Jlieuwc geitictfeGTourant Ministers der „Grote Vier reeds Woensdag naar huis Stuur Ambonezen niet terug Eisenhower op Witte Huis tijdens weekeinde Drie jaar voor verduistering van diamanten (f 100.000) f] ill! ZATERDAG 12 NOVEMBER 19S5 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.- per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. AD VERTENTIËN0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zn en dertig»#» jaargang No 10498 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER CheLRed.: H. W. I. ENSERINE CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantoastlcb 1« gfiebltom tngn hert In tegljeospocf STEMMING TOT NULPUNT GEDAALD 9? Russen maakten in Geneve slechts stuitende propaganda GENèVE, 12 NOVEMBER DE MINISTERS van buitenlandse zaken der „Grote Vier" hebben be sloten de conferentie van Genève reeds Woensdag te beëindigen. Zij zien zich geplaatet voor een impasse, ten aanzien van alle agenda punten. Het overleg heeft precies drie weken geduurd. Het heeft geen zin verder te praten, nu de „geest van Genève" vrijwel dood is. De Franse minister Pinay vertrok vanmorgen per vliegtuig uit Genève naar Parijs om de zitting van de Nationale Vergadering bij te wonen, waarin over de „vertrouwenskwestie" wordt gestemdw Hij wordt gedurende die tijd vervangen door Roland de Margerie, verbonden aan buitenlandse zaken. Zaterdagavond of (Zondagochtend vertrekt Pinay naar Bonn voor overleg met dr. Adenauer en dan jhoopt hij Maandag zijn land weer te Ge- ipève te vertegenwoordigen. De So wj et- unie heeft bij monde van Molotof het iplan-Eisenhower voor luchtverkenningen opnieuw van de hand gewezen. Dit, of- ichoon Amerika aangeboden had, dit plan tot vijftig andere naties uit te strekken. Alle pogingen daartoe van minister Foster Dulles waren tevergeefs. Zeer ontstemd hebben de Westelijke (ministers van buitenlandse zaken de ont- ;wapeningsprogramma"s veroordeeld, door de Russen ter tafel gebracht. Foster Dul les zei hierover: „De Russische voorstel den vormen slechts een wrede teleurstel ling, want zij hebben slechts propagan- distische betekenis. Resumerende kan men zeggen, dat de internationale atmos feer te Genève tot het „absolute nulpunt" (edaald is". Zoals eerder opgemerkt, is het 't ver standigst, dat de ontwapeningscommissie der V.N. de problemen nu maar weer verder in behandeling neemt Men hoopt komende lente of zomer „frisch und fröh- Jllch" een volgende conferentie te orga niseren van de ministers van buitenland se zaken der Grote Vier. „RECEPTIE. ZONDER VERBROEDERING" De conclusie van vele Westelijke diplo maten is als volgt samen te vatten: De „geest van Genève" is vernietigd door Invalide kinderen Kinderbijslag' tot 27-jarige leeftijd (Van onze parlementsredachtie) Ouders van invalide kinderen zullen hoogstwaarschijnlijk voortaan tot de 27- jarige leeftijd van deze kinderen recht op (kinderbijslag hebben. Bij de Tweede Ka mer is daartoe een wetsontwerp inge diend, dat beschouwd mag worden als het resultaat van de in de Kamer meermalen gehoorde wens, de kinderbijslag voor in- ivalide kinderen niet te doen eindigen op (de 21-jarige leeftijd. Prins nog niet naar Tanganjika SOESTDIJK, 12 Nov. Het vertrek van prins Bernhard naar zijn jachtgebied in Tanganjika, dat aanvankelijk op Vrijdag was be paald, is enige dagen uitgesteld. Vol gens dr. F. A. de Graaff, de secre taris van de Prins, zal Zijne Kon. Hoogheid dit weekeinde vertrekken. De Prins heeft dit jachtgebied in Tan ganjika tezamen met enkele zijner vrien den. in pacht verkregen. Volgens een com muniqué van de Regerings Voorlichtings- jdienst is de reis o.m. ondernomen om re- jgelingen van de exploitatie van het pacht goed te treffen. Bij informatie op het secretariaat van 'de Prins op Soestdijk kon men ons geen Inadere informaite geven over wat met ..regelingen van de exploitatie" werd be- HOOP Een vlieg bezocht Zijn psychiater. „Ik voel," zo sprak hij met geschater. „mij soms fieri makelaar in suiker." „Hebt moed," zei toen de zieleduiker. „U.bent waarschijnlijk te genezen; want dit moet een bevlieging wezen." Ruslands weigering het IJzeren Gordijn op te trekken voor gewone, menselijke communicatie. De Russen gebruiken wel dezelfde woorden als wij, maar zij hech ten hier blijkbaar een andere betekenis aan. Bij de besprekingen over cultuur, betekende dit voor de Westelijken: gelingen voor radio en pers, alsmede fa ciliteiten om zich vrij te bewegen. De Russen zeiden echter, dat het ging om het rechtvan schepen om door de Straat van Formosa te varen! Toen het Westen vroeg, de radio-uitzendingen niet langer te storen, ontkenden de Sowjets zulks. Wat het toeristenverkeer betreft, stond Rusland er op, dat dit slechts door het reisbureau „Intertourist" zou worden georganiseerd. Vermelden wij nog, dat circa 300 buitenlandse journalisten, de landen van Oost en West, gisteravond in hotel Metropole een receptie van de Russische delegatie hebben b'ijgewoond. Volgens Reuter, was na een half uur de voorraad wodka reeds uitgeput, ma&r ei was voldoende Russische champagne, En gelse gin, Jamaica-rum en Italiaanse vermouth. Onzerzijds dit: verbroedering van het Oostelijke en Westelijke standpunt, ten bate van de wereldvrede, heeft te Ge nève desondanks niet plaats gehad! Crediet van 20 min gevraagd Met de Y-tunnel kan begonnen worden B. en W. van Amsterdam vragen aan de gemeenteraad machtiging om tot uit voering van de bouw van eeu'autctunnel onder het Y over te gaan. Voor de in eerete aanleg uit te voeren werken en voor de spoedeisende uitvoering verzoe ken zij een aanloopcrediet van 20 min gulden beschikbaar te stellen. De tunnel zal in 1962 gereed komen. Met de Ne derlandse Spoorwegen is overeenstem ming en medewerking verkregen om trent de kruising van de ostelijke spoor baan, waaraan ongeveer vijf uur per nacht kan worden gewerkt. Op 1 Juli 1956 kan met deze spoorbaan- werkzaamheden begonnen worden. Met de uitvoering van de eigenlijke tunnel zal eerst in 1957 een aanvang worden ge. Burgerhout invlieger Fokker F-27 Na het dodelijk ongeluk van Gerben Sonderman heeft de directie van de Fok ker-fabrieken besloten het invliegen van de Fokker F-27 Friendship te laten ge schieden door de invlieger H. V. B. Bur gerhout. Deze zal! uiteraard niet onmiddellijk met het toestel de lucht in gaan. De ko mende dagen zal hij zich eerst vertrouwd maken met de cockpit en enkele taxi- en remproeven op de startbanen nemen. Voorts zullen, wat men noemt „kleine sprongetjes" aan de eigenlijke proefvlucht vooraf gaan. De Friendship, die plaats biedt aan 28 it 36 passagiers, is uitgerust met twee lOtoren. De K.L.M. heeft voorlopig twee an deze nieuwe machines besteld. In tegenstelling tot het bericht van gis teren wordit vernomen dat geen Neder landse invlieger de tweede Fokker S 14, ïaar de Verenigde Staten wordt ver scheept, zal vergezellen. Alle demonstra ties zullen door Amerikaanse invliegers worden gedaan. Meer dan half millioen bromfietsen Het aantal bromfietsen ln Nederland bad op 1 Augustus het half millioen over schreden. aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek. Dit betekent, dat er meer bromfietsen ln Nederland zijn dan de overige categorieën motorvoertuigen te zamen. Op die datum bedroeg het totaal namelijk 503.421 stuks, ofwel 127.529 meer dan op dezelfde datum van het vorige jaar. Deze aanwas van ruim 127.000 is onge veer het dubbele van het aantal brom fietsen, dat twee drie jaar geleden nieuw op onze wegen verecheen. Dit is tevens de laatste telling geweest, daar de motorrijtuigenbelasting vooi bromfietsen waarop deze telling is geba seerd is opgeheven. Zestig procent van het bromfietsenpark Is van Nederlandse fabrikaat. Een groot deel wordt echter uitgerust met een tenlandse motor; in de eerste acht m den van dit jaar werden 106.235 motoren geïmporteerd en 80.901 in Nederland ver vaardigd. Kostbare tapijten gestolen uit Larense villa Zonder zich om andere zaken van waarde te bekommeren, hebben inbrekers vannacht uit een villa aan de Logosberg te Laren (N.H.) zes kostbare Oosterse tapijten gestolen. Zij hadden een glas-in- lood-raam kapotgeslagen. De bewoners, die boven sliepen hebben niets bemerkt. Drie doden in verkeer Door het springen van een voorband reed een vracht- uto. bestuurd door de heer E. Bakker uit Sneek. bij de Welle- burg in Sneek tegen een boom. De be stuurder was op slag dood. de naast hem zittende vrachtvervoerder E. L.. ever uit Sneek, moest zwaar gewond in hot ziekenhuis worden opgenomen. Dinsdagavond werd bij het station Krommen! e-Assendelft de 37-jarige P. Hovlus uit Krommenie door een per sonenauto aangereden. Hij werd in het ziekenhuis opgenomen, waar hij is c De 56-jarige mevrouw S. uit Naarden, die enige dagen geleden op het rijwiel pad van de rijksweg bij Naarden door een bromfietser, die door autolichten werd verblind, werd aangereden, is in het ziekenhuis overleden. Haar 82-jarige moèder, die haar vergezelde, kreeg hoofdwond, de bromfietser een hersen schudding. Aanrander gearresteerd Onder beschuldiging ongeveer veertien dagen geleden bij Lopik-een wielrijdster te hebben aangerand, is de 18-jarige P. v. d. A. uit Schoonhoven gearresteerd. Hij heeft een volledige bekentenis afge legd en zal voor de officier van Justitie in Utrecht worden geleid. Ook in Vlist bad hij een poging tot aanranding ge daan, maar de jongedame sloeg van zip af. waarop hij het hazenpad koos. Klacht' tegen regering der Antillen Het internationale verbond van vrije vakverenigingen heeft een protest inge diend bij de internationale arbeidsorga nisatie (Ilo) tegen het optreden vai Antilliaanse regering in verband met de staking bij de fosfaatmijnen op Curacao. Politie-ambtenaren zouden stakers be zocht hebben en pogingen gedaan hen door vreesaanjaglng aan het werk te krij gen. De kantoren van de vakbond werden gesloten en arbeiders met uitzetting be dreigd. Mevrouw Coty overleden Mevrouw Coty, de echtgenote vnn de president van Frankrijk, is vannacht op het kasteel Rambouiliet na een hartaamvai overleden. Mevrouw Coty voelde zich reeds niet goed, toen zij, ter gelegenheid van ivapenstUstands- dag, een delegatie van Elzassers uit Parijs ontving. Zij was nog wel in staat om daarna, vergezeld door haar echtgenoot, naar Rambauillet, de pre sidentiële ambtswoning, te gaan. Zij bereikte de leeftijd van 69 jaar en laa.t twee getrouwde dochters en tien kleinkinderen na. Als Frankrijks „firet lady" bracht zij ln het Elysée een sfeer van huiselijkheid en eenvoud, die een ieder onder de bekoring bracht van haar persoonlijkheid. Zij schep te er behagen in steeds alle menu's van het paleis met de chef-kok persoonlijk ie bespreken; alles werd in de keukens van het paleis bereid. Mevrouw Coty vergezel de in Juli van het vorige jaar haar echt genoot, toen deze een officieel bezoek van enkele dagen aan Nederland bracht o.a. an Den Haag. Uit de gehele wereld zijn bewijzen van deelneming binnengekomen. Ook de Ko ningin en de Prins zonden een condo- leantie-telegram. DUIZENDEN EN NOG eens duizenden hebben president Eisenhower toegejuicht, toen hij gisteren het ziekenhuis verliet en van Denver naar Washington reisde. De president zag er fris en monter uit, toen hij in Washington uit het vliegtuig stapte. De menigte, die op het vliegveld ter begroeting aanwezig was, werd steeds groter en langs de weg naar het Witte Huis had men lange rijen soldaten op moeten stellen, om een doortocht voor de president mogelijk te maken. Daarna voor herstel naar zijn boerderij Toen Eisenhower eerder op de dag ln Denver het ziekenhuis verliet, werd hij begroet door vrolijke klanken afkomstig van militaire muziekkorpsen. De president lachte breed, toen hij, staande voor aantal microfoons, bedankte voor de beste wensen. Vooral dankte de president de artsen, verpleegsters en het verdere zie kenhuispersoneel, dat hem zo goed had verzorgd. Op het Witte Huis weerklonk een dave rend applaus, toen Eisenhower via eer gelijkvloerse ingang, zijn ambtswoning be trad. Later werd Eisenhower door drie dok ters onderzocht, die verklaarden, dat hij Reaciies op Soekamo's redevoering De vice-president van het Indonesische parlement, de heer Tamboenan, lid de Christelijke partij, zeide, dat het beter zou zijn geweest, als Soekarno in verband met zijn onthullingen contact had gezocht met het kabinet, zodat men het hoog gerechtshof te hulp had kunnen roepen. Als er werkedijk een samenzwering is, kan de president van het hof zelf maat regelen nemen. De eerste beschouwing over de rede van de president komt het linkse blad Sin Po en dit verklaart, dat de rede duidelijk is en niet kan wor den misverstaan.. Het blad hoopt, dat ei nu werkelijk maatregelen zuilen komen. Inval bij Int. Gen. Electric te Djakarta Bij de International General Electric Company te Djakarta is een aantal docu menten in beslag genomen op beschuldi ging. dat de deviezenbepalingen o treden zijn. Een officier van justitie te Djakarta is gearresteerd, omdat hij 200.000 roepia hebben aangenomen voor vrijlating de directeur ener zaak te Djakarta, die beschuldigd was van knoeierijen in de handel op Hongkong. Onderzoek op vliegveld Tjililitan Rechter Maengkom, officier van justi tie Soenario en de verdedigster van de heer Junschlager, mevr. Bouman, hebben op het vliegveld Tjililitan een Mitchell- bommenwerper bekeken om na te gaan of het mogelijk is voorraden uit te wer pen. Er is een vlucht met het toestel ge maakt en daarbij zijn valschermen uit geworpen met een door de bestuurder be diende installatie en met de hand. Het vliegtuig van de president LPRES1DENT Eisenho- r uer heeft de reis van Denver (waar ht) werd verpleegd) naar Washington gemaakt in één der meest comfor tabele, luchtwaardige en beveiligde vliegtuigen ter wereld: de Columbine III. Deze glinsterende Super Constellation, die U uit gerust met een z.g. radar- welke het weer 350 Vóór iedere vlucht oefent de bemanning zich om de president zijn spe ciale parachute binnen at km i „ziet' bemand met acht nauwkeurig geselecteer de deskundigen van de luchtmacht. Commandant is luit.-kolonel Wüliam G. Draper, die lke ook vloog toen deze comman dant was van de N.A.- V.O.-strijdkrachten in Europa. Iedere drie maanden maken comman dant en tweede piloot van de Columbine een stren ge testvlucht aoor, waar bij zij worden gadegesia- 30 seconden te kunnen aandoen. En de piloot komt nooit voor het eerst op een vliegveld aan on geacht welk), omdft hij er alt yd van te voren heenvliegt om de moei lijkheden van de landing te leren kennen. De Co lumbine en haar beman ning staan gereed voor kennisgeving, ongeacht Na iedere vijftig vlieg uren wordt de Colum bine grondig nagekeken. En de motoren worden na Iedere 600 vlieguren he lemaal uit elkaar gehaald bij de vliegtuigmaat schappijen geschiedt zulks eerst na ongeveer 1200 uur). Wat het interieur be treft i* de Columbine een combinatie van luxe Jacht en „Witte Huis" Er zijn zacht groene, met leder beklede vertrekken met telex-apparaten, een geruisloze schrijfmachine voor Ike's secretaresse en aparte kamertjes voor de bemanning en één voor de staf van de geheime dienst. Twee stewards van de luchtmacht staan dag en nacht klaar met koffie. een borreltje tandposta en scheermes jes. geen enkel teken van vermoeidheid toon de. Eisenhower zal het weekeinde op het Witte Huis doorbrengen. Daarna zal hij, zoals eerder vermeld, minstens zes weken voor verder herstel op zijn boerderij te Gettysburg rust houden. Do crisis in het persoonlijke leven vai de president ligt ln de kwestie of t>U zUi volledige politieke functie zal hervatten of zich In 1957 terugtrekken. De beslissing hierover is uitgesteld trft na 1 Januari. S.E.R.-advies over premie verplichte verzekering Mnister Suurhoff heeft d« S.E.R. advies gevraagd over de vaststelling van de pre mie verplichte ziekenfondsverzekering voor 1956. Zoals bekend is, stélde de zie kenfondsraad voor, de premie op 4,2 pet te bepalen. Een commissie onder leiding van ir Vos zal thans 't advies voorbereiden. Deze commissie, die ook vorige jaren dit onder werp heeft behandeld, is gemachtigd eenstemmigheid rechtstreeks advies de minister uit brengen. 84-Jarige viel in kelder De 84-jarige weduwnaar C. Burhebben viel gisteren op het Maas-Schriksel te Venlo uit het raam aan de achterzijde van zijn bovenverdieping op een stenen Vloer. Hij kwam door een openstaande deur in de kelder terecht. Hij moet op slag dood zijn geweest. De cineast Bert Haanstra vertrekt in opdracht van de BPM in Januari naar Venezuela voor het maken van enkele films. Wordt de Eiffeltoren verplaatst? Voor het geval u dit fotogra fische grapje niet onmiddellijk begrijpt: de hijskraan staat vele honderden meters van de Eiffel toren vandaan, maar is zó ge knipt, dat het lijkt alsof de toren er aan vastzit. „Veel romantischer!" vonden de toeschouwers van deze unieke tewaterlating, gister avond. De foto werd genomen op de A.D.M.-werf te Amster dam en het schip is de 4500 ton metende Solon, gebouwd voor de K.N.S.M. Door de fan tastische verlichting op de prachtige lijn van het schip werd deze plechtigheid, die bij daglicht ongezellig en pro zaïsch zou zijn geweest, tot een sprookje van licht en scha duwen. Gerhard Lozie moet beide benen missen Als gevolg van het tiendaagse verblijf op een vliegtuigvleugel zal de Nederland se vlieger Geihard Lozie beide benen moeten missen, aldus wordt van het Royal Alexandra Hospital in Edmonton. Canada, vernomen. De jeugdig Dordtenaar M.. die enkele Jaren geied'. naar Canada emigreerde, was tweedy *&Joot in 'n toestel, dat in de poolstreek neerstortte. De jeugdige vlieger zou in December zijn examens voor het gezagvoerders brevet hebben moeten afleggen. Enkele Dordtenaren hebben thans een comité gevormd, dat zich ten dce! stelt gelden in te zamelen om Gerhards ouders ln de gelegenheid te stellen per vliegtuig naar Edmonton te reizen. Londen houdt vol: beide partijen concessies Stevenson wil V.N.-palrouilles bij Israels grens Een WOORDVOERDER van het Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft, volgens Reuter, verklaard: de Britse regering betreurt, dat Israël een zo „ohverioenlijke houding" aanneemt, ten aanzien der plannen voor een rege ling van de kwestie van het Midden- Oosten. zoals die deze week door minis ter Eden zijn uiteengezet. De Britse regering blijft van oordeel, dat het Arabisch-Israëlische conflict slechts kan worden opgelost door het doen van concessies aan belde zijden. Mosje Sjarett. de Israëlische minister van buitenlandse zaken heeft echter in New York verklaard, dat Israël het denkbeeld van concessies ten aanzien van grond gebied. geheel van de hand wijst. Overi gens houdt Engeland vast aan de garantie der „Grote Drie", van 1950. om te voor komen dat geen verandering wordt ge bracht in de Israëlisch-Arabische be- standsgrens. Stevenson, die ln 1952 democra tisch candidaat voor het Amerikaan se presidentschap was, heeft voorge steld, de omstreden gebieden aan de Israëlisch-Arabische grenzen door patrouilles van de Ver. Naties te doen bewaken. Ook Amerika zou hiervoor manschappen ter beschik king moeten stellen. (Men zie ook 't Verklaarde Uitzicht in dit nummer). Kamer wil inzicht in stand van kernenergie (Van onze parlementsredactle) De ministers Cals en Z(jlstra zullen zich binnenkort duidelUk moeten uit spreken over de technische en weten schappelijke stand van zaken In Neder land op het gebied van de kernenergie. Enkele leden van de Tweede Kamer vra gen de bewindslieden om een nota, waar- In tevens uiteengezet wordt, wat het buitenland reeds op dit gebied beeft be reikt en in hoeverre er sprake is van een Nederlandse achterstand. Ook wen sen de afgevaardigden een nadere bepa ling van de ptfsltie en activiteit van de overheid op dit punt. Enige afgevaardigden staan op het standpunt, dat het algemeen belang zich tegen de particuliere exploitatie van de atoomenergie verzet. Volgens hen verdient zowel uit practische overwe gingen als uit overwegingen van natio nale veiligheid overheidsexploitatie van kernenergie verre de voorkeur. Bij da huidige organisatie voor het researfh- werk moet dan ook gewaakt werdert voor gevaarlijke precedenten. Het zou dan ook, volgens deze leden, juister ge weest zijn, als de regering een rege ringsvoorzitter van de organisatie had benoemd. De keuze, die nu gevallen ls, houdt blijkbaar verband met het feit, dat de regering een buiten de partijen (overheid en bedrijfsleven) staande per soon wenste aan te stellen. Verdachte zegt„Ze zijn mij ontstolen Wegens verduistering van diamanten 1 geld ter waarde van honderdduizend gulden eiste de officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam gisteren drie jaar gevangenisstraf tegen de 40-jarige diamantair E. de K. Verdachte werd ongeveer twee maanden geleden uit Italië, waar hij voor eer dere zaak zeventien maanden in 1 arest heeft gezeten, naar Nederland gebracht. Hij kwam ln November 1953 Nederland en nam zijn intrek in het Victoriahotel waar hij zeide uit Zuid- Afrika te komen. Door de directeur dit hotel, wie hij had verteld belangstel ling te hebben voor een grote diamant, kwam hij via een diamanthandelaar in contact met een bekend Amsterdams dia- mantfabrikant J. A jr. van wie De K drie en later twintig stenen op zicht kreeg. De dag daarna was hij spoorloos verdwenen. Ter zitting verklaarde hij, dat hij de 3g na het in ontvangst nemen va diamanten naar Scandinavië zou vertrek ken. maar dat de juwelen hem nog de- VRESELIJK GEVAL VAN KINDERVERWAAR LOZING Utrechte ouderpaar wegens dood door schuld vervolgd De politie van Utrecht heeft op aan wijzing van buren alle vier kinderen uit het gezin van de metaaldraaier Van W. verwijderd. De oudste twee. 4 en 3 Jaar, zijn onder de hoede gesteld van het Leger des Heils. Bij de jongsten, jongetjes van 2 jaar negen maanden, was de mate van v waarlozing zodanig, dat zij met spoed naar het Wilhelmlnakinderziekenhuis moesten worden overgebracht Het jongetje van twee Jaar, dat nog geen negen pond woog. bleek er het slechtst aan toe te zijn. Het was ln ster vende toestand cn het is ondanks de zor gen die er in het ziekenhuis aan zijn besteed, na enkele dagen daar overleden Bij de sectie bleek het lichaampje geen l.chaamsvocht en vrijwel geen bioed meer te bevatten. De baby van negen maanden hoopt men in het leven te kunnen hou den. Wat betreft de oudsten, die door het Leger des Heils zijn opgenomen, en die eveneens zeer sterk z(jn verwaarloosd, bestaat de verwachting, ze nog te kun- »n opkweken. De ouders zullen wegens dood door schuld worden vervolgd. Hel gezin wae in het bezit van onder meer een televi sietoestel, een electrlsche wasmachine en scooter, maar de bedden verkeerden en erbarmelijke toestand. zelfde avond ontstolen werden. Dit zou hij A geschreven hebben, en hoewel de verdediger verklaarde de brief met eigen ogen te hebben gezien, ver klaarde A. deze nooit te hebben ontvan gen. Hij zou het verlies niet aan de poli tie hebben durven opgeven, omdat hij al dertien veroordelingen op zijn naam heeft staan. Auto gestel en Donderdagavond tussen 9 en 11 uur is op de Apothekersdtfk een afgesloten auto gestolen. Het betreft een grijze vier de ura Sedan, Ford- Consul 1955, kenteken SK 42-86. Inlichtingen verstrekke men aan de politie, bekijken. HET WEERIn EUROPA £s nevel licht bew. regen half bew, licht bew. llcMbew.' licht bew. nevel geh. bew. w3 - ie WEERBERICHT Mist Tot morgenavond verwacht De Biit: Overwegend droog weer. Vannacht en morgenochtend weinig wind en op veie plaatsen mist. Morgenmiddag verspreide opklaringen, zwakke tot matige wind tussen noord en oost en la gere temperaturen. (Opgemaakt te 11.15 u zon en maan Zondag: Zon 7.5»—18.55 uur. Maan 6 59— 16 05. Maandag: Zon 7.58—16.54 uur. Maan 8.06—16.35. Op 14 Nov. N.M., op 22 Nov. E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1