JHeutuc £cihsrl)c (Courant Verdovende middelen, een enorm wereldprobleem der Verenigde Staten Democratisch Egypte is er nog lang niet UI Syrië:Staak alle economische steun aan Palestina Aardsatelliet bleek reel duurder 19! WOENSDAG 18 JANUARI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58930. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal, 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (By contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Zesendertigste Jaargang No 10554 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Rod.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken _5lantoasttct| Is ghebleoen "tngn bert la tcgtjcaspoct" Rallye trok door ons land ZIE PAGINA 5 SLACHTOFFERS ZIJN TOT ALLES IN STAAT TS Jf 1 1 1 1\ narcotic Massale verslaving onder jeugd k t™ O J O geven ER ZIJN NOG ALTIJD miljoenen mensen op deze wereld, die in slavernij leven. Zij maken misbruik van verdovende middelen en verwoesten zo hun geest en hun gezondheid. Die miljoenen wonen in Azië, in Zuid- Amerika en ook wel in Europa, terwijl vooral in de Verenigde Stalen het gebruik van narcotia (en dikwijls door de jeugdige Yankees) schr k- barende vormen is gaan aannemen. De smokkelhandel in opium, morfine, heroïne, haschisch en nog meer van deze bedwelmende stoffen is, wat de Westerse landen betreft, in handen van enkele wijdvertakte, internationale organisaties, die alleen maar uit zijn op het zich verrijken ten koste van de levens van du'zenden .medemensen. De politie van vele landen heeft de I der Chinezen, vinden ook bij de rijpere .handen ineengeslagen om deze benden op jeugd in de Verenigde Staten gretig af- lle rollen, maar de onderwereld gaat door, trek. Daar heten ze in het „slang" „ree- narcotica dan bij de klant, die een hoge moet betalen om zloh aan zijn ziek- (want dat is het) te kunnen NAAR DE KERN En thans is gebleken, dat de leiding gevende organisaties bases verleggen van Marseille en Napels Beirouth in Libanon, omdat daar de papavertuinen dichtbij zijn. De Interna tionale politie heeft handenvol werk om door te dringen tot de „binnenste ring" i smokkelorganisatie en pas als dé detectives daarin slagen, kan een eind worden gemaakt aan de aktiviteiten var bende. Maar het smokkelen var narcotica is zó winstgevend, dat al spoe- nderen graag de grote risico'; dan begint het werk van di politie opnieuw. Vooral in de Verenigde Staten wordt hot misbruik van verdovende middelen nationaal vraagstuk heid doet d--> ook alles om de benden ondanks de internationale bestrijding, t In China zijn al vele geslachten gebukt gegaan onder het kwaad, dat opiumschui ven heet. De verslaafden rookten hun 'pijp, vielen in een diepe slaap en droom den de schoonste dromen. Dan ontwaak- a ten zij uit hun bedwelming en hun lichaam ,was te vermoeid om op te staan. Gretig grepen ze naar een nieuwe pijp en weer zogen zij de giftige stoffen uit het smeu lende, kleverige bolletje, op jacht naar ;rieuw genot. Wrakken van mensen bleven over, ze bestonden, maar ze leef- 5 den eigenlijk niet meer. En toch ging het kwaad van het opium- schuiven over' geheel Azië, over Noord-Afrika en over een deel van Europa. ANDER MIDDEL En de volkeren van Züid-Amerika heb ben weer een ander middel gevonden om zich te wapenen tegen het „wrede leven", izij kauwen cocablaadjes en bij kleine hoeveelheden heeft dit goedje iets opwek- r kends, doch ook hier ontstaat maar al te vaak verslaving. En als de bladeren tot cocaïne zijn verwerkt, heeft de smokkel- ^1 handel weer een schitterend object om grove winsten te maken. In Klein-Azië. in Pakistan, in India, in China, worden speciale papavertuinen on derhouden. Uit de onrijpe doosvruchten de felrode papavers wordt het inge droogde heulsap gewonnen en dat is de grondvorm van opium. ANDERHALF MILJOEN Uit cijfers, die door alle landen werden verstrekt aan de Internationale Raad voor de Bestrijding van het opiumverbruik der Verenigde Naties, kwam vast te staan, dat Perzlë in een jaar tijds 700—1200 ton opium kon worden geoogst. Van deze grote hoeveelheid ging slechts 90 ton langs egale weg met bestemming de pharma- :eutische Industrie het land uit. De rest werd gesmokkeld. Of bleef achter. Niet minder dan anderhalf mil joen Perzen zijn opiumschuiver. Vijftigduizend kinderen werden in één jaar door hun ouders aan hun lot overgelaten, omdat die ouders zich geheel aan hun opiumvisioe- a wilden wijden. Bij de verslaafden, die op één of andere vijze niet meer aan verdovende midde- en konden komen, werd in (schrik niet) >000 gevallen zelfmoord geconstateerd. Parijs is een centrum van verslaafde! Jaar hanteren jeugdige Parüzenaars c njectienaald om zichzelf met morfine in e spuiten en daar worden de marihuana- igare'. en voor heel veel francs per stuk verkocht- ..REEFERS" De marlhuana-slgaretten. die dezelfde uitwerking hebben als de opiumpijpen het resultaat is hetzelfde. Z> worden gemaakt uit Indiase hennep, eer goedje, dat als het groeit al een bedwel mende geur vprspreldt en als haschisch of marihuana of reefer de roker in een in wezenloze vergetelheid brengt, •slaafden willen dat. Ze willen niets meer weten. Ze hebben geen Maar om hun verdovend rantsoen te pakken te krijgen, zijn ze tot de vre selijkste misdaden in staat- Jarenlang hebben de misdadi gers, die zich aan de top van deze smokkelhandel in verdovende mid delen bevinden, zich geconcen treerd in de steden Marseille en Napels. De politie slaagde steeds meer in de benden op te rollen, maar de smokkel bleef doorgaan, want de leiders deze wijdvertakte organisaties ble ven buiten schot en leefden het geld, dat deze handel bij mil joenen dollars per jaar opbracht. En de mindere goden knapten het vui le werk op. Meestal kent men de leiders Luckey Luciano, de uit de V.S. uitgeweken gangster, is één der hoofdpersonen, maar er is tegen hem nooit iets te bewijzen. En toch weet ;ker. dat hij schuldig is. Op allerlei manieren wordt het giftige goedje gedistribueerd- Zo ontdekte men. dat grote partijen Italië verlieten onder het label var Schiapparelli. een bekende farmaceuti sche industrie. En in de Verenigde Staten vangt eer precies zo soepel en geruisloos werken- organisatie de heroïne, de haschisch of de morfine op en begint met de distri butie. In vrijwel elke belangrijke plaats hoofdvertegenwoordiger »n di> organiseert de verdeling onder zijn ver kopers. Ook hier kent men meestal di plaatselijke baas niet, want alles gaat met grote geheimzinnigheid. Al deze zijn doorgaans geen verslaafden. Zij zijn uiterst voorzichtig om het ook niet te worden, want ze kennen de ellen de die ze veroorzaken door en door. Maa als laatste in de lange keten komen d> Slechts drie ministers naar Djakarta Rest van de delegatie blijft in Genève De leden van de Indonesische delegatie, de ministers Anak Agung, Sumitro, Leime- na en Roem zullen per vliegtuig uit Genève naa-r Djakarta vertrekken voor het uitbrengen van een rapport over de besprekingen. De adviseurs van de Indo nesische delegatie en de leden van de staf zullen nog in Genève blijven. Gisteren heeft de Indonesische zaak gelastigde in Den Haag. de heer Kwee Djie Hoo, in Genève besprekingen ge voerd met de leden van de Indonesische delegatie. De Nationalistische partij, de P.N.I heeft een verklaring uitgegeven, waarin het aftreden van het tegenwoordig Kabi net wordt geëist. De oppositiepartij vraagt een zakenkabinet, dat alleen als taak za-i hebben de formatie van ee-n nieuw parle ment op basis van de onlangs gehouden verkiezingen. In Djakarta worden op het ogenblik po gingen gedaan om te komen tot de vor ming van een coalitieregering, bestaande uit de Nationalisten, de Masjumi en d< Nahdatul Ulama. Mocht een coalitie vai deze drie partijen niet mogelijk zijn. dai zou er nog weinig kan6 bestaan, dat di deel zullen uitmaken vai toekomstige regering. aldus politiek Djakarta. Hei getij keert maar langzaam Kaïro, 17 januari. EGYPTE zal voorlopig slechts één po- -®-J litieke party hebben, nl. de Natio nale Unie. De president die over enkele maanden gekozen zal worden, zal in de tweede helft van dit jaar die party op richten. De party wüst kandidaten aan voor de wetgevende nationale vergadering. De Nationale Unie moet volgens de grond wet dc doelen die de revolutie zich stel de, verwezenlijken en een krachtige po litieke sociale en economische basis leg gen voor het land. Voordat dit bereikt is, zal het normale partystelsel niet het- steld worden. Het ziet er naar uit dat Egypte evenals indertyd Turkye voor lange tyd een één party-stelsel zal krygen ais overgang van militaire dictatuur naar geheel vrye politieke instellingen. Het huidige stelsel blijft, gehandhaafd tot de staatsleiding een wetsontwerp in dient ter beëindiging ervan. Aan de Egyptische grondwet ontlenen wij nog het volgende: De vrouw heeft eén rol in "naar gezin en in de maatschappij te vervullen; deze twee taken moeten met elkaar in overeenstemming worden ge- In West-Europa zou deze Ja panse jongeman een goed salaris kunnen verdienen met dit num mer acrobatiek. In Tokio won hij slechtsde eerHe prijs van een wedstrijd in het afleveren van knoedels, een geliefkoosde lekkernij in Japan. Snel als de Okashita dagelijks door de wind flitst de 22-jarige Senichi drukke straten van Tokio met een vracht van 25 kg per keer, oftewel 40 schoteltjes knoedel. Per dag levert Senichi gemid deld driehonderd porties af Honderden arrestaties Billy Graham zit vast in chaotisch Bombay Bombay. 18 januafl De Amerikaanse evangelist Billy Gra ham is één der vele buitenlanders die in hun hotel te Bombay (India) zyn opge-J sloten als gevolg van de ernstige onge- regeldheden in de stad. Zoals gemeld is, protesteert vijftig procent van de bevolking der stad tegen de regeringsmaatregel dat Bombay bin nen de Marabhi-staat komt te liggen maar desondanks vanuit Nieuw Delhi zal worden bestuurd. Er is een algemene sta king ultgébroken en er spelen zich hef tige tonelen af tussen politie en te hulp gesnelde troepen enerzijds en grote mas sa's demonstranten anderzyds. De politie is overgegaan tot arrestaties in het groot; volgens de eerste berichten zouden reeds 850 mensen achter die tralies zitten Het verkeer Ugit volkomen stil. ae scholen zijn ges-loten. Op verschillende plaatsen hingen derrmostramten guirlan des van oude schoenen en sandalen rond rond het portret van premier Nchroe - een teken van afkeuring. Elders voerden de demonstranten zwarte vlaggen mee met het opschrift „Dood aan Nehroel" en werden branden gesticht Volgens Associated Press zUn tot no toe zes personen om het leven gekomen, doordat de politie het vuur opende op de woedende menigte. In de -loop van de morgen werd het uitgaansverbod voor de stad afgekondigd. Een strop gekocht van 17 mille CEN Rotterdamse opkoper, die van eer baggerbedrijf allprlei opgehaald oud yzer koopt, meende aan een blikken bus, die in okt. uit de Binnenhaven werd op gevist, een strop te hebben. De bus woog 230 kg en de opkoper meende dat er nikkelerts in zat. Voor 20 cent kg kooht hij het geval. Maar het lukte hem nu et de bus weer kwijt te raken Twee neven waren bereid met -hem de strop te delen en voor f35 werden mede-eigenaar. Weer een andere neef. een MTS' liet het zaakje eens in een laboratorium onderzoeken. Het bleek dat het wolfram was een duur metaal dat maar ïr kele fabrieken in Nederland gebruikt wordt. Waarde 16 lot 17 mille De grote literaire prijs van de stad Parye, die een waarde heeft van frs 400.000, is toegekend aan de geschied schrijver Loui6 Madelin, lid van de Fran- Academie, voor zyn gehele wenk. Dit is de eerHe foto van Mau Mau-generaal Mbaria Kaniu, die na een belegering van acht dagen uit een moeras klom en zich overgaf. De Britten in Kenia voeren nog szeeas onaj- gebroken strijd tegen de Mau Mau Deskundig onderzoek verwisselde baby's Met betrekking tot de zaak van de ver wisselde baby's, die bij de Haagse recht bank in onderzoek is, vernemen wij dat, geïnteresseerd door de wetenschappelijke en juridische zyde verbonden aan deze kwestie, verscheidene professoren en deskundigen zich bereid hebben ver klaard bij de betrokkenen een a-ntropoge- netisch onderzoek in te stellen en voorts onderzoekingen te verrichten inzake hun bloedgroep, hun anatomie en hun vinger afdrukken. Wanneer deze rapporten ge reed zullen zyn, zal de raadsman de: aan de rechtbank overleggen. Er bestaat vrijheid van pers. publikabli en verspreiding van nieuws. De Egyptenaar kan niet van zijn na tionaliteit worden beroofd en hij kan evenmin een andere aanvaarden; hij heeft niet slechts stemrecht, maar ook ste Parlementsleden mogen geen ambt v* vullen of lid zijn van de directie er maatschappijzij zijn onschendbaar. De president bepaalt de algemene re-j geringspolitiek; hy kan wetsvoorstellen; r.dienen en zyn veto uitspreken ov^ri door het parlement aanvaarde voorstel-j len; wetten worden van kracht door zijn! afkondiging; hij benoemt en ontslaat de| Als het parlement op reces of ontlbon-j den is kan de president noodmaatregelen uitvaardigen; hij -kan met goedkeuring; van het parlement oorlog verklaren j en verdragen sluiten. De president kan straffen wijzigen of j kwijtschelden en volksstemmingen uit- j schrijven na raadpleging van het parle-i ment; hij is opperbevelhebber van de strijdkrachten. Half jaar geëist voor clandestien zenden Niet minder dan een half jaar is gis teren in Almelo geëist tegen de 32-jarig* Enschedese wever H. J. K. N. wegens he.. werken met de clandestiene zender DeOok verzocht het nogmaals Israel uit ae De chefs van de binnenlandse verlog- Moker. K. N. was al eens voor hetzelfde feit tot tien weken veroordeeld. Ook werd verbeurdverklaring van de appara tuur gevorderd. Drie maanden was de eis tegen de 34- jarige Enschedese betonwerker J. J. v. d. W., eigenaar van de clandestiene zender Zwarte Panter. Koningin naar concert studenten-orkest Het ligt in het voornemen van Koningin Juliana het concert, dat het Nederlands Studenten orkest geeft ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Neder landse Studentenraad op 20 januari des avonds om kwart over acht in gebouw Tivoli in Utrecht, bij te wonen. De baten komen ten goede van het Nederlands Stu denten Sanatorium. Passagiersschip met atoomaandrijving De vice-president van de „United Sta tes Lines" heeft meegedeeld, dat over twee en een hall jaar een pasagierseohap met atoomvoortstiuwing in dienst zal worden gestéld, zo verneemt A.F.P. Het schip zal 2000 personen kunnen vervoeren en 1-n „geval van nood snél kunnen worden verbouwd tot troepen- transportschiip met een capaciteit van 14.000 militairen met uitrusting. De toestand in het middenoosten Canada zond vliegtuigen l^^a^oa^gba°Lord Turkye' Tiaar Eavote Uit Jordaraië bereikt ons het bericht dat |dd-t land een conferentie van Arabische' I Syrië heeft de Veiligheidsraad vandaag I staten zal byeenroepen ter bespreking van [gevraagd, de by de Verenigde Naties aan--het aanbod van Egypte, Syrië en Saoedi- j gesloten landen aan te bevelen, alle eco-1 Arabic, Jordanië financieel te steunen, [nomische hulp aan Israël te staken naar j Dit aanbod zal volgens de Jordaanse laanleiding van de aanval op Syrischwoordvoerder geen invloed hebben op de j grondgebied. J Britse hulp aan het land. De chefs van de binnei Verenigde Naties te stoten. heidsdiensten van Turkye, Perzië, Jor- De Israëlische afgevaardigde verklaardeI danië, Libanon en Irak hebben in Bagdad dat Syrië de V.N. in feite vraagt, dezelfde j volledige overeenstemming bereikt vya-ndiigheid aan de dag te leggen als de i verenigde plannen ter bestrijding v< Arabische staten. Hij achtte het nuttiger j dermijnende activiteit der communisten, dat de Veiligheidsraad Syrië verzoekt, dezo meldt Reuter, bestandsgrens te eerbiedigen. Intussen wordt uit Canada gemeld, dat I j drie lésvldegtuigen van h'et type Harvard naar Egypte onderweg zijn, zulks tot ver bazing van westelijke De toverleerling IN DE Amsterdamse Lange Hout- straat wilde gistermiddag een 15-jarlge Jongen een geparkeerde vrachtauto enige meters voortdu wen. Het gelukte niet. Daarom ging hy achter het stuur zitten en 6tartte de wagen. Maar toen! Hij wist echt niet wat ryden wa6. In zyn verbou wereerdheid trapte hij op het gas pedaal. Met flinke snelheid, twee wielen op het trottoir, reed de auto naar de Zwanenburgwal. Zes langs de kant staande fietsen werden ge kraakt, twee bromfietsen vernield, twee handkarren meegesleurd en een deur uit een schutting gelicht Toen de „chauffeur" water voor zich zag opdoemen. 6prong hy uit de cabine juist vóór de auto naar beneden dook. De auto was niet verzekerd en kreeg aanzienlijke schade. De Jongen werd door dc politie verhoord en ten 6lotte door zijn ouders afgehaald. oordeel zyn dat- deze zending de span ning in het middenoosten alleen maar kan vergroten. Het Egyptische schip waar mede de vliegtuigen worden vervoerd, Dulles pleit voor hulp op lange termijn WASHINGTON, 17 januari Minister Dulles heeft vandaag een be roep gedaan op het Amerikaanse congres, president Elsenhower de bevoegdheid te verlenen, verplichtingen op lange termijn aan te gaan met betrekking tot de hulp aan het buitenland. Alleen op die wijze kan het hoofd worden geboden aan Russische aanbiedingen van hulp, in hel byzonder aan Azië, aldu6 Dulles. Eisenhower wenst voor een periode tien jaar een miljard dollar in jaariykse termynen van 100 miljoen dollar. Tijdens het weekeinde waren er evenwel aanwij zingen dat het plan niet aanvaard worden. jyASHINGTON. Het een belangrijke fase van het Amerikaanse pro gramma voor het lance- de irde -ten over Russiche vorde ringen op dit gebied ge- De Amerikaanse uitga ven voor het project val len in twee delen uit- dramemde satellieten i geveer het dubbele gaat kosten van het bedrag, dat de geleerden aanvan kelijk hebben becijferd, zo meldt Associated Press. Blijkens de door pre sident Eisenhower bij het congres ingediende nieu we begroting en andere gegevens wil de regering tussen nu en het einde van december 1958 rona 34 mlijoen dollar voor hei project uitgeven. Dit be drag zou de voorberei dende proeven en de eigenlijke pogingen lot het lanceren van tien kunstmanen dekken. Men hoopt, dat vijf of zes van deze pogingen succes zullen hebben. De V.S. wedijveren met andere landen, in het bij zonder Rusland, om de eerste satellieten voor vreedzaam wetenschap pelijk onderzoek in de bo- vendampkring te krijgen. Een strijd die vermoe delijk zal werden verlo- 1. Ongeveer 19 mil joen dollat voor de na tionale stichting voor natuurwetenschap (N.S.F.) voor de aankoop van on- aeveer tien „perioden- raketten" met satelliet- bollen in de koppen voor pogingen om deze zóver te lanceren dat zij zich .720 tot 1280 km boven de aarde in eivormige banen gaan bewegen. Dit be drag zou tevens de kos ten dekken van het bou wen van een aantal ob servatieposten. vermoe delijk op het westelijk halfrond, om het spoor van de satellieten om hoog te volgen. Geleerden van de N.S.F. en andere hebben de kos ten aanvankelijk op tien miljoen dollar geschat. 2. Ongeveer 15 miljoen dollar, uit te geven door het ministerie van lands verdediging, voor het be vorderen van het pro ject. Het ministerie van landsverdediging zelf heeft niet eerder cijfers gegeven over de kosten van zijn aandeel in het De baby-manenzou den. zoals uitvoerig ge meld, worden gelanceerd gedurende het interna tionale geofysische jaar (I.G.Y.). dat loopt t>a» Juli 1957 tot en met de cember 1958. Het is een internationaal weten schappelijk ondernemen van de V.S. en 50 andere landen, met inbegrip van Rusland, om nieuwe ken- aarde, de zon en het heelal met het doel, ver betering le brengen op gebieden als dat van de weervoorspelling, de radio en andere verbindings middelen en de navigatie op de I cht. i de rappor- Inheemse jagers schoten een „verschrikkelijke sneeuwman" Nieuw Delhi, 17 januari. In berichten die hier vanavond binnenkomen wordt meegedeeld, dat naby de grens tussen Assam en China een „verscbrikkeiyke sneeuwman" is gedood, zo meldt Associated Press. Een officier van het plaatseiyke leger heeft Indische journalisten die een reis door het grensgebied maken meegedeeld, dat inheemse jagers het wezen gedood hebben met pijl en boog. Dit zou twee weken geleden gebeurd zyn. De sneeuwman mat ruim drie meter, was melkwit van kleur en niet behaard, maar met mense lijke trekken. Andere byzonder- heden waren nog niet te verkrü- gen. Expedities naar de Himalaya hebben in het verleden herhaal delijk sporen gevonden van een soort grote beer, die men tot nu toe niet kende. Men noemde dit dier (of mens?) „de ver schrikkelijke s Storm nu bedaard Dulles verzacht zijn gewraakte woorden Washington, 17 januari 'Naar aanleiding van het artikel in volgens welk blad Dulles zou hebben k-laard dat Amerika driemaal aan de rand van een oorlog heeft gestaan en dat tot de rand moet durven gaan. wil de vrede handhaven, heeft de Amerikaan minister heden op een drukke perscon ferentie verklaard, dat 1. hy niet wist dat „informeel babbeltje" met de Life- redacteur zou worden gepubliceerd, 2. zyn aanhalingen uit hun verband zyn gelicht. 3. de politiek om een oorlog te voorkomen niet een persoonlyke of partijpolitieke, maar een nationale kwestie is. De dubbelzinnigheid in zijn woorden „Natuurlyk werden wij op het randje van oorlog gebracht; het vermogen om aan de rand te komen zonder in oorlog te ge raken, is de noodzakelijke kunstwerd volgens Dulles weggenomen als men de nadruk legde op het woord „gebracht". Na Dulles' persconferentie verklaarde Stevenson, de leider de democraten, dat hy president Eisenhower heeft verzocht, de verklaringen van minister Dulles tegen te spreken om de minister te ontslaan. Hy noemde het optreden van Dulles „zelf- moordenaarachtig-dwaas". De bescherming tegen atoomwapens LONDEN, 17 januari. De Britse regering heeft een brochure uitgegeven over de bescherming tegen aanvallen met atoomwapens. Hierin wor den allerlei wenken gegeven voor de be scherming b.v. tegen de warmtestraling atoomontploffing. Zo kunnen wit gekalkte ruiten een zekere mate van be- 6oherming geven, ook al barsten zy. Do luchtdruk komt namelijk later dan de warmtegolf. Ook losse, liefst wollen, kle in van lichte kleur bieden enige bescherming. Eén en ander geldt uiteraard slechts voor die gebieden, die ver genoeg verwijderd zyn van de ontploffingshaard, waar alles vernietigd wordt. Kleren bieden geen bescherming tegen de gammastralen. Een omhulsel, dat een bescherming van vyftig procent zou geven, zou enige tonnen wegen. „Smog"- maskers geven bescherming tegen radio actieve stof, dat zich in de atmosfeer zou kunnen bevinden. Draag meer pyjama's In 1954 werden in ons land 2Yi miljoen dames- en heren/pyjama's en nachthem den geproduceerd, en dat is op elf mil joen Nederlanders veel te weinig, temeer omdat de import zeer gering is. We stre ven ernstig naar vergroting van produktie en afzet, en we proberen in de toekomst shows met deze nachtkledingstukken or ganiseren. Dat vertelde ons de heer H. L issauer, directeur vam de confectievndustne Jesaia Lissauer en Zn., te Amserdam, die 75 jaar bestaat. Prof. J. Tinbergen vertrekt voor zes weken naar India, waar hy in Calcutta en New Delhi werkzaam zal zyn aan het werk van long-planning ln India. HET WEER IN EUROPA Aberdeen Dublin Londen geh.bew. r rS a WEERBERICHT Koudei De Bilt verwacht tot mor* genavond: jLmlf/ Wisselende bewolking meit enkele verspreide regen- en later ook sneeuwbuien. Ma ft JHjnr_ tige, af en toe krachtige, en -fip 'Hir- langs de kust aanvankelijk nog harde noordwestelijke wind. Vannacht ln het binnenland tem peraturen om het vriespunt, morgen overdag temperaturen over het algemeen lager dan vandaag. (Opgemaakt te 10 u.J. ZON EN MAAN Donderdag: zon 8.4117.05: maan op 10.37, onder 20 Jan. 0.41 uur. Op 20 ja- nuari E. K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1