Jlicumc £rihsrt)c (üimrant V.S. smeedden wapen tegen Rode „hersenspoeling" De crelofte Churchill in de Tweede Kamer lach en een traan Nederl. reactor-program van belang voor economie 6 Kinderen kwamen onder een zandlawine If I* DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1955 BUREAUX; Steenstraar 37. Directie, Redactie Aoonnemesten- en Ad verten t ïe-a fdeling: Tel 31441. Postrekening; 58936 ABONNEMENTEN: o.40 per Kwartaal; 2,IS per maand; 0.50 per week ADVERTENT1EN: 0.18 per milümewe. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaargang No 10423 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELI1K-NAT10NAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken _5tantoa«tfcf| Is ghrblma "mynbcrt In tcgbcnspocf Kunstschatten naar Zeeuws Vlaanderen ZIE PAGINA 5 KENNIS VAN DE DEMOCRATIE J Iedere militair moet beloven, tot het einde toe vol te houden... WASHINGTON. 17 AUGUSTUS DE VER. STATEN hebben een wapen gevonden tegen de beruchte, communistische hersenspoeling, waarbij de Roden hun krijgsge vangenen volkomen willoos maken en hen tot bekentenissen brengen van feiten, die beslist onwaar zijn. Aan de hand van het rapport, dat de speciale militaire legercommissie over de hersenspoeling heeft opgesteld, vaardigde president Eisenhower heden nieuwe gedragsregels uit voor krijgsgevangen Amerikaanse militairen. De speciale commissie kwam tot de conclusie, dat kennis van de Amerikaanse democratie een verdedigingsmiddel tegen hersenspoeling is en dat de Amerikaanse militairen die valse bekentenissen deden of met de vijand samenwerkten een tekort aan vaderlandsliefde hadden, veroorzaakt door gebrek aan deze kennis. Kunstschilder Leger in Parijs overleden I De Franse kunstschilder Fernand Leger jls gisteren in zijn woning te Gifsur-Yvette nabij Parijs op 74-jarige leeftijd overle den. Hij was een exponent van het -so cialistisch realisme" in de kunst en zijn werk werd. vooral door linksgeoriënteer de critici, zeer geprezen. Leger, die in het begin van deze eeuw uit Normandië naar Parijs was gekomen, werd eerst ge- nspireerd door de impressionisten. Doen ater, nadat hij Picasso en Braque had eren kennen, ontwikkelde hij een eigen cubistische stijl welke hij de rest van zijn leven trouw bleef. De Franse affichekunst werd sterk door zijn werk beïnvloed. Zijn Dekendste werken zijn „De vrouw in het blauw", „Een kaartspel", „De grote lunch", „Adam en Eva" en „Hulde aan Louis Davids". >De nieuwe gelofte, die de Amerikaanse militairen in het vervolg moeten afleg gen. luidt als volgt: 1. Ik ben een Amerikaans militair en ik béhoor tot de strijdkrachten, die mijn land en onze levensopvatting bescher men. Ik ben bereid' mijn leven voor de verdediging hiervan te geven. 2. Ik zal mij nimmer vrijwillig over geven. Wanneer ik een bevel voer, zal ik mijn manschappen nimmer gelasten zich over te geven, zolang zij nog over midde len beschikken om de strijd voort te zet ten. 3 In krijgsgevangenschap zal ik de strijd met alle mij dan nog ten dienste staande middelen voortzetten. Ik zal alles in het werk stellen om te ontvluchten, en ik zal anderen helpen, die dit ook willen doen. Ik zal de vijand niet mijn woord geven, geen ontvluchtingspogingen doen, en ik zal in het algemeen gee speciale gunsten van hem aanvaarden. De 95-jarige John Cintner uit Reedsville (Wisconsin, V.S.) begint nu langzamer hand een ware „pater familias" te worden. Men ziet de oude John op de foto bezig met het voeden van zijn honderdste achterkleinkind. Nancy Ann Gintner maakte, toen zij drie maanden geleden werd geboren, precies het getal van vijftig achterkleindochters vol. Er waren toen al op de kop af vijftig achterkleinzoons. Grandpa Gintner heeft 51 kleinkinderen en is de vader van vijf dochters en vier zoons. Zijn vrouw en zijn vier zoons zijn overleden. Max Nauta zal portret schilderen Een onbekende, in Engeland wonende Nederlander heeft de kunstschilder Max Nauta opdracht gegeven een portret van Churchill te vervaardigen. Dit portret zal een plaats krijgen in de nieuw te bouwen zaal van de Tweede Kamer. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr L. G. Kortenhorst heeft verklaard het schil derij gaarne te zullen aanvaarden. Dit zal het eerste portret van een bui tenlands staatsman zijn, dat de zaal van de Tweede Kamer zal sieren. Max Nauta is reeds Maandag begon nen met zijn werk. Op het buitenverblijf Chartwell heeft Churchill twee uur ge poseerd, waarna in gezelschap van de da mes, werd gelunchd. De schilder zal in geen geval een ge flatteerd portret maken, maar de grijze staatsman uitbeelden zoals hij hem ziet. Volgens Max Nauta zijn de ogen van Churchill (een ondeugende, sarcastische schittering) de moeilijkste opgave. Het schilderij, dat 153 cm hoog en 123 cm breed wordt, zal Churchill uitbeelden als een optimist. Max Nauta heeft de beschikking over een studio in het Royal College of Art. dank zij de bemiddeling van prof. John Skeaping. De schilder geniet in Engeland nogal bekendheid door zijn gebrandschil derde ramen in de nieuwe Nederlandse kerk van Austin Friars. Maandag as. zal Churchill op nieuw twee uur poseren. Marokko-politiek is mislukt PARIJS. 18 AUGUSTUS. De zaken gaan niet naar wens in Ma rokko. Sultan Ben Arafa verklaarde zich bereid, een regering te vormen, maar hij stelde de voorwaarde, dat hij zijn eigen medewerkers kan kiezen. Dat was een tegenslag voor Parijs waar men hoopte dat de sultan zijn opdracht zou terug geven. waarna de weg zou hebben open gestaan voor de afzetting van de sultan ên de instelling van een regentschaps- raad. Het Franse kabinet komt vandaag in speciale zitting bijeen in aanwezigheid van president Coty (per vliegtuig uit de Franse Alpen) en resident-generaal Grandval. die rapport komt uitbrengen over de mislukking, welke vermoedelijk haar terugslag zal hebben op de Franse binnenlandse politieke structuur. Tsjoe hoopvol. De premier van com munistisch China, Tsjoe en-Lai, heeft vandaag verklaard te geloven, dat de huidige Chinees-Amerikaanse besprekin gen in Genève positieve resultaten zul len opleveren en de spanning In het „Verre Oosten zullen doen afnemen". 4 .Als krijgsgevangene zal ik solidair blijven met mijn medegevangenen. Ik zal geen inlichtingen verstrekken of mee doen aan enige handelwijze, die voor mijn kameraden nadelig zou kunnen zijn Indien ik militair de meerdere ben, zal ik mijn medekrijgsgevangenen onder be vel houden. Ben ik dat niet, dan zal ik de orders van mijn meerderen ook in krijgsgevangenschap opvolgen en il hen in elk opzicht steunen. 5. Wanneer ik in krijgsgevangenschap ondervraagd wordt, mag Ik alleen mijn naam. rang. (leger)nummer en geboorte datum opgeven. Alle andere vragen zal Ik tot het uiterste toe vermijden te be antwoorden. Ik zal geen mondelinge of schriftelijke verklaringen afleggen, welke getuigen van ontrouw tegenover mijn land en zfjn bondgenoten, of welke hun zaak kunnen benadelen. 6. Ik zal nimmer vergeten, dat ik Amerikaanse soldaat ben, verantwoorde lijk voor mijn handelwijze en toegewijd aan de beginselen, welke mijn land vrij hebben gemaakt Ik zal mijn vertrouwen ir. God en in de Ver. Staten van Amerika stellen." GEEN EED Hoge Amerikaanse functionarissen ver klaarden. dat elke Amerikaanse militair, ongeacht onderdeel of rang, deze ge dragsregels vermoedelijk op schrift ge steld krijgt, opdat zij er over zullen kun nen nadenken en ze bespreken. Men verwacht in deze kringen niet, dat het afleggen van een eed zal worden gevraagd. „Begrip van Amerikaanse democratie maakt een eed eigenlijk overbodig", aldus een functionaris. Van de 4.428 Amerikanen, die in Korea krijgsgevangen werden gemaakt, hebben minstens 192 zich schuldig gemaakt aan ernstige misdrijven jegens hun kamera- NEDERLAND OOK? Generaal John Huil, gewezen opperbe velhebber der Amerikaanse strijdkrach ten in het Verre Oosten, heeft een beroep gedaan op de andere vrije landen, waar onder Nederland, de nieuwe Amerikaan se gedragsregels voor krijgsgevangenen te aanvaarden. De generaal noemde de belangrijkste kwestie, dat de communis ten voorbehoud maken t.a.v. de in 1949 te Genève gesloten overeenkomst inzake krijgsgevangenen. Van dit voorbehoud hebben de communisten gebruik gemaakt om strijdkrachten der Ver Naties te mis handelen als „oorlogsmisdadigers". De Amerikanen zijn in èommunistische gevangenschap over het algemeen slecht behandeld. Van de 7.190 Amerikanen, die in krijgsgevangenschap geraakten, zijn' er ndet minder dan 2.730 overleden in ge vangenschap. Slechte behandeling en ver ondingen waren hiervan de oorzaak. Minstens 500 militairen kwamen om tij dens de z.g. dodenmarsen, waarbij de communisten bun gevangenen dagenlang door woest terrein lieten lopen, zonder water en zonder voldoende voedsel. Kleuters schaterlachen als zij bij zo'n kraan langs de weg met heerlijk fris water mogen spelen. Ze verdringen elkaar en de uitgaansjurkjes en uitgaans- pakjes drijven van het water. Op cite gezichten van deze da mes glinstert ook vocht. Het zijn beroepstranen. De zilveruiencam- pagne is in volle gang; voordat de uitjes in het zuur gaan moeten ze worden geschild en daarbij valt nogal eens een traantje. Verklaringen van onze geleerden te Genève Het Nederlandse program voor de bouw •an twee kernreactors, de kleine „Kema"- proefreactor en de later te bouwen „hoge flux"-reactor, heeft aspecten die voor de Nederlandse economie van groot belang zullen zijn, zo heeft de Utrechtse prof. dr J. M. W. Milatz. directeur van het reac torcentrum Nederland, op een persconfe rentie in Genève verklaard. Prof. Milatz is een der leidende leden van de Neder landse delegatie (30 man) op de interna tionale conferentie over atoomenergie. De aspecten waarop prof. Milatz doelde, jn van tweeërlei aard: in de eerste plaats zullen de te bouwen reactors de moge lijkheid openen tot het nemen van proe ven, waarmee misschien de grondslagen kunnen worden gelegd voor een Neder landse industriële productie van kern reactors voor de internationale markt; in de tweede plaats zullen zij 6tudiecenti worden die de industrie aan de afgestu deerde jonge physfei en chemici kunnen helpen, waaraan thans een belangrijk te kort bestaat. De meeste details van het Nederlandse kernreactorprogram zijn onlangs in een regeringsnota aan de Tweede Kamer be kendgemaakt. Prof. Milatz en ook dr J. J. Went. die door de „Kema" met de leiding de bouw van de proefreactor (de genaamde „Suspop") belast is, zeiden daaromtrent nog. dat de laatstgenoemde reactor slechts een bescheiden prototype wordt van 250 kilowatt, waarbij oxyde van gewoon dus niet verrijkt uranium als brandstof zal worden gebruikt. De „Sus pop" komt in Arnhem op het terrein de „Kema". FrankioTts blad meldt: Dr John wil naar 't Westen terug (Van onze correspondent) BONN, 17 Augustus. Dr Otto Johnde naar het Oosten uitgeweken chef van de Westduitse inlichtingendienst, wil naar West- Duitsland terug. Kerkelijke kringen in Bonn liet hij reeds polsen aver de straf die hij zou krijgen bij zijn te rugkeer in de Bondsrepubliek. Dit meldt het Frankfortse blad Abend- post. In regeringskringen droeg men geen kennis van Johns mogelijke plannen terugkeer naar West-Duitsland, hetgeen niet verwonderlijk is aangezien John uiteraard niet in de allereerste plaats deze kringen contact zal hebben gezocht. Men kon op het bericht derhalve geen stappen, die eventueel tegen John zullen worden ondernomen, meende men dat hij zich in ieder geval voor het ambtenaren gerecht zal hebben te verantwoorden het verlaten van zijn post, die als één der belangrijkste in de bondsrepu- blikeinse hiërarchie geldt. Of een straf rechtelijke vervolging tegen hem zal kunnen worden ingesteld, schijnt twijfol- ichtig te zijn. De ..Hoge Flux"-reactor daarentegen zal verrijkt uranium nodig hebben er eenkomst voor het „pachten" daarvan (verrijkt uranium is vooralsnog niet i koop), is reeds met de Ver. Staten g< maakt. De investeringskosten voor deze reactor zullen 28 millioen gulden bedragen en de bedrijfskosten anderhalf millioeD gulden per jaar. Gevolg der atoomeeuw: 't Gevaar van radio actieve melk GENèVE, 18 AUGUSTUS Een groep Britse geleerden heeft gisteren voor gewaarschuwd, dat in de atoomeeuw geboren kinderen aan het ge- kunnen blootstaan, dat zich radio actieve stox in cun melk bevindt, indien de weiden besmet zijn door atoomafval. Een groot, grazend dier, dat graast op een grote oppervlakte, krijgt dagelijks het atoomafval van duizenden kubieke meters lucht naar binnen, aldus de geleerden. Daarbij komt, dat kinderen uiterst ge voelig zijn voor de uitwerking van ra- De geleerden voegen er echter aan toe. at er thans nog geen reden tot onge- ïstheid Is- De Ver. Staten, Engeland en Rusland hebben gisteren de geheimhouding die tien jaer was bewaard inzake met plu tonium gestookte atoomovens, laten varen. Zij wisselden belangrijke gegevens kwamen tot de slotsom, dat hun resul taten vrijwel gelijk waren.... Nooit eerder gezien Padvinders gearresteerd op Cuba Twintig padvinders uit Curacao, die op weg waren naar de wereldjamboree In Canada, zijn, volgens Reuter, op Cuba tij delijk vastgehouden, omdat men revolutionnairen hield. Sommige douane beambten hadden namelijk nog nooit var padvinders gehoord en daar het aan bur gers verboden is khaki te dragen, had de politie, welke juist die dag een opstand verwachtte, de jongens maar ingerekend. De vergissing kwam de padvinders duur te Staan, want zij moesten 630 be talen voor de politiebewaking en het ver van hun uitustingsstukken naar het vliegveld, toen de politie deze had terug gegeven. Twee dagen meer vacantie voor militairen Met ingang van 1 Januari van dit jaar Is het aantal vacantledagen voor militairen met twee vermeerderd. Dit nieuws is per legerorder In de kazer nes bekendgemaakt. Minister Staf had hiervan reeds mededeling gedaan in de Tweede Kamer. Thans blijkt. dat deze vacantle-vermeerderlng voor dit jaar nog ingevoerd zal worden. Noord-Korea schiet Am. toestel neer SEOEL, 18 AUGUSTUS Noordkoreeanse lucbtdoelschutters heb ben gisteren een Amerikaans verkennings toestel van het type T-6 neergeschoten toen het toestel boven de gedemilitari seerde zone vloog. De vlieger kwam om het leven. Het toestel ging verloren. Het Geallieerde commando in Panmoen- djon heeft bij Noord-Korea geprotesteerd tegen deze daad van „moedwillig barba risme". In het protest wordt o.m. gezegd: „Uw schietgrage manschappen openden het vuur zonder waarschuwing en zonder te wachten of het toestel inderdaad boven Noordkoreaans gebied zou komen...," Hedenmiddag maakte het Amerikaanse opperbevel bekend, dat de Noord-Korea- nen ook een toestel hebben aangeschoten, dat u-as uitgezonden om de T 6 te zoeken. Het toestel keerde vol kogelgaten terug. Sticusa blijft in Indonesië Van officiële zijde vernemen wij, dat de interdepartementale commissie voor culturele „activiteiten" in het buitenland rapport heeft uitgebracht aan de regering. Hoewel van de inhoud niets wordt mede gedeeld. spreekt men tegen dat men in grijpende wijzigingen zou brengen in het culturele werk in Indonesië. Het gerucht ging, dat de Sticusa (stichting voor cul turele samenwerking) zich uit Indonesië zou terugtrekken. Genève IL De stedelijke autoriteiten van Genève treffen nu reeds voorberei dingen voor een mogelijke tweede bij eenkomst van de ministers van buiten landse zaken der Grote Vier in hot begin van Januari 105(5. Op 27 October a s. ko men de ministers voor het eerst bijeen. Tragisch einde van logeerpartij Twee Belgische kleuters gedood; vier anderen konden zichzelf redden Twee kinderen, de vierjarige Philip dc vijfjarige Irene van Wellen uit Putte, België, zijn gisteren door een zandlawine h(j een afgraving in Nederlands P (N.B.) bedolven en om het leven geko men. Vier andere kinderen, die ev« werden bedolven, maar zichzelf konden bevrijden, sloegen onmiddellijk alarm. Het stoffelijk overschot van het melsj werd eerst na een half uur zoeken gevon den, dat van Philip na ruim een ut Dc slachtoffertjes waren met ouders bij hun grootouders in het Neder- landse deel van de grensplaats Putte re- Do elf-jarige C. Lanoy uit de Maduro- straat in Nijmegen is gisteren ln hét bad „De Pas" in Eist (Betuwe) verdronken. De jongen, die slechts matig kon zwem men. had «lch in het diepe bassin ge waagd. Zijn oudere vertoeven met vacan tie in het buitenland. Het vijfjarig zoontje viel Maandagavond van een flets. De aan- vankelijk niet ernstige toestand vererger. i Dinsdag is het knaapje aan de ge volgen overleden. In Rotterdam, op het terrein de Rotterdamse Droogdok ls een ongeluk gebeurd, dat de 38-jarige montagewerker F. Hofmans uit Beugen (NB.) het leven heeft gekost Hij wilde met collega een plank van een stelling De gevaren van het nieuwe... jyiJNA ALLES wat nieuw is. brengt nieu- gevaren met zich Neem nu bijvoor beeld de televisie. De eense professor Mor- ?ns Westcrgaard zegt er „Uit het scherm komen Röntgenstralen, waar de bestrallngsdeskundigen zich bezorgd over ma ken. want nog nooit te- i hebben grote groe pen mensen (en vooral kinderen) zich voor lange perioden aan een derge lijke bestraling blootge steld." Het leven tn de moder- samenleving kent ouwens vele gevaren, aar schatting zou één de dertig personen óf doof óf hardhorig zijn. En zou voornamelijk zijn te schrijven aan het steers toenemend geluids volume op de fabriek, op raat en zelfs thuis, fn de tropen is men hoogst enthousiast over apparatuur, die de lucht in gebouwen ver st en daarbij fempe- uur en vochtgehalte isfant houdt. Wat ech ter over het hoofd wordt gezien, is dat men b(j hef n uittreden van zo'n gebouw aan een scherpe overgang in temperatuur wordt blootgesteld, het geen nadelig is voor het hart en de ademhalings- De technici, die er zich op toeleggen het werk te vergemakke lijken, bewijzen ons daar bij niet steeds een dienst. Volgens de medici heb ben steeds meer mensen last van hoge bloeddruk omdat zij door de resulta ten van het technisch on derzoek hun arbeid (n zittende positie kunnen verrichten, en zodoende onvoldoende lichaamsbe weging doen. De Londen- se buschauffeurs, die de hele tijd blijven ziften, hebben meer last van hoge bloeddruk dan de conducteurs, die de hele dag de trap van de bus Op techniek, veel meer voed sel geproduceerd dan ooit tevoren. Maar daarbij wordt gebruik gemaakt van chemicaliën ter delging van' insecten. Zo worden vruchten en groente besproeid met arsenicum; indien derge lijke producten niet gron dig vóór consumptie wor den gewassen, zullen die nadelig blijken voor de gezondheid. Ook de mo derne verduurzamings methoden kunnen geva ren opleveren. By het snel-vriezen gaat een be langrijke hoeveelheid Vi- famine-C verloren. Be vroren sinaasappelsap is dus minder afdoende ter bestrijding van scheur buik dan de ouderwetse sinaasappel. Overal om ons heen wordt door millioenen motoren koolmonoxide uitgeblazen, een gas dat in hoge concentratie do delijk is. Hoe gevaarlijk het in dc moderne stads lucht is, hebben de dok toren nog niet met zeker heid weten vast te stel len. Wel weten we dat verkeersagenten op druk ke kruispunten vaak na enkele uren duidelijk ver giftigingsverschijnselen vertonen. Amerikaanse militairen, gewapend met geweren, traangasbommen en knuppels, houden een barricade bezet op de weg naar hef veer van Wolml, een eiland voor de Koreaanse kust De Koreanen, die op de achtergrond aan het demonstreren zijn, worden met de dag roeriger. Zij eisen, dat de „spinonerende" neutrale wapen stilstandscommissie zal verdwijnen, en zij willen de strijd tegen het Noor den voortzetten. De Amerikanen heb ben tot taak, de commissieleden te beschermen. Zenuwoorlog van I.R.A. De Ierse nationalisten voeren op bet ogenblik een zenuwenoorlog tegen de Britse autoriteiten, die bet land uitkam men om daders te vinden van de rin slagen op Britse legerdepèts. De politie werd de afgelopen 24 uur voortdurend telefonisch gewaarschuwd, dat er een aanval op een militair kamp te verwachten was. Alle telefoontjes ble ken vals. wijderen, toen deze in elkaar stortte. De collega kon een balk van het dak grijpen en zich optrekken. Hofmans bleef echter hangen en vond niet de kracht, op het dak te klimmen. Op het moment, dat men hem wilde vastgrijpen, stortte hij op de vijftien meter lagere vloer van de ketelmakerij. Hij is na aankomst in het ziekenhuis overleden. In Hcirlo liep bet tweejarig mere- jo O. v. d. B. gisteren plotseling de Hee- renweg op, met als gevolg dat zij door een vrachtwagen werd gegrepen. Het kind was op slag dood. In de Staalhaven van het Noordzeeka naal bij de P.EJl.-centrale in Veis en Noord is gisteren de tienjarige J. M. v. d. Aar uit Beverwijk bij het zwemmen verdronken. De Jongen kon niet zwem men. Kinderen, die hem zagen springen en niet meer boven komen, sloegen De 32-jarige bestuurder van een per sonenauto, de heer J. Jacobs uit Beugen, werd bij een autobotsing op de Rijksweg Den Bosch—Nijmegen onder Schayk (N. Brabant) zo zwaar gewond, dat hij kort daarop ls overleden. Een gescheurde en van de leiding los geraakte gasslang was ooreaak, dat de 70-Jarlge gepenslonneerde onderwijzeres J. PBrandenborg uit de Erasmusstraat in Rotterdam aan gasvergiftiging ls over leden. MeJ. Brandenburg is vannacht kennelijk wakker geworden door het de keuken binnenstromende gas. Toen zjj opstond om de leiding af te sluiten ls »Q gewor- Havenarbeiders weer aan de slag Rotterdamse haven heelt normale aanzien herkregen De Rotterdamse havenarbeiders zijn vanochtend allen weer aan het werk ge gaan. zodat de haven zijn normale aan zien heeft herkregen. Hieruit blijkt, dat de op of na 13 Augustus J.l. ontslagenen de uitgestoken hand van de Scheepvaart- vereeniging Zuid hebben aangenomen. Het vanmorgen weer ln dienst gaan van de havenarbeider» is rustig verlopen; er heeft rioh geen enkel Incident voorge daan. De Soheepvaartvereeniging Zuid zal geen rancunemaatregelen nemen De rechten van de arbeider» op vacantie. gratificatie e.d. zullen ook niet worden aangetast. De Scheepvaartvereeniging Zuid zal handelen alsof het dienstver band wa» voortgezet. HET WEER IN EUROPA Stockh Oslo Kopenh Londen geh. bew Luxerob Partje Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort MQnchen Innsbruck licht bew! Ucht bew. onbew onbew lorrie ritcdo on bew. onbew. licht bew. ozo windstil windstil -:|k DROOG EN VRIJ WARM De BUt verwacht tot mor genavond: Veranderlijke be wolking en op de meeste plaatsen droog wser. Matige, nu en dan vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Vrij Zon 5.3020.00 i Maan 7.43-20.08 uut.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1