m ïlieuwe geihsctje GTiroraiil Geheimzinnige sfeer blijft rond Burgess-Maclean ti 1 li O De KNP gaat binnenkort in de KVP op Wetsontwerp kinderbijslag nog dit jaar klaar? Gooi naar ontwapening in de Verenigde Naties President Lonardi zette zijn program uiteen Om het goud van de Retiate ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie, Redactie, Abonnementen-en Advertentie-afdeling: Tel. 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6,40 per kwartaal 2,15 per maand; 0,50 per week. Vanaf l October: 7.— per kwartaal; 2,35 per maand; 0,56 per week. Zes en dertigste jaargang No 10455 Directies F. D1EMER Hooidiedacteur: Dr. E. DIEMEB Chei-Red.: H. W. I. ENSERINK CHBISTEUIK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omslreien Stantvasltctt li «htblfira min btrt la lejbeasp«l" WITBOEK VAN BRITSE REGERING Aanval van Labour bij voorbaat tot mislukking gedoemd (Van onze correspondent) TTET LANGVERWACHTE witboek over de geruchtmakende affaire 11 Burgess-Maclean is eindelijk verschenen, docht het heeft de uitwer king van een anticlimax gehad. Van opz.enbarende onthullingen is geen sprake en er wordt niets gezegd over de aard der geheimen, die de beide verdwenen diplomaten aan de Sowjetautoriteiten hebben uitegleverd. Van hetgeen Burgess en Maclean thans in de Sowjetunie doen, wordt niet meer gezegd, dan dat zij (volgens de verklaringen van Petrof, de voor malige Russische gezantschap-secretaris te Canberra) in de omgeving van Moskou wonen en gebruikt worden als adviseurs van het Russische mi nisterie van buitenlandse zaken en andere Sowjet-instanties. De reden van deze officiële terughou dendheid is niet ver te zoeken, want het witboek geeft er zelf in zijn laatste para- Heel Engeland en in het bijzon der de Britse pers is in rep en roer, nu het witboek inzake Burgess en Maclean is gepubli ceerd. Hierbij het echtpaar Mac lean, dat achter het IJzeren Gor dijn verdween. graaf de verklaring van. Enigszins scham per wordt opgemerkt: „Er is veel critiek geuit op de, in ministeriële antwoorden tot uiting komende, terughoudendheid in zake deze kwestie. Een houding, waarin, naar men beweert, geen verandering zou zijn gekomen zonder Petrof's onthullin gen (gepubliceerd zoals men weet in een deel van de Britse Zondagsbladen). „Maar zo gaat het witboek voort, „spionnage wordt uitgeoefend in het geheim en ook voor het succesvol bedrijven van contra- spionnage is een maximale geheimhouding van de toegepaste methode noodzakelijk Het is nimmer aanbevèlenswaardig, de andere zijde op welk moment dan ook te laten weten, wat men ontdekt heeft en van welke middelen men gebruik heeft gemaakt om d it te ontdekken, of weike stappen men heeft ondernomen om de staatsgeheimen beter te beveiligen. Deze overwegingen zijn nog steeds van kracht en ze zijn het fundamentele criterium, dat ons leiden moet bij de beslissing van wat wel en niet gepubliceerd mag wor- TWEE VRAAGTEKENS Het witboek stelt zelf achter deze on verkwikkelijke affaire twee vraagtekens: Hoe was het mogelijk, dat Burgess en Maclean zo lang in de buitenlandse dienst gehandhaafd zijn en voorts: hoe konden zij er vandoor gaan, terwijl er toch tegen hen, althans tegen Maclean, reeds ver denking was opgevat. De verklaring is, gezien de Britse opvatting van rechts zekerheid, betrekkelijk eenvoudig: „In sommige landen zou Maclean zonder twij fel zijn gearresteerd en vervolgens ver hoord zijn. In Engeland kan er geen arrestatie plaats vinden zonder behdorlUke bewö zen, op dat ogenblik (dat ls het tijdstip van Maclean's verdwijning) was er voldoende bewijs. In de dienststaat van beide diplomaten was er geen enkele aanwijzing, die leiding zou kunnen geven hen te verden ken van gebrek aan loyaliteit. Pas in be gin Mei 1951 kwam vast te staan, dat vai twee of drie onder verdenking staande personen, Maclean de voornaamste ver dachte was. Zelfs toen kon men ondet de Britse wetgeving (de wet op officiële geheimen) geen andere actie ondernemer dan bepaalde geheime stukken van g rote importantie buiten Maclean's bereik houden en hem op zo discreet m ogelijke wijze te doen, schaduwen en dan nog alleen In Londen en niet als hij te Tatsfield (Kent) verbleef, omdat dit huis zich op een afgelegen plaats bevond en het onge wenste verdenking zou hebben gewekt, als er geregeld door geheime agenten ge post was. Er was geen enkel wetsartikel, waarop men zich kon beroepen om hetzij Burgess, hetzij Maclean ervan te weer houden het land te verlaten,- HIJ DRONK TEVEEL... Volgens mij ter beschikking staande in formaties, was Burgéss tijdens de periode, dat hij bij de BBC werkte (1936'39) be kend om zijn communistische sympa thieën, hetgeen in die tijd een normaal verschijnsel was onder bepaalde kringen van jonge intellectuelen. Waarschijnlijk zal dit feit ook bij de, te verwachten dis cussies te berde gebracht worden. Maclean, aldus het witboek, was oei briljant diplomaat, van wie voor d< buitenlandse dienst grote verwachtinge: gekoesterd werden. Alleen had hij eei zwak, want hij dronk teveel; vooral toen hij in Cairo gedetacheerd was, hetgeen eén zenuwinstorting tengevolge had. Na verleend verlof werd hij in October 195ü benoemd tot hoofd van de Amerikaans' afdeling van het Foreign Office. Ook Burgess was een man met grote capaci teiten. Na zijn studietijd te Cambridge was hij enige tijd werkzaam in de jour nalistiek, om in 1936 in dienst te treden bij de B.B.C. Tijdens de oorlog w; werkzaam bij een organisatie voor logspropaganda en in 1944 werd hij be noemd tot tijdelijk perschef bij het Foreign Office. Nimmer was er op zijn gedrag iets aan te merken, doch dit anderde, toen hij in Augustus 1950 Washington werd overgeplaatst tweede gezantschapssecretaris. Slechts eenmaal in begin 1950 werd het Foreign Office ervan in kennis gesteld, dat hij zich tijdens een vacantie in het buiten land onvoorzichtig had uitgelaten ovei geheime zaken, die hem krachtens zijn functie bekend waren. Hierover werd hil ernstig berispt, maar in Washington gat zijn gedrag aanleiding te over tot beklag. Tenslotte vroeg de Britse ambassadeu: te Washington hem terug te roepen, het geen geschiedde. Het Foreign Office ver zocht hem begin Mei 1951 zijn ontslag in te dienen, doch toen w^s het reeds te laat, want in de nacht van 25 op 26 Mei verdween hij. Het Foreign Office heeft nimmer aan leiding gehad beide mannen te verdenken geheime verstandhouding, maar pas later toen zij verdwenen waren. TE LAAT GESCHADUWD Januari 1949 evenwel kreeg het Foreign Office er de lucht van, dat de inhoud van bepaalde geheime stukken (welke werd niet gezegd) bij de Sowjet- russische autoriteiten bekend waren, doch het duurde nog tot midden April 1951, eer kon worden vastgesteld, dat deze informaties van twee of drie per- afkomstig waren en pas begin Mei wist men, dat de voornaamste daar- n Maslean was. Het was toén. dat ;n hem begon te schaduwen, doch op een of andere wijze kreeg Maclean de lucht van, dat hij onder verdenking stond. Hij vroeg verlof voor een lang (Zie verder pagina 2) Na bisschoppelijk vermaan: Pijnlijke verbazing in kringen van Groep-Wel ter T"\E KATHOLIEKE NATIONALE PARTIJ wordt opgeheven. Tot de I nieuwe verkiezingen blijven de heren Welter en Lemaire lid van de Tweede Kamer, echter als partijlozen. Na moeizame onderhandelingen, die meer dan een jaar geduurd hebben, is deze beslissing gisteren op een slotvergadering in Terminus in Den Haag genomen. Hiermee is, in Over eenstemming met de wens der bisschoppen, de politieke eenheid der rooms-katholieken hersteld. Dr W. Drees stond gisteren aan de Westberlijnse kant van het IJzeren Gordijn. Op een perscon ferentie verklaarde hij dat Ne derland het communistische Oost- duitse regiem niet zal erkennen. De Berliner Morgenpost herin nerde er in een artikel aan, dat dr Drees de ellende van Buchen- wald heeft meegemaakt en toch gepleit heeft voor een nauwe sa menwerking met Duitsland. Er is dus geen sprake vao eea fusie, doch de groep-Welter wordt opgeheven en de eenheid wordt hersteld in het ver band van de Katholieke Volkspartij, waarvan de Kath. Nationale Partij op 11 December 1948 was afgescheiden. Er zal geen sprake zijn van enige georganiseer de groepsopvatting. Het KVP-bestnur sal bevorderen dat na de komende verkiezingen twee figu ren die bet vertrouwen van de groep- Welter genieten, in de Tweede Kamer zullen komen. Over de gemeenteraads fricties wordt niets verklaard. Politieke oppositie van KVP-Kamer- leden. die in wezenlijke strijd zou zijn met het fractiebeleid, behoort uitgeslo ten te zijn. Daarover waren de delega ties van beide partijen het eens. De Weltergroep kreeg een Kamerzetel bil de verkiezingen van 1948. In 1952 be- j leefde deze kleine partij echter haar j hoogtepunt: haar aanhang werd verdub- ;beld en z(j verwierf twee zetels. Zoals men weet, kan men de „Welterlanen" i tot de meest rechtse roomakatbolleken rekenen met name wat de Indoneslë- I ptflitiek betreft. Pijnlijk verbaasd Winkelpersoneel 48-urige werkweek De „Crème calèche", die de plaats van de gouden koets zal innemen bij het bezoek van Koningin en Prins aan de West, is netjes verpakt gisteren in Amsterdam aangekomen. De kist met het rijtuig wordt met de Baarn van de K.N.S.M. vooruit gestuurd. NEW YORK, 24 September. "I4TOLOTOF, de Russische minister van buitenlandse zaken, heeft in de Assemblée der V.N. een beroep gedaan op de Westelijke mogendheden om hun strijdkrachten in te krimpen en hun militaire steunpunten in het buitenland op te geven, zonder eerst te wachten, totdat er een internatio naal accoord over de ontwapening is bereikt. Hij legde de vergadering een resolutie voor, waarin gevraagd wordt alle ontwapeningsvoorstellen te bestuderen, die te Genève waren ingediend. Twee-en-twintig getypte vellen besloeg de rede van Molotof. schijinen". De Amerikanen noemden het gebaar van Molotof niet bevorderlijk voor de goede internationale betrekkin- Minister Molotof haalt „Genève" bij er De Russische minister kwam hierbij in conflict met de Amerikaanse delegatie, toen hij een deel uit de rede van Foster Dulles verdraaid weergaf. Molotof liet Dulles zeggen, dat beperking van de bewapening practisch onbereikbaar is. In werkelijkheid had Dulles daaraan toe gevoegd „indien er een sfeer van onvei ligheid heerst en wapens daardoor nodig Maak het Uzelf gemakkelijk door het abonnements geld voor het 4c kwartaal 1955 ad 7.— vóór 1 Oct. a.s. op onze giro-Tekening 58936 te storten. Dit voorkomt U geloop aan de deur en vergemakkelijkt onze administratie. Betalingen kunnen eveneens ge schieden aan onze loketten. Steen straat 37. Wilt U bij betaling vooral opgeven het juiste adres waar de krant wordt bezorgd? Bij voorbaat hartelijk dank voor Uw 'mede werking. Adm. Nieuwe Leidsche Courant gen. Intussen blijkt, dat in Boelganins brief aan Eisenhower wordt geaegd, dat het plan van de Amerikaanse president om militaire blauwdrukken uit te wisselen op zichzelf niet voldoende is. Het kan, volgens de Russische premier, slechts betekenis krijgen als overeenstemming wordt bereikt over een vermindering van de bewapening en over het nemen van maatregelen tot verbod van de atoomwapens. Vermelden wij nog, dat de Amerikaan se afgevaardigde Stassen de Russen heeft laten weten, dat de luchtverkenhing in eerste instantie alleen boven de Ver. Staten en de Sowjetunie moet plaats hebbèn. Later als het plan geleidelijk wordt toegepast, kunnen eventueel an dere landen toetreden. Stassen verklaar de verder, dat uitwijseling van blauw drukken op alle wapens betrekking moet hebben, dus oak op atoom en waterstof bomwapens. De bedoeling van deze uit wisseling is een verrassingsaanval uit te sluiten. Dodelijk ongeluk m A'dttm De 64-jarige bromfietser J. Jager uit Amsterdam is gisteren op de hoek van de Commelinstraat en de Pontanu6straat door onvoorzichtig rijden in botsing ge komen met een vrachtauto. Tijdens het transport naar het ziekenhuis is de man overleden. (Van onze parlementsredactie) Minister Suurhoff kondigt in de toelichting op de begroting van Sociale zaken en volksgezondheid, een aantal wetsontwerpen en be sluiten aan. Van de meeste was reeds bekend dat ze in voorberei ding waren. Het belangrijkste is wel een wetsontwerp voor een defini tieve kinderbijslagregeling. De minister verwacht nog steeds dat dit ontwerp in 1955 kan worden ingediend, maar een stellige toezegging kan hij niet doen. Hij sluit zich aan bij het advies van de S.E.R. dat er een regeling moet komen die recht geeft op een bijslag van het derde kind af ter hoogte van het over eenkomstige bedrag per kind in de hui dige kinderbijslagwet. De minister wil komen tot een alge mene kinderbijslagverzekering, die de gehele bevolking omvat. Deze verzeke ring zal nauw aansluiten bij de algemene oudefdomsvereekering. De huidige kin derbijslagwet zal in gewijzigde vorm het recht op kinderbijslag voor het eerete en tweede kind moeten blijven waarborgen, zolang dit noodzakelijk wordt geacht. Binnenkort is de indiening te verwach ten van een wetsontwerp, waarbij het recht op kinderbijslag en -aftrek voor invalide kinderen wordt verhoogd tot de leeftijdsgrens van 27 jaar. Winkelpersoneel Verder denkt de minister aan een uitbreiding van het verbod van bedrijfs- arbeid tot de groep van 14-jarige jongens, het S.E.R.-advies wordt afgewacht Voorbereid wordt een voorontwerp van algemene maatregel van bestuur tot wijziging van het Werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen 1936, ter af- haffing van de ploegenarbeid van jeug digen. Het is de bedoeling de werktijden winkelpersoneel terug te brengen tot 8V4 uur per dag en van 53 1 uur per week. een wetsontwerp op de bestrljdings- Om de schatten van Umbertoll middelen wordt gewerkt Door een wijzi ging van het landbouwveiligheidsbesluit kan ook de arbeider verplicht worden, beschuttingsmiddelen te gebruiken. Ook de kwaliteit van deze middelen, met name van maskers, zal worden bekeken. Binnenkort wordt een wetsontwerp In gediend tot wijziging van de bestuurs vorm van de Rijksverzekeringsbank. Voor gesteld wordt een bestuur, bestaande uit vertegenwoordigers van de werkgevers- en werknemersorganisaties en uit een derde groep, nl. vertegenwoordigers van andere maatschappelijke groepen en de overheid. De bank zal dan Sociale Ver zekeringsbank heten. Minister Suurhoff overweegt nog een aantal andere voorzieningen: een wet:e- lijke regeling van de vrije middag voor huispersoneel, uitbreiding van de wer kingssfeer der Art>eidswet 1919 tot die groepen van kantoren (rederijen oa die tot nu toe nog aan geen wettelijke ar beid»- en rusttijden zijn gebonden, be sluiten inhoudende veiligheidsvoorschrif ten voor liften, dorsmachines en frees machines en een wettelijke regeling van de opleiding van heilgymnasten-ma6«eurs en opticiens. Ten slotte Is h(j van mening, dat In ver. band met silicosegevaar een zandstraal verbod noodzakelijk is. Voorbereid wordt een veiligheidsbesluit voor werkers met I In die omgeving boringen verricht. De radio-actieve stoffen. Van progressiviteit olie is van goede hoedanigheid, doch men van de overheid kan hier terecht worden Is nog niet op de hoogte van de hoeveel- •lesproken. 1 heid. In kringen van de Kath. Nationale Part(j heeft deze „overeenstemming" In middels een zeer pijnlijke Indruk ge maakt, zo vernamen w(j. Prominente fi guren van de KNP z|jn over bet accoord en de publicatie er van helemaal niet te In kringen van de KNP betwist men de onderhar.delingscommissie het recht om besluiten te nemen. Een beslissing over het al dan niet voortbestaan zal toch door de pratijraed genomen moeten worden! Men sprak tegenover ons zelfs van een dictatoriaal, peronistisch optre den, en men vraagt zich af, hoe de he ren Welter en Lemaire, mitsgaders de leden van de delegatie, deze „bittere pil" zullen vergulden. Vele leden van de K.N.P. zouden er 'ondanks het bisschop pelijk vermaan) niets voor voelen, over te gaan in de Kath. Volkspartij, welker houding dn de Indië politiek men niet vergeten la. En op de mededeling dat de heren Walter en Lemaire als partijlozen in de Kamer zitting zullen hebben tot de vol gende verkiezingen, reageerde mer. dus: ..Wat moeten zij daar zonder par tij? W ij hebben ze toch afgevaardigd?". Weer 2 Nederlanders uit Russische gevangenschap Een groep van 31 oud-gevangenen, onder wie één Nederlander en één Ne derlandse. is gisteren uit de SowjetunU bij Frankfort aan de Oder in West- Duitsland aangekomen. De Nederlandse, mevrouw Reglna Krampen, zou in de oorlog als journaliste in Berlijn hebben gewerkt. Kort na di Duitslands capitulatie zou zij zijn gear resteerd. De anderen zijn elf Fransen, twee Belgen, vijftien Duitsers en Zwitser, wiens nationaliteit betwijfeld wordt. De naam van de Nederlander is nog niet bekend. De Westberl(jnse politie heeft bekend gemaakt, dat dc twee Belgen „aJs vrije mannen" langs een geheime route huis zullen reizen, om hun aa-reetalie in België als verrader te voorkomen. Het bericht van de vrijlating krijgsgevangenen wekte in Duitsland nogal beroering, daar men spoedig groot transport van ca tienduizend verwacht. Bij Göttingen is reeds kamp in gereedheid gebracht. De gevan genen krijgen verscheidene faciliteiten, zoals een belastingvrije gift van zee dui zend Mark. Bij Migdal-Askelon, niet ver van het grensland van Gaza in Zuld-Israël zijn volgens A.F.P. grote olievelden ontdekt. Twee Israëlische maatschappijen hebben De nieuwe heerser BUENOS AIRES, 23 September. "TkE NIEUWE president van Argentinië, generaal Lonardi, werd te Buenos U Aires op het Plaza de Mayo een overweldigend welkom bereid. Een half millioen Argentijnen was op de been. Het plein vertoonde het beeld van een deinende mensenzee, toen Lonardi op het balcon verscheen van het regeringspaleis. ThEZER DAGEN z\jn in Rome de prinsen en printessen van het Huis van Savoye bijeengeko men om de millioenen, welke eens behoorden aan koning Victor Emmanuel I III van Italië te verdelen, aldus meldt de New York Victor Emmanuel, dis In December 1947 te Cairo in ballingschap stierf, wat een der rijkste vorsten vha Europa. De „Koning der soldaten" uit de eer ste wereldoorlog werd sinds Mussolini's mars naar Rome in 1922 door Hessen, wiens de verdeling Maf al da door de schatten de nazi's in hef tiekamo Buchenwalde werd vermoord Prinses Maria duidelijk werd dat de ge allieerden de oorlog gin gen winnen en de koning de arrestatie van Musso lini gelastte. In 1946 trad Victor Emmanuel af om plaats te maken voor zijn zöchten. Ex-koning" Vm- n jaar oeleden de repu bliek werd uitgeroepen. Dit in tegenstelling tot andere leden van het huti Nadat de volksstemming 2 Juni 1946 een dui- haar delijke uitspraak over het koningschap had gedaan, vertrok Umberto II naar Portugal. Zijn bezittingen werden door de republi keinse regering gecon- fiskeerd. Hier waren ech ter niet bö inbeprepen 15.2 millioen gulden aan juwelen en goud. die bij Londense banken waren ondergebracht. Zelfs voor dat Victor Emmanuel in 1900 de troon besteeg na dat zün vader. Umberto I deel van de koninklijke bezittingen in het buiten land bewaard. De bert in José e Marl r later de erfgenamen Victor Emmanuel ter beschikking ge- Italia Rome wordt bijgewoond Victor Emmanuel, mogen steld. Een claim i door de dochters van de volgens de republikein) ex-koninp- de voormalige wetgeving geen Italiaai koningin Ioanna van Bul garije, vergezeld i het de Bulgaarse Italië te bezoeken kroonpretendent Simeon, prinses Jolanda Calvi di Bergolo en prin ses Maria uan Bourbon- vaak z\j dit willen. Twee van hen. die hun vacan tie in Venetië doorbren gen. kwamen nok naar Rome om te praten over republikein gouvernement werd on gegrond verklaard, het kapitaal, zijnde particu lier bezit van het Huis van Savoye. Slechts een vijfde van het totale be zit werd de tegenwoor dige Italiaanse tocgewe het Vaticaan Nog slechts enkele weken geleden had Peron zijn aangeboden ontslag weer In getrokken. niet vermoedende, dat zijn v,: aanstaande was. Hier en daar hebben zich toch nog schermutselingen voorgedaan Met behulp van kanonnen, machlnegewe- en pantserwagens, moesten groepen snel de kop ingedrukt In zijn officiële rede heeft president Lonardi beloofd, dat hij een concor daat met het Vaticaan zal sluiten. Bovendien zal hij, het in Argentinië gehate olie-contract metde „Stan dard Oil of California", hetwelk door de regering Peron was gesloten, ongeldig verklaren. Hij gaf met nadruk te kennen, hoege naamd geen belangstelling te hebben het verdere lot van Peron. mits deze het nieuwe Argentinië geen kwaad meer kar berokkenen. Aangenomen wordt, dat Pe ron, die nog steeds op de Paraguese ka nonneerboot „Paraguay" verblijft, naai dit land zal mogen vertrekken, als hij eerst afstand heeft gedaan van zijn be zittingen. OfBcieel heeft Paraguay mee gedeeld. Peron asyl te willen verlenen Het Argentijnse volk wacht nu op de toegezegde verkiezingen, die zo spoedig mogelijk zouden worden uitgeschreven. De Argentijnen hopen, dat in de naaste toekomst volledige geloofsvrijheid zal be- de aanhangers van alle ge- Als een wanstaltige vogel, lamgeslagen nog voor de eer ste vlucht, ligt de bergings toren, waarmee de heer P. Visser uit Wijde Wormer het goud van de Renate Leon- hardt wil bergen, scheefgezakt in het Noordzeekanaal b\j IJmuiden. Het gevaarte kwam wel los van de modder, maar als de toren nu al gebreken vertoont, hoe moet het dan straks op zee Nietes „Er komt niets van terecht", voorspelde de scheepswrak- kenexpert D. Luiten gisteren in IJmuiden. De hele expedi tie is volgens hem tot misluk ken gedoemd. Een dergelüke toren moet een ankercapaci teit hebben van 150 ton druk, maar de toren heeft slechts een capaciteit van 3 ton druk. Als er iemand in de toren zit, komt hij er niet meer uit Welles... „En toch zal de toren varen!" zei de heer Visser, de direc teur van de hergingsonder- neming. Hij gaat het in ieder geval proberen. Een duiker zou hebben vastgesteld, dat de Renate Leonhardt niet onder klei, doch onder zand ligt. De mast steekt 5 d 6 me ter boven het zand uif. De Rijkswaterstaat eist nu weer, dat de toren voorzien zal wor den van bakken, waardoor hij hoger in het water komt te liggen. Het valt niet mee.... WEERBERICHT Fa D. KRET en Zn Rustig en droog Tot morgenavond verwacht De Bilt: Overwegend droog weer met in de nacht en ochtend plaatselijk mist. maar later op de meeste plaatsen vrij zonnig. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtin gen. VHJ warm voor de tijd van het Jaar. (Opgemaakt te tien uur). ZON EN MAAN Zon 6.31—18.36; Maan 15.35—0.00. Zon 6 32—18 34: Maan 16.03—0.14. 1 October Volle Maan. ■A

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1