Jlieutwe £rilisdje G&rorant Amerika voor wijst nieuwe weg Duitse eenheid Veiligheidsrerdrag tussen Oost en West tegen militarisme Ex-sultan Ben Yoessef accoord met Franse plannen Ook in Bennebroek vloog torenspits in brand PTT-tarieven krijgen iets gunstiger beeld Gespannen toestand op Cyprus Wat te doen met uitblinkertjes? VROUWELIJKE ERVAREN ASSISTENTE ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1955 BUREAUX; Steenstraat 37. Directie. Redactie. Abonnementen- en Advertentie-afdeling; Tel 3144L Postrekening; 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; ƒ2,15 per maand; ƒ0.50 per week. ADVERTENTIÊN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10443 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chei-Red.: H. W. J. ENSERINK CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „StttolvasHcfjl<ghcblfocn "tnyn hert in tcyfjensport" „Leidse jaarbeurs" geopend ZIE PAGINA 3 NAAR DE OPLOSSING MOSKOU-LONDEN-BONN, 10 Sept. TERWIJL IN MOSKOU de Duits-Russische besprekingen op gang kwa men, werden gisteren in Londen bijzonderheden bekend gemaakt over een aantrekkelijk Amerikaans plan om Duitsland te herenigen en de vrede in Europa te verzekeren. Volgens dit plan moet een in vrijheid herenigd Duitsland het recht krijgen zich wanneer het dat wenst bij de NAVO aan te sluiten. Als de Sowjetunie hiermede instemt, is Amerika bereid, deel te nemen aan een veiligheidsverdrag tussen Oost en West. waarin garanties zijn opgenomen tegen een herleving van het Duitse mi litarisme. Indien de Westelijke mogend heden alle het Amerikaanse plan goed keuren hetgeen zeer waarschijnlijk geval zal zijn zal het op 27 October te Genèv aan de Russische delegatie wor den voorgelegd. De veertien landen die volgens de Ver. Staten aan het verdrag moeten deelne men. zfjn: de Ver. Staten. Engeland. Frankrijk. Nederland, België. Luxem burg, Italië en Canada van de Westelijke zijde en d Sowjetunie. Polen, Tsjecho- slowakjje, Roemenië, Hongarije en Bul garije van het Oostelijke blok. Het ontwerpverdrag houdt evenwel niet de verplichting in. dat de onderte kenaars op een bepaald ogenblik auto matisch aan en oorlog moeten deelnemen. Zij zullen wel allerlei maatregelen moe ten nemen om gezamenlijk het gevaar te verminderen. Het Amerikaanse plan wordt gezien als een poging om de communistische vrees voor een te grote Duitse militaire macht weg te nemen en tegelijkertijd het Westelijk doel te bereiken: het opne men van Duitsland in het verdedigings stelsel van de vrije wereld. Duitsland zal geen lid van het voorge stelde pact worden. Het kan echter vi durend overleg plegen met de Westelijke leden van het verbond, omdat het deel gaat uitmaken van de Navo Geen verrassing hebben zelfs in Bonn generlei singen gewekt. Adenauer en Boelganin I omvouwden hun bekende standpunten c gen zal pas kunnen blijken of er noj ,n het verdere verloop van de besprekin- ruimte is voor verdere onderhandelin- Boelganins rede dreigt de sombere I voorgevoelens te bevestigen, waarmede de conferentie tegemoetgezien is. De I Russische premier verlangde dat de I Westduitsers zich zullen neerleggen bij I de realiteit van het bestaan der twee I Duitse staten. Adenauer weigerde na- Idrukkelijk zulk een realiteit als argu- - In München is de 300 jaar geleden door Italiaanse architecten gebouwde Tneatinerkirche, waarvoor Frangois Cu- villier de voorgevel ontwierp, thans ge restaureerd en heropend. Dit is de vierde in de oorlog beschadigde kerk van Mün chen, welke gerestaureerd werd. mentatie te aanvaarden en stelde zich zich lijnrecht tegenover de Russische op vatting als zou de hereniging een zaak zijn die de Duitsers uit Oost en West zelf moeten aanpakken. De kanselier stelde hiertegenover dat de hereniging een plicht der vier bezettende mogendheden is en dat pas daarna het Duitse volk aan de inrichting van een gezamenlijk tehuis kan beginnen. Adenauer acht de oplos sing van de vraagstukken der krijgsge vangenen en Duitse eenheid noodzake lijke elementen voor een normalisatie der betrekkingen. De Russische verklaring ademde dui delijk een andere geest. Zij achtte geen belemmeringen voor het aanknopen der betrekkingen aanwezig. Adenauer verklaarde, dat de Weste lijke militaire verdragen een defensief karakter hebben en dat zij elementen bevatten die een breder veiligheids systeem niet uitsluiten. Met deze laatste zinsnede heeft Ade nauer gedoeld op het Amerikaanse plan. waarvan hierboven melding werd ge maakt. Voor zijn vertrek uit Bonn werd Adenauer van het bestaan van dit plan op de hoogte gebracht door de Ame rikaanse onderminister Merchant. Tenslotte merkte men in Bonn me' zeker onbehagen op, dat Boelganin ge weigerd heeft, het probleem der Duitse gevangenen aan te roeren. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat de Russen in deze kwestie een plannetje me Oostduitse communisten hebben uitge werkt, om te voorkomen dat het vrij laten der gevangenen als een succes van Adenauers politiek zou worden uitgelegd. Prawda versus Adenauer Het leidende Russische blad Prawda heeft in een scherp hoofdartikel bonds kanselier Adenauer aangevallen over verklaring, dat het bezoek van de West- duitse delegatie aan Moskou het begin Is van het aanknopen van normale betrek kingen tussen Duitsland en Rusland. Adenauer spreekt niet namens geheel Duitsland, aldus het blad, dat er op wijst dat goede betrekkingen bestaan ti Sowjetunie en Oost-Duitsland. Zowel de delegatie van Franse nationalisten als de speciale vertegenwoor diger van de Franse regering, generaal Catroux, zijn in optimistische stem ming van een bezoek aan ex-sultan Ben Yoessef op Madagascar terug gekeerd. De verklaringen, door deze delegaties afgelegd, hebben de positie van premier Faure in het Franse parlement versterkt. De leider van de drie man sterke Ma rokkaanse delegatie Si Bekkal, een per soonlijk vriend van de ex-sultan en dit wordt genoemd als hoofd van de toekom stige regentschapsraad. heeft aan dc Franse minister voor Noord-Afrikaanse aangelegenheden Pierre July verslag uit gebracht. Sultan Ben Arafa is echter nog vast besloten geen troonsafstand te doen, al dus verklaarde de Franse resident-gene raal generaal Boyer de la Tour in Ma rokko na een onderhoud met hem. Ben Yoessef zou hebben ingestemd me1 de Franse nieuwe koers. De ex-sultan tevens een beroep op alle Marokka- doen om in vrede en vriendschap met de Fransen te leven, aldus is door generaal Catroux, die gisteren van Ma dagascar naar Parijs is vertrokken, be kend gemaakt. De nieuwe koers houdt in het afzetten an Ben Arafa en zijn vervanging door •n regentschapsraad en het overbrengen an Ben Yoessef naar Frankrijk. Parijs is door deze verklaring zeer timistisch gestemd. Een ander feit, dat tot optimisme stemt is het besluit van de nationalistische partij, de Istiqlal. toch aar Madagascar te gaan. Een delegatie an deze partij is reeds vertrokken. Premier Faure ls hierdoor in een ster ker positie komen te staan tegenover de conservatieve oppositie in het Franse Uitbreiding vacanties en vacantie-toeslag (Van een onzer verslaggevers) De Stichting van de Arbeid heeft di gering bericht, dat zij het eens is mei voornemen van de regering om tot uitbrei ding van de vacanties en de vacantietoe- slag over te gaan. Deze uitbreiding bete kent een verdubbeling van de vacantietoe- «lag, n.l. van 2 tot 4 procent en een ver meerdering van het aantal vacantiedagen van 12 tot 15, hetgeen op een loonsverho ging van 3 pet neerkomt. In het uitvoerige rchrijven aan de regering heeft de Stich ting van de Arbeid tevens haar standpunt ten aanzien van het toekomstige algemene loonbeleid uiteengezet, waarbij door de vertegenwoordigende organisaties niet de zelfde gedragslijn wordt gevolgd. Tegen het standpunt van het Convent van Christelijk Sociale organisaties (CNV, In de bossen rond het landgoed Pij nenburg bij Den Dolder vonden de kinderen van jachtopziener Van der Schagt enige maanden geleden een pasgeboren reekalfje. Het zwierf hongerig en verlaten rond en het is met de fles grootgebracht. Thans is Bambi want zo wordt het diertje genoemd al een flink uit de kluiten gewassen hertenjong geworden. Corry, het 3%-jarig doch tertje van de jachtopziener zorgt ervoor, dat het diertje z'n dagelijks diëet houdt. Chr. Middenstandsbond, het Verbond van Prot. Chr. werkgevers en de Chr. Boeren- en Tulndersbond) en de K.A.B. om de ver ruiming met 3 pet ook voor de secundaire arbeidsvoorwaarden, zoals pensioenen, gratificaties en richtlonen, van toepassing le verklaren, verzetten zich het N.V.V.. het Centraal Sociaal Werkgeversverbond en het Kath. Werkgeversverbond. parlement, die zich tegen de nieuwe koers verzet. Met het besluit van Ben Yoessef, een regentschapsraad te erken nen, wat er op neerkomt dat hij zelf niet meer de troon zal bestijgen, is aan de voornaamste eis van de oppositie, nl. dal Ben Yoessef niet meer in zijn oude func tie -terugkeert voldaan. Een resolutie in d°conservatieve ver gadering, waarin de Franse regering werd verzocht Ben Yoessef geen toestemming te geven Madagascar te verlaten werd ten slotte met vijftien tegen dertien stom men verworpen. De leider van een groep nationalisten, die verbindingen zou hebben met Spaans MarolJco en Tanger, de ..Moundana Se- ria", is door de Franse politie gearres- Vijf Arabische landen hebben uit hun olie-inkomsten een bedrag van zeventig millioên gulden uitgetrokken voor de Noord-Afrikaanse nationalistische bewe ging- Loodgieters waren bezig Schade aan de St-Servaes zeker twee ton OOK IN BENNEBROEK is gisteren een torenspits door brand vernield. Het gebeurde om kwart voor twaalf gisteravond, dat voorbijgangers rook en vlammen uit de spits van de toren der hervormde kerk zagen komen. Toen de dorpsbrandweer arriveerde, brandde de spits als een fakkel. Korte tijd later was het vuur met drie stralen bedwongen. De schade ls beperkt gebleven tot de I enkele kleine carlllonklokken echter naar torenspits, maar die werd dan ook ge- beneden gevallen en Is de grootate caril- heel vernield. Het zeventiende-eeuwse lonklok gebarsten. De grote luiklok kerkje liep vrijwel geen schade op en I ..Graammeer" i« niet beschadigd. zelfs betrekkelijk weinig waterschade. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Overdag hebben evenwel lood gieters aan de spits herstelwerkzaamhe den verricht. Maastricht: 2 ton schade Eenzelfde geval dus als bij de brand in de St. Servaestoren te Maastricht. loodgieter die daar bezig is geweest de brand uitbrak, was gisteravond gevolge van een zenuwschok nog niet in aat een politieverhoor te ondergaan. Gebleken is dat de klokkcnrulmtc ge spaard ls gebleven. Door de hitte, die gloeiende looddruppels deed regenen, zlfn Arrestaties in Brazilië Staatsgreep van het leger Verscheidene officieren van het Brazi liaanse leger zUn gearresteerd onder be schuldiging van wapendicfstal. die zij In een staatsgreep zouden willen gebrui ken. Het bericht van deze arrestatie heeft de vrees, dat het. leger zich vóór dc pre sidentsverkiezingen van 3 October zich de macht meester zal maken, nog vergroot. Zoals bekend is, is het leger sterk ge kant tegen het aan de macht komen van volgelingen van president Vargas, die vorig jaar door het leger werd gedwon gen af te treden en zelfmoord pleegde. De volgelingen van president Vargas orden van omkoopbaarheid beschul digd. Een gearresteerde officier zou hebben bekend een bazooka (voor de bestrijding tanks). 20 machinepistolen. 82 ge- n en 26 revolvers te hebben ge stolen. De verschillende politieke partijen, die in de presidentsverkiezingen deel- ïmen, hebben onmiddellijk de een d« ander beschuldigd van samenzwering oir de verkiezingen te beletten. Door het blussingswerk van de west zijde af uit te voeren, is de pl.m. 40 me ter hoge spits volgens de bedoeling naar de kant van de kerk omgevallen. Men had er op gerekend dat de spits op het dak terecht zou komen. Zoals men weet, drongen delen van de spits door het dak De rechtstreekse schade wordt op ten minste twee ton geschat. Vermoedelijk konden vandaag de kerkdiensten worden Vier mannen redden de kerk Vier brandwachten zijn door de com mandant bij dagorder vermeld, omdat zij gevaar voor eigen leven de monu mentale kerk hebben gered. De vier man- kozen positie vlak onder de brand haard, waardoor zij er ln slaagden, de klokkeruimte te beschermen. Men overweegt de verwoeste toren van dr P. Cuypers (anno 1880) door een te vervangen, die wat stijlvoller is. Nu de vacantie voorbij is Deviezenrpaeling voor gezelschapsreizen In de Staatscourant van 9 September een algemene vergunning van de Ned. Bank gepubliceerd, waardoor het voor ingezetenen, organisatoren van gezel schapsreizen mogelijk wordt reisdeviezen te kopen op naam van de reisleider de reisleider en de deel- Chèques en pakketpost duurder, doch luchtpost en telefoongesprekken in prijs verlaagd (Van onze parlementsredactie) jlTINISTER ALGERA is voornemens, de tarieven van de postcheques, pakketpost, luchtpost en telefoondienst te wijzigen. Dit deelt hij mee op vragen van het Eerste-Kamerlid Baron De Vos van Steenwijk (lib.). De wijzigingen zullen ingaan in 1956; geven het geheel der tarieven een gunstiger beeld en zijn o.m. nodig in verband met het heersende personeels tekort. Dit personeelstekort vereiet arbeidbe- sparende maatregelen, met name bij de Girodienst. Daarom zal het tarief cheques en stortingen n-iet meer afhan kelijk zijn van het betreffende bedrag, maar voor alle bedragen op tien cent worden vastgesteld. Ook ligt het in de bedoeling, de prij6 van de chequeboek jes, welke ver beneden de kostprijs ligt, van f 1 op f 2 te brengen. Sedert de oorlog heeft ook het tarief van de pakketpost ver onder de kost prijs gelegen. Hierdoor ontstond gens de bewindsman onjuiste tie ten opzichte van de particuliere vervoersbedrijven en de Nederlandse Spoorwegen. Door de lage tarieven (va riërend van f 0.40 tot f 1.—) nam het aan tal pakketten geweldig, toe. In 1954 be droeg het bijna twintig millioen stuks, dat ls tweemaal zoveel al6 in 1949. Door de prijzen te brengen op minimaal f 0.60 en maximaal f 1.40 hoopt men, dat de juiste verhouding tussen de verschillen de vervoersbedrijven zal worden heTSteld en dat als gevolg daarvan de onevenredig zware druk op de sector pakketpost zal worden verlicht. Verlagingen TTIERTEGENOVER staan enkele be langrijke verlagingen. Allereerst be treffen die de luchtposttarieven. De prij6 van de luchtpostbladen zal worden ge bracht van f 0.?0 on f 0.25. Deze maat regel maakt het mogelijk, dat men voortaan correspondentie voor alle bui tenlandse bestemmingen, ook buiten Europa, toeslagvrij per luchtpost kan verzenden, indien gebruik wordt ge maakt van luchtpostbladen tegen dit verlaagde tarief. De verlaging van de interlocale tele foongesprekken is. aldus minister Alge- ra, de bijdrage van de overheid tot ver lichting van de prijzendruk. De gesprek ken in de B-zonc (binnen een straal van 25 km vanaf de plaats, waarvandaan men belt) worden vier cent goedkoper, die ln dc C-zone (afstand groter dan 25 km) acht cent per gesprek. Dit houdt In een verlaging van 15 pet b(j een gemid delde gespreksduur. Genoemde verlagingen betekenen voor de PTT een inkomstenderving van vier millioen gulden. De mededeling van mi nister Algera maakt een eind aan de tal rijke geruchten over wijzigingen in de posttarieven, dde de laatste tijd overal worden gehoord. Nieuwe troepenversterkingen Bemiddelingspoging van Joegoslavië De gemoederen van de Turken op het eiland Cyprus z(jn weer danig verhit, doordat Griekse terroristen de woning van een Turks politieagent in een dorpje bij Limassol in brand hebben gestoken. De Turken op Cyprus hebben nu op hun beurt een tegen-terreur-organisatie in het leven geroepen, die iedere aanslag „met geweld zal beantwoorden", aldus de tekst van pamfletten, waarin het Turkse be volkingsdeel wordt opgeroepen de organi satie te steunen. Dat het Engelse bestuur de toestand het gevaar voor uitgebreide onlusten hoogst ernstig acht, blijkt uit het feit dat met de kruiser Birmingham en het fregat Roebuck, die speciaal van manoei zijn teruggeroepen, ruim achthonderd commandotroepen naar Cyprus wor den gevoerd. Vanochtend kwamen nog maals 630 mariniers van Malta op Cyprus die zullen assisteren bij het hand haven van orde en rust. Om het smokke- ran wapens tegen te gaan zijn giste- zes Britse mijnenvegers uit Harwich vertrokken. Van dc s(jde van het Joegoslavische ministerie van buitenlandse zakei medegedeeld, dat Joegoslavië misschien het initiatief zal nemen voor een regeling het Grieks-Turkse conflict. Defini tieve stappen hiertoe z(jn echter nog niet genomen. Dezelfde woordvoerder geloofde niet, dat het huidige geschil het Balkan pact in gevaar zou brengen. In Turkije zijn in verband met de re- Er zijn nu eenmaal bij- omdat het alternatief toevlucht kunnen nemen, zonder knappe kinderen voor het land een groot Een andere methode is uitblinkertjes net zo verlies aan capaciteiten de verrijkingd.w.z., goed als er domme en is, maar de vooruitgang is een leerprogram, waarbij achterlijke kinderen zijn. nog maar langzaam. een minimum aan rou- Zowel in Europa als in Wat zijn begaafde kin- tinewerk wordt verlangd, Amerika heeft men sinds deren? doch de leerling onder lang erkend, dat voor de De omschrijvingen ver- toezicht de mogelijkheid lichamelijke en of gees- schillen, maar over het wordt geboden, ztfn per- telijk onvolwaardigen, c' achterlijken, speciale scholen nodig zijn en zit beijverd, dergelijke ii stituten in het leven i Maar wat heeft men voor de „uitblinkertjes". de „voorlijken" gedaan? Wat de V.S. betreft moet worden gezegd, dat, als men afziet van en kele ver uit elkaar lig- algemeen gende steden, de knappe kinderen met e< kinderen misdeelde kin- gentiequotient v deren zijn. 130 en hoger-. Ondergebracht in klas- veer de meest sen, waar de middelmaat twee procent, en dikwijls wat daaronder De methoden i blijft het tempo bepaalt, helpen vallen verliezen deze kinderen algemeen in drie soorten allemaal zo best af, maar vaak alle lust tot leren, uiteen. uit verdere resultaten van Ze vervelen zich stierlijk ln de eerste plaats is 43 op jeugdige leeftijd be en menigmaal leidt dit daar de „versjtelling" of ponnen leerlingen kon het tot „stukjesdraaien". het overslaan van klas- afgelopen jaar worden af in toenemende mate sen. geleid, dat zulke kinde zijn Amerikaanse scholen Voor deze methode ren, al mogen zij in de er op uit, dit soort kinde- voelt onderwijzend per- eerste klas moeilijkheden ren te helpen zich over- soneel over het algemeen hebben, gewoonlijk om- eenkomstig hun talenten niet veel, maar het is ge- streeks de derde vast in te ontwikkelen, zowel woonlijk de enige, waar- hun schoenen komen te terwllle van henzelf als toe kleine scholen hun staan. soonlijke aanleg wikkelen en een eigen kijk op de wereld te krij gen. Dit is de meest po pulaire en meest toege paste methode. In de derde plaats kan men het zoeken in spe ciale scholen voor begaaf den. Ook deze methode vindt veel waardering, maar is slechts bruikbaar in de grootste s'eden. Zo n intelli- is Pittsburg in 1951 be- n 125 tot gonnen met een school, zo onge- waar zorgvuldig geselec- begaafde teerde jongens cn meis jes van vijf jaar werden m hen te toegelaten. Ze brachten het het er dat eerste jaar niet cente onlusten 2.124 personen gearres teerd. Tevens zijn drie generaals Turkse leger ontslagen. De reden ontslag is echter niet bekendgemaakt. De viering van de bevrijding van Izmir (Tui kije), welke stad in 1922 door Griekse troepen werd ontruimd, is afgelast omdat de autoriteiten nieuwe ongeregeldheden Tenslotte verklaarde de Griekse zaakge lastigde in Washington. Annino Cavalle- rato. dat zijn land zich niet zal terug trekken uit de Navo of het Balkanpart. Prins Bemhard zal de Paus bezoeken hij het (I IAmerican Association de overkoepelende orga nisatie van de Europees-Amerikaanse verenigingen heeft bijgewoond, bezoek aan Paus Pius XII brengen. Tijdens het congres, dat van 15 tol September in Rome wordt gehouden, zal Prins Bernhard als ere-voorzitter wor den geïnstalleerd, waarna hij enkele zittingen persoonlijk zal presideren. Het congres zal o.m. worden bijgewoond door minister Spaak, de voormalige Franse premier George Bidault en de Ameri kaan Paul Hoffman, oud-administrateur van de E.C.A. De Italiaanse regering zal de deelnemers aan het congres officieel ontvangen. Prins Bernhard zal een te genbezoek aan president Gronchi van Italië brengen. „Stormvuur" in West-Duitsland Zes duizend man troepen, in hoofdzaak behorende tot ae veldartillerie, zullen Dinsdag op de Lüneburgerheide in West- Duitsland met een driedaagse oefening, genaamd .Stormvuur" beginnen. De militairen zijn afkomstig van acht afdelingen veldartillerie en enige kleine onderdelen, die voor de verzorging dienen. Zij nemen ongeveer duizend voertuigen en 140 vuurmonden met zidh Voorts zal in Duitsland oefenen de kern in een nieuw legerkorps-onderdeel, na melijk het 101ste zware mortierbataljon, infanteriewapen dat met de artille- meeschiet. De leiding van de oefe ning is in handen van de staf van de legerkorpsartillerie en van de vierde divisie-artillerie. Zestien meter van de hoofdtoren der Maastrichtse Sint-Servaes- kerk is gisteren door brand ge heel vernield. De (veel oudere) vierkante torens aan weerszijden van de ronde hoofdtoren bleven gespaard, evenals de monumen tale kerk zelf. Iets warmer, maar ook alle kans op regen p*EN nieuwe storing bereikte giste- ■L/ ren de Nederlandse kust en trok vergezeld van enkele regen- en on weersbuien naar Duitsland. Deze storing wordt gevolgd door een rug van hoge luchtdruk, die dc komen de nacht over de Noordzee zal trek ken. Boven de oceaan werd het scheep vaartverkeer bedreigd door een cycloon, de zesde van dit jaar die westelijk van de Azoren uit tropische gebieden naar het noorden trok en later naar het noordoosten afzwenkte. Scheepswaarnemingen toonden aan dat de cycloon slechts in een klein gebied geconcentreerd was. De cy cloon transformeerde zich intussen tot een normale storing, die nu snel in de richting van Ierland trekt. Het ii waarschijnlijk dat de frontalt regenzone van de storing morgen in de loop van de dag ons land bereikt. Of ze veel regen zal brengen, ls nog onzeker. De wind zal naar richtingen tussen zuid en zuidwest draaien, ter wijl de temperaturen tets hoger zul len worden dan vandaag. WEERBERICHT Tijdelijk enige regen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Van het Westen utt toenemende bewolking met tijdelijk enige regen. Aan vankelijk weinig wind, later matige of vrij krachtige wind tussen Zuid en West. Weinig verandering in tem peratuur. (Geldig tot morgenvand). heeft op haar Exportafdeling plaatsing voor beschaafde goed ontwikkelde bekend met de moderne talen. Schriftelijke dan wel telefonische aanmelding aan mej. E. Zaalberg, Export afdeling „Zaalberg", Vestestraat 1 E, Telefoon 21641 c v.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1