Nieuwe instrumenten voor Katwijks U.N.I. Baron van Wassenaerschool hield ouderavond A.r. kiesvereniging en de zin van het a.r. zijn ,DE LANDBOUWER" BIJBELLEZING Ie of 2e KLAS ZETTER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 10 ZATERDAG 28 JANUARI 1956 Nu nog zevenduizend gulden Feestconcert en receptie voor het elfde lustrum TNE CHR. HARMONIEVERENIGING U.N.I. te Katwijk aan Zee vierde in stilte op 4 december 1955 haar vijf en vijftigste verjaardag Dat is spoedig gezegd en men zou, na kennisneming van dit bericht, met ee'n vriendelijke gedachte, aan de jarige gewijd, kunnen overgaan tot de orde van ie dag. W« ««.n erttór wel zeker dat maar heel welnjg Kat- ,iIn<ïs<:h, Brultetóst. wijkers zich zo onbewogen tonen, waar het hier geldt een vereniging, die in de loop der jaren innig met de Katwijkse gemeenschap is vergroeid. Talloze schone, verheven, feestelijke en zelfs amoureuse herinneringen wekt alleen al de naam U.N.I. bij vele dorpsgenoten op. Immers: bij alle nationale en plaatselijke hoogtijdagen en grote gebeurtenissen was .dit korps present, vertolkend de dank, de vreugde, de ontroering van allen. De voorzitter van UNI, de heer K. Hoek, complimenteert het korps met de nieuwe instru menten en bedankt de milde gevers. Naast hem zien we, be halve de schone aanwinsten, de heren v. d. Mey en Timmer mans, comitéleden. Foto D. Kruyt Het was daarom niet minder dan een hoewel aangename plicht van U.N.I., «tot lustrum m het openbaar te vieren, zodat a'lle vrienden de gelegenheid zou den hebben, aan de feestvreugde met een dankbaar hart deel te nemen. Maar er bestond ook nog een bijzon dere aanleiding, om diit „tussen-jubileum" in ietwat grootsere vorm te vieren. De opzet was namelijk de herdenking te doen samenvallen met een algehele meuwing van het instrumentarium. Een commissie samengesteld uit vier leden van het korps de heren Hoek (voorzit ter), Van der Plas, Sneijders mermans, beraamde een grootscheepse actie tot verwerving van het indruk wekkende bedrag, voor de aankoop nodlgd. Deze mannen hebben met on verflauwde ijver, taai doorzettimgsver- mogen, gedreven door geestdrift vooi hun vereniging, grote resultaten be reikt, Een briefactie legde wijd en zijd tot in de U.S.A., Venezuela en Zwitser land toe, contacten. Het geld begon bin nen te stromen. Daarna richtte eeii tweede actie zich tot de reders en het gemeentebestuur. De eerstgenoemden besloten een bedrag van honderd gulden per varende logger (het bleken er vijf en veertig te zijn. het vorige jaar) beschikbaar te stellen gemeente verraste met een royale gif', van zesduizend gulden met de toezegging dat de commissie, indien nodig, later nog eens terug mocht komen. De huis-aan- huie-actie voerde het totaal tenslotte op tot elf duizend gulden. Daarvoor konden drieen veertig instrumenten worden geschaft. Maar aangezien het ledental zeventig bedraagt, is het doel nog niet bereikt. De commissie heeft zich trouwens „vastgebeten" om de heer Goedhart te citeren op de achttien mille. Bo vendien: de nieuwe instrumenten staan dn „lage" zetting, tegen de oude in „hoge", zodat de laatste waardeloos zijn gewor den. Eerst, wanneer het volle bedrag bij een is, en het Instrumentarium voldediig vernieuwd, kan U.N.I. dus van het rijk» geschenk gaan profiteren. Overdracht De overdracht geschiedde met enige plechtigheid door de heer D. Goedhart, na afloop van het jubileumconcert, teravond alleen voor genodigden ln d« Kapel gegeven. Spr. drong er bU de korpsleden met bijzondere nadruk op aan, zich het schone bezit waardig te tonen. „Studeert heel serieus, legt de belofte af, de repetities trouw te bezoeken, om zo onder een zeer bekwame diri gent het culturele leven van Katwijk met bekwaamheid te kunnen dienen". Het laken, dat tot tvu toe de schaften voor het oog verborgen had, werd daar op door de ..grote vier" wij citeren alweer de heer Goedhart weggetrok ken. Een geruis van oprechte bewonde ring ging door de zaal. Dat was de spon tane reactie op het zien van zoveel moois. De lampen der fotografen flitsten, handdrukken werden gewisseld en dc wakkere commissieleden ontvingen de prachtige fruitmanden. Hulde De avond was ingeleid door de heer D. Goedhart met een beknopte feestrede. Spr. bracht hulde aan de mannen, die vijfenvijftig jaar geleden het initiatief tot de oprichting namen: de heren Zwitser en Van Sohie. In gedachten zag bij -hen het dorp doorgaan, terwijl ze trachtten gelden bijeen te krijgen. De burgemeester zorgde als eerste voor een belangrijk* gift; Jan Toorop, de grote schilder, volgde. Wijlen die heer Evert Meerburg gaf nog niets, maar verzocht de inzamelaas na afloop van hun actie nog eens terug te komen. Het resultaat wend zes honderd vijftig gulden. Maar aangezien het dubbele bedrag In eerste aanloop nodig was, togen de collectan ten opnieuw naar de heer Meerburg. Deze vulde daarop de ontbrekende zes honderd-vijftig gulden trouw loopt als een gouden draad door deze lange periode heen. Op de hoge top, waarop U.N.I. thans staat, is het goed. eens rustig te gaan zitten om de afgelegde weg te Er waren allerlei moeilijkheden ook slingerde de weg zich langs grond. Maar dê staaldraad van Gods trouw, langs de bergwand gespannen hing daar voor het grijpen. Dat gaf rus 'en tevens uitkomst. We zijn er trots op, zei spr. ten slotti dat U.N.I. door een zo bekwaam dirigent als de heer Kokelaar wordt aangevoerd, dat hij m de uitvoeringen vele bergtop pen moge bereiken, is de wens van de vele vrienden van U.N.I. De heer S. H. van Eijbergen voerde nog het woord in zijn kwaliteit der Provinciale Staten. Vele aanvragen om subsidie komen bij dit college bin nen. Ieder verzoek wordt echter „op zijn mérites" beoordeeld. U.N.I. heeft bewe zen als korps culturele betekenis te be zitten. De opvoedkundige waarde is bovendien zeef belangrijk. Daarom moge de Katwijkse bevolking blijven tonen, dat zij haar Harmonie op prijs stelt Concert Het programma van het concert was, in verband met het karakter van de avond, niet uitgebreid en evenmin zwaarwichtig. De „volkstoon" bleef door lopend herkenbaar. Na de prikkelend frisse inleiding met ..Colonel Bogey on Parade" van K. J. Alford, hoorde men de „Ouverture Fantastdque" van A. Go- vaert, een werk, dat eenvoudig en even wichtig gebouwd, zich bovendien ken merkte door een gemakkelijk verstaan bare meilodifek. Met zeer korte onder brekingen dirigent Kokelaar houdt van opschieten volgden een „Strauss-wal- i potpourri" van A. J. Maas en het Ludiwlg Siede en de Ballet-Suite „Ma rion" (zesdelig) van S. Vlessing elkaar op. Het laatste werk bleek eveneens zeer in het gehoor te liggen, terwijl de „goe de verstaanders" ongetwijfeld zullen heb ben opgemerkt, dat de componist héél goed naar Blzet'heeft geluisterdDa mars „Saint Triphon" van A. Ney, uit gevoerd met medewerking van de tam boers. besloot de uitvoering. Begrip Het spel was ln mendg opzicht zéér wel te waarderen. Dirigent Kokelaar 6tre-eft er naar, bij alle leden het rechte begrip voor de in studie genomen muziek aan te kweken; zijn directie is strak, en tegelijk zeer suggestief. De klank is le vendig. de toon van de meeste instrumen ten de basgroep verdöent een speciale vermelding goed verzorgd. We hopen echter, dat vooral de enkele leden, die naar op te maken viel de persoon lijke studie en het bezoek aan de repeti ties nog wat gemakkelijk opnemen, de nadrukkelijke woorden van de heer Goed hart zullen overdenken en in praktijk brengen. In dat geval kan U.N.I.in het gelukkige bezit van de nieuwe instrumen ten en onder de intelligente leiding rle heer Kokelaar, een schone toekomst tegemoet gaan. Receptie Na afloop van het concert en de daar op volgende overdracht der instrumenten recipieerde het bestuur van Uni in het Unigebouw. Wethouder H. P. Bloot, he' gemeeni ebes'uu r vertegenwoordigen d, uitte zijn dankbaarheid voor het mooie concert. Hij hoopte dat de commissie het voor elkaar zal krijgen de nog ontbre kende f 7.000 aan te vullen, zónder ge bruik te maken van de „toezegging" het gemeentebestuur. Onder de velen, die kwamen complimenteren, merkten de directeur der - gemeentebedrijv heer J. A. Blom. de raadsleden H. Haas noot, J. v. d. Pla6 en W. Kulk, de heer Noteboom. voorzitter van Rijns- burgs „Wilhelmina", de heer J. Pluym- graaff namens Quick Boys en de heer J. de Oranjevereniging. KATWIJK AAN DEN RIJN De heer Van Wensveen sprak over testen en beroepskeuze In het schoolgebouw aan de Narcisstraat werd gisteravond de ouder avond gehouden van de Otto Baron van Wassenaer van Catwijck- school. De voorzitter, ds. A. Makkenze, sprak er in zijn openingswoord zijn blijdschap over uit, dat ditmaal de ouders in een eigen zaal konden ontvan gen worden, terwijl spr. tevens verheugd was zo velen aanwezig te zien. De voorzitter herinnerde er aan. 'olgens de doopbelofte, het onderwijs de school gegeven doorzuurd moet de blijde boodschap. Daarna werden door een groep jongens onder leiding van de heer L. Labordus enkele gymnastische oefeningen gedaan, die zeer in de smaak vielen. Een filmstrip bracht de school reisjes weer in herinnering. Na de pauze sprak de heer E. v. Wens- een óver het onderwerp „Testen en be roepskeuze". :hool, aldus spr., is een belangrijke plaats, waar ouders terecht kunnen om te horen welke mogelijkheden, wat het ver stand betreft, er voor hun kinderen zijn. Ook in 't maatschappelijk leven komt wel liting. wat een kind kan bereiken. Het psychologisch onderzoek is echter van groter belang. De eerste twee bronnen kunnen slechts schatten, het wetenschap pelijk onderzoek is secuurder. Uitvoerig ging spr. in op het testohder- zoek en het bepalen van het intelligentie quotiënt. Uit dit alles blijkt, dat de schoolbevolking voor het merendeel uit middelmatige leerlingen bestaat en klei nere percentages uitstekende en moei lijker lerenden. Ook vertelde spr. over het psychologisch onderzoek door beroeps psychologen. hetgeen niet zo'n eenvoudig werk is, omdat dan de gehele mens wordt onderzocht. Spr. besloot zijn betoog met te zeggen. iemand plezier in zijn werk vindt, onge acht wat dit werk is. Het hoofd der school, de heer M. M. Vöge, eindigde met een kort slotwoord. Feestelijke avond bij Ko-Plu-Ko De Katwijkse afdeling van Ko-Plu-Ko heeft in het Parochiehuis een gezellige avond gehad. De voorzitter van de afde ling. de heer L. A. Kreft. heettc .de vele aanwezigen welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van besturen der om liggende afdelingen. Verder bracht spr. hulde aan de heer G. Guijt, die ruim twin tig jaren geleden het initiatief had ge nomen om de Ko-Plu-Ko op te richten. Sindsdien is de vereniging uitgegroeid tot een afdeling, die er wezen mag en een bekende naam heeft. Veel bekwame fok kers zijn er in de gelederen van de afde ling Katwijk te vinden. Het verdere van de avond werd ver zorgd door de toneelvereniging „De derde slag". die op verdienstelijke wijze voor het voetlicht bracht het blijspel in drie bedrijven „Drie is te veel". Na afloop dankte de voorzitter de spelers en bood bloemen en sigaretten aan. Collectante gaat op reis Visserijgolfjes De vrijdagmarkt De enige logger, die gisteren aai markt verscheen, was de SCH 6 me kisten, terwijl er bovendien 16 schepen van de kust waren. De SCH 6 had bij zich 130 schelvis, 115 gestripte radio, 50 wij ting, 25 kool, gul en kabeljauw en 75 stuks stijve kabeljauwen. De loggers en kotters van de kust hadden 6500 kilo tongen en 650 kisten schol. De loggers zijn uit het Kleidiep ver trokken. nadat dé kabeljauw daar niet meer zo overvloèdig werd gevangen. De Wiron II deed er als laatste vier trékken 45 stuks. Om de Noord was het voor de loggers een slechte visserij. De Antjedeed daar 20 tot 40 manden hoops en de Wiron IV haalde een dagvangst van 100 manden hoops. Bij de PIT-boel vingen de loggers overdag 100 tot 150 kilo tong en 5 tot 8 mandjes schol en 's nachts 120 tot 200 kilo tongen met 6 tot 10 mandjes schol. Voor het buitenland Engeland nam de grote schollen voor f 31 tot f 35. De grootmiddel haalde f.27 tot f 31 en de zetschol maakte f 45 tot f 49. terwijl de schol I f 45 tot f 41 maakte. De grote tong ging naar het zuiden voor f3,20 tot f2,40 en de grootmiddel deed f3 tot f3,20, terwijl de klelnmiddel f3 tot f 3.40 gold. De enen haalden f 3,40 tot f 3,60. Slips zijn verkocht voor f3 tot f 3,10 en de grote tarbot ging naar België voor f 3.20 tot f 4 de kilo. Regels kabeljauw zijn eveneens do.or de Belgen afgenomen en brachten f92 tot f 80 op. De kleine regels haalden f 50. ter wijl de kisten kabeljauw f 128 hebben ge haald. Het binnenland nam af De schaarste hield ook de prijzen voor het binnenland hoog en men betaalde voor de schol II f 45 tot f 48 per kist, terwijl de schol III f 38f 44 opbrachten. De braadjes maakten f 35 f 42 met f 59 voor de pen nen en f 56 tot f 57 voor de kleinmiddel- schelvis. Grootmiddel maakte f 51 de kist. Wijting is voor f 35 gegaan en de radio in f 30, terwijl de zwarte kool f 74 haalde. Grote gullen gingen naar de inrichtin- >n voor f 48 en de middel voor f 42, ter wijl de torgullen f35 opbrachten. Centrale vergadert Op vrijdag 24 februari vergadert de Centrale voor Zeevarenden in het Witte Gebouw te IJmuiden voor de leden van de vakgroep Visserij. De agenda vermeldt onder meer de aanwijzing van onbezoldig de leden van het vakgroepbestuur, die zitting zullen hébben in het hoofdbestuur. In en uit ALKEMADE Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt mongen waargenomen door die dokters Brinkhorst en Muskens. KOUDEKERK AAN DEN RUN Zondagsdienst De zondagsdienst der huisartsen wordt mongen waargenomen door dokter Blauwendmaad, tel. 208. LE1MU1DEN Gevallen Het driejarig zoontje van de heer J KeIJzer is van de trap gevallen. Het knaapje liep daarbij een zware hersen schudding op en is naar een ziekenhuis Leiden overgebracht. NIEUWVEEN Afscheid van leerlingen Gistermiddag nam het hoofd van de openbare lagere school, de heerBreed- veld. afscheid van zijn leerlingen ln ver band met zijn vertrek naar Diepenveen. Namens de leerlingen bood Margje Folies de scheidende meester een polshorloge terwijl Jaap Fokker een boek aan bood waar a'lle namen in slaan. OECSTGEEST Onder leiding van de heer L. van Veen vergaderde gisteravond de A.R.-Kiesver eniging in de bovenzaal van de Gerefor meerde Kerk. Als spreker trad op de heer G. van Galen uit Zwijndrecht. die het onderwerp behandelde of het nog had anti-revolutionair te zijn. Zijn ant woord bevatte drie essentiële punten. In de eerste plaats meende spreker, daarop werd geantwoord dat de A.R.P. zo'n kleine partij is. voorts dat zij ge brek heeft aan principiële doelstellingen ten slotte dat men geen perspectief er ziet daar. zo men zegt, de eindca tastrofe nabij Is. Niemand is in staat zijn kinderen p te voeden als hij zelf ls opgevoed. Geen bedrijf wordt thans geleid zoals roeger. Misschien, zo betoogde de heer an Galen, hebben we als a.r. te tégen deze ontwikkeling geageerd, hedendaagse verkeersvoorschriften toch ook niet als vrijheid belemme- Ook ten aanzien van het maatschap- T.b.c.-vereniging bezorgde de leden ontspanningsavond Binnengekomen: KW 162, 89, 107, 69, 56, 30, 21. 60, 177, 92, 35. Vertrokken: KW 84. KATWIJK AAN ZEE Hoog en laag water Zondag 29 jarouari: hoog water 4.22 en 1.35 uur. laag water 0.12 (springvloed) 12.34 uur. Maandag 30 januari: hoog water 5.06 en 17.21 uur, laag water - 0.57 en 13.19 uur. Doctoraal examen De heer J. J. van Rijn is aan de uni versiteit te Lenden geslaagd voor het doctoraal examen Nederlands recht. Lezing Maandagavond om acht uur wordt in de U.N.I.-zaal de derde lezing over de Wederkomst des Heren gehouden. De heer H. Wilts uit Apeldoorn zal speciaal de aandacht vestigen op de komst des Heren met Zijn heiligen. Zondagsdienst De zondagsdienst, voor zover het de atiënten betreft van de huisartsen Vis- er, Slagmolen, Lodder, Cleverimga Bonieffs, wordt waargenomen door dokter Hagen, Prinses Juliamalaan 5, tel. .3222. De vereniging tot bëhartiging der be langen van t.b.c.-patiënten in Nederland-, aid. Oegstgeeet, hield gisteren een propa ganda- en ontspanningsavond in het Pa- tronaatsgebouw, dat tot teleurstelling de voorzitter der afd., de heer F. H. Medendorp, slechts matig was bezet. Hij verwelkomde de afgevaardigden van het Wit-Gele en het Groene Kruis, alsmede enkele hoofdbestuursleden en de verte genwoordigers der afdelingen Lelden er Voorschoten. De burgemeester, nog nie geheel hersteld, had bericht van verhin dering gezonden. De heer Medendorp wee<s op de belangrijke taak der vereni ging met betrekking tot de nazorg van t.b.c.-patiënten, waarover hét hoofdbe stuurslid, de heer J. Berg, nog later zou spreken. Eerst kwam de toneelvereniging „On der Ons" van de Hoge Mors voor het voeMichit met de opvoering van het to neelstuk „Zij, die gestuurd was", een sped in drie bedrijven door W. Dumomt. Men moet respect -hebben voor dit groepje spelers, die de toehoorders ver plaatsten naar een in verval geraakte boerderij, beheerd door een boer, die zorg laat te wensen over, hetgeen deste- meer te betreuren is, daar de voorzorg en de zorg sterk zijn verbeterd. Doch al hetgeen men met veel toewijding hier voor doet "wordt ten dele ten-iet gedaar omdat aan de nazorg te weinig aandacht wordt besteed. Hiervoor staat de enig-ing. die deze avond organiseerde, op de bre6. Daarom is grotere steun bij diit werk een dringende noodzakelijkheid. WARMOND Bejaardenwoningen in gebruik In Warmond zijn thans de eerste acht bejaardenwoningen in gebruik genomen. De huizen zijn gebouwd in de kom van. het dorp, zodat de bewoners nog volop kunnen deelnemen aan 't leven van elke dag. Iedere woning heeft een voor- en achtertuin. In het bijbehorend schuurtje kan de man nog wat knutselen. Het huis bevat een portaal met trap, een huiska mer en een tweepersoons slaapkamer, die de huiskamer door een glaswand is vernieuwingen niets weten wilde, doch gescheiden, een keuken. die geheel onder de invloed van „haar. die gestuurd was" tot betere drnzichten kwam. „Onder Ons" heeft zich op zeei verdienstelijke wijze van zijn taak ge kweten. Vóór de pauze vertelde de heer Berg van het werk en de doelstelling der eniging, erop wijzend, dat men in Ne derland thans te eenvoudig denkt tub e r ouloz eb es tr ijdiingDeze ziekte heeft men nog lang niet onder de knie en grote voorzichtigheid is geboden. Vooral de (Advertentie) Voor Centrale Verwarming Fa Grimbergen-Noordermeer Vliet N.Z. 19-20 - Rijnsburg (Advertent WIST U DAT VOORSTRAAT 36 TEL. 2136 uitfluitend KAAS snijdt van de maanden Mei en September? KATWIJK AAN ZEE Maandag 30 januari zal D.V. de heer Wilts uit Apeldoorn zijn lezingen ve volgen met als onderwerp: 1 Thess. 3 „De komst des Heren met Zijn heiligen Toegang vrij. Speciaal adres voor reparaties alle mer- ngers. Rollen vernieuwen, rollen vlak slijpen, nieuw lageren, losse onder delen. Tevens het adres voor nieuw gal- in geroeste teilen en wasketels, 't KLEINE WARENHUIS, Zuidstraat 84, Katwijk aan Zee. Telefoon 3251. Wenst U een eleetrisch droogscheerapparaat >mt U eens bij ons voor gratis demon stratie. Remington, Braun, Philips, Riam zonder stroom de Thorens Rivière. H. BEDEKER, D. en H. Kapper boden en gelden ingezameld voor de ver zorging van de graven van gesneuvelde Ook in onze gemeente werd hiervoor gecollecteerd. Het Britse legioen heeft dit jaar voor een aantal collectanten de ge legenheid geopend om een vijfdaagse reis Engeland te maken op kosten van het genoemde legioen. Bij loting worden de gelukkigen aangewezen. Ditmaal is een Katwijkse collectante een der geluk kigen, nl. mej. A. Koppe. Straks zal ze us met de enkele anderen deze reis kun- en maken. Zondagsdienst Voor zover hel de patiënten betreft vam de huisartsen Bergman en Van der Laan, wordt de zondagsdienst waargenomen door dokter Hue ting, Rijnstraat 33, tele foon 2102. RUNSBURG C.B.T.B vergadert Maandagavond kwart voor acht verga dert de C.B.T.B. In de oude zondags school. Spreker i6 de heer C. van Velden uit Naaldwijk over sociale vraagstukken. Dit ie een openbare vergadering. NOORDWUK Jongen verloor buisje mei vergif Gaande van de apotheek „De Duin rand" aan de Nieuwe Zeeweg naar de Sin-t Jeroensweg heeft een jongen een bui6jë verloren, dat 59 tabletten ephedrine Ephedrine is een vergif, dat in bepaalde gevallen bij kleine doseringen geen kwaad ka-n. Zonder meer is het ech- eeer gevaarlijk. De hoofdinspecteur po-litie verzoekt de ouders hun kin deren te vragen, of zij het buisje gevon den of gezien hebben. Ouderavond Geertruida- kleuterschool Onder leiding van ds. J. J. Meuzelaar werd gisteravond een ouderavond van d< Geertruida-kleuterschool gehouden. Me- Van Mierlo—Kuipers uit Amster dam sprak over het onderwerp: „Kan eer ki-nd godsdienstig zijn?" Zij beantwoord de deze vraag bevestigend en noemde talrijke voorbeelden uit haar praktijk als pedagoge_Zij drong er bij ouders op de kinderen ook op godsdienstig gebied eds de waarheid -te vertellen. Voorts vertelde mevrouw Van Mierlo nog iets het jeugdwerk ln Amsterdam, een levendige discussie g-a-f ds. Meu. een toelichting op de nieuwe wet op het kleuteronderwijs, in het bijzonder wat betreft de subsidiëring. Zondagsdienst De zondagsdienst de-r hudsarten wordt morgen waargenomen doOr dokter Kruyt Predikbeurten Wegens ziekte van ds. Bouma zal ln de Gereformeerde kerk om 10 uur ds F. Pijlman en om 5 uur ds. A. L. Bosch, beiden te Katwijk aan Zee, voorgaan. Dc heer Van der Bol naar Den Haag De heer A. J. J. van der Bol, raadslid w de K.V.P., is dezer dagen in verband et zijn benoeming aldaar n< Haag vertrokken. De door zijn vertrek vrijkomende plaats in de gemeenteraad komt vo-lgens de lijst aan mevrouw M. J de Ridder—Hermans. Met mevrouw De Ridder zou de tweede vrouw haar iratred» in de raad doen. Toneel ln Van den Berghstichting De toneelgroep ,Ora en Labo ra" heeft m de instuif van de Van, den Berghstich- tjnig een opvoering gegeven van het stuk: „Jenke, de dochter van Nienke". De di recteur der stichting, dr, C. Steketee. wooode de avond bil. checel. Op de zolder is nog eei vertrek. Vooral dit derde vertrek logé's of inwonen van ongetrouwd ge bleven zoon of dochter maakt de wo ningen zeer aantrekkelijk. De huurprijs van de woningen is af hankelijk van het inkomen der huurders f 4,40 tot f 6,60 per week. De huizen werden in nauw overleg met de ge meente-architect ontworpen door ar chitect Geels. Jaarfeest van C.K.C. In de geheel bezette zaal van hotel „De Zon" heeft de christelijke korfbalclub „Warmond" vrijdagavond haar jaarlijkse feestavond gehouden. De voorzitter, d.e heer H. Dekker kon o.m. welkom heten dr. J. Zandee. Hervormd predikant, wet houder J. Dekker en de gemeente-archi tect de heer Bakkers. De heer Dekker zei in zijn openingswoord, dat wij de sport moeten zien als een verkwikking na ons dagelijks werk. De tegenslagen moeten wij zonder meer accepteren en de over winningen mogen niet ontaarden in een overwinningsroes. De secretaresse, mevr. B. P. Mulier- Jansen, de penningmeesteresse, mej. W. Roest en de wedstrijdsecretaresse mevr. H. Masurei-Dekker. lazen hun jaarverslag. Er is een batig saldo van f 204,90. De heer A. de Nie, die wegens verhuizing vc„. het wedstrijdsecretariaat heeft moeten bedanken, viel een hartelijk applaus het vele werk. dat hij heeft verricht. Na het lezen van de verslagen werd de avond verder verzorgd door het toneel gezelschap „De Rammelaars" uit Zoeter- woude Jeugddienst Zondagavond wordt in de Herv. kerk ;n jeugddienst gehouden. Voorganger it ds. T. Kruyne van Leimuiden. Het kerk koor o.l. v. de cantor-organist, de heer d. Voet, zal medewerking verlenen. Veiling Ter Aar Er zijn deze week flinke aanvoeren van witlof geweest. Helaas bleef de handel weer traag en de noteringen waren bene den het lonende peil. Vooral woensdag ging het slecht. Van sommige partijen was de kwaliteit niet prima, maar er komen toch ook verschillende goede par tijen voor de klok. Hierdoor komt ook nogal uiteenlopende notering voor. Voor de witlofkwekers i6 het te hopen, dat in de komende weken een verbetering in de prijs zal komen. Zeer klein was deze week de aanvoel an glasandljvie. Soms ontbrak dit pro- dukt geheel. Daartegenover stond echter goede prijs. Spruiten vertoonden een vrij vaste markt De opbrengst is niet zo hoog. De noteringen waren iets oplopend. Ook de boerenkool bleef ongeveer op het prijspeil van de vorige week. Uien wor den steeds goed betaald. Prei doet het ook niet slecht, al bleef de notering hier wel wat beneden die van •mge week. Van de koolsoorten werd alleen rode kool aangevoerd. De prijs blijft laag. Van de kroten valt hetzelfde ermelden. Waspeen vertoont veel schommeling. Van de soepgroenten betaalde men voor goede knolselderij eei goede prijs en ook de bosselderlj was iet: duurder Herijk maten en gewichten De herijk maten, gewichten en meei- •erktuigen zal voor tuinders plaats heb ben op 16 februari van 9—12 en van 13 16.30 uur in een lokaal van de veiling het Papenveer peiijk leven zag spr. een verdergaande ontwikkeling. Ook hier heeft de over heid de zwaardmacht bij haar optreden, daar anders de hervormingslust en de tegenstrijdigheid van belangen te ver zouden gaan. De zorg van de 'overheid in deze was volgens de heer van Galen ook. dat we het elkaar niet te benauwd i<*iken. Ook wees hij op de praktische taak van de overheid in allerlei vórm van voorlichting. Ontwikkeling i heeft gespaard. Zijn llangrijkste, dat vooral meetelt, is, of derland de bekende klaproosjes aange- Spaar het groen In verband met enkele verbeteringen in het gemeentehuis werd de brievenbus verplaatst in een nabij gelegen plant soentje. Jammer dat daardoor nu een groenstrookje het regelmatig moet ont gelden. Jaarvergadering De mei?jesvereniging „Wees een Zegen" houdt op dinsdag 31 Januari en donder dag 2 februari om half acht haar Jaar feest in café „Het Centrum". Ledenvergadering De vereniging voor C.V.O. zal op woensdag 1 februari om half acht haar ledenvergadering houden in het gebouw „Jonathan". de ontwikkeling zonder meer so cialistisch, een opstomen tot staatssocia lisme? Moeten we ons als a.r. nu ke-ren tegen deze ontwikkeling, die toch geen vrucht vaoj het werk van partijen is? Spr. weigerde te erkennen dat deze een vrucht van socialistische of roomse po litiek is. Wel moeten we de ontwikke- ng in positieve houding aanvaarden en vze a.r. politiek uitdragen. Ais snijpunt tussen a.r. en socialisme noemde spr. onze belijdenis der souve- indteit in eigen kring. Wij wijzen het diep ingrijpen van de overheid in het leven af. Niet dus als socialisme hetgeen belang van de mens is, maar de wiil. De overheid mag slechts globaal in- wll. De overheid mak slechts globaal in grijpen. De taak van de a.r. was, volgens de heer van Galen, dat we ook in de politiek de boodschap uitdragen d'at God regeert en Christus Zijn Zoon is. Na nog te hebben op de grote uitgaven nodig voor de verkiezingen en de op bouw der oganiisatie, wekte spr. op tot oprecht, blijmoedig, en opgewekt Christelijk politiek leven. ALPHEN AAN DEN RIJN Tweede lustrum AVP in Avifauna gevierd Gisteravond heeft Nederlands oudst» korps vrijwillige politie, uit Amsterdam in Avifauna zijn tien-jarig bestaan her dacht. Een kleine duizend personen waren hiertoe in het fraai versierde paviljoen bijeengekomen. De avond werd o.m. bijge woond door de burgemeester van Amster dam. mr. Arn. J. d'Ailly, burgemeester Ed. C. Witschey van Alphen aan den Rijn a vele politie -au toritelten. Burgemeester Witschey heeft ook het woord gevoerd. Hij sprak zijn vreugde uit het feit. zo'n belangrijk gezelschap binnen de grenzen van zijn gemeente te mogen begroeten. Hij bood namens zijn gemeente de Amsterdamse jubilarissen ijn hartelijke gelukwensen aan. Ais blij kende herinnering -schonkhij het korps en fraaie zilveren wisselbeker, waarvan hij hoopte, dat hij tot inzet zal dienen in een sportieve kamp en tot versie- ging van de banden tussen de Amster damse en Alpheuse .politie. Agenda voor Alphen Maandag. 8 uur, Nutsgebouw, Ford-film avond, fa. Van Beuningen; Centraal,, 8u., filmavond Provinciale Waterstaat. Dinsdag, Nutsgebouw, 7.30 uur, Uitvoe ring Chr. sportvereniging DOS; Centraal, Middenstandsvereniging, forum- Woensdag, Nutsgebouw, 7.30 uur, Uit- oer ing DOS; Concordia, 7.30 uur, Feest avond ou^-strijders. Donderdag, Raadhuis, 8 uur, historisch® :reniging; Centraal, 8 uur, Ned. vereni ging van hulsvrouwen. Vrijdag, Centraal, 8 uur, Spelregelavond A.R.C. Drie jubilarissen bij N. Samsom N,V. Woensdag 1 februari telt het bedrijf van N. Samsom N.V. drie jubilarissen, te weten de heren H. G. Godthelp, A. Mar- bus en G. Zwaan, die respectievelijk 40, 40 en 50 jaar aan de zaak verbonden zijn. De heer Godthelp werkt op de afdeling binderij, de heren Marbus en Zwaan vin den hun dagtaak in de handzetterij. 's Ochtends om kwart over tien wordt een huldiging gehouden in Avifauna. Al deze jubilarissen zijn lid van de Ned. Chr. grafische bond. De heren Godthelp en Marbus vervullen hierin al 25 jaar de functie van respectievelijk penningmees ter en secretaris de heer Zwaan is bui tendien nog op ander terrein actief, on- »r meer op het kerkelijk erf. Voor het jeugdgebouw Het comité, dat zich beijvert voor da stichting van een jeugdgebouw voor Geref. Oudshoorn, houdt 31 januari een verko ping van spritskoeken langs de huizen. In februari is het vijf jaar geleden, dat men met de actie begon. Mede dóór de ver-, koop van dinsdag hoopt men deze te be sluiten met het bereiken van de f 10.000. Zondagsdienst De zondagsdienst artsen wordt verzorgd door dokter P. Stehouwer, Wilhelmina- löan 41. tel. 2170. Kindje met brandwonden Het tweejarig dochtertje van de heer G. C. Vroege aan de Steekterweg te Al phen heeft gisteravond een koekepan met hete gesmolten boter over zich heen get rokkenHet kind liep vele brandwon den op. Haar halsje werd tot in de tweede graad veihrand. Dokter Vam Beek te - Bodegraven achtte overbrenging naar het Van Itersonziekenhuis te Gouda nood zakelijk. GEBOREN: Aartje Janneke, d v Arie Blom en Maria Vis; Thecla Bernadette Marina Maria d v Christiaan G A Kleine- gris en Maria W. A. van Aalst; Wilhel mina Cornelia Geertruida Maria, d v Leo- nardus A. v. d. Sluis en Johanna H. Ver geer; Cornelis z. v. Maarten Cok en In- getje W. van Vegten; Jacobus Gerardus, z. v. Jacobus G. van Deuren en Antonia C. Severs; Klazina Johanna, d. v. Jacob Stuivenberg en Aiida Sprokkerieft; Derk Jan, 7.. v. Albertus Derksen en Maria H. C. de Bruijn; Jacobus Hendricus Leonar- Jacobus A. de Wit en Theresia M. J. de Jong. ONDERTROUWD" Evert J. Idelenburg, 27 j. en Jacoba Baas 24 j; Hendrikus G. A. Wolbers, 30 j. en Cornelia H Boef, 36 j.; Leendert H. Voorthuizen, 27 j., en Arida Beusekom 24 j.; Johannes C. Zirkzee en Derkje J. Goudkuil 26 j.; Petrus in Weeren 42 J., en Adriana L. Ver- kaik 45 j. GEHUWD: Gijsbertus van Deuren, 27 j., Margjq Burger 28 j.; Martinus van der Leede, 23 j., en Hendrika Johanna Koren 24 j.; Jan Borst, 27 J., en Genderina Bliek 25 j.; Johannes H. v. d. Vlies 27 j., en Jansie J. de Jong 23 j.; Marius J. de Bruin 27 j.. en Maria van Rijswijk 24 j.; Riedstra 26 j. en Maurina C. Kers bergen 24 j. OVERLEDEN: Cornelis A. v. d. Kleij, 74 j.; Johannes de Jong, 58 j.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 10