Conservenfabrikanten zijn ongerust over aanvoer Hun hoop is enigszins op het Engelse walseizoen gevestigd JAC. w Monv BIEFSTUK TRACTATIEÜ BB en Nationale Reserve hielden grote oefening kieuwe leidscht courant MAANDAG 10 OCTOBER 1954 V1SSERUGOLF DOOR DE TERUGLOPENDE HARINGVANGSTEN der laatste weken is er een bepaalde, niet ongemotiveerde ongerustheid gerezen bii de con servenfabrikanten, die met een portefeuille vol exportorders en vele andere verplichtingen hun grondstoffenbron geleidelijk zien opdrogen. Verscheidene IJmuidense trawlers hebben immers al overgeschakeld op de makreel of de verse vis en er zullen, als de vangsten zo slecht blijven, ongetwijfeld meer volgen. Daar komt nog bii, dat ook de komende Engelse walvisserij er niet al te florissant uitziet met het oog op de ongunstige maanstanden in October: éénmaal in het begin en éénmaal aan het einde van deze maand. Het feit, dat de vismeelfabrikanten de prijs voor de ijle haring reeds nu vast stelden. terwijl zij dit normaliter pas In November doen. geeft eveneens een be- jfealde aanwijzing omtrent de sombere Aanvoer verwachtingen, dne men daar koestert Import s de haring, die er nog komen gaat. E*Port t Hoewel, het visserijbedrijf vreest zelf. dat jConservei>industrie het volgende week al haring kan zijn, wat de klok slaat, hetgeen na een storm wel Binnenlandse c meer vertoond is. Het is een (schrale) troost, dat deze gang van zaken nu eens niet te wijten Is aan een onvoldoende regulatie van de aan voer, maar aan de natuur zelf. die nu eenmaal niet te dwingen is. Men beseft 1949 8,000 ton 1 aan de kant van de fabrikanten terdege. 1950 7,000 ton 1 dat de schepen niet uit weelde terugval- 1951 8.000 ton 1 len op de verse vis, maar dat de nood de 1950 15.OOO ton t rederijen hiertoe dwong. De gevolgen blij- 1953 19.000 ton 1 ven er echter even ernstig om. De positie, 1954 17.000 ton die de Nederlandse visconservenfabrieken in het totale apparaat van het Nederlandse visserijbedrijf na de oorlog zijn gaan in nemen is stevig en erkend genoeg om tot deze slotsom te komen. Hoe stevig deze positie is geworden, bewijzen enige cijfers over de aanvoer van verse haring, de af name van haring door de fabrieken en de 'oor het jaar 1951: Achter dit hele probleem staat het vreemde haringseizoen 1955: men heeft geen hoogte van kunnen krijgen dit r en dat er al in Octóber omgescha keld wordt, is hoogst abnormaal. Boven dien moet de compensatie, die de ma kreel leverde, vooral niet overschat wor den, want er werd deze zorner door rokers en de binnenlandse markt zoveel ifgenomen. dat de conservenindustrie bij de daardoor ontstane hoge prijzen niet het spel voorkwam. Tegen f 17 de kist er misschien een of twee keer wat makreel te kopen, maar dan houdt het de conservenfabrieken ook op. In >egin van het seizoen Is er echter veel goedkope makreel geweest. :ou dus kunnen zijn, dat het pessi- e, dat hiér en daar duidelijk door klinkt. overijld blijkt te zijn en door de feiten van moeder natuur wordt gelogen- :traft. 55.000 ton 3.000 21.000 17.000 (of 30*/,) 4.000 (of 6V.) Vismeelindustrie i8.000 De eonservenlnduatrie kocht in de loop der jaren: exporteerde 6.000 ton exporteerde 5.000 ton exporteerde 7.000 ton exporteerde 12.000 ton exporteerde 16.000 ton exporteerde 15.000 KATWUR Werk voor goed doel wordt misbruikt De aquariumvereniging „De Minor" heeft een verloting georganiseerd, waar van de opbrengst ten goede zal komen aan de Katwijkse zieken, o.a. aan t.b.c.- lijders. Er blijken mensen te zijn. die zelfs van het werk voor dit goede doel ten eigen bate vruchten willen plukken De loten, die door „De Minor" worden aangeboden, zijn namelijk wit. Maar er zijn personen, die met gele of rode loten de huizen langs gaan. „De Minor" waar schuwt iedereen geen gele of rode loten te kopen. Burgerlijke Stand Geboren: Marijke A., d. v. D. J. F. Geerdes en KI. R. Vinke; Jacob, z. v J. Zandee en M. Salomé; Margaretha J., d. v. A. J. v. d. Plas en J. Haasnoot: Johanna M., d. v. C. Hamelink en A Donze; Christiaan, z. v. Chr. Snijder en Th. A. Helling; Jacoba, d. v. A. v. d Plas en J. Ouwehand; Jacob, z. v. W van Duijn en A. Guijt; Cornelia, d. v. M Ouwehand en C. van Rijn. Ondertrouwd: IJ. Verdoes en J. Plug C. Houwaard en J. Haasnoot; KI. van Duijn en W. J. Boekee; J. Varkevisser er E. Vooij6; J. denHolder en A. Chr. Piers P. Barnhoorn en J. van der Plas. Getrouwd: P. van Beelen en 9. M. Zwa nenburg; G. van Duijn en M. van Bo- hemen; A. Hoek en C. van der Plas; J van Rijn en J. KI. van der Bent; H Ouwehand en J. Haasnoot; Th. van Hoek en A. van Delft. Overleden: J. Schouten. 58 j.. weduwn van A. W. v. d. Breevaart; E. van Duijn, 46 j„ echtgenote van H. Ravensberg; W Hermans, 21 j., z. van G. M. Hermans en E. de Best. KATWIJK AAN ZEE Sliijd om 't gemaal Rond het nieuwe gemaal van Rijnland werd in de nacht van Vrijdag op Zater dag oorlog gevoerd. Een compagnie var de Nationale Reserve uit Den Haag had de opdracht het gemaal te bezetten was daartoe aan het begin van de nacht uitgerukt. Die bezetting liep echter nii zo erg vlot, want toen de mannen t< plaatse waren aangekomen bleek, dat ee aantal partisanen (Nationale Reserve Ka wijk), zich in en om het gemaal genesteld hadden om eventuele aanvallers het levi zo zuur mogelijk te maken. Aanvankelijk gelukte deze opzet vol komen. Toen de troepen naderden wer den ze onthaald op een zwaar spervuur. Bovendien zorgden de geworpen hand granaten voor de nodige verwarring. He vige schermutselingen met de partisanen volgden. Daar de overmacht van de aan vallers groot was, trokken de partisanen zich steeds meer terug op het gemaal, met achterlating van enkele gewonden, terwijl ook enkele gevangenen we gemaakt. De bezetting vlotte dus aller- Rondom het middernachtelijk uur gen de geregelde troepen echter gebruik maken van lichte mitrailleurs en werd van de zuidzijde een algemene aanval in gezet, wat tot gevolg had. dat de Katwijk- se partisanen stuk voor stuk capituleer den. De alarmoefening stond onder lei ding van kapitein De Groot. Uitvoering blindenkoor Naar wij vernemen, zal het blindenkoor te Amsterdam op Maandag 24 October in de Geref. kerk aan de Voorstraat uitvoering geven. Nadere bijzonderheden volgen nog. Hoog en laag water Dinsdag 11 October, hoog water 11.45, laag water 7.13 en 19.39 uur. Deze cijfers zouden zonder twijfel het thans lopende jaar verder gestegen jn, wanneer de aanvoeren normaal aren door blijven stromen. Deels wordt door de makreel voor eer anvulling van het tekort gezorgd: ir orte tijd is dé makreel namelijk een be langrijk artikel voor de conserven industrie geworden, maar daar binnen kort ook een jind aan de makreelaan- «aa* komen, mnpk* men zich toch ernstig ongerust. Andere „uitwijk mogelijkheden" heeft de conservenin dustrie echter niet, omdat er ten eerste voldoende hoeveelheden of een doende regelmaat in die hoeveelheden de markt is te vinden en ten tv. zijn haring en makreel de twee geijkte producten geworden, zowel op de bin nenlandse als op de buitenlandse markt. Men hoopt nu nog enigszins op het Engelse walseizoen, al is de verwach ting met het oog op de ongunstige maanstanden ook weer niet al te hoog gesnapnen. Er doet zich echter een zelfde tekort voor in de pekelharing- sector. zodat de vrees aan de kant der eonserveerders groot is. dat er van de Engelse wal haast uitsluitend zoute haring wordt aangevoerd: Men Cijfers LEIDERDORP Burgerlijke stand GEBOREN: Robert A C. zn van J de Vries en M A van Rijs, Acacialaan Paulus, zn van P van der Zwart en M H Plesman, Hoofdstraat 90; Anneke, d var in Veen en A G ten Hoope, Hoofd straat 67. OVERLEDEN: M Rodenburg. 82 j, wed m L Rodenburg, Achthovenerweg 39; G Teske, 52 j, echtg. van M Verbiest te Lei den, Hoge Rijndijk 197 LISSE Oversteekplaatsen voor de schoolkinderen ge-wenst De A.N.W.B, heeft de gemeente Lisse ip haar verzoek advieB uitgebracht 0 Ie aanleg van de oversteekplaats v ichoolklnderen op de rijksweg Sast heim-Haarlem. ter hoogte van de R.K Kerk in de buurtschap De Engel. De A.N.W.B. acht het niet verant woord op deze drukke weg de kinderen zonder toezicht van volwassenen laten oversteken, en adviseert dan ook dit uitsluitend te laten geschieden ondi toezicht van politie of onderwijzend per- ineel. Het enige geschikte punt voor dergelijke oversteekplaats die door middel van het Zebra-patroon op het wegdek moet .worden aangebracht acht de Bond de Beekbrug, die een geringe verhoging in de weg vormt, men een goed uitzicht op het nade rend verkeer heeft, terwijl het verkeei uit belde richtingen dc markering var de oversteekplaats reeds van ver kar zien. De Bond heeft tevens geadviseerd de reeds aanwezige waarschuwingsbor den „Overstekende Schoolkinderen" een hoogte van niet meer dan èèn meter van de grond aan te brengen, opdat d< weggebruikers deze sneller zullen op merken. NOORDWIJKERHOUT Gouden bruidspaar Woensdag is het 50 jaar geleden dat Johannes Heemskerk en Jacoba Wittemar te Sassenheim trouwden. Zij woonden achtereenvolgens ln Noordwijkertiout, aan de Loosterweg in Voorhout en nu reeds eer 23 Jaar in Noordwijkerhout. 's-Gra- ndamseweg 60. Zowel de bruidegom als de bruid genieten een goede geZbndheld Uit hun huwelijk werden vier zoons en drie dochters geboren. De kinderen daarvan, die trouwden, kregen od hun beurt 24 kinderen OEGSTGEEST hoopt echter op 1 Overijld RIJNSBURG r Advertentie) Voet- en Pedicurespecialist VALKENBURG Raadsvergadering Morgenavond 8 uur komt de gemeente raad bijeen. Op de agenda komen 21 pun- daarvan: Aanbie ding begroting 1956; vaststelling gemeente- vlag; verzoek verhoging basisbedrag per uit het gemeentefonds voor 1956; vaststelling verordening straatbelasting; idem heffing rechten tijdens paarden markt en Koninginnefeest: kadegeld en erslagrecht; idem heffing opcenten hoofdsom grondbelasting; huurverhoging woningen; wijziging begroting 1955; her benoeming leden Adviescommissie Woon- ruimtewet 1947; subsidie-aanvraag; aan koop pand Castelweg 1; begroting en re kening vleeskeuringsdienst „Kring Kat- 'ilk"; mededelingen inzake uitbreidings- VOORSCHOTEN Schaakvereniging „Voorschoten" In groep I verloor Braggaar „op di valreep" van Maarsen. De verdere par tijen werden afgebroken. Voor groep 2A :tond goede belangstelling. In deze groep won Groenenberg van Boxman Van der Kooy van Rietberg. Hulleman d. Akker eindigden remise. In groep 2B is Grobben winnaar van Honsbeek Van der Werf won nog in een verloren stellins M. Segaar. terwijl N. Segaar en.-J Braggaar Jr. de stelling zo vast zettpn Bekroning voor de Prix d'Italia De programmadirecteur van de Ned Radio Unie, de heer E. Bomli. is uit Italië uitgekeerd, waar hij deel heeft uitgemaakt van de jury. die de bekroning heeft toegekend voor de jaarlijkse Prix d'Italia voor de beste radiowerken, waar. bij negen landen zijn aangesloten. Van de tiie-n inzendingen ln de muzikale sector werd met de Prix d'Italia '13.500 Zwitserse francs)'bekroond het door de Franse omroep ingezonden werks'uk „ruiselle", een gedicht van Roger Pillau. din met muziek van Maurice Jarré. De tweede prijs, eenimillioen lire, verwierf de Amerikaanse inzending „December", een dramatische cantate van Henry Brant op tekst van Maeve Olen. De jury in de literaire en dramatische sector kende van -de tten ingezonden hoorspelen de Prix l'Italia (zelfde grootte) toe aan „True but not *0 be believed" van Claude Aveline. eveneens een Franse In zending. De tweede prijs, eveneens een millioen lire. verwierf een Duits stuk „De Thuiskomers" van Peter Kirche. In de sector documentaires ging de enige prijs, een millioen lire van de Ita liaanse persvereniging, naar „Birds of the forest" van de Canadees Thorn Benson. C.H. jeugd naar Delft Het jaarlijkse provinciale appè! van c.-h. jongerengroepen wordt op 15 Octo ber in Ons Huis te Delft gehouden, aan vang vier uur. Sprekers zyn B. Bud- dingh en dr I. Diepenhorst. Het smartegeld Mr G. E. baron van Ittersum heeft Zaterdag te Tokio een onderhoud met de advocaat der Japanse regering. Kohei Teraoka. ter voorbereiding van de bespre kingen over Nederlands eis van een smartegeld voor de 110.000 Nederlandse burgers, die in de oorlog vertoefd hebben n Japanse kampen. PERSONALIA Prof. dr D. van Emden in Amster dam, vroeger E^rate-Kamerlid voor de Vrijzinnig Democratische Bond en hoog leraar ln de statistiek en staatshuishoud kunde te Amsterdam, zal 22 October tach- g jaar worden. Benoemd tot burgemeester van terhesselen G. Grolleman te Arnhem, chef ifd. personeelszaken ter gemeentesecreta- ie. Hij .behoort tot de P.v.d.A. De 45-jarige mevrouw C. A Stoffels uit Amsterdam-O., is vorige wqpk tijdens ïemen van een bad door electrische stroom getroffen en overleden. Bover bad stond op een plank een electrisch kacheltje. Het kacheltje was in het bad gevallen, dat daardoor onder stroom was komen te staan. Duilslcmd weert onze stijfsel Ondanks de beloften van de Westduitse regering aan Nederland, heeft de bonds raad geweigerd het invoerrecht op aard appel- en tarwestijfsel te verlagen. dat 1 het 1 lultaat 1 Uitslagen: Groep I: BraggaarMaarsen 01. Groep IIA: Groenenberg—Boxman 10, Rietbergv. d. Kooy 01. Hulleman d. Akker Vt. Groep TIB: Werf -M. Segaar 10. Honsbeek—Grobben 01, N. SegaarJ. Braggaar Vi „Het geheim der kracht" Ds M. Ottevanger, Ned. Herv. predi kant te Leiden, hoopt Woensdag 12 O* ber, 's avonds 8 uur. In „Irene", Leidse- weg 95, te spreken over: „Het geheim de- kracht" Deze openbare bijeenkomst -an de Ned. Herv. mannenverenlgine op G G. „Onderzoekt de Schriften". de Hervormde Jeugdraad, word' morgen om 8 uur in de Herv. kerk ge houden. Willem Berkhemer, op de harp begeleid door Rosa Spier, draagt WARMOND J. Plaizier in 't zilver Op 9 October 1930 trad de heer J Plaizier ln dienst van de firma G. B. de Vroomen en Zoon. Hij vierde thans dus zijn zilveren jubileum en daarom kwamen directie en voltallig personeel bijeen de jubilaris te huldigen. De directeuren, de heren Th. de Vroomen en C. J. de Vroomen, prezen om strijd de grote plichtsbetrachtig. accuratesse en toewij ding van de heer Plaizier. Hij werd de Jongeren lot voorbeeld gesteld. Uit he dagboek van de firma werden verschei dene gevallen gememoreerd, die een goed beeld gaven van de persoon van de heer Plaizier. .Namens de directie werd hem een polis aangeboden, die hem in staa stelt een onbezorgde oude dag te genie ten. Deze sociale daad verdient o.i. navol ging. Groene Kruis vergadert De afdeling Sassenheim e.o. van het Groe-ne Kruis vergadert Donderdagavond 8 uur ln hotel De Stad Rome in Warmond. Wegens vertrek van de heren A. Hederik en M. Zonneheld stelt het afdelingsbestuur ds M. S. J. de Jong te Noordwijkerhout candidaat als voorzitter, en de heer C. Ruitenkerk te Voorhout candidaat voor de functie van penningmeester. Thans de gehele week 250 gr. Runderbiefstuk 1.08 250 gr. Paardebiefstuk 500 gr. Rundergehakt 250 gr. Gekookte wort Dit GROENVELD'! SLAGERIJ Princestraat 37 Katwijk aan Zee telefoon 2333 Voorwaardelijk on'islag? De vraag 'dlè de Haarlemse rechtbanK bevestigend, doch de Haagse kantonrech- ootkennend beantwoordde) of een gewestelijk arbeidsbureau aan het ver lenen van toestemming tot ontslag vao werknemer voorwaarden mag ver binden, is ook in Arnhem aan de orde geweest. De politierechter aldaar was het met de Haarlemse rechtbank eens. De arbeider F. Gr. uit Dreumel, die aan de oorwaarde van het G.A.B. niet had vol daan, werd tot f 50 veroordeeld wegens -.emen van ontslag zonder toestem ming. De voorwaarde was dat Gr. binnen veertien dagen uitvoering zou geven aan zijn plan, zich als klompenmaker te ves tigen. De Centrale Bond voor Inwendige Zending en Chr. Maatschappelijk Werk houdt zijn jaarvergadering op Vrijdag 14 October te Utrecht. Na de opening door de voorzitter, mr dr A. A. van Rhijn, zal dr A. L. Janse de Jonge spreken Aanpassing en aanpassingsstm De bordenwas. ALPHEN AAN DEN RIJN UIT DE GESPREKKEN BLEEK EEN GROEIENDE WAARDERING De Zaterdagmiddag gehouden oefening van de B.B. kreeg wel een bij zonder relief, doordat ook een actie voor de Nationale Reserve was inge last. Aangenomen'werd, dat na bomaanvallen op de bruggen te Gouwsluis 'parachutisten waren neergekomen, die de omgeving bezet hielden, en aan de mannen van de N.R. was de taak, hen te verdrijven. rijkelijk be- Cursussen voor dames de commissie isvoorlichting de gelegen- De afdeling Warmond vai voor huishoudelijke en ge? zal dit winterseizoen wee held geven tot het volgen in knutselen, huidverzorggin, iampekap- pen maken, en meer wat tot het gebied van de vrouw behoort. Belangstellenden kunnen zich Donderdagavond tussen 8 en 10 uur wenden tot mevrouw Llgnac, Swei- 'andstraat 40. Intussen waren overal in de gemeente de mensen van de B B ook in actie. In de eerste plaats in de centrale post van com. mandant Ros aan de Schoolstraat, waar de meldingen binnenkwamen en de verschil lende diensten naar de onheilsplaatsen werden gedirigeerd. De gebieden, waar de rampen zich af speelden, waren Gouwsluis, Steekterweg Raadhuisstraat, nabij Da Costaschool en Bloemhof. De blokploegen daar kwamen direct In actie en ontvingen hulp van de blokploegen uit Hoorn omgeving Hofbrug, 's Molenaars en Nabij. Aan de v. Forees- laan brak brand uit door 'n neergestort vliegtuig. Een uitkijkpost werd vanuit vliegtuigen beschoten met als gevolg: gewonden. Daar het hier een kringoefening be trof werd ook een aanval gesuggereerd op de brug te Leiderdorp maar in plaats van de brug werd een garagecomplex getrof fen. Aan de oefening werd deelgenomen door de volledige staf van het kringhoofd B B. en het plaatselijke (Alphens) hoofd de heer Van Noort de voltallige verbin dingsdienst m»t mobilofoons uitgerust 8 blokploegen uit Alphen 1 uit Zoeter- woude-dorp 1 uit Leiderdorp met baby. spuit 1 mobiel geneeskundig team uit Alphen, dito uit Leiderdorp 2 mobiele reddingsploegen uit Alphen 1 volledig uitgeruste wijkploeg uit Alphen - een mo biele EHBO-groep dames van de dienst sociale verzorging uit Alphen aan den Rijn, telefonistes op de centrale punten in de gemeenten, motor- en rijwielordonnan sen. brandweren: 2 eenheden uit Alphen, 1 eenheid uit Boskoop, 1 eenheid uit Hoogmade. 1 eenheid uit Nieuwveen 1 eenheid uit Ter Aar. 1 eenheid uit Koude kerk aan den Rijn; de gemeentepolitie met reservisten uit Alphen; de rijkspolitie uit Zoeterwoude en Leiderdorp met reservis ten, 'n eenheid van de Nationale Reserve uit Alphen en omstreken en de personen, die als gewonden fungeren. Veel aandacht had voorts ook het optre den bij de eigen gebouwen van de be- drijfsploeg van de fa N. Samsom. Men had verder niet over belangstelling te kla gen; ui' de gesprekken meenden we een groeiende waardering te mogen constate ren. Als die zich dan ook daarin gaat uiten, dat men zich komt melden als „de derde man", dan is het werk van die hon derden mensen, die hun vrije Zaterdag middag opnieuw afstonden, De burgemeesters van Alphen Rijn. Woubrugge en Zevenhoven we:houder N. den Hollander uit Ter Aar hebben we op verschillende plaatsen ge zien. Namens dc gewestelijk commandant van de B.B. was de heer RUpma, misoaris van politie te Schiedam, zig. Tussen goud en diamant Het echtpaar D Don-gelmans-E. Karre- man, Heriastraat 28. hoopt op 17 October 55 jaar getrouwd te zijn. NIEUWVEEN Vergadering van jonge boeren en boerinnen D, afdelingen van de C.B.P.B. en d< C.J.B.T.B. hebben Vrijdagavond in de zaal 'Van de heer Bosman een gecombineerde vergadering gehouden. Als spreker op de bondssecretarls van de C.J.B.' de heer Bos uit Ede. Zijn onderwerp „Jong en waarom leven wij?" Hij stelde de bijzondere positie van de Christelijke plattelandsjeugd in het licht. Wij moeten ons goed realiseren, zo zei spreker dat we de Chrlstenjeugd van het plat teland zijn. Jong zijn moet voor on tijd een feest zijn. ook al hebben wi moeilijk. Tegenslagen moet je aan nen. Wie tegenslagen aan kan in jeugd kan ook het leven aan. Wij hebben als Christenjongeren in het leven opdracht te vervullen en we hebben op die taak voor te bereiden. De heer Bos beantwoordde enkele vragen. De heer H. Schalij gaf enkele indruk ken weer van zijn tocht door Sleeswijk- Holstein. Daarna werden de bestuurs verkiezingen gehouden. De heren J. Ger ritsen, L Middelkoop en H. van Eijl werden herkozen tot leden van he: C.J.B.T.B.-bestuur. In de plaats van d( aftredende en niet meer herkiesbare pre sidente van de C.B.P B, werd gekozer mej. M. Oudshoorn. Mej. M. van Vliet werd herkozen tot lid van het bestuur. De voorzitter van de avond, de heer A. Oudshoorn, wekte de aanwezigen er toe op de eerste cursus te gaan volgen, die vanavond wordt gegeven door de heer V. d. Burg. Deze zal behandelen het on derwerp „Welsprekendheid" Maakt de wielen schoon De eprste schepen voor het vei van suikerbieten zijn aan de Kattenburg gearriveerd. Overal ln de polder worden thans de suikerbleten gerooid. En deze week is er al een begin gemaakt met het vervoer. Het is goed de vervoerders nog eens te wijzen op hun plicht om. alvorens ze met hun wagens de straatweg opko men, de wagenwielen schoon te maken Anders lopen ze de kans door de politie „op de vingers ie worden getikt" TER AAR in 't Centrum vergaderd onder leiding van de voorzitter, de heer H. Schouten. Dr J P. L. v. d. Wilde uit Den Haag be handelde twee actuele onderwerpen na melijk het Waarborgfonds en de oude dagsvoorziening. Spr zete onder meer de werking uiteen van het bouwcrediet van 't Algemeen Waarborgfonds. Over beide onderwerpen werden nog talrijke vragen gesteld. Burgemeester naar de Saar Ook burgemeester B. J. Hoogenboom is aangezocht om zitting te nemen In de cen trale sterabureaucommissie voor de volks stemming over bet Saarstatuut op 23 Oct. WOUBRUGGE Propaganda E.H.B.O. Op Woensdag 12 October houdt de plaatselijke afdeling van de vereniging E.H.B.O. een propaganda-avond in hotel Swama. Opgevoerd wordt de klucht: „De huistyran" door plaatselijke amateurs. Voorts muziek en grote verloting. Aan- ang 8 uur: toegang 16 Jaar N.H. Rust- en Weeshula Wegens het vertrek van de familie Boom ontstond bij het Ned. Hervormd Rust- en Weeshuis een vacature voor weesvader en moeder. Omstreeks 1 No vember zal mej. M. van Beek uit Zeist deze functie gaan vervullen. Zij is een dochter van het echtpaar Van Beek. dat voorheen 17 jaar lang dezelfde functie aan dit Rust- en Weeshuis vervulde. ZEVENHOVEN Waterleiding gesprongen Gistermorgen ontdekte een Inwoner, 4at de waterleiding ln de Dorpsstraat tegen over de Herv. pastorie was gesprongen. Water spoot over de straat. Monteur Bijl uit Nieuwkoop herstelde de breuk spoedig. Aanrijding Gistermiddag had omstreeks 1 uur op het Kruispunt een aanrijding plaats tus sen een bromfiets en een personenauto. De bromfiets werd geheel ontzet, maar persoonlijke ongelukken deden zich toch niet voor. Do bestuurder van de auto stapte wel even uit en wisselde enige woorden met de bromfletsberljder, maar vervolgde dearna zijn weg zonder zijn naam bekend te maken. Het numn de auto werd evenwel genoteerd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 9