Jlieuwe £riJtsrt)e öauranl Naar BONAIRE, tweede eiland op de Koninklijke reis Zo was het in Willemstad Gerben Hitlers schedel naar Moskou? In Nabije Oosten wordt toestand ernstiger Inval in Tunesië van Algerijnse rebellen BULTHUIS II VRIJDAG 21 OCTOBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 7.— per kwartaal; 2.35 per maand; 0.55 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertign*» jaargang No 10479 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. EL DIEMER CheLRed.: H. W. J. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StantoosUcfi I» gfiebleora myn bert In Uyljenspotf Firato in Amsterdam ZIE PAGINA 5 Curagao nam hartelijk atscheid met vele geschenken Ook hier en op Aruba defileert bevolking met sport en spel WILLEMSTAD. VRIJDAG VANMIDDAG om goed half drie (vijf over negen in de ochtend hier) is het Koninklijk paar per vliegtuig van Curagao naar Bonaire ver trokken. begeleid door een divisie vliegtuigen van de Koninklijke Marine. Het was een reis van 74 kilometer. Nog geen uur later zouden schoolkin deren van Bonaire Koningin en Prins toezingen, zouden sportverenigingen defileren en zou het feest zijn op het tweede eiland, dat op deze reis wordt aangedaan. HALLO PRINS I Als het bij u vijf uur in de middag is, zullen de Koninklijke gasten pick nicken te Fontein aan de noordkust van Bonaire. Drie uur later wordt de bevolking in de tuin van het Gezag hebbershuis ontvangen. De Koningin bezoekt het hospitaal en het oude- liedéntehuis. Om kwart over negen Ned. tijd vertrekt het vliegtuig naar Aruba, vijftig km verderop. Laat in de avond worden daar dan nog sport manifestaties gehouden. Tot Zondag blijven Koningin en Prins op dit eiland. - Advertentie Nog veertien dagen de gelegenheid Er zijn èltijd van die mensen, die niet in hun geluk geloven. De firma B. de Koning, Haarlemmerstraat hoek Donker- steeg, houdt ter gelegenheid van haar 80-jarig jubileum nog 14 dagen iedere dag één gratis koopuur. En lóten er nu van die zwartkijkers geweest zijn, die op het juiste tijdstip de winkel zijn binnenge gaan! Ja, toen móesten zij het wel ge loven, dat de firma B. de Koning met dit gratis koopuur niet op geld gekeken heeft en iedere klant, die binnen dit uur zijn aankoop aan de kassa voldoet, zijn „geluk" voor 100*/» gehonoreerd krijgt. Zo behoefde mevr. K. uit Leiden zich geen zorgen meer te maken, omdat zij een horma-jubileum-matras van f 75 voor haar groter wordende dochter had ge kocht. De dag na haar aankoop zag zij toevallig in de étalage van de firma De Koning, dat het da?r bekend gemaakte koopuur van gisteren overeenstemde met het nummer, dat op haar cassabon stond aangegeven. Zij leverde deze in en ont ving een waardebon, waarvoor zij in alle afdelingen terecht kon. En aangezien zij ook door haar dekens heenraakte Natuurlijk zijn er óók van die pessi misten, die beweren, dat het gratis koop- uur wel in de meest stille tijd van de dag zal liggen; wéét U! Maar het heeft al eens gelegen tussen 3 en 4 uur 's middags en tussen 11 en 12 uur in de morgen. Géén stille uren voorwaar! Overigens kan men zich door onacht zaamheid óók in de vingers snijden. Zoals die mijnheer uit Oegstgeest, die op het juiste uur een grote bestelling deed van vloerbedekking voor twee kamers, bad kamer en overloop. Zijn vrouw had een behoorlijk bedrag aan contanten in haar tas meegenomen, maar omdat men niet wist hoeveel vloerbedekking in 't nieuwe huis door de stoffeerders zou worden ge bruikt, betaalde men zelfs geen gedeelte! En alléén op vertoon van een cassabon ontvangt men een waardebon. Een pijnlijk geval voor die mijnheer! Gelukkiger was die dame uit Voor hout, die lingerie, een gedeelte van een uitzet en een jubileumdeken had gekocht voor ongeveer f 100,samen. Een me vrouw uit Hazerswoude kocht in het „ge- hiksuur" een jopper met pantalon voor f 42,40. een mevrouw uit Katwijk a d. Rijn zes lakens en zes slopen. Bijzonder blij was een dame uit Oegstgeest. omdat zij op het juiste tijdstip besloot tot aankoop van twee wollen Van Wijk-dekens ad f 134,—. En dan die ontelbare klanten voor nylon-kousen! Jammer, dat wij het gratis koopuur van morgen niet wetenl Dat wij niet in die gesloten enveloppe kunnen kijken, die bij notaris Jongsma aan het Rapenburg ligt te wachten! U heeft nog 14 dagen de gelegenheid zoals honderden vóór U deden te profi teren van het gratis koopuur bij de fa. B. de Koning. HET LEIDSE WOLLEN DEKEN HUIS putclub. Enkele uren eerder had de Prins een wandeling door het centrum Willemstad gemaakt, op weg naar drie banken, waar hij de financiële si tuatie besprak. Een voorbijganger, die hem herkende, riep: „Hallo Prins, hoe gaat het er mee!" De Prins had geconfereerd njet voor aanstaande zakenlieden, legde 'de eerste steen voor een toeristenhotel en bezocht, geheel afwijkend van het protocol, de belangrijkste banken van het eiland. DE BOF. EN TOCH Tijdens het bezoek dar de Koningin in een tehuis voor invalide kinderen bracht, werd opgemerkt dat de Koningin dan eens zichtbaar ontroerd was. Men had niet verwacht dat het bezoek doorgaan, omdat verscheidene van de 73 patiëntjes de bof hebben. Maar de Ko ningin ging, praatte met de kinderen en onderhield zich met verpleegsters en art- Een driejarig meisje mocht bloemen 'igen, maar struikelde. De Koningin een verpleegster bogen zich snel om het kind weer op de been te brengen. Een ander meisje van ongeveer vijf iar, met beide benen in beugels, toon de trots de Koningin hoe goed ze kon lopen. De Koningin schudde bewonde rend het hoofd, tot groot genoegen vam Amerikaanse geleerden kunnen nu uit electriciteit vaste stoffen maken ik met die rommel?" Koningin en Prins hadden gisteren enkele drukke dagen de tijd voor enige rust gevonden. In de namiddag kwamen zij, na afzonderlijk officiële bezoeken af gelegd te hebben, samen in de Brakke- het kind en de omstanders. Andere kin deren brachten haar een serenade op kleine muziekinstrumenten. H.M. bezocht voorts de Portugese sy nagoge. de oudste van het westen, op gericht door de eerste blanke bewoners Curagao: Joden uit Brazilië, en slotte de grote raffinaderij van de Shell. Ook gisteren vertoefde de Koningin geruime tijd onder meisjespadvindsters. Ze genoot op het Spaanse water van het admiraalzeilen. De Prins nam zelfs een verfrissende duik in het heldere water. Aan het eind van de middag begaven zij zich naar de privé-bungalow van gou verneur Struycken, voor enige uren bereikbaar voor publiek en journalisten. GROTE RECEPTIE Zij besloten hun verblijf op Curagao met een openbare avondreceptie In het gouvernementspaleis. Meer dan duizend gasten, gekleed in een witte tropensmo- king of een elegante avondjapon, hadden zich in carré langs het plein opgesteld toen de Koningin en de Prins de statige trap va* het paleis afliepen en een rond- De voormalige majoor van de lijfwacht in Hitler, Karl Schneider, heeft in het doorgangskamp Friedland verklaard, dat de Russen begin Mei 1945 het gebeente Hitier en Eva Braun hebben opge graven en de schedels voor onderzoek Moskou gezonden. Schneider deed hetzelfde verhaal over de verbranding der lijken met blikken benzine, als eer der Hitiers kamerbediende heeft gedaan. Onder de 225 gevangenen, die Donderdag in West-Duitsland zijn teruggekeerd, be vindt zich ook de tandarts, dr Helmut Kunz, die ooggetuige is geweest van Hit- Iers afscheid van zijn personeel, kort vóór de Duitse dictator zich van het leven beroofde. Volgens Kunz gaf Hitier zijn medewerkers de raad, door de linies van Russische belegeraars heen, naar het Westen uit te wijken. gang langs de gasten maakten. Na de rondgang volgde een kort programma Ouragaose muziek en dansen, dat besloten werd met een taptoe. Op de receptie den ook geschenken aangeboden. GESCHENKEN De Koningin ontving van een aantal dames op Curagao een prachtige op lin- geborduurde lunch-set. Tussen het programma van Curagaose muziek en dansen gingen Koningin en Prins dopr met het ontvangen van tal van mensen. Onder de aangeboden geschenken was verder een Surinaamse waaier, waarop de inhuldiging van Wilhelmina geschil derd Is en broches voor de prinsessen. De Koningin droeg groot avondtoilet van lichtblauwe natuurzijde van grote gratie, en een diadeem met briljanten en bijpassende juwelen. De Prins was ln het uniform van admiraal. Pas na elven trokken Koningin en Prins zich terug. Dat was feitelijk het einde van het Koninklijk bezoek aan Curagao, dat bijzonder getroffen is door de opge wektheid en de nimmer aflatende be langstelling van het Koninklijk paar. Het bij de hitte en steeds dreigende regen uitputtend programma was nooit te veel A. J. Koejemans bedankt voor de C.P.N. De heer A. J. Koejemans. van 1945 tot 1948 hoofdredacteur var> het communisti sche dagblad De Waarheid, heeft bedankt voor het lidmaatschap van de Commu nistische Partij. Na zijn vervanging als hoofdredacteur, omdat het partijbestuur zijn leiding niet bevredigend achtte, bleef Koejemans als medewerker aan De Waarheid verbon den. De heer Koejemans zou gisteren voor een socialistische studentengroep Politeia een lezing houden over „Heeft het com munisme in Nederland nog een toe komst?" Het partijsecretariaat zou de heer Koejemans de laatste dagen her haaldelijk hebben aangemaand met hém contact op te nemen, voor hij' de lezing hield. Hij heeft dit echter niet gedaan, De lezing is om privé-redenen niet door gegaan. Tijdens het heden geëindigde bezoek van het Koninklijk Paar aan Curagao hebben de Koningin en de Prins een rijtoer gemaakt door Willemstad. Men ziet ze hier in de crème calèche op weg naar het ge bouw van de Staten. Matrozen staan langs de weg opgesteld. De be volking van de West juicht niet zozeer als in Nederland, maar begroet haar Vorstin (niet minder hartelijk) met handgeklap en een glimlach. Wapenlevercmties Geen druppel Libanees water voor Israël WASHINGTON, 21 OCTOBER. De ambassadeur van Israël in Washing ton had een belangrijk onderhoud met de Amerikaanse staatssecretarie voor zaken het Nabije Oosten. Volgens Reuter heefit de Israëlische ambassadeur krachtig aangedrongen op wapenleverawties. Tege lijkertijd had de ambassadeur van Irak onderhoud met Foster Dulles. Hij ver zocht de wapens, die de Ver. Staten reeds 'beïoofd hebben spoedig te zenden. Even als in Egypte, is rn Israël een geldinzame ling begonnen voor de aankoop van wa pens. Volgens het ministerie van defeneie Overstromingen zijn op het ogen blik in het Noordoostelijk deel van de Ver. Staten aan de orde van de dag. Het kolkende water van de Norwalk-rivier overspoel de de stad Norwalk in de staat Connecticut. Het huis op deze foto werd als een lucifersdoosje op getild en door de watermassa op een spoorlijn achtergelaten. Margaret en Townsend Lagerhuisleden eisen opheldering LONDEN. 21 October Prinses Margaret en kolonel Townsend /aren gisteravond wederom te gast bij levrouw Wills, een nicht van de prinses, ie gehuwd is met majoor John Lycett Wills. Verscheidene parlementsleden dringen aan op een officiële mededeling van de regering, wat er nu feitelijk gaan de is. Zij stuitten hierbij op de moeilijk heid. dat in het parlement geen recht streekse vragen over leden van de ko ninklijke familie mogen worden gesteld. Ook de Engelse bladen beginnen in hun commentaar ongeduldig te worden. Marcus Lipton, afgevaardigde voor Labour in het parlement, is voornemens de relatie tussen prinses Margaret en kolonel Townsend tóch in het Lagerhuis aan de orde te stellen. Hij heeft Eden reeds een schriftelijke vraag gesteld, lui dende: ..Gaat de eerste minister een wets ontwerp op herroeping of wijziging van de wet op koninklijke huwelijken van 1772 indienen?" Eden heeft echter het recht de beantwoording dezer vraag te omzeilen. Inmiddels meldt de corr. van Ass. Press te Londen, dat koningin Elizabeth er haar goedkeuring aan verleend heeft, dat prinses Margaret en de koningin-moeder in Februari 1957 een bezoek zullen bren gen aan Ceylon. Of dit zal doorgaan. Is echter niet zeker, volgens een woord voerder van Buckingham Palace. Fianse burgers wapenen zich PARIJS, 21 October. MEER DAN 3000 MAN, door artillerie en vliegtuigen gesteunde, Franse troepen, hebben nabij de Algerijns-Tunesische grens een hevig ge vecht geleverd met Algerijnse rebellen. De vijandelijkheden duurden ruim zes uur; eerst tegen de duisternis trokken de opstandelingen zich terug. Roger Seydoux, de Franse Hoge com- lissaris in Tunesië, heeft tegen de Fran- ;n, wonende in het gebied waar gevoch- •n wordt, verklaard, dat momenteel niet leer troepen gezonden kunnen worden. De Fransen worden nu van wapens voor zien, teneinde zichzelf te kunnen beveili gen. Billotte, de minster van landsver dediging, die thans Tunesië bezoekt, heeft er bij Parijs met kracht op aangedrongen, troepen in het grensgebied met Algerije te legeren. Pinay, de Franse minister van buiten landse zaken, wil een spoedonderhoud met zijn Britse ambtgenoot MacMillan over .wapens van buitenlandse herkomst" bt) Marokkaanse opstandelingen aangetroffen. Men wil aansturen op een embargo op het soort wapens, dat de opstandelingen gebruiken, zoals „brenguns" en Britse ge- Wat de politieke situatie ln Marokko betreft, Ben Slimane heeft twee dagen uitstel gekregen om te besluiten of hij de functie van premier op zich zal ne: Uit Parijs wordt gemeld, dat het Franse ministerie voor Marokkaanse en Tunesi sche zaken is opgeheven; de werkzaam heden gaan over op „buitenlandse zaken". Meisje onder zand bedolven Het tweejarige dochtertje van de familie P. Buist uit Appingedam. speelde gisteren achter de ouderlijke woning, waar een trekkar met zand stond. Waarschijnlijk beeft het kind tegen de wagen geduwd, waardoor hij kantelde, want na een half uur vond men het kind bedolven onder het zand. Pogingen van drie artsen om de levensgeesten weer op te wekken, wa ren vergeefs. Ontdekking van het anti-proton x de het bevatron, van Californië en de stellingen Amerikaanse Commissie voor Atoomenergie (AEC) werd Dinsdagavond een gemeenschappelijke ver klaring afgelegd over de bouw ontdekking van een nieuw kerndeeltje, het antl- delijk een nieuw tijdperk op het gebied van het kerruphysisch onderzoek wordt ingeluid. Het anti-proton (soms „negatief proton" ge noemd) is op kernphy- titch gebied een droom verschijning, die al een generatie lang de physlct afgezien nog van de Jaar- in de wereld achtervolgd lijkse bedragen die voor heeft. Het werd voor het het onderzoek worden eerst in vrijheid gesteld uitgetrokken", zeide Law- doel- aldus Lawrence, „of de vervuld die ontdekking 1 door de AEC werd beoogd proton eveneens een myi- toen z(j een bedrag van paal op de weg naar een ongeveer 9.500.000 be- geheel nieuwe categorie schikbaar stelde voor de ontdekkingen zal blijken Nobelprijswinnaar zijn, die de wereld i de komende jaren te wachten staan". Dr Libby in Washing ton zeide, dat de ontdek king van het anti-proton de weg zal effenen tot een vollediger begrip van de essentiële processen in de atoomkern, die van het grootste belang ztjn voor het gehele program ma met betrekking tot de atoomenergie. „De geleerden in 't Kern- physisch laboratorium Berkeley hebben het >re!d. clotron. Door het Kern- i het cy- bestaan aangetoond perlment dat werd uitge- de belangrijkste voerd dooi aan het laboratoriun bonden kernphysicl Owen Chamberlaii Emilio Segre, dr Clyde Wiegand en dr Thomas Ypsilantis, waarbij zij geleerden terzijde werden gestaan langrijke door Herbert Stei programma'i r- van de AEC dr gelegd sedert de Instel- dr ling van de commissie. kerndeeltje welks tm te aanwezigheid al een van kwart eeuw geleden op esearch- grond van theoretische behoeve overwegingen werd aan uitvoer genomen, maar dat nim mer ontdekt werd. Daar mede hebben z(j de phy- zeide dat de sische bevestiging gete- rd van een belangrijk n uiterst b«- aspect van de moderne fundamen- kemphysische theorie. is. waarvan Hun ontdekking moet een dr Edward J. Lofgren. de consequenties nog niet prikkel zijn om op de in- b«oor- geslagen weg voort te gaan, evenals de reeds rder gedane ontdek kin- het anti- met de ontdekking van gen van andere deeltjes de vorderingen hebben tele pri volle zijn delen. Hij memoreerde dat de ontdekking •rden gedaan op het positieve electrc 21 September en a/doende eerste stap werd gezet tot gestimuleerd op het ge zekerheid werd verkregen de opmerkelijke ontwik- bied bij de proef op 17 October „Met de ontdekking van moet zich wel afvragen". het anti-proton is phyrica der keling in de kernphystea super-energie. waarvan die daarop volgde ..Men wij de laatste jaren ge lige zijn geweest". wordt Israël overstelpt met giften voor di aankoop van wapens, nu Egypte leveran ties krijgt uit Tsjeohoslowakije en Rus land. De Libanese minister van buitenlandse zaken heeft te Beiroet mededelingen ge daan over de conferentie van de Arab sahe Liga. De belangrijkste punten zijn: 1. Libanon zal nooit een druppel Libanees water aan Israël afstaan. Dit betreft de kwestie van het Jordaanwater. 2. De normsche blokkade van Israël zal worden versterkt. Als Israël de werkzaamheden aan het Jordaanplan in de gedemilitari seerde zóne hervat, zal het Syrische leger in het geweer komen, daarbij gesteund door de andere Arabische landen. Aantal ongelukken in A'dam 80 gestegen In de eerste negen maanden van dit jaar zijn in Amsterdam 13.282 verkeerson gelukken geregistreerd, een stijging van tachtig procent (bijna 6000) ten opzichte van 1949. De stijging van het aantal verkeers ongelukken in vergelijking met de over eenkomstige periode van het vorige jaar is tien procent, terwijl het aantal ernstige ongelukken twintig procent hoger Het aantal slachtoffers hierbij ligt ongeveer 39 procent hoger dan in 1954. Op de weg van het veer bij Eek en Wiel naar Amerongen reed de 22-jarige W. Swaen uit Driebergen met zijn motor tegen een trottoirband. Hij viel zo onge lukkig. dat hij op slag dood was. De duo- passagier bleef ongedeerd. Het aantal doden in het verkeer in October bedraagt thans acht-en-vijftig. ritte) 4^ o G\* O Vervroegde verkiezingen in Frankrijk PARIJS, 21 OCTOBER Het Franse kabinet is hedenmiddag ln speciale zitting bijeengekomen om te be raadslagen over de vraag, of spoedig ver vroegde algemene verkiezingen moeten worden gehouden. Het mandaat va huidige algemene vergadering loopt tot Juni van het volgend Jaar. Voornaamste drijfveer voor vroege ver kiezingen is volgens Reuter het verlangen ex-premier Mendès-France weinig tijd te laten tot het ontplooien van zijn actie voor een nieuw economisch „herstelplan" in Frankrijk. De meningen over deze vroege verkie zingen lopen zozeer uiteen, dat een prog nose onmogelijk Is. Koersdaling le P ai ijs Op de effectenbeurs te Parijs heeft zich gisteren de ernstigste koersdaling voorgedaan sinds zes maanden. Alle Franse fondsen gaven dalingen te zien van 5 tot 10 procent. De reactie is vol gens hardnekkige geruchten toe M schrijven aan spoedig te houden alge mene verkiezingen en aan de onzeker heid over de uitslag van de volksstem ming in Saarland, aldus meldt Reuter. (Advertent „B R O U S S A" KARPETTEN een succes product van de bekende tapijtweverij Gebr. v. d. Bergh. Oss 200 x 300 265. 225 x 315 315.— BOTERMARKT 23 Voor BETERE woninginrichting Sonderman veron gelukt Luitenant-kolonel Gerben Sonderman (46), wereldver maard test-vlieger, persoonlijk piloot en vriend van prins Bernhard, chef- invlieger van de Fokkerfabrieken, is gisteren tijdens een demonstratie van de Fokker S-14 bij Hagerstown, Maryland, Ver. Staten, neergestort. Sonderman had zijn toestel op een hoog te van 2700 meter gebracht en voerde, als onderdeel van de demonstratie, een reeks vrilles uit- Van de laatste vrille (een soort spiraalduik) kon de piloot het toe stel kennelijk niet meer optrekken. Het stortte nsar beneden en kwam terecht op een boerderij, ca. anderhalve kilometer van het gemeentelijke vliegveld. Hoewel het toestel was uitgerust met een schietstoel en een afwerpbare koe pel. beeft Gerben Sonderman kennelijk geen t(Jd gehad deie te gebruiken. Het vliegtuig stond direct ln lichterlaaie. De piloot moet op slag dood z(Jn geweest. De brandweer moest wachten tot des kundigen van de Falrrhildfabrleken het schietstoel-mechanisme bulten werking hadden gesteld, eer si) het deerlijk ver minkte stoffelijke overschot konden ber gen. In afwachting van een regeling om het naar Nederland te vervoeren, ia het stof felijk overschot naar de Suder-ronwka- mer in Hagerstown overgebracht. EERSTE S-14 IN AMERIKA De S-14 oefenstraaljager was het eersta vliegtuig van dit type, dat in de Ver enigde Staten werd gedemonstreerd. Het was ca. twee weken geleden in gedemon teerde toestand naar New York ver scheept, en Gerben Sonderman was Maan dag per K.L.M. naar de Verenigde Staten vertrokken om bij de montage aanwezig te zijn. Woensdag vloog Sonderman het toestel van het New Yorkse vliegveld La Guardia naar Hagerstown, waar de Falr- child-vliegtuigfabrleken zijn gevestigd. Deze fabriek heeft namelijk de licentie rechten voor de Verenigde Staten ver kregen. Hierna zou een tournée worden gemaakt langs verschillende Amerikaanse leger- en marinebases. PRINS VERNAM HET IN WILLEMSTAD Het Koninklijk Paar dat het nieuws gis teren een half uur voor de receptie In het gouvernementapaleis op Willemstad vernam, was diep onder de indruk van het feit, dat Gerben Sonderman op zo'n tragische wijze om het leven Is gekomen. Vooral prins Bernhard, van wie de om gekomene de persoonlijke piloot was. was zeer geschokt. Gedurende de gehele plechtigheid was h(J slchtbaar terneerge slagen. Dit deelde de secretaris van de Prins, dr F. A. de Graaff, mede. p ERBEN SONDERMAN, was gehuwd, vader van drie kinderen en woonde in de Wolkenkrabber aan het Victorla- plein te Amsterdam. Hij werd in Drachten geboren, doorliep de H.B.S. en studeerde voor leraar aan de Academie voor lichamelijke opvoeding. Hij was enige tijd sportleraar aan een Rotterdamse H.B.S. en vervolgens tn dienst van de Kon. Rotterdamsche Lloyd Op het vlegveld Eelde kreeg hü zijn eerste vlieglessen van Willem van der Graft. Een jaar lang, de t(Jd waarin h|J sUn vliegbrevet haalde, fietste hQ iedere dag veertig kilometer heen en veertig kilometer terug nsar het vliegveld. Op 27 October 1936 werd hij beëdigd als reserve-lultenant-vlleger tweede klasse. Op Soesterberg, eerst bij de Jachtafde- ling van Van Weerden Poelman en later als instructeur, viel h(J op tijdens een (Vervolg op pag. 5). HET WEER IN EUROPA Zürich Locsrno Berlijn licht be* regei geh. bew iïp e I S "i =3 WEERBERICHT Kouder Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk, vooral in de j Oostelijke helft van het land wL nog regen. Morgen opkla- Lb1 ringen, maar ook enkele ver- •T spreide buien. Matige tot ife— krachtige wind tussen West en Noord. Kouder. (Opge- maakt te tien uur). 24 October Eerste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1