Don-Kozakkenkoor zingt al meer dan 30 jaar Parijs zonder treinen Koninklijke Shell laat 34 tankers bouwen Middernachtelijk debat rond de gehuwde kleuterleidster VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1954 VERDREVEN VAN HUIS EN HOF Verlegen Serge laroff stichtte in eenvoud een koor van wereldnaam (Van een medewerkster) ONGEVEER VIJFENDERTIG jaar geleden brak in Rusland de opstand van de Wit-Russen uit: nog eenmaal trachtten zij het glorieuze Czaren- rijk in ere te herstellen. Generaal Wrangel leidde zijn moedige Wit-Russen zo goed als mogelijk was. Maar wat was dit handje vol soldaten tegenover de grote mensenmassa's van het Nieuwe Bewind? Het leger werd hoe langer hoe meer verscheurd en uitgedund. Een deel van de marine zag kans naar Noord-Afrika te vluchten, het landleger echter was dit geluk niet beschoren: het ene deel. dat moest uitwijken naar Siberië, vond een ellen dige dood, de andere helft werd naar het Westen gedreven en in Boel- garije geïnterneerd. het vaderland. De anderen, getroffen door dit bed zongen mee: eerst zacht, allengs sterker en krachtiger. Het ene lied volg de op het andere en al gauw gingen de treurige melodieën plaats maken SERGE JAROFF Tot deze laatste groep behoorde ook een Kozakkenregiment en onder één van jzan zijn officieren bevond zich een kleine, -stille mane die niet kon dromen dat enige (jaren later zijn naam op veler lippen zou zijnSerge Jaroff. Het regiment werd ingedeeld bij de wegenaanleg in de buurt van Constan- Uinopel. Van 't moment, dat de zon opging !tot het ogenblik, dat de duisternis inviel, jmoesten zij zwoegen onder bedreigingen van harde zweepslagen. Eten was er bijna niet: herhaaldelijk moest de buikriem (strakker aangehaald worden. Wanneer zij zich echter in de koude nachtlucht bij een kampvuur trachtten te warmen, zwierven hun gedachten ver weg: naar huis, naar hun ouders, naar vrouw en ♦kinderen, naar hun stad of hun boerderij. Zij droomden van hun vaderland, van de uitgestrekte steppen, waar men uren ver kijken kan Maar opeens, volkomen onverwacht, be gon één hunner te zingen: een oude Rus sische Volkswijs, doortrokken van heim wee naar huis en hoop op terugkeer naar veroverden zij de harten van alle toe hoorders. Van Wenen uit bereisden de Kozakken de gehele wereld, en overal zagen zij ont roerde gezichten, ontmoetten zij mensen die dankbaar waren de schone zang te mogen beluisteren van zulke, door God begenadigde zangers Nog vier mannen zijn over van het oude Kozakken-regiment, de plaats der ande ren wordt ingenomen door kinderen van emigranten. Perfecte dansers i Doch niet alleen zijn zij uitstekende I koristen, maar ook weten zij in de dans- kunst iets te presteren; ook dit onderdeel van hun programma wordt steeds met enthousiasme begroet hen. Koravaeff, was zelfs partner van Anna Pavlova!! In 1936 werden de meesten van he» Amerikaans staatsburger, maar in hun hart hangen ze nog aan hun oude vader land, voelen zij zich verbonden met de marsliedjes en ïiefdesballaden. En die oude zeden en gewoonten van moedertje verlegen, stille officier, die door zijn Rusland. Het heimwee en verlangen kameraden werd geplaagd en te onooglijk naar de Don zal dan ook altijd in hun He- werd geacht om iets te kunnen bereiken,1 deren tot uiting blijven komen, nam de leiding bij dit gezang. Serge Ja- En Serge Jaroff, hoe roff, die door zijn uitermate kleine ge stalte, zich de lachlust en spot van de ge hele familie en kennissenkring op de hals haalde, was te Kostroma, aan de Don ge boren. Al gauw moest hij zijn eigen weg zoeken en zijn enige v/ens was: muziek-, zang- en dansstudie. Zijn eerste opleiding ontving hij aan de geestelijke muziek academie in Moskou, waar zijn talent en ijver al snel in het oog vielen. De eerste Wereldoorlog echter maakte een eind onder zijn wereldsucces? Heeft dit in de eenvoudige stille Jongeman van vroe ger, geen grote veranderingen te weea -ebracht? Nee. het tegendeel is waar: hij 's nog verleeener en nog stiller gewor den. Nooit ziet men hem alleen uitgaan en wanneer men met hem spreekt, glim lacht hij slechts en Is niet te bewegen iets te vertellen. Maar hoe heel anders is de leider wanneer hij on het podium j staat! Hij hoort CHOCOLADE... Vehhcdk, De les van Perons ral JJET DOET WEL wat ironisch aan, dat de onderhandelingen tussen de Ar gentijnse opstandelingen en de vertegen woordigers van de regeringsstrijdkrach ten gevoerd werden aan boord van de kruiser 17 October. Op 17 October 1945 vond nl. de spectaculaire en totale over winning van Peron op het leger plaats, dank zij de tussenkomst van zijn aanhan gers, de hemdlozen, die meegesleept wer den door een nog onbekende jonge vrouw, jEvita Duarte. Maar nu, tien jaar later, hebben deze hemdlozen, georganiseerd in de machtige vakbond CGT zich niet ver roerd, evenmin trouwens op de 16de Jum. (Wel moet nog worden afgewacht, in welke mate de arbeiders werkelijk onte vreden zijn over een regiem, dat beweer de op hen te steunen. De directe les van Perons val is, dat men in de Latijns-Amerikaanse landen (nog niet zonder het leger regeren kan. Peron, de glimlachende dictator, durfde het niet tegen het 't Verklaard uitzicht al is er sprake ge weest van de op richting van een arbeidersmilitie van zes millioen man. Hiervoor heeft hij echter niet meer de tijd gekre gen Het besluit bracht het grootste deel van het leger definitief aan de zijde van de marine, die al lange tijd openlijk vijan dig tegenover het regiem van Peron (stond. Het is nu maar de vraag, of ook het Argentijnse volk zich bewust is ge- j worden van' de dubbelhartigheid en de fatale tegenstrijdigheden van 't Peronisme. Het Peronisme wilde sociale rechtvaar digheid brengen met fascistische metho den. Dit leidde in het begin tot een wer kelijke verbetering van de levensvoor waarden maar de economische demagogie nam de voordelen al spoedig weg. Ook werd nooit serieus beproefd, een agrari sche hervorming, welke alleen grondige wijziging van de structuur in Argentinië teweeg kan brengen, door te voeren. Naar het zich laat aanzien, zullen ook nu de industriëlen en de conservatieve landeigenaren de meeste vruchten van Perons val plukken. Er zal nu een einde komen aan de beperking van de burger lijke vrijheden, de strijd tegen de rooms- katholieke kerk en de willekeurige ar restaties door de politie van Peron. Maar veel positieve aspecten van het Peronisme kunnen niet meer worden teniet gedaan. De rebellenleiders zeggen thans, dat zij dat ook niet van plan zijn. Pas als de rust In Argentinië volledig is teruggekeerd, I kan worden uitgemaakt, in hoeverre aan dit voornemen gevolg zal worden ge geven. zijn toekomstdromen. Hij werd ingedeeld 1 feilbaar iedere valse noot. Ook zün wijz- bij een Kozakkenregiment. i "an dirigeren ""lek. Sights doo- een blik of verandering van gelaastuitdruk- Het koor Ollfsfaaf j'<ing weet Jaroff ziln zangers te leiden 1 Met één enkel gebaar dempt hij hun Na deze zangavond in het kamp koos stemmen tot het fijnste, innigste pianis- hij de mooiste stemmen uit en na enige weken onvermoeibaar repeteren zong Ja- in de Kathedraal van Sophia, de hoofdstad van Bulgarije. Uit alle hoeken van het land stroomden de gelovigen toe om deze gloedvolle zan gers te horen. Het d^ed hun goed weer naar het oude Russische kerkliederen te kunnen luisteren en met deze eerste schuchtere poging, begon de zegetocht van het Don Kozakken Koor. Het eerste grote concert had plaats '.n de Hofburg te Wenen op 4 Juli 1923. Met i zongen door mannen die heimwee hebben de jubelende kerkzang van Rachmaninoff: naar hun vaderland, en onder leidine „Dir singen, Dich preisen. Dir danken van een dirigent met wereldfrermaard- wir und beten zu Dir, Herr unser Qètf'lheid: Serge Jaroff. Nu weer in ons land Binnenkort zullen we deze wonderbar- zangers weer kunnen zien en horen. Zij zijn namelijk van plan medio October 9 concerten in Nederland te geven. Op 15 October rijn zij in Rotterdam. Op Maandag 17 October zult U hier, in Den Haag. weer kunnen genieten van de oude slepende Russische melodieën. De heer Burger (soc begon meteen te spreken over ..achterhoede-gevechten", noemde de pater onsportief en verweet de voorstanders van de amendementen (ook de heren Roosjen en Tilanus hadden ondertekend), dat zij slechte verliezers waren. In ieder geval constateerde hij eer discriminatie van de gehuwde kleuter leidster en wei op een manier, dat mer zou denken, dat er nimmer meer gespro ken mSg worden over de positie van df werkende gehuwde vrouw, nu de motie- Tendeloo met twee stemmen meerderheid is aangenomen. De heer Burger vond het onjuist, df gevecht te verplaatsen naar de lagen organen. Maar dc ondertekenaars vondei hel helemaal niet vreemd, dat men di gemeenteraden deze bevoegdheid gaat Minister Cals was het hiermee tame lijk eens. Discriminatie van de gehuwde vrouw zag hij zeker niet. Wat dat be treft, waren de amendementen voor hem niet onaanvaardbaar. Maar wel vond hij overbodig, omdat de wettekst z.i. v< doende duidelijk is. In het algemeen neemt de bewindsman het standpunt in. dat de wetgever zich niet teveel moet be moeien met de positie van de gehuwde ambtenares. Maar de werkgever (ook de overheid is een werkgever) moet bepaal de beperkingen kunnen opleggen. Moeizaam Toch is het zo LEEFTIJDEN MET ZOUT 451) Ieder poging om een overzichl te geven van de hoogste leeftijden die in moderne tijden door de mens wer den bereikt, stuit af op het gebrek aan deugdelijke bewijzen. De bedenkelijke zijde van de meeste aanspraken op een zeer lang leven is immers, dat zy meestal betrekking hebben op personen vap wie de geboortedata niet nauwkeurig be kend zijn, zodat we moeten afgaan op He betrokkenen zeli gevallen van zeer hoge leeftijden zyn en de getallen die wy hieronder noe men, kunt U dan t hele want de bewijzen ontbreken. De hoogste leef tijd die we genu- neerd vonden, heeft betrekking op Tho mas Carn, die in 1795 stierf zou zyn geworden. Indien U dit niet gelooft, bevindt U zich in dezelfde po sitie als wy, maar met dit ongeloof is rekening gehouden, want degeen die dit feit heeft opgetekend vertelt er goed moedig by, dat de gegevens van Carn in kerkregisters stonden opgetekend. In de eerste plaats zouden we niet graag alle fouten die in kerkregisters voorko men voor onze rekening willen nemen, maar in de tweede plaats is een per soonsverwisseling zeker niet uitgesloten en zelfs zeer waarschijnlijk. By de vol gende gevallen zullen we ons van al dergelijke opmerkingen onthouden, aan gezien de twijfel, in de eerste alinea uitgesproken, niet voortdurend behoeft te worden herhaald. We willen er alleen nogal van sterke verhalen houdt, vooral wanneer een burgerlijke stand ontbreekt. Welnu dan, de kampioen Thomas Carn wordt op de voet gevolgd door de Houeaar Peter Zorsay en de Engelsman S. Mungo, die volgens de overleverin gen beide de leeftijd van 185 jaar zou den hebben bereikt. En in 1670 stierf in Yorkshire H. Jenkins, die 169 jaar zou zijn geworden. Als sappige bijzonderheid werd hierbij vermeld dat Jenkins kort voor zyn dood nog als getuige werd ge hoord beurten rslag die Niet veel jonger was „een" Engelse boer, die op de aanvallige leeftijd van 160 jaar stierf en een grote kin derschaar achterliet. i 1838 s de Fra ?rf i 158 van wie verteld werd dat zij jaar was, ontbreken nadere bijzonder heden. maar van de Engelsman Thomas Parr, die de leeftijd van 152 jaar be reikte, kan tenminste weer worden ver teld dat hy op 120-jarige leeftijd her trouwde, by welke heugelijke" gebeur tenis zyn byna 100-jarige zoon aan wezig was. Het meest geciteerde geval is dat van de Deen Christen Jacobsen Drakenberg. die naar men veronder stelde geboren was in 1626 en in 1772 stierf en dus 146 jaar zou zyn te- Tweede-Kamerlid vraagt: Waarom uitsluitend langere vacantie Het Tweede Kamerlid Hazenbosch (a.r.) heeft minister Suurhoff gevraagd, of het kabinet inderdaad besloten heeft het col lege van rijksbemiddelaars te machtigen onder bepaalde voorwaarden zijn goed keuring te geven aan C.A.O.'s, of bin dende loonregelingen vast te steilen, waarin ten aanzien van de zgn. secundaire arbeidsvoorwaarden (vacantie en vacan- tietoeslag, ruimere extra-kinderbijslag etc.) gunstiger regelingen worden getrof- fen( zoals gisteren gemeld). Vragensteller verzoekt de bewindsman te willen verklaren, op welke rechtsgron den deze gunstiger regeling is beperkt tot de secundaire arbeidsvoorwaarden. Orga nisaties van werkgevers en werknemers in een bedrijfstak, die met inachtneming van de gestelde voorwaarden eventueel de voorkeur zou willen geven aan een rtvereenkomstige verhoging van de lonen, wordt door deze nieuwe regeling de mo gelijkheid hiertoe onthouden. Bakstenenuitvoer- Het Tweede-Kamer lid Reuter (comm.) heeft minister Witte gevraagd of verhoogde uitvoer van bak stenen een remmende invloed op de wo ningbouw uitoefent. PARIJS. 23 SEPTEMBER Het spoorwegverkeer in Frankrijk is ernstig ontwricht door een 24 uur staking van machinisten. De staking begon gister middag om vijf uur. De onafhankelijke bond van machinisten riep de staking uit om te protesteren tegen de „te geringe loonsverhoging van vijf procent". Vooral het treinverkeer tussen Parijs en de voorsteden wordt door de staking ge troffen. nog slechts de helft van het nor male aantal treinen deed dienst. De stakers ziin voornamelijk leden van de onder communistische leiding staande C.G.T. en de onafhankelijke vakbond. De treinen op de voornaamste lijnen, >nder meer die naar het buitenland, waaronder ook Nederland, hebben niet van de staking te lijden. Volgens nog niet gecontroleerde berichten zou ook een deel van het personeel bij het licht- en gas bedrijf in staking zijn gegaan. Waarvan 14 (voor een half milliard gulden) in Nederland DE KONINKLIJKE SHELL oliemaatschappij heeft orders geplaatst voor de bouw van 34 tankschepen. Veertien hiervan zullen in Nederland worden gebouwd, twintig in Engeland. Het betreft hier twee typen tankers, van 18.000 en 32.000 ton. De schepen zullen in 1958-1960 worden opge leverd. Met de bouw in Nederland van deze tanker-tonnage van 350.000 (zeven 18-000- tonners en evenveel 32,000-tonners) zal ongeveer een bedrag van een half mil liard gulden zfjn gemoeid. Bij oplevering van het laatste schip van deze order zal de tankervloot van de Ko ninklijke Shell, nu reeds de grootste ter Het B.P.M.-gehouw aan de Corel van Bylandtlaan in Den Haag, ge zien op dezelfde schaal als de tankschepen, welke thans door de Ko ninklijke Shell in opdracht zijn gegeven. Op de tekening is tevens aangegeven het verschil tussen een 32.000- en een 18.000-tonner. wereld, acht tot negen millioen ton om- Ook de concurrerende Esso Company heeft orders voor zes tankschepen van 36 000 ton uitgegeven, waarvan er twee in Engeland en zes in Duitsland zullen wor den gebouwd. De \verven Maatschappij De Schelde In Vllssingen heeft van de Shell opdracht gekregen voor de bouw van één schip van 18000 ;on. Wilton-Fijenoord in Rotterdam drie van elk 32.000 ton, de Rotterdamse Droog, dok Maatschappij in Rotterdam twee van 18.000 ton en twee van 32.000 ton. de werf van P. Smit jr in Rotterdam drie van 18 000 ton, en de Nederlandse Dok- en Scheepsbouwmaatschappij ln Amsterdam één van 18 000 ton en twee van 32.000 ton. Wat betreft de voortstuwing zal het thans in zwang zijnde systeem van stoom turbines met directe aandrijving worden aangehouden. De Shell-maatscbapplj overweegt, even als de Esso, binnenkort nog enkele orders te plaatsen. Het thans onder han den zijnde bouwprogramma van de laat ste maatschappij, dat zeventig schepen omvat, zei waarschijnlijk in 1957 zijn vol tooid. De schepen voor de Esso zijn de groot ste. welke tot nu toe voor de vloot van deze maatschappij zijn gebouwd. I.C.A. roept missie uit Nederland terug De Amerikaanse dienst voor internatio nale samenwerking, de I.C.A.,. die het Amerikaanse buitenlandse hulpprogram ma beheert, zal zijn staf ln Europa op staande voet Inkrimpen. De missies in Nederland. België, Denemarken, Noorwe gen en Portugal worden ontbonden en vervangen door kleinere bureaux onder leiding van een I.C.A.-vertegenwoordlger, die wordt toegevoegd aan de Amerikaan se diplomatieke missies in die landen. De missies in Oostenrijk. Frankrijk. Duits land. Italië en Groot-Brlttannië worden ngekrompen. terwijl die In Zuid-Slavi# Spanje blijven doorwerken. Tweede Kamer Pater Stokman sneed dit onderwerp weer aan (Van onze parlementsredactie) HOE GEVOELIG de zaak van de werkende gehuwde vrouw ligt, bleek nog eens in de avondvergadering van de Tweede Kamer, toen om half twaalf bij de behandeling van de Kleuteronderwyswet twee amende menten van pater Stokman aan de orde kwamen met het doel, de ge meente- en schoolbesturen de bevoegdheid te geven, huwende kleuter leidsters te ontslaan. Deze amendementen waren niet zo vreemd, aan gezien het twijfelachtig is. of de toelichting op het wetsontwerp de wei tekst wel geheel dekt. openbare kleuterschool op grond van de aanwezigheid van zulk een school in een of meer naburige gemeenten slechts kan afwijzen, als tussen de betreffende ge meenten een gemeenschappelijke regeling bestaat over de instandhouding van de school of scholen en daardoor genoegzaam in de behoefte aan openbaar kleuteron derwijs voor de kleuters der eigen inge zetenen is voorzien. Mevrouw Fortanier de Wit (lib.) deed nog een poging om deze wijziging te veranderen, doch te- Belangriiker was. dat de minister een amendement van mevrouw Fortanier overnam, waardoor het nu mogelijk wordt, kleuterscholen op te richten, als er slechts twintig leerlingen z(jn. Dit Is uiteraard vooral van belang voor plattelandsge meenten en streekdorpen. waar de af standen dikwjjls zo groot zijn. dat het niet mogelijk is. een kleuterschool te stichten, die wordt bezocht door dertig kleuters. Dit was wel de enige grote toe zegging van de minister. Zou hij aan alle amendementen voldoen, dan zou het kleuteronderwüs f 25 millioen duurder worden. Dit is onmogelijk, zeide de minister, want de begroting van dit jaar is reeds f 100 millioen hoger. Binnen enkele jaren zal die waarschijnlijk een milliard gulden belopen. Het aantal leer lingen aan het nijverheidsonderwijs zal verdubbelen. De uitbreiding van het Ho ger Onderwijs en het atoomonderzoek zullen tientallen millioenen vergen. Zonder veel succes is dus over de vele amendementen gesproken. De commu nist Gortzak presteerde het nog. twaalf nieuwe amendementen in te dienen, waar door het programma van de voorzitter geheel in de war werd gestuurd. Vandaag zijn de stemmingen over de amendemen ten gehouden. Op voorstel van de heer Tilanus zal deze Kleuteronderwijswet in e spelling in het Staatsblad ver schijnen. Chr. meubileerders kregen een eigen bondsbureau (Van een onzer verslaggevers) p ROTE DANKBAARHEID kenmerkte gistermiddag de bijzondere bijeen komst van de Christelijke bond van pa troons in het meubileringsbedrijf, toen men m het Dr A. Kuyperhuls aan de Dr Kuyperstraat in Den Haag een eigen bondsbureau kon openen. Een gebeuren, dat uiteraard een min of meer officieel tintje kreeg, omdat hiermede sinds de oprichting van de bond een mijlpaal was bereikt, aan de totstand koming waarvan vooral de secretaris, de heer C. Brouwer uit Vlaardingen, met groot enthousiasme had gewerkt. Daar de voorzitter van de bond, de heer C. van Tellingen ui' Zeist, wegens ziekte verhinderd was, sprak de tweede voorzitter, de heer M. Vogd uit Gronin gen een openingswoord. Herinnerend aan het simpele begin in 1940 en de herbouw van de organisatie van 1945 af. kon het niet anders, dan dat hij met grote vol doening over de ontwikkeling van de bond sprak. Verschillende aanwezigen hebben hier na het bestuur gecomplimenteerd, waar bij het gesprokene op een band werd op genomen, opdat de voorzitter en de leden van de verschillende afdelingen dit fees telijk gebeuren nog eens zouden kunnen meemaken. De heer H. Wolters sprak namens de afdeling Groningen en bood een electrl- sche klok aan; namens de afdeling Rot terdam vertolkte de heer K. Herrewijn de gevoelens, hij bood een Jalouziekastje en een bedrag van 325 aan. Verder werd het woord gevoerd door de heren W. H. Neefjes, nament} dt Chr. Midden standsbond, die een grate foto van Ko ningin Juliana overhandigde, mr K. Groen, directeur van de Dr A. Kuyper- stichting, H. van "Dorst uit Utrecht na mens de R K bond van Patroons In het meubileringsbedrijf, P. A. Westdijk als voorzitter van de Chr. bond van werk- n het hout- en meubilerinesbe- drijf, die zijn gelukwensen vergezeld liet gaan van een luxe sigarendoos, T. Ge- leynse namens de afdeling Den Haag, J. handeling van vele andere amendementen achter de rug. Tijdens een binnenskamers I overleg hebben de voorstellers van deze i amendementen en de minister gepoogd, tot een vergelijk te komen. In een nota van wijzigingen heeft de bewindsman nu meegedeeld, dat de toelalingsleeftijd voor ide kleuterschool op vier jaar zal worden Verder stelde hij voor, dat de gemeente- |raad een verzoek om stichtng van een De afleveringsdatum der schepen, wel ke in Duitsland zijn besteld, ligt veel vroeger dan die der Engelse werven. Het beperkte aantal hellingen in dit land is reeds ln beslag genomen door geplaatste orders. De snel toenemende vraag naar olie in Engeland maakt deze grote bouw programma's noodzakelijk. Bij de officiële opening van het bondsbureau van de Chr. bond van patroons in het meubileringsbedrijf in Den Haag, boden de heren W. H. Neefjes (links) en P. Dondorp (midden) namens de Chr. Mid denstandsbond aan de tweede voorzitter van de Chr. bond van patroons in het meubileringsbedrijfde heer W. Vogd rechtsecn foto van onze Vorstin aan. Eis tot levenslang wordt vijftien jaar De els tegen de 33-jarige Eindhovense opperman M. J. v. d. V. die er van be schuldigd wordt in de avond van 9 Oct. }1. zijn vrouw met messteken om 't leven te hebben gebracht, Is gisteren van levens lang wegens moord gewijzigd in vijftien Jaar wegen* doodslag. Ook in de vijfde zitting van de recht bank te 's-Hertogenbosch ontkende ver dachte hardnekkig het hem ten laste ge legde. De officier was van oordeel dat onvoldoende bewijsmateriaal kan worden aangevoerd voor de beschuldiging van moord en wiizlgde, gezien doodslag wel overtuigend kan worden bewezen, de eis in vijftien Jaar gevangenisstraf. de Stichting pro den Brabander i paganda woninginrichting. C. Kioppen- borg namens de federatie van de vijf bon den voor het meubileringsbedrijf en de stichting vakopleildng, D. P. v. d. Bosch uit Den Haag namens de Inkoop-combi natie Beco, J. van Dijk, Den Haag als voorzitter van de Ned. bon t van patroons ln het meubileringsbedrijf en J. Heerema namens de Chr. bond van textieldetall- II sten. Mislukte inbraak. Bij een poging om ln te breken In een garage aan de Rotter damse weg te Zwijndrecht zijn twee be ruchte Rotterdammers. C. D. van B. en zijn handlanger C. R.. door de politie ge arresteerd. De eigenaar van de garage •rkte onraad en waarschuwde de po- Van B. had net 5 Jaar gezeten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5