Iedere dag opnieuw bekroond ing of King Sizes Zestigtal Leidse oud-alumni luisterde naar professor Bachrach ,Rondom de Maredijk' vier de tienjarig jubileum Blijvend nieuw! HUNTER AMERICAN Maandelijkse bijeenkomst van Leidse padvinders 15 NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 28 NOVEMBER 1955 HERDENKING VAN 26 NOVEMBER 1940 Over Oxford en Oxfordse sociale studentenproblemen TN HET GEHELE LAND, met name van Alkmaar tot Middelburg en van A Den Haag tot Emmen, zijn in.de grote steden bijeenkomsten gehouden van Leidse oud-studenten, ter herdenking van het eerste openlijk verzet van de Leidse universiteit tegen de nazi's op 26 November 1940. In Leiden zelf had de bijeenkomst plaats in het Prytaneum, waar Zaterdagavond een zestigtal oud-alumni bijeen was onder leiding van prof. dr P. J. Gaillard. In zijn inleidend woord heeft prof. Gail lard deze keer geen bijzondere nadruk geGegd op de gebeurtenissen in het groot- audiitorium der universiteit op die ge denkwaardige 26ste November, vijftien 'jaar geQederoè Spr. daoht, dat er ter gele genheid van de diverse lustra binnen de undvereiteitsgemeenschap in de afgelopen maanden al genoeg gememoreerd was. Het feit, dat men hier bijeen was om 26 November 1340 '.e gedenken, was naar sprekers mening voor heden genoeg. In- etede daarvan gaf prof. Gaillard een kor te inleiding op de causerie van de spre kers van de avond, prof. dr A. G. II. Bachrach, die een praatje zou houden over Oxfords universiteit. Een korte op wekking om lid te wordeq van het Leid6 Universiteitsfonds besloot zijn inleiding. Brof. Bachrach verklaarde, dat hem ge vraagd wa6 te spreken over Oxford en de sociale situdentenproblemen aldaar. Spr. had zijn onderwerp echter niet zo zwaar wichtig opgevat en voerde zijn gehoor op fantasierijke en geestige wijze mee voor een persoonlijk bezoek aan de oude En gelse universiteitsstad Zijn sleutelwoord was: de manier vAn leven in Oxford is sinds eeuwen en eeuwen gebaseerd op hoffelijkheid en gracie, op „gracious living". Daarin loet zich volgens prof. Bachrach de tegenstel ling op tussen conformisme en excentri citeit, tussen show en spontaneïteit. een „staircase", die in zijn vertrou welijke omgang merti de studenten van afdeling van een college een verper soonlijking is van de traditie van Oxford, de wijze, waarop men als student wordt ingeschreven, de levende zin voor conti nuïteit (geïllustreerd met alleraardigste anecdotes)), de verwerking van de 1 eer- en de opvatting van de wetenschap pelijke vorming van de student, de po sitie van de tutor en het college van lows (dat de leiding van een college in handen heeft), de univereiteitspolitie in verband daarmee de onafhankelijke positie van de universiteit en tenslotte de algemene tendenz van de Oxford-op- leiding, die gericht is op de vorming van een voor leidende posities uitgebalan ceerde groep. Bij dat laa'ste wordt méér waarde gehecht aan de wetenschappelijke feeling en aan het principe „mair make man" dan aan exacte wetenschap pelijke kennd6, die men per slot vai kening altijd in de practijk van het leven te bestemder plaatse kan opdoen. 28 Colleges Om een en ander te verklaren ging spr. terug tot de stichting van de oude univer. eiieit), ver terug in de grijze middel eeuwen. Dat teruggaan in de geschiede nis is de Amerikaanse toerist, die Ox ford bezoekt, bijvoorbeeld onmogelijk en daarom kan hij de sfeer van deze univer siteit, die met zijn 28 colleges zo op het eerste gezicht géén eenheid vormt, ook niet begrijpen. Ook voor Europese be zoekers blijft de essentie van Oxford veelal verborgen. Op geestige wijze verbond spreker „Wahrheit umd Dichtung" en verklaarde aldus de levens- en werkwijze der Ox fordse studenten. Het tutor-systeem is ontstaan in New College en werd ken merkend voor Oxford. Achtereenvolgens behandelde prof. Bachrach de positie van de „bediende" „Dennenheuvel" Leiden hield receptie De vereniging tot verpleging van hoofd arbeiders in herstellingsoorden en sanato ria „Dennenheuvel", afdeling Leiden, hield Zaterdagmiddag in het Federatietauis het Gerecht een receptie ter gelegenheid van het zilveren jubileum. De bestuurs leden, de heren C. Lau, G. Blote, N. A. Kriek, L. Baarda en L. Segaar, waren wezig om de felicitaties in ontvangst te Onder de vele aanwezigen was de wet houder van sociale zaken, de heer S. Men ken. Dr S. Ronzemond vertegenwoordigde de dienst sociale zaken, mr P. A. Toorenburg en sociale raad. Dokter C. R. Zijerveld was er namens de gemeentelijke geneeskundige en gezondheidsdienst, ter wijl de heer J. H. van der Kloot de Raad van Arbeid vertegenwoordigde. Verder waren aanwezig: de heer W. H. Semeyn, voorzitter van de commissie „Een halve eeuw Dennenheuvel", het hoofdbe stuurslid de heer J. E. van der Kaay, de heer P. Cossee van de grafische gezond heidsvereniging, de heer P. Overduin, se cretaris van het sanatorium „Sonnevanck" en mej. A. J. van Nienes en de heer G. Filippo namens „Het Groene Kruis". Verschuiving Natuurlijk is ook in Oxford na de t de wereldoorlog wel wat veranderd. Er is een merkbare verschuiving gekomen vam het „plezierige" in het studentenle ven naar de ernet Maar die verandering is toch alweer aan het wegebben. Ook het socialisme heeft tenslotte niets we zenlijks aan Oxford veranderd. De toe gepaste selectie bij het aannemen var studenten lijkt op het eerste gezicht a- sociaal, ma-ar de Engelse labour-aanhan gers weten, dat het dit ir\ feite -toch niet is en verdedigen ate zij in Oxford heb ben gestudeerd hun Universiteit en wat daaromheen is met evenveel vuu Het is met Oxford zo; „Plus ca change plus Oxford reete Ie mème del". Na deze prettige causerie volgde nog beantwoording van vragen, waarna Nederlandse Stud enten-blaassextet werd aangekondigd. Jammer genoeg wa ren enkele leden verhinderd en moest het uit te voeren programma nog te elf der ure worden gewijzigd, maar de uit voering leed daaronder zeer zeker niet. Men bracht o.a. .een trio van Willem Pij per, een sonate van Handel en een fan tasie van Schumann. Onder de aanwezigen waren ook enke le professoren. In verhouding was het aantal aanwezigen klein (er waren plus minus 1400 uitnodigingen verzonden), maar de sfeer was zeer goed. Bijeenkomsten ter herdenking van de 26ste November werden ook gehouden in Alkmaar, Amersfoort, Amsterdam, Breda, Deventer, Emmen, Enschede, Gouda, Den Haag, Haarlem Hilversum, Leeuwarden, Maastricht, Middelburg en Rotterdam. Sint bij kinderen in Doelenkazerne Toen Sint Nicolaas vorig jaar bij de wezen van oorlogsslachtoffers en de kin deren van oorlogsweduwen en -invaliden was geweest, heeft hij een bel gekregen om daarmee het volgend jaar de weg te rug te vinden. En hij hééft de weg naar de cantdne van de Doelenkazerne weer gevonden. Daar had de bond van Neder landse militaire oorlogsslachtoffers een Sint Nicolaasfeest georganiseerd. Vóór de Sint kwam, was er al een ge zellige sfeer. De heer Van Berkel uit Rotterdam vertoonde poppenkast, waarin Jan Klaassen de grote man was. De kerels, die zijn huls in brand gestoken en zijn vrouwtje ontvoerd hadden, kreeg hij te pakken en tevens f 1000, want het waren beruchte kerelds. Ook de leuke filmpjes, waarbij de voorzitter, de heer H. de Jager, commentaar gaf, kregen de volle aandacht. In afwachting van de Sint zongen de 130 kinderen uit volle borst toe passelijke liederen. En niet tevergeefs, want toen de voorname gast kwam. bleek hij zeer royaal. Ieder kind kreeg een cadeau, de ver langlijst hadden ze mogen opsturen, en een zak lekkers. En een hand van de Sint i6 ook wat waard. Nog een dertig kinde ren kregen een cadeautje thuis. Receptie en feestelijke bijeenkomst in het Antonius-clubhuis Het bestuur van de buurt- en speeltuinvereniging „Rondom de Maredijk" hield Zaterdag ter gele genheid van het tien-jarig bestaan van de vereniging een receptie in het Antonius-clubhuis aan de Mare De voorzitter, de heer G. A. Sassen, sprak de aanwezigen toe, onder wie zich bevonden de heer D. Vijlbrief, tweede se cretaris van de N.U.S.O., de voorzitter van de Leidse bond van speeltuinvereni gingen, de heer P. Flippo, de directrice van de openbare leeszaal Reuvens, mej. H. B. A. Heyse, en de heer G. Steinbach, secretaris van de Leidse Jeugdactie. Hij sprak van de moeilijke taak om het speel tuinwerk tot bloei te brengen en het tot ieders bevrediging uit te voeren. In de oorlog werden er zogenaamde be- vrijdingscomité's gevormd, die na de oor log geen reden van bestaan meer hadden. De saamhorigheid van de Maredijkbewo- ners wekte het verlangen naar een buurt vereniging op. Op 26 Augustus 1945 werd een dergelijke vereniging opgericht, die „Vrolijke vrouwtjesvlochten Litteris een jubileumkrans Eerste avond werd modelopvoering voor amateurs TTET ZIJN dolle dwaze dingen, die Shakespeare de mensen in „De vro- -1A lijke vrouwtjes vhn Windsor" laat doen. Zo dol en zo dwaas, zo humo ristisch en zo ontwapenend, dat het geen wonder is, dat de Koninklijke Vereniging „Litteris Sacrum", die op 20 Februari 1956 honderd jaar wordt, haar jubileum-seizoen met dit stuk heeft geopend. Terwijl Shakespeare dit stuk met zijn „ferwonderlijke chenoechens en recht teuchtsame schelmerijen" die zich gro tendeels afspelen rond de figuur van Falstaff schreef, moet hem het: „Honni soit qui mal y pense", het devies van het Engelse wapen en van de Orde van de Kouseband. door het hoofd hebben ge speeld. Inderdaad: schande over hem die er wat kwaads van denkt. De taal klinkt ons ongetwijfeld grover In de oren dan de mensen van omstreeks 1600. Men heeft er toen braaf om gelachen. Dit raakt echter nog maar de buitenkant. Shakespeare is niet alleen groot in zijn drama's, ook ln zijn blijspelen. Bijna al zijn personen, en dat zijn er heel wat, weet hij goed te karakteriseren. Er blijft niet veel vaags. Dat is voor amateurs van groot belang. We hopen alleen, dat nu niet alle ama teurverenigingen zich op de stukken Shakespeare zullen werpen, want daar eer voor nodig. Het spelen Shakespeare vereist èn technische èn aesthetische ontwikkeling, een toneel- eruditie, die Litteris zich ln de loop der heeft eigen gemaakt. Zij draagt het praedicaat „Koninklijke" met er». Onder leiding van- de heer B. Hageman heeft Litteris Sacrum een voorstelling ge geven, dié wij een modelopvoering vooi amateurs willen noemen, het resultaat vele uren zwoegen en ploeteren, slagen en falen. Er moet ontzettend hard op gewerkt jn, en wanneer er Zaterdagavond dan ook hier en daar eens een Inzinking als gevolg van moeheid, vergeven we graag. Dankbaar voor al het mooie goede. De heer J. C. Dros zette een heer lijke domme, opgeblazen Falstaff op de planken, die op zo humoristische wijze in zijn ijdelheid wordt gevangen. Han de Wilde speelde de rol van de geestelijke Sir Hugo Evans met veel ver- i behoedde hem voor belachelijkheid. Uitstekend speelde Ton van Aelst, (als gast) de rol van Slapperman. Zoals de ls, M s de r In de nacht van Vrijdag op Zaterdag kon men „bergklimmers" aan het oefenen zien op de gevel van Sociëteit Minerva aan de Breestraat. Ter gelegenheid van de inauguratie van nieuwe leden der Leidse Stu denten Alpen Club werd dit studentikoze staaltje georganiseerd. Foto N. van der Horst Herman Frenti vaardbare dokter Cajus. Jan Bartelmans, als Ford, hebben we eens beter gezien. We vonden hem soms te dramatisch doen, misten bij hem en ook bij Bob Hage- een zekere spanning van binnenuit, ir we denken hierbij aan moeheid, omdat laatstgenoemde een groot aandeel had in de bouw van de décors. Daarovei strak». De rol van vrouw Haastig gaf Jet Reits- aKlein Wassink gelegenheid tot uit stekend spel. Los en vol variatie. Voortreffelijk speelden ook de damei Co Hageman—Verhagen en Truus Hoge- windvan Oortmerssen als juffrouw Page en juffrouw Ford. Vooral hun plastische uitbeelding verdient genoemd te worden. Ze waren (gelukkig), wat deze eigenschap betreft, de enigen niet, want door haar plastiek wist Joke Bartelsmanv. d. Lans, van haar „kleine" rol, Simpel, de bedien de van Slapperman, Iets groots te maken. De décors, ontworpen door en uitge voerd onder leiding van Bob Hageman en geschilderd door Kiddy Burgersdijk, een achternicht van dr L. A.' J. Burgers- dijk, in wiens vertaling het stuk gespeeld werd, waren uitstekend verzorgd en mooi, maar niet practisch. Het doek moest dikwijls vallen voor toneelveranderingen. Dat werkte storend en kostte veel tijd. Bovendien moet men proberen, het bij de volgende voorstellingen wat zachter t< doen. als dit mogelijk ls. Feilloos was het niet. wie mag dit ver wachten! Maar wel sprankelend en feeste lijk. In hoge mate aantrekkelijk. Ieder die het goed meent met het toneel ln onze stad. kan zich slechts verheugen, dat dit door Leidse amateurs gepresteerd En met de vrolijke vrouwtjes, die als schone gratiën een jubileumkrans voi Litteris vlochten, kwam Flora ln ha; kinderen hulde brengen aan hen, wien zij als godin der Lente een nieuwe e van jeugd moge schenken. A. C. Bouw door de millioenenvoudige waardering van critisch rokend Nederland vestigingscentrum vond in het mili taire tehuis aan de Mare. De Maredijkbewoners kwamen al spoe dig daarna op de idee van een speeltuin vereniging. In 1946 ontvingen zij van de gemeente toestemming, een deel van het Schuttersveld als speelweide te gebrui ken. Hiermee nam het speeltuinwerk een aanvang. Er kwam echter heel wat voor kijken, want wat is een speelweide zonder speelwerktuigen? Uit het bestuur van de buurtvereniging werd een speeltuincomité gevormd, dat zich in verbinding stelde de Leidse bond van speeltuinvereni gingen. Op 31 Mei 1948 kwam officieel de op- chting van Marelita tot stand, met me dewerking van B. en W. en de Leidse bond. De activiteit van het bestuur en de leden was groot. Reeds op 9 October van hetzelfde jaar werd een clubhuis ge bouwd, waaraan velen geheel belangeloos hebben meegewerkt. De besturen van buurt- en speeltuin- ereniglng hebben ingezien, dat het beter as zich te verenigen en zo kwam een fusie tot stand. Verschillende onderafde lingen werden in de loop der jaren ge vormd. aan de vacantiebezigheden werd deelgenomen. Kortgeleden vond de ver eniging een beschermheer in do heer De Jong. Een bewijs, dat het bestuur zich verantwoordelijk weet voor oen deel ".'an de opvoeding van de Jeugd, is het feit •en jeugdbibliotheek zal worden op- j gericht met medewerking van Reuvens. Dit alles stemde de voorzitter tot te- j vredenheid. Door het uitbreidingsplan van i de gemeente zal het speelterrein waar- i schijnlijk weer verplaatst moeten -worden, een zware zorg voor het bestuur is. want waar het nieuwe terrein zal komen ls nog niet bekend. De heer Vijlbrief uitte zijn bewondering oor de wijze, waarop deze kleine ver eniging de moeilijkheden, die in de loop der jaren rezen, heeft weten op te lossen. Ook de heer Flippó sprak hiervan en bracht hulde aan het bestuur voor de wijze, waarop bepaalde kwesties tot een bevredigend resultaat werden geleid. Spr. iverhandigde een envelop met inhoud en verzocht deze te bestemmen voor het speeltuinwerk. Hierna volgden nog sprekers van ver schillende zusterafdelingen: de heer M. I. Smit van De Tuinstadwijk, de heer B. Broers van Ons Eiland en ook de heer i. Beversluis, oud-voorzitter van Dè Professorenwijk. Onder de vele geschen ken was een verbandkistje, aangeboden namens de breiclub door twee meisjes, die daarbij een gelukwens op rijm lieten F eesfcrvond Avonds hadden de leden in het An tonius-clubhuis een feestelijke bijeen komst. Het programma bestond uit mu ziek en zang van „De Algemene" en rhythmische oefeningen en toneelschetsjes eigen leden, die deze onder leiding mej. J. Cats en de heer P. W. de la Rivière hadden ingestudeerd. Parterre- acrobatiek werd verzorgd door de Alja's. Het geheel was samengevat onder de naam „Koldercocktail" en stond onder regie van de heer De la Rivière. Op deze avond, die werd geopend door de heer Sassen, werden de heren P. M. de Goederen en J. Ooyendijk. die van de oprichting af deel hadden uitgemaakt van het bestuur, gehuldigd en ontvingen zij geschenken. Ook de voorzitter vierde zijn tien-jarig jubileum als bestuurslid. Hij werd toegesproken door mevrouw Bave- laar en ontving eveneens een geschenk. Het damescomité bood daarna de vereni ging een geldbedrag aan, en de bescherm heer, de heer De Jong, kreeg een N.U.S.O.-speldje. Iedere BONTER King Size (de iarrge Hunter!) died opsteelctls weer opnieuw een vorstelijk genoegen, bekroond met de hoogste waardering die U een sigaret kunt geven. Chr. Gerei. Kerk In een gisteravond gehouden vergade ring van manslidmaten van de Chr. Geref. Kerk werden tot ouderling geko zen de heren M. van der Keur en L. Noorduin jr. Tot diaken de heren J. Platteel. C. Spaanderman en J. M. van Weelden. Afscheid S. Lanünga Tijdens een receptie in het Vlies te Leiden heeft Zaterdag de heer S. Lan- tinga als directeur van de N.V. machine fabriek Dragenburgh voorheen D. W. van Rennes aan de Sumatrastraat afscheid genomen. Zijn leeftijd noopte de heer Lantinga dit werk neer te leggen. De heer W. L. van der Wal te Amsterdam is tot zijn opvolger benoemd. Bij het afscheid was het. gehele personeel van de fabriek tegenwoordig, alsmede zakenrelaties uit het gehele land. In de Oosrterkerk weird gisteravond de maandelijkse padvinders-bijeenkomst ge houden, die werd geleid door vaandrig H. van der Wiel. Aan het ongel zat weer de heer Van Leeuwen. Vaandrig Van dier Wiel hield een toe spraak over Lucas 3 vers 15 met als mot to „Zijt Gij het, of De vaandrig begon met een voorbeeld uit het kampleven. Op bezoekdag wacht een van de Jongens op zijn vader, die beloofd had, te komen. Het wordt al laat. maar tooh blijft hij, ofschoon andere jon gens hem dn hun spel willen betrekken. Ook de Joden in de tijd van Johannes zien met spanning uit naar de komst van hun Vader. Anderen verzoeken hun, beel den dienst te gaan bedrijven. Sommigen laten zich verleiden, maar velen blijven wachten tot Hij komt. Juist in deze tijd moet er iemand komen om hen op het goede spoor te houden. Deze imens was Johannes. Johannes kijkt met Gods huip in het hart der mensen. Hij moet de weg voor Gods liefde effenen. Ook voor ons heeft Johannes een woord. Wij zijn weer Ln de adventstijd, de t'jd der verwachting. Niemand kan vred* in ons hart brengen dan alleen God. Vaan drig Van der Wiel eindigde zijn toespraak met te zeggen: „Wij moeten de vraag, of Hij het is. veranderen in: „Gij zijt het. Gij zijt ons licht in de diepste duisternis" De weg naar Jezus Christus brengt ons m de veilige haven". De volgende bijeenkomst wordt gehou den op 22 Decembe*. 7 uur, ln de Mare- kerk. Leider is dan loodsschipper J. Vink te Katwijk aan Zee. Medewerking ver leent een mannenkoor. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN: Antonia dr v J Kerdijk en P Suvaal; Maria Anna Helena dr v A J Verhoogt en A M Belt; Yvonne dr v F C Erkelens en A M van Veen; Denis Freddy Thomas znvM Pelmelay en B Rummers; Maria Johanna Gerarda dr v J P Burg- meijer en P P van de Loo. OVERLEDEN: J Ko-hlbeck vrouw 81 Jr, J C van Kleef vrouw 81 jr; A Teske huia- vr. van De Ridder 80 jr; C R'dam, huis- vr. van Van den Berg 66 jr. Leidse harmonie „De Post" gaf beste uitvoering Aart nieuwe dirigent is de leiding wel toevertrouwd HET „LEIDSCH HARMONIE-GEZELSCHAP DE POST" aal Ziin jaar- lijkse uitvoering in de Gehoorzaal onder de nieuwe dirigent, de heer A. Bosch. Dat juist nu de zaal maar voor de helft bezet was, gaf een ge.voel van teleurstelling. Men zou immers hebben verwacht, dat alle vrienden van „De Post" (er zijn er toch wel méér dan stoelen in de Gehoorzaal!) benieuwd waren, hoe de heer Bosch het er af zou brengenMaar de concurrentie van andere gebeurtenissen op deze Zaterdagavond en ook, door een technische oorzaak, het tekort aan publiciteit, konden wel als aannemelijke oorzaken van de mindere belangstelling gelden. Voorzitter Renier opende de avond me' het gebruikelijke welkom aan allerlei af gevaardigden. De beschermvrouwe, me vrouw C. Verhey van Wijk-Roem en d< directeur van het Leidse posDkanloor wa ren verhinderd., aanwezig te zijn. In Sep tember 1954 werd dirigeW; D. Blokker ern stig ziek, in Januari van dit jaar over leed hij. Na een moeilijke tijd was de vereniging eindelijk zo gelukkig, in de heer Bosdh een waardige opvolger te We mogen „De Post" met de nieuwe aanvoerder gelukwensen. En dat wel zon der reserve. De heer Bosch is lid van de Koninklijke Militaire Kapel en als zoda nig met de geheimen van het harmorue- ensenvble, met alle technische knepen en typische opvattingen perfect op de hoogte. Maar hij bleek bovendien ln staat met zijn kennis en routine dit amateurgezelschap als een goed pacdagoog van dienst te kunnen zijn. En op het laatste komt het namelijk aan. Daar „De Post" in verschillende op zichten reed6 een zeer behoorlijke kwa liteit had bereikt, behoefde de opvolger van de heer Blokker alleen maar aan de verdere ontwikkeling naar de voor ama teurs bereikbare hoogte te werken. Bosch deed dit, en wel op kundige wijze. Reed6 onder het spelen van het tweede nummer: „Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien" vestigde zich in ons het vertrouwen, dat het deze avond niet mis zou gaan. Die prognose is Juist gebleken. De uitvoeringen van alle werken ze' waren zeker niet gemakkelijk getuig den van een zeer juirie opvatting, gevoel voor evenwicht, innerlijke rust en inzicht in de muzikale opbouw. Bosch accentueer de en fraseerde feilloos, men behoefde nimmer vergeefs op een karakteristiek effect te wachten- Gaandeweg werd het zelfs een voQkomen natuurlijke zaak, dat het ensemble zo maar het ene werk na het andere goed speelde: de Kalserwolzcr (Strauss), het Andante uit de Sinfonia van Joh. Chr. Bach (met een heel verdienste lijke hobosolo van de heer Wakka), de ouverture „La Muette de Portici" (Auber) en de eerste Slavische Rhapsodie (Frle- demann). Zo af en toe gebeurde er wel een on gelukje (b.v. in de Sinfonia). maar we wa ren goedmoedig geneigd, die kleinigheden als schoonheidsgebreken te waarderen.... zelfs de klarinettengroep was hier nu eens geen zwakke stee: deze mannen speelden vaak met een verrassend rappe vaardig heid, zelfs in de snelle gamma's. En de trombones muntten werkelijk uit I In de „Mevrouw Verhey (van Wijk- Mars" (van de oud-dirigent Blokker) wenkte de drumband mee en de finale, de mars „Washington Grays" (C. S. Gra- fulla) ging onder leiding van de wakkere onder-dirigent Wak-ka. Het tweede (luchtiger) deel van het programma werd verzorgd door de toneel groep van de PTT (met een drietal schet- n), Mr Cartelli en de guitarist Dik Joh. i Wolfswinkel

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 3