«I3K De mooiste dag van mijn leven Tienduizend Vierdaagse-wandelaars zagen hun inspanning beloond Met valse chèques reisden zij de halve wereld rond H. W. Tilanus: De dag waarop een man begint TROUW AAN DE KONINGIN" - s.* 5 ZATERDAG M JULI 19SS VOLGEND JAAR OOK WESTDUITSLAND ER BIJ? Intocht werd glorieus festijn van bloemen en applaus (Van een onzer verslaggevers) DE MARSLEIDING heeft haar zin gekregen. Het aantal wandelaars dat de Vierdaagse heeft uitgelopen is boven de tienduizend gebleven. Het is de eerste maal in de geschiedenis van de afstandsmarsen, dat dit fantas tische cijfer werd bereikt. Slechts tien deelnemers vielen op de laatste dag uit, 10.y>2 personen volbrachten de tocht. Gezien de enthousiaste opmer kingen van velen, die gistermiddag na de glorieuze intocht de finish be reikten, lijkt het onwaarschijnlijk, dat deze record-Vierdaagse niet zal worden gevolgd door marsen met een even hoog aantal deelnemers. merendeel komt wel terug, daarvan kan nen zeker zijn. Bij de ere-tribune zat ook de Haagse ,opa" Dinkhuijzen. die reeds dertig maal heeft meegelopen. De heer Dinkhuijzen kon helaas dit jaar niet van de partij zijn. Hij heeft geruime tijd met een ge broken arm in het ziekenhuis gelegen Maar nu was hij dan weer hersteld en zijn arm was niet zover genezen, of hij moest de handen drukken van zeer vele vrienden uit vorige jaren. Het getal honderd zal er niet eens zoveel naast Glorieus was de intocht inderdaad. Met extra treinen en bussen zijn tienduizenden bezoekers aangevoerd, die niets van het schouwspel wilden missen. Was het een schouwspel van vermoeide en bestofte mensen? Van lieden, die met hun beblaar- de voeten en pijnlijke spieren nauwelijks meer konden lopen en zich met een van pijn vertrokken gezicht voortsleepten? Daarvoor uren reizen en uren staan in een menigte van wel zes. zeven rijen dik? Neen. de intocht van de wandelaars is een feest, een feest van overwinning. Wanneer nog enkele kilometers te lopen zijn, gaan de ogen van de tienduizend glanzen. Weldra zal de kroon worden ge zet op hun sportieve inspanning. De in tocht is niet maar een optocht, het is geen parade van een groot aantal militairen en burgers, het is iets. als vroeger de zege tochten van de Romeinse veldheren naar Rome. nadat ze in de provincies de op standige stammen hadden onderworpen. Al gaat het tijdens de Vierdaagse zeer vredig toe. Het aantal belangstellenden langs de route bedroeg gistermiddag naar schat ting ruim 400.000. A] vroeg hadden ze zich langs de trottoirrand neergezet. In de loop van de middag arriveerden minister Staf, de luitenants-generaal A. Baretta, F. Alons en D. C. Buur man van Vreeden. de Belgische ambas sadeur. F. X. Baron van der Straelen- Waillet en enkele militaire attaché's. Ook de ambassadeur van West-Duitsland. dr H. Muehlenfeld heeft de Vierdaagse van dichtbij meegemaakt. Hu zal alles in het werk stellen, om volgend jaar ook officiële deelneming van Duitse zijde mo gelijk te maken. Enkele kilometers buiten Nijmegen wachtte een delegatie van de Nederlandse Christelijke Wandelsportbond op haar leden-deelnemers. Van verschillende Christelijke wandelsportverenigingen heb ben leden aan de Vierdaagse deelgeno- Weer fil T i ITERAARD werden de blaren niet meer gevoeld, dat laatste stukje Althans men poogde dit niet meer te doen. Maar bij enkelen lukte dat slecht Zij moeten door twee vrienden worden gesteund en zullen volgend jaar hoogst waarschijnlijk niet terugkomen. Het Bulaariie betaalt een schadeveraoeding SOPHIA. 29 JULI Bulgarije heeft vandaag toegezegd, in elk geval een gedeeltelijke schadevergoe ding te zullen betalen voor de Israëlische Constellation die Woensdag met 57 in zittenden door Bulgaars luchtdoelgeschut werd neergeschoten. De Bulgaarse re gering maakte tezelfdertijd bekend, dat drie van de zes leden der Israëlische commisie van onderzoek Bulgaars grond gebied mogen betreden. De drie Israëliërs zijn hedenmorgen op het gebied van de ramp aangekomen. Zoals in een deel on zer edities reeds gemeld, is het stoffelijk overschot van twintig der inzittenden naar Sofia overgebracht. De andere slachtoffers worden nog vermist of zijn onherkenbaar verminkt. V.S. maken nieuwe atoomwapens WASHINGTON, 30 JULI Amerika heeft een begin gemaakt met de vervaardiging van wapens van ver scheidene typen, gebaseerd op de specta culaire proeven met waterstofbommen ln de Stille Oceaan (in Maart 1954). Boven dien zijn de vooruitzichten voor de bouw van een vliegtuig, dat door atoomkracht wodt aangedreven, de afgelopen zes maanden aanzienlijk gunstiger geworden, zo meldt Ass. Press. Tsjoe is bereid tot gesprek met Tsiiang NEW DELHI. 29 JULI Premier Tsjoe En-lai van communstisch China heeft zich bereid verklaard, een ontmoeting te hebben met generalissimo Tsjiang Kaj-sjek van Formosa. Dit meldt Reuter uit New Delhi. Premier Nehroe van India en premier U Nu van Birma zouden door geheime besprekingen achter het Bamboe Gordijn de stoot hebben ge geven tot de communistische concessie. Verwacht wordt, dat de besprekingen zullen beginnen, tenzij (en die kans ls groot) Tsjiang Kai-sjek weigert, te praten met de overweldigers van zijn land. Verboden Argentijns blad verschijnt weer Het Argentijnse R K. dagblad El Pueblo, dat op last van Peron verboden werd, mag weer verschijnen Er zal in Argen tinië volledige persvrijheid heersen, zo is verklaard, en geen enkele Amerikaanse publicatie wordt er verboden. Op een persconferentie in Buenos Aires zijn de geruohten, dat Peron hertrouwd zou zijn, tegengesproken. Eva Peron is drie jaar geleden overleden. Noodtoestand verlengd. Het Franse parlement heeft premier Faure gemach tigd. de noodtoestand in Algerije met zes maanden te verlengen. Tijdens de debat ten deelde de minister van Binnenlandse Zaken. Bourges-Manoury mede. dat de regering vastbesloten ls de orde te hand haven. Een sociaal en economisch plan wordt bestudeerd om de levensstandaard in Algerije jaarlijks met 6 pet te ver- Deze vierdaagse telde ongeveer zever wandelaars op klompen. Eén deelne mer liep voortdurend met een opgesto ken parasol, zon of geen zon, en heeft door deze wijze van handelen zich veel hoon op de hals gehaald. Men ziet na melijk liever een fris marcherende groep of een rustig wandelende oude heer dan zo iemand. De buitenlandse deelnemers kwamen bijzonder fit binnen. De Zwitsers liepen zoals altijd enigszins voorover, een hou ding, alsof ze een berg beklommen. De Schotse groepen werden voorafgegaan door een in schitterend costuum gestoken doedelzakspeler, die op dit vreemdsoor tige instrument een even vreemdsoortige, och aantrekkelijke marsmuziek speelde. Met de vaandels voorop trokken de burgergroepen bipnen. Drumbands waren iu weer in groten getale van de par tij. De mooiste drumbands hadden wel lilitairen. die in stram gelid, dikwijls paradepas en hoofden rechts, voorbij de hoge gasten marcheerden. Collega's wachtten elkaar op. De rijks politie. marechaussee, nationale reserve nne. al deze eenheden arriveerden ieengesloten colonnes in NijmEgen. De langste en meest indrukwekkende stoet is die van de Luchtmacht. Minuten lang ireheerden de blauwe mannen en v •n voorbij. Feest "FREEST, het is gevierd. Sommige groe- pen deden het in intieme kring, an- re in het verlichte Nijmegen. De Haag- brandweer nam de beloningen in ont vangst van de brandweercommandant, de heer H. J. van Oostveen. De drie brand- mannen," die de Vierdaagse voor de tiende maal hadden volbracht, werden speciaal bedacht. Zij kregen het gouden kruis. De nieuwe gouden-kruisdragers elk jaar worden het er meer zijn gis teravond in een Nijmeegs hotel geïnstal leerd als lid van de Vereniging van den-kruisdragers. Van deze nieuwelingen ïr vijf lid van de Nijmeegse wandel club „De blauwvosjes", die hiermee een record vestigde. Feest, heel Nijmegen is er gisteravond ol van geweest. Vroeg naar bed gaan as er niet meer bij. De triomf moest De uitvallers Ingeschreven: 11.540 totaal. Eerste dag: gestart 10.557; uitge vallen 41. Tweede dag: niet opgekomen 97; gestart 10.419; uitgevallen 107. Derde dag: niet opgekomen 47; gestart 10.238; uitgevallen 44. Vierde dag: niet opgekomen 22; gestart 10.172; uitgevallen 10. Volbracht 10.162 ln totaal waren er dit jaar 368 uitvallers. worden gevierd. Het glas werd vele malen gevuld, geleegd op een evenement, dat weer veel te gauw voorbij was: de Inter nationale Vierdaagse Afstandsmarsen. De Vierdaagse is weer voorbij. Maar de tienduizend, die gisteren de finish bereik ten, de meesten van hen verlangen nu al naar het volgende jaar. Ze komen beslist Apeldoorn begroette Vierdaagse-lopers Apeldoorn, Vrijdagavond: (Van onze sportredacteur) Ook de tweede N.W.B.-vierdaagse b hoort weer tot het verleden. De 582 nog deelnemende wandelaars, die gistermorgen waren gestart bereikten Apeldoorn en na men na afloop van de ceremoniën hui kruisje of cijfer in ontvangst. De laatst* kilometers, vanaf de rand van de stad werd in colonne gelopen, nadat de deel nemers zich hadden verzameld op het voetbalveld van Robur et Velocitas. Onder de pittige marsmuziek van het Apel- doorns tamboer en pijpercorps en de PTT- fanfare en luide toegejuicht door d« vele supporters, die de intocht meemaak ten en de Apeldoornse bevolking, gir.g he' naar het Marktplein Hier werd de NWB- vlag gestreken, die de gehele week fier had gewapperd en was de vierdaagse of ficieel beëindigd. Cisele bleef ook bij blauu>. Dit pakje is wan fijne yersey. Het jasje alleen is van grof weersel. Ja het lijkt wel handgebreid en dan nog met grove wol op dikke naaldenl Duits echtpaar (met kind) gegrepen DÜSSELDORF, 29 JULI EEN JONG echtpaar met een zoontje van vier jaar (ze wonen in de Westduitse stad Düsseldorf) is dezer dagen teruggekeerd van een vacantie die een half jaar heeft geduurd. Zes maanden lang zwierf het gezin door drie continenten zonder één cent te betalen. Alle onkosten, inclusief het reisgeld, bestreden zij met valse cheques. Diisse dorf wil de na de echtelieden niet kend maken, maar zij zo onder de indruk deze opzienbarende z ongelooflijke verhaal la ten wij nu volgen. Met hun zoontje reisde de vader en de moede' oia Italië. Frankrijk. Spanje en Noord-Afrikg bezochten alle mooi plek- den dat hun vacant ie er jes en werden pas gegre- nog niet op zat en dus pen toen een luchtvaart- gingen zij er vandoor, maatschappij had ontdekt toen het toestel waarmee dat de cheque waarmee z\i onderweg waren, op zij hadden betaald, waar- Schiphol was geland. Van Amsterdam reisde et gezin naar Denemar- zond het echtpaar met het ken. azil ie lee/dei kind naar Europa, politie begeleidde hen tus sen Rio de Janeiro en Düsseldorf. Het echtpaar had echter andere plannen Zij meen- stationwagen kochten (ja, nog steeds met valse che ques). Met deze wagen reden zij naar Noorwe gen, waar zij genoten van het schouwspel der schil derachtige fjorden. Na een vacantie van verscheidene dagen in Scandinavië verkoch ten zij hun wagen en vlogen terug naar Nederland. Van hier zetten zij welgemoed hun tocht voort door België. Frankrijk en Italië. En we moeten er bij zeggen, dat zij zich niet haastten. Gebruind door de Ita liaanse zon ging het ge- tin op de boot naar Grle kenland, waar zij ver scheidene dagen uittrok de plekjes rustig aan hun kosteloze vacan tie: hij kreeg een vals cheque in handen e> de politic de Griekse politie looisi- mannen kregen opdracht bekij- dit vreedzaam uitziend' ouderpaar en hun kinr* :et hun kind naar West Duitsland uitgeleverd. D ■olitie had twee raaan- len nodig om hun hel ratis reis tot in bijzon- 'erheden te reconstru ?ren. Het gevolg zal wel zijn, dat de reislustige ogenblik uit het oog ouders op staatskosten bankbe- te verliezen. Tenslotte van hun vacantie kunnen sn eind werd het zwendelend paai uitrusten.. Ook ditmaal weerde de afdeling van het Londense Vrouwelijke Politie corps zich weer kranig. Beladen met bloemen keerden de jonge dames van haar laatste étappe terug. HUBERT DE G1VENCHY De vrouw (als een bonestaak) heeft alleen schouders (Van onze moderedactrice) PARUS, 29 JULI Een bonestaak, rechtuit rechtaan is het figuur, dat Hubert de Givenchy aan de vrouwen in het komende seizoen wil geven. Kleren, die het lichaam omhullen, even schouders en heupen raken maar verder niets. Het is alsof de vrouw een bonestaak moet zijn met alleen maar schouders, waaraan de kleren hangen. Dat is de eerste indruk voor wie de show van Hubert de Givenchy in Parijs ziet. Hubert de Givenchy, die zijn naam maakte door de bijzonder weelderige, rijke en vrouwelijke toiletten, welke hij speciaal wel voor de Zuid-Amerikanen ontwierp Nu zijn zijn ontwerpen typisch jon gensachtig. Zijn collectie is i eenvoudige japonnen zonder taille, zonde: ceintuur. Alleen is er een ingezette bies, die we ceintuur zouden kunnen noemen, Ingezet onder de buste en loopt dan naar de rug omlaag om daar lager dan de taille te eindigen. Dit is het enige wat de vloei ende rechte lijn van de nieuwe mode on derbreekt. Ook de mantelpakken hebben dit vloei ende effect. Zij hebben wel ceintuurs, overal, behalve in de taille! De mantel pakken geven een opmerkelijk lengte effect. De jasjes zijn van achteren lan ger dan van voren en het is alsof ze van de schouders glijden. Er worden lange mantels gedragen, ruim en wijd met een halve pelerine: d.w.z. een pelerine, of op het voorpand of alleen op het achterpand. Er is veel bont gebruikt. Maar op het eerste ge zicht kan men dat nauwelijks bemerken Aan de hals komt maar een smal randje haartjes, tevoorschijn; wordt de mantel echter opengeslagen, dan komt de volle rijkdom van bontkragen en voering te zien. Hubert de Givenchy had zwart als hoofdtint gehouden. Verder zagen we sa- fraan, bruin, beige, topaas, pauwblauw en rood. De Amerikaanse en Zwitserse Inkopers, die de eerste show bijwoon den. hebben De Givenchy met ongekend enthousiasme toegejuicht. Het applaus na de show was overweldigend. We kunnen hieruit concluderen, dat De Givenchy de confectie zal inspireren. Dit is ook wel geraffineerd te begrijpen, want de confectie wil ye Marie Christiane i» de meest populaire hoedenomwerpster voor dit seizoen. Behalve het jagershoedje, dat mode zal worden, maakte zij de Igloo, ge ïnspireerd op de typische \jshutten der Eskimo's. De Igloo van Marie Chris tiane is echter niet van ijs maar van taupekleung langharig vilt en «luit nauw om het hoofd. PROEFNEMING GESLAAGD Noordhollandse wille is geheel nieuw kippenras Na vier jaar experimenteren is de heer N. Kout, die een pluimveebedrijf heeft te Heerhugowaard. er in geslaagd nieuw kippenras te fokken. Tot dusver had hij Noordhollandse blauwen gefokt, een ras, dat al een honderdjarige ge schiedenis heeft en vooral in de kop Noordholiand bijzonder gedijt. Het e bezwaar tegen dit ras stamde van de porteurs: de bout heeft een donkere stop pel. wat overigens aan de smaak Na vier Jaar experimenteren en s leren, dal met belangstelling door de rljksveeteeltconsulent en het bedrijfschap voor pluimvee gevolgd werd. is de heer Kout thans zover, dat hij volgend jaar geheel kan overschakelen op de Noord hollandse witte, het nieuwe kippenras dat straks wellicht de Noordholiandsi blauwe geheel zal verdringen Hij fokt' verder met witte kuikens, die zo af e»> toe bij de fok voorkwamen, maar vrne ger werden vernietigd. Monnikendam vierde een jaar te vroeg feest Volgens de stadsarchivaris van Pur- merend, de heer J. G. Schutting, heeft de stad Monn'kendam. die dezer dagen haar zeshonderdjarig bestaan vierde, dat een jaar te vroeg gedaan. De stukken uit het rijksarchief hebben deze feiten bevestigd. De Haagse 23-jarige stoffelijk stad schot is inmiddel Pierre BiUet liet zyn model eens wan delen over de Marche des Fleurs in Parijs. Hij bewijst, dat alle bonestaak en amazone-ideeën ten spijt, de wijde rok en eenvoudige blouse altijd flatteus blijven. (Vein onze speciale verslaggever) DE VOORZITTER van de Chr. Historische Tweede Kamerfractie, de heer H. W. Tilanus, heeft als zestienjarige jongeman nog de uniform gedragen van de cadettenschool in Alkmaar. Dat was een H.B.S., maar de laatste twee jaren waren de cadettenjaren. En zo liep je dan als jongen van zestien in je uniform en je was er verschrikkelijk trots op. De zomervacanties brachten we in Den Haag door en terwijl je nu al zit te puffen in een gewoon slap boordje, liep je toen dag in dag uit met de stijve kraag van je uniform om de hals geklemd!"' kleding brengen en de vloeiende uitstekend hiervoor geschikt. Alleen zul- de buitenissigheden, waarmee De Givenchy zijn ontwerpen opsiert, door tischer ideeën vervangen moeten worden. Hagenaar piloot van neeraestorte Gloster-Meteor straal 69. is omgekomen bij het vlieg ongeluk. dat gistermiddag b|j de Afsluit dijk gebeurde. Het toestel, waarin de heer Harmsen. die sedert kort was gehuwd, was gezeten. stortte in het IJsselmrer. Het was een Gloster Meteor van hot s23ste ?rgebracht. De bemanning van de botter WB 55 die m de buurt voer. zag het toestel in het water terechtkomen. Schipper Jan Bakker wendde direct de steven, maar kon niets anders opvissen, dan wrakstukken van het vliegtuig, die in een grote olieplas ronddreven. De schipper liet toen aan een lange staak een vlag achter in het vijf meter diepe water en zette koers naar de wal om te waarschuwen. Later kwam de bar kas Castor op de plaats van het ongeluk en ook een Neptune van het vliegveld Valkenburg cirkelde geruime tijd ooven de plaats des onheils. Het heeft ovenwei niet meer mogen baten. De voorzitter van het Hoge Gezags orgaan der Kolen- en Staalgemeenschap. Rcné Mayer, zal vergezeld van de secre taris M. Kohnstamm 2 Augustus Neder- land bezoeken en ontvangen worden door de ministers dr W Drees, mr J W. eyen. mr J M. A. H. Luns en prof. dr .1 Zijlstra Na de Cadettenschool kwamen de drie jaren Kon. Militaire Academie in Breda. Daar werd het de jongemannen in die tijd ook al niet geschonken. Men kwam er in September aan en voor Kerstmis moest'niemand rekenen op ook maar één dag verlof. Als de rapporten héél goed waren, mochten de jonge studenten des middags van vijf tot zeven een korte wandeling maken en daarna was het weer: wer ken onder toezicht. ..De mooiste dag voor een man, die deze carrière gekozen heeft, komt", aldus de heer Tilanus. ..als de jonge officier beëdigd wordt". 99 Voor hem was dat een Julidag ln het jaar 1907. Plaats van handeling: de binnenplaats van de vestingkazerne in Gorkum. Op het toneel: in carré opgestelde troepen. Daarbinnen: een kleine groep jongemannen, die. in het prille ochtendlicht, trouw zweren aan hun jonge Koningin. ..We komen nog elk jaar bijeen, al de toen afgestudeerden. Er zijn een héél stel van die jongens generaal ge worden, maar anderen gingen een an dere richting". Eén werd later de samensteller van het spoorboekje en wat de heer Tila nus zelf aangaat, zijn leven heeft een totaal andere baan genomen, dan hij zich toen voorstelde. Van 1913 tot 1919 was hij wéér ter K.M.A.. doch toen als leeraar in d Ar tilleriewetenschap. Dank zij de medewerking van dr J. Th. de Visser werd hij ln 1919 secre taris van de Onderwijsraad en raakte hij meer en meer in het burgerleven verankerd. Er brak weer een dag In Juli aan. in het jaar 1922: ..Op dezelfde datum werd ik toen gekozen tot ouderling van de Ned. Herv. Gemeente in Den Haag en tot lid van de Tweede Ka- De laatste functie heeft het het langst uitgehouden. Zij heeft de frac tie-voorzitter van de C.H.U. ook tn contact gebracht met de militaire vraagstukken van deze tijd, want hij is lid van de Defensiecommissie der Tweede Kamer. „Vroeger kende tk alle onderdelen i van een kanon op m'n duimpje. Dat i moest ook en dat kon ook. Je stond z 's morgens om zeven uur op de batte- rij in Gorkum te oefenen met Je sol- daten en de ontwikkeling van het i pen ging zéér geleidelijk. Onlangs bezocht ik eens een onder- deel en daar stonden we voor zóveel j nieuwe dingen, dat ik de officier i de soldaat van nu niet benijd. Het zijn J technici geworden, arbeiders in enorm fabrieksbedrljf, dat elke dag nieuwe belangstelling opeist". Het „oude" militaire bedrijf is nog aanwezig op de wanden van 's heren 4 Tilanus woning. In de gang hangt t wapenrek met allerlei degens, k wangs, oude pistolen en ander wapen- J tuig. Maar ook hangen er een paar epauletten uit de tijd toen d i e ver sierselen nog de rang van een officier aangaven (één voor subalterne-, twee voor hoofd-officieren). En er zijn vele kleurrijke prenten van de dapperen van weleer, wa men echter de kleuren van het derne uniform al onderkent. Eén plaatje heeft ons bijzonder ge- j troffen. Dat was de prent van een 1 met laarzen, witte broek, rok met J goudbestikte mouwen en steek. F.en prent uit 1826 en het onderschrift: „agent van het departement van oor log". Dat was de toenmalige minister van oorlog. Agent! De wereld ls wèl In gewikkelder geworden. Religie en toneel komen nader tot elkander In Engeland werd int. conferentie gehouden van de Religious Drama Society De internationale conferentie, georga niseerd door de „Religious Drama So ciety" ln Engeland in Lincoln College (Oxford) is thans geëindigd. De confe rentie, die werd bijgewoond door afge vaardigden uit vijftien landen en verte genwoordigers telde van zeer uiteenlo pende levensbeschouwing, is de eerste ge weest op dit gebied. Uit Nederland waren aanwezig Ben Albach. Guillaume v. d. Voordat de modekoningen hun ge- helmen onthullen komt ln Parijs de confectie met de mode Hen voor het komend seizoen. Over de koningen wordt geschreven en gepraat, maar de confectionnairs doen intussen stilletjes hun goeds zaken. Max Mozes heeft deze mantel gebracht van zachte wol len stof. De naam? L'heure bleu, hst kan niet romantischer/ Graft, Johanna de Geus en Harm Zonder- Ecn levendige discussie ontspon zich over vele aspecten van de herleving van het religieuze toneel in onze tijd, in het bijzonder stond in de belangstelling het religieuze stuk in zijn relatie tot hel mo derne toneel, tot de kerk en als middel tot evangelisatie. In de slotzitting, gepresideerd door de bisschop van Chichester, besloot de ver gadering tot publicatie van een volledig rapport en tot voortzetting van haar werk. Zij besloot tevens een gedeelte van het tijdschrift „Christian Drama" hiertoe te De conferentie wees een comité van zeven personen aan, vertegenwoordigend de Rooms-Katholieken en de in de Wereld raad van Kerken verenigde kerkgenoot schappen om het contact voort te zetten, daarbij bouwend op de verkregen erva- ringen tijdens de conferentie, om theolo gische problemen onder het oog te zien en misverstanden te vermijden, voorts om volgende conferentie over drie jaar te bereiden. (In deze commissie heeft namens Nederland Guillaume v. d. Graft zitting). De conferentie werd bijgewoond door T. S. Eliot. Door de Duitse delegatie werd een medaille aangeboden aan Christopher Fry. De bisschop van Chichester teide bij de sluiting, dat, hoewel het huwelUk tus- religle en toneel misschien nog niet als voltrokken kan worden beschouwd, toch met genoegen kan worden geconsta teerd. dat partijen, hetzij schuchter, toe nadering vertonen. Alle gedelegeerden genoten van vier manifestaties op toneelgebied, die hun werden geboden, de opvoering van Eliot's „Murder In the Cathedral" In een kerk in Oxford; een tocht naar Stratford-on- Avo een opvoering van Macbeth in het Shakespeare Theater en de opvoering van twee korte stukken toneel op straat en ln de cantine door „The New Pilgrims". De Amerikaanse senaat heeft eon conventie met Nederland ter voorkoming van dubbele belastingheffing goedge-

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 5