ïlicttme £riitsrt)e (üimrant Sombere toekomst voor het middelbaar onderwijs M Nieuwe actie voor vluchtelingen Woedende Turken scheppen chaos in drie steden „Haalt u geen al te dolle stunts uit"„ vroeg Eden Brits voorstel Gevangenen zwijgzaam maar gezond) in Nederland II WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1955 BUREAUX: Directe, Redactie, Abonnement». es AdPefteatie-dtffettag: Tel. 3144L Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 3,15 per maand; 0.50 par week. AD VERTE NTIÊN: 0,18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. D1EMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Bed.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasttcl) f« gfieblcveti myn bert la tcyljcnspotf Zee en dertigste jaargang No 10440 ZIE PAGINA S Commissie v.h.m.o. voorspelt: Tekort aan bevoegde leraren wordt geweldig probleem (Van onze parlementsredactSe) T "LW TOENEMENDE BELANGSTELLING voor het middelbaar en voor- JLi bereidend hoger onderwijs en een nijpend tekort aan bevoegde leraren, dat is. wat de Commissie v.h.m.o., op 28 Januari door de staats secretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen ingesteld1, de komen de jaren voorziet. Zulks staat te lezen in haar rapport, dat minister Cals heden aan de Tweede Kamer heeft toegezonden. De commissie gaat zover, dat zij in dit rapport spreekt van de „nood van het middelbaar onderwijs". Nog steeds groeit de belangstelling voor het v.h.m.o. Deze belangstelling zal leiden tot een ongekend hoog aantal leerlingen en klassen. Met de stijgende belangstelling neemt het aantal 12- 1 jarigen, zij die voor een middelbar* achool toelatingsexamen kunnen doen, gestadig toe. Het verzadigingspunt zal nog niet spoedig zijn bereikt, aldus ds - In cijfers uitgedrukt is de verwachte stijging aldus. Bedroeg het aantal toege- latenen tot de eerste klas vorige j; 23.020, in 1959 zal dit waarschijnlijk zijn 38.250. Het is zelfs niet uitgesloten, dat de stijging nog sterker zal zijn. I'.et aantal leerlingen, dat middelbaar onderwijs zal volgen, wordt geschat op 106.000 in dit Jaar. 165.00 in 1960 en 173.000 in de sus, welke in 1966 aanvangt. Het aantal klassen zal ln 1960 en 1966 re6p: 7538 bedragen de bezetting der klassen 34 leerlingen (thans 22,9). De leraren /"ONEINDIG veel meer nog dan het leer- lingenprobleem zal in de komende Jaren het lerarenprobleem zorgen baren. Thans zijn er al 900 bevoegde leraren weinig (nu beschikbaar 5975 bevoegden en 1279 onbevoegden). In 1960 moeten tienduizend bevoegden aanwezig ziji kening houdend met vervanging wegens vertrek en overlijden betekent dit nodige aanvuling van 650 leraren in 1955, een aantal, dat in de daaropvolgende ji ren snel groeit en in 1959 en elk jaar daarna telkens 1200 zal bedragen. Zal het aanbod hiermee geUjke tred houden? De commissie waagt het niet, dit te veronderstelden. Ziehier enkele prog noses wat betreft het aantal onbevoegd gegeven lessen ln 1963. Voor Nederlands, aardrijkskunde cn geschiedenis zal het percentage 32 bedragen (thans 12), v> klassieke talen en oude geschiedenis (4), voor Frans 39 (28) en voor de exacte vakken 35 (14). In totaal is in het genoemde jaar een tekort van ongeveer 3600 bevoegde leer krachten te verwachten. Het aantal be voegden bedraagt dan ongeveer 7000. Er sal dus een derde van alle lessen niet door bevoegden kunnen worden gegeven. Maatregelen HCT IS dringend nodig, de animo J voor het beroep van leraar te versterken. Alleen van grootscheep se maatregelen is heil te verwachten. En ook voor de jaren, nadat de in het topjaar 1946 geborenen het mid- delbaar onderwijs zijn doorge stroomd, blijven de te nemen maat regelen noodzakelijk. Bij de adviezen, welke de commissie ln haar rapport aan de hand doet, wordt opgemerkt, dat ook rekening moet wor den gehouden met de toenemende vraag naar academici in het algemeen in ons land. In deze stijgende vraag zal over de gehele lijn gelijkmatig moeten worden I voorzien. Voor het onderwijs geldt dat j evenzeer. Behalve voor het v.h.m.o. moet ook de actenstudie voor de ulo-scholen en de handelsavondscholen worden be vorderd. Hoe meer L.O.-acten, des te i meer M.O.-acten zijn te verwachten, j meent de commissie. De commissie adviseert een viertal maatregelen te nemen, welke inhouden, renteloze voorschoten of beurzen te ver ten aan: 1. personen jonger dan 25 jaar met HBS- of gymnasiumopleiding, die in September van dit Jaar nog met de academische studie beginnen, 2. hen, die nog geen 25 Jaar zijn en in het bezit van akten of een diploma, op grond waarvan een mid delbare acte met bevoegdheid tot onder wijs aan de HBS kan worden verkregen, 3. aan hen, die jonger zijn dan 35 jaar en reeds bij het onderwijs werkzaam en die diploma's bezitten, op grond waar van genoemde middelbare acte kan wor den verkregen, en tenslotte aan perso- H nen, die gesubsidieerde avondlycea vol- Hoger onderwijs studenten zware eisen zal stellen aan het hoger onderwijs. Er zullen maatregelen tot utibreiding nodig zijn. In de eerste plaats wordt hier gedacht aan uitbreiding van de academische staven. Hoewel dit een aantal leraren aan het onderwijs zal onttrekken, is het offer niet zo groot: de maatregel komt ten goede van het onder wijs zelvs. Nog enkele andere maatregelen verdie nen de aandacht: bezitters van v.h.m.o.- diploma's moeten ook univeriitalre exa mens kunnen afleggen, waartoe zij nu nog geen toegang hebben, studietoelagen moeten worden toegekend o.m. aan hen, die een A-akte bezitten en reeds bij het v.hjn.o. werkzaam zijn, ruime voorlich ting, voldoende bouwvolume en verlen ging van de cursusduur der HBS-en van vijf tot zes jaar bij gelijkblijvend totaal aantal lesuren. De toekomst van het v.hjn.o. staat Cijfers en feiten In nop peen tien jaar zal het aantal leerlingen op het VJï.M.O. vrijwel verdubbeld zijn. In 19 54 waren er 98.800 leerlingen, in 1963 minstent 178.000. Er z(jn thans 900 bevoegde leraren te weinig. Door vertrek en overlijden moeten er dit jaar al 650 by komen. Binnenkort jaarlijks 1200. Om hef leraarsambt aantrekke lijk te maken, wordt thans gead- 1. Renteloos voorschot voor a.s. leraren met kwytscheldinp van een vijfde deel per jaar dat in het onderwijs gewerkt wordt. 2. Renteloos voorschot voor onder wijzers e.d. die voor een m.o.- acte gaan studeren. 3. Beurzen voor het volgen van ge subsidieerde avondlycea. Ook het hoger onderwijs moet uitgebreid worden de toepanp tot de universitaire examens moet worden verruimd, de HBS'en moe ten zesjarig worden enz. op het spel, aldus de commissie, en daarmee het peil van het academisch onderwijs in de jaren na 1960. Kwa litatief onvoldoende prae-universi- tair onderwijs zal onherstelbare schade toebrengen aan het universi tair onderwijs, juist nu academisch geschoold intellect meer dan ooit nodig is. Het verdient derhalve aan beveling, dat de dringendste maat regelen nog vóór October van dit jaar worden genomen. Om de kwestie-Cyprus Het was vanmorgen wel lang wachtendaar bij de deur van het ministe rie van Verkeer en Waterstaat aan het Binnenhof, maar het geduld werd ruimschoots beloond! Na een gesprek van ruim anderhalf uur met de ministers van Buitenlandse Zaken der landen van de Kolen- en Staalgemeenschap, kwam Koningin Juliana naar buiten en nam verrast de hartelijke begroeting van het publiek in ontvangst. Luchtvaaztshow Farnborough Prins Bernhard kwam met eigen toestel vader meeging. FARNBOROUGH, 6 SEPTEMBER BIJ STRALEND zomerweer is van daag de jaarlijkse Britse lucht vaartshow de eerste dag ingegaan, in aanwezigheid van duizenden ad- spirant-kopers en Westelijke mili taire gasten. Het was ideaal vlieg weer voor Engelands beste piloten, die hier de jongste Britse vorderin gen op luchtvaartgebied demonstre ren. Nog geen uur na de opening maakte de Vickers-fabrieken bekend, een order van 6 millloen te hebben ontvangen voor twee van hun Viscount-UJntoestellen met pro- pellor- en straalaandrijving. In totaal zijn nu 236 Viscounts besteld voor een totaal bedrag van 670 millioen gulden. Premier Eden arriveerde In een heli copter en aanvaardde een uitnodiging, een vlucht mee te maken met een Vulcan- Delta-bommenwerper. „Als u er maar geen al te dolle stunts mee uithaalt", zei de premier tegen de piloot, voor zij op- Verschillende vliegtuigen die hier ten toongesteld staan, waren zodanig door touwen afgelijnd dat men ze niet al te nauwkeurig zou kunnen onderzoeken. Deze veiligheidsmaatregel was o.oi. ge troffen door de Vuican, de Victor (beide straalbommenwerpers) en de slanke Fal- rey F.D. 2, een experimenteel vliegtuig, dat naar men meent het snelste toestel is waarover Engeland beschikt. Ook onze prins Bernhard is met zijn eigen toestel naar Farnborough gekomen. De prins toonde grote belangstelling voor de kleine Jager Folland Gnat en de Twin Pionier, een toestel voor de burgerlucht vaart, dat slecht zeer weinig ruimte nodig heeft om op te stijgen. De prins verbleef ook geruime tijd bij de helicopters. Andere belangrijke bezoekers: generaal Gruentiher, NATO-opperbevelhebber in Europa, Sir William Dickson, maarschalk van de R.A.F. en hoofd van de Britse luchtmachtstaf, group-captaln Peter Townsend, Brits luchtvaartattaché in Brussel, Alfred Krupp, Westduits groot industrieel, prof. dr Ernst Heinkel en prof. Claude Dornier, beiden bekende Westduitse vliegtuigbouwers. Grieks consulaat werd in brand gestoken ISTANBOEL, 6 SEPTEMBER WTOEDENDE MENIGTEN hebben vandaag in de Turkse steden Istanboel, Smyrna en Izmir gepro testeerd tegen de Griekse aanspraken op het eiland Cyprus. Aanleiding was een dynamiet-aanslag op het Turkse consulaat in Saloniki. Voor Istanboel en Ismir is de staat van beleg afgekondigd. Duizenden Tnrken trokken met stokken i Mieren staven, vlaggen en spandoeken door de straten van de drie steden. De Griekse consulaten te Smyrna en Izmir werden in brand gestoken, evenali Griekse kerk in Smyrna. De Griekse ju echtgenote konden ternac nood aan een steniging ontkomen door bnn toevlucht te zoeken in de woning Griekse N.A.T.O.-generaal, In de bnnrt van het consnlaat woont. Duizenden betogers trokken door 6traten van Istanboel, Smyrna. Izmir andere steden. Zware spiegelruiten a Griekse winkels werden stukgeslagen. Op de straten, trottoirs en pleinen lagen ai tlkelen verspreid, variërend van kruidt nierswaren tot kostbaar meubilair T: van Griekse auto's werden omver gewor pen en in brand gestoken. Politieauto's reden met gillende sirenes van het ene deel van de stad naar het andere in nut teloze pogingen om de steeds verder om zich heen grijpende wanordelijkheden een halt toe te roepen. Griekse schepen in de haven van Smyrna werden door woedende Turken beklommen en in brand gestoken. Naar Ass. Press verneemt, is het Griekse pa viljoen op de jaarbeurs te Izmir totaal verwoest. Volgens de eerste berichten zijn r tientallen gewonden. Toen de wanordelijkheden hun hoogte punt bereikten, spoedde premier Mende- zich per vliegtuig naar Istanboel en gaf opdracht, alle nodige maatregelen te een eind aan de chaos te ma ken. Honderden Turkse infanteristen trok ken met geveld geweer de onrustige ste den binnen om de Griekse eigendommen tegen de betogers te beschermen. Om half tien vanavond trokken iteeds grote groepen betogers door de straten van Istanboel. Smvrna en Izmir onder het geroep van: „Cyprus is Grieks maar Turks!" Omstreeks deze tiid begon het leger de situatie meester te worden. Onrust op Cyprus Op het eiland Cyprus is het niet min der onrustig. Herhaaldelijk worden aan slagen gepleegd op Britse politieposten Duizend zwaargewapende Britse soldaten hebben vandaag het dorpje Strovolos uit- Beloningen voor Rode helden gekamd op wapens. Strovolos is het dorp- Je waar Karaolis woonde, die binnenkort terecht moet staan wegens moord op een politie-ambtenaar. In Londen is officieel bekendgemaakt, dat 630 mariniers naar Cyprus onderweg zijn om da veiligheidstroepen op het eiland te versterken. Tegen het einde van de week zal het grote Britse vliegdek- schip Ocean zich met legervoorraden naar Cyprus begeven. De Britse regering heeft zich bij monde van minister MacMillan tegenover Grie kenland en Turkije bereid verklaard, aan Cyprus een grondwet te geven waardoor het half mil. inwoners van deze Britse kolonie een grote mat* van zelfbestuur onder Britse souvereiniteit zou krij gen. MacMillan deed dit aanbod, toen de drie-mogendhedenconferentle te Londen na vorige week Vrijdag te zijn opge schort, was hervat. De Britse minister deelde mee, dat afschriften van het plan aan de Griekse en Turkse minister zou den worden overhandigd. Zoals bekend, wil Engeland zijn souve reiniteit over het eiland handhaven, ter wijl Griekenland Cyprus, waarvan tach tig procent der bevolking van Griekse afkomst is, bij zijn gebied wil zien ge voegd. De Turkse minister heeft evenwel laten weten, dat Griekenland moet kie zen tussen het handhaven van deze eis of het bewaren van de vriendschap met Turkije. oot-Brittannië heeft reeds tweemaal Cyprus een ruime mate van zelfbe stuur aangeboden, doch beide keren in 1948 en 1954 hebben de Griekse be an het eiland dit afgewezen en aansluiting bij Griekenland geëist Koning Boudewijn 25 Koning Boudewijn van België viert vandaag zijn 25ste verjaardag. De koninklijke familie is voor deze ge legenheid verenigd op het buiten goed Ciergnon, een kasteel in het hartje van de Belgische Ardennen. Verbannen sultan tegen compromis met Parijs? Cairo, 6 September „Ik ben er zeker van, dat sultan Ben Yoessef ieder compromis met de Fransen van de hand zal wijzen." zo verklaarde hier de leider van de Marokkaanse Isti- qlal-partij, Allal el Fassi, die weigert contact te onderhouden met de Marok kaanse delegatie naar de verbannen sul tan op Madagascar. Het enige waarmede hij kan instemmen is de terugkeer van Ben Yoessef naar Marokko als de wet- mi Tlge voorwfiarde I kunnen Inrichten. DU raaH ler van 1Iroon- plaats kunnen vinden in het nieuwe ge- raad. daar hij deze beschouwt als een meentehuis, dat 1 Januari in gebruik F ranse zet om de sultan uit te rangeren, wordt genomen. Eén zwaluw maakt nog geen zomermaar als vele zwa luwen bü elkaar gaan zitten op telefoondraden, dan betekent dit dat de zomer ten einde ia. Dan maken ze zich gereed voor de lange, zware tocht naar z delijker landen. Dan ia hun ge kwetter een af scheidssymfonie. Gisteren zes doden in het verkeer Op de Beuketeweg in Rotterdam werd gistermiddag de vijfjarige Hendrika Klos van de Spangerwekade in Rotterdam door een personenwagen aangereden. In het ziekenhuis i6 zij overleden. Het meisje «tak, waarschijnlijk zonder te kij ken, plotseling de rijweg over. Bij de ateenfabriek De Bremberg tus- m Et ten en Liesbosch is gisteren H. Vergouwen uit Sprundel, arbeider bij deze fabriek, door een passerende dok aangereden. De man, vader van vijf kinderen, was op slag dood. De 69-Jarlge L. H. van Gaaien, tweede eunneester aan de groente-en fruitvei ling te Wateringen, werd gisteren het veilingterrein in een scherpe bocht van een anahaugwagen geslingerd, die achter een luxe-auto was gekoppeld. HU ls ln het ziekenhuis te Delft overle- De 44-jarige bromfietser G. Vermolen uit Tilburg werd gisteren op de Rijks weg door een personenauto aangereden- Hij is aan de verwondingen overleden. Een andere bromfietser, C. Boonman uit 's-Heerenhoek IZbot6te tijdens een zware regenbui in de Quarlespolder bij Goes tegen een vrachtwagen. De man is aan de gevolgen overleden. De 42-jarige landarbeider J. Andrlnga uit Osingahuizen (Fr.) Is met zijn motor- rijiel tegen een boom gereden. Hij was al dood toen voorbijgangers hem opmerk ten. Londen wil geen veto over atoomwapens NEW YORK, 6 SEPTEMBER Engeland voelt er niets voor, de kwes tie van het gebruik van atoomwapens te: verdediging tegen aggressie te onder werpen aan het vetorecht van de Veilig heidsraad, aldus heeft de Britse minister Nutting vandaag verklaard tijdens het ontwapeningsgesprek in het V.N.-hoofd kwartier. Nutting verklaarde, dat een doeltreffend stelsel van internationale contröle een noodzakelijk onderdeel uit maakt van Iedere beperking der strijd krachten of een verbod van atoomwa- Watersnood-museum in getrofien Slavenisse Burgemeester L. A. Verburg van Sta- 'enisse hoopt nog dit jaar in zijn ge- klein watersnood-i teruggekeerde Nederlandse gevangenen. Bras, Rollema. Ten Hoff en Jansen met de Scandinavië-express op het station ln Oldenzaal aan. Óp het perron werden zij opgevangen door Rode Kruis, ge meentepolitie en rijksrecherche, en on middellijk geïsoleerd. Via het zieken huis, waar zij werden onderzocht, zijn de vier mannen overgebracht naar het politiebureau van Oldenzaal, Slechts en kele naaste familieleden mochten met de ex-gevangenen spreken. Na de nacht in Oldenzaal te hebben doorgebracht, werden zij vanochtend door hun familie leden opgehaald. e mannen, die een rela van 500 km ach ter de rug hebben, sagen er gesond en gebruind uit. Twee waren gekleed in trainingspakken, de anderen droeaen gewatteerde Russische kleding. Hun ba. gage bestond uit een kartonnen doos en enkele houten koffers. Bras zou in 1943 door de Gestapo zijn ge arresteerd, twee jaar zijn opgesloten in Vught en vervolgens In Sachsenhausen. Daarna zou hij In de Berlijnse illegali teit hebben gewerkt. Hij werd ln 1950 ter dood veroordeeld, een straf, die na derhand werd gewijzigd in twintig jaar dwangarbeid. Ook Jansen beweerde in de Duitse illegaliteit te hebben gewerkt. ZU wilden niets over hun kampervaring vertellen, om de vijftien A twintig Ne derlanders, die nog ln Russische kam pen zouden verblijven, geen schade te berokkenen. President Piecfc van Oost-Duitsland houdt van tijd tot tyd plechtighe den, waarin hij trouwe communisten onderschei dingen verleent voor al lerlei soorten prestaties. Sommige begunstigden zijn „keiden van de ar beid", andere worden on derscheiden, niet zozeer omdat zij zulke beste dokters of architecten zijn, dan wel omdat zij de partij de een of ande re dienst hebben bewe- De medailles op zich zelf zyn «'et veel waard en het publiek weet niet beter of het gaat alleen De betekenis van deze bedragen springt in het oog, als men bedenkt, dat ft... gemiddelde maandsa laris in Oost-Duitsland 400 Mark bedraagt. Patijleiders worden soms onderscheiden, al- de zit nog iets meer aan vast en dat speelt zich in hel verborgen af: de held in dtt of dat krijgt een cheque, of een kennisge ving dat een bankreke ning voor hem is ge opend of soms zelfs con tanten. En de bedragen zijn niet mis. Er bestaan ongeveer 40 ..titels" in het systeem en de daaraan verbonden geldprijzen bed ragen van 5000 Mark (100 Oostmark 1171) voor een „held van de spoorwegen" tot niet minder dan 100.000 voor de „nationale prijs" leen maar omdat ze 50 of 60 jaar zijn geworden. Zij krijgen de „orde van Karl Marx" of de „orde van het vaderland". De aan deze onderscheidin gen verbonden geldprij zen bedragen van 20.000 tot 80.000 Mark en men kan er op zijn minst een keurige villa van kopen. Voor regeringsfunc tionarissen by de geleide economie bestaat een orde. „de banier van de arbeid" genaamd, die van 10.000 tot 50.000 Mark opbrengt. Hoge politie- inc narissen krypen 40.000 Mark als ze wor den onderscheiden met de „medaille voor trouw aan het regime". Kunstenaars komen in aanmerking voor de na tionale prijzen, die elk jaar worden uitgereikt. In 1954 werd onder hen alleen een bedrag van 2.200.000 Mark verdeeld. Bijna iedereen, die in zijn werkplaats, fabriek of mijn de titel „stootar beider" weet te ver ven, krijgt behalve de daarbij behorende daille 1000 Mark, welk bedrag in de meeste vallen gelijk staat met op zijn minst twee maande» De gelden voor deze prijzen zyn in de begro ting verstopt onder ver schillend e hoofden en moeten, te oordelen naa» het aantal onderschei dingen, meer dan tien millioen Mark belopen. Het systeem, aan trou we volgelingen van het regime geldelijke belo ningen toe te kennen, is overgenomen van de Rus sen. Een hoge onderschei ding in het Sowjetieger b.v., brengt meestal be halve de waardevolle Ju welen. waarmee de me daille is bezet, een pen- PRINS SIMON ZUR LIPPE weer vrij T^OALS gisteren reeds gemeld ls, bevond zich onder het gezelschap van 27 vrij gelaten krijgsgevangenen een achter neef van prins Bernhard, prins Slmon zur Lippe. In Moskou vertelde men hem, dat het aan de bemiddeling van prins Bernhard te danken was, dat htj vrij zou komen. HU is gisteravond tn Frankfort aangekomen en door zijn fa milie naar Erbach gebracht. De 55-jaar oude ex-luitenant-kolonel ver telde wegens spionnage tot 25 Jaar dwangarbeid te zijn veroordeeld. Als gevolg van een oorlogsverwonding, een stijve rechterarm, behoefde hij niet te werken. Hij zei, dat nog ongeveer 9000 Duitse krijgsgevangenen ln Rusland verblijven. Sinds 1951 waren de toestanden in de kampen verbeterd, hoewel veel gevan genen hebben geleden van het klimaat in de Oeral, dat varieert van tropisch* hitte tot bittere kou. Circa tachtig pro cent der gevangenen zou aan hartziek ten lijden. De prins zal eerst was rust nemen op zijn kasteel in het Rijnland, voordat hij een beslissing zal nemen over zijn toekomst Droog weer Een storing in de hogere luchtlagen boven West-Duitsland, veroorzaakte vandaag hoofdzakelijk in de Zuidoos telijke helft van het land nog vrij veel bewolking waaruit hier en daar wat regen viel. Intussen heeft zich boven Engeland een hogedrukgebied gevormd, dat zich in de richting van de Oostzee ver plaatst en daarby nog tn betekenis toeneemt. Het weer in ons land zal steeds meer onder invloed van dit hogedrukgebied komen, waardoor droog weer en over dag zonnige perioden worden ver wacht. HET WEER IN EUROPA ill! h 1° *i h 2,a Drie-en-dertig jaar geleden stak de Italiaan Gino Prato de oceaan over. De toen 22-jarige schoenmaker ging proberen fortuin te maken in Amerika. Hij maakte geen fortuinIn die jaren zag hij zelfs geen kans het geld bijeen te sparen om zijn hartewens in vervulling te doen gaan, nl. nog eens zijn vader in IfaZië te gaan opzoeken. Tot op een dag toch het fortuin kwam. Gino deed mee aan een zg. „television-Quiz", een vraag en antwoordspel, dat geld kan opleveren. Gino bleek een buiten gewone kennis te hebben van opera's en zo bracht hij het in die „Quiz" tot een bedrag van 32.000 dollar. En nu kijkt men aan beide zijden van de oceaan vertederd naar dit plaatje: het weerzien van vader en zoon. Berlijn Prankfori Munchen Plaatselijk ochtendmist Tot morgenavond verwacht eifDe Bilt: Vannacht plaatse- lijk mist, morgen overdag I zonnige perloden met de- zelfde temperaturen als van daag of ieta hogera. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. (Opgemaakt te tien uur). ZON EN MAAN Zon 6.03 19.16. Maan 21.54 13.53. 9 September: Laatste kwartier.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1