MAGGI Erwtensoep Besteed nüUwfpré) premie-coupons.1 Knip Uw coupons eraf! zeker is zeker de Ik kijk kinderen na KOERIERS Levensver mg etJeugdiger frisser teint/ HIEUWT LEITSCHE CODRANT DONDERDAG 10 NOVEMci^i b55 Eerste soort nieuwe oogst Merrouic Hel zyn louter gare ericten traarran Maggi zijn lekkere ertrtensoep bereidt En ook alle verdere ingrediënten, die in deze tierige rader- landse kost thuishoren, zijn zonder uitzondering eersteklas! PER ZILVERZAKJEJVOOR VIER DIEPE BORDEN 58 CT. Aan Uw Pré-Premie-Certificaat zitten niet minder dan vier premie-coupons. Knip ze er af en gebruik ze, want daarmee kunt U polyvalent Pré - het wasmiddel der wetenschap - tijdelijk tegen zeer gereduceerde prijs kopen. Bewaar het blad met serieletter en -nummer van Uw premie-certificaat echter goed, want op 17 en 25 November en op 3 December a.s. komen de „ver borgen schatten" los: f 10.000.-, f 5.000.-, f 2.500.-, enz., totaal niet minder dan f 50.000.-. 10/ Wees goed voor Uw wasgoed <p gebrüik polyvalent pfë j HET WASMIDDEL Döt WETENSCHAP Personeel gevraagd Het Rusthuis voor Ouden van Dagen der Gerei. Kerk, R'dam-Delfshaven. Tideman- straat 18. Telef. 36911. vraagt per 1 December een Verxorg- ster. tevens behulpzaam bij huishoudel. werkzaamheden (inwonend;. Gevr. net selfst- meisje v. 3 halve dagen (Helst 3 mid dagen) per week- Prins Bern- hardlaan 40. Oestgeest. Winkeljuffrouw gevraagd Fa H. v. d. Leed en. Levens- middelenbedrijf. De Kempe- naerstraat 55. Oegstgeest Telefoon 21953. Gehuwde dames kunnen voor licht en schoon sorteer - en Inpakwerk voor hele of halve dagen direct geplaatst worden. Zuid-Holl. Loonbe drijven. Valkenburg (Z.-H.) Net dagmeisje gevraagd van 8.30—4 uur. Zaterdag tot 2 uur. Hogewoerd 101. Lei- In Huize Rustoord, rust huis der Herv. Kerk te Voor burg worden gevraagd: een verpleeghulp en een assisten te in de huishouding. (Even tueel leerling-bejaardenver zorgsters) Inwonend. Aan melden bij de directrice. Herenstraat 4. Voorburg. Te lefoon 778330. Nette aank. verkoopster gevraagd. Liefst met het vak bekend. Leeftijd - 18 jaar. Aanm. 67.20 uur. Schoen magazijn v. d. Zanden, Bree- straat 77. Gevraagd nette werkster voor een halve dag p. week. Leidseweg 130 D, Voorscho- Personeel aangeb. B.x.a. beschaafde verpleeg hulp. Ook genegen oude dame te helpen. Brieven onder No 6226 Bur. van dit blad. i.b.v. Rijbewijs BE, wil alle Bijverdienste. Jongeman, i.b.v. rijbew. BE wil alle avonden productief maken. Ook taxi. Brieven onder No 6223 bur- van dit blad. Te huur gevraagd Net kosthuis gezocht door werkman. Ong. 20.— per week. Br- onder no 6225 aan het bureau van dit blad. A.s. echtpaar zoekt woon ruimte, eventueel bij bejaard persoon(en). bereid om enig huishoudelijk werk te ver richten. Brieven onder No 6222 bur- van dit blad- Nette werkman, N.H., vraagt goed kosthuis, omge ving Oegstgeest of Leiden. Brieven onder no 6228 bur. van dit blad. Jong echtpaar zoekt ge meubileerde zit-slaapkamer, met gebruik van keuken. Brieven no 6227 bureau van dit blad. Woningruil Gevraagd een huisje In Hazerswoude, m. stuk gri Te ruilen voor huis te Lel den, bevatt. 2 kamers, lange gang. keuken, bijkeuken, be schoten zolder, plaats schuur. Briev. onder No 6224 bureau van dit blad. Te koop gevraagd Gevraagd orgel voor pas opgerichte naaikrans, waai ongeveer 25 dames bij kun nen zingen. Liefst met harp. Fruithandel. Snellemanstraat 76a. Rotterdam. Na 6 uur te K 1800—81992. Te koop aangeb. Salamanderkachel In goede staat 20,—. Heemskerkstr. 54, Leiden. Aangeb. moderne poppen wagen- Prijs f 25. Beschuit steeg 6 B. Leiden. Aangeboden wegens om standigheden. z.g.a.n. Singer Zig-Zag naaimachine op pr. salonkast. Ver ben. nieuw prijs. De Kempenaerstraat 107, Oegstgeest. Een nog goede haard. Te bevr. Loggerstraat 9, Katwijk Zee. Opvouwbare invalidewa- nieuw. Te bez. na 19 u.: van Beierenlaan 21, Sas- senheim. Z.g.a.n. kinderwagen, half Engels (wit), met bedje en kussentje. Prijs 90.—. Te bevr. agent van dit blad te Katwijk a'Zee,D. Curtius- straat 28. Een wit geëmaill. kolen- fornuis, 2 pers. spiraal, en salamanderkachel. G. van Duijn, Remisestraat 50, Kat wijk aan Zee. Heel mooi vloerkleed 22.50. 5 stel overgordijnen f 12.50 p. stel, mooie heren broeken 4,- p. st„ grote partij aardewerk, tafels en stoelen. Te bevr. Janvossen- steeg 51. Aangeboden: Jaarsma haard, in prima staat f 60,-, Staande pick-upkast 15,-. ijzeren Kinderledikant 5,-. Herenstraat 148, Tel. 21670. Diversen Goedkope warmte! 1-Pers. gewatteerde dekens 14,95; 2-pers. f 18.95. De Kleine Winst, Haarlemmerstraat 51. Kachels In alle soorten Kaskachels. kolenfornuizen, v en gebruikt, vee- en wasfornuizen, losse birmen- ketels van 40 tot 350 liter en alle onderdelen. Als vanouds: A. J. Hartwijk. Nwe Bees tenmarkt 7-9. Leiden. Telef 26627. Een horloge kopen Is een zaak van vertrouwen. Koop bij vakmensen, dan is teleur stelling uitgesloten. Alle on derdelen van bij ons gekoch- horloges hebben wij voor radig. Uurwerkkliniek Lage Rijndijk. Tel- 23114. Koop 'n blijvend geschenk- Geef een prima heren- of dames polshorloge, klokken, wekkers, enz- W. v. Kampen. Mare 102. Gratis slntelgrond te halen Ver. ..Het Kaasmerk". Room- burgerweg 3a, Leiden. Huurkoop orgels en plano's, een piano v. 1000.- vooruit 150,-, bij een con tract van 47 maanden 21.75 per maancfc Alle kosten in begrepen. Brieven onder no 6229 bur. v. d. Had. wanneer zij, de een na de ander, het huis verlaten en zeil hun eigen leven gaan opbouwen. De levens verzekeringen, die mijn man en ik indertijd namen om hun uitzet, hun opleiding te* betalen, zijn al lang uitgekeerd. Nu hebben we alléén onze eigen verzekeringen. Die hebben we gelukkig ook de jaren door telkens verhoogd, als het inkomen van mijn man groter werd. Daarom weten we, dat wanneer mijn man ophoudt met werken er voor ons geen geldzorgen zullen komen. Wij hebben voor onze oude dag zekerheid dank zij INLICHTINGEN WORDEN VERSTREKT DOOR DE LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJEN EN HAAR TUSSENPERSONEN Dokters verklaren: Met Palmolive ook voor U binnen 14 dagen Door middel van 1384 proeven hebben 36 bekende artsen in Amerika geconstateerd, dat 2 van jeugdiger teint kunnen hebben zodra zij het onzorgvuldige schoonmaken van haar huid staken en overgaan op regel matige schoonheidsverzorging met Palmolive. Ook voor Uw huid kan het zuivere en veel mildere, geurige Palmolive- schuim een grote weldaad zijn. Door regelmatige schoonheids- verzorging met Palmolive wordt Uw huid al spoedig frisser, stralender en jeugdiger. Begin dus vandaag nog! Ga nog heden over op de Palmolive schoon heidsbehandeling en reeds bin nen 14 dagen kunt ook U een frissere en stralende teUtver- wachten. 52. De dikke,waard liet zich echter niet in de boot nenien, waaruit wel blijkt, dat hij aanzienlijk beter op zijn eigen zaken lette dan men misschien wel denken zou. Hij stortte zich dus op de twee boeven, juist toen die het poortgebouw verlaten wilden. Hij greep ze stevig in de kraag en eiste op boze toon betaling van het ge- notene.... Hij verweet ze hun kwalijke voornemens zelfs in zulke veelzeggende er. gespierde termen, dat de twee boeven niets beters wisten te doen dan hem op dezelf de wijze van antwoord te dienen en daar nog een aantal dreigementen van lichame lijk geweld aan toe te voegen Het was daar in dat poortgebouw dus •en vloedgolf van kwalijke woorden en noopt voelde luidkeels om hulp De enige, die het dichtst in ae Duurt stond en die wellicht hulp had kunnen bie den, was Don Quichot. Maar de Don deed niets. Hij verging haast van spijt en woe de. dat er niemand op zijn fikse uitdaging was ingegaan en dat men zich dus kenne lijk niet al te veel van hem aantrok. Hij begon zelfs te overwegen of het geen aan beveling verdiende het hele stelletje hier tegelijk aan te vallen en hen op deze wij ze te dwingen te antwoorden op zijn uit daging... Toen hoorde hij de waard weer gillen. „Doe dan toch wat, gekke ridder!" brulde de waard. „Help me gauw of ik delf het onderspit!" Maar een strakke trek ver scheen om de mond van Don Quichot en hij antwoordde koel: „Be kan onmogelijk aan Uw verzoek voldoen, beste waard! Het is mij namelijk niet geoorloofd te vechten tegen lieden van lage staat. Ik sta U ech ter toe tmjn schildknaap Sancho Panza te roepen. Hij kan U verdedigen en wraak uitoefenen.... Zo stonden dt zaken er dus bij in het poortgebouw en er werden daar heel wat slagen en stompen uitgedeeld, die alle ten nadele van de waard uitvielen. De twee gauwdieven ontzagen zich zelfs niet d« gans en de taart als alag- en werpwapen te gebruiken....

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 10