen niet wordt geteld, kan niet worden ge zegd of aldaar ook de ooievaars toe nemen De ontwikkeling in Sleeswijk- Holstein wordt echter typisch voor de rest van Duitsland geacht. De raadsels worden steeds moeilijker. Waarom komen en gaan ooievaars? Uiteraard wordt ook de oorlog als oor zaak voor het wegblijven gezien. Dat steeds meer ooievaars naar Turkije gaan. zou als een voorkeur voor neu trale gebieden kunnen worden uitge legd Edoch, in Zuid-Rusland waar de oorlog zo heftig heeft gewoed, nemen de ooievaars steeds meer toe. Van de luchtoorlog, waarop ooievaars uiteraard wel direct reageren, was op bet platte land. waar zjj broeden ook veel minde: bemerken. Zo men wil. ka» de curven van de ooievaars-statistii wel een bepaalde relatie tot hei oo logsgeheuren lezen, maar overtuigend ook dit niet. K.S.G. bevoordeelt Duitse havens Vervoer naar Biemen en Rotterdam even duur De ministerraad van de Kolen- en Staal gemeenschap heeft te Luxemburg zich akkoord verklaard met het voorstel de vervoerskosten tussen de mijnen van de Roer en de Noordzeehavens van Antwer pen tot en met de mond van de Wezer gelijk te maken. Een zelfde regeling zal gelden voor het vervoer van Belgische mijnen naar Briissel, Gent erf Luik. en voor overzeese leveringen tot Gent en Antwerpen. Een en ander houdt verband met de reorganisatie van de steenkolen- kartels Georg en Cobecher. en bestendigt met enige wijziging een oude toestand. De regeling komt daarop neer dat het even duur is steenkool te vervoeren langs de natuurlijke afvoerweg naar Rotterdam als naar de Duitse Nqordy.eehavens met uit zondering van de havens voorbij de We- zermonding, zoals Hamburg en Lübeck De premie voor sehrootbesparing door ge bruik van ruw ijzer is uitgebreid van de Martin-ovens tot de elektro-ovens. Neder land werd vertegenwoordigd door de heer mr. S. Th. J. Teppema, daar minister prof. dr. J. Zijlstra te Genève is. De Duit se vice-president van het Hoog Gezags orgaan, Etzel. zeide dat dit kolenjaar 29 min. ton kolen moeten worden Ingevoerd, waarvan 24,4 min. uit Amerika. Dit is een duurzaam verschijnsel. De produktie steeg in drie jaar 3.2'tegen een stijging van 31.6"» der industriële voortbrenging. Het orgaan heeft geen zeggenschap over de kleinhandel, doch zal de groothandel dwingen de prijzen te publiceren. Hu deelde mede, dat een stijging van de kt«- lenprijs niet te* vermijden was. Tevens achtte hij het onmogelijk de kernenergie in een afzonderlijk lichaam buiten de K.S.G'. te organiseren. Intussen heeft. René Mayer, president van het orgaan, te Washington verklaard, dat hij particulier Amerikaans kapitaal wil aanlokken. Men zal trachten leningen op te nemen in de zes landen van de K.S.G. De gemeenschappelijke markt voor steenkool bestaat thans 3 jaar. Hoge kolenprijzen In kringen van het Hoog Gezagsorgaan te Luxemburg verklaart men dat de stij ging van de gemiddelde kolenprijs in Nederland tot f 62 65 de ton tegenover een gewogen gemiddelde van f 55 voor het afgelopen jaar niet in overeenstem ming is met de bekendgemaakte prijzen door K.S.G. Men is van mening, dat er gebruik wordt gemaakt van de schaar ste om „zwarte prijzen" te berekenen. De Schelde bezet tot het jaar 1960 Hetzelfde dividend ondanks hogere winst De Koninklijke Mij. De Schelde heeft in 1955 een record aan opdrachten geboekt, zodat bezetting tot 1960 gewaarborgd is. De portefeuille heeft betrekking op 21 sche pen. o.a. 2 onderzeeoooljagers, 16 vracht en 3 tankschepen, tezamen 223 000 ton draagvermogen, waterpijpketels, turbine- installaties tandwielkasten, een heet- water-verwarmingsketel en 6 torpedolan- ceérbuizen, totaal f 330 (220) min. De ex ploitatiewinst na belastingen beliep f 6.5 (4,4) min, interest f 541 000. doch nageko- grootste deel niet toegelicht, beliepen f 807 000. Afschrijvingen f 5 (4.5) min, re serveringen f 271.000 (314.000), winst f 1,1 (0.95) min. Dividend 9 (9) pet, dividend Nationaal Bezit 9% pet mogelijk. Voor di vidend uitgetrokken f 576.000. voor reserv f 253.000. Investeringen f 5 (2.6) min. Voor investeringsdoeleinden thans f 6,5 min bi sield. Schulden op lange termijn f 0,77 (2,67).min, op korte termijn f 8.9 (14.9) termijnen op onderhanden werken f 115.8 (148.1) min, liquide middelen f 26.2 (33.4) min. Geplaatst kapitaal toegenomen tot f 6,4 (4.9) min door conversie. Salarissen, lonen, sociale lasten f 18.7 (17,4) min. Er worden 270 woningen gebouwd. Personeel gedaald tot 3697 (3753) De afd repara tie kon niet op volle kracht werken door personeelsgebrek. G. de Vries Lentsch Jr., Amsterdam. Opdracht ontvangen voor 33 m lang dub- belschroef stalen Dieselmotorjacht met twéé dieselmotoren van 400 pk en 13.3 mijl sielheid en stabilisatoren, die slin gering tot 1/3 beperken, voor Amerikaan se rekening, bouw van kustvaartuig van 57 m voor Ned. rekening, twee motor passagiersschepen van 19 m voor de Rot terdamse haven en een stalen directiebooi van 9 m voor de haven te Amsterdam. Oost-Duitsland. Staatsbank zal parti culiere ondernemingen overnemen. die niet in staat zijn verplichtingen na ae komen. Bij de ontbinding van de Geor^ op 1 april zal een beslissing moeten vallen over een wijziging of afschaffing der maxi mumprijzen. De Nederlandse staaluitvoer Is volgens de vice-president van de K.S.G., Albert Coppe. m drie jaar vervijfvoudigd. Franse vervtervoudigd. de Duitse vei voedigd. De behoefte der gemeenschap aan kolen zal over tien jaar 40 min., ton per jaar bedragen, een hoeveelheid, die men onmogelijk zelf produceren kan. Een beroep is dus nodig op atoom-energie en olie Zaak-Jungschlager loopt ai Uit gesticht naar getuigenbank ifficier Sunario zal 23 februari requisi- nemen in de zaak-Jungschlager voor het landgerecht te Djakarta. Gisteren werd een zekere Dorus van der Sluys door de officier als getuige geproduceerd. Deze beweerde, dat hij een jaar lang met 400 anderen had geleefd in een grot op de helling van dé Salak en hij zou daar ver dachte drie malen hebben ontmoet. Ook zou hij het afwerpen van voorraden uit een vliegtuig hebben bijgewoond. Hij heeft twee jaar in een inrichting voor geesteszieken doorgebracht en vertelde, dat hij voorgaf krankzinnig te zijn uit angst voor de militaire politie, die hem geslagen had. Conflict over melkprijs spitst zich toe Minister en lariobouwschap geen stap dichter Gisteren heeft de maandelijkse bespre king tussen de minister van landbouw en voedselvoorziening en het bestuur van het. landbouwschap zich voornamelijk bewo gen rondom de moeilijkheden, die tussen de minister en het landbouwschap gerezen waren over de melkprijzen. In de gisteren gehouden besprekingen is men geen stap dichter bü elkaar ge komen. Hoewel het landbouwschap aan voerde een voorstel van de minister te willen overwegen, bleek de minister niet bereid een voorstel te doen. Woensdag zal het landbouwschap opnieuw in openbare vergadering bijeen komen en zijn eind oordeel over deze zaak vaststellen. Naar wij vernemen, wordt zelfs overwogen ccn witboek over deze zaak op te stellen Speculant verduisterde drie en een halt ton De procureur-generaal van het ge rechtehof te Leeuwarden heeft gisteren bevestiging van heit reohtbamlkvanni©. twee-e n- een-ha lf jaar gevanigeniie straf, geëist tegen de 44-jariige Groningse effec ten-commissionair A. A. V.. die, voorna melijk ten nadele van kleine beleggers, een bedrag van drie en een halve Ion verduisterde. Militaire orders. O.a. Aann. mij Panagro, Warmond, uitbreiding Lua- schietkamp, Den, Helder, f 441.600. Techn. Bureau Massier, Den Haag, centrale ver- I warming te Stroe, f J29.387. Discriminatie- Thans hepft ook de Noor se studentenbond (na de Deense) de Ame rikaanse negerstudente Autherine Lucy aangeboden, op zijn kosten in Europa 1 komen studeren; miss Lucy heeft intussen een federaal gerechtshof gevraagd, de uni versiteit van Alabama te gelasten, haar Lawine. Te Toyama (Japan) zijn 38 ar beiders door een lawine bedolven en dood. Schipbreuk. De Britse kustvaarder Con- lea (261 ton) is in het Kanaal gezonken; zes opvarenden zijn gered, één verdronk. Zwarte magie. Een volksrechtbank Peking (Rood China) heeft een vrouw ti dood veroordeeld „omdat zij een commi nist door middel van tovenarij om h leven heeft gebracht"; haar vrouwelijke medeplichtige kreeg levenslang. Veiligheidslek. Een Londenaar heeft het grote Britse dagblad Time tekeningen aangeboden van een nieuw Brits militair vliegtuig, dat wordt ontwikkeld in de ge heime vliegtuigfabriek van de Bristol Aeroplane Cy; de man is door de Yard ondervraagd; de veiligheidsdienst zit met de handen in het haar. omdat zij zulk e lek niet mogelijk achtte. De mijnramp in België. Naar aanleiding van de Belgische mijnramp (acht doden; zeven. Italianen, één Algerijn) zijn in het Italiaanse parlement vragen gesteld; Ita liaanse arbeiders, onderweg naar Italië, worden aan de grens tegengehouden; het Italiaans vakverbond zond zijn Belgische zusterorganisatie een telegram, waarin werd aangedrongen op een diepgaand on derzoek naar de oorzaken van de ramp. Wereldhandel. Toeneming van uit voer in 1955 5V«, voor West-Europa 13*/» tegen invoer 12'/o, sterlinggebied 7 en 12 Amerika ïVi en 8'/». Handel met da Sowjetunie daalde, doch die met andera Oosteuropese landen steeg. West-Duitsland—Sowjetunie. Voor lopig geen handelsovereenkomst te i wachten, aldus minister van buitenlandse zaken Von Brentano; in verband met verbodsbepalingen kan handel niet r menswaard vergroot. India. Nieuw vijfjarenplan. Kosten f 38,3 miljard. Voor landbouw 12*/» be stemd, voor bevloeiin en waterkracht 18*/», voor sociale voorzieningen 20*/», induitri# en mijnbouw 19*/», verbindingen 29*/». Tsjechoslowakjje. Begroting f 221 min. overschot, uitgaven f 47,8 miljard, verdediging f 5,1 (v.j. 5,5) miljard. Uit gaven voor industrie met 20verhoogd. Er is achterstand in winning van kolen, van vele belangrijke technische proditk- ten en andere belangrijke goederen. Koude, sneeuw, hagel en regen, U kunt er tegen met lederen kleding uit de SPECIAALZAAK LANCE LEDEREN |ASSEN KLM-model 195.4 ia rn Crote sortering 14/. LEDEREN DAMES JASSEN Qr nn in lang en kort, div. kleuren, v.a/D« LEDEREN WANTEN - HANDSCHOENEN EN CAPS LEDEREN LAARZEN voor dames en heren, in lang en kort. met wol en bont gevoerd. ALLES MET VOLLEDIGE GARANTIE Bivakmutsen Motoroveralls DAMESPANTALONS zuiver wollen melton POPLIN DAMES JACKS geheel met Tedöy gevoerd Speciaalzaak voor Leiden en omstreken HAARLEMMERSTRAAT 57-61 tegenover Rex-bioscoop LEIDEN Telefoon 20578-26229 Onze 40-jarige ervaring waarborgt U 100 service' en kwaliteit „A. W. F. Idenburgschool voor Mulo" ROTTERDAM-WEST Wegens pensionering van het tegenwoordige de heer F. C. van Dorp. worden aan bovengenoemde school sollicitanten voor deze funct'e opReroepen Lid Geref. Kerk. Beloning na-akte f 200.—. Verplaatsingskostenbesluit van toepassing. Brieven met volledige inl. en c.q. aanbevelingen voor de secretaris A. de Lange Jr.. EEN Ie EN 2e KLAS DRUKKER kunnen In ons bedrijf een prettier en goed betaalde werkkring vinden. LEIDSCHE HANDELSDRUKKERIJ J. KARSTENS, Hooigraéht 35, Leiden. Gevraagd voor EXPEDITIE MACAZIJN Leeftijd 1521 jaar. Goede vooruitzichten. Aanmelden; JOHAN PARMENTIER N.V. Schelpenkade 6 Leiden Personeel gevraagd 9 Gevr. voor direct net meisje voor dag of d. en n. De Gijselaar6traat 11 Leiden Tel. 31154. 9 Bijverdienste voor be6ch. juffrouw, liefst ongehuwd, v enige dagen per week, voor wassen, strijken en enige lichte huish. bezigheden. Br. no. R726 bur. v. d. blad. 9 Net meisje, 15 jaar. voor lichte huishoudelijke werkzaamheden, van 95 u. Zaterdagmiddag vrij. Liefst spoedig. Br. no. 6737 bur. v. d. blad. 9 Meisjes. Enige nette meis- gevraagd bij Wasserij Dingjan, Hoge Rijndijk 1, Leiden. Gevraagd een werkster voor dag per week, bij A. v. d. Jagt. Overrijn 18, Katwijk aan den Rijn. Woningruil 9 Wie wil prachtige woning (geen woningbouw) te Kat wijk aan den Rijn ruilen kleiner huis te Katwijk Zee? Brieven Jac. van Beelen, Annastraat 25. Kat wijk aan Zee. Woningruil Rotterdam- Leiden (en ome.). Aangeboden Rotterdam; ruim. vrij. dub bel bovenhuis, 1ste stand, 6 ;rs. badk. enz. Gevraagd: huis van zelfde grootte. Brieven onder no. 6738 Blad. Ie koop gevraagd Gevraagd een in goede st. rkerende piano. Brieven et opgave merk en prijs onder no. 6740 Bur. Blad. Te koop aangeb. 9 B.S.A. damesrijwiel met trommelremmen. Simplex damesrijwiel met Torpedo naaf. klein model Fongers herenrijwiel, B.S.A. jongens rijwiel voor leeft. 1012 jaar. meisjes- en jongensrij wiel voor leeft. 710 jaar. Levendaal 47 hoek Oranje boomstraat. Leiden. 9 Autorijschool aangeb. met auto en papieren. Pr. 3500. Zonder contanten onnodig te reflecteren. Br. no. 6736 bur. v. d. blad. Aangeb. prachtige witte Engelse kinderwagen, als nw, hoog model, en handnaaima chine. prima werkend. Hoge Morsweg 102. Leiden, Tel. 25510. Super Freesia's ras van Staveren. Te huur: 3500 Siert. B voor 1956. c.v. N. Bakker Hzn.. Roelofarends- i. Tel. 487, K 1713. Herenfiets met lamp. prijs 37 50. Hans v d. Hoeven- straat 12. Katwijk aan Zee. Een aanrecht en glazen keukenkast. Juffermanstraat lo. 3. Oegstgeest. k Wegens vertrek Thilips •adio. f 65.Fongers dames iets met verlichting en pri- ua banden 40.Sleestof zuiger 125 V. geheel compleet f 27.50. Lammermarkt 51. Weg. vertrek naaimachine in moderne salonkast. In staat van nieuw. Ver bene den kostprijs. Spoed. Heren straat 23. Leiden. Aangeboden net kosthuis v. heren. Noordeinde 17, Lei- Diversen Bon. Broodzang 69 ct. Ge heel roestvrij. Groot model. Blijft altiid scherp. Normale prijs f 1.75. Uitsluitend met inlevering van deze bon nu voor slechts 69 ct. Victorie- Bazar. Hogewoerd 31 en 73. 9 Voor vertrouwde oppas en babysit, voor dag en avond, helt U K 1718 2995. tftMcUC-' Het ene een onopvallend kopje koffie... en het andere... een echte belevenis, een verrassing - het geurige genot van van Nelle's koffie: vol aroma... vol kracht...en royale „schenk"! Met recht de vanouds bekende van Nelle-kwaliteit. Neem eens 'n pakje van Nelle's Roodmerk Van Nelle's koffie blijft bovendien altijd vers. Want ze is verpakt in het luchtdichte pak, dat aroma en smaak volkomen bewaart. 8 van de 10 restaurants in ons land serveren uitsluitend tan Nelle's koffie. Als u ergens de koffie opvallend lekker vindtvraag dan maar eens naar het merk... Wedden, dat het van Nelle is?t VAN NELLE-KWALITEIT! 9 1 Pak lucifers 14 ct. Prima kwaliteit, vonkvrij, merk Lantaarn Vastgestelde prijs 19 ct. Nu met inlevering van advertentie voor 14 ct. Gel dig tot 18 februari. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43, Leiden. 9 Kolenkitten 1,89. Prach tig achtkantig model, extra grote maat, diep glanzend zwart gemoffeld. Kachel zeiltjes met dierfiguren 59 ct. Stenen bedkruik 1.19. I.V.A.. Haarlemmerstr. 48. Nova. Noordeinde 43. Leiden. I'JJU-I'II.'IAI ll.'UJll 9 Grote salamandcrkachels.j kleine kachels, haarden. uurspecie, vuurstenen, div. onderdelen. Slaapkamer, dressoirs, kloostertafels, kas- I. tafels, bureaus, boeken kasten, cylinderkastjes, kle den, gordijnen, matrassen. Pluym. Hoogewoerd. koopt inboedels, zolderopruimingen. Telefoon 21266. 9 Love Verlovingsringen zijn van het allerbeste 14 k goud. 4 Modellen in voor raad. Op het graveren kan gewacht worden. Bij de Verlovingsringen Specialist i.De Goedkopere Zaak" S. v. d. Water en Zn. Haarlem- 185. EWE-ANKER POLSHORLOGES 9 Voor het goede Het stuk ken betere. Het allerbeste Ankerhorloge. Blijft U vakadres: „De Goedkopei Zaak" maar betere waar. v. d. Water en Zn. Haarlem merstraat 15, Zenith, Cer- i Re- 9 Bedden maket heim daa U voor overtrekken en of bii vullen bij Jan Vonk zijn. In één dag terug. Jan Vonk Snijder, Haarle No 81 Tel 22580. 9 Bon. 3 Stuks haarkammen 39 ct. Bestaande uit zware zakkam. lange smalle heren- kam en grote dameskam. Van prima acetaat rubber. Uitsluitend met bon voor slechts 39 ct. Victorie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. 9 Grote en kleine vloerkle den. dressoirs, legkast, rook tafel-boekenmolen. fauteuils, stoelen, «ledikanten, spiralen matrassen, dekens, closet potten. electrisch fornuis vaatwerk, enz. P. J. Hooy- mans. Nic. Barnhonrnveg 30. Noordwijk aan Zee. Tel. 2012 KNECTELS VERLOFROOD, daar kunt U mee pronken. Waar fijnproevers zijn, daar wordt het gedron ken! Per hele liter 2.55; per halve liter 1.30. rijlessen met de Ford Taunu6. Les uur f 6 Leskaart 10 les uren f 55. Beatrixstraat 4. Tel 30319. Leiden 9 Naaimachines, zowel ln hand als elektr., ook Zig- Zag in elke uitvoering. De Naaimachine-specialist Der nee, Haven 7. Telef. 25365, Waaigat 17. Katwijk aan Zee. 9 Rotan meubelen. Recht streeks van fabrikant aan particulier 10-30'besparing Ook in wiegen hebben wij leuke modellen. Fa Ferinsa en Sluiter. Nieuwe Rijn 26. Leiden. Tel. 25377. 9 Accordeon liefhebbers, dit is Uw kans. Laat U of Uw kind testen op muzikalitei 3 Maanden gratis een accoi deon in Uw huis Heden in schrijvingen. - Inlichtingen Haarlemmerstraat 66 Tele foon 21980 en 27081 9 Nieuwe babybox hoogde vlonder #en telraam 17.75. Plastic boxmatrasi' f 7.95. Kinderstoel 17.25 Hooglandse Kerkgracht 40 a. Lei de». Telefoon 22287 9 Aangeboden 2de hands dames-, heren- en kinder- ielcn. Gravekamp 9 Stop. Wij gaan door met tassende koopjes! re kwaliteit dames heren- en kinderondergoed. Jaegerwoi 1.19, vestenwol 1.55. kantwol 1.08. Prima sorter ng Enkalons vanaf 1.75. Bij de goedkope wol- kraam H. v. d. Bosch. 9 Polshorloges vanaf 1.— per week. Gouden ringen. Pendules. Prima kwaliteit. Billijke prijzen. Plasmeyer, Storm Buysingstraat 33 (Lage Morsweg). Tel. 32173. 9 Eet nu lamsvlees. Lams bout. lamslappen, lamscote- letten, lamsgehakt, lamsborst. iamsvet. Verkrijgbaar bij: J. Sira, Langegracht 85, Leiden 9 Weggelopen ziek teefje (spec, beh.), langharig geel bruin. Vossenkopje. Telefoon no. 26054. 9 Gevraagd dame of heer. die bereid is 's avonds voor een aantal studenten te ko ken. Inl. graag 's morgens bij mej. G. W. Koster, van Bemmelenstraat 24. Leiden. Petroleumkachels Demon, zonder kous 49. BES. veel warmte 49.50. Aladdin 195.—POD met 2 branders f 125.—. Luxe De mon f 133.—. Huza electr. kachel f 13.75. Haarlemmerstraat 163 Tel. 22417 MIDZA Mevr. v. d. Klaauw. Kern straat 11. Leiden, vraagt voor EEN NET MEISJE Plaats een Koerier 't Is DE mamei Bij de Elektriciteitsfabriek te Leiden kunnen met gevoel voor techniek (ca. 22-26 jaar) worden geplaatst om te worden opgeleid voor een functie in het ketelhuis of de machinekamer (continubedrijf). Zij, die in het metaalvak werk zaam zijn, genieten de voorkeur. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen aan de afd. Personeelszaken van de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, Langegracht 70, Leiden. TYPEWRITERS (HOLLAND) N.V. LEIDEN vraagt op korte termijn MANNELI|K en VROUWELIJK voor werkzaamheden op verschillende afdelingen in de fabriek. Leeftijd: 1840 jaar Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding cn ervaring te richten aan: de Per soneelsafdeling van ROYAL TYPEWRITERS (HOLLAND) N V. Oosterkerkstraat 11. Leiden van 17—30 jaar. van christelijke huize, kunnen geplaatst worden afe Leerling-verpleegster of -verpleger Opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. Goede salarisregeling. Toekomstmogelijkheden. Tegemoetkoming in reiskosten naar huis, 2 x p. mnd. Ook kunnen nog enige Verplegenden met diploma A geplaatst worden voor de B-opleiding. Schriftelijke sollicitatie te richten aan de Genees heer-Directeur van de Psych. Inrichting «VOGELENZANG" te Bennebroek (bü Haarlem) Flinke meisjes 1 zijn welkom bi] Hollandia Tricotage. De sfeer is et beschaafd, de omgeving fris en het werk plezierig. Wat wil een flink meisje meer? Het loon is goed en do sociale voorwaarden uitstekend. Kom gerust maaf eens kijken. Vadef of Moeder is ook welkom bij

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6