A i Zwart HOLLANDIA waterdichte zool! Jaarlijkse 5-cents-actie in Jeugdhuis gesloten Schaatsen slijpen A. v. d. OEVER WONINGRIIIL Nu ook Sassenheimse actie voor veiliger verkeer Drie buren stalen broederliik partij stenen C.B.T.B. hield zich bezig met sociale vraagstukken „De mens meet het heelal" in Postmuseum te Den Haag ulpenklfniek/ VORST DEKEN PIECK VRAAGT JONGEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 31 JANUARI 1956 KATWIJK AAN ZEE Er kon 14.235.08 aan de president kerkvoogd worden overhandigd GISTERAVOND WERD in de Oranjezaal van het Jeugdhuis de jaarlijkse overdrachtsavond van de 5-cents-actie gehouden. De algemeen voor zitter, de heer A. Pronk, sprak het openingswoord. Hij zei verheugd te zijn zoveel collectanten en anderen aanwezig te zien. De heer Pronk heette speciaal welkom de leden van het college van kerkvoogden en de predi kanten De Vos, Hagen en Offerings, alsmede ds. Bogers en de collectanten. Met het oog op deze laatsten zei hij, dat het over het algemeen niet gemak kelijk is, mensen te vinden voor het kerkelijke werk, en zeker geen 120. Daarom juist was hij blij, zoveel collectanten te zien. De algemeen secretaris, de heer E. de Jong, gaf een overzicht van het werk vn het afgelopen jaar. Voor de twaalfde maal zijn we hier bijeen om gelden over te dragen aan de kerkvoogdij, zo zei hij. We zijn dankbaar, vooral ten opzichte van de collectanten, die hun eenvoudige werk doen met trouw en doorze'tingsver- mogen. Spreker dankte de wijkcommissias voor het vele voorbereidende en contro lerende werk, dat ze deden. De commissie leden hebben hun werk gedaan in het be sef arbeid te verrichten voor de Koning der Kerk, zei spreker. Bij de contribuan ten vonden we een warm hart en een ge opende beurs. De heer De Jong deelde mee, dat de penningmeester, de heer Van Beek, naar elders was vertrokken en dat de heer D Postel diens taak had overgenomeh. Spre ker besloot met te herinneren aan tiet doel van de 5-cents-actie, het financieren van de beide predikantsplaatsen, <üe door ds. De Vos en ds. Offeringa worden beze' en heit financieren van de aanstaande bouw van de Duinoordkerk. Over de financiële kant van de actie sprak de algemeen penningmeester, de heer Postel. Deze zei, dat hij geen der collectanten en geen der wijkcommissie leden een aparte pluim wilde geven. In het werk van Jezus Christus worden geen pluimpjes uitgedeeld. Ieder werk' met de krachten hem door God gegeven Het was de heer Postel opgevallen, dat de onkos- tenrekemng van de organisatie zo uiterst laag was. Op de rekening stond over het afgelopen jaar een bedrag van slechts 1127.15. Verder werden de resultaten van de gevoerde actie bekendgemaakt. Hel totale resultaat bleek f 42 lager te zijn dan vorig Jaar. De wtfkresultaten wa ren: Noord f 3280,85: West f2184,85; Zuid f4702.05 en Oost f3621.72. Hel totaal f 13.789.49. Aan de president- kerkvdogd, de heer D.. Kleeu. werd f 14.235.08 overhandigd. Deze uitte zijn dankbaarheid voor dii mooie resultaat. Hij vertelde iets over d< plannen voor de bouw van de nieuwe Duinoordkerk. Nu deze plannen vaste vorm gaan aannemen, zo zei de hee; Kleen. zal de Gemeente voor nog meei geld moe'en zorgen. In deze tijd vai hoogconjunctuur zal dat mogelijk zijn. Misschien is er aanleiding om een zoge naamde verdubbelingsactde te beginnen. Men luisterde hierna naar zang van de heer Van der Boon. Na de pauze decla meerde de heer J. Scholte op verdienste lijke wijze enkele gedichten en bracht hij schetsje. Later op de avond installeer de de heer Pronk ds. Offeringa als alge- a voorzitter. Ds. Offeringa nam met korte toespraak de leiding van deze grote en vruchtbare organisatie over. U.NJ. gaf tweede uitvoering Gisteravond gaf de Chr. muziekvereni ging U.N.I, in de Kapel een herhaling van het jubileumconcert, editie van zaterdag schrei Holslijpen overlangs- en vlakslijpen. RUILEN WOONHUIS MET STAL a.d. Sluisweg 64 te Katwijk aan Zee, voor DEGELIJK WOONHUIS eveneens te Kat wijk aan Zee. Inlichtingen Sluisweg 64. teravond net als bij de eerste uitvoering veel belangstelling. De heer S. H. van Eybergen, die het openingswoord sprak, heette in het bii- zonder welkom de heer D. Dekker, hoofd bestuurslid van de bond van harmonie- en fanfarekorpsen. Spreker zei. dat U.N.I. zo vergroeid met Katwijk, dat het vieren n het tussenjubileum geen verwonde ring behoeft te wekken. Hii deelde mee. dat de instrumentenactie f 11.000 heeft op gebracht. Er konden 43 instrumenten wor den gekocht. Het einddoel zal echter Das bereikt zijn. als nog f 7.000 is bijeenge bracht. Na het concert speelde de toneelvereni ging ,.De derde slag" uit Katwijk aan den Rijn onder regie van de heer A Hensen het blijspel „Het hing ln de lucht". Geref. gemeent© Donderdagavond om half 8 spreekt ds. Kiebnnm van Lisse in het kerkgebouw van d« Geref. gemeente. Hoog en laag water Woensdag 1 februari: hoog water 6.33 en 18.51 uur, laag water 2.17 en 14.40 u. „Gentlemen Society" wil wimpels uitreiken aan voorzichtige rijders OOK VAN UIT SASSENHEIM worden de Nederlandse weggebruikers tot grotere voorzichtigheid in 't verkeer bewogen. De heer D. Dusoswa heeft een circulaire doen uitgaan, waarin hij vooral automobilisten opwekt, zich aan te sluiten bij een organisatie van goedwillende weggebruikers. De organisatie zou de naam „Verkeersheer" of „Gentlemen Society" of iets dergelijks moeten dragen. De leden zouden tien gulden per jaar moeten in brengen ter bestrijding van de kosten der organisatie. In de circulaire worden de volgende „spelregels" voorgesteld. De organisatie verstrekt haar leden een standaard met wimpel, die op het rechterspatbord moet worden bevestigd. Als een automobilist twaalf maanden rijdt zonder een ver keersongeval te hebben veroorzaakt of zonder door de strafrechter voor een ver keersovertreding te zijn gestraft, krijgt hij een groene veillgheidswlmpel met twee sterren. Na vijf jaar onberispelijk rijden krijgt de automobilist een zilveren wimpel met onderscheidingstekenen. Na een aan tal nog vast te stellen jaren mag hij een gouden wimpel voeren. Bij overtredingen of door schuld ver oorzaakte ongevallen zullen met betrek king tot de uitgereikte wimpels maatrege len worden toegepast, die nader moeten worden vastgesteld en die een preventief karakter dragen. Er zou een controle apparaat moeten worden gevormd om het stelsel der wimpels goed te doen functio neren. Een uit de organisatie te vormen commissie zou zulks moeten voorbereiden. Aan automobilisten wordt tenslotte ver zocht. adhesiebetuigingen te zenden aan Gentlemen Society, Industriekade 1, Sas- senheim. Veilig verkeer Begin Juni 1955 heeft de heer Dusoswa zijn stukken reeds toegezonden aan de Vereniging voor Veilig Verkeer te Utrecht, met het verzoek, zo mogelijk voor verdere uitwerking en propaganda te willen zorgdragen. Een dezer dagen ontving hij op zijn ver- Haagse politierechter Wegens diefstal van stenen waren een 48-jarige fabrieksarbeider, een 36- jarige onderwijzer en een vertegenwoordiger, allen uit Hazerswoude, voor de Haagse politierechter gedagvaard. Alleen de laatste was niet verschenen. De mannen hadden in maart 1955 stenen van de rijkswaterstaat wegge nomen van gemeentegrond. „En u bent nota bene nog onderwijzer, die de kinderen wat leren moet", zei de politierechter tegen een van de ver dachten. De onderwijzer betoogde dat hij een verzoekschrift had ingediend, waarop hij meer had gehoord. De stenen had den al maanden voor de deur gelegen op gemeentegrond. De buren hadden ver- ■m daar graszoden weg te ©teken. Ze wilden een glazen scherm oprichten :n beetje puin onder hebben voor stevige fundering. Ze hadden overdag de stenen weggenomen, maar daar het vroor hadden ze ndet met het werk kunnen be ginnen en de ©tenen hadden er zes weken gelegen. Toen de politie kwam wilden de 6tenen terugbrengen maar toen het te laat. „Ook de burgemeester heeft gedacht dat het waardeloze rommel Hij had al eens opdracht gegeven het puin weg te halen", voegde 'de onder- derwijzer nog aan zijn relaas toe. „U wist in elk geval wel dat die 6tenen iet van U waren", antwoordde de rech- De officier van justitie eiste tegen de eerste f 30 boete of 10 dagen, tegen de tweede f 75 boete of 15 dagen en tegen de derde f 100 boete of 20 dagen. „Onze onnadenkendheid wordt zwaar gestraft", de onderwijzer. Het vonnis luidde respectievelijk f 50 boete of 25 dagen, f 25 of 10 dagen en f 100 of 20 dagen- Boekhouder stal Een maand gevangenisstraf voorv, delijk met drie jaar proeftijd, f 60 boete of 10 dagen en toezicht van de r.k. classering eiste de officier van justitie bij de Haagse politierechter tegen een jarige boekhouder uit Alphen aan Rijn, die eind maart 1955 een portemon- naie had weggenomen ten nadele van Hertog. In de portemonnaie zat f 15. D« verdachte bekende het feit. Een rapport de r.k. reclassering raadde aan he eens met hem te proberen. De po litierechter legde verdachte f 30 boete of 10 dagen op en een maand gevangenisstraf voorwaardelijk, met drie jaar^ proeftijd en toezicht van de r.k reclassering. Heler en steler De officier van justitie bij de Haagse politierechter eiste drie maanden gevan genisstraf wegens heling tegen een koop- uit Leiden. Deze had van februari tot juli 1955 koper en lood gekocht, dat door diefstal verfcregen was. Reeds vaker verdachte voor heling veroordeeld. zoek de stukken terug, ondere medede ling, dat Veilig Verkeer de plannen alles zins aanbevelenswaardig vond, maar voorlopig op grond van de te verwachten administratieve moeilijkheden nog geen verdere medewerking kon verlenen. Aangezien men in Sassenheim van me ning is, dat uitstel niet langer verant woord ls, heeft men thans de aandacht de pers en van vele automobilisten de plannen gevraagd. Het metaal was gekocht de Talrijke inbraken in Den Haag Inbrekers hebben in de afgelopen da gen in Den Haag weer druk van zich doen spreken. In de vroege zondagmorgen i dief r i gat i de etalage van het Juweliersbedrijf Lan- celte aan het Noordeinde. Hij ontvreemd de uit de etalage ©ieraden en juwelen ter waarde van ongeveer f 10.000. Gistermorgen verschaften inbrekers zich toegang tot het warenhuis van Vroom in de Venestraat. Een brandkast, inhoudende f25.000. werd met een auto meegenomen. Gedurende het weekeinde hadden op verscheidene andere plaatsen in Den Haag inbraken van geringere omvang Verdachte betoogde nu gedacht te heb ben dat het de vrouw was van een broer van deze man. die zelfstandig installateur is. Di't verweer baatte hem niet, want de 50-jarige voorman-monteur, die het politierechter veroordeelde hem tot twee taal ten nadele van zijn patroon had weg maanden gevangenisstraf, waarvan de genomen, kreeg f 100 boete of 25 dagen helft voorwaardelijk, met een proeftijd en een maand voorwaardelijk, met drie van drie jaar. wegens schuldheling. De jaar proeftijd. RIJNSBURG In het Jeugdhuis vergaderde gisteravond de afdeling Rijnsburg van de Chr. Boeren- en Tuindersbond. De voorzitter, de heer J. Heemskerk, open de met een welkomstwoord, speciaal gericht tot de spreker, de heer C. van Velden uit Naaldwijk, en diens echtgenote. De heer Van Velden sprak over „Sociale vraagstukken". Ten einde dit onderwerp goed te kun nen belichten was. aldus spr., een kort overzicht van de geestelijke achtergron den. die de sociale wetten bewerkstellig den. noodzakelijk. De werkgever zag aan vankelijk de arbeid slechts als een begro tingspost. Menselijker, christelijker, is de zienswijze, die achter de arbeid ook de werknemer weet. Deze steeds meer veld winnende opinie leidde tot de sociale wet ten. die spr. beknopt in chronologisch© volgorde behandelde. Aanvankelijk lag het. in verband met het afwijkende karakter van de landbouw, ln de bedoeling een aparte wet voor de agrarische sector te maken. Later bleek dit echter, gezien de opstelling contracten, overbodig geworden. Bij de uitvoerige discussie hield de heer Van Velden nog een interessant betoog over bedrijf- en produktschappen. De be drijfschap organiseert in horizontale zin. dus werknemers en werkgevers uit één zelfde bedrijfstak. Produktschappen zijn samengesteld uit mensen, die een zelfde produkt produceren of verwerken, organi satie in vertikale zin dus. Bij alle kritiek, die we hebben, moeten we nooit vergeten, dat het de bedoeling van de overheid is de welvaart tot gemeengoed te maken van de gehele bevolking. Er is geen weg terug dan de weg naar de chaos en we zullen Incidentele nadelige bepalingen in groter verband moeten zien. KATWIJK AAN DEN R11N Jan v. d. Nouweland 40 jaar bij „De Hoop" Het is morgen 40 jaar geleden, dat de heer J. G. v. d. Nouweland in dienst trad bij de zuivelfabriek „De Hoop" te Kat wijk aan den Rijn. Bij zijn indiensttreding was de fabriek nog eigendom van de heer L. van Paridcn". Later werd die zaak om- N.V. NZH-nleuws De leden van de NZH-sohaakclub speel den gisteravond de voLgende partijen: H. TijstermanR. Tijsterman 10; W. Bin nendijkW. M. de Kluiver 01; H. v. d. WestenJoh. Schoneveld xx; A. Ravens- bergen—A. v. d. Eijkel 10; W. van Eg- mondD. van der Vijver 01; A. Ravens- bergenJoh. Schoneveld 10: Jac. P. NoortG. van Egmond 10. Zowel voor de omzetting als daarna heeft de heer v.d. Nouweland. die de klan ten „Jan wordt genoemd, steeds vertrou wen gewekt. Feitelijk kent heel Katwijk de man, die met naard en wagen melk en melkproducten distribueert en aan de wensen van zijn publiek zo veel mogelijk voldoet. Het zal „Jan", als we dat zo even mogen schrijven, morgen in zijn woning aan de v. d. Vegtstraat wel niet aan belangstel ling ontbreken. Leerrijke expositie Unesco organiseerde tentoonstelling voor technisch geïnteresseerde leek In het Postmuseum te Den Haag heeft mr. H. J. Rein ink, directeur-gene raal \*Qor de kunsten en voor de buitenlandse culturele betrekkingen, gis termiddag de opening verricht van de tentoonstelling „De mens meet het heelal", waarvoor speciale vrachtauto's de kisten met instrumenten vanuit Parijs hebben aangevoerd. Onder leddömg van een Franse ingenieur, de heer A. H. Diamand, werden de in strumenten geplaatst. Daaronder bevinden zich vele kostbare elektronische appara ten en andere precisie-instrumenten. Voorwerpen, die men niet zo gauw in een postmuseum zou verwachten, maar die daar bij nader inzien toch niet zo vreemd zijn. Immers, de PTT houdt zich intens bezig met do ontwikkeling van de elektronische techniek. Voor hen, die wat van de mo derne teohniek willen weten, zal deze ex positie een ware lusthof zijn. Radar De expositie, die werd georganiseerd door de Unesco en reed6 in juli 1954 te Parijs werd opengesteld, vestigt over het geheel de aandacht op het meten van af standen en afmetingen als basis van alle exacte wetenschap. Bijzondere aandacht trekt een radarin6tallatie. waarmee de vliegrichting en de afstand tot een vlieg tuig wordt gemeten. Hiertoe is een vlieg tuigmodel gemonteerd, dat in een grote boog rond de radarmast cirkelt. Soortgelijke demonstraties worden ge geven van de bewegingen der moleculen, van de z.g. Wilson-kamer voor het meten van de baan van radio-actieve deeltjes en van de Geiger-Müllerteller voor hef meten van radio-actieve straling. De heer A. H. Diamand, de directeur van de tentoonstelling, zal met enkele studenten van de Technische Hogeschool een en ander toelichten. Singapore. Tin 27/1 386 Sbraits-dbl- lans de pikol, of 4% d. lager Rubber- markt geoloten. Personeel gevraagd 9 Meisjes en vrouwen kun nen direct geplaatst worden op de chocolade-afdeling. Voor hele of halve dagen. Zuid Holl. Loonbedrijven. Valkenburg (Z.-H.). Gevr. z. sp. m. \-erpleeg- hulp of juffr. voor de nacht dienst. extern. Godd. (Pro testant). Aanb. schriftelijk of pers. Directie Oudelieden- Huis, Herengracht 35, Lel- Gevraagd net meisje voor hulp in de huishouding. Niet beneden 18 j. In Ned. gezin in Engeland. Genegen ten minste 1 Jaar te blijven. Schrift, aanm. Fam. de Groot, Langegeer 189, Rot terdam (Z.). Mevr. Drijber, Rapenburg 45, vraagt een net dagmeisje. Aanmelden tussen 7—8 uur. 9 Gevraagd zelfst. hulp in de huishouding; 125,— per maand; v.g.g.v. Tel. 21585. Vondellaan 18. Gevraagd: nette werkster voor 2 ochtenden per week. Mevr. de Gast-De Mey, van Streefkerkstraat 58, Leiden. 9 Typiste voor tijdelijk direct gevraagd. Gehuwd geen bezwaar. Brieven onder no 6693 bur. van dit blad. 9 Meisje voor halve dagen of werkster voor enige da gen per week. Hofdijck 43. Oegstgeest. De Gerei Ziekenverole- ging. De la Reyweg 297, Den Haag, vraagt een meisje als hulp in de huishouding, naar verkiezing. in- of uitwonend. Meerdere hulp aanwezig. Aanmelden bij de directrice. Mevr. Kuiper. Rijnsbur- gerweg 31B, Leiden, tel. 24187, zoekt meisje voor hal ve of hele dagen en werk ster voor één of meer dagen Bijverdienste. Gevraagd net persoon voor licht exoe. ditiewerk, dagelijks van 1 ------ Zater dag 11 Zich te verve Langebrug 45, Leiden. Typiste direct gevraagd door uitzendbureau, gehuwd geen bezwaar. Soil. tel. 30225 Flinke werkster gevraagd voor 2 13 oohtenden per week. Aanmelden bussen 2 en 4 uur. Mevr. Heins, Ver- da rnstr. 32, Leiden. Schoerahandel v. d. Zan den vraagit nette verkoop ster. Liefst mil. vale bekend. Leeft. 20 jr. Soil, schrift, of mond. 6—8 uur. Bree- straat 77. In „De Rustenburg" is plaats voor leerllng-zieken- verzorgsters. 2-jarige cursus. Goede 6alari6regel'ing. Brie ven of persoonlijke aanmel ding Directie „De Rusten burg". MaLheneaserlaan 491. Postbus 6020. Rotterdam. Goede werkster gevraagd voor enige hele of halve da. gen per week, in nader •leg. Aanmelden bij Lens, Nieuwe Rijn 39-40. 9 Wegens huwelijk van mijn meisje zoek ik per 1 maart of later een flink, handig meisje, dat zelfst. werken kan. Liefst voor de gehele dag. Desnoods 4 hele en 2 halve dagen. Hulp van werk ster. Oliestook. Aanmelden na 7 uur 's avonds Mevrouw Kuijper, Julianalaan 3 Oegstgeest. Te huur aangeb. 8 Aangeboden, goede stand, omgeving Acad. Ziekenhui©, rustige omgeving, aan nette heer b.b.hh., mooi gemeu- bil. zit-slaapkamertje, zon der pension, maar wc! met onderhoud. Direct of later. Stromend water, gas, telef. aanwezig. Boerhaavelaan 9. Zolderruimte 12x6 meter, Narmstraat (bij Steenstraat). Te bevragen: Mors weg 22. Telefoon 23969. Woningruil 9 Huis aangeb., op zeer goe de stand, bev. 7 kamers en badkamer, serre, keuken, voor- en achtertuin met schuur. Ook geschikt voor samenwoning. Binnenkort leeg te aanvaarden. Br. No. 6690 Bur. Blad. 9 Aangeb. benedenhuis. 2 kamers, keuk., zolder, plaats m. achteruitgang. Gevr. iets kleinere boven- of beneden woning. Stad of rand van stad. Huur f 5.60 p. week. Br. No. 6689 Bur. Blad. Ie koop gevtaagd 9 Opvouwbare linnen kin derwagen. Liefst donker blauw. Hofstraat 12, Rijns burg. Ijsbaan Tennispark Katwijk indien mogelijk HEDEN GEOPEND. Gevraagd een nette WINKELJUFFROUW HULP in de HUISH. gevraagd (in- of extern) in Geref. gezin met drie kinderen, wonende cen trum Leiden, ter verv. v. echtgenote, die andere bezigheden heeft. Was buitenshuis, oliestook verw. Eisen: zelfst koken en werken. Leeft, plm, 30 jaar of ouder. Spoedige indiensttreding. Brieven onder no 6692 bureau van dit blad. 9 Te koop gevraagd een in goede staat zijnde tweeling- kinderwagen. Brieven onder □o 6694 bur. van dit blad. Te koop aangeb. 9 Te koop aangeboden: ruim burgerwoonhuis, staande Janvossensteeg 4 te Leiden. Leeg te aanvaarden. Vraag prijs 5000.—. Te bevr.: Ma kelaarskantoor P. Moerman, Rapenburg 112. Leiden. Tele foon 24122. 9 Austin bestelwagen 40 te koop aangeb. Desk. onder zoek toegestaan. Te bevr. tel. K 1710-23536. 9 Ronde Olietank inhoud plm. 28.000 1. VH verw: mingsketel prima f 60. Pracht zomerhuisje (nieuw) Wvnda, Lijsterstraat 15. Tel 25962. 9 Elektr. Haw. gitaar, ten- nistafelblad, klein kacheltje, tegen elk aann. bod. Rtjn- zichtweg 146, Oegstgeest. Diversen 9 Llssenaren opgelet! Woens dag n.m. 8 uur spreekt in Hotel „De Witte Zwaan" de Heer Th. Dikkes over onderwerp „God capituleert nooit". Heerlijk verwarmde zaal. ASFORNUIZEN ASKOMFOREN I ASGEISERS ASOVENS 1ASHAARDEN Hooigracht 18 Telefoon 23951 Betaling desgewenst in overleg. -Hoopt me* lk V- wmSpM<CtC/ffGC,% G WOLFSLAG VOOR KEUKEN: Slaap- en studeerkamer. Straalkachels ƒ19,75 Inventum kachel 29,25 Huza kachel 13,75 Petroleumkachels Demon (zonder kous) 49.- BES voor grote ruimten 49,50 Pod met 2 branders 125,- Aladdin ƒ95,— Ollchaarden: Becht Sc Dyserinck MAG.: HOEKJE BREESTRAAT 120. TEL. 22418. Midza-zaak. betekent KOUDE Profiteert nu van onze EXTRA VERKOOP l-PERSOONSDEKENS enorme sortering gemengd wollen dekens 150 x 200 X:< 12.90 zwaardere kwa liteit. fraaie patronen 1^.50 effen met mo derne streep- 17.50 Zuiver wollen dekens 1-persoons fraaie bloem- - dessins ZO.zO ÏLmSTÏÏ* 29.50 2-persoons zeer solide kwa liteit jaquard geweven 15-50 extra grote maat prachtige dekens r»A 190 x 230. slechts Zö.VU Flanellen lakens Haarl.straat 228 HOUTVEILING BENTHUIZEN op het terrein van de heer F. Spijker, veehouder, op donderdag 2 februari a-s- t< 10 uur v.m. O.m. -til wordi-r verkocht een grote partij planken, balken, palen, rib ben, schroten, schotten. Deurwaarder F. J- van Kampenhout Alphen aan den Rijn. Dit is de schoen met de volkomen ]h jaar schriftelijke garantie op de zolen jongens- en meisjesschoenen PAIENI HOLLANDIA SCHOENFABRIEKEN WAALWIJK,* DRUNEN DEN BOSCH GILZE H.H. KAPPERS GEVR. EEN BEDIENDE OF EEN AANKOMEND UITSLUITEND HERENVAK NET MEISJE gevraagd Prettige zelfstandige werk kring. Mevrouw J. Donkers, Haarlemmerstraat 253. Adverteren verkopen Leidse overdekte zweminrichting voor hulp in de machinekamer Aanmelden: Kantoor „De Overdekte".. 47. Het gelaat klaarde op. „Ah. en daar zie ik de heren van de krant en de persfotografen ook reeds, bes te Govert-Ferdinand, sprak hy goedkeu rend. ..Zo moeten we het hebben. De dag bladen kunnen niet vol genoeg geschreven worden over onze beschamende noodtoe stand. Kijk even eindeloos meewarig, lie ve broer, de heren komen een plaatje van ons maken. Zo, ja. Iedere rimpel meer is er een. moet je altijd goed bedenken. „Wel, wel, heren." wendde hij zich tot de jour nalisten, „wie had kunnen denken dat u reeds zo vroeg uit de veren zoudt komen, om het onbelangrijke vertrek van ons ar me, versmade wezens gade te slaan. Bent u werkelijk van plan er met een enkel Jolle-Wiffelsnoep regeltje in een klein, gemakkelijk over het hoofd te zien hoekje gewag van te maken?" „Wat denkt u wel, mijnheer Fruyten- iuyk?" riep een van de journalisten uit. „Het wordt een groot verslag op de voor pagina. Heel ons stadje spreekt momenteel Jolle-Wiffelsnoep drukte hem ontroerd de met trillende stem. „Ach, wie had kunnen vermoeden, dat er nog zoveel moois in de mensen school". Hij liep op de comman dant van de politiemannen toe, die eerbie dig voor hem salueerde, „We gaan vertrekken, sergeant", deelde hij mede. „Eerst naar de Immerkale Hei develden. zoals u weet". Hij klapte in zijn handen „Kom, beste jongen en flinke knaap: instappen alstjeblieft. Honderden diep ongelukkige Fruytenduyks zitten en liggen reeds ongeduldig naar ons uit te Spekkie en Blekkie, die hun bagage zo lang op de grond hadden gelegd, pakten haastig hun tassen op en stapten in de tweede autobus, waarin, op de chauffeur na, nog niemand zat. Jolle-Wiffelsnoep en Govert-Ferdinand voegden zich bij nun broers in de voorste wagen. De ordonnan sen en politieagenten brachten hun knallen de motoren op gang. En terwijl de fotografen druk knipten reed de colonne met een flink vaartje de straat in die naar de hoofdweg voerde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6