M De toekomst van Frankrijk is thans onzeker geworden iS'*-» Officiële publikatie SECRETARESSE EEN 2e WERKTUIGKUNDIGE EEN 5e WERKTUIGKUNDIGE nette leerling winkeljuffrouw SIKKENS JONGE VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHTEN DE NIEUWE LEIDSCHE LEIDSCHF COURANT 6 WOENSDAG 4 JANUARI 1956 Poujade (Vervolg van pagina 1). teerde „republikeinse front" van ex- premier Men dés-France en de rechts ge oriënteerde groepering, die de regering van premier F au re steunt Wan*: vele kandidaten zitten tussen beide groepen in Elke zekerheid over de uitslag van een •temming in de nationale vergadering vervalt hierdoor. Verder is er nog een twaalftal afgevaardigden, die wel tot de rechtsen behoren, maar desondanks Men- dès-Frarce steeds tot het bittere einde trouw blijven 19 januari zal de nationale vergadering bijeenkomen. Na een paar dagen pan for maliteiten zal zij aftreden Men vermoedt dat premier Cotg eent Pinay zal verzoe ken een nieuwe regering te vormen Hoe hij dat moet doen. weet nog nie mand. Gezien de uitstap betreurt men het nu, dat de verkiezingsstrijd tussen de mid dengroepen pan Faure en Mendèt France zo bijzonder fel is ge trees* Russen opgetogen Het Westen Is zeer teleurgesteld over de uitslag van de Franse verkiezingen. Al leen de Russen zijn opgetogen. Immers de communisten vormen nu de sterkste frac tie in de r.ationa'e vergadering President Worosjtlow van Rusland heeft de bejaar de Marcel Cachin, communistische afge vaardigde In de Assennblée, dan ook van harte gelukgewenst met de successen van zijn partij, die overigens te danken zijn aan het gewijzigde kiesstelsel. Want in werkelijkheid hebben de comjnunisteo slechts 25 pet van het aantal stemmen be haald tegen 25 9 pet tn 1951 De Westelijke pers heeft zeer pessimis tisch gereageerd op de uitslag. „Het Franse volk heeft een motie van vertrou wen geweigerd aan de mannen, die hun land In de afgelopen 10 jaar hebben gere geerd". schreef Evening News" onder de kop „Crisis-land" met als commentaar „Arm Frankrijk" De kop van een Italiaans blad was: Een verloren strijd Frankrijk m een doodlopende steeg". De Franse communisten hebben na deze verkiezingen de socialisten an andere linkse groepen opnieuw uitgenodigd sa men te werken. Het commentaar van Fain» op de ver kiezingen was, dat Frankrijk dringend een hervorming van de parlementaire Instel lingen behoeft. Poujade heeft inmiddels een persconfe rentie gehouden, terwij! hij zijn overwin ning aan 'n diner vierde. „Elke afgevaar digde die zich nde>t houdt aan de belof ten aan de partij, zal zwaar gestraft wor den", zo zei hij. „Die afgevaardigde zal moeten aftreden. Maar bovendien zijn er andere strafmaatregelen. Er staan daartoe genoeg lantaarnpalen op de Place de la Républkjue" Op een vraag of zijn afgevaardigden links of rechts zouden zitten, zei Poujade, dat het hem ndet kon schelen, al zouden op de trap of op de publieke tribune zit ten Gevraagd naar het politieke program van zijn partij, antwoordde Poujad» .Wait and see" (Wacht af en ge zult In sommige reperinpskrinpen tvijst r op, dat de Poujaditten en communisten elkaar bij de verkiezingscampagne erg en hebben. Men acht het niet ondenk- dat deze twee groepen een gemeen schappelijke strategie hebben, die erop gericht is het parlementaire stelsel dwarsbomen. Elke gematigde regering verpletterd kunnen worden tussen de ct munistische hamer en het Poujadistische aambeeld. „Le Monde" stelde de vraag, of het niemand opgevallen is, dat een „derde van de afgevaardigden anti-parlementair x anti-democratisch is". Waarnemers vrezen, dat Frankrijk tijdperk tegemoet gaat met een nog tere instabiliteit dan de tijd sedert de be vrijding, waarin het land 21 regeringen gehad heeft. Premie op hel doden van honden in Chili? Het secretariaat van de wereldlede ra tie ter bescherming van dieren t® Leider heeft bij president Carlos Ibénez van hhill geprotesteerd tegen wat het noemt massamoord op duizenden honden". Volgens de Chileense afdeling der fe deratie zouden het ministerie van zoiudhedd vlugschriften zijn verspreid, waarin de hond een „smerige en gevaar lijke parasiet" werd genoemd" die ir een beschaafd land geen bestaansrecht zou mogen hebben". Voor Iedere gevan gen hond zou een premie worden uitge loofd, met als gevolg dat alleen in de hoofdstad Santiago reeds 40.000 honden zouden zijn omgebracht. Echte gasfabrieken worden schaars (Vervolg oan popi na 1). De minister acht de tijd thans rfjp om ver de aanleg van verbindingsleldingen ussen de bestaande, maar nog geschet en regionale gastransportnetten een be slissing te nemen. Dit zou een groot aan tal voordelen hebben. Een dergelijke nanwe samenwerking roept echter ook een aantal vraagpunten op, die nader zouden moeten worden onderzocht. Dien aangaande is de commissie van oordeel, dat een gecentraliseerde opzet moet wor den afgewezen. De samenwerking tussen producenten en distribuanten dient op vrijwillige leest te worden geschoeid. De organisatievorm zou privaatrechte lijk moeten zijn, bij voorkeur een naam loze vennootschap. Met de gasmaatschappijen der drie grootste gemeenten moeten contracten worden gesloten, waarin wordt bepaald dat de nationale gasmaatschappij het recht heeft te vragen, tegen een nader vast te stellen prijs, gas te leveren vooi de overbrugging van tijdelijke tekorten in de gasvoorziening van een bepaald ge bied en omgekeerd overschotten op te Dreigement Een verplichting om de nog bestaande eigen produktiecapacitelt te sluiten, in dien gas van elders zou kunnen worden betrokken, zou te ver Ingrijpen In de ge meentelijke zelfstandigheid, aldus de com missie. Indien echter door onwil van een der partijen in minnelijk overleg geen resultaten kunnen worden bereikt, die uit nationaal economisch oogpunt dienstig zijn, zou moeten worden overwogen een Gaswet in te stellen. Deze wet zou de minister de bevoegdheid moeten geven, een gemeente te dwingen de eigen pro- duktie in te krimpen of geheel te staken en tot betrekken van afstandsgas over te gaan Protectionisten roeren zich in Amerika De protectionisten in het Amerikaanse congTes hebben huil strategie herzien en zijn een nieuwe actie begonnen tegen de plannen van president Eisenhower om de buitenüandse handel vrijer te ma ken. Zij zullen onder leiding van George Lanham, een democraat uit Georgia, een wetsvoorstel indienen om goederen te contingenteren en de invoerrechten te verhogen. Wordt mej. mr Zeelen- berg Rotterdams wethouder Mejuffrouw mr J. Zeelenberg is door de PvdA-fractie in de Rotterdamse ge meenteraad kandidaat gesteld voor de •ethouderszetel die door het vertrek var» de heer J. van Tilburg vakant komt Mocht de kandidatuur worden aanvaard, dan zal mejuffrouw Zeelenberg als eerste vrouw zitting hebben in het gemeentebe stuur van een der drie grote steden. Het wethouderschap van financiën zou zonder enig bezwaar door een vrouw worden bekleed; de moeilijkheid is echter dat de wethouder van financiën tevens wethouder van havenzaken is. Om dit te ondervangen worden reeds suggesties gedaan, mejuffrouw Zeelen berg wethouder van financiën te benoe men en een andere persoon, bij voorkeur een man, aan te wijzen als wethouder van havenzaken In dit verband worden de namen van burgemeester Van Walsum en de VVD-wethouder J. Schilthuis ge noemd. Mejuffrouw dr Zeelenberg is lid van de provinciale staten en van de Tweede Hij kon aan verleiding geen weerstand bieden Oni-vluchte gevangene be stal weldoenster Eén jaar gevangenisstraf eiste de Arn hemse officier van justitie gisteren tegen die 25-jarige T. den H. uit Eindhoven, die ëen geldkistje met 2500 gulden en negen spaarbankboekjes zou hebben gestolen van een winkelierster uit Wychen. Voorts zou hii deze winkelierster voor 600 gulden hebben benadeeld door od haar naam bij een grossier schoenen te hebben afgeno- Verdadhite was ontvlucht unit de Rekken- se inrichtingen en door de vrouw, wier man in het ziekenhuis lag, liefdevol in huis opgenomen-. Hij hielp haar bij het werk en deed dut uitstekend. Terwijl de vrouw echter op 11 oktober haar man be zocht, sloeg verdachte zijn slag. Verdachte zei de gaarne te hebben wil len bewijzen, zijn vrijheid waard te zijn. Op het faitaile moment kon hij echter geen weerstand bieden. Hij toonde veel spijt het gebeurde. U hoeft u niet te verschuilen voor die tl® j akelige „jeugdpuistjes" Dóe tets tegen dl* vervelende huiduitslag 1 middel dat ln twee tellen doordringt tot diep (otterende jeuk. Vmaieend n» eJ geneest uw huid Uw tint wc irth gaaf en fris D.D.D. doodt de «lektekiemen en bedwingt Héórlbk om uw hold oercorld met D.D.D. Intone le laiwmu en op te friseen. CKNFr-SWTDOFL TSCXM A m A HU1DA AtDOKNWGW W W W ▼enorg ^nw ^wenrevo dtre^hrMd^met de luchtige d dat voor het studiejaar 1956/1957 rijksstudietoelagen kunnen worden verleend voor studie aan Nederlandse universitei ten en hogescholen, erkende inrichtingen van voorbereidend hoger en of middelbaar onderwijs, uitgebreid en middel baar technisch onderwijs, uitgebreid lager en middelbaar nijverheidsonderwijs, scholen voor maatschappelijk werk. erkende opleidingen voor middelbare akten en het Centraal instituut voor opleiding van sportleiders. Alleen zij, die goede studieresultaten behalen en financiële steun nodig hebben, maken kans op inwilliging van hun De beslissingen worden telkens voor 1 cursusjaar genomen. Na afwijzing blijft de mogelijkheid bestaan, dat bij goede studieprestaties voor een volgend cursusjaar wel een rijks studietoelage kan worden verleend. Renteloze voorschotten verleend voor studie aan univer siteiten en hogescholen geven recht op het kosteloos volgen de colleges- ordeloze voorschotten moeten na beëindiging van studie worden terugbetaald in jaarlijkse termijnen van 1 het totaal van de genoten renteloze voorschotten. ;erste termijn vervalt twee jaar na datum van be diging van de studie- Voor het volgen van de zogenaamde 3-jarige vooropleiding lerares bij het nijverheidsonderwijs voor meisjes kunnen rijksstudietoelagen worden verleend, die niet be hoeven te worden terugbetaald. toelagen bedrageij maximaal ƒ400,—. In zeer bijzon dere gevallen kan dit bedrag worden verhoogd, waarvan meerdere boven 400,echter als renteloos voorschot moet worden aangemerkt en ook kan worden inverdiend. Voor studie aan een rijks-, gemeentelijke of aangewezen bijzondere inrichting tot opleiding van onderwijzers(essen) kunnen rijksstudietoelagen worden verstrekt tot 300 jaar. Deze toelagen behoeven niet te worden terug betaald. Voor hen. die wegens de afstand tot de te bezoeken kweek school gedwongen zijn en pension te gaan, bestaat de mogelijkheid een grotere toelage te verkrijgen tot maximaal ""0,per jaar. De helft van deze toelagen wordt als renteloos voorschot verstrekt, met dien verstande, dat op ijn minst f 30*1,als gift wordt beschouwd. Voor elk Jaar. dat belanghebbenden na beëindiging van hun studie bij het onderwijs werkzaam zijn, wordt 20 van de schuld kwijtgescholden. D« N.V. KON. NED. GROFSMEDERIJ U Uidan vraagt voor «en harar adjunct-diracteuren *«n VEREISTEN: mlddelb schooi opL, kennis der moderns talon, dlpl stone on typon on •dm Inzicht. Leeftijd ongevoor 26 Jaar. Spoedige Indiensttreding gewenst. de personeelsafdeling ATTENTIE: Aan diegenen, die na beëindiging van de studie als bevoegd leraar/lerares aan een erkende school voor voorbereidend hoger en,of middelbaar onderwijs, nijverheidsonderwijs, de opleiding voor onderwijzers of als maatschappelijk werker een volledige betrek king gaan vervullen, kan na ieder jaar dienst 20 van de totale studieschuld worden kwijtgescholden. De aanmeldingsformulieren, verkrijgbaar bij de scho len. dienen volledig en duidelijk Ingevuld in de maand JANUARI te worden ingezonden. Na 31 jfanuari ontvangen formulieren worden onher roepelijk terzijde gelegd. De afdeling rijksstudietoelagen van het Ministerie Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Prinsessegracht 15 te 's-Gravenhagc, telefoon K 1700—185090, is gaarne bereid alle gewenste inlichtingen te verstrekken. Verf- en Vernisfabrieken HERFST Cr HELDER n.v. - LEIDEN vraagt voor haar afdelingen; KLEURMAKERIJ: een serieuse kracht- met belangstelling voor kleuren EXPEDITIE; een flinke kracht Aanmelding: kantoor Hogewoerd 10. De N.V. NEDERLANDSE TANK- EN PAKETVAART MAATSCHAPPIJ vraagt voor spoedige indiensttreding in het bezit van het diploma B, en Twee jagers schoten medejagers oog uit Voor de Arnhemse rechtbank stonden gisteren twee jagers terecht, die door on oordeelkundig en onachtzaam gebruik van hun wapens niet het wild, maar een me dejager raakten. In beide gevallen moes ten de getroffenen een oog missen. Tegen beide verdachten werd 300 gulden boete Het eerste ongeluk gebeurde 25 sep tember 1954 op het landgoed Heumens- oord te Malden, toen de houthandelaar W. H. R. uit Wychen op een konijntje schoot. Zijn gastheer werd echter door enkele hagelkorrels bij en in het oog ge troffen. Volgens de verdediger zouden de schoten zijn afgeketst op het grint van een nabijgelegen paadje en zou het niet vaststaan, dat zijn cliënt de schuldige De tweede jager die terechtstond was de burgemeester van Hulssen. F. Th. C M. T., die op 29 juli met twee andere jagers in de Huissense polder op eenden had gejaagd. Toen door een schot vijf eenden uit een klelput omhoogvlogen, schoot verdachte opnieuw en raakte dp fabrieksarbeider L. aan het hoofd, met als gevolg dat deze thans aan één oog blind 19 Volgens de officier van justitie had verdachte domweg op een medejager ge schoten. geen rekening gehouden met de primaire regels van de jacht en over te weinig ervaring beschikt. Overigens had T. zelf de politie opdracht gegeven, pro ces-verbaal tegen hem op te maken en het slachtoffer zoveel mogelijk schade loos gesteld. Half miljoen schade door brand in Eiffeltoren Parijs, 3 Januari De brand in de top van de Eiffeltoren (reeds In een deel onzer edities gemeld), welke was ontstaan door kortsluiting in een televisiekabel, heeft voor ongeveer een half miljoen gulden schade aange richt. Het was op één na de hoogste brand ter wereld. De hoogste brand was die im het New Workse Empire State Building ontstaan toen een vliegtuig één der bovenste verdiepingen binnenvloog. De televisieuitzending van de verkie zingsuitslagen kon na een korte onder breking worden voortgezet De brand heeft anderhalf uur gewoed De zaak-Schmidt Getuigen volkomen in de war Voor het landgerecht te Djakarta zijn in de 35ste zitting van het proces tegen de Nederlander Schmidt twee bandieten gehoord, waarvan de eerste het betwij felde of verdachte wel dezelfde persoon was, als die hij bij zijn bende had gezien. De tweede raakte bij de ondervraging door de verdedigster, mevrouw Bouman, en rechter Rochjand geheel in de war, kwam telkens met andere verklaringen en keerde weer tot zijn eerste verklaring terug. Op één ogenblik gaf hij helemaal geen antwoord meer, maar bleef met open mond zit'en. Verdachte wees nog op grote onwaarschijnlijkheden in de verklaringen, terwijl rechter Rochjant eveneens zijn verwondering uitsprak. De volgende zitting is bepaald op 16 dezer. Dan zulilen behalve een getuige charge luitenant Nolten en onderluite nant Koenders gehoord worden, die gis' teren' uit Nederland vertrokken zijn Drie jaar geëist Kapper bewerkte man met scheermes In de nacht van 25 op 26 septembeT kreeg kapper R. te Castricum ruzie met enkele dorpsgenoten. Om zich zijn tegen standers van het lijf te houden, had hij een scheermes uit zijn zak gehaald en daarmede gezwaaid (zoals hij zeide). Ten slotte kreeg de heer J. Th. Valkering, die slechts trachtte de gemoederen sussen, een snede over zijn linkerwang Gisteren moest de kapper zich wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel voor de Alkmaarse rechtbank ver antwoorden. Het bleek, dat hij wegens zijn Brabantse afkomst door zijn dorps genoten als een indringer werd be schouwd en dat het hem financieel slecht ging. De officier vond R. een hoogstgevaar- jk man en eiste drie jaar gevangenis- xaf. Mr H. R. Hoekstra uat Heemstede, verbonden aan de Stoomvaart Maatschap pij Nederland, is als opvolger van mr J. mi Loon benoemd tot hoofd van de afdeling scheepvaart van het Inter- mmmeotal Committee for European Migration te Genève. Mr Van Loon zal in de Verenigde Staten de functie van ..chief of mission" van het comité gaan vervullen. Weer ongeluk op Rijksweg 13 Twee ernstig gewonden, twee auto's vernield (Van een onzer verslaggevers) Opnieuw heeft de rijksweg Haag en Rotterdam zijn tol geëist van het drukke verkeer. Er raakten vanmorgen twee personen ernstig gewond, twee licht gewond, terwijl twee auto's vol komen werden vernield en één licht werd beschadigd. Het gebeurde onder Delfgauw, waar omstreeks half negen, midden in het spitsuur dus, een slippende Volkswagen, bestuurd door de schoolarts mejuffrouw S. uit Leiden een kleine Renault ramde, bestuurd oor mejuffrouw A. B. uit Rhoon. De laatste kwam uit de richting Rot terdam, de eerste uit Den Haag. Beiden reden op de inhaalbaan. De weg was hier en daar glad. De schoolarts en de 21-jarige mede- passagiere mejuffrouw L. M. uit Lei den, werden met hersenschuddingen en verschillende verwondingen in het Bergwegziekenhuis te Rotterdam op genomen. De dame uit Rhoon kwam er beter af: zij kon met wonden aan mond en gebit, na behandeling naar huis terugkeren. Van beide auto's was nog slechts een ruïne over. Even later moest een uit de richting Rotterdam met zeer grote snelheid na derende automobilist voor de opstopping krachtig remmen. Zijn wagen sloeg over de kop, maar werd slechts licht bescha digd. De bestuurder kwam er met onbetekenende verwondingen af. Moeder en dochter pleegden inbraken. Onder verdenking de afgelopen zomer verscheidene inbraken te hebben gepleegd ln zomerhuisjes te Beekbergen, zijn in Apeldoorn gearresteerd moeder en doch ter B. Zij zullen binnenkort worden be- Maxkt- en Vissezijbericbten veede kwaliteit 2.22—2.25, extra kwaliteit tot 2.35. Handel matig, ijmuiden. 4 jan. Besommingen. Kot- RIJN, 3 jan. Voor spoedige indiensttreding gevraagd voor afd. Kruidenierswaren Beloning 15 jaar 16-50 per week 16 jaar 18.15 per week 17 jaar 20.35 per week Aanmeldingen Korevaarstraat 30 (Coëp&ialia) „VOORUIT" vraagt voor verschillende werkzaamheden. Opleiding: Mulo of H. B. S. Voor enkele functies diploma's Steno en Typen gewenst. Schriftelijke sollicitaties te richten aan SIKKENS LAKFABRIEKEN N.V. te SASSENHEIM, afdeling Personeelszaken. VOOR HET HELE GEZIN Bij de Shell Installaties en Fabrieken „Pernis" (N.V. De Bataafsche Petroleum Maatschappij) kan wegens uitbreiding worden geplaatst technisch personeel in het bezit van het Ambachtsschool-diploma in één der metaalvakken. Degenen die een opleiding hebben genoten als landmachinist, chemisch vakman, motordrijver of scheepswerktuigkundige (diploma VD of A) kunnen eveneens solliciteren. Leeftijd: 21-34 jaar. Geschikte candidaten zullen na een korte voor opleiding aan de Bedrijfsschool als OPERATOR worden geplaatst in de olieverwerkingsinstal laties of chemische fabrieken. Aanstelling geschiedt in vaste dienst onder gunstige arbeidsvoorwaarden en sociale voor zieningen. Aan gehuwden, die niet in Rotterdam of naaste omgeving wonen kan een belangrijke tegemoet koming in de pension- en/of reiskosten worden verleend, evenals aan ongehuwden beneden de leeftijd van 28 jaar. De functie van OPERATOR houdt in het contróleren van temperaturen, van druk ken en vande aan- en af voer van vloeistoffen met behulp van de daarvoor aanwezige meetapparatuur; het contróleren vande werking van pompen, compressors, tur bines, ovens en andere machinerieën; het invullen van temperatuurstaten, het tappen van monsters en bijbehorende werkzaamheden. Bij storingen of afwijkin gen in het productieproces dient de operator handelend op te treden, waar onder als regel niet wordt verstaan het uitvoeren van reparaties. Het werk wordt verricht in continudienst onder leiding van een wachtchef. Personeel gevraagd 0 Werkster gevraagd voor enkele ochtenden per week. Regentesselaan 35. Oegstgeest. Gevraagd nette werkster r Vrijdag de gehele dag. Wiittenbachweg 85, Oegst- Kraamcentrum Noordwijk vraagt Vrouwen en Meisjes vam 1940 jaar om opgeleid te wonden tot kraamverzorg ster. Inlichtingen bij de leid ster, Nieuwe Zeeweg 82. Noordwijk aan Zee. Gevr. meisje v. d. morgen uren, van half negen tot half één. Aanmelden; Louise de Colignylaan 16, Oegstgeest. Net meisje gevr. in gezin tenden per week. Mevrouw Pannevis. Dorpstr. 3. Oegstg. Gevraagd flinke hulp in de huishouding (geen verpleging) in klein rusthuis. Zelfstan dige werkkring. Br. onder 6514 bure i dit blad. Personeel aangeb. B Jonge vrouw vraagt thuls- verk of lichte bezigheden v. de morgenuren. Brieven No 6515. bur. van dit blad. Jongeman zag zich gaarne geplaatst als verkoper of etaleur in goederenhandel (b.v. textiel of woninginrich ting) in Leiden of Oegst geest. Br. 6522A bur. blad. Te huur gevraagd 0 Wie helpt verpleegster aan gemeubil- kamer? per 1 Febr. Brieven onder No 6516 aan het bureau van dit blad. Lerares zoekt grote zit- slaapkamcr, of zit- en slaap kamer op goede stand. Bij voorkeur met kookgel. Brie ven onder no. 6520 Bur. Blad. Allcenst. juffrouw vraagt zit-slaapkamcr met stookge- legenheid. in Oegstgeest of Rijnsburg. Br. no. 6517, bur. blad. Te huur aangeb. 0 Aangeb. gestoff. zitkamer en slaapkamer. Op goede stand. Niet geschikt voor echtpaar. Br no. 6518, bur. blad. Woningruil 0 Aangeboden omg. Rotter dam vrU huis 5 kamers, f 7.30 p w.. voor huis Leiden of om geving. P a. Herenstraat 4. Leiden. Tel. 23237. Voor Koeriers onder nummer wordt 10 ct extra in reke ning gebracht. Bewijsnummers (alleen op verzoek) 10 ct. KOERIERS WORDEN ELKE DAG GEPLAATST 0 Aangeb. in Morskwartier bovenhuis, vrij uitzicht, 7 k-, veel bergruimté, schuur. Huur 36.—. Gevr. woning te Oegstgeest, 5 kamers, ho gere huur geen bezwaar. Event, koop. Br. no. 6522 Bureau van dit Blad. Lciden-Oegstgeest (of Lei den). Aangeb.: ruim huis op mooie stand te Leiden (event, koop en hierbij leeg te aan vaarden) Gevraagd: kleiner, vrij huis te Oegstgeest of Leiden (liefst huurhuis). Br. onder No 6513 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd 0 Wy kopen antieke meu bels, koperw., kristal, goud, zilver, theestoven, koperen beelden, penduile-stelilen, mahonie tafels. Ook huiska- mermeubels, Perz. kleden. Reparatie porselein». Brem mer, Morsstraat 41. Telefoon 26918; Goegenritsteag 1. Tel. 22791. Duitse piano, in prima staat (niet voor studie). Br. no. 6519, bur. blad. Te koop aangeb. 0 Tweeling kinderwagen. In goede staat. Te bevr. na 7 uur. Mar. Postsbraat 52, Val kenburg Z.H. Zo goed als nieuwe kinder wagen. Uitneembaar en op vouwbaar. D. Reen. Heems kerkstraat 61. 0 Wegens plaatsgebrek een aquarium met rotswand. 100 x 50 x 50 cM- Beplant, be volkt. luchtpomp, verwarmer en ingebouwde filter. Staande op bijpassende kast. tevens bergkast. Prijs billijk. Te be vragen: Heerensingel 11. (Winkel). Klein orgel, merk Mann- borg. Tegen elk aann. bod. Te bevr. na 7 uur; M. Ver hagen, Roemer Visscrstr. 11 (bij Lage Mors', Leiden. Piano aangeb. Prijs 200,- Formosastraat 7A. Leiden. 0 Eenrniters. Te koop 50 eenruiters met of zonder lijst. Ook in gedeelten. Br. no. 6521 Blad. 0 Wegens emigratie aangeb. overgordijnen, tafelkleed, 4 nieuwe wollen dekens, 2 ge stikte dekens, kloostertafel. Van Ruiten, H. Rijndijk 104, Leiden. 0 Z.g.a.n. Engelse kinderwa gen (wit). Te bevr. W. v. d Bent, Rijnmond 119A, Kat wijk aan Zee. Wegens vertrek Philips ra dio f 65, Waldorp sleestof zuiger 125 V.. pr. z. f. 32.50, Joboton platenspeler met el. motor 125-220 V. 30. Zuid singel 41. Diversen 0 Verloren j.l. Maandag avond gouden horloge met doublé band, op Schutters veld of omgeving. Tegen bel. terug te bezorgen Groenoord- straat 1, Leiden. Alles op het gebied schuimrubber en schuim- plastic vindt U in onze spe ciaalzaak MARE 70. Schuim- plastic speelgoed, bad i__ mode en afdruipmatjes, on derzetters en vat en lew asten, tochtband. Schuimplastic on. der Uw traploper geen stof, glijdt ndet en onverslijtbaar 40 cent Der stuk Handschoenen reparatie! - Alle voorkomende reparaties aan Uw handschoenen wor den door ons prima uitge voerd. Tevens speciaal adres voor Kousen-reparaties! Novelty, Haarlemmerstr. 16. Goede vriend(inn)en vindt U bij de Algemene Corre spondentieclub I Postbus 5 6057, Rotterdam. Vraagt gratis inlichtingen 0 Guitaar-, Accordeon-, piano-, mandoline-, banjo-, blokfluit-, hawaii-, guitaar-, klarinet-, saxophoon-, trom pet-, slagwerkcursussen. In strumenten in bruikleen en aan het einde der cursussen Uw eVendom. Gratis pro spectus. Muziekschool Zwaag Korevaarstraat 5. Tel. 24358- 0 Kunstgebit stuk? Repara tie in 1 uur gereed. Ook Ma- Wo.- en Vrijdagavond. P. J Olivier, Gerrit Doustraat 19. Telefoon 30307. Verhuur zonder chauffeur De nieuwste 6-pers. Amerfk. Ford, Volkswagens enz. v.a. 5,- per dag en 8 cent per km. Werkhoven'e Luxe Auto verhuur. - Van 't Hoffetraat 11. Tel 22300. 0 De Knittax breimachine met het nieuwe voorzetap- paraat breit automatisch recht, averecht, patent-, rib bels en ontelbare patronen. Gratis alle inlichtingen en lessen bij Knittax Breisohool Van der Spek, Haarlemmer straat 196A, Leiden. Vetvlekken in Uw kle ding? Veran, St Jordssteeg 14, garandeert absolute ver wijdering door ohemdsch rei nigen, Vüug en goedkoop. Balans-opruiming! Restan ten gaas, dakleer, asfalt, spaden, stonmlampen, kolen kitten, kachelplaten, teilen, wasketels en emmers, tuin- artikelen enz. enz. Fa. A. J. Harbwijk, Nwe Beesten markt 79, Ledden, Telef. 26627. Llsscnaren opgeletA s. donderdag nam. 8 u. in Hotel „De Witte Zwaan" spreekt Evangelist J. Sevensma van Amsterdam. Jac. de Mooy, Voetspecia list, spreekuren Hooigracht 29. 2—5 u. en 7 30 tot 9 en bij U aan huis. Tel. 32236. Naaimachines. Voor een goed en prima werkende naaimachine: De Naaimach.- specialist Dernee. Haven 7. Tel. 25365; Waaigat 17. Kat wijk aan Zee. TeL 2278. Dames Wij moesten voor de feestdagen weer vele dames teleurstellen. Maar ook ln 1956 gaan wij door met onze Reclame Permanent v. f 6 00. Wassen, Watergolven, f 2.G. Tesselhoff. Heren straat 54. Tel. 23711. Kapper. 0 Dc (immerwinkel ruimt op, zie de koopjes in de etalage. De timmerwinftel, de vraag baak voor de knutselaar. 1ste Binnenvestgracht, b.d. Mors- poort. Aangeb. Fiat 600, '55 Opel Record '55 'agens verkeren in Bakker s Automobielbedrijf igent wan Citroen en D.K-W. automobielen Sassenheim. Tel. K 2532,742?

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 6