Jiieume (fourant Delegaties op haar vallen terug regeringen Weer de Poujadisten uit nationale vergadering Kubitschek van Brazilië gaat nu toch naar Engeland Hoe Algerijnen steeds Fransen ontkwamen ZATERDAG 7 JANUARI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. ZesendertigSt* jaargang No 10545 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoasticti is yfieblmn tnyn btrt la teyljeaspoet Alles goed en wel, maar ZIE PAG. 6 GENÈVE WEER VASTGELOPEN Nieuw-Guinea en de arrestanten zijn de struikelblokken (Van onze speciale verslaggevers) GENÈVE, ZATERDAGOCHTEND DE NEDERLANDS-INDONESISCHE conferentie is nu in een stadium geraakt, dat beide delegaties moeten terugvallen op haar regeringen. Voor enkele dagen zijn de besprekingen geschorst. „Naar mate de open staande punten in aantqk afnemen, worden de overblijvende onderwer pen vanzelfsprekend moeilijker tot overeenstemming te brengen", zo werd in. het officiële communiqué gezegd, dat hedenochtend om half twee werd verstrekt. Het is dus volkomen duidelijk, dat op bijna alle belangrijke punten nog verschil van mening bestaat en da', beide dele gaties rustig de tijd willen hebben het voor en tegen van de voorstellen te overwegen. Zeer uitvoerig is er gisteren weer gesproken over de kwesties Nieuw-Guinea en de arrestanten, zolang hierover geen bevredi gende oplossing is verkregen hangt het slagen van de conferentie in de lucht. Van drie uur tot zes uur 's middags en van negen uur 's avonds tot half twee 's nachts zfjn de ministers In informele besprekingen byeen geweest. Wat Nieuw- Guinea betreft, schynt het zo te zyn, dat de Indonesische delegatie het voor stel heeft ingediend punt drie van de agenda (het bespreken van bepaalde vraagstukken betreffende Nieuw-Guinea. met. dien verstande, dat ten aanzien van de soevereiniteit iedere party haar eigen standpunt handhaaft) later te bespreken. Over dit voorstel zal de Ned. delegatie on getwijfeld het oordeel van het gehele kabinet willen horen. Men behoeft geen betoog, dat van Nederlandse kant is vast gehouden aan het bekende standpunt. Over de soevereiniteit valt niet te praten, nu niet en ook niet op een volgende con ferentie. IV E INDONESIËRS moeten met Jets" thuiskomen. Een mogelijkheid tot voorzetting van het gesprek over Nieuw- Guinea zou hun gezicht reeds voor een deel redden. Waarom zou Nederland niet bereid zijn nogmaals over het Nieuw- Guinea probleem te praten?" zo schijnen de Indonesiërs te redeneren. Als dit één keer mogelijk is, moet het toch ook twee maal mogelijk zijn?" Zo wordt deze con ferentie tot een precedent voor verdere onderhandelingen gemaakt. Ongetwijfeld zal men van Nederlandse kdnt niet veel nut zien in verdere onderhandelingen over Nieuw-Guinea, nu de soevereiniteit toch niet in het geding kan komen. Bij de be oordeling van dit voorstel zullen de ver schillende factoren nauwgezet afgewogen moeten worden. Veel zal daarbij afhangen van de wijze, waarop Indonesië op andere Nederlandse voorstellen zal reageren. Van Nederlandse kant is de arrestan tenkwestie in volle omvang weer aan de orde gesteld. Wat voor de Indonesiërs geldt als het gaat over Nieuw-Guinea, geldt voor de Nederlandse delegatie als de arrestantenkwestie in het geding Is. Hoe minder er voor de arrestanten wordt bereikt, hoe minder enthousiast men ir Nederland over een eventueel resultaa van de conferentie zal zyn. Behoudens deze twee belangrijke pro blemen zijn er ook. op het financieel-eco- nomische vlak nog wel enige puniten blij- ven hangen. Daar is in de eerste plaat! de arbitragekwestie. De Indonesii ben tot nu toe het Nederlandse afgewezen om een overgangsregeling in het leven te roepen totdat er een arbi trage-verdrag tussen beide landen sloten. De Indonesische delegatie heeft nog eens uitdrukkelijk gesteld geen ge schillenregeling te willen, omdat Neder land daardoor in een bevoorrechte positie ten opzichte van andere landen wordl gebracht. Ook is het vraagstuk van de garantie.- blijven hangen. In principe schijnen bel de delegaties we! bereid te zijn de Ne derlandse rechten en consessies ii groepen te verdelen. In- de eerste zouden dan de beflangrijke concessies worden opgenomen, die door dan de minder belanTijke concessies, die onder de nationale Indonesische wetge ving kunnen vallen. Maar zo schijnt van Nederlandse kant uitdrukkelijk gesteld ;ijn, dit laatste kan niet eerder ge schieden dan op het moment, dat er een redelijke wetgeving tot stand is geko- Tot zolang zullen alle rechten en concessies gegarandeerd pioeten worden lieb- interstatel-ijke lenkomst. Nog lang nief uil ZO KAN men maar éèn conclusie trekken: men is er nog lang niet uit. Minister Sumitro toont zich een uiterst stug onderhandelaar, vooi( wie het effect van deze conferentié voor de Indonesische binnenlandse politiek schijnt te gaan boven de wens om deze onderhandelingen ook inderdaad te doen slagen. De dag van gisteren was er een van grote activi teit. Enkele malen werd de verga dering geschorst om een der partijen de gelegenheid te geven zich nader te beraden. Intussen werkten de ex perts onder hoogspanning om nieuwe formuleringen op te stellen. Het nu komende binnenlandse beraad zal beslissend zijn voor het verdere ver loop der conferentie. Hedenochtend om elf uur zijn de Nederlandse mi nisters weer naar huis vertrokken. Bevordering van toerisme Huwelijk prins Rainier is een fortuin waard Monaco. 6 januari. Na de bekendmaking van de verloving van prins Rainier III van Mana co met de Amerikaanse filmster Grace Kelly heeft het vorstendommetje zich ondergedom peld in een feestroes, die op dit ogenblik nog voortduurt. Overal waaien Ameri kaanse en Monagaske vlaggen naast el kaar. Men is het er algemeen over een6. dat een Amerikaanse bruid een ideale keuze 16 van een vorst, wiens vorstendom voornamelijk leeft van vreemdelingenver keer. Nu een Amerikaanse vrouw prinses wordt, zullen, naar men verwacht, nog meer toeristen naar Monaco trekken. Een hoteleigenaar zei: „Dit huwelijk is voor de Cote d'Azur pen fortuin waard". Ter gelegenheid van de verloving heeft Onassis, die grote investeringen in Mo naco heeft, aan het Rode Kruis van het vorstendom een bedrag van rond hon derdduizend gulden geschonken. De Franse regering heeft nu ook een officiële huwelijksaankondiging ontvan gen. Op grond van het verdrag van 1918 is de prins namelijk verplicht, de Fransen officieel van zijn huwelijksplannen op de hoogte te stellen. In een houding van totale onver schilligheid poseert Yogi, de wijze kat van de Italiaanse tele visie, voor een gewone camera. De meeste katten hebben een hekel aan tabaksrook, maar Yogi schept er juist behagen in, een sigaret onder de snorharen te hebben. Deze eigenschap, gecom bineerd met zijn totale onver stoorbaarheid, heeft Yogi be roemd gemaakt „Oplossing" van l'Expiess Poujade naar Nederland uitgenodigd „rExpress", het blad dat Mendès-France steunt en dat onlangs het foto-schandaal publiceerde, heeft het idee geopperd, de 32 Poujadistische afgevaardigden uit de nieuwe nationale vergadering te weren, op grond van het feit dat hun eed van trouw aan Poujade in stryd zou zyn met de grondwet. De Poujadisten, aldus de schrijver, hadden door te beloven, al hut» handelingen in het parlement aan de goedkeuring van de beweging te onder werpen. een „imperatief mandaat" aan vaard. dat uitdrukkelijk door een wet van 1875 wordt verboden. Hun eed was, vol gens l'Express ook in stryd me*, de grond wet volgens welke de nationale soeverei niteit aan het Franse volk behoort en niet aan een deel er van of aan een enkeling Mendès-France heeft inmiddels bekend gemaakt, dat hij bereid Is het vice- premierschap te aanvaarden. Indien een socialist zou worden verzocht de nieuwe regering te vormen. Hij heeft hierover overeenstemming bereikf met de socialist Mollet. Nadat de secretaris van de communisti sche partij, Maurice Thorez, kort geleden had verklaard, dat de communisten bereid zyn tot samenwerking met de socialisten of groeperingen ..due ook nastreven het volk een werkelijke regering te geven" hebben Mollet en de voorzitter van de radicaal-socialistische party, Edouard Herriot, nu een officiële uitnodiging van de communisten ontvangen. Naar Nederland Prins Bernhard naar V.S. Prins Bernhard zal dinsdag voor korte tijd naar de Ver. .Staten vertrekken. Na een verblijf -van elvkele dagen in New York, voor besprekingen met Amerikaanse deelnemers aan de onder zijn presidium gehouden conferenties, zal de Prins in Los Angeles de Douglas- en Lockheed vlieg tuigfabrieken bezoeken, om vervolgens enige dagen in Texas door te brengen. Via Washington keert Prins Bernhard tegen het einde van de maand naar Nederland Saar spoedig politiek bij West-Duitsland Bonn, 6 januari. Heinrich Schneider, de voorzitter van .het parlement van de Saar. die een kort onderhoud heeft gehad met bondskanse lier Adenauer, voorspelde vandaag ty- dens een persconferentie, dat het Saarge- bied spoedig politiek rrpt West-Duitsland verenigd zal zijn. Hy achtte echter een overgangsperiode van twee jaar nood zakelijk voor de verwezenlijking van een economische unie met het „Vaterland". Met het toestel uit Praag kwa men gisteravond 19 Griekse kin deren aan, die op doorreis zijn naar Canada. Daar worden zij door familie opgewacht Behalve de jeugdige reizigers was er ook een 80-jarige dame bij het gezel schap, dat onder de hoede stond van het Canadese Rode Kruis. De vlucht naar Canada kon gis teravond door mist geen door gang vinden, daarom zou de groep vandaag per boot gaan. Beatrice van Bourbon had beroerte Rome, 6 januari De infante Beatrice van Bourbon, de 19- jarige dochter van wijlen koning Alphonso van Spanje, heeft gisteren een beroerte gehad en is met spoed naar een ziekenhui® gebracht. Haar toestand ls ernstig, doch niet wanhopig. De infante is de echtgenote van prins Alexander Torlonia. één van de rijkste edellieden van Italië. In 1954 werd haar naam dikwijls genoemd als mogelijke echtgenote van koning Boudewljn van Bëlgië. BALORIG Als voetbalkeeper," zei een haas, „ben ik steeds anderen de baas, omdat ik met mijn lange oren geen kogel in het doel laat boren." „Ik zie het," zei een hond gramstorig, „U maakt de indruk van balorig." Jaarbeurs te Utrecht in maart 40 jaar Nieuwe hal aan Croeselaan kroon op het werk (Van een onzer verslaggevers) Tijdens de voorjaarsbeurs van 13-22 maart viert de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht zijn 40-jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit jubileum hoopt men dan een derde expositiecomplex aan de Croeselaan, een hal op palen, te kun- ipénen en tevens haar te mogen noe- naar een lid van het Koninklijk huis. De expositie-oppervlakte tijdens deze ]u- bileumbeurs zal netto C3000 m2 beslaan en betekent een record ln de historie van de jaarbeurs. Op Initiatief van de Vereniging Neder lands Fabrikaat werd op 29 mei 1916 de Vereeniging tot het houden van Jaarbeur- in Nederland opgericht. Het daarop volgende jaar werd de eerste beurs ge houden. Eerst nog ln houten tentjes kris kras door Utrecht verspreid, sinds 1921 Id het permanentte gebouw aan het Vreden- burg. Voortdurend breidde de jaarbeurs zich uit, zodat het noodzakeiyk werd ook het terrein aan de Croeselaan tot expo sitieruimte in te richten. Door de oorlogse toegenomen industrialisatie ons land is de betekenis van de jaarbeurs sterk toegenomen. Sinds 1952 worden spe ciale vakbeurzen gehouden. In de jarei "53 en '54 kwamen aan de Croeselaan d' Bernhardhal en de Margriethal gereed ei thans ls men aan de derde grote hal toe Sjah. Mohammed Reza P ah lev!, de Sjah van Perzië, zal op 16 februari in Nieuw Delh aankomen voor e< van drie weken aan India. „Welvaart tegen communisme hem ontvangen Kubitschek, de nieuwgekozen president in Brazilië, zal tóch een bezoek aan Engeland brengen: de president zal op 11 januari a.s. per vliegtuig uit Amsterdam Londen arriveren voor een bezoek van één dag. 's Middags zal de koningin hem ontvangen en 's avonds zal premier Eden hem een diner aanbieden in Downing- t. (Hoewel de nieuwe president vol houdt dat hij Engeland niet had willen bezoeken wegens tijdgebrek, meent men Britse kringen dat hij zich gebelgd voe-lde door het feit dat koningin Eliza beth hem aanvankeiyk niet zou ontmoe ten.) Het bezoek was aanvankelijk vastge steld op 10, 11 en 12 januari. President Kubitschek zal eerst Nederland bezoeken (10 januari): de elfde is hy in Engeland, de twaalfde ln België, van 1? tot 14 jan. Frankrijk, van 15 tot 16 jan. in West- Duitsland en vervolgens in Italië, Spanje ii Portugal. Op 31 januari zal de president in Bra zilië terugkeren om officeel tc worden geïnstalleerd. Gisteren verklaarde hij ln Drie doden in verkeer Gistermiddag werd bij het oversteken van een voorrangsweg in de binnenstad van Hengelo de 11-jange wielrijder F. de Bruyn door een truck met opleg ger overreden. De jongen werd ernstig gewond en is korte tijd later overleden. In de gemeente Woudenborg had tij dens dichte mist een aanrijding plaats waarbij vijf auto's waren betrokken. Een van de bestuurders, de 41-jarige V. I. uit Oegstgeest. kwam om het leven. Gisteravond is de 55-jarlge landbouwer H. Veluwenkamp wonende te Hattem- terbroek, gemeente Oldebroek, toen hy per rijwiel bij zön woning de rijks straatweg wilde oversteken, aangereden door een auto. V. liep o.a. een schedel- basisfractuur op. In het ziekenhuis is hij overleden- het niet met geweld m het verhogen van de welvaart strijden. Voorts zal er een absolute pers- vryheid worden gewaarborgd mosfeer van rust en veiligheid worden geschapen om buitenlands kapitaal trekken. Angstig „spel" in de bergen Algiers, 6 Januari De jonge commandant van het kleine garnizoen in de Algerijnse bergen dat maandag door de rebellen gevankeiyk werd weggevoerd, is er met enkele van nanschappen in geelaagd. te ontsnap, pen. De commadant. luitenant Guy Prax. werd per helicopter naar Algiers over gebracht. Hy was, zoals gemeld, niet ernstig gewond ix heeft verteld, hoe de rebellen vier dagen en drie nachten verstoppertje heb ben gespeeld met de achtervolgende Fran- troepen. Alle gevangenen werden ge dwongen, over hun uniformen Arabische kleren aan te trekken. De tweede nacht lagen de rebellen in Arabische hutten met hun messen dn de hand boven op hun gevangenen. Een Franse patrouille was toen bezig, =t dorp te doorzoeken, maar de gevange- en durfden niet te schreeuwen om de aandacht te trekken. Toen de fuik 6teeds /er werd begonnen de rebellen ln wijde kringen om de berg te trekken. Op een gegeven ogenblik staken zy tussen twee Franse legervrachtwagens de weg over en stortten zij zich weer tussen de heuvels. Toen Prax en één van de Alge- Nederland buitengesloten Belgisch-Duitse plannen voor autowegen In Maastricht maakt men zich zorgen over de Belgisch—Duitse plannen vo< aanleg van een autoweg AntwerpenLuik —Aken met een aansluiting naar Keulen, zonder dat in de Belgische plannen een autoverbinding met Nederland voorkomt. Het blad van de NederlandsDuitse ka mer van koophandel spreekt in zUn Jong ste nummer de hoop uit, dat de plannen rekbaar genoeg zijn om alsnog hierin bindingswegen met Nederland of De Duitse plannen voorzien evenmin de aanleg van de voor Nederland zo 1 langrüke autoverbinding van Oberhausen tot aan de grens, welke aldaar over Arn hem aansluiting krygt op het Neder landse wegennet. Een gesprek met Pierre Poujade yiERRE FOUJADE, de jongste verkiezingen 35-jarige leider de zegevierende beweging aantal uitgebrachte van Franse winkelt handwerkslieden, gisteren in een vraag ge- nie sprek met klem ontkend. Zij een fascist te z\jn. „Mijn beweging is pret tegenovergestelde heeft gekregen, heeft gehele obstructie" ir Assemblée ooi iden kunnen fas het hangen van van de regering reger sme over de eisen der Poujt im hei leven roepen van i het totaal een instelling als de m- Etats Généraux" steun- ol- de (het bijeenroepen uan a* de „Etats Généraux" in en. 17S9 was een van de pe nt- beurtenissen, die de stoot Dit zou af- gaven tot de Franse re de houding volutie/. is nooit voortgekomen uit de middenstand", aldus Poujade. Poujade, bijgenaamd „Pierrot", vertelde dit aan journalisten in een gehuurde villa bij Parijs, die veranderd is in het „Poujadistische algemene hoofdkwartier." Dames tn peignoirs, echtgenoten van partij funci tijdens het rond met kopjes koffie De enige telefoon in de salon rinkelede bijna on afgebroken. Boven pro beerden andere leden oan het partijbestuur wat van hun ingeboete nachtrust (n te halen. Eén van hen. die voor een vraagge sprek gewekt was. zat tn de salon ln een helblauwe pyfat disten. De afgevaardigden gingen der beweging zouden „ae aaggesprek strijd beginnen", zoüra de Assemblée bijeenkomt. Deze „Etats Généraux" zouden in feite een soort nationale „ideeënbus" zijn. Iedere burger zou de gelegenheid hebben, voor stellen te doen aan en over het lichaam. Poujade heeft zich vaag uitgelaten over de vorming van di ..Staf en-Generaal." Deze zou waarschijnlijk op dorpsniveau beginnen. Een lid va n de partij- rnagd 'had of ophan- ti tot belastingher- ging een straf zou kunnei VtUge s Poujade ku afgevaardigd groep, die bij de lastinghervoi vorming en reorgamsatit van het Franse voorzie ningsstelsel. Op het ogen- blik, aldus Poujade. wa ren zelfs belastinginnen met zeker van de wetten z(jn en er bestonden ..vele rechtvaardigheden." Poujade verklaarde i der. dat zijn groep elke partij wil samengi og ra Poujadistische afgevaardigden, die de instructies van de bewe ging nief opvolgen, ant woordde: „Misschien. Er rschillende soorten Poujade zelf heef in het bepin van de week iet- gezegd, dat er genoeg net lantarenpalen op de ..Pla tan, ce de la République" het leden van zijn groepering rynse soldaten op zeker ogenblik be merkten, dat zij 6lechts door twee schild wachten werden bewaakt, wisten zij U ontsnappen. Parachitisten van hef Vreemdelingen legioen, infanterie en pantsereenheden hebben* in de afgelopen 24 uur 34 Alge rijnse opstandelingen gedood bij het zoe ken naar drie Algerijnse militairen, da* maandag ontvoerd werden. Meer dan 100 arrestaties in onrustig Chili Santiago, 6 januari In Chili, waar de staat van beleg is af gekondigd als maatregel tegen de drie gende landelijke staking ie een grote razzia op touw gezet, waarbij 123 per sonen zün gearresteerd. Onder de gear resteerden zijn de penningmeester var de vakbond, twee communastenleidere die verbonden zijn aan het communisti sche dagblad El Sigle, alsmede twee le den van de staf van het dagblad Ultima Hora, dat voortdurend kritiek uitoefen de op de Regering. De vroegere minister van financiën; Jorge Prat, is in zijn ning onder bewaking gesteld. Tenslotte heeft de Chileense minister van binnenlandse zaken, kolonel Videla meegedeeld, dat de regering heeft beslo ten het concentratiekamp te Pieagua U heropenen voor de overbreders der wet. uitgenodigd eind februari begin maart Nederland te komen. Indien de rege ring. hem, als buitenlander, geen spreek verbod oplegt zou hy op „middenstands- congressen" waarschijnlijk in Amsterdam. Rotterdam, Utrecht, Zwolle. Groningen en Eindhoven redevoeringen houden. Een vergunning hiertoe zou reeds zijn aange vraagd. Volgens onbevestigde berichten zou Poujade de uitnodiging hebben aanvaard. IKOR en ds Lugtigheid Het bestuur van het IKOR deelt mede dat het onjuist ls dat het bestuur zou hebben besloten ds. P. Lugtigheid t« 's-Gravenhage van optreden voor de IKOR-microfoon in het vervolg uit te slui ten. Tengevolge van een blijkbaar niet duidelijke mondelinge mededeling is deze indruk w e 1 by ds. Lugtigheid gewekt Het bestuur blijft bij zijn besluit om zich nader te beraden omtrent de vraag, op welke wijze uitzending van preken van ds. Lugtigheid eventueel zou kunnen worden voortgezet. Vonnis voor chaufieur De Baat rechtsgeldig Het vonnis (een jaar gevangenisstraf) jegens de Nederlandse chauffeur Dirk de Baat, die op 24 oktober 1953 op de brug by Wiedbach een auto-ongeluk veroor zaakte, waarby zes mensen om het leven kwamen en zeven werden gewond, is rechtsgeldig geworden. Het federale gerechtshof heeft namelijk een verzoek om revisie, gedaan door de verdediger van De Baat. afgewezen. GRATIEVERZOEK De raadsman van de chauffeur zal. naar verluidt, een verzoek om gratie bij bonds kanselier Adenauer indienen. Mocht dit worden afgewezen, dan zal Dirk Baat zij® straf in Duitsland gaan uitzitten. SER-advies over nieuwe loonronde op 9 februari De Sociaal-economische raad beslist 9 februari, of hij de regering zal adviseren nieuwe loononderhandelingen toe te laten. Dit advies is een antwoord op een des betreffende vraag van minister Suurhoff. Hierna zullen adviezen worden uitge bracht over de vergeten groepen, de inva liditeitswet. de weduwen- pn wezenvoor ziening en de garantieprijs voor melk. Een commissie onder leiding van prof. de. F. J. H. M. van der Ven zal het probleem van verkorting van de werktyd bestuderen. Dit zal enkele jaren in beslag njemen. In de tweede helft van dit Jaar zal het advies over het afbetaJlngswezen gereedkomen. Kieswet Tunis. Sidi Lamitne. de "bed van Tunis, heeft gisteren zijn zegel ge hecht aan de kieswet op grond waarvan de eerste wetgevende vergadering van Tunesië, op 25 maart, zal worden gehou den. Vrouwen mogen met stemmen. Minder regen, kans op vorst, weinig wind kele dagen heeft bepaald, verliest snel aan betekenis. Tussen IJsland en Noor- 1 wegen bevond zich vanochtend nl. een lage drukgebied. dat zich in zuidelijke richting uitbreidde en daarbij de ge- noemde rug aantastte. De aanvoer van vochtige lucht loopt i nu ten einde. Uit het zuidoosten begint drogere lucht ons land binnen te stro men, waarin opklaringen mogelijk zijn. In de nacht van zaterdag op zondag zal het plaatselijk licht kunnen vriezen. Doordat het nog moeilijk te beoordelen is, hoever de depressie-invloed zich zal uitstrekken, zijn de neerslagkansen enigszins moeilijk te bepalen. Groot lijken ze voorals nog niet. De luchtdrukverschillen in onze om geving blüuen voorlopig vrij klein zo- j dat er dit weekeinde geen belangrijke j toeneming van de wind te verwachten HET WEER IN EUROPA Op verzoek van de zuster van de Perzische Sjah is de Nederlandse ex-marva Truus Veegers (45 jaarnaar Teheran vertrokken om daar het Jeugd Rode Kruis op poten te zetten. Vol vertrou wen in haar belangrijke missie zwaait mej. Veegers ten afscheid. Bijna 300.000 vluchtelingen in één jaar Büna 300.000 mensen, voor het meren deel vluchtelingen uit communistisch Oost-Dultsland, zijn ln 1955 uit het ten naar West-Duitsland gekomen, heeft een regeringswoordvoerder te Bonn meegedeeld. De anderen waren gerepa trieerde krijgsgevangenen, burgergeïnter neerden en Volksduitser». Kinderlijkje gevonden. In de omge ving van Spijk bij Lobith is gisteren eer lijkje opgehaald van een pasgeboren kind. "J H\ NO NNO NNO windstil NNO ono nno 4 WEERBERICHT Minder somber Tot morgenavond verwacht j De Bilt: Zwaar bewolkt met opkla- ringen en plaatseiyk r Enkele verspreide buien. Over het algemeen weinig j wind. Vannacht plaatselijk temperatuur om het vries punt tot lichte vorst. Morgen I dezelfde of iets hogere temperaturen. (Opgemaakt te 11.15 uur».

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1