Jeugdouderlingen wisselden ervaringen uit EL Plannen voor slaapgebouw bij kasteel Oud-Poelgeest Belangen van t.b.c.-patiënten 25 jaar behartigd Gele tram schoot uit rails NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 14 NOVEMBER 1955 OP KASTEEL OUD-POELGEEST Na afloop maakten ze samen een speurtocht door „Jeugdland' ONGEVEER ZEVENTIG Hervormde jeugdouderlingen, onder wie drie dames, waren dit weekeinde op kasteel Oud-Poelgeest bijeen om zich te bezinnen op hun pastorale taak, op uitnodiging van de provinciale jeugd commissie. Zij waren afkomstig uit geheel Zuid-Hólland en luisterden naar twee sprekers, die de spanning tussen het oude en het nieuwe jeugd werk en de praktijk van het pastoraat bespraken. Ds H. van Gosliga van Ryn6burg open de Zaterdagmiddag de conferentie met het leren van de geschiedenis van de rij ke jongeling uit het Evangelie van Mar cus. De kern van dit verhaal noemde spr. de woorden „Jezus kreeg hem lief". Hij wees er op. dat dit het kort samen gevatte Evangelie is, ook voor de tegen woordige jeugd. Onder leiding van de directeur van Oud-Poelgeest, mr A. W. Kist. werd ver volgens een groot kennismakingsspel ge speeld, waarbij men op zeer originele wijze door interviews veel van elkaar te Ouderling A. Jansen uit Voorburg, lid van de provinciale jeugdcommissie, be handelde hierna het onderwerp „De jeugdouderling in de spanning tussen het oude en het nieuwe jeugdwerk". Spr. begon met op te merken, dat men geen oplossing van hem moest verwachten, maar dat samen gezocht moest worden en ervaringen moesten worden uitgewis seld. Spr. gaf een opsomming van de nieuwe vormen van jeugdwerk en een overzicht van hetgeen men het oude pleegt te noemen. Tussen dit oude en I nieuwe komen nog wel eens meningsver schillen en spanningen voor, terwijl men elkaar vaak niet begrijpt en als concur renten ziet Vrijheid Er ls een tijd geweest, aldus spr., waar in de jongeren zich hebben gesteld tegen over de bestaande vormen der samenle ving. Ze voelden het bestaande als een nauw keurslijf en zochten naar nieuwe wegen, zowel in kleding als in vermaak 1 en vacantlebesteding. Zij zochten de vrij- I heid tegenover het gebonden-zijn. Niet alleen om vrij te zijn maar omdat zij vol waren van bepaalde idealen en visies. Zo is er volgens spr. ook een crisis in de jeugorganisaties omdat velen zoeken naar het spontane verband en de organi saties de rug toe keren. Het leven, ook van de jeugd, wordt niet langer beheerst door tradities, maar prestatie gaat voor gewoonte. Stellingen Aan het einde van zjjn causerie poneerde de heer Jansen een drietal stellingen. In de eerste plaats achtte hy het van groot belang, oud en nieuw niet tegenover elkaar te zet ten als concurrenten. Ais jeugd-ouder- ling moet men zich beperken en de begrenzing van zijn werk zoeken. Als derde punt merkte spr. op, dat In iedere wyk voor verschillende takken van werk een jeugd-ouderling moest zyn in welke arbeid hy het vertrou wen moet zien te winnen. De heer Jansen besloot zijn betoog met te betwijfelen, of het noodzakelijk is alle tradities als onbruikbare ballast over boord te werpen, maar het begeleiden in de jongeren is uiterst waardevol. Zaterdagavond werd na discussie in groepen een gezamenlijke gedachtenwis- seling gehouden. Deze dag werd besloten Candidaat De Mooy Candidaat H. N. de Mooy te Leidén heeft thans een beroep ontvangen van de Geref. Kerk van Zonnemaire. fc g' Woonschuit beschadigd iz. J Zaterdagmorgen om half 12 voer in de Vliet de motorschuit Nooit Volmaakt tegen een woonschuit, waarvan de bewoners niet thuis waren. Het voorbalcon werd van de woonschuit afgerukt. Geen voorrang verleend Gisteravond om kwart voor 9 verleende de 33-jarige L. S. P. uit de Witte Rozen straat op de fiets geen voorrant auto op het kruispunt Witte Singel- Herenstraat— Zoeterwoudsesingel—Doeza- brug. De man werd aangereden en me een ribfractuur opgenomen Examens amanuensis Dezer dagen werden in de werkplaat sen van het Kamerlingh Onnes-labora- torium en in de gemeenteiyke HJ3.S. aan de Burggravenlaan amanuensisexamens afgenomen. Aan de volgende candidates kon het diploma voor amanuensis den uitgereikt: J. Hartlief. Paterswolde; J. Lahpor, Groningen; A. F. O. de Rui ter, Groningen; J. W. de Meyer. Sassen- heim; H. G. Bouwknegt. Den Haag; N. Verwer, Haarlem: H. Vos. Rotterdam; f A. P. Veger, Hattem: H. J. Locht. Zwolle; G. H. van den Berg, Schevenio- j «en. Opbrengst voor „De Mirt" f 3.000 De kas van het jeugdwerk van „De 1 Mirt" is weer versterkt, doordat de vo- week gehouden driedaagse bazar i niet minder dan bijna ƒ3000 heeft opge- bracht. Bij de sluiting dankte dr Wes- j terink het damescomité van mej. De Rave. I dat zoveel werk heeft verzet. Cor de Groot concerteert Onder auspiciën van de Leidse Kunst kring Voor Allen speelt de pianist Cor de Groot Maandag 21 November in de Gehoorzaal. Voor de pauze voert hij i werken uit van Scarlatti. Beethoven en I MendelssohnBartholdy, daarna werken I van Chopin, Teohaikowöky en Rachma ninoff. Directie mannenkoor „Kunst na Arbeid" 1 Tot dirigent van het Leidse mannen- koor „Kunst na Arbeid" is benoemd de l heer L. van Wijngaarden te Wassenaar. >1 Hy zal de plaats innemen van de heer J J. van den Bos, die is overleden. De heer Van wyngaarden is in Leiden ook i dirigent van het mannen-dubbel-kwar- tet „Inter Nos". „Rondom de Maiedijk" lien jaar De buurt- en speeltuinvereniging „Rond om de Maredijk" bestaat tien jaar. Op Zaterdag 26 November van 3 tot 5 uur wordt ter gelegenheid daarvan in het Antonius-clubhuis aan de Mare een re- j ceptie gehouden. P. P. de Koning, 72 jr, overleden In de ouderdom van 72 jaar is te Lei den overleden de heer P. P. de Koning, die in verschillende kringen in onze stad een bekende figuur is geweest. De heer De Koning heeft mede de stoot gegeven tot oprichting van het vrijwil ligerscorps van de Hervormde Gemeente. Hy was ouderling in de wyk van dr Locher (thans wykgemeente Morskwar- tier) en later eveneens diaken. Verder was hy werkzaam als bestuurslid in de woningbouwvereniging „Eensgezindheid" en als secretaris in de Onderlinge ver eniging voor Ziekenhuisverpleging Zyn dagelijkse werk vond hy in het rijks- museum van natuurlijke historie aan de Raamsteeg. Woensdagmiddag om 1 uur heeft de begrafenis plaats. met een avondwijding o.l.v. mevrouw A. Honnef-Bender. Gisteren begon de dag met een huis- dienst o.l.v. mr A. W. Kist, die tot thema had „De pastor by de Pastor". Pastoraat Het lid van de provinciale jeugdcom missie, de heer J. van Dalen Jr te Schie- broek, hield een causerie over de prak- tyk van het pastoraat. Na eerst te hebben verteld, hoe hy tot huisbezoek was gekomen, speciaal by hen die de laatste drie jaren belydenis had den gedaan, gaf spr. een uiteenzetting van het onderscheid tussen dit en gewone huisbezoek. De bedoeling van huisbezoek was ook „toerusting van heiligen tot dienstbetoon in de wereld' Het pastoraat, zo betoogde spr., is ten dienste van het apostolaat. Wy zyn niet geroepen om met een boekske in hoekske te gaan zitten, maar om Evangelie door te geven. Voorts ging spr. in op het verloop van dergelijke be zoeken, die het beste onder vier ogen kunnen worden gehouden. Een recept is echter niet te geven, zo meende de heer Van Dalen. Men moet eeriyk ove dingen praten. Aan de hand van tal voorbeelden toonde spr. aan, dat nu. werk gelukkig enig resultaat te boeken valt. Tenslotte trok spr. enige conclusies Een stoomcursus van 4 a 5 maanden be lijdeniscatechisatie werkt de onkerkelijk heid in de hand. Op de kansel moet stuur en richting worden gegeven. De „Jonge Kerk zal gesplitst moeten werken voor jonggehuwden en ongehuwden. Stukjes in kerkbladen, waarin gesoebat wordt om rs voor het jeugdwerk, halen zelden iets uit; in een eerlijk gesprek bestaat die mogelijkheid wel. Nadat de jeugd-ouderiingen door „Jeugdland" waren getrokken (een speui tocht met opdrachten) sloot de heer Kor te weg. voorzitter van de provinciale jeugdcommissie, de conferentie. De stichting Oud-Poelgeest heeft een adres gericht aan Provinciale Staten om een speciale subsidie tot ondersteuning in de bouwkosten van een nieuw slaappaviljoen. Ged. Staten vragen dit stuk in hun handen te stel len voor het uitbrengen van prae-advies. De stichting schrijft, dat zij in toenemende mate in haar vormingswerk voor volwassenen en jongeren het grote nadeel ondervindt van de te primitieve slaapgelegenheid. Er zjjn vier slaapzalen voor zes tot acht'!personen en een grote slaapzolder, waar men met twintig tot vijf-en-twintig personen naast elkaar ligt. Daar het vormingswerk zich, zowel door de inhoud daarvan als door styl en inrichting van de overige ruimten in het kasteel ontwikkelt onder jongeren ouderen, alleenstaanden en echtparen, die tot allerlei groepen en kringen van de maatschappij en het .bedryfsleven be horen, wordt deze practische belemme ring steeds onoverkomelyker. De stichting schrijft verder dat de kanS, die door de internationale confe renties is ontstaan, om Oud-Poelgeest een internationaal ontmoetingscentrum voor de vragen der E-ur. samenwerking te maken, niet voldoende kan worden uitgebuit wegens de onhoudbare slaap gelegenheid, die zich nauwelyks met normale eisen van hygiëne draagt. Iet bestuur heeft daarom in overleg t de gemeente Oegstgeest het plan opgevat ter vervanging van de slaapza len in het kasteel een nieuw slaapge bouw te bouwen voor 56 personen, waar. in twaalf een-persoon6, veertien twee persoons en vier vier-persóons kamers kunnen worden ingericht. De gemeente Oegstgeest heeft de stichting hiervoor erfpachtsrecht verleend. De slaap zalen in" het kasteel kunnen dan representatieve bestemming krij gen als salon en bibliotheek. De bouwkosten zullen naar raming architect A. T. Kraan uit Oegstgeest f 135.000 bedragen. De inrichtingskosten zullen f 35.000 bedragen. Het ministerie O.. K. en W. heeft een garanfie- verklaring voor aflossing en rente var op te nemen lening van f 100.000 toe- LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN: Elsje, d v N Overdyk i WARMOND School met de Bybei Tydens een vergadering van de school met de Bijbel werd afscheid genomen van het bestuurslid de heer Bosch, dat naar elders vertrekt. Ds Zandee, Herv predikant, dankte de heer Bosch voor zyn vele werk ten bate van de school Tot bestuurslid werd gekozen de heer Lodel. Tot lid van de kascommis'sie werden benoemd de heren Vervloed en Van Es. Jubilarissen Bij Padox zyn twee jubilarissen ge huldigd, namelijk de heren N. Kerkvliet M. Maastricht, die 35 jaar aan dit be- dryf zyn verbonden. ZOETERWOUDE Bazar voor de restauratie De Herv. Gemeente maakt zich weer p voor de bazar ten bate van de kerk restauratie. die Woensdag 16 November wordt gehouden. De plaats is: Ons Huis de Dorpsstraat De bazar bevat onder r een flinke party handwerken, ver vaardigd door de leden van de vrouwen- i meisjesverenigingen. Opbrengsten De collecte voor het P.I.T. heeft hier 69 opgebracht; die voor loosde kind ƒ72. Niet maarschalk, maar... „Mijnheer" Boelganin Maarschalk Boelganin, de Sewjetrussl- eche premier, zou gaarne gewoon „myn heer" genoemd willen worden, wanneer hij binnenkort in India vertoeft. Aldus heeft de Sowjet-ambassade te Nieuw Delhi doen weten. De Indische regering heeft hiermee ingestemd. Boelganin wordt, met partijsecretaris Kroesjtsjef. 18 November in India verwacht. Volgens de „Times" duidt Boelganins verzoek op het verlangen als „man van de vrede" te worden beschouwd. Hij toil doorgaan voor een vurig democraail gezegd. Voor het ontbrekende bedrag doet de stichting een beroep op parti culieren en het bedrijfsleven, waarby zy echter steeds «tuit op grote belemmering, dat in deze tijd reeds zoveel instellingen van filantropische aard een beroep doen, zodat de resultaten vrU gering zijn. Wedstrijd „Onze Tuin" Zaterdagavond was er by „Onze Tuin", welke vereniging in de foyer een fees- teiyke bijeenkomst hield, prijsuitreiking. De L.D.-beker ging ditmaal naar de heer P. Kapaan, Lindestraat 36, die 71 punten behaalde. De drie eerste pryzen waren voor J. van Haarlem 70 p., H. Renee 69 p. en P. Franke 69 p. De prij zen werden uitgereikt door de heer Joh. Jonker, het openingswoord werd gespro ken door de heer P. Verver. Het Cheerio- cabaret verzorgde de opening. Opbrengst klaprooscollecte Gevestigde en vertrokken personen In de week van 7 fof en mei 12 November Namens het hoofdbestuur feliciteerde de heer C. A. Bergh de Leidse afdeling. Voorzitter J. Ober mocht een enveloppe met inhoud en een bloemstuk in ontvangst nemen. Foto N. van der Horst Leidse afdeling hield receptie en feestavond OP 19 AUGUSTUS 1930 richtten enige heren in Leiden een afdeling op van de Vereniging tot behartiging der belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland. De afdeling Leiden bestaat thans dus 25 jaar en de heren J. Ober en J. Bouman, die tot de mede-oprichters behoordenzitten 25 jaar in het bestuur. De afdeling heeft moeilijke tijden gekend, maar zij heeft zich staande weten te houden en zij kon dus Zaterdag haar zilveren jubi leum vieren. Het bestuur recipieerde 's middags in het Antonius-clubhuis en 's avonds kwam men daar bijeen voor een feestavond. Uit alle delen van het land waren ver tegenwoordigers van de afdelingen naai Leiden gekomen. Namens het hoofdbe- sprak de heer C. A. Bergh. Hi; feliciteerde het bestuur, omdat Leiden veel afdelingen tot voorbeeld kan in. De samenwerking met de instan ties, die nauw by de verzorging -patiënten betrokken zyn, is uitste kend. Spr. dacht hierby aan het gewes- teiyk arbeidsbureau, het consultatiebu- en de sociale raad. Hij overhandigde de voorzitter namens het hoofdbestuur de afdelingen een enveloppe en bloemstuk. Voor de afdelingen sprak de hee in Wingerden uit Delft. Hy wisi. dat in Lelden veel werk verzet was en vpn: het gelukkig, dat dit werk erkennin! vond. Het werk dat hoofdzakelijk in d; tschappelyke sector ligt. vraagt steeds om vernieuwing. Spr. wenste de afdeling geluk op de nieuwe wegen. Namens het bestuur sprak de heer Ober een dankwoord. Zelf was hy ir begin niet zo enthousiast geweest erk, want hy was bang voor sntppering. Maar omdat het niet in de eerste plaats om geld ging, maar or oplossing van de sociale problemen, wa- zyn bezwaren verdwenen. Spr. ;erde, dat de jonge afdeling vriendelijk ontvangen was. Men zei het werk niet in handen van leken be hoorde. Maar het begrip was gegroeid. Veel wensen waren in vervulling gegaan, alleen ten aanzien van de nazorg blijft nog veel te wensen. Op de receptie waren verder aa g: vertegenwoordigers van de dienst an sociale zaken, het gewesteiyk ar beidsbureau, het consultatiebureau, dc tselijke vereniging en het provin ciaal verband van de „vereniging tol bestryding van de t.b.c.", „Draagt elkan ders lasten" en zusterafdelingen uit het hele land. Feestavond De leden kregen 's avonds een feest avond aangeboden. De voorzitter van de propaganda-commissie, de heer K. Hüner, bood het bestuur een jubileumgift, in de vorm van 54 nieuwe leden, aan. De heer Bergh sprak op deze avond een propa- gandawoord. Hy zei, dat Leiden één de grootste afdelingen van ons land die onder haar voortvarende leiding grote bloei is gekomen. En dat is nodig, want de t.b.c. is nog lang geen nen ziekte zoals velen menen, tal zieken is nog niet eens tot oorlogs peil teruggebracht. Ten aanzien van de nazorg is nog veel werk richten. Patiënten, die uit een sanatorium worden ontslagen, zijn meersta' spoedig aan het werk. maar de genezen „thuis- kurenden" hebben hierby veel moeilijk heden te overwinnen. De vereniging heeft hoofdzakelijk de zorg voor d. op zich genomen, In Amsterdam en Rot terdam zyn trainingscentra, waa weer voor de maatschappij geschikt den gemaakt. De heer Bergh kondigde >or Leiden op 26 November een collecte in. Na de toespraak gaven zich 45 nleu- e leden op! Het feestelyk gedeelte van de avond werd verzorgd door Beb Koedam, die vlotte mond de programma-onder delen aan elkaar lijmde, Willy Ré, deonviTtuose, het trio Rap „The Joly Players", Wald en DLsney, komisch danspaar, Mary Bosoh en Elly Robert!. De heer Boter overleden Op 50-jarige leeftijd is vannacht plot seling overleden de heer J. Boter, procu- atiehouder van Van der Reydens meel- :n graanhandel te Leiden. De heer Boter vas ouderling van de Geref. Kerk alhier. Indonesisch parlement naar huis Het voorlopige Indonesische parlement zal morgen voor een maand op reces gaan om de politieke partyen in de ge legenheid te stellen de verkiezingscam pagne voor de verkiezing van de grond wetgevende vergadering te vo middels duren de parlementsverkiezingen de afgelegen delen van Indonesië voort. Deze moeten 29 dezer afgelopen en men verwacht de bekendmaking de officiële einduitslagen tegen het einde van December. De nationalisten hebben nog steeds een voorsprong, aldus AP. bericht meldt nog niets door de Indonesische regering te stellen vertrouwenskwestie. Geen vertrouwen in Harahap De Partai Nasional Indonesia heeft verklaard geen vertrouwen te hebben in het kabinet-Harahap. Dit is geen maal kabinet, doch dient slechts de lo pende zaken af te wikkelen, aldus de klaring. De buitenlandse politiek var kabinet zou vervolgens de P.N.I. Indone sië in gevaar brengen en zyn goede naam schaden. De rechtszekerheid der ambte- u worden aangetast en buiten landse bedrijven zouden worden bevoor deeld. Door zich tegen de wil van het handhaven en een aantal maat regelen van principiële aard te nemen, het kabinet zUn bevoegdheid te buiten gaan. A. K, Constandse uit Emmeioord is onderscheiden met de jaariykse prijs, die het Kon. Ned. Aardrykskundig Genoot schap toekent aan een Nederlands auteur onder de 35 jaar voor een artikel of stu die op geografisch gebied. Het betreffen de artikel van de heer Constandse wj ,De sociale hiërarchie in Kamerik", vei schenen in „Mens en maatschappü". Omstreeks half vier Zaterdagmiddag is de tweede wagon van een gele tram, rydende in de richting van de Haarlemmerstraat, op de hoek van deze straat en de Prinseesekade ontspoord. De motorwagen was de wissel gepasseerd en waar- schUniyk door bet ontydig verspringen van de wissel schoot de volgende wagen een verkeerd spoor op. Het gevolg was. dat de wagon een paal van het lichtnet ramde, het trottoir opreed en tegen de gevel van Walenkamp tot stilstand kwam. Op dat ogenblik liep daar gelukkig niemand, zodat persoonlyke ongelukken niet voorkwamen De politie heeft handenvol werk gehad om het verkeer, dat op Zaterdagmiddag in deze omgeving altyd zeer druk is, in goede banen te leiden. Een verkeersstroom moest worden omgelegd Om half zes was men nog bezig om de tram weer in het goede spoor te brengen. De publieke belangstelling was zeer groot. De foto toont, dat ook het bord „verboden voor auto's" sneuvelde! Foto N. van der Horst Te Leiden vestigden sich: JM E S Adelink, spelleidster AZ, Boer- haavelaan 43; J Alkema, chauffeur, Raam steeg 81a; G M C E Ammerlaan, arts, War- monderweg 37; C M J C van Belkom, re ligieuze, Hooigracht 1129; J Benschop, hulp i. d. huish., 3 Octoberstraat 61a; B van den Berg, banketbakker, Celebes- straat 47; A J ten Bokkel Huinink, Heren- steeg 41; L Browne, H de Vriesstraat 78; J J van der Burg. onderwyzer, Vondellaan 30; J Busch, boekhouder. H de Vriesstraat 24; E J ten Cate, De Sitterlaan 110; M J Coenen, Bilderdykstraat 1 N P Collet, in de huish., Geregracbt 30; W T C D Cor net, C Huygenslaan 21; G Verhoeven- Couwenbergh, Stationsweg 29; M Devilee, Groenhovenstraat 23; M. M. Dorrepaal. ass. kunstnijverh.atelier, J de Wittstraat 44; S H A Dubois. Plantsoen 9b; T Duut. apothekers-assistente, W Rozenstraat 57; N E Eigeman, Kort Rapenburg 20; K van Erk, Rapenburg 77; F M Evenblij, Lo- rentzkade 49; A A Fischer, J. van Goyen- kade 44; R O Fock, Oude Vest 53; G K Fokkema, Houtlaan 6; Jonkvrouwe F van der Goes, Noordeindsplein 2b; A C Goslinga, maatsch. werkster, Rijnsburger- weg 29a; M C Köhler-de Greef, Lange Mare 52; M Guldemond, opperman. Mors- weg 146a; A C P Harmsen, korp. OBD KM Noordeinde 2a; R Haverschmldt, R en Schiekade 111; T Heyting, echtgen. Van Coenen, Bilderdykstraat 1; A J de Wolf- Hekkebus, Zoeterw. Singel 81; W K Hoek- zema, Vreewykstraat 6; J B van Ho controleur, Herensingel 46; C Huisman fam., kok, Nieuwe Rijn 105; J Huls, v koper, Haarl.straat 149; J M F Jaspars, Oude Rijn 23; C Jonker, sergt. ziekenver pleger KM, Leeuwerikstraat 14; V Kal- nin6, Van Bemmelenstraat 22; A Kamer man en fam., tedhn. instructeur, Rood- borststraat 41; I C Karler, Klok- steeg 19; P Kersten, militair, Lorentzkade 54; J N Ket, madh.-bankw., Oosterstraat 49; E M Klever, hulp i. d. huish., Rynsb.- ig 165; J H Knibbe, leerling verpleeg ster, Warmonderweg 45; A J Koek, orde- zuster, Hooigracht 1129; J. Koole, serg.- kok, Noordeinde 2a; C van der Kraan fam., brandwacht, Hogewoerd 31; P Lan- genberg, Hogewoerd 27; J van Leeuwen, typograaf, Herensteeg 20a; E T W M Lei- sing. Noordeinde 50; T J Holswllder- Luhrs, Mirakelsteeg 29; E C Smit- Marshall, Rijnsburgerweg 187; A Mente, Haagweg 52; E M van der Meulen, Ryns- burgerweg 7; (Raden) Moedarso en fam., arts, Rynsburgerweg 140; J van der Nat, Levendaal 153; H J Nleuwenhuize, secre taresse, Lysterstraat 4; D Noort, ass. be drijfsleider, Kanaalstraat 1; M P J Notten, reclame-ass. Hoge Rijndyk 85; J F Osten, Goyenkade 38 F van Peer, Oude Ryn 75; .J H Raaphorst en fam-, maga zijnbeheerder, A. van Burenhof 44; A Schotel-Reyers, Kam. Onneslaan 54; N H de fcoo, kantoorbediende, Nieuwsteeg 14; C G Roos. verpleegster, Vliet 39; F H A Rummens, Vreewykstraat 11; W M RUs- dam, hulp i. d. huish., Cobetstraat 38; J P Sand, Rijnsburgerweg 153; M Sas, huis houdster, Seringenstraat 15; M H Schalk wijk hulp i. d. huish., Rapenburg 16; L Schmeisser, hulp 1. d. huishouding, Fruin- 2; J Schoen, Pieterskerkhof 22; A J M Sepers, boekhouder, Vondellaan 3; A Smink, Pieterskerkkoorsteeg 12; A der Spek, Hoge Morsweg 15; J C Boom der Spek en fam., Vreewykstraat 7; J Tausent, Akkeihof 34; S N The, Jan- ossensteeg 61; T H Tieman en fam, hor logemaker, v. d. Waalsstraat 21; R TJla, Breestraat 145a; J van Toledo, chauffeur, G. Doustraat 51; J van der Vecht en fam., Breestraat 3b; J G Versteeg, leerling ver pleegster, Rijnsburgerweg 10; C R Vonk, Maredijk 139; W M Velthuijsen-Wassink fam., Molensteeg 23a; W D Wiebes, Pieterskerkkoorsteeg 12; M JM van Ton geren-Van Winkel, verkoopster, Lage Ryndijk 27; J H wynvoord, leerling ver pleegster, Rynsburgerweg 10; H Zand vliet, Lange Mare 70a; J J Zandvliet en (am., kok, Doezastraat 11a. Uit Leiden vertrokken: F R C Faure-Baars, De Ridderstraat 22, Argentinië; C C Bax, Oude Vest 45, Wou- brugge. Kerkstraat 75; E J Poppema-van den Bent, Breestraat 47, 's-Gravenhage, Meppeiweg 348; T M Bergers en fam., Kam. Onneslaan 18, Siam; W A Boon, Ma redijk 49, Leidschendam, Smidslaan 15; J A Breedeveld, Havenkade 17, Renkum, Oosterbeek, Nassaulaan 7; W Bruinse en fam., De Goejestraat 23, Rotterdam, Stou- tenburg 14c; J H Btjleveld. Oude Rijn 81a, Groot Brittannië; J W Cahen en fam., Cobetstraat 66, Utrecht, Fahrenbeitstr. 14; J F Celen, Rynsburgerweg 10, Voor burg, Weverslaan 20; H A F Dekker, Pie terskerkhof 36. Groningen, Gorechtkade 172; J C van Diggelen en fam.. Akkerhof 35. Dordrecht, Beekmanstraat 34; A A Doornik, H. Morsweg 30, 's-Gravenhage, Berkenbo6ch-Blokstraat 15; D F Douma fam., Driftstraat 85. Amsterdam, Sin jeur Semeynsstraat 73III; L J van DUk, Stadhouderslaan 28, Mydrecht, Bisschop Koenraadstraat 2; S Dykstra, Witte Singel Leeuwarden, Nachtegaalstraat 1; W J W M Edelaar, St Aagtenstraat 24. Den Haag, Emmastraat 2; M Burgy-Ensellng. Sumatrastraat 112. Oegstgeest. Schouten- burgstraat 4; C G J A van Genderen FAILLISSEMENTEN Mttcwok' rstadt; G. C. Das. i 173, Molenstr. Den Haag. P. Ba'kkei 11. Woudrlchem. cur. mr W. Spronk, Go- ichem; W. F. Stouten. AppeLstr. 17. Lcl- n. h/o Stoutens Leder- en Plastictassen- >r. Zijlsingel 2, cur. mr Teekcns; Th. J. P Voorthuls. reclame-adviseur, Schenk- tg 380, Den Haag. cur. mej. mr J. M. v. d. las; A. G. J. Steens, groentenhandel. Mus heven: J. Tijsc letlgd; A. M. v. N V. Verhoeven Bouwbedr.. Utrecht Weck en Zn.. Heus A. Weck. geen uit beëindigd: n en venn. G. J ring; D. Achonev Keysers Stucadoorsbedrijf. en ve P en C. P J Keysers; A. Wimi Haag; J. Kroon. verz. agent. En; G. Jonkergouw winkelier. Alk Robart h/o fa. Rodlx Insecticlder itsteiyk A'dam; fi Apeldoc R.'llat rlach. Nljkerk. C. rf. A. de Bouter. Dubois, resident-gen. is reeds in Marokko RABAT. 14 NOVEMBER. De troonraad van Marokko heeft, op verzoek van sultan Ben Joessef, de Ma rokkaanse regeringsraad officieel ontbon den. De nieuwe resident-generaal var Marokko, André Dubois, heeft gisteren te Rabat zijn functie aanvaard. De Neder se consul-generaal, mr J. W. wy- naendts, heette namens het „corps con sulaire" de nieuwe resident-generaal har telijk welkom. Minsiens 21 mensen wer den dit weekeinde by gevechten in Ma rokko gedood. In Casablanca werden handgranaten geworpen naar een Frans man, die zich in een café bevond. Een eenheid Marokkanen, behorende tot de Franse strijdkrachten, werd twee maal aangevallen door een groep van circa 300 rebellen. Marokkanen nlt de Spaanse zone zouden 'aan de gevechten hebben deelgenomen. Infiltranten bekennen ie Hollandia Alle verdachten in het proces tegen de Infiltranten van de Etnabaai hebben voor de landrechter te Hollandia een volledige bekentenis afgelegd. Het requlaitolr wordt 22 dezer gehouden en men ver wacht de uitspraak de volgende dag. Burgemeester en wethouders van Djakarta hebben ontslag genomen we gens een geschil over het beleid. Brand Ie Djakarta in desa Tenah Tinggi Galoer maakte Zondag 300 men- Stort. Plantsoen 15. Den Haag, Franken- slag 86; H J Gerritsen en fam.. Heren gracht 13. Zwitserland; H M J Gies, Ho gewoerd 75, Zwolle, Groeneweg 44a; H B de Graaf, Witte Singel 27, Alphen aan den Ryn, Woubrugseweg 21; J Th de Groot, Beestenmarkt 3, Ver. Staten v. Noord- Amerika: W J de Haas en fam., Rynsb.- weg 20, Loenersloot, Dorp 32; E van Ham, Rynsburgerweg 140, Warmond. Sweiland- straat 73; H P Wirtz-Hannaart en fam.. Gerecht 5. Zuid-Afrika: J A Coiyn-Hons- beek en fam., Vrouwenkerkkoorstraat 3a, Zoeterwoude, Rynegommerstraat 25; G Karreman cn fam., v. d. Waalsstraat 21, Delft. Nwe Langendyk 39; B. de Kier, Herensingel 13a. Utrecht. Leidsekade 93; H Akkerman-Kleiin en fam.. W. de Zwij- gerlaan 129, Enschede. Boogschutterstr. 7; G van de Lageweg, De L. de Kanterstr. 12. Voorschoten, aan boord; S Lammers en fam.. Kastanjekade 26. Amsterdam. Edi- sonstraat 40 II; J M de Leeuw. Zoeterw.- weg 124, Oegstgeest, Regentesselaan 38; G wynla-van Lunteren. Herengracht 92a, 's-Gravenhage, Breltnorlaan 102; G J C Makkink. Groenhovenstraat 25. Ede (Gld.), Bennekom, Edeseweg 116; N G J Meuze- laar, Rynsburgerweg 10, Delfzyi, Farm- Eemskanaal ZZ 90; J W E Moret, Kloksteeg 12. Zaandam. Westzyde 200; G M M Overdevest. St Jorissteeg 13, Lei derdorp, Hoofdstraat 40; P W T Stoop- Paridon, Haagweg 166, Voorburg, Wij- kerlaan 2; B Klu6man-Quartero en fam., Bilderdykstraat 4. Den Haag, Meppeiweg 396; E S Rachlin, Rynsburgerweg 153, Ver. Staten v. Noord-Amerika: W Lali- sang-Roose, Merelstraat 50. Oegstgeest, Koninginnelaan 7a; J H N Schneider en fam., woonwagen, Den Haag. woonwagen terr. Maasstraat-Z.O. Buitensingel; M C B Smit, Noordeinde 2a. 's-Gravenhage, Amsterd. Veerkade 40a; E v d Pias-Spaan derman en fam.. De Sitterlaan 97, Alk maar, Fr. Conynlaan 30; B H Tam. Lam- menschansweg 34, Ver. Staten van Noord- Amerika; N de Ruiter-Tupanwael, De la Reystraat 22. Den Helder. L. van Berk straat 4; H Vermaat, Rynsburgerweg 10, Woerden, Kruittorenweg 10; E R A Vis- scher. Witte Singel 11. Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 25; H C van de Voort, Rijns burgerweg 10, Haarlem. Pleiadenstraat >7; J L Wansink, Morsweg 66, Utrecht, Hob- bemastraat 8; A J Wargerink en fam., De L. de Kanterstraat 9. Voorschoten, Jul. v. Stolberglaan 28; E Westening, Rynsbur gerweg 10, Katwyk, Drieplassenweg 17; A J de Wit en fam.. Morssingel 21, Voor schoten, Molenlaan 15a; H Wy naendts, L. Mare 71a, Marokko; C M wynands, Ryns burgerweg 10, NoordwUk, Zandvoortse- straat 36; J H van wyngaarden, Maredyk 161, Voorschoten, Veurseweg 172; I P Wynobel en fam., Breestraat 41a, Sassen- heim. Parklaan 16; H G zyistra en fam, Warmonderweg 37, Rotterdam, Ooster kade 9. AGENDA~VAN LEIDEN Maandag Steenschuur 6. 36 en 7—11 uur: bazar speeltuinvereniging „Ons Eiland". Collegezaal heelkundekliniek A.Z., 8 uur: K. en O. cursus „Rheuma als ziekte en als sociaal probleem". De Doelen, 8 uur: Leidse amateur-fo- tografenverenlglng, bespreking collectie Italiaanse foto's. Stadsgehoorzaal, 7.45 uur: herdenking „vyftig jaar kinderwetten", sprekers mej. dr J. C. Hudig, kinderrechter te Rotter dam, en J. F. Haeck, directeur Valken- heide. Filmzaal academie, 7.45 ut Mazar, rector magnificus universiteit te Jeruzalem, Jerusalem. Steenschuur 6, 211 tuinverenlging „Ons Eiland". Schouwburg, 8 uur: K. en O. (populair toneel), toneelgroep „Theater" met „Bus halte" door William Inge. Zuiderkerk, 8 uur: Kerkconcert „Ex Animo" o.l.v. Herm. de Wolff. Rijksmuseum van oudheden, 8 uur: dr B. H. Strieker over de oorsprong van het Griekse theater. Warmond, half 8: gemeenteraad. Woensdag Rodenburgerpolder, half 11: slaan van de eerste paal voor de torenflat. Zomerzorg, 26 en 710 uur Boekenclub, boekenexipositle. Hotel Central, 8 uur: chr. slagerspa troons, wed6tryd fyne vleeswaren. Academie, 7.45 uur: prof. mr J. E. Jon„ kers over: Raakpunten tussen straf- en burgerHj4c recht. Steenschuur 6, 2—6 en 7—11 uur: bazar speeltuinvereniging „Ons Eiland". Wijkgetoouw „De Goede Herder", 8 ur: zendiinigeavond, spreker de F. Slump. Grote Burchtzaal, half 8: afdeling Lei den C.B.T.B., reciteerclub „Ons Genoe gen" uit Leiderdorp met „De privé-ver- Stadsgehoorzaal, half 8: feestavond ,,De Profe6sorenwUk" (tien jaar). Gerecht 10, 8 uur: Tuinbouw en Plant kunde, A. J. Stemerding uit Voorschoten Met Nederlandse bloemen Europa rond (med kleurendia's). Snouck Hurgronje-huis, 8 uur; K. en O., sociologische cursus „Oorzaken van onkerkelijkheid" door drs P. E. Kraemer en pater dr G. Mulders s.J. Oegstgeest, Irene. 2.15 uur: film- evangelisatie, „Kinderen die God zoe ken" en een natuurfilm. Oegstgeest, 2 en 7 uur: gemeente raad behandeld begroting 1956. Leiderdorp, M. P. Splinterlaan (Zijlkwastier), 3 uur: opening tweede Hervormde school. Tentoonstellingen Lakenhal, 105 uur: „Rekenschap" (beeldende kunst), tot 5 December. Rijksmuseum voor volkenkunde 10— uur: Japanse kleurendruk-houtsneden (Utagawa Kunlyoshl, tot 20 November). Prentenkabinet, 2—3 uur: Werk van fotograaf Pim van Os (tot 10 December). Nachtdienst apotheken Apotheek Boekwyt, Breestraat 74, tel. 20552, en de Haven-apotheek, Haven 18, tel. 20085. Burgerlijke stand1 van Leiden GEBOREN: Cornells, zn v. G. J. Ouwe hand en L. Dlstelvelt; Petrus Joseph, zn P. J. Verdonachot en M. Vink; Wilhel- mina Maria Hendrika. dr van J. van Leeuwen en I. Schut; Arnoida. dr van J. J. Tisseur en A. van Laar; Johannes Pieter Cornells, zn van C. J. de Wekker en M. W. Dec; Gerardus Hendrikus Martinus. zn v. G. M. H. Kramer en J. G. M. Verhoef; Jo- sepha Jacoba Maria, dr van J. C. Ouwer- kerk en P. G. van Kins; André Theresia Maria, zn van J. H. Meyer en J. Engel; Marianne, dr van T. BeeU en G. Rade maker. OVERLEDEN: A. Mledema, man, 78 jr; N. M. M. Hulsman, huisvr. van Hermanl- des, 86 Jr. r: prot dr B. Hebreeuwse >ver: Biblical bazar speel- Ned.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 3