Dior ontwerpt nieuwe lijn en nieuw kledingstuk Waar blijven de drastische verkeersmaatregelen Noren bewonderen organisatie van onze middenstand Ondanks Augustus is het koud in Holland Winkelstad „Twaalf Provinciën" half September klaar 5 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1955 Kaftan en tulband zullen deze winter westerse vrouwen sieren (Van onze moderedactrice) PARIJS, .2 AUGUSTUS Diordie morgen aan de Sorbonne het eredoctoraat .zal ontvangen en van wie men een magistrale rede verwacht, heeft Parijs..volkomen verrast. Verrast door heel eenvoudig te komen met een lijn, die de vrouw vrouw laat zijn. De Y-lijn, die de platte H- en breedgebeende A-lijn doet ver geten. De lijn waarbij de vrouw weer een gewelfde boezem mag hebben en liefst slanke benen. Zijn nieuwe collectie is prachtig en dat niet alleen, omdat de helft uit sprookjesachtige avondtoiletten bestaatDe andere helft zijn dagtoiletten; d.w.z. japonnen, die men 's morgens kan aantrekken en waar men toch des middags heel' goed mee uit kan gaan, ook voor fees telijker dingen dan gewoon maar winkelen. modellen van Óior waren op het Oosten Dat komt, omdat Doir plotseling prac- tisch is geworden. Hij heeft de guimpes uitgevonden: een heel kort bólerootje. dat voor en achter recht is afgesneden. Het reikt slechts enkele centimeters on der het oksel. De guimpes heeft een hoge, liefst gedrapeerde boord en bedekt keurig en warm de gedecollecteerde japon. Klei ne knoopjes onder de oksel en op de rug vormen de sluiting. Daar hebben we meteen de inconsequentie van Vrouwe Mode. Alle japonnen sluiten namelijk Petit gris, het teerste bont, ge bruikte Genevieve Fath voor deze hoed, die een open bol heeft. De kruin wordt slechts gedekt door een kleine violet- kleurige, zeer hoge voile. Een paar rozenknopjes vormen de - garnering. met eindeloze rijen knoopjes op de rug. We vragen ons bezorgd of, hoe de vroluw, die geen kamenier of behulpzame echt genoot bij de hand heeft, er in of uit moet komen. Meerdelig Het wintertoilet zal bijna steeds meer dellg moeten zijn. Inplaats van een tail leur van rok en jasje, heeft Dior alleen gedecollecteerde japonnen met reet manteltje erbij. Behalve de 'guimpes-.doèfi- Ook de bo lero's opgang, die" reiken dan bijna Jot de taille en sluiten-weer met knopen op de rug. Zeer opvallend is de kaftan, een kleed dat tot de knie reikt en dikwijls op -zij splitten heeft, die vlak onder de armhol- te beginnen. Denk er aan, knopen op de rug! De manels voor de dag zijn wijd ruige wollen stof. Er worden bontstola's en shawls bij gedragen. De mantel heeft geen zakken met dikwijls een gewatteerde voering. De lan ge mantel wordt gedragen over een' har moniërend ensemble, dat soms' wel uit vijf onderdelen bestaat. Of over simpele rechte japon met hoge boord, als de Chinese vrouwen dragen. De Westeres vrouwen zullen fn Oos terse kleedij elegant moeten zijn. Alle geïnspireerd. Alleen waren er enkèle Schotse pakjes, compleet met baret en al., maar die kun nen we verder rustig in het modebeeld vergeten. Oosterse pracht Het is verbazingwekkend, hoe de Oos terse pracht is gebruikt: in stoffen, dellen en kleuren. Daar zijn de z zijden stoffen métPerzische motieven, het rijke borduurwerk naar Perzische pijtpatronen, het warmrood en blauw. De avondjaponnen glinsteren en schitteren met het rijke zilveren en gouden bor duurwerk der Indiase Saris. De tulband wordt als hoed gelanceerd; fraaie gedra peerde bouwsels, waarin middendoor eer schitterend bijou is aangebracht. Verder breed gerande hoeden, Perzische bont mutsen en een hoed, waarvan de rand gevormd werd doof vossenbont gezicht omsloot. Tenslotte voor ,(heel gewoon" grappige mutsachtige gevalletjes, die recht het hoofd getrokken 'worden tot op de wenkbrau' Bij een voortrekker van het Chr. Onderwijs Th. de Ruig, Hilversum, negentig jaar (Van een onzer redacteuren) In de woning, die hij ln de Ja i 1901, toen hij te Hilversum onderwijzer was. heeft laten bouwen, woont nu sinds 1931 weer de heer Th. de Ruig, die van 1901—1910 hoofd een Christelijke school te Alblasserdam en van 1910—1931 te Rotterdam-Kralin gen. Morgen hoopt hij zijn 90e verjaar dag te vieren. In verband daarmee heb ben wij hem opgezocht en een gesprek met hem gehad over het mooie leven, waarop hij mag terugzien. Dat gesprek ging nog heel goed, moge zijn gehoor niet meer al te scherp zijn, zijn geest is nog volkomen helder. Lichamelijk plaagt hem niets dan de ze nuwpijnen in de rechterschouder, die hij overhield uit. een instorting door zijn vele werk in Rotterdam. De heer De Ruig stamt uit een familie, waarin de dienst van God de volle toe wijding had. Zijn vader mag gezien wor den als één dier vrome mannen, die in de vorige eeuw, toen de kerkelijke toe standen zo ingezonken waren, de vlam van het levend geloof brandend hielden Eerst ln Driebergen, daarna in Baarn. waar hij een der steunpilaren van de Ge reformeerde Kerk was De zoon werd, op advies van zijn on derwijzers, bestemd voor het onderwijs Het was nog in de tijd van de volle strijd voor het Christelijk onderwijs, waarvan de heer De Ruig dan ook de last ten volle heeft meegedragen. Maar ln elk ge val behoefde hij niet lang op een be noeming te wachten, want hij had nog maar nauwelijks zijn acte. od 18-jartge leeftiid toen hij een uitnodiging kreeg uit Hilversum, waar hij in 1884 in dienst trad. Later ging hij naar Alblasserdam eD naar Rotterdam-Kralingen. Ook bulten de school leefde hij mee. Jarenlang diende hij de Gereformeerde kerk als ouderling. Ook stichtte hi1 de Chr. bibliotheek en de Chr kleuterschool in Kralingen, waarvan hij lange tijd voorzitter was. Het is hem een grote reden tot dank baarheid. dat één zijner zoons predikant werd, een ander een vooraanstaande plaats inneemt in de Geref. ieugdbewe- ging. dat twee zijner dochters het Chr onderwijs dienden en de derde, die hem en zijn vrouw die hem helaas ln 19,46 ontviel verzorgde, in September bil het Chr. Nijverheidsonderwijs ln dienst zal treden. Voor wie zijn oude onderwtlzer een ge lukwens wil zenden, het adres is: J. H B. Koekkoekstraat 18, Hilversum. Gehéviève Fath toonde een ro- mantische hoed van rose ve lours, versierd met kleine wiek jes van ro.se veertjes.:Het is ken merkend voor de nieuwe mode, dat dè hoeden recht op het hoofd '..worden gedragen. Herziening bepalingen verbeurdverklaring (Van onze parlementsredactie) Aangezien in een aantal bijzondere wetten regels betreffende de verbeurd verklaring zijn neergelegd, die in het Wetboek van Strafrecht beter op hun plaats zijn, en zich hetzelfde voordoet bij een aantal bezettingsregelingen, heeft minister Donker aan de Tweede Kamer voorgesteld, de bepalingen betreffende de verbeurdverklaring in het Wetboek van Strafrecht en, om dezelfde redenen als bovengenoemd, de bepalingen l: Wetboek van Strafvordering aangaande de inbeslagneming zodanig te wijzigen, dat een overzichtelijk geheel ontstaat. Minister Donker acht het van groot belang, dat de bezettingsregelingen o.m. het Besluit verbeurdverklaarde in beslag genomen voorwerpen v.. dwijnen. Zij gaan op verscheidene pumen te ver. Aan de andere kant is het niet verantwoord ze zomaar te laten vei len, aangezien ze in verschillende hoeften der practijk voorzien. Daarom de inpassing van enkele bepalingen er ui! in het Nederlandse recht. Bij de voorgestelde wetswijziging zul len de bepalingen in de wetboeken wor den aangepast aan de moderne opvattin gen over vrijheidsstraf en geldboete. Ook het economische straf- en straf procesrecht wordt in de herziening trokken. Onder meer is hiervoor nodig een wijziging van de Wet op de econo mische delicten. In afwachting op "een al gemene herziening van het miiltalrt straf- en strafprocesrecht lijkt het niel geraden, thans ook deze wetgeving op overeenkomstige wijze aan te vatten. Hetzelfde geldt voor de wetten op de in voerrechten en accijnzen en de waar- borgwet. Verdrag met Indonesië Dubbele belasting zal worden vermeden (Van onze parlementsredactie) Na de souvereinlteltsoverdracht is de vraag ontstaan naar een regeling, welke vcorkomt, dat dubbele belasting va komsten en vermogen wordt geheven. Op 8 Juni 1954 is met dit oogmerk een ver drag gesloten tussen Nederland er donesië. Dit verdrag beva{ ook voorzie ningen betreffende de uitwisseling van gegevens en hulp en bijstand bij de in vordering van belastingschulden en be treffende regelingen inzake gelijke be handeling van wederzijdse onderdanen en ondernemingen, die door inwoners van elk van beide staten worden gedreven. Bij de Tweede Kamer Is een wetsontwerp ingediend tot goedkeuring van het drag, dat een terugwerkende kracht heeft tot 1 Januari 1950. Regeling getuigenverhoor met Indonesië (Van onze parlementsredactie) Na het wisselen van een viertal nota'a tussen het Indonesische Hoge Commissa riaat en ons ministerie van buitenlandse zaken is het mogelijk geworden, dat de regeringen van Nederland en Indonesië veer aan eikaars justitiële amb tenaren toestaan, getuigenverhoren bij te wonen, die op verzoek van het ene land in bet andere worden afgenomen. De ministers Liins en Beyën hebben afschrif ten deze nota's aan de Tweede Ka- gezonden. lekker gezond voordelig Vraag ook eens Stegemon's ander© leverspecialiteiten: Saksische en Berliner leverworst, leverkaas etc. Steeds meer ongelukken, maai (Van onze Parlementsredactie) Twee leden van de Tweede Kamer hebben minister Algera opmerzaam gemaakt op' de steeds toenemende onveiligheid van het verkeer. De heer G. Ritmeester (lib.) wijst op de aantallen ongelukken en verkeensslichtof- fers. In het tijdvak van 1950 t.m. 1954 nam het aantal verkeersongelukken toe van 20.554 tot 30.316. Is de tijd niet meer dan gekomen, zo vraagt hij, om maatregelen te nemen voor een bétere regeling Maai sommige winkelcentraIe modern (Van een onzer verslaggevers) TJET SYSTEJEM VAN de inkoopcombi naties voor de middenstand is in Ne derland het beste van'heel West-Europa. Dat zeiden twee IJoprse deskundigen, de middenstandsconsulenten Mielde en Mi- chalsen, -nadat zi.i een studiereis door-zes landen hadden gemaakt. i geen land hebben we Inrichtingen gezien die de vergelijking met de Neder landse kunnen doorstaan. He Nederland: taken hebben hun organisatie tot in de puntjes verzorgd. Alles liep gesmeerd!" Enthousiaste woorden, die weer in evenwicht werden getrokken door de op merking van de heer G- vi. d. Werf van de Ned. bond van Christelijke detailhan delaren in textiel en modeartikelen. De heer Van der Werf heeft de Noren bege leid, en hij wees ons er op. dat onze mid denstanders een te geringe waardering de administratieve ópzët tonen. Daar in zijn de Duitsers ons voor. Een ander punt van crltiek was de volgens de Noren te moderne opzet van sommige winkelcentra, zoals de Lijnbaan te Rotterdam. Ze zijn te za kelijk en missen het gemoedelijke, dat volgens hen essentieel ls voor een middenstandszaak. De winkelstand is in Noorwegen minder bezet dan in ons land. Men heeft er nl, één textielzaak per duizend inwoners, tegen een per zeshónderd in ons land. De grootste zaken komen overeen met een flinke middenstandswinkel in- Nederland. Het grootwinkelbedrijf is in Noorwegen onbekend. Alle 4100 Amsterdamse stakers krijgen straf Het gemeentebestuur van Amsterdam zal in principe alle 4100 leden van het ge- meentepersoneel die in April gestaakt hebben straffen. Deze zaak is in bewer king. Dit is gisteren tijdens een zitting van het scheidsgerecht voor ambtenaren medegedeeld. Zijn er te veel olie- en vetfabrieken Regering vraag-t advies over bediijfsvergunningen De regering overweegt een bedrijfsver- gunningenbesluit vast te stellen voor de industrie die plantaardige oliën en vet ten verwerkt. Blijkens de Staatscourant heden is aan de Sociaal-Económlsche Raad advies gevraagd-aangaande een door de vereniging van Nederlandse öliefabri- kanten ingediend vérzoek om een be- drijfsvérgunningenbesluit uit hoofde van bestaande overcapaciteit vast te stellen. In afwachting van het advies is een be schikking uitgevaardigd krachtens welke het zonder vergunning verboden is de plantaardige oliën- en vettenindustrie uit te oefenen. Ook dit jaar expositie van uitvindingen Ook dit jaar en wel van 29 October m. 7 November zql in Amsterdam een internationale tentoonstelling van uitvin dingen wordèn gehouden, en wel in de Appllohal. De resultaten van de eerste tentoonstelling "ii£ 1954 waren zo bevre digend, dat deze tweede tentoonstelling de grootste van Europa wordt Er komen behalve Nederlanders ook Fransen, Bel gen, West- en Oostduitsers, Finnen. Zwitsers en Canfldezèn. Op de tentoonstelling worden vooral licentie-contracten tussen uitvinders en industriëlen afgesloten. Alleen in land worden er per Jaar voor ongeveer tien duizend uitvindingen octrooi ver kregen. Ruim een vierde deel zijn Neder, landse aanvragen. Nederlander veroordeeld ie Paramaribo De rechter te Paramaribo heeft de Ne derlandse matroos van de Cottica. die on langs terecht stond wegens smokkelen var dubbeltjes, tezamèn met zijn'mede plichtige, veroordeeld tot éen maand ge vangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd .van twee jaar, f 100 boete of twee maanden hechtenis onder verbeurd verklaring van de dubbeltjes Nederlandse dubbeltjes zijn in Suriname gangbaar, doch zijn daar tweemaal zo veel waard als ln Nederland. verkeer en voor de bevordering veiligheid op de openbare weg? Hij vraagt in het bijzonder aandacht voor het veilig oversteken door vietgan- gers (zeehrastrepen e-d. en voor de snel heid van het gemotoriseerde verkeer in de bebouwde kom, voor het bevorderen van het verkeersonderwijs en het verscherpen van net politie-toezicht. Het Tweede-Kamerlid Th. S. J. Hooij (kath. v.), heeft de vinger gelegd op de 106 ongelukken, die dit jaar al op de Rijksstraatweg en de Schoterweg ln Haar lem-Noord zijn gebeurd. Hij vraagt, of het waar is. dat het verzoek van B. en W. om veiligheidsmaatregelen te mogen nemen, is afgewezen. Het Kamerlid wil graag we ten wat de minister dan in dit geval van plan is. Overheid treedt op als zorg voor weduwen en wezen (Van onze speciale verslaggever) kinderen. In hun nieuwe kleren die naar onze begrippen véél te warm zijn, kijken ze onwennig rond in de Nederlandse kamer, waar ze sinds Zaterdagmiddag j.l. zitten. Met moeder zijn ze gekomen uit het hete Soerabaya en of wij al zeggen,' dat het vandaag een drukkend warme dag ls, zij huiveren In him trainingspakken, hoge grijze sportkousen en dito zwarte schoenen. .Het is koud hier", zegt hun moeder En de kinderen vragen zich af. welke verschrikkingen dan een Hollandse win- ir ln zich moet bergen, als dit de .er is. „En het is nog wel zo'n wikrme lom de zeggen w(j. „Moest u vorig Jaar hier ge weest s(jn. Regen, dag ln. dag uit". „Verschrikkelijk!" zegt de moeder, zoiets mogelijk is! Weet u, het ws Soerabaya altijd zo erg warm. Daarom valt deze temperatuur hier zo tegen". De vader van het gezin ls enkele jaren geleden gestorven. Hij was nog maar veertig Jaar, kreeg een beroerte en stierf „WIJ konden daar niet meer blijven wo nen. Waar moesten wij van leven? En qi f- |«e woonde al hier." De firma waar de man en vader als vertegenwoordiger in dienst was, strekte een uitkering ineens en daarvan werd deze reis bekostigd. En ook de nood zakelijke uitzet Hollandse kleren kreeg Rotterdam krijgt kelder-markt Tweehonderd middenstanders krijgen er zaken (Van onze speciale verslaggever) T"1 WEEHONDERD Rotterdamse middenstanders zullen half September A hun zaken onder één dak brengen, namelijk onder dat van het gebouw „De Twaalf Provinciën", dat, als een stad in de stad, aan de Botersloot. vlak bij het station Blaak, verrezen is. dit gezin met andere aan boord. Er wer den 398 pakketten kleding uitgereikt. Die draagt men nu. Teleurstelling „Het was wel een teleurstelling, dat we in Den Haag terecht kwamen. We hadden zo graag naar Dordt gewild. Daar woont mijn zuster, weet u?" De contactambtenaar, die deze week het gezin bezoekt, zal dat wel opnemen. Hij zal ook informeren naar de mogelijk heden, die de familie heeft. Mogelijkheden om te kunnen leven namelijk. Een sociale werkster zal die vraag ook bestuderen. De moeder was altijd in de hulshouding. ZIJ zal dus waarschijnlijk tot een „oor- Een volk vaart thuis Toch is het zo Branden in '54 kostten kleine 50 millioen Tien pet meer dan in 1953 Vorig Jaar z(jn in Nederland 28 perso nen om het leven gekomfcn bU een brand. De directe schade van alle branden 'ordt op 47 millioen gulden geschat; dat is 5 millioen meer dan in 1953. Er werden 410 personen gewond. Het totaal aantal door de brandweer genoteerde branden bedroeg 12.600. In Zeeland waren er 44 branden op de 100 000 inwoners, in Limburg 175. Voor de grootste gemeenten was het cijfer ge middeld 177 per 100 000. Dit cijfer larmate het aantal Inwoners geringer wordt tot 48 voor de gemeenten met min der dan 5000 inwoners. Het aantal boer- derijbranden is afgenomen. Bijna de helft ran alle branden betrof woonhuizen. Waarom nog geen rapport over het pensioenfonds (Van onze parlementsredactie) Naar aanleiding van -mededelingen van minister Beel aan de Eerste Kamer, waar in de bewindsman zelde. dat het interim- rapport van de Staatscommissie-Van Poelje over de financiering van het alge- burgerlijk Pensioenfonds vóór 1 van dit jaar kon worden verwacht, heeft het Eerste Kamerlid, prof. mr A. N. Molenaar aan prof. Beel gevraagd, of hij het rapport reeds heeft ontvangen en zo waaraan dan het uitblijven te wijten l». De winkelstad bevat twaalf vloeren, die elk de naam dragen van een onzer pro vincies, terwijl de bovenste etage „Flevo' heet, naar onze IJsselmeer-gebieden. „Flevo" zal de restaurantafdeling De kelderverdieping zal „Limburg" heten. Zij wordt ook al heel bljzondi er komen een complete markt, e café en allerlei andere inrichtingen, die ligermate aan onze vrolijkste provincie herinneren. „De Twaalf Provinciën" wordt dus warenhuis in volle omvang van het woord. Van garen-en-band tot vlees, vis, wijn. boeken en schoenen zal men er kunnen kopen. Maar het verschil met de be staande warenhuizen is, dat niet één derneming al deze goederen ten verkoop aanbiedt, maar dat verschillende Rot terdamse bedrijven er een kleine winkel huren. Een zeer grote Passage wordt het De gezamenlijke winkelstraat is een ki lometer lang. Men koopt er steeds over dekt, wat in de winter en natte zomei ■n groot voordeel ls. Het gebouw is ook zo gemaakt, dat men n van de ene vloer op de andere te ko en, maar weinig trappen nodig heeft. Op ene verdieping lopend, kijkt men steeds uit op de volgende. ven in het gebouw bevindt zich ook congreszaal met de daarvoor nodige ontvangstruimte Huisregels Natuurlijk gelden ln dit huis enkele regels. Men adverteert gezamenlijk en onderwerpt zich ook aan het voorschrift, vóór tien uur 's morgens niet ver kocht wordt, omdat men dan bezig Is de Fabrieken „straften" tabaksgrossier Maandag zal ln Amsterdam een kort geding dienen, door de tabaksgrosmer K. H. Bok uit Schagen aanhangig gemaakt tegen zes grote tabaksfabrikanten, ver enigd ln het kartel Fabo. Bok valt een act aan, volgens hetwelk grossiers gestraft kunnen worden met een mindere korting, Indien zij aan bepaalde voorwaar den niet voldoen. Volgens het kartel heeft Bok aan de winkeliers een extra korting gegeven, het geen volgens het contract verboden ls. Bok ontkent dit. verschillende winkels te bevoorraden. Dat gebeurt namelijk niet gedurende de ver koopuren. De huurprijzen ln dit gebouw varleren van f 40 tot f 70 per week. Die huurprijs is afhankelijk van de omzet en het huur contract bevat dan ook bepalingen als de volgende: „Huurder verplicht zich een on afhankelijk controleerbaar kasregisteer in het gehuurde te plaatsen, de contróle- sleutel er van ln handen te stellen van een vertrouwensman en deze toe te staan, ten behoeve van de vaststelling van de wer kelijke huur, contröle toe te passen. Huur der verplicht zich alle verkoop-bedragen op het kasregister aan te slaan Bepalingen dus, die een gedeelte van de ..souvcreinitelt" van de hurende midden- tander in handen geven van de N.V. Twaalf Provinciën, die het gebouw ex ploiteert. Maar in een t«d, waarin inte gratie en samenwerking zulke hartstoch telijk beleden beginsel: logsslaéhtoffer" verklaard worden en dan zorgt de overheid voor alles. Die treedt dan als verzorger van weduwe en wees op. De kinderen gaan naar school, er zul len kledlngbonnen zijn om bij de, daar- aangewezen magazijnen kleren te kopen, de huishuur zal altijd betaald worden en er zal nog zakgeld zijn ook. Min of meer zorgenvrij ls men dan. Maar in de ogen van het kleine vrouw tje ligt een actieve waakzaamheid op do loer. Zij wil zien, wat zij kan doen voor de kinderen. Vooral als ze straks allemaal school zijn en zij de hele dag voor zich heeft. Dat is prijzenswaardig, vindt de ambte- sar. Dat moet ze dan maar met de so ciale werkster opnemen. Melk De kinderen hebben alle drie een beetje uitslag. Dat kregen ze aan boord. Het ls vitaminegebrek. „Ze moeten flink en veel melk drinken", luidt het advies. En de moeder zegt: „Horen Jullie dat?" En tot de bezoekers: „Ze kennen het niet. Toen we weggingen was er alleen maar melk voor zieken. Zelfs ln blikjes kon je geen melk krijgen Op een kast, die afkomstig schijnt te zijn uit een vroegere kazerne en hier nu als hangkast dienst doet, ligt een koffer. En onder de wastafel staat een emmer. Met de naam van de familie er op. „Om het stelen te voorkomen". „Kom nu", zegt de bezoeker, „wie steelt er nu zó'n emmer". „O", zegt mevrouw, „maar dan kent u Indië niet. Daar maken ze van dergelijke emmers van alles. Als ze ze maar te pak ken- kunnen krijgen". Als defce Immigrante zich gereed maakt om haar wasje bulten te hangen, krtjgt ze de waarschuwing: „We wassen hier één keer per week hoor. Niet elke dag, zoals ln Indlë. Dat zou veel te onvoor delig zijn „O", zegt ze, „wat gek. En we mogen ons ook maar éénmaal per week man diën".(baden)! Waterman neemt weer 825 emigranten mee Het emigrantenschip Waterman zal on der commando van kapitein P. Olivier uit Den Haag Vrijdag, geheel vol met 82* emigranten, onder wie 226 kinderen bene den 12 Jaar, uit Rotterdam vertrekken naar Nieuw Zeeland en Australië. D« heenreis wordt gemaakt via Curacao, Da inscheping geschiedt provinciegewija, van 9 tot 1 uur. Een der geestelijke verzorger* is ds D. C. Bouma uit Utrecht, die ln Blacktown predikant van de Reformed Church wordt. Enkele grotere gezinnen, o.w. de Haagsé familie C. v. d. Zwan (van het gem. gas bedrijf) emigreren naar Australië onder het nieuwe Reformed Churches Sponsor ship Scheme. Wieringermeer viert 25-jarig bestaan Op 21 Augustus ls het 29 jaar geleden dat de Wiaringermeerpolder voor de eer- il droogviel, doch omdat die da- Itum midden in de oogsttijd valt, ls de feestviering uitgesteld tot Zaterdag 10 September. Dan luiden de kerkklokken In de drie dorpen van de Wieringermeer: Wlerln- gerwerf, Middenmeer en Slootdorp. He- auten lezen een proclamatie. De Jeugd peelt een polderspel. Het raadhuis van Wieringerwerf zal ln gebruik worden ge- Avonds voeren Inwoners van de polder het openluchtspel „Lely trlum- fator" op. Pruimen mogen niet beneden de 6 iweiyks merken. In Rotterdam is de let per kg op de veilingen verkocht v.„.- belangstelllng voor dit nieuwe waren- den; groene tonneboers niet beneden de huis, ook b|J de middenstand, groot. 110 cent. e in het Engelse graafschap Berkshire ie het sport- feest van de invaliden than, in nolle gang. De Nederlandse vertegen, woordigers weren zich daar kranig. Bij het tafeltennis deelden ril de eerste prijs met de Verenigde Staten en hij het nethal bereikten ze de halve finale, maar verloren toen van de Amerikaanse ploeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5