Twee raadsleden gaan naar om groter bouwvolume te „Zoals de zaak nu verloont, sterft de gemeente nog uit" Den vragen Haag „Pro Rege" gaf voorlichting aan aanstaande recruten Muziekvereniging Harpe Davids viert 40-jarig jubileum Kinderen aan bod op tweede dag der Oranjefeesten NIEUWE LEIDSCHE COURANT 7 DINSDAG 27 SEPTEMBER 1955 RAAD VAN WOUBRUCGE architect, zelf huizen en gebouwen in de gemeente te ontweroen (kostenbespa ring). maar de voorzitter betoogde, dat deze het dan veel te druk krijgt! Tenslot te werd het conceptbesluit aangenomen, nadat een kleine wijziging van de heer Venhuizen met 6—1 stemmen was aan- Wegaanleg In de gisteravond gehouden raadsvergadering werd onder meer beslo ten, het geschil met de Ned. Hervormde Diaconie over de oude veerrech- ten bij te leggen met f 10.000. Twee raadsleden besloten met goedkeuring van de voorzitter, naar Den Haag te gaan en te pleiten voor groter bouw volume. De voorzitter deelde mee. dat goed keuring van G S was verkregen over he' raadsbesluit tot aankoop van het perceel van K. de Brave voor f 16 000. Bij het punt aanbieding gemeente- en bedrijfs- rekeningen 1954 bleek er een batle saldc van bijna 1000 gulden te zijn; GEB er waterleiding hadden een batig, woning- exploitalje een nadelig saldo. De heren Den Hertog. Boon en Hoogeveen werden benoemd in de rekeningscommissie li de heren Den Hertog. Van den Eng Venhuizen in de begrotingscommissie '56 In de kamer Woubrugge van de woon ruimte-commissie werden alle leden her benoemd. te weten J. v d. Boon, T den Hertog, J. v. d. Nagel. G. van Ravenhorst en W G, Terhorst. In de kamer Hoog- made werden na veel herstemminze kozen: H J. Hoogenboom Sr., G Goozen. A. C. Lieverse, S. J. v. d. Meer en W. J. v. d. Post. Er ontstond nogal enige discu het door de gemeente te garanderen I maximumbedrag van f5 000 voor turn ers. bij aansluiting bij de stichting xarborg-instituut voor de Tuinbou lolland. Wethouder Bank (R.K.) de de bedragen verhoogd zien tot resp. ó00 en 50.000 gulden Na ampele discus sie werd zijn. voorstel met algemene stemmen aangenomen. Aan tuinders de gemeente werd tot 1 Januari '55 v> f13 600 toegewezen, waarvan op die da tum bijna 6000 gulden was terugbetaald Door deze nieuwe regeling wordt de financiering voor de gemeente in feite nog gunstiger, daar de garantie op 15% wordt teruggebracht. In Mei 1869 werd bij „acte van dading" een regeling getroffen, waarbij werd overeengekomen, dat de burgerlijke ge meente elk jaar 300 gulden zou betalen aan de regenten van het Wees- en Arm huis der Hervormde diaconie, ter ophef fing van het geschil, ontstaan i „regt van eigendom op het veer". Na de opening van de provinciale brug in 1953 ontstond een geschil tussen de gemeente en de Ned. Herv. diaconie over deze Na langdurige besprekingen tussen rechtskundige adviseurs der diaconie de gemeente is thans een aanvaardbaar bod van 10.000 gulden contant geaccep teerd met finale kwijting. Met aïgi stemmen gingen de raadsleden accoord met dit aanbod. B. en W. zullen dit be drag over 30 jaren afschrijven om op deze wijze het geschil van 1869 uit de boek houding te doen verdwijnen. Regeling Verscheidene raadsleden wisselden vat) gedachten met de voorzitter ovêr hef voorstel, om de uit 1947 daterende rege ling inzake het toezicht op de volkshuis vesting en de dienst gemeentewerken Woubrugge en Koudekerk in te trekken en een nieuwe gemeenschappelijke rege ling vast te stellen volgens een aa leden aangeboden concept. De wijziging zal de begroting 1955 met 1800 gulden doen stijgen, terwijl de 50% van de voor 1956 opgemaakte begroting op 7700 gul den zal uitkomen. De heer Boon vond dit bedrag veel te hoog; er gebeurt in de gemeenteraad bijna niets, zeker niet om zoveel geld voor twee man uit te trekken De voor zitter zette hierop uitvoerig alle voor bereidende werkzaamheden uiteen van de gemeente-architect en zijn assistent. Twee man zijn geen overdreven luxe, zeker niet voor twee gemeenten. De heer [Venhuizen zou graag in het concept op genomen zien het recht van de gemeente- Route Torentocht op 1 October In aansluiting aan onze mede delingen over de actie tot het bij eengaren van gelden voor de restauratie van de Hervormde kerk van Rijnsaterwoude kunnen we thans melden, dat de op 1 October te houden Torentocht voor dit doel ook is opengesteld voor bromfiet sers. De route ts als volgt: Rijn saterwoude. Ter Aar. Aarlander- veen. Nieuwkoop, Noorden, Zeven hoven. Nieuwveen, Leimuiden, Oude Wetering, Rijnsaterwoude. De trip voert dus door een prachtig stuk van het Zuidhollandse polder en plassengebied. HAARLEMMERMEER Raadsleden op excursie De jaarlijkse excursie van de gemeen teraadsleden zal op Donderdag 6 October plaats hebben. Een korte raadsvergade ring zal hieraan voorafgaan. De gebrui kelijke maandelijkse vergadering van de gemeenteraad zal In verband hiermee op Donderdag 13 October gehouden worden. ROELOFARENDSVEEN Weer ongelukken op de scooterbaan 9 Tijdens de tweede dag van de Oranje feesten hebben er vier ongelukken op de icooterbaan plaats gehad. De heer Koek reed met zijn vierjarig zoontje in een autootje. Bij het botsen kwam het kind met het hoofd tegen de ijzeren rand en liep een flinke wond boven het oog op. De groepscommandant van de rijkspoli tie verleende de eerste hulp. Dokter Mus- kens heeft de wond later gehecht. De zelfde behandeling moest de driejarige H. de Jong ondergaan, die op gelijke wijze in een der wagentjes een wond bij het oog opliep. De zesjarige N. Kerkvliet uit het Zuid einde viel op een autootje en verwondde zijn lip met zijn tanden. Het vierjarig zoontje van de familie Akerboom kreeg een vrij ernstige sr.ijwond aan zijn kin Ook hier verleende dokter Muskens me dische hulp. De ouders dienen dus goed toe te zien. wanneer hun kinderen zich «P de scooterbaan begeven. Eveneens gingen alle leden accoord met 't voorstel, om de woningen Woudsedyk 1 en 1 a onbewoonbaar te verklaren. Nog maals kwam ter sprake de aanleg van de verbindingsweg Dokter Lothlaar.Bate- weg. Waren de kosten in Februari ge raamd op totaal f24 700. na wijziging van de aan te leggen riolering komen deze op f22 110, te weten aardenbaan en zand- aanvulling 6613 g, wegfundering 2827 g. riolering 3320 g. lonen 5900 g, diversen 1250 g. winst, risico enz 2200 g; aldus een voordelig verschil van 3000 gulden. B en W hebben een viertal aannemers betrokken bij een onderhandse aanbeste ding Hierbij bleek de hoogste inschrijver D C. van Kints (f22.555), laagste was J. J. van Leyden (f20.780). De heer Venhuizen critiseerde de door B en W gevolgde gedragslijn. De voor zitter achtte deze gang van zaken echter algemeen gebruikelijk. Hierover ontstond een langdurige discussie: de heer Ven huizen bepleitte openbare aanbesteding Nu kan de raad alleen nog maar beslissen over deze gunning Het is een competen tiekwestie. (je raad verkeert in 'n dwang positie. Tenslotte werd het voorstel aan genomen met algemene stemmen. Met de aannemer Broekhoven is over eengekomen. dat dezen het zuidelijke landhoofd van de Doesbrug. dat ernstige scheuren vertoont door het toenemende verkeer, zal herstellen door het aanbren gen van een knelband voor de som van f4100. Zowel de heer Boon als de heer Den Hertog vonden dit veel te duur. De heer Boon pleitte zelfs voor steun van de provincie, die bij de bouw van deze brug ook subsidie verleend had. Dit voorstel achtte de voorzitter teveel. Tevens klaag den enige raadsleden over de onvoldoen de capaciteit van het noodpontje bij de Doesbrug Met het voorstel van B en W. ging men uiteindelijk accoord Rondvraag De heer Boon vroeg, of de gemeente geen groter bouwvolume kan krijgen. Zo als de zaak nu verloopt, sterft de gemeen te nog uit. Burg.: Gaat u dan naar Den Haag. want het dagelijks bestuur van de gemeente Woubrugge doet immers niets! Er is hier nu eenmaal geen industrie en ook Is er hoegenaamd geen initiatief van de in- Boon: Woubrugge staat wat woning bouw betreft onderaan! Venhuizen: Ik wil met de heer Boon graag naar Den Haag gaan. Geef u ons het adres en een introductiebrief mee! Burg Hee! graag. Ook de raadsleden en wethouders gin gen hiermee accoord. ALPHEN AAN DEN Rl]N De jongelui, die deze week en in de komende maanden in militaire dienst gaan, waren door de plaatselijke afdeling van Pro Rege gisteravond bijeengeroepen in'hotel Centraal, Zij, die gekomen zijn (en hun aantal was niet onbevredigend) hebben een goede avond, met tal van nuttige wenken gehad. „Mag ik me voorstellen? Ik ben Jan sen, ontdekkingsreiziger". „Aange naam, ik ben Smit. fata morgana". HILLEGOM Jubileumavond De jubileumavond van de vereniging Ontwikkeling en Ontspanning trok volle zaal en is ook goed geslaagd. Na de opening door de heer A. Verdonk liet de heer P. Geljon de afgelopen tien jaar de revue passeren. De jubilarissen werden gelukgewenst. Allen kregen uit dank voor hun medewerking aan de vereniging een wandbord. Het tweede deel van de avond werd verzorgd door Cees de Lange met zijn revue „Dolle dwaze dingen". Uitslagen van Slzo Uitslagen van de Zaterdagmiddag ge speelde wedstrijden van S.I.Z.O.: Sizo 3 J. Hercules 2 2—1, Sizo 4—Tybb 1—5, VEW 3Sizo 5 23, Junioren: IJmuiden B— Sizo A 3 3, Adsp.: Sizo A--RCH E 2-0, RCH F—Slzo B 15—1; Slzo(comb.)—Hille- gom A 28. De heer P. v. Mens sprak als voorzitter, :n openingswoord n.a.v. de geschiedenis in Jozef, die tot slavendienst verplicht erd in Egypte. Jozef, die onder alle omstandigheden staande bleef in dat eemde land en in die vreemde omge ving. Dat was niet in eigen kracht. Want achter hem stond God. En op de God van Jozef wilde spr. speciaal wijzen. Treedt bij Hem in dienst, vrijwillig. Dat is het nlge houvast in het leven, zelfs al zou de wereld nog eens op z'n kop komen te i. In dienst van Jezus wordt het leven mooier. En zo kunnen jullie ouders ook zonder zorg ofn je zijn. Na dit openingswoord g^f de dienst plichtige sergeant E Lemkes. die ander half jaar geleden afzwaaide, pp onderhou dende wijze practische wenken aan toekomstige recruten. Hij sprak over oproepingskaart de dingen, die n :t nemen de aankomst in kazerne het verblijf in de cantine •ondgebed het appèl en i taken. Maak in dienst, dat je altijd vroeg bent; je bent er altijd mee vóór. Met klem wekte spr op veel het Chr. mi litaire tehuis in de garnizoensplaats bezoeken. Het geeft een sterke band. De heer Lemkes en luitenant Pompe an de verbindingsdienst in Den Haag hebben ook verschillende vragen beant woord. Ds Dijkstra Het hoogtepunt van de avond de toespraak, die de reserve-legerpredi- kant, majöbr B H W Dijkstra uit Den Haag. hield. Ds Dijkstra zwaait deze week zal dan weer zijn gemeente Heusden gaan dienen. Eerst werd stilgestaan bij de psychische kant van het in dienst gaan. Juist bij hen, in eigen omgeving het minst huise lijk zijn. openbaart zich vaak heimwee. Wacht-niet te lang met naar de dokter te gaan; die stuurt jullie dan veelal naar de dominee. Gewezen werd op de waarde het opbeurende gesprek en op wa als kamergenoten voor elkaar bete kenen kan. Relpt elkaar door de kritieke weken heen! Dan is er het probleem „vrouwen". Spr. er van overtuigd, dat het vraagstuk an de sexualiteit op de spits wordt ge dreven. Vroeger was dit een terrein, over sprak, nu slaat men de andere kant door. Maar in militaire dienst is dit toch wel een dringend vraag stuk. Streef er naar, in het r naaste te ontdekken. Fladder de een naar de ander. De mili taire samenleving gaat er aan kapot. Als meisje passeert, klak dan niet met de tong, fluit niet; er gaat een men» voorbij. In dit verband waarschuwde spr. voor het gevaar dat de film kan opleveren Wacht u voor de mentaliteit van het dier; blijf mens! De geestelijke verzorging werd ook be sproken. Het bijwonen van deze uren ii dienst, maar willen de ouders dit. dan kunnen de Jongens ontheffing krijgen; ar komen dan andere werkzaamheden voor in de plaats. De dominee, zei spr. met na druk, is geen klikspaan voor de comman dant- De militaire dienst is een noodzakelijk kwaad, maar kan toch ook veel goeds bewerken. Blijf mens voor Gods aange zicht, zorg dat Je God niet kwijt raakt. Dat kan gemakkelijk, maar het Is even- ?er mogelijk, dat men daar God vindt. Spr. wekte de ouders op de militaire dienst voor hun kinderen niet tragisch op te vatten. Bidt voor hen. dan voelen ze. alleen zijn. dat ze toch gesteund worden. Het geloof is van grote waarde En al is het dan niet zo. dat men de duim psteekt voor het leger, dan kan dit toch wel mogelijk zijn voor de tijd, In het leger doorgebracht. Service-station in gebruik genomen Zaterdag schreven wij reeds een en an- ;r naar aanleiding van het 20-Jarig be- taan van Schoutens Oliehandel te Al phen aan den Rijn. Gistermorgen werd Ruisda»lstraat, bij de provinciale 7. met enig feestelijk vertoon he' B.P.-service-station geopend, dat de nieuwbouw van deze onderneming op fraaie wijze completeert. Er was veel be langstelling van de zijde van familie vrienden en zakenrelaties, terwijl boven dien het voltallige personeel aanwezig was. De kinderen van de heer en me vrouw Schouten lieten zich. elk met een bloemstuk In de hand. bij het aanbieden van de gelukwensen aan hun vader niet onbetuigd. De heer G. F. Bakker, verkoopchef. af deling benzine van de B.P.M.. hield een toespraak, waarin hij wees op de grot? vlucht, die het bedrijf van Schouten ge nomen heeft. Hij vond het jammer, dat de pompen niet vlak bij'de nieuwe pro vinciale weg geplaatst konden wórden ln verband met een overheidsbepallng. Eer electrische klok werd door de heer Bak ker ten geschenke aangeboden. De heer Joh. van Heijningen. procuratie houder van het bedrijf,, bood eveneens gelukwensen aan en deed zijn woorden ve-gezelfd gaan van een fraaie mand met Middenslandsvereniging besiaa! 10 jaar De Alphense middenstan-dsvereniging vergaderde gisteravond onder voorzitter schap van de heer C A. Bos in hotel Toor. De heer T. de Boer. rijksmidden- standsconsulent voor Zuid-Holland, sprak op deze druk bezochte bijeenkomst over de taak van de rijksmlddenstandsvoor- lichtingsdienst. De dienst gepft voorlich ting zowel aan de middenstander als aan de regering. Ook sprak de heer De Boer uitvoerig over de mogelijkheden tot cre- dietverstrekking van overheidswege bij oprichting, uitbreiding en vernieuwing van middenstandsbedrijven. Men besloot op deze vergadering, het tien-jarig bestaan van de vereniging op 19 October feestelijk te herdenken. Ver der besprak men het voorlopige winter- programma. „Verscheidenheid en eenheid" Voor de kring Alphen en omstreken van de meisjesverenigingen en de ring „Bo degraven" van de jongelingsverenigingen sprak gisteravond in Concordia ds. P. D. Kuiper. Geref. predikant te Sassenhelm. over „Verscheidenheid en eenheid". De bijeenkomst stond onder leiding van mej. Ad. Ketel, en was vrij goed bezocht. Ds Kuiper gaf van alle levensterreinen verschillende voorbeelden, waarin de ver scheidenheid openbaar wordt, maar waar- BENTHUIZEN Tijdrede Voor de kiesvereniging van de Staat kundig Gereformeerde Partij zal ds J. C. van Ravenswaaij van Scheveningen Don derdagavond om half acht een tijdrede houden in het kerkgebouw van de Gere formeerde Gemeente. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Raadsacenda Donderdag 8 uur vergadert de raad. Agenda: Voorlopige vaststelling der uit gaven van het openbaar lager onderwijs over 1954; vaststelling gemeenschappelijke regeling commissie bouw- en woningtoe zicht en gemeentewerken in de gemeen ten Woubrugge en Koudekerk aan Rijn; vaststelling verordening op de hef fing van opcenten op de hoofdsom der grondbelasting; "bepaling, dat herziening van een plan van uitbreiding voor de ge meente wordt voorbereid; diverse wijzi gingen en vaststellingen; aanbieding ge meenterekening 1954; benoeming commis. sle van onderzoek gemeenterekening ovei 1954; voorlopige vaststelling rekening wa. terleidingbedrijf over 1954; benoeming leden commissie Woonruimtewet 1947 gens periodieke aftreding op 1 October van de leden P. Geerlof, C. J. van de Vis, H. J. Heemskerk, M. Maat en A. van den Ent; crediet bevolkingsonderzoek op t.b.c.; voorstel tot het instellen van een koop- NIEUWVEEN Wandelsucces De wandelclub ..Steeds Voorwaarts" van de Johannes-stichting heeft opnieuw getoond het pas ontvangen vaandel waard te zijn. Zaterdag nam de club deel aa Koningin Jullanamars te Amsterdam., waar met 390 punten en lof van de jury een beker veroverd werd. NOORDW1JKERHOUT Op 25 September 1915 kwamen in Noordwijkerhout enige jongeren van Protestantsen huize bijeen om te praten over de oprichting van een Chr. muziekvereniging. Dat was een waagstuk en hadden de jongeren, die het voornemen hadden opgevat een principiële vereniging op te richten, geweten wat daaraan zou blijken vast te zitten, ze waren er waarschijnlijk niet aan begonnen. De Harpe Davids nu in de ere-afdellng. Enige jaren geleden werd ook een jeugd orkest opgericht. Daaruit recruteert de vereniging nu steeds zijn leden. Na de oprichting in 1915 werden bij verschillende leden de rullen vernield. Maar nu is De Harpe David6 zeer popu lair. Hetgeen bij de taptoe, die bij ge legenheid van het 40-jarig jubileum werd gehouden, nog eens weer duidelijk t» bewezen. Maar de vereniging kwam er er van de jongelui. M. van Dijk Rzn, die wel over wat contanten beschikte, tot vooizitter gekozen. Met een tiental oude instrumenten begon men. Er v twee maal zoveel adspirant-muzikanten ate muziekinstrumenten. Tot dirigent werd de heer G. W. van Velzen te Lel den benoemd, die stafmuzikant was bi 4 R.I. Er werd al spoedig een eerste uit voerir.g gegeven. In 1922 overleed di heer Van Dijk. Er ontbrandde en'.gi strijd om de voonzittersplaats. De toen nog jeugdige Laros uiteindelijk werd tot voorzitter gekozen. Met een onderbre king van één Jaar Is de heer Laros nu toe voorzitter gebleven. Op 1 October 1937 werd ln de plaats van dirigent Van Velzen tot dirigent be noemd de heer L. v. d. Hoef uit Bever wijk. die ook nu nog directeur is. Begon nen in de vierde afdeling fanfare speelt Nieuwe Leidse Courant ook in Katwijk het meesf gelezen lu toch ook altijd weer een eenheid te ontdekken valt. Met name bezag spr. die verscheidenheid, die zich op de jeugdver enigingen openbaart in de verschillende karakters, die toch allen samen hel doel voor ogen hebben. En God ontfermt zich ook over die éne, die aan onze dacht ontsnapt en haalt die erbij. Ook de verscheidenheid, die zich openbaart in de enkele mens, werd door spr. belicht, met name in de figuur van de apostel Petrus. Verschillende vragen werden door ds Kuiper beantwoord. Ook hier de C.F.A. In dezelfde tijd, dat de filmclub werd opgericht, waren er ook verscheidene mensen- in onze gemeente, die met het plan rondliepen te trachten hier een af deling van de Chr. Filmactie te stichten. Deze zaak heeft men toen laten rusten, maar we vernemen, dat er nu uitvoering aan gegeven zal worden. Op 26 October draait de film: „Ik ben met u", in de Geref. Zuiderkerk. Bedrijfsongeval Tijdens zijn werkzaamheden ln de fa briek van de N.V. Ned. Spanbeton maat schappij te Alphen aan den Rijn. is de arbeider A. van H., wonende te Zwam merdam. gistermorgen omstreeks half elf n aanraking gekomen met electrische itroom. Hij kreeg en shock. Dokter J. H Pilon verleende geneeskundige hulp. Na enige tijd was levensgevaar geweken. Het slachtoffer is voor verder herstel lar zijn woning overgebracht. Roeloiarendsveen Men was gisteren in Roelofarendsveen al weer vroeg uit de veren om de laatste hand te leggen aan de versieringen. Om negen uur voerde „Liefde voor Harmonie" de kinderoptocht aan, waaraan veel tijd en moeite besteed was. De leuke, kleurige groepen en de versierde steppen, fietsen en wagens gaven het geheel een zeer feestelijke aanblik. Wanneer men deze kinderoptocht gade sloeg. vroeg men zich af, of het niet moge lijk zou zijn de vroeger gebruikelijke op tocht op de laatste dag met versierde s en reclamewagens weer nieuw le- in te blazen. Voor de beste prestaties de kinderen werden mooie prijzen beschikbaar gesteld. De uitslag luidde als Groepen kleine meisjes: 1. Oranje bruid- 2. Bruidspaar, 3. Cowboys; groepen grotere meisjes: 1. De vier jaargetijden. 2. Jong geleerd, oud gedaan, 3. Bloemen- fee. Meisjes wagens): 1. Veense producten; Idem versierde fietsen: 1. Kerkvliet; idem versierde steps: 1. Elsgeest. Jongens (groep fietsen): 1. Rood-wlt- blauw; steps: J. Heemskerk; wagens: 1. Van der Klugt; fietsen: Huigsloot. Kinderspelen Van de kinderspelen, die weer veel be langstelling trokken, noemen we de vol gende uitslagen: Jongens. Blokjes-rapen: 1. C. Casteleln, 2. J. van Rijn, 3. J. Klein; vlaggetje- steken: 1. P. v. d. Meer. 2. L. Koew, 3. G. Pouw; busjes rapen: 1. M. v. d. Peer. 2. L. de Jong, 3. M. v. d. Meer; zaklopen. 1. T. van Klink, 2. J. van Ruiten. 3. H. de Jong; hardhoepelen: 1. SJ. van Veen, 2. T. v. d. Meer. 3. G. Hoogenboom; hard lopen met hindernssen: 1. T. Hoogenboom. 2. P. de Koning. 3. J. Hoogenboom; be hendigheidswedstrijd: 1. G. v. d. Meer. 2. C. l'Aml, 3. B. Turk. Meisjes. Blokjesrapen: 1. V. van Es, 2. J. Loos, 3. A. v. d. Meer; vlaggetje-steken: 1. T. Huigsloot. 2. R. van Rijn, 3. C. Aker boom; touwtje-springen: R. Hoogenboom. 2. A. Hoogenboom, 3. C. Droog; balletje- dragen: 1. M. Wesselman, 2. Th. Wijsman. 3. L. Spruit; behendigheidswedstrijd: 1. T. Keurs. 2. R. van Berkel, 3. N. VAmi; naar- de-trein: 1. I. Koek. 2. E. Schouten. 3. R. Klein; was-ophangen: 1. C. Loos, 2. A. Zaal, 3. I. Warmerdam. Om half acht besloot de muziekvereni ging „Door Gunst Verkregen" de offi ciële feestviering met een rondgang door de gemeente KATWIJK Agenda gemeenteraad Donderdagavond om half acht komt de emeenteraad in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een grote genda. Deze vermeldt o.m.: benoeming leden van de commissie van advies vooi de vordering van woonruimte; aanvraag erhoging voor de Jaren 1956 en 195"; het basisbedrag dre algemene uit kering uit het gemeentefonds; verkopen gronden aan de Nieuwe Duinweg; verhuren van een schuur bij het per ceel Valkenburgseweg 4; hernieuwde vaststelling der verordeningen betreffen de salariëring van het gemeenteperso- neel; vaststellen van een verordening op het beheer van de gemeentebedrij' verlenen van crediet voor mechanisering de administratie van de gemeente bedrijven; prae-advies inzake de stich ting en exploitatie van een overdekte zweminrichting; verlenging van de ter mijn van ontruiming van het pand Rijn straat 23; instellen van een commissie als bedoeld in art. 8 van de huurwet; vast stellen van een verordening op de heffing en invordering van havengeld; verlenen van medewerking ex. art. 72 l.o.-wet t.b.v de Groen van Prtnstererschool en de Dr J. Th. de Visserschool, benevens voor de chr. school voor u.l.o.; vast stellen van de vergoeding 1956. per leer ling van het g.l.o., het v.g.l.o. en het v.l.o.; vaststellen van de vergoeding 1956 per leerling van de scholen voor buiten gewoon lager onderwijs. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba W., d. v. C. Haasnoot en J. v. Rhijn; Harold, z. v. W. Zui- derduijn en D. W. Turner; Maria K., d v. J. v. Rijn en C. Vooijs; Johannes, z v. J .Groen en J. v. Duijn; Huig C-, z v. H. v. Beelen en J. de Mol; Mark J.. z. v. J. F. Heeren en A. W. A. Treffers; Albert, z. v. B. M. P. Kornet en M. Post; Marijke M., d. v. J. G. Knol en M. A. J. de Jager; Willem, z. v. C. Klein en M. Ouwehand; Willem, z. v. P. J. Kral' en M. v. Dam; Willy, d. v. J. Prins er P. v. Dijk; Maartje, d. v. P. Korpers- hoek en C. Guijt. Ondertrouwd: A. Hoek en C. v. d Plas.. J. v. Rijn en J. K. v. d. Bent W. v. d. Schee en L. Rommel zwaai; Th v. Hoek en A. v. Delft; H. Ouwehand en J. Haasnoot; N. M. Remmelzwaal er A. v. d. Plas; J. v. Duijn en L. Lagen dijk; J. v. Beelen en A. Guijt; P. v. Beelen en S. M. Zwanenburg. Getrouwd: J. H. C. *v. d. Kreeke en H. Heus; I. J. Piket en P. Duijndam: P. Hiigh en J. A. v. Beelen; C. Pool er G Zwaan; A. v. Duijvenvoorde en P. v Dijk; E. v. Dijk en C. J. Ouwehand; A Guijt en A. de Wit; W. v. Duijn en J de Haas; P. v. d. Plas en T. v. Duij- venbode. (Advertentie). Gevraagd AANKOMEND BANKETBAKKERSBEDIENDE KATWIJK AAN ZEE Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Geref. Gemeente ln de Remisestraat ds Van Gilst uit Dirks- land. Hoog en laag water Woensdag 28 September: hoog v 0.40 en 13.06; teag water 8.37 en 30.56 LEIDERDORP Reclassering Voor de deze week te houden reclasae- ringscollecte kunnen allen, die zich het collecteren beschikbaar willen stellen, zich opgeven bij mevrouw Wolff, Hoofd straat 232. Raad sve r gade rln g Naar wij vernemen, wordt de eerstvol gende vergadering van de gemeenteraad niet aanstaande Vrijdag, maar volgende week Vrijdag, 7 October, gehouden. NOORDWIIK Spreekbeurt Morgenavond om half acht spreekt ds ZOETERWOUDE Agenda gemeenteraad Donderdag half 8 komt de raad bijeen. Agenda: voorstel kindertoelage gemeente- personeel. verzoek Humanistisch Verbond subsidie militaire tehuizen, verzoek bestuur St Jansfanfare om subsidie, idem comité vacantiebezigheden, verzoek van het waarborgfonds voor de middenstand medewerking voor crediet. verzoek van de bewoners van de Uiterdijk Inzake straatverlichting, benoeming vijf leden van de woonruimte-adviescommissie, voorstel betreffende verhoging van druk op de waterleiding, aanvulling politie verordening. EHBO-cursus begint we< Voor belangstellenden zal de afdeling van de EHBO weer een cursus organise ren. waaraan 17-jarigen en ouderen deel kunnen nemen. Dokter Van Praag zal ais instructeur optreden. De cursus begint Dinsdagavond. 4 October, om acht uur ir de gemeentewoning aao de Herenweg te senover het gemeentehuis. Men kan zich voor deelneming opgeven bij de heer P. Barnhoom. Nieuwe Duinstraat 26. of des avonds bij het begin van de cursus. Burgerlijke Stand Geboren: Raymundus A. M„ z. v. A. C Schouten en E. W. T. Ruiter; Johannes G J. Broekhof en G. M. Hooger- C. M.. z. v. J. van Wetten en M. T. Zoet; Albertus C., z. v. B. Broek- of en J. A. van der Aart; Huberta M., d P. G. J. Geerllngs en A. M. Langeveld Ondetrouwd: J. van der Voet, 22 J. er J. W. van der Niet. 23 J.; P S. van Leeu wen, 44 J. en C. A. van der Slot. 27 j. RIINSBURG De heer A. Bouman ter aarde besteld Op de algemene begraafplaats te Dor drecht is gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer A. Bouman, in leven onderwijzer aan de Dr Bavinckschool aldaar. Hoe veie vrienden heer Bouman zich in zijn leven heeft eten te maken, bewees de grote belang stelling wel. Ook waren aanwezig be stuursleden van de Julianaschool alhier, an welke school de heer Bouman lange tijd als hoofd werkzaam is geweest. In de aula voerden verschillende spre kers het woord. Eerste was de heer C. Rippen, hoofd van de Bavinckschool. Behalve een goed onderwijzer, aldus spreker, was de heer Bouman ook een goed vriend, gezien bij zijn collega's. ook bij zijn leerlingen en hun ouders. De heer Rippen wees er op, dat de heer Bouman voor de kinderen een ds was, die hen de weg naar Jezus wees. Namens bestuur, personeel, leerlingen i oud-leerlingen van de Julianaschool in Rijnsburg sprak de heer G. D. Krait. Hij noemde de heer Bouman iemand, die ge dreven uit liefde tot God zijn leerlingen op het kruis van Jezus Christus wees. Dr A. van Wijngaarden sprak namens het district Dordrecht van het Gereformeerd Schoolverband en als persoonlijk vriend de heer Bouman. Ds C. M. van der Loo zei dat God de heer Bouman met rijke gaven gesierd had en dat de heer Bouman deze ook in Zijn dienst gebruikte. Nadal gemeenschappeillk gezongen was: k zet mijn trede In Uw spoor", werd het stoffelijk overschot grafwaarts ge dragen. Aan de groeve hield ds Ton nog een toespraak. Nadat ds Ton een dank gebed had uitgesproken, dankte een broer wijlen de heer Bouman voor de grote belangstelling. Agenda gemeenteraad Donderdagavond komt de raad om half 8 bijeen. Agenda: behandeling schrijven Gedeputeerde Staten inzake grenswijzi ging met Oegstgeest; aanbieding gemeen terekening en rekening waterleidingbe drijf 1954; benoeming technisch ambte bij de dienst gemeentewerken; be noeming leden commissie van advies Woonruimtewet; wijziging legesverorde ning; opnieuw vaststelling verordening los-, laad- en stapelgelden; voorstel tot verhoging exploitatievergoeding bijzonder lager onderwijs 1955; voorlopige vaststel ling der uitgaven t.b.v. de O.L. school 1954; voorstel tot het aangaan van geldlening van 300.000; voorstel tot aansluiting bij de N.V. Bouwkas Noord- Nederlandse Gemeenten; aanwijzing voor rangskruispunt Herenweg—Oegstgeester- weg; voorstel tot verzwaring van het bui zennet van het waterleidingbedrijf; sub sidie-aanvraag vereniging „Het Wit-Gele Kruis" te Katwijk; verhuringen perceel tjes grond; aankoop van grond; verhoging bijdrage stichting Voor- en Nazorg gees teszieken; opnieuw vaststelling rooilijn- besluit Smidstraat; wijziging gemeente begroting 1955. Ned. Bijbelgenootschap Donderdagavond 8 uur wordt in de grote kerk van de Hervormde Gemeente bijeenkomst gehouden van het Ned. Bijbelgenootschap. De Gilhuis. Geref. predikant te Amsterdam, zal spreken over „Brandende lantaarns". „De Lof- stem" verleent medewerking. Jonge Kerk De afdeling Noord van de Jonge Kerk van de Hervormde Gemeente vergadert morgenavond om 8 uur in de consistorie de kleine kertc aan de Brouwer- VOORHOUT Korte raadsvergadering In de gisteravond gehouden vergade ring van de raad deelde vethouder Derksen mee, dat in de afgelopen dagen een gunstige wending is gekomen in de druk op de waterleiding. Hij noemde dit een verheugend feit voor de ve-'.e ge bruikers. Volgens het advies van het in genieursbureau is men overgegaan tot het plaatsen ven een waterdrukmeier op verschillende plaateen. Ook werd een verstopping ontdekt in de hoofdmeter. Op voorstel van B. en W. werd de heer H. G. Phlllpsen. technisch opzichter en waarnemend architect, tevens com mandant van de vrijwM.'ge brandweer in de gemeente Gendringen gekozen tot hoofd van openbare werken met ingang 1 December 1955. Er werd een cre diet van 3000 uitgetrokken voor betim mering van de raadszaal. De vergadering duurde slechts dris kwartier. Burgerlijke Stand Geboren: Agatha M. W.. d. v. J. A. Warmerdam en J. G. Immerzeel; Ro bert J. A.. z. v. J. H. Derksen en W. J. Dielen; Sophia J. M.. d. v. H. C. Heems kerk en M. M. A. v. d. Plas; Marga- retha M., d. v. J. J. Oostdam en M. M. Langeveld; Stephanus N.. z. v. J. Win ters en C. M. van der Holst. Ondertrouwd: P. A. van den Berg 25 j. te Noordwijkerhout en P. M. Diemei, 23 J.; A. C. J. van Reisen, 25 j. te Sassen- heim en P. J. C. Damen, 22 J.; C. A. P. van den Berge 25 J. te Sassenhelm en C. P. KKromhout. 21 J.; A. J. J. M. Brouwers, 27 j te Gllze-Rijen en J. L. E. Eggen. 24 J.; Th. H. van der Ham. 25 j. te Haarlemmermeer en E. H. Bax, 27 j. Getrouwd: A. L. Mink en C. J. van den Berg. Overteden: P. C. Blom, wed. van J. Voorn, 79 J. VOORSCHOTEN Reclasseringsdag Ook ln Voorschoten zal deze week ge- straat. VALKENBURG Spreekbeurt In de zaal De Vries spreekt Donderdag- ivnn,* v* „ur dg Jac vermaas van de afdeling van avond om acht Bodegraven Geref. Bond. Ned, Chr.-vrouwenbond De afdeling Valkenburg van de Ned. Christen-vrouwenbond hoopt morgen- «vond om kwart voor voor hat aam ln dit seizoen bij elkaar te komen in de ver enigingszaal van de Herv. kerk. «Spreek ster Is mevr. Huls-Snoek van Gouda, over het onderwerp: „De plaats van de vrouw in de Chr. Kerk". Jonge Kerk De Jonge Kerk hoopt morgenavond 8 ur in de consistoriekamer van de Herv. kerk bijeen te komen. Ds. W. H. Walvaart an Sassenhelm zal het onderwerp „Kerk a kalender" Inleiden. Opbrengst collecte De reclasseringscollecte heeft in deze gemeente de som ven f 46,33 opgebracht Men verzoekt ons verder mede te delen, dat de collecte voor kankerbestrijding op 3 September door omstandigheden niet kon doorgaan. Het ligt in de bedoeling, -oor dit doel a.a. Zaterdag langs de hui- »n te gaan. Burgerlijke stand Geboren: Maria, d. v. C. van Tol en I. E. Ottevanger. Visserijgoll De dag der tienduizend De nieuwe week werd in IJmuiden ia- geluid met een aanvoer van 10.000 kisten; trawlers. 16 loggers en 34 kotters i daar debet aan en van de 10.000 kisten waren er meer dan 5000 mat haring gevuld, terwijl er 1350 makreel stonden. 1250 schol, 1200 schelvis en 300 wijting, alsmede 15.000 kilo tongen en 850 stuks stijve kabeljauwen. De Katwijkse „Deining" van 15 Sept. had 950 kisten meegebracht, warvan 500 met makreel, 270 met schelvis en 60 met kabeljauw, terwijl het schip bovendien 120 kisten haring en 270 stuks stijve kabel jauwen aanbracht. De Herman was van 15 September present met 1700 kisten, waar va i 1625 met haring en 75 met varia, terwijl de Dirkje van 19 September met 1200 kisten haring aan de markt ver scheen en de Medan van 16 September 1100 kisten aanvoerde, waarvan 500 makreel. 50 grote makrelen en 100 gul en kool. 330 schelvis, 10 wijting en 10 varia met 50 haring. De zestim loggers en 34 kotters voerden samen een 1900 kisten haring aan plus 390 makreel, 450 schelvis. wijting. 120 gullen en 600 stijve met 200 kisten varia en 15.000 kilo tongen en 1300 kisten schol. 50 tarbot en 10 schar. Goedkopere regels De kabeljauw is wellswkkr nog flink in de prijs, maar de erge prijzen van verleden week kwamen toch niet terug en per rij is nu tusaen de f 118 en de f 88 betaald, terwijl voor de kleine rijen tus- de f 54 en de f 42 werd gegeven. De kisten grote kabeljauwen maakten van de f 124 tot de f 140 en voor de witte kool de f 84 tot de f 90 gegeven, terwijl de goede grote schelvis, die eveneens graag door de Belgische importeurs werd afgenomen, een f 23 tot f 27 noteerde. De grootmiddel zat in diezelfde koers. Voor de schol, waarvan de grote weer naar Engeland verdween, is van de f 55 (voor retschol) tot de f 45 (enen) gegeven en de tong ls eveneens niet in het binnenland gebleven. Grote tongen halden f 3.70 tot f 4 de kilo en de grootmiddel maakte tot f 3.70. terwijl voor de klelnmid- i de f 3 betaald Is en de exporteur» voor enen f 2 95 tot f 2.90 betaalden en oor de sUps f 2.15 tot f 2.25. Hier gebleven Voor de binnenlandse markt maakte d» varte koolvis een f 66 tot f 77 de kist an 125 kilo en de grote gullen xijn be taald met f 42 tot f 32, terwijl voor de middel van f 24 tot f 34 betaald ls en de torretjes een f 22 f 16 haalden. Kisten kleine kabeljauw werden voor de binnenlandse markt gereserveerd tegen f 118 tot f 90 en de klelnmiddelschelvli noteerde f 18 tot f 23, terwijl voor de braadjes f 10 tot f 15 betaald werd. De schol II ls verkocht tegèn f 35 tot f 40 en de drietjes deden f 12-tot f 22. Haring, waarvan weinig ls opgehouden, noteerde gisteren f 10 tot f 14 en makreel maakte f 15 tot f 17 per kist Vandaag en morgen aan da markt De Maria van Hattem was glstaren al binnen voor vandaag en bracht aan 1515 kisten vis. waarvan 1300 met makreel en 100 met haring plus 115 varia (van September), en de Klaas Wijker bracht van 19 September 1900 kisten haring aan. Dan was de Batavia present van 19 Sep tember met 1600 kisten haring en de Vioii I bracht van 21 September 2500 kisten haring aan, eveneens bestemd voor van daag of morgen. Het zal overigens wel Woencdag worden, voor deze overvloedige vangst de hal ln gaat. De Wile (van 19 Sept.) had 1130 kisten vis, waarvan 850 met makreel, 150 met haring en 80 echelvls, 30 gul en blanke kool. 20 haring en 30 stuks stijve kabel jauwen. De Mercator (van 22 September) ls nu al thuisstomend voor de Woensdag- markt met 550 kisten haring. Veel haring In de trawl Vangsten van 600 tot 1300 kisten haring van de Nederlandse en Duitse trawlers waren de afgelopen dagen geen zeldzaam heid: de Vios ging bijvoorbeeld van h»t aZnd opstomen naar het Noorden en ving in één kiap 1300 kiften haring. Overigens is de dagvangst momenteel zeer wissel vallig en op de Welbank en de Zuidwest punt van het Zand lijkt de meeste haring te zitten. In i uit Binnengekomen: KW 64, 10. 125, 166, 155, 57. 65. 169. 162. 89. 89. 28. 83, 141, 14. 74. 159, 101. 123, 138. 59. 41. 48. 91. 60, 165. 27. 94. 34, 72. 36. 210, 62, 98. 178, 79. Vertrokken: KW 95. P. A. Gideonse ls met ingang van 1 October benoemd ln een leidende func tie in de verkoopsector van het directo raat-vervoer van de K.L.M. C. C. Steensma, tot nu toe vertegen woordiger van de K.L.M.-directle op Schiphol, volgt de heer Gideonse op als hoofd van het bureau kwaliteitsverbete ring. P. H. Tlrion en A. M. van der Paavw, resp. hoofd directoraat Interne organisa tie en hoofd van de commerciële dienst Nederland van da K.L.M., volgen de heer Steensma op.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 7