Jlieu we £riJtsrl)c (Cburanl Premier Faure werd uit de partij gestoten Wat wilt u eigenlijk, vraagt Zijlstra de socialisten Westduitse stemmen voor vrijlating niet verstomd „Hoeveel Israëliërs hebt U in dienst?" Damespantalons B. DE KONING VRIJDAG 2 DECEMBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Telefoon 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ7— per kwartaal; 2,35 per maand; 0,55 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0,20 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Familieberichten 0,18 per millimeter. Directie: F. DIEMER Hooidredactei CHRISTELIIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvasttctj fs ghfblmn tnyn bert lo tc(jt)enspocf Zee en dertigste jaargang No 10515 't Vak der ,brutale gentlemen' ZIE PAGINA 5 VIJF RADICALEN KREGEN ER GENOEG VAN Nieuwe verkiezingen worden op 1 Januari gehouden Zwart Pietje Kanarie overleefde stofzuiger flSTEREN heeft de kanarie van mevrouw Van D. uit Voge waarde in Zteuwsch-Vlaanderen de gehele dag niet gezongen. Wat overigens te begrijpen was. want mevrouw had in haar schoon maakwoede niet alleen het stof uit de kooi gezogen maar ook de kanarie zelf. Het beestje verdween in de stofzuigerslang en kwam later als een zwart „Pietje" uit de stof- zak te voorschijn. Het leefde nog, maar daar was ook alles mee ge- Loslippige jongeman Vrouwenhandelaar gearresteerd De 21-Jarlge P., die er van verdacht wordt enige meisjes te hebben aangerand en zich schuldig te hebben gemaakt aan het ronselen van jonge vrouwen, is gis teren aan de grens bij Zundert gearres teerd. De man is door zijn loslippigheid tegen de lamp gelopen. Even voor Antwerpen had P een lift gekregen van H. J. v. Nimwegen uit Stoutenburg bij Amersfoort Onderweg begon de jongeman te praten en hij werd steeds vertrouwelijker. Zo hoorde de chauffeur, dat hij niet alleen een illegale grensoverschrijder in zijn auto had maar ook dat zijn passagier meisjes van 15 en 16 jaar had aangerand en jonge vrouwen geronseld voor bepaalde gelegenheden in Brussel. De chauffeur deed net of hij dit alles heel geweldig vond en beloofde de vrou wenhandelaar zonder papieren over de grens te smokkelen. Bij de grens bood hij de jongeman iets te eten aan, en terwijl P. aan de maaltijd zat, waarschuwde de chauffeur de Marechaussee en werd P. Ingerekend. Hij is reeds naar Baarn overgebracht, waar de politie hem zocht. Bewaakt door Rode politie Otto lohn wil naar het Westen terug Otto John, voormalig hoofd van de Westduitse geheime dienst, die zestien maanden geleden naar Oost-Duitsland is gevlucht, wordt thans vrijwel voortdurend door de Oostduitse communistische politie bewaakt. Volgens berichten uit de Rus sische zone verdenkt de communistische veiligheidspolitie de ontgoochelde idealist John er van, plannen te beramen om naar het Westen terug te keren. Gedurende de laatste weken is John weliswaar dn café's en bij opera-uitvoerin gen en toneelvoorstellingen gezien, doch hij werd steeds vergezeld door twee of drie mannen van de geheime politie. John woont thans in een viflla in Pots dam en leeft van een toelage van de Oost duitse regering, zonder werkelijk een functie te hebben. De Westduitse politie heeft geen arrestatiebevel tegen hem uit gevaardigd. omdat men zijn mogelijke te rugkeer niets in de weg wil leggen. Veto van Soekarno De Indonesische premier, de heer Boer- hanoeddin Harahap, heeft volgens Asa. Press te Djakarta medegedeeld, dat de noodwet tegen de corruptie tijdelijk door zijn kabinet is terzijde gelegd in verband met het veto. dat president Soekarno daartegen heeft uitgesproken. PARIJS, 2 DECEMBER DE LEIDERS van de Franse radicaal-soc'.alisiische partij hebben giste ren premier Faure uit de partij gestolen. Dit besluit werd genomen op aandrang van de radicale ex-premier Mendès-France. Faure, Frank- rijks eerste minister, wordt er van beticht, dat hij volkomen in strijd met de wensen en belangen der radicale partij heeft gehandeld door de algemene verkiezingen te vervroegen, zonder dat eerst het kiesstelsel is hervormd. Kort tevoren waren vijf radicale ministers uit het kabinet ge treden, omdat zij het niet eens waren met de beslissing van Faure, de Nationale Vergadering te ontbinden. Vandaag werd de ontbinding van kracht door de publicatie van het decreet in de Franse Staatskrant. Frankrijk is weer een huis vol verwarring. Premier Faure is uit zijn radicale partij gezet, nadat vijf van zijn partijgenoten uit het kabinet waren getreden, zulks uit protest tegen het feit, dat hij de Kamer had ontbonden, nadat hij als premier ten val was gebracht. Op de foto ziet men vier van de vijf afgetreden ministers, terwijl zij de zitting van het kabinet verlaten. De „48 van Breda" Dr Erich Mende, de ondervoorzitter de liberale fractie In de Westduitse Bonds dag. de man die na ontsnapping vai zeven Nederlandse oorlogsmisdadiger! Breda een van hen in het parlement bouw ontving, tcrwUl de Duitse polltic naar deze misdadiger zocht, oordeelt het nodig dat een Nederlands-Westduitse ecommissle wordt ingesteld voor zlening der vonnissen van de in Neder land gevangen gehouden Duitse oorlogs misdadigers. „Reeds een korte blik op de lijst toont aan, dat het hier, zeker ten dele. gaat om gevallen, waarbij de schuldvraag problematisch is in verhouding tot de strafmaat, met name wat betreft Brun- ner. Dohmen en Stöver", aldus dr Mende. „Het lijkt dringend noodzakelijk ook met Nederland te komen tot de vorming van een gezamenlijke gratie-commissie zoals die met de andere Westelijke landen reeds bestaat" Dr Mende verzoekt ten slotte het gehele procesmateriaal over te leggen om vast te stellen „in hoeverre het gaat om mei die werkelijk misdaden hebben begaan of Als datum voor de verkiezingen wordt 1 Januari genoemd, maar het zou ook 8 Januari kunnen worden. Het besluit om Faure te royeren werd in de procedure commissie van de partij genomen met 19 stemmen vóór en 8 tegen. Deze beslissing werd niet onmiddellijk van kracht, wan» zij moet nog worden voorgelegd aan hel hoofdbestuur, waarin een tweederde meerderheid nodig is ter goedkeuring van het besluit. De betreffende procedure- commissie had Faure ontboden om uitleg te geven, waarom hij de partijpolitiek ge trotseerd had. Faure woonde slechts een deel der vergadering bij en verliet deze te gaan confereren met de president de republiek Coty. oVer de ontslag aanvrage der vijf ministers. Uit een vraaggesprek voor de radi- een soort „defense of life" verklaarde Faure. zich ondanks de royering nop steeds als lid van de radicale partij te beschouwen en dat hij beroep wil aante kenen via de gebruikelijke partijkana len. -I Tegelijk met de uitstoting van Faure had de linkse oppositie een offensief in gezet om de noodlottige gevolgen van de ontbinding eventueel ongedaan te maken Socialisten en aanhangers van Mendès- France. behorende tot de linkervleugel der radicale partij, deden alsnog pogin gen de Assemblée bijeen te roepen, ten einde het huidige kiessysteem te wijzigen maar zülks mag uitgesloten worden ge acht. nu het decreet betreffende de Ka merontbinding ls gepubliceerd. Immer» od het moment van de publicatie heeft de Assemblée haar macht verloren. Topfiguren uit de radicale partij, waar toe Faure behoort, mensen als Queuille en Herriot. hebben zich. evenals Mendès- France. volkomen van Faure afgekeerd. GEVAAR VAN NIEUW VOLKSFRONT Gevolgen van dit alles zijn niet te over zien. Het merkwaardige feit doet zich voor. dat ook de radicale minister van binnenlandse zaken zijn ontslag genomen heeft en wie neemt die omvangrijke taak op zijn schouders? De verkiezingscam pagne dreigt nu een zeer fel karakter te krijgen. Het is niet uitgesloten, aldus Reu ter, dat vele socialisten en zelfs linkse radicalen van de groep Mendès-France. gegeven da mogelijkheid van HJstverbin- ding. gedwongen zullen zijn om verklc- zingsalliaoties met de cnmmani'»»p aan te gaan. Zo bestaat er een reële kans, dat in de nieuwe Franse Kamer een „nieuw volksfront" de meerderheid krijgt Zulks was ook In 1936 het geval, toen communisten, socialisten en radicalen een regering vormden. Het onvermijdelijke ge volg een noodlottig hiervan zou zijn, dat de Franse buitenlandse politiek een ..neutrallstische" richting zou inslaan. De regering heeft tot llquldateuren van de Sticusa benoemd de heren mr H. J. Reinink, A. J. Jonkers, dr G. J. Lammers D. J. F. de Man. In verband met het aftreden van het bestuur zullen zij tevens 1 tot en met 31 December het beheer OOK MINISTER SUURHOFF VERANTWOORDELIJK Werkelijk een loonronde? En de vergeten groepen dan? Arabische landen op Nazi-pad Nederlandse werkgevers trekken ten strijde tegen nieuwe rassendiscriminatie De bij de Arabische Liga aangesloten landen hebben zich niet ontzien aan .Nederlandse ondernemingen vragen te stellen of zij Joodse werknemers in dienst hebben. Hoeveel dit er zijn en welke taak zij verrichten. Voorts willen zij weten of er Joden zitting hebben in de raad van bestuur en hoe groot het aantal Joodse werknemers in werkplaatsen en kantoren is. De bij de Arabische Liga aangesloten landen zijn Syrië, Libanon, Jordanië. Egypte, Saoedi-Arablë, Jemen en Irak. Het Verbond van Nederlandse Werkge- gevers ^eeft de leden een circulaire ge* zonden, waarin het op principiële en prac- tische gronden bezwaren maakt. Het gaai er bij die vragen niet om. of men relaties heeft met het land Israël en zijn staats burgers, maar of men mensen in dienst heeft van het Joods ras. In de eerste plaats kent ons staatsrecht geen onderscheid tussen personen van verschillend ras. zodat de beantwoording onmogelijk Is. maar bovendien moet het de Nederlander ook tegen de borst stui ten, dat dit vraagstuk, waarvoor wij in de oorlog gesteld werden, hier weer op het tapijt wordt gebracht, aldus de circu- laire. Het bestuur verzoekt de leden rekening te houden met deze overwegingen, en te kennen te geven, dat wij in Nederland geen rassenonderscheid kennen. Ook de andere centrale organisaties hebben dit advies gegeven en het verbond heeft con tact gezocht met de industriële verbonden In andere landen. Voorzover er vragen worden gesteld naar betrekkingen met Israël of Israëli's laat het Verbond het aan de leden over, wat zij doen zullen. Geen „preventieve oorlog" Israël hoopt op wapens van Canada MONTREAL. 2 DECEMBER Mosje Sjarett, de Israëlische minister van buitenlandse zaken, die een maakt door Noord-Amerika, heeft Montreal het volgende verklaard: „Mijn land wil nog Wever het hoofd bieden een thans dreigend conflict, dan ook n enig deel van zijn gebied prijsgeven de Arabische buurlanden". De Israëlische minister heeft de inschrijving openge steld voor een staatslening. Israël heeft wapens nodig, nu de #Arabieren wapens ontvangen van het communistische blok. Tijdens een persconferentie heeft Mosje Sjarett nog verzekerd, dat Israël geens zins een „preventieve oorlog" wenst te Russische leiders nu in Birma RANGOON, 1 DECEMBER Geëscorteerd door een formatie Bir- aanse jachtvliegtuigen zijn de Russische leiders Kroesjtsjef en Boel ga nan vandaag in Rangoon aangekomen. Op het vlieg veld hingen negen Birmaanse schonen de Russen bloemenslingert om, waarna Boelganin vast wat politiek vuurwerk af- ;tak door te verklaren: „Ik hoop, dat Birma zijn economische onafhankelijk heid zal verwerkelijken zoals het zich be vrijdde van koloniale onderdrukking...." een open Cadillac reden de Russen met premier Oe Noe naar het centrum de hoofdstad. Zij werden door een grote menigte luide toegejuicht. De Russische leiders zullen met Oe Noe 1 andere Birmaanse autoriteiten bespre kingen voeren over politieke, economi sche en culturele betrekkingen tussen beide landen. KLM-overeenkomst met Russische „Aeroflot" De Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot en de K.L.M. hebben een zgn. „interline"-overeenkomst gesloten, die vandaag van kracht wordt. De overeenkomst houdt in. dat beide maatschappijen eikaars vlieg- en vracht- documenten erkennen en gebruiken, als mede coördinatie van dienstregelingen door reglmatig contact, waardoor goede aansluitingen worden gegarandeerd, o.a. te Praag. Wenen en Kabul (Afghanistan). In de practtyk betekent het, dat passa giers op een vliegbiljet van vrijwel alle luchtvaartcentra Ln de wereld kunm reizen naar steden in de Sowjet-Unie die in het luchtnet van de Aeroflot zUn op genomen. (Van onze parlementaire redacteur) De heer Nederhorst (soc.) heeft mijn beleid, dat gericht is op de stabili satie van lonen en prijzen, op economische gronden veroordeeld. Deze critiek verbaast en verbijstert mij. De loonpolitiek wordt niet ii eerste plaats door mij gevoerd. Het onsociale beleid dat hij constateert geldt ook minister Suurhoff", zo zeide minister Zijlstra gisteravond in de Tweede Kamer tijdens de verdediging van zijn begroting. Door een loons verhoging in dit jaar zou de prijsontwikkeling niet meer te houden zijn. Daardoor zou niet, alleen onze concurrentiepositie in gevaar komen, maar de lonen zouden niet werkelijk stijgen en bovendien zouden de vergeten groepen daarvan de dupe worden. Wat willen de heren Nederhorst Roemers (soc.) eigenlijk, zo vroeg de be windsman. Willen zij nu werkelijk loonsverhoging per 1 Juli of per 1 Octo ber van dit jaar? En willen zij de prijs ontwikkeling op de koop toe nemen? Een loonronde op deze data zou misschien geen effect voor de prijzen hebben gehad als we weer dezelfde methode van prijs- beheersing zouden hebben toegepast als in 1945 en 1946. Maar daarvoor voelde de minister niets. Prof. Zijlstra verbaasde zich, dat van de zijde der P.v.d.A. z< makkelijk over het probleem der vergeten groepen wordt heengelopen. Hij was het eens met de heer Hazenbosch (a.r.), dat het sociale probleem niet alleen maar eer arbeidersprobleem is. maar ook een vraag stuk voor onze zwakken, ouden en hulpe-| lozen. Bovendien vroeg de minister zich af, of Nederland nu werkelijk nog wei het goedkoopte eiland is, waarvan de heer Nederhorst heeft gesproken. Zijn indruk is, dat het aantal gebieden in ons ei misch leven, waarvoor dit niet mee; geval ls, steeds groter wordt. Met kracht verzette de bewindsman zich dan ook tegen de socialistische gedachte, dat we in ons land de lonen en de prijzen nog best een beetje kunnen laten stijgen. Men moet niet vergeten, aldu6 prof. Zijlstra, dat in de periode eind 1953eind 1956 de lonen en de sociale lasten met ongeveer 22"/» zijn gestegen. Ook keerde minister Zijlstra zich tegen de uitlating van de heer Roemers (soc.). dat er een samenhang moet bestaan sen hoge winsten en de lonen. Volgens de minister gaat het niet om de rela ties van de investeringen van vandaag en de lonen van vandaag, maar oi relatie tussen de investeringen van van daag en de lonen van morgen. Minister Zijlstra vroeg zich af of het wel nodig js dat er in deze tijd van hoog conjunctuur zoveel kartelafspraken zijn Voordat Kroesjtsjef en Boel ganin India verheten, op weg naar Birma, lesten zij hun dorst door uit de bast van een cocosnoot melk te drinken, co- cosmelk dus. Kroesjtsjef hield de halve noot goed in de gaten om er zeker van te zijn, dat hij het sap niet zou vermorsen Bruidenróof in de Sow jetunie... DE 18-jarige Goelbar Dzoldosjbajeva. leer linge van de zesde klasse van haar school, was op weg naar huis. Plotseling hoorde zij hei gedreun van paardenhoeven. Goel bar ging op zij, mnar ster ke handen hieven haar van de grond, en slinger den haar vóór het zadel op de nek van een paard. Goelbar probeerde te schreeuwen, maar de rui ter duwde een zakdoek in haar mond en ztf ver door het bewustzijn.... Aldus een verhaal in het orgaan van de Sowjet- Russische jeugdbeweging. ..Komsomol Prawda". Het schijnt dat een ze kere Moidoen Mi rmatof Goelbar tot zfjn vrouw had uitverkoren en hear in kennis bracht met wat hier onder „het hof ma ken" wordt verstaan Maar het ergste komt Goelbar kwam b\j in volgt Komsomol Prawda. Zij had hoofdlijn en haar armen en benen waren gekneusd. Moidoen Mirmatof trad de kamer binnen. Het meisje rende naar de deur. maar Mirmatof ver sperde haar de weg. Zij schreeuwde. Een tweede man trad glimlachend hei vertrek binnen en Goel bar kon haar ogen niet Was hij het werkelijk? Kon hij het zün? Ja. er viel niet aan te twijfelen: voor haar stond Sjmama- tof. de secretaris van het districtsbestuur van de Komsomol.... HU ging naar haar toe. klopte haar vriendelijk op de schoudert en zei: „Wees kalm kindje, alles komt tn orde, als je maar gehoorzaamt. Van nu af zal Moidoen je echtgenoot zijn.. De trouwpartij duurde de hele nacht.... Zo zijn er het afgelopen jaar in de Kirgiezen- repubiiek 20 jonge meis jes geroofd, niet om los geld. o neen. Het is een soort huwelijksaanzoek te paard, waarbij het meisje schoppende en rich ver werende over het zadel hangt en dat alle elemen ten van een melodrama Het volk is er woedend over en wat in het geval van Goelbar bijzonder zijn toorn heeft gaande ge maakt, m het feit dal de districtssecretaris in de rol van Cupido optrad. Komsomol Prawda wijst er in dit verband op, dat de bruiden/roof een over blijfsel van het feodalis me is en behaorde te worden afgeschaft. Van Sjmamatof schreef het blad: „Hij houdt niet op. smerige overblijfselen uit het verleden onder de jeugd te propageren en hij steunt hen, die de Sowjetwei aan hun laars lappen...." Daarom heeft hij in studie een aantal van deze afspraken voor te leggen aan de commissie bedrijfsregelingen, terwijl ook schorsing wordt overwogen. Het onder zoek naar de prijs van het krantenpapier is voltooid. Helaas is nodig gebleken een prijsstop op het oude niveau af te kon digen. In het algemeen vond prof. Zijl etra een actieve prijspolitiek noodzakelijk als een conjunctuur-politiek Instrument, hetgeen ook van belang is voor de struc turele ontwikkeling van ons land. Handelsmargebeschikking Van verschillende zijden uit de Kamer was aangedrongen op de afschaffing van de handelsmargebeschikking. En dan nog het liefst dit jaar. Al6 ik dat dit jaar zou doen. zou ik het nog niet vertellen, zo repliceerde de bewindsman. Hij wilde eerst de tijd hebben om met het bedrijfs leven in overleg te kunnen treden, ten einde te proberen waarborgen te krijgen Dor een gunstige ontwikkeling. In de zaak van de Europese eenwording zit thans meer schot dan we een paar jaar geleden hebben kunnen verwachten, is essentieel voor dit ogenblik. Op vraag of de kwestie van de supra- nationaliteit prealabel is voor de behan deling van het rapport van de commissie deskundigen in Brussel antwoordde minister Zijlstra, dat men niet van te a van dit boven-nationale gezag moet uitgaan. Supra-nationaldteit moet aan vaard worden als zij absoluut noodzake lijk is. Is dit het geval dan komen de En gelsen natuurlijk weer in een moeilijke positie. De bewindsman was het eens met de heer Blaisse (kath- v.). dat een ge meenschappelijke markt niet beperkt mag worden tot een douane-urvie. Dat zou on werkelijk zijn. Als men een echte gemeen schap wil, dan moet men. na een aan passingsperiode. ook monetaire bevoegd heden overdragen. Nog deze maand zal bij de Staten- Generaal een ontwerp worden ingediend een Interparlementaire Beneluxraad in te stellen. Nu de K.S.G. een vijfdaagse werkweek ln studie wil nemen gaf minister Zijl- als zijn mening te kennen, dat deze studie natuurlijk kan geschieden, i men ons land niet kan verplichten deze werkweek ook inderdaad in te Deze verplichting kan alleen i als wij berend zouden zijn nog meet ciale bevoegdheden aan de Hoge Autori- rit over te dragen. De p. B. o. Minister De Bruyn verklaarde c-en on verwoestbaar vertrouwen te hebben in de P.B-O. Zij moet worden opgevat als een maatschappelijke hervorming, die echter tijd nodig heeft om door te dringen. Terug blikkend over de afgelopen jaren consta teerde deze bewindsman, dat de P.B.O.- geest groeiende is, vooral bij de boeren de middenstanders, doch ook bij de arbeiders en de werkgevers. Neen, mi nister de Bruyn zag de P.B.O.-foekomst niet aomber in. (Zie ook pag. 2) Vier doden in verkeer De achtjarige Jan Eeftink, die Woens dag met zijn fiets op de Lievelderweg in Lichtenvoorde door een personen auto werd aangereden, is gisteren in he1 ziekenhuis overleden. De 68-jarige A. de Bondt uit IJ s s e 1 m o n d e werd giste- bij het oversteken van de rijksweg buiten een oversteekplaats aangereden. Hij overleed ter plaatse. In Almelo ls overleden de 42-Jarlgc P. van Klingen, die met zijn bromfiets bij het nemen van een scherpe bocht slipte en tegen de grond 6loeg. In het ziekenhuis te Groningen overleden de 59-Jarige J. G. Klooster- huis uit Stadskanaal, die vorige week bij •ngeluk in Gaoselteraljveen werd ge in hoeverre hier in de psychose der eer ste na-oorlogse jaren vonnissen zijn ge veld, die uitgaan boven de zuivere crimi nele feiten en hun vervolging". De Kölnisehe Runscnau (Chr. dem.) is een van de weinige bladen, die de lijst van minister Donker. compleet met strafbare feiten, heeft afgedrukt. Reeds enige dagen geleden schreef het blad. dal de Nederlandse regering verstandig zou doen door een soort witboek, een opgave van de namen der gevangenen, de von nissen en hun delicten en een verslag der zittingen uit te geven. De Kölnisehe Rundschau heeft niet direct gereageerd op de gepubliceerd* lijst, maar opnieuw gevraagd om een witboek. Voorts wordt de uitspraak van een aantal Nederlandse iurlsten vermeld al# zou de berechting na de oorlog onder extreme omstandigheden hebben plaats gehad en 8ls zouden thans, in een objec tieve atmosfeer, geheel andera vonnissen worden geveld. Een dergelijke mening hadden volgens het blad prof. dr L. W G. Scholten voor de N.C.R.V. en prof. di F. C. Gerretson ln De Telegraaf kenbarn gemaakt. (Wij vestigen er nogmaals de aandacht op. dat in de lijst, zoals die door minis ter Donker is gepubliceerd, slechts de ergste der bewezen feiten worden ge noemd Brunner was als arw belast met de contröle op artsen, die slavenarbeider» keurden. Door het toch goedkeuren van zieken en zwakken zijn velen om het leven gekomen. Hij werd veroordeeld tot 18 jaar m.a.. Dohmen heeft in het concentratiekamp Amersfoort opdracht gegeven tot ernstige en wrede mishandelingen en deze ook zelf begaan. Hij werd veroordeeld tot ze ventien Jaar m.a. Stöver, een van de leiders van het kamp Amersfoort, trad tevens op als comman dant van een vuurpeleton, dat tenminste veertig arrestanten van de S D. zonder vorm van proces heeft gefusilleerd. Zijn optreden in Amersfoort kenmerkte zich door zware mishandelingen, strafappèr< exercities. Het oorspronkelijke dood vonnis werd door gratie omgezet in le venslang). Eleonore Schouten (9) cn Jan Hein Zijlstra (11) boden Konin gin Juliana gisteren bij het be treden van de Ridderzaal voor de herdenking van het vijftigjarig bestaan der Kinderwetten een tuil anjers aan. HET WEER IN EUROPA s z S li if 1* jf i? S z5 Helsinki motregen Z 4 2 1 Stockholm regen W'ZW 6 2 04 Kopenh. nevel WZW 7 6 0 Dublin geh. bew ZW 3 3 0.4 A'dam mist Z 3 S 1 Parijs mist windstil 4 04 Grenoble regen windstil NW 4 2 12 3 Berlijn Frankfort nevel mist ZW 2 windstil 2 0 1 Zürlch mist windstil —3 0 Wenen* nevel windstil 2 Rome ge^ EZ' ZW^1 6 14 0.3 Md verfentie) Nederland spoort Japan aan lot haast De Nederlandse ambassadeur in Japan. Jhr O. Reuchlin, heeft er bij de Japanse minister van buitenlandse zaken op aan gedrongen voortgang te maken met een oplos&ing inzake de schadevergoeding aan Nederlandse burgergein tenteerden tijden» de Japanse bezetting van Nederlands- Inddë. prima Engelse Melton goede pasvorm, vanaf 9.95 Donkersteeg Meer wind Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk nog wat mist. «xt Jf Overigens vee! bewolking met later plaatselijk wat re gen. voornamelijk ln het Noordwesten van het land. Overwegend matige, maar de kust tijdelijk krachtige Zuidweste lijke wind. Dezelfde of let* hogere temperaturen. (Opgemaakt te 11.15 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1