Jlieutuc £ciïiscl)e ÜTottranl Conferentie met Indonesië dreigt te mislukken Gaat „arm Frankrijk" nog groter onzekerheid in? Ons land telde vorig jaar 10.680.023 inwoners WOENSDAG 4 JANUARI 1956 BUREAUS: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58938. ABONNEMENTEN: f 7.- per kwartaal. 2.35 per maand: f 0.55 per week. ADVERTENTIES: 0.20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0.18 per millimeter. Directie: F DIEMEB Hoofdredacteur: Di E. DIEMEB CheLRed.: RW ENSERINK CHRISTELIJK-NATlOh AAL DAGBLAD Voot Leiden en Omstreken .Stantvasttct) gftrbltorn myn bert ia teyljeospoct" Zesendertigste jaargang No 10542 Trawlers varen niet uit ZIE PAGINA S HAAST GEEN KANS OP EEN AKKOORD Ministers zouden vandaag nog trachten iets te redden (Van onze speciale verslaggever) GENÈVE, DINSDAGAVOND 3 JANUARI MORGEIN al dan eindelijk het ministerieel overleg worden voort gezet. En dat is wel nodig ook, want de expertsbesprekingen over de financiële en economische overeenkomsten zijn min of meer vastge lopen. Het is de taak van de minister te proberen de wagen weer in het spoor te krijgen. Eenvoudig zal dat niet zijn, want de standpunten liggen nog net zo ver uiteen als enige weken geleden. nale en internationale wetgeving verder te delegeren aan de minister:. Morgenmiddag .waarschijnlijk om 3 uur. zal er informeel gesprek zijn tussen de ministers van beide landen. De delegaties zullen dan waarschijnlijk compleet zijn. Men kan dus stellig verwachten dat de komende dagen licht zuilen brengen in deze duistere conferen tie. Als de ministers er niet in slagen de impasse waarin de experts zijn geraakt te doorbreken, dan behoeft deze conferentie niet al te lang meer te duren, al kunnen dan nog ver schillende andere onderwerpen wor den besproken. Veel hangt eenter af van de intentie waarmee de Indone siërs deze conferentie willen voort zetten. En deze intenties zijn weer geheel afhankelijk van de binnen landse politieke situatie in hun land. Een ruime onderhandelingsmarge is er stellig niet. De Nederlandse woordvoerder kalarde vanmiddag, dat de Indonesische delegatie geen antwoord heeft gegever op het Nederlandse financiële en econo mische werkstuk, dat In Den Haag ge reed gemaakt is, omdat de Nederlanders het vraagstuk anders hebben benaderd dan de Indonesiërs. Het is duidelijk, dat het nog steeds gaat om da vraag of d< nieuwe financiële en economische over eenkomsten moten vallen onder de nati onale Indonesische wetgeving o fniet- Van Nederlandse kant heeft men daar tegen ernstige bezwaren. Men wenst niet overgeleverd te worden aan de willekeur van het Indonesische parlement, als het gaat om oude Nederlandse rechten de sociale transfers. Van de zijde der In donesische delegatie gaf men echter te kennen, dat het Nederlands verlangen feite afbreuk doet aan de soevereiniteit van Indonesië. Waarom kunnen normale betrekkingen worden gesloten met Frankrijk, Engeland en Amerika? En waarom moet een overeenkomst met Ne derland een interstatelljk karakter heb ben? D standpunten zyn tüdens de expert- besprekingen nog felcr tegenover elkaar komen te staan. Tot nu toe heeft mi niet van wijken willen weten. Een Indi nesisch delegatielid zei ons dat onderhal delingen geen zin hebben, als Nederland niet bereid is water in Maar deze uitlating kan wel eens passi in dc „nerven-kricg". duidelijk gevoerd wordt. Hoe het zij, de experts van beide dele gaties hebben besloten het problei de koppeling van de opheffing Uni-sttuut en het sliuten naciële overeenkomsten i samenhangende vraagstuk momenteel i nieuwe fl- het 'daarmei van de natio- Vier doden in 't verkeer Vrouw wilde hond redden en werd zelf overreden De 48-jarige mevrouw L. Israël-S'.öck- Jein uit Zutphen wilde gisteren, toeo zij met haar hond liep te wandelen, onder de reeds dichtgaande bomen van de spoor wegovergang aan de Nieuwstad :n Zutphen doorglippen. Zij passeerde de eerste sluitboom, doch toen zij de rails was overgestoken, was de tweede reeds gesloten. Haar hond rende terug en me vrouw Israël liep hem achterna. Zij werd door de sneltrein ZutphenEnschede ge grepen en was op slag dood. De trein had een half uur vertraging. De 31-jarige vertegenwoordiger J. van de B. uit Hilversum botste gisteren, toen hij op de Apeldoornsestraat bij de Bosweg in Voorthuizen een andere auto 4-rachtte te passeren, tegen een trailer. Hij was op slag dood. Zijn auto werd totaal vernield en ook de trailer kreeg zware materiële schade. Een zes-jarig jongetje, dat gisteravond de Rozendaalseweg in Arnhem overstak, werd door een vrachtauto aangereden. Het kind was od slag dood. In B 1 e r i c k werd de 77-Jarige voetganger P. uit Venlo door een taxi ge. grepen en een eind meegesleurd. Hij over leed korte tijd later ter plaatse Visum voor mr Van Empel nog niet verkregen Het Indonesische ministerie van bui tenlandse zaken was volgens Pia heden nog niet bereid enigerlei verklaringen af te leggen over de aanvraag van een visum voor mr A. C. van Empel, aan wie de verdediging van de Nederlandse ver dachten in de processen voor het land- gerecht te Djakarta zou worden opge dragen. De woordvoerder zeide, dat dit een moeilijke en tere aangelegenheid is. Nederlanders in Belgic veroordeeld. D« boetstraffelijke rechtbank te Antwerpen heeft de Rotterdammer C. N. wegens diefstallen op schepen tot een bedrag vat 200.000 B.fr. (ca 15.000 gulden) tot dri> jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hoorspel ..Mijn naam is Cox" Luisteraars hoorden tweede deel eerst f1 ISTERAVOND om vijf minuten voor tien zou de A.V.R.O. een begin maken met de uitzending van het detective hoorspel in reuen delen ..Mijn naam is Cox". Nadat omroepster Ilse Wessel de naam van de omroepvereniging had aangekondigd, zette de techni cus dc geluidsband op. Toen nog maar enkele woorden waren gespro ken merkte de omroepster echter, dat de discotheek het tweede deel had afgegeven van het hoorspel, dat vooraf in zijn geheel op de geluids band was vastgelegd. Zij stelde onmiddellijk de pro grammaleiding op de hoogte, die besliste dat de uitzending normaal zou doorgaan. De discotheek was namelijk reeds aesloten en het bleek onmogelijk het eerste deel alsnog uit te zenden. Na afloop bood de omroepster excuses aan en deelde mede. dat het eerste deel volgende week alsnog rnt worden uitgezonden Deelneming van Prinses voo: ongeluk Geleen Prinses Wilhelmina heeft bij de directie der Staatsmijnen inlichtingen ingewon nen omtrent de toestand van de twee zwaargewonden van het ongeluk in de granuleertoren bij staatsmijn M au rits in Sittard. De Prinses heeft haar innige deelneming betuigd met het leed der na gelaten betrekkingen van de slachtoffers. Gistermiddag half vier zijn elf Nederlanders nan Schiphol vertrokken om op uitnodiging van het Nederlandse ministerie van buitenlandse zaken getuigenis a decharge af te leggen in de processen tegen de heren Jungschlager en Schmidt voor het landgerccht te Djakarta. Het zijn v.l.n.r. de heren E. de Vries, gezagvoer der bij de K.P.M.. .4. Synia, oud-administrateur nan cultuurondernemingen op Java, E. J. H. Berlin, procuratiehouder der Amsterdamsche Bank te Maastricht, O. H. J. Koenders. onder-luitenant der voormalige Nederlandse militaire missie in Indonesië. J. Pantus, pensionhouder te Maastricht, generaal-majoor A. J. A Pereira, hoofd der voormalige Nederlandse militaire missie en de volgende leden dier missie: luitenant-kolonel W. Wierda, luitenant-kolonel L. B. Duitz. majoor J. van Tuin, luitenant L. J. Nolten, sergeant J. L. Verschoor. Gevraagd naar de verklaring van Indonesische zijde, dat de getuigen voor eigen risico komen, zeide generaal-majoor Pereira: „Ik ga er met een gerust hart heen". Poujade „Wacht maar af Parijs, 3 Januari Volksvertegenwoordiging voor 1/3 ondemocratisch FRANKRIJK gaat een nog somber der tijd tegemoet. De verkiezin gen voor een nieuwe nationale ver gadering zullen een politieke im passe tengevolge hebben. Door de successen van communisten en Pou- jadisten zal het voor de gematigde partijen vrijwel onmogelijk zijn, een stabiele regering te vormen. Want het Is onwaarschijnlijk, dat de ex treme partijen een gematigde regering zullen steunen. Bovendien: de verbitterd heid, welke tijdens dc verkiezingscam pagne ontstond en zelfs voordat Fauri tot ontbinding van de onde Vergaderin» besloot zal het voor de aanhangers var Faure en Mendês France buitengewoon moeilijk maken. In een nieuwe regering samen te werken, al zijn belde groepei gen door de uitslagen wel nader tot elkaar gekomen. Volgens de Jongste,, nog steeds niet offl- Justitie is mild: Bouwvakarbeiders een lichtere straf Zeven ijzervlechters. werkzaam bij de fa Meyering en Ben es te Groningen, ston den gisteren onder beschuldiging ijzer- afval te hebben gestolen en geheeld, voor de Groningse politierechter. Reeds twee maal was een partij verkocht, doch de verkoper, de 37-jarige T. J. B. uit Gro ningen, liep tegen de lamp toen hij nog maals een partij van 246 kg wilde ver- Tegen allen werd twee maanden on voorwaardelijk geëist, doch mede in aan merking nemend het argument van de uitvoerder der firma, dat het werk hier door zou worden vertraagd, veroordeelde de rechter zes meerderjarigen tot 35 gul den boete en twaalf weken voorwaarde lijk en de 17-jarige J. M. tot 15 gulden boete. Twee miljoen meer dan vijftien jaar geleden inwoners. Dit betekent, dat de bevolking sinds 1 januari 1940 bijna twee milJoen zielen (20 procent) is toegenomen. Van overwegende beteke nis voor deze aanwas is het geboorte overschot. ~ïn een publikatie van het Centraal bu reau voor de statistiek, cijfers zijn ontleend, wordt de geboorte in de eerste plaats als oorzaak genoemd de toeneming, vooral in de eerste jaren na de oorlog. Ook thans nog is het aantal geborenen per jaar hoger dan vóór de oorlog. Als Eén gasnet voor heel Nederland Thans noa 60, straks noq maar 15 echte gasfabrieken Commissie adviseertgeen dwang, tenzij minnelijk overleg zou mislukken Achter het Luchtvaartlaboratorium in Amsterdam is men bezig een reusachtige nieuwe windtunnel te bouwendie gemakkelijker experi menteren mogelijk zal maken. De verschillende gedeelten worden door middel van een grote montagestelling aan elkaar gebouwd. Veertig mensen vochten om hun woning in IIford (Engeland) HET AANTAL volledig zelfprodu- cerende gasbedrijven, dat aan het einde van 1954 tot 58 was ge slonken. zal over enkele jartn nog slechts 10 a 15 bedragen. Over en- kele jaren zullen namelijk de (in uitvoering zijnde) plannen voor de bouw van gastransportleidingen de voor centraal Nederland door het rijk te bouwen converte-ingsinstal- latie voor 'aard- en raffinaderijgas, zijn voltooid. Dit rapporteert thans de commissie or ganisatie landelijke gasvoorzlemng aar minister Zijlstra. De gasbedrijven bulten de tien d vijf tien, die ongeveer negentig procent van de totale gasproduktie voor hun rekening nemen, zullen dan gebruik maken afstandsgas, waarvan het transportnet alle provincies zal bestrijken. Honende gezinshoofden en hun familie leden hebben vandaag de tuinslang gezet op politie-agenten en deurwaarders, ze gebombardeerd met van meel gemaakte bommen en overgoten met emmers heet water in een verwoede ..veldslag" om de uitzetting wegens huurschuld tegen te van drie families van in totaal veer tig mensen. Ramen en deuren werden vernield toen de helpers van de deurwaarder met koe- en kwamen aandragen om de deuren de gebarricadeerde huizen, die eigen dom van de staat zijn, in te rammen. De menigte die zich op straat verzameld had, treiterde de deurwaarders door te zingen: „Land of hope and glory" en juichte toen de „verdedigers" rechtstreek se treffers plaatsten met hun meelbom- De drie gezinnen bestaande uit 17 personen moeten hun huizen uit, om dat zij weigeren de verhoogde huishuur be betalen. Er zijn ongeveer 250 huurders deze Oostlondense wijk, die weigeren meer huishuur te betalen. Van sommige huizen werd de huur met ruim f 6.50 per week verhoogd. Die snert uitverkoop ook' Mevr. JOHN: MIJN MAN WERD VERDOOFD Nieuwe blokaade van Berlijn Keulen, 3 januari De echtgenote van dr. Otto John, die zich te Wiesbaden in arrest bevindt op beschuldiging van verraad (hij verdween achter het IJzeren Gordijn en keerde on langs terug)( heeft vandaag met grote nadruk verteld, dat de communisten haar man in Juli 1955 hebben bedwelmd en hem toen achter het IJzeren Gordijn heb ben ontvoerd. Volgens mevrouw John heeft John haar dit herhaaldelijk gezegd en geschreven. Volgens Newsweek heeft Otto John be weerd, naar het Westen te zijn terugge keerd om te waarschuwen tegen een nieuwe communistische blokkade van Berlijn. De Oostduitsers zouden reeds alle voorbereidingen hebben getroffen voor een nieuwe blokkade. Na drie korte soms vinnige bot singen. werden de „verdedigers" op 6traat gebracht, terwijl hun meubilair ln vracht auto's geladen werd en weggevoerd om opgeslagen te worden. Twintig helpers van de deurwaarders, gesteund door politie, volvoerden de uit zetting en in de omliggende straten stond meer dan 200 man politie klaar in geval de toestand uit de hand zou lopen. De uitgeze gezi lid n de bond van huurders van Ilford, die haar leden opdracht gegeven heeft te weige ren. de verhoogde huur te betalen. De distributie van afstandsgas van de Nederlandse Aardolie Mij. aardgas en cokesovengas uit Sluiskil en Duitsland zal worden verzorgd door de Rijksdienst Gas- voorzlening. Ook bet raffinaderijgas, dat door de N V. Caltex wordt geproduceerd, zal door deze rijksdienst worden gekocht en gedistribueerd. Met de Duitse gasle veranciers wordt onderhandeld over een nieuw contract betrelfende een grotere hoeveelheid gas. Een nieuwe leiding voor het transport van dit gas zal dit Jaar ge reedkomen. Dit van de Caltex afkomstige gas zal worden geleverd aan een Centraal Gas bedrijf Nederland, een Inkoop- en pru- duktiecombinatle van een zestal gemeen- cijfers worden genoemd 230.000 tegen 180.000 vóór de oorlog. De verklaring: het grotere aantal hu welijken. en de gemiddelde jeugdiger leeftijd der huwenden. De huwelijksvruchtbaarheid (het tal levendgeborenen per Jaar per duizend getrouwde vrouwen van 2019 jaar) is van weinig invloed geweest op het hogere aantal geboorten, want dit cijfer is tot het vóóroorlogse niveau gedaald. Daling steritecijlei Reeds in 1946 was het sterftecijfer op het peil van vóór de oorlog gedaald. De- daling heeft zich voortgezet tot 7,5 per duizend, tegen 8,5 per duizend in 1946. Van deze gunstige ontwikkeling hebben in alle leeftijdsgroepen, met uitzondering an die voor 70 jaar en ouder, dc vrou- ren meer geprofiteerd dan de mannen. Uit de cijfers van het C.B.S. blijkt ver- er, dat ondanks een ingetreden daling, het aantal echtscheidingen nog steeds hoger is dan vóór de oorlog. In 1954 n er 24 echtscheidingen per 10.000 paren tegen 18 ln 19381939. Het aantal emigranten bedroeg in 1951 -1954 20 pet van het geboorteoverschot. ciële uitslagen, hebben de Poujadisten hen minste 49 van de totaal 627 zetels (plus de overzeese stemmen) veroverd. De commu nisten zullen met ton minste 15l zetelj (tegen 98 in de oude Assemblée) de grot s'e fractie vormen. Gematigd links onder leiding van Mendóö-France zal over 155 tot 160 zetels beschikken en de combinatie van rechts onder leiding van premier Faure en de minister van buitenlandse zaken Pinay over circa 180 zetels. De Gaullisten, reeds verdeeld in verscheidene groepen, zijn bijna geheel verdwenen. Deze samenstelling van de nationale vergadering is echter in het minst niet zeKer Over de 6terkt« van de fracties van de communisten en de Poujadisten be hoeft geen twijfel te bestaan. Maar de moeilijkheden beginnen pas bij het taxe ren van de kracht V8n het links georiën- (Zle vervolg op pagina 6.) Eden belooft witboek over oorlogsmaterieel Londen, 3 januari Premier Eden van Engelend, heeft de eis van de socialistische oppositie, het par lement van reces terug t« roepen voor een debat over de wapenzendingen naar het Midden-Oosten (het „tankschandaal") van de hand gewezen. Wel is de socialistische els ingewilligd een witboek (uitvoerig overzicht) te publi ceren over hetgeen gebeurd is met het overtollige Britse oorlogsmaterieel Gaitskell hield vast aan zijn eis lot terugroeping van he* parlement: „Ik laat het er niet bij zifen". Eden en zijn minister van buitenlandse zaken, Selwyn Lloyd zullen 25 Januari naar de V.S. vertrekken, een dag nadat het parlement van het Kerstreces terug komt. Op 30 januari zulien zij met pres'- dent Eisenhower de politieke toestand io de wereld besweken Conservatieve kritiek De Britse eersrte-minaster, Eden, door de oppositie reeds gelaakt wegens „schuch terheid" en „besluit©loosheid" als eerste- mlnister, is dinsdag op dezelfde gronden door zijn eigen aanhangers gekritiseerd. Het conservatieve Londense blad „Daily TelegTaph" schreef in een hoofdartikel, dat „de huidige regering in de eersta zeven maanden van zijn bewind zowel be sluitvaardigheid als prestige heeft verlo ren". In het hoofdartikel ,werd er op aange drongen dat premier Eden's kabinet krach'ji ge maatregelen neemt tot het In evenwicht brengen van de kosten van levensonderhoud, tot hot beperken van de staatsuitgaven en tot het herstel van do prikkel tot sparen door verlaging van de belastingen. Ook de rechtse „Daily Sketch" sluit zich bij deze kritiek aan. De produktie De produktiecapacjtelt van de cokes- bedrijven der Staatsmijnen is tot 1961 vol doende om in de volledige behoefte de afnemers te voorzien. De thans tot, 1960 met de Hoogovens afgesloten contrac ten zijn gebaseerd op de maximale le-| veringsmogelijkheid. Het openbaar lichaam Gemeentelijke Gasvoorzlenlng Zuid-Holland, waaraan zes grote Zuld- hollandse gemeenten deelnemen, zai van de N.V. Bataafse Petroleum Mij raffina derijgas ontvangen. De hoeveelheid te le veren gas kan nog aanzienlijk worden verhoogd. Oost, West en de Luftwaffe... Tf AN GOED ingelichte heid hee/t t>an 500 k Ho- zijde wordt vandaag meter per uur en eer meegedeeld, dat dc pro duktie in de Westdu fabrieken van drie typei vliegtuigen voor de nieu we Luftwaffe in 1956 zal De toestellen omvatten twee lestoestellen en een transportvliegtuig. Zij zullen onder licentie ge bouwd worden door een groep fabrieken, die ge vormd zijn door combina ties zoals de wel bekende vliegtuigbouwers Ernst Heinkel. Bloehm und Voss. Focke Wulff en Dornier. Deze firma's maakten het merendeel van de Duitse vliegtuigen tijdens dc tweede we -eldoorlog. De buitenlandse toestei len die in Duitsland ge maakt zullen worden zijn 1. De Italiaanse Piag gio P-149, ccn toestel voo drie personen voor les- vliegen en verbinding; 2. Het lesvliegtulg Fuogo Magister, dat startbaan van slechts meter nodig heeft; 3. Het Franse Italiaanse transporttoeetél Nortatlas Nrd 2501, van 1300 kilometer en capaciteit voor het ver voer van jeeps of para chutespringers. Het enige Duitse type dat in Hef komende jaar gebouwd zal worden. lange termijn van tussen de 80 en 120 mUlioen mark om hen in staat te stellen miUtaire orders te oaan uitvoeren. Z\j zijn van plan. in hun bereik fabrieken 10.000 tot 15.000 man te werk te stellen. Deskundigen hebben berekend, dat het vier tot vijf jaar zal duren voor dat de Duitse fabrieken kunnen beginnen met de leverantie van gevechts vliegtuigen. Inmiddels zullen de 130O jagers en tactische bom menwerpers voor de Luftwaffe Amerikaanse. Britse Franse en Canadese fa brieken komen. De eerste leveranties zullen in het komende voorjaar plaats hebben. de Donnier-27 zijn. een Amerika zendt superto- vcrbindingstoestel het leger, dat ontworpen Sabre's. nische Thunder streaks e in Spanje De persdienst socialistische partij heeft bei meegedeeld, dat dc Westkomende ja straal- duitse vliegtuigfabrikan- 100 tweemotoi ten de regering verzocht 11-14 transvor hebben om credieten op Oost-Duitsland zou van rlof heb- gekregen, in het ongeveer e Sowjel bouwen ten. (Zie vervolg pag. 6). Peronisten naar woest nebied verbannen Per on beschuldigd van hoogverraad Buenos Aires, 3 januari De Argentijnse pers meldde vandaag, dat ongeveer 130 „onruststokers en Peron isten". die door de voorlopige regering zijn gearresteerd, naar Rio Gallegos, bet Ar gentijnse Siberië, zullen worden gezonden. De veroordeelden zijn reeds aan boord van een marineschip gebracht. Rio Gallegos ligt in de provincie Santa Cruz in Patagonië, het uiterste zuiden van het land. De stad ligt op slechts 60 km af stand van de Straat van Magalhaen; het is er woest en bitter koud. De federale rechter heeft bepaald, dat 52 vroegere leden van het Argentijnse con gres terecht zullen staan wegens hoogver raad. omdat zij Peron dictatoriale be voegdheden hebben verleend. Peron la eveneens van hoogverraad beschuldigd. Botsingen lussen slakeis en politie te Columbus (V.S.) Bij botsingen tussen de politie en sta kend personeel van Westinghouse Elec tric te Columbus (Ohio, V.S zijn giste- minstens zeven staker* gewond. Eén stierf volgens de politie aan een hartverlamming maar voligens functiona rissen van de vakbond is de man door de politie gestegen. Acht-en-tachtig demonstranten, onder vie twee vrouwen, zijn gearresteerd. De taking is thans twaalf weken oud: van daag zouden de besprekingen over de looneisen worden voortgezet. Familie Hasters zeker naar Canada De Indo-Europese vrouw van de Am sterdamse metselaar Johan Hasters heeft thans definitief toestemming gekregen zich in Canada te vestigen, voorbehou den de normale medische en andere voor schriften. welke voor Immigratie in Canada gelden. Oorspronkelijk werd de aanvrage op grond van haar afkomst ge- Het gebouw van de Eerste Kamer wordt gerestaureerd en de Kamer leden vergaderen in de Ridderzaal. Thans houden de werklieden zitting in de Eerste Kamer. Waarom is Beel tegen kerstgratificatie (Van onze parlémenteredactie) Het Tweede-Kamerlid van der Zanden (katta. v.) heeft de minister van binnen landse zaken, prof. Bee] om. schriftelijk gevraagd of het Juist ie. dat de muweter aanleiding van de o.a. door de ge- gemeentebesturen van Eindhoven Heerlen aan hun personeel toegekende kerstgratificaties een circulaire heefit ver spreid, waarin hij te kennen geeft: dat een dergelijke voorziening zich verdraagt met het thans geldende loonbeleid voor het overheidspersoneel; b. dat de regering overwegend bezwaar heeft tegen het verlenen van kerstgrata Jicaties; dat besluiten van gemeenteraden on het personeel kerstgratificaties te geven op grond van artikel 126 van de ambtena renwet ongedaan zullen worden gemaakt? Indien dit juist is, zo vraagt de heer Van der Zanden voorta. ach* de minister de genomen beslissing dan in overeen stemming met wat hij ln de recente me- e van antwoord over de begroting binnenlandse zaken stelde, nl. dat voorbehoud gemaakt dient te worden voor uitzonderingen op grond van een bij zondere casuspositie, geldende voor het betreffende rijkspersooeel Ten slotte informeert het Kamerlid nog of de m mister kan meedelen onder uit eenzetting van de feitelijke arbeidsvoor waarden van het bedrijfsleven in dia plaatsen, waar een kerstgratificatie is ver leend in hoeverre de bedoelde arbeids voorwaarden aanleiding geven tot een bij zonder casuspositie van het over+ie.óe.per- HET WEER IN EUROPA M if fl Sa aa WEERBERICHT Rustig weer lichte voret, morgenmiddag Over het algemeen leU la gere temperaturen dan van daag. (Opgeimaaktte 11.15 uur). ZON EN MAAN Donderdag zon 8.50—16.45. maan 1.28— 11.50. Op 13 januari N.M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1956 | | pagina 1