ïlicumc £*Utstfp (Ümtranl s Toestand in middenoosten zeer onrustig Bedrijfsleven geen bezwaar tegen overeenkomst Downingstreet 10 ontkent Edens aftreden MAANDAG 9 JANUARI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58930. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. fBi] contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. ZsrendcrïgE'.e jaargang No 10S4S Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-hed.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD „«Stantuaslfch Is fthcbleoen "mgn berl In tcgfieaspoet" Sport en wedstrijden ZIE PAG. 4 EN 6 STEEN DES AANSTOOTSBAGDADPACT Felle betog anti-westerse geheel Jordanië ingen in AMMAN. 9 JANUARI DE TOESTAND in het midcenoos'.en wordt steeds zorgwekkender. Duizenden joelende en iierenae Arabieren trokken het afgelopen weekeinde door de stralen van de Jordaanse hoofdstad Amman en het oude. Jordaanse deel van Jeruzalem in een w.ld pro.est tegen hei pact van Bagdad, waar de Westelijke mogendheden Jordanië ..koste wat kost" aan willen binden. Tientallen ruiten van de Britse ambassade en het Amerikaanse consulaat sneuvelden onder een regen van stenen, de Amerikaanse vlag werd in het openbaar verbrand en auto's werden in brand gestoken. De directe aanleiding tot deze nieuwe golf van onrust vormde het aftreden van het zakenkabinet-Hasjem. Dit kabinet was drie weken ge leden door koning Hoessein benoemd, nadat enorme menigten het aftre den van het oude parlement hadden geëist, omdat dit zich bereid had verklaard, Jordanië's toetreding tot het pact van Bagdad goed te keuren. Dezer dagen bepaalde het constitutionele gerechtshof, dat de ontbinding van het oude kabinet ongrondwettig was geweest en dus trad nu het zakenkabinet-Hasjem af. SYRIË In Syrië vonden de Jordaanse betogin gen hun weerklank: duizenden studenten hebben in Damascus eveneens tegen het pact van Bagdad gedemonstreerd en ge- eist, dat Syrië een krachtiger houding inders aing „Jordanië's worsteling om de vrjjheid". In Bagdad heeft minister Said Qazaz melding gemaakt van een komplot tegen de Irakse staat, geleid door een „Ara bisch lanid". Hij noemde dit land niet bij naam, maar sprak wel van Egyptisch geld en wapens en van een Egyptische samenzweerder EN ISRAËL Intussen wordt uit Israël gemeld, dat in het gebied van Gaza twee Egyptische spionnen zijn neergeschoten. Een derde hü Uit, Egypte bereikt ons het bericht, dat zich reeds grote hoeveelheden nieuwe vapens aan het front langs de Israëlische grens bevinden en „dat het nu voor Is raël te laat i6 om een preventieve ooi-log te beginnen". De betogingen tegen het pact ontaard den spoedig in een demonstatie tegen allies wat Westers is. Tientallen commu nisten werden gearresteerd, hetgeen doet vermoeden dat zij de aanstichters van de demonstraties zijn. Toen het erg ste achter de rug was, werd voor ver schillende 6teden de noodtoestand afge kondigd. Vliegtuigen doken laag over dè huizen om eventuele opstootjes onmid dellijk te kunnen signal eren. Soldaten van het Arabisch legioen trokken in volle wapenuitrusting door de straten van Amman en Jeruzalem en schoten op iedereen die bij hun verschijning niet on middellijk de handen in de lucht stak. Volgens de eerste berichten zijn er verschillende doden gevallen, maar hun aantal is nog nöet bekend. De toestand in Jordanië was zo onze ker, dat de Nederlandse parlementaire delegatie, die een rondreis door het hei lig land maakt, geen bezoek kon brengen aan het Jordaanse deel van de oude stad Jeruzalem. Op het programma stonden aanvankelijk een bezoek aan Gethse- mane, de lijdensweg en het graf van Christus. Dc Amerikaanse minister Dulles heeft de Jordaanse zaakgelastigde bU zich ont boden om hem zjjn grote bezorgdheid te kennen te geven over het feit, dat Amerikaanse levens in Jordanië in ge vaar zyn gebracht en eigendomen wer den beschadigd. Dulles was ook bezorgd over de onwaaardige houding van Jor daanse menigten, die de Amerikaanse vlag beledigden. EDEN NAAR WASHINGTON Voor het eind van de maand zal Eden naar Washington gaan om voornamelijk besprekingen te voeren over de toestand in het Midden-Oosten. De Britten en de Amerikanen zijn van mening dat een regeling moet worden gevonden voor het geschil tussen IsrSël en zijn Arabi sche buurlanden, nu de Sowjetunie bezig is, haar invloed in het economisch en strategisch belangrijke Afrika uit te breiden. Shuckburgh, expert voor het midden oosten van het Britse ministerie van bui tenlandse zaken, zal spoedig naar Wash ington vertrekken om het gesprek tussen Eden en Eisenhower voor te bereiden. Shuckburgh neemt de gegevens over de toestand mee, die zijn verkregen bij. de recente besprekingen tussen minister Sel- wyn Lloyd en de Britse ambassadeurs in het middenoosten. In Monrovia van de negerrepu bliek Liberia, is met grote feeste lijkheden de nieuwe president in wijd. Op deze foto zien we de nieuwe functionaris, William V. S. Tubman, in de Centennial-hall te Monrovia geknield om een ge bed uit te spreken. Liberia heeft intussen de aandacht van Moskou getrokken. Een Russische delega tie bood de president technische en economische hulp aan. Weduwe verdronk met geld van begrafenis In het dorp Munnekemoer onder Em- mercompascuum is gisteren het stoffelijk overschot opgehaald van de 75-jarige weduwe Genegel, d>ie omstreek vijfhon derd meter van haar woning in het water van het hoofdkanaal is verdronken. De vrouw heeft vermoedelijk de vroeg mis van zes uur in de r.k. kerk van Mun- eterseveld willen bezoeken. Zij wilde die morgen tevens een bedrag van honderd gulden aan de pastoor overhandigen, die hiervoor te zijner tijd haar begrafenis regelen. De honderd gulden bevonden zich nog in haar tasje, dait met haar hoed was blijven drijven. Brand in woonark Vader redt zijn drie kinderen Juist op het ogenblik dat drie kleine kinderen van twee tot vier jaar alleen waren, brak zaterdagavond een feil® brand uit in een woonark van de familie R. Visser in Oranjedorp bij Emmen De ouders, die bij de buren op visit® waren, werden direct na het ontdekken van de brand geallarmeerd. De vader 6prong op het dak van de woonark, hakte er een gat in en vond zijn drie kinderen bewusteloofe naast de bedden op de grond liggen. Hij slaagde erin de kinderen naar de wal te brengen. Ze moesten wegens ïookvergiftiging in het ziekenhuis v; Emmen worden opgenomen. Het oudst» kind werd bijgebracht met behulp van eer zuurstofapparaat. De woonark brandde van binnen vrij wel geheel uit. De brand is waarschijnlijk ontstaan door een petroleumlamp, die d« ouders hadden laten branden. Het gespiek in Genève Nederland eist van Indonesië schriiteijke verklaring over arrestanten (Van onze speciale verslaggever) VANDAAG ZOU HET NEDERLANDS KABINET zijn oordeel moeten uitspreken over de voorlopige resultaten van de Nederlands—Indo nesische besprekingen. De ministers zouden dan vernemen dat de finan- cieel-economische besprekingen zijn geëindigd endat daarover een voor lopige overeenstemming is bereikt. Als dus zaterdag a.s de besprekingen in Genève zullen worden voortgezet, zullen inderdaad de problemen Nieuw-Guinea en de Nederelandse arrestanten de hoofdrol gaan spelen. Dit uiteraard onder het voorbehoud dat bij de Nederlandse en Indonesische regeringen geen bezwaar tegen het resultaat van de financiële en econo mische onderhandelingen bestaan. Maar Observer houdt voet bij stuk Downingstreet 10 heeft zater dag officieel en met nadruk ont kend, dat premier Eden zal aftreden. De premier is de laatste weken her haaldelijk door conservatieven en socialisten aangevallen wegens „zwak beleid". Ondanks de officiële tegenspraak kwam de conservatieve Observer vandaag met uitvoerig verhaal over Edens positie, :in o.m. werd gezegd: „Een machtige groep conservatieve politici Is vastbeslo ten, Sir Anthony ais leider van het ka binet te laten verdwijnen. De premier n de loop van het jaar wel aftre- Verder onthulde het blad dat Eden „om gezondheidsredenen" zou af treden, in de adelstand zou worden ver heven en dan zitting zou nemen in het Hogerhuis. Richard Butler, leider der conservatie- en in het Lagerhuis, verklaarde naar aanleiding van de geruchten over Edens aftreden (waarbij hij als opvolger werd Voor het Nederlandse bedrijfsleven in Indonesië zjjn de financiële-economische besprekingen ongetwijfeld boven ver achting geweest. Op 2 januari is door e vertegenwoordigers van de Neder landse ondernemersraad in Indonesië dc Nederlandse regering een memo randum overgelegd, waarin te lezen valt, dat het Nederlandse bedrijfsleven in In donesië er geen bezwaar tegen zou heb ben als de Nederlandse regering akkoord gaat met het brengen van alle rechten concessies onder de nationale Indone sische wetgeving. Natuurlijk omber dit grote voorbehoud, dat deze nationale wetgeving er eerst moet zijn en dait zij voor Nederland ac ceptabel is. Deze oplossing was volgens de ondernemers naad in ieder geval beter dan h«t mislukken van de conferentie, waardoor gevreesd zou kunnen worden, dat de minder positieve elementen to.v. Nederland weer volledig aan de touwtjes zullen gaan trekken. Dit 6tandpumt is ongetwijfeld een rug gesteun geweest vóór de Nederlandse de legatie. Wat nu bereikt is, is ongetwijfeld meer dan de ondernemersraad heeft ge vraagd. De concessies en rechten e.d. voor onze bedrijven in Indonesië worden nu verdeeld in twee lijsten. In de eerste lijst komen de concessies, die in ieder geval krachtens een internationaal ak koord gewaarborgd zullen worden. In de tweede lijst komen de concessies en gunningen, die vrij spoedig aflopen, die eventueel onder de nationaal Indo nesische wetgeving zullen vallen. Na tuurlijk ook weer met de voorwaarde dal zolang deze nationale wetgeving er nog is, de oude bepalingen blijven ge handhaafd. Niet ontevreden Gezien het standpunt van het Neder landse bedrijfsleven in Indonesië zal het Nederlandse kabinet over deze resulta ten niet ontevreden zijn. Ongetwijfeld behoeft men niet op het standpunt staan dat de financiële-economische ak koorden, zoals zij op de Rondetafelcon terentie zijn vastgesteld, nimmer vooi wijziging vatbaar zijn De bereidheid van de Nederlandse re gering om nogmaals het Nieuw-Guinea- probleem te bespreken (zonder dat daar bij de 60uvereimteit in het geding kan worden gebracht) zal wel voor een deel afhankelijk zijn van de houding die de Indonesische regering t.a.v de arrestan ten aanneemt. De Nederlandse delegatie heeft tn de nachtelijke vergadering v; Vrijdag een schriftelijke verklaring v; de Indonesische regering geëi6t. Het is duidelijk dat de Indonesische regering nu moet afvragen of een eventueel nader gesprek over Nieuw-Guinea op- •eegt tegen een concessie t.a.v. de restanten. De publieke op:mie en de la biele politieke situatie in Indonesië zullen daarbij een grote rol spelen. Als er geen enkele toezegging gedaan kan worden. voortzetting van de conferentie vo Nederland ongetwijfeld niet zo interes sant meer Spoedig klaar Zo beginnen we dan zaterdag a.s. aar e laatste fase van dit wonderlijke ge sprek. Als er zich geen nieuwe ontwikke. langen voordoen, zal deze fase niet veel tijd in beslag nemen. Minister Luns heeft de verwachting uitgesproken dat een paar dagen onderhandelen voldoende i6 om de. conferentie te beëindigen. In het K.L.M.-lijnitoestel dat zaterdag avond naar Amsterdam i6 vertrokken, i behalve verschillende leden vs Nederlandse delegatie en vertegenwoordi gers van de ondernemersraad in Indone- ook enige belangrijke afgezanten van de Indonesische delegatie (o.a. de minis ter van staat, Moh. Roem), die ongetwij feld van de huidige rustpauze in de con ferentie gebruik zullen maken om het Indonesisch standpunt aan verschillende Nederlandse politici te verduidelijken. De kritiek op „zwak beleid" noemd): „Eden is de beste premier die j ons wensen kunnen. Ik zal hem altijd ij ven steunen ONBEHAGEN Onder de Tories is onbehagen ■itaan over wat zy noemen „de beslui teloosheid van de premier". Dc prijzen blijven stijgen en dc loon eisen stapelen zich op; de Britse vlieg tuigindustrie kan dc concurrentie niet meer aan en de autofabrieken verlie zen Internationaal terrein: het conflict op Cyprus duurt voort en in het mid denoosten houdt de oorlogsdreiging aan; het witboek over de deserteurs Burgess-Maclean was een paskwil, het LONDEN. 8 januari, rapport over Cyprus een document ronder inhoud, de kabinetsherziening een ontydig stuk werk. Sir Anthony is een zeer begaafd diplomaat en handig politicus, maar helaas geen staatsman, menen vooral de jonge Tories. kfaar Eden heeft een waardevolle troef, menen vooraanstaande Tories, di van kritiek hebben oni houden. Volgens hen heeft Eden de ai m Churchill overgenomen te in de Russische dreiging. Eden hard werken aan een schema politiek-ideologische verdedi ging tegen het boHsjewisme. En voor da ichema zou hij een „nationaal vertrou- verwachten. Ruzie rond Chequers? Vaai Chequers, het officiële bui tenverblijf van de Britse premier, sar Anthony Eden, kijkt men op de achtertuin van mevr. Maud Butt, de vrouw van een koeherder, en in die tuin hangt nogal eens aan een waslijn ondergoed te drogen. Vol gens een officiële functionaris van Chequers heeft lady Eden vriende lijk verzocht, daar geen wasgoed op te hangen, als zij en Sir Anthony op Chequers verblijven en nu is de waslijn verdwenen. Volgens het Britse blad „Sunday Pictorial" dreigt er echter een gro te burenruzie. Mevr. Butt heeft het blad meegedeeld, dat lady Eden aan dit wasgoed zal moeten wennen. „Lady Churchill klaagde nooit", zo voegde zij hieraan toe, en: „Ik zal dat desnoods tot voor het hoogste Hof uitvechten Sneeuw! U kunt er over den ken zoals u wilt, en vanmorgen vroeg hebben wij, op weg naar het werk, in die natte, koude boel, er het onze van gedacht. Maar er is een keerzijde, zoals men boven ziet. Een vitale „Ike" terug in White House KEY WEST, 9 januari. In het zonnige Key West (Florida) heeft president Eisenhower gisteren de eerste persconferentie gehouden sinds zijn hartaanval van 24 septem ber. De president verklaarde, nog geen besluit te hebben genomen over zijn kandidatuur. Wel zei de presi dent dat zijn vitaliteit weer was toe genomen. „Het is heel goed mogelijk," aldus de president, „dat ik mijn beslissing uitstel tot na maart.. Eisenhower vertelde de verslaggevers, dat de problemen die hij als president te behandelen kreeg, zwaarder waren die van zijn militaire tijd. Hoewel de oorlog ogenblikken waren geweest dat hij had gedacht: zwaarder kan het nooit worden De president voegde er aan toe. dait de leden van zijn staf in de toekomst et noodzakelijke werk- zijn programma zullen zaamheden" schrappen. Vandaag Pakistan bouwt zijn fundament TZARATSJl. Gedu- rende het weekeinde Is hier een ontwerp- grondwet gereedgekomen voor „de Islamische Re publiek Pakistan". Van daag zou deze belangrijke wet reeds door de consti tuerende assemblée in behandeling worden geno- Het ontwerp omvat 9u bladzijden en telt 245 ar tikelen. De coalitie-groep meer dan 60 van de 80 leden heeft het reeds goedgekeurd. De behan deling in de assemblée zal waarschijnlijk drie maan- aen vergen. Het ontwerp bepaalt, dat de president van Pa kistan een Mohammedaan moet zijn van 40 jat lichaam is een assemblée van 300 leden, plus tien vrouwen. De premier wordt benoemd door de president. Hij dient te leunen steunen op een meerderheid in de assem blée. De officiële taal voor West-Pakistan wordt Ur- au. voor Oost-Pakistan Bengali. De souvereine staat, federaa van structuur, op demo erotische en republikein se grondslag. Mohamme danen zullen hun leven kunnen inrichten over eenkomstig de voorschrif ten van de Koran. Geen wetten, strijdig met de Islam, zulten mogen wor den aangenomenA'le van meningsuiting en ge lijkheid voor de wet. Discriminatie op grond van ras, religie of kaste wordt verboden. Ook het stelsel der „onaanraak- baren" wordt afgeschaft en verboden. Het ontwerp voorziet in algemeen kies- Na c ning i ouder. Hetzelfde geldt jaar zal ook Engels i zal Pakistai beslissen of het in Britse Gemenebest blijven, zoals India. i deze Nieuwe (grootste) H-bom-proef WASHINGTON. 8 januari. AMERIKAANSE atoomgeleerden zullen dit jaar omstreeks mei een proef nemen met de kracctigste waterstofbom die ooit tot ontploffing is gebracht, zo melden Associated Press en Reuter. Als plaats voor de proef ls de eilanden groep Eniwetok in de Stille Oceaan ge kozen. De proef zal er één zijn in eer reeks waarbij men steed6 van een ande: eiland gebruik zal maken. Volgens Reuter hebben de Amerikaanse geleerden een methode ontdekt om een H-bom tot ontploffing te brengen zondex van een atoombom gebruik te maken voor de ontsteking. Dit betekent, dat de bom die in mei tot ontploffing zal wor den gebracht, eenvoudiger en kléiner zal zijn dan normaal. Volgens de plannen de bom uit een vliegtuig worden gewor pen. De Verenigde Staten hebben tijdens vorige proeven reeds twee H-bommen tot ontploffing gebracht, één in 1952 en één in 1954. Die van 1954 zou 15 tot 17 megaton groot zijn geweest (gelijkwaardig aa: energie, die door dc explosie van 15 tot millioen ton TNT-«prings>tof wordt vrijgemaakt). De Russische H-bom, die in november van het vorige jaar is geëxplodeerd 1 tot 5 megaton groot zijn geweest Volgens Associated Press houden kundigen rekening met de mogelijkheid dat de nieuwste H-bom driemaal krachtig zal z(jn als die van 1954. De groeiende hoop dat er spoedig eind zou komen aan de proeven atoomwapens, wordt door de nieuwe i kondiging de bodem ingeslagen. Nog langs vestigde de Paus de aandacht op het gevaar van atoomproeven. die de atmosfeer vergiftigen met radio-actu stof. Omtrent de gevolgen van atoo proeven voor de mensheid zijn de men gen der geleerden nog verdeeld Mr A. C. van Empel nog niet vertrokken Wij vernemen, dat mr. A C. van Empel nog steeds niet naar Indonesië i s trokken in verband met de verdediging van de heren Jungschlager en Schmidt voor het landgerecht te Djakarta, staat nog niet vast, wannier hij trekken kan. ras Eisenhower na 12 dagen eer in het Witte Huis terug ;r „volledig" aan het prest- wijden. De Franse verkiezingen Communisten bepalen hun positie De Franse communistische partij heeft te kennen gegeven, een kabinet van de socialist Mollet en de radi caal-socialist Mendès-France slechts te zullen steunen, als zij er zelf deel van uitmaken. De socialistische voor mannen zijn dus aangewezen op steun van de gematigd-radicaal Faure, en het is twijfelacntig of deze wèl voelt voor steun zonder deel neming. Sneeuwen vorst: winter zet door Lichte, zelfs matige vorst kan de eerst volgende dagen in Nederland wel worden verwacht. Het lykt erop, dat de winter doorzet. Sneeuw viel er haast overal gis teren reeds, en veroorzaakte vanmorgen vooral in het zuiden en oosten vertraging in het verkeer. De sneeuw werd ons bezorgd door een depressie van de Noordzee, die nu over Oost-Engeland naar het zuiden trekt. Door de lage luchtdruk op de Middel landse Zee en de Golf van Biskaje zijn in onze omgeving zuidoostelijke winden gaan overheersen. De druk in Scandina vië stijgt langzaam. De eerste paar dagen zal in elk geval lucht naar ons land gevoerd worden waarin lichte vorst heerst. Bij nachtelijke opklaringen kan boven het sneeuwdek zelfs matige vorst optreden. Veel sneeuw viel er in Zuid-Limburg, maar ook Ypenburg, De Bilt en Eind hoven berichtten vanmorgen lichte sneeuwval. Autobussen ondervonden o.m. in Limburg vertraging. Vooral op dc hel lingen moet zeer voorzichtig worden ge reden. Enkele bussen gleden by het rem men ter zyde, maar zonder ongelukken. Het is bovendien mistig. De helikopter- dienst Brussel-Keulen over Maarstrichl is uitgevallen. In Engeland waren er gisteren sneeuw stormen. nl Lincolnshire sneeuwden vier autobussen in. De steden Bridlington. Fidley en Scarborough in Zuid-Engeland zaten twaalf uur zonder elektriciteit. In de noordelijke graafschappen viel van 22 tot 54 cm sneeuw. Gisteren viel ook in Parijs de eerste neeuw van het jaar. Vijf doden in verkeer In de omgeving van Tilburg botste gisterochtend vroeg een personenauto, be stuurd door de 22-jarlge A. M. Wendriks. legen een boom. De bestuurder werd uit de auto geslingerd, de mede-inzittende, de 24-jarige H. M. van der Ven. eveneens Vught, moest uit de wrakstukken wor den gezaagd. Beiden zijn later in het zie kenhuis overleden. Zaterdagavond reed de 64-jarige wielrijder G. R. op de Loos- duinseweg in Den Haag tegen een personenauto, bestuurd door de 33-jarige A. N. M. uit Monster. De fleteer, die enkele meters werd meegesleurd, over leed In het ziekenhuis. In Mill (N.B.) werd door onvoorzichtig oversteken de 50-jarige P. van Gemert door een perso nenauto, bestuurd door zijn broer, aan gereden. De man was op slag dood. Gisteravond reed de 27-jarige G. V/. met zijn auto op de weg Amersfoort- Doorn ter hoogte van de Zonheuvel tegen een boom. W. werd zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen en is later overleden. Zijn auto werd totaal ver nield. Koningin Juliana weer naar Nederland Koningin Juliana en de drie oudst® prinsessen zyn gisteravond met de konink- lyke trein uit Sankt Anton naar Neder land vertrokken. Het vcrbiyf ln dit Ods- tenrykse bergdorp heeft elf dagen ge duurd. Brand bij munitieschepen Door moedig optreden ontploffing voorkomen Door moedig optreden van een Zwyn- drechtse schipper, Jan van den Ouden, (28), en een militaire wachtcomman dant uit Eindhoven is voorkomen, dat met munitie geladen rynaken by het dorpje Alem (N.b.) aan de Oude Maas In de lucht zyn gevlogen. Zaterdagmiddag schoot een drie me ter hoge steekvlam uit een motorboot- Je, dat dienst deed als controlevaartuig voor de munitieschepen. De enige op varende, kapitein Van Den Ouden, kon zich slechts in veiligheid stellen door overhaast, zonder medeneming van kleding of geld, overboord te springen. Direct daarna stapte hij met de wachtcommandant in een roeibootje om het brandende schip van de ryn aken af te duwen. Zij liepen gevaar, dat de motorboot, waarvan de benzi netank juist was gevuld, zou ontplof fen, de brandende benzine zich over water zou verspreiden en de munitie- schepen vlam zouden vatten. Nadat het schip was weggeduwd, werd het vuur met schulmblussers be streden. Toen de brandweren, die met een pont over de Maas moesten wor den gezet, arriveerden, was de brand nagenoeg bedwongen. Het schip werd zwaar beschadigd. HET WEERIN EUROPA Om de jaarlijkse „march of dimes" (opmars der dubbeltjes: de Ameri kaanse nationale aktie ten bate van lijders aan kinderverlamming) op passende wijze in te zetten, heeft een groepje deelnemers aan het winterfeest in Stowe (Vermont, V.S.) uit sneeuw een gigantische buste van dr. Jonas Salk, de uitvin der van het kinderverlammings- vaccin opgebouwd. Het jongetje dat het kille beeldhouwwerk bewon dert, is Tommy Woodward, die dit jaar op de reklamehiljetten voor de march of dimes" staat afgebeeld. Dublin Londen A'dam windstil WZW windstil WEERBERICHT De winter zet dooi Tot morgenavond verwacht De Bilt: Zwaar bewolkt met plaatselijk sneeuw, maar later ook enkele opklaringen. Tot matig of vrij krachtig toene mende zuidoostelijke wind. Over het algemeen lichte vorst. (Opgemaakt te 10 uur). 14.40 uur. Op 13 jaa. N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1