Blad c)7^adame droeg een reticuultje en Vrouwen op afbetaling Mamie Eisenhower kan het drukke officiële leven niet meer aan Gemakkelijk te maken Pensionneer vrouwen Lo gees vroeger en nu NIEUWE LEIDSCHE COUHANT sprak met haar waaier Tentoonstelling in Haarlemse Vleeshal van vrouwelijke preciosa „Madame".... er ligt een hoofse zwier, een sierlijk gehaar in dat woord. Het roept herinneringen op, vooral aan de tijd van Frankrijks laatste Lodewijken, toen de dames aan het hof gefêteerd werden, toen zij in rui sende zijde door hoge, schitterend versierde zalen liepen. „Madame". Madame had een kunstig opgetuigd kapsel, met fluweeltjes en parelsnoeren. Madame had een reti cuultje en een kanten schouderdoek. Madame had een naaigarnituurtje: een gouden vingerhoedje, een gouden naaldenkokertje, een gouden schaartje en heel kleine, platte, op sneeuwkristallen gelijkende „klosjes", om de pootjes waarvan het garen gewon den werd. En Madame had een waaier ach ja, natuurlijk had Madame een waaier Manna de Wijs—Mouton heeft zo'n lief. teer liedje gemaakt over het wul- ertje. De woorden en het melodietje zijn net zo fragiel en luchtig en door zichtig als de waaiertjes zelf. met net zoveel liefde gemaakte en gecomponeerd als de makers van de waaiertjes het elpenbeen tot in broze kunststukjes uit werkten. of het papier met eindeloos geduld beschilderden met bloemetjes blaadjes. Het hoorde bij Madame! Het is naar aanleiding van een t zonder interessante expositie, dat wij dit schrijven Vertelden we u de vorige week over de tentoonstelling van gou den sieraden uit de folklore, te zien ir het Haagse gemeentemuseum, nu ne men we u ln gedachten mee naar d< Grote Markt in Haarlem, waar de Vlees hal staat en waar tot 2 September eer tentoonstelling gehouden wordt, die „Madame" heet. Die tentoonstelling is samengesteld uit collecties van verschillende particulie ren en musea. Zo zijn er costuums te zien. maar ook een heel grote verzame ling haarkammen, staat een spinet langs de wanden rococo-stoeltjes. gena is u* viola da gamba opgesteld een spinnewiel met een bijbehorend stoeltje, er zingt een ka narie en in de balken van de zolder laat een duif zijn „roekoehoren. Er is een zilveren toiletgarnituur. afkomstig van het Russische hof in de tweede helft van de vorige eeuw vervaardigd. Blote engeltjes torsen de spiegel en de haarborstel is een prachtstuk, maar moet zeldzaam on handig zijn geweest om het haar mee te bewerken. Het was echt iets voor „mooi". Er zijn daar ln de Vleeshal véél voor werpen te zien. die onze onverholen be wondering wekken, meer om de uiter lijke vorm dan om de practische waar de. Want allerliefst is het opschrijfboek je. versierd met poud. emaille en edel gesteenten. snoezig om te zien, maar haast te mooi om te gebruiken. En dan dat centimeterhoudertje ln de vorm van een koetsje met een paard ervoor wat lief, maar wat heerlijk onpractisch te- Vertedering Ach. het deed er Immers zo weinig toe. vroeger. Wil met onze nieuwe op vattingen over functionele vormgeving en toegepaste kunst moesten eigenlijk gruwen van die beursjes in petit point of die reticuultjes van heel fijn haak werk maar we doen het met. want eigenlijk zij we er zó vertederd door en we vinden het zo lief. En dan die reukflesjes en die lodderijndoosjes. de gouden bljbelsloten die zo'n hooghartig bewijs van welstand waren en de oor- hangertjes Er is een face i main met een paarlemoeren handvat, er zijn zak- horlogetjes met emaille ingelegd met voorstellingen uit de Griekse oudheid en Je vraagt Je af: wiat Madame wat het allemaal voorstel de? Of zal ze zich. het gezichtje verscholen achter de waaier, er nooit verder ln verdiept hebben? Evenmin all ze zich er in verdiepte, waaruit dat lava eigenlijk bestond, waarvan een kunstig man cameetjes gesneden had en die tot een aier- lijk armbandje aaneen gevoegd had? Die waaiers de volledige collectie van de aannemer Felix Tal uit Amster dam is bijeengebracht in de Vleeshal en d« beschouwing en de bewondering dürvan alleen maakt zo'n bezoek tot een feest. Waaiers in al hun zwier en gratie uitgespreid; s'.aafjes van heel fijn uitgesneden ivoor, bijeen gehouden door roze lintjes, waaiers met een handvat van geciseleerd zilver, waaier* met lo vertjes, waaiers van struisveren. Er was in die tijd een apeciale code in de waaier-,.taal": als een dame haar waaier tegen de rechterwang hield betekende het „Ja", tegen de linkerwang Hield zij een vinger top tegen de waaier, dan betekende het: ik wil met u spre ken en om de minnaar duidelijk te maken, dat hij beter kon weggaan gold het demonstra tief dichtsiaan van de waaier. Maar ook op andere ten", want er fJIT Lagos, in Nigeria, wordt ge meld dat men eerstdaags in Oost- Nigeria waarschijnlijk weer een vrouw op afbetaling zal kunnen ko pen. Een regeringscommissie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de prijzen welke op het ogenblik voor een bruid worden, betaald, heeft ge adviseerd de prijs vast te stellen op ongeveer 325 gulden en weer het afbetalingssysteem in te voeren. NA de oorlog was er op de huwe lijksmarkt een grote inflatie ten gevolge van het feit, dat er zoveel soldaten terugkeerden met voldoende geld om a contant een vrouw te kopen en meer te betalen dan de normale pr\js. DE commime heeft voorts ook een rantsoenering geadviseerd. Er mag voortaan geen poligamie meer zijn. Elke man moet tevreden zijn met één vrouw tegen de vastgestelde prijs. Vis en visgerechten De zeeën en voor een deel ook de binnenwateren, leveren aan onze voedselvoorziening een heel waarde volle bijdrage. Als voedingsmiddel heeft nl. de vis zoveel uitstekende eigenschappen, dat we het betreuren, ons zeevarend land niet een land van visliefhebbers te kunnen noemen. Zo luiden de inleidende woorden van de brochure „Vis", die uitgegeven werd door het Voorlichtingsbureau van de Voedingsraad. Deze brochure beleefde de veer tiende druk en bevat waardevolle ge gevens over het schoonmaken, bak ken, stoven en koken van vis. Voorts worden er enige saus-recepten in besproken en een aantal visgerech ten sluit de rij. Een handig ge schriftje, duidelijk en overzichtelijk. Te veel handen om te schudden De dameswereld in New York is helemaal ontsteld door het be richt, dat mevrouw Mamie Eisen hower, de eerste vrouw des lands, haar openbare verplichtingen tot het allernoodzakelijkste heeft be perkt, omdat ze doodmoe werd van het vele handjesgeven en wat er meer verbonden is aan het officiële optreden van de presidentsechtgenote. Onderschat deze officiële werkzaam heden niet: het ging om zo'n vijf tien recepties per week en zo'i vijfhonderd handen om hartelijk t< drukken Maar stel u tevens de vreselijke wan hoop voor, welke de uitvoering vai dit grote besluit kan hebben Daar was bijv. die „liefdadige thee" op de Britse ambassade. Er wa zo'n 200 entreekaarten verkocht de attractie hierbij was, dat elke koopster de gelegenheid kreeg, me vrouw Eisenhower de hand drukken. Drie uur voordat de thee begon liet mevrouw Eisenhower melden, dat zij niet zou verschij nenen toen dansten de poppen niet zo'n beetje! Er ontstonden be paald hysterische scènes en scheidene dames eisten haar treegeld terug. En dan dit: 2375 leden van een v wenorganisatie gingen naar het Witte Huis en wat deed mevrouw Eisen hower bij wijze van compromis tussen wèl- en niet-ver schijnen? Zij stelde zich op achter een ijzeren slagboom, liet de dames langs zich defileren en deed al die handdruk ken'af met een brede armzwaai. gauw verklaren ten bate van zijn republikeinse kiezers, dat Mamie „in het algemeen een goede gezond heid geniet". En de dames „namen" dat niet., als echte vrouwen glimlachten wel zoetjes naar Mamie, maar later zeiden ze een heleboel kwaads die armzwaaierij. opschriften, vragen en antwoorden: „Etes-vous content?". „Pas du tout". En dan waren er de waaiers die bij bepaalde gelegenheden gedragen wer den: waaiers van zwarte chantilly-kant droeg men in de rouw en men kan zich voorstellen hoe coquet het tóch stond: het bedroefde gezichtje dat achter de kanten doorzichtigheid verscholen was. "3r zijn bamboewaaiertjes uit Ooster- landen te zien. en er Is een waaier >r een heer: met een minuscuul spie geltje in het midden, zodat hij de ach ter hem zittende dame kon bekijken zonder dat zij zich bespionneerd behoef de te gevoelen. Waaiertjes, geheel met lovertjes of gitjes bestikt moeten in hei kaarslicht geschitterd hebben in duizen- rankelende facetjes. ame. mademoiselle hoe zullen ook zij zich in haar tijd verdiept heb- verplaatsen wel, de tentoonstelling ben in het modebeeld en hoe zullen ook duurt, zoals wij zeiden, tot 2 Septei zij, evenals wij nu. gepoogd hebben dat ber. modebeeld zo goed mogelijk te bena deren. Daar zijn de modeplaten uit de Journal des demoiselles, die de jonge- dochters uit het eind van de vorige eeuw uit en te na bekeken moeten heb- „Chapeaux" van madams Aubert, 34 rue de la Victoire in Parijs, moeten in die tijd wel zeer „en vogjs" geweest zijn. Zwarte strooien matelotjes kregen in de rand een overvloed van veren bloemen ert vruchten te torsen. Ontzet tend. zeggen wij en tóch En tóchja, dat is het wat w< onszelf moeten toegeven. Het is oud, het is onmodieus, het is onpractisch, zegt onze nuchtere aard, en tóch En tóch ls het charmant, het is hart- veroverend, lief en aandoenlijk er wie zich in die tijd van „madame" die eigenlijk immers tijdloos is. wil Eieren ln hui* geeft voel, dat we by on' altijd een gezellig i brengen, of hapjei HET EI EN WIJ dgekookt ei door, halen het veilige ge- i gasten toch tafel kunnen en feeatelijk Het lepeltje* melk. De geel en wit samenvoeg dan He koekepan go worden en de boter Dan de eierma**a in den. Stolt het ei. dan draaien en een licht de eierma»«a leggen. opdienen. Talloze variatU maken. Ten cr hakte peterselii st\jf*laan. ■d heet gemaakt bruin gebraden. Ie pan laten gly- het ga* laag- dekael op ansjovispas ljjkhrden voudig on iekkci Het enkele ng*eltje te re het holletje in hel Een stukje tomaat, peterselie, een gedraaid i stukje augurk, een olijf itukje anam vuile. taken Voorbede voor de YWCA-conferentie De voorbereidingen en het nawerk dat aan allerlei vergaderingen en bij eenkomsten vastzit, het technische en het practische dreigt vaak het eigen lijke werk te gaan overheersen. In de kring van de afgevaardigden naar de vergadering van de Wereldbond van Christen Jonge vrouwen (welke ver gadering, zoals wij de vorige week nog meldden, van 1 tot 16 September gehouden zal worden in het Holloway College bij Londen), wordt dit ge vaar ook gevoeld, zo lezen we in het Contactblad „Op Weg". Men zal zich in Londen gaan verdie pen in de geweldig omvangrijke agenda van deze wereld-hoofdbestuursvergade ring, waar het gaat over statuten en be noemingen, contributies en financiering van projecten, verslagen en vertegen woordigingen. Daarom vragen deze af gevaardigden in de tijd voor de World- Council het werk van de Wereldbond in het bijzonder in het dagelijks gebed te willen gedenken. Opdat dit gebed een gemeenschappelijk gebed zou kunnen kunnen zijn, wordt een leidraad gege- wellicht kan helpen de gedach- die leidraden Ach, wie zal het in feite Mamie kwalijk nemen, dat ze niet meer op kan tegen zulke vermoeie nissen? Zo lijdt ze er ook niet weinig onder, dat ze in het Witte Huis niet in beslotenheid kan leven, maar haar officiële woning enkele dagen per week voor een gewoon lijk zeer talrijk publiek moet open stellen, waarbij zij en haar echt genoot dan rijkelijk worden aange gaapt in hun „huiselijk leven". De Paasvacantie vun dit jaar deed de deur dicht: elke dag trokken er 7 tot 10.000 mensen door het Witte Huis en op Paasmaandag zochten 17.000 kinderen met hun ouders Paaseieren in de tuin Mevrouw Mamie gaf het op vluchtte naar haar farm in Gettys burg om ééns even bij te komen. Uit deze rustperiode sloegen de democraten, zoals dut in Amerika gebruikelijk is, dadelijk politieke munt en zij zeiden, dat de gezond heid van zijn &rouw de president dermate verontrustte, dat hij zich bij de a.s. verkiezingen niet meer candidaat zou stellen. Dies moest de president op een persconferentie iriiii-CrCrirttit-Cr-tiirir-iririt-irirü-Crü-iiir-tr-ü-ti-tiii-ti-Crir-Cr-tT-trirtr-tririi-Crir-ir-ti-irirü-trtrifüiiifü-ü-irü^- wat ons verdeeld houdt en om een sterk vertrouwen op wat ons samenbindt in Uw Zoon Jezus Christus onze Heer. Wij bidden U, dat wij niet zó vervuld zullen zijn van onze eigen dingen, dat de ne derigheid en de openheid ontbreekt in de ontmoeting met andere mensen. Leer ons danken voor wat Gij ons m hen schenkt en wil ons allen samen in Uw waarheid leiden. Door Jezus Christus onze Heer, die met U en de Heilige Geest leeft en regeert in eeuwigheid. bepalen. Een luidt aldus: Barmhartige Vader, wij danken U dat Gij ons samenbrengt en wij bidden U voor aUe werk in onze verenigingen en m de Wereldbond, waarin wij staan met meisjes en vrouwen uit alle landen, om u te dienen in wat wij gemeenschappe lijk ondernemen. Wij bidden U o Uw Heilige Geest, van allen die eenkomst van de World-Councilder World's YWCA voorbereiden. Opdat ook deze wereldbeweging zal weten welke weg zij naar Uw wil te gaan heeft in menbundelen van vrouwen en rschillende kerkelijke en het opnemen geestelijke achtergrond. het practische werk onder vluchte- rplaatste personen en gemeen- door oorlogsomstandighe- -- plotselinge breuk met ir grote problemen en lingen, schappen, den of door hun verleden, vo. beslissingen staai Wij^ bidden U c helder Inzicht i Een vlot blousje, dat bovendien heel gemakke lijk te maken is, is patroon nr. 196. Het heeft een leuk -aangeknipt kraagje met kleine revertjes en korte, eveneens aange knipte mouwen. Een fleu rige en zwierige noot is het zakdoekje, dat door een groot knoopsgat in de kraag gestrikt wordt. Voor dit patroon heeft u nodig li meter a 90 cm breedDe patronen zijn verkrijgbaar in de maten 42, 44 en 46, terwijl maat 48 apart besteld kan t den. Tegen betaling f 0.40 zijn de patronen aan onze bureau's ver krijgbaar. Ze worden toe gezonden, indien men aan de voorzijde van de brief kaart, waarop de bestel ling gedaan wordt, naast de gewone frankeerzegel, f 0.50 aan postzegels plakt. Na 6 Augustus kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. Al heeft mevrouw Roosevelt nooit geklaagd, toch is mevrouw Eisen hower niet de eerste Amerikaanse presidentsvrouw, wie het officiële leven teveel wordt. In 1789 be klaagde mevrouw Washington er zich al over, dat het in haar salon steeds wemelde van de vrienden van haar man en toen president Jackson in 1829 het Witte Huis be trok, schrok hij zozeer van de ver zamelde menigte, dat hij naar een hotel vluchtte en daar zijn intrek op 60-jarige leeftijd Vrouwen pensionneren op 60 jaar onder deze titel, zo schrijft Lod. S. Beuth in de Verzekeringsbode, zou ik pleidooi willen houden voor de er- tijd met vol pensioen behoren te kunnen gaan. Een bekend feit is, aldus de schrij ver. dat de prestatiecurve bij de vrou wen reeds op jongere leeftijd een da lende lijn vertoont dan bij de mannen. Voorts, dat voor vrouwen het ziektever zuimpercentage reeds na het 55ste jaar en zeker na het 60e jaar ln het algemeen dermate begint te stijgen, dat niet meer van een toelaatbaar verzuim kan worden gesproken. Een aanwijzing voor een verklaring vinden wij, aldus de heer Beuth, in een rapport van de PTT, waar in de binnendienst meer dan de helft vrouwen werkzaam zijn. Vol gens de Pensioenraad gaat 2/3 van de vrouwelijke ambtenaren vóór de vast gestelde datum met vervroegd pensioen. De persoonlijke tragedie, die hier achter schuilt, verklaart wellicht de psychische spanningen waaronder ve le ongehuwde ambtenaressen gebukt gaan. Het ls een bekend verschijnsel, dat de ongehuwde vrouw boven de 30 jaar tot de meest betrouwbare, toegewijde en gewaardeerde mede werkers wordt gerekend. Zij vereen zelvigen zich met haar werk en wis selen niet spoedig van werkgever. De oudere ambtenares ziet haar jongere collega's stuk voor stuk verdwijnen, met het vooruitzicht van de vorming in een eigen gezin. Vaak treedt een gevoel van vereen zaming op. Het persoonlijk contact en medeleven met de jongeren wordt dan steeds moeilijker. Anders dan haar mannelijke collega's, op wie de ont spanning in het gezm wacht, voor wie de haard brandt en de tafel gedekt staat, moet zij jachten, haar leven lang, om na haar werlc nog haar huishouden tje te doen, haar inkopen te verzorgen en dan nog deel te nemen aan het cul turele leven. Is het wonder dat de ar beidsvreugde dan slinkt, dat de arbeid een psychische druk teweeg brengt in de vrouw van middelbare leeftijd. Dwangarbeid Hoe langer hoe meer wordt zij geob sedeerd door de gedachte, dat haar ar beid in dwangarbeid verkeert, waaraan zij in de onafzienbare periode van 20 15 jaar, die haar op haar 45e, resp. 50e jaar nog te wachten staat, te gron de zal gaan. Met als dreigend alterna tief de onmogelijkheid van vervroegd pensioen, wanneer dit na een te klein aantal dienstjaren zou moeten ingaan en haar geen inkomen om van te leven, laat staan om nog iets van haar leven te genieten, zou oplevert Het vooruitzicht van pensioendatum zal bovendien, de schrijver voorkomt, het aantal ziek tegevallen, dat juist bij de vrouwen zo hoog is, gezien de aard dezer gevallen redelijker NOL paai zyn °P dit thema te ite kunnen we fyn ge en andere tuinkruiden ngsel scheppen, of een Is geraspte kaas of fyn ge- i. Maar ook kunnen we vul- iken bijvoorbeeld van cbam- rantharrllcn of vleesragout. vul- weinig zout Met ranthar 2^ó ging dat vroeger: min- met kaneelbeschuitje op loop van de middag zie je houding en behalve het is geworden, kunnen wij stens een maand van bed, tot en met het glaasje ons wel verschijnen. Mis- glad trekken van hun eigen toch nog veel goeds en tevoren werd in welgeko- anijsmelk of cognac en be- schien wordt het avond. Dat bedden, ook helpen bij het moois in dit opzicht, ook zen woorden belet ge- schuitje met kaas vóór het ligt eraan, wanneer Wim vaat wassen enz. Blijven ze nu toepassen. B.v.de har- vraagd, als men bij familie slapen gaan. De gastvrouw klaar is." langer dan een week-end, telijkheid en hoffelijkheid of vrienden wenste te besteedde aan iedere maal- „Nou, we zien wel. dan wordt er nog wel eens van het afhalen van de logeren, of ook: men werd tijd bijzondere zorg en zo- Bye!" een gezellig uit-je georgani- trein, het schoon en gezel- in een soortgelijk schrij- wel zij als de gastheer hiel- ,,So long!" seerd, waarop zij „sam- lig inrichten van onze ge ren uitgenodigd. Men zorg- den de logees de hele dag Mies ritst haar laatste sam" doen met de betaling, improviseerde logeerka- de dat de logees van het bezig. Men ging met hen paar schone slopen uit de En dan vertrekken Wim mer, het met zorg toeberei- jtation werden gehaald en uit en liet hen alle beziens- kast, twee handdoeken én en Ellie weer, ook zij dan- den van iedere maaltijd, op gepaste. niet ver- waardigheden van de om- twee washandjes en spoedt ken hartelijk voor de gast- netjes tafeldekken (ver moeiende wijze, hetzij in trek zien. Hadden de logees zich ermee naar de kin- vrijheid en schrijven in de geet op het schone tafella- vigelante. later in auto of direct na hun aankomst een derkamer, waar Jantje in beste gevallen naderhand ken, het geborduurde loper- logies bereikten. Correct tot tn de puntjes wachtte de logeerkamer. Gladgetrokken de hagel witte sprei, over de kan-' nen en kommen van de wastafel werd door de lage bloemen of het bloeiende plantje niet!). Gun uw logees hun rust en hun vrijheid, maar ga, na onderling overleg óók eens met hen uit. Laat nóóit merken, dat u het gastvrouw met zorgzame briefkaart naar huis ge- een opklap- en Mientje op ook nog wel eens een be- drul{ hebt, zodat uw logees u j mooi wit gebor- schreven met het bericht een divanbed slaapt. De dank-briefkaartje. dat onbehaaglijk bezwaar- een goede reis kinderen gaan nu op geïm- de gevoel krijgen. Het kun- -J hand duurd kleed gelegd. "Tegen dat zij r de muur achter de was- behouden gearriveerd wa- proviseerde bedden „ergens Zowel uit „de goede oude nen zulke mooie tijd... tafel hing het pasgewas- ren, één of hoogstens twee in huis" slapen. Dekens tijd" als uit onze dagen heb ons leven zijn, waarin ban- sen spatkleed, waarop in dagen na hun vertrek ont- worden verwisseld, een ik een standaard-geval ge- den van vriendschap en kruissteek: „Goeden Mor- vingen de gastheer en gast- doek met schuurpoeder door nomen. Beiden waren en liefde verstevigd worden. gen" stond. vrouw een brief met harte-" de vaste wastafel op de zijn er vanzelfsprekend in lijke dankbetuigingen. overloop gehaald, en als vele nuances. Wij proeven Bedenkt echter wel, dat W-vdc7t inrv Mies er in de gauwigheid er echter wel de geest m onze tijd slechts zéér 'jCJtbZlJDEN de was- gaat het zo: De te.e- aan denkt, koopt ze een bos- van de tijd in. Een bijzon- weinigen voor langer dan tafel aan (dikwijls foon belt. Mevrouw je bloemen op de markt dere bekoring gaat er toch een week logees kosteloos gammele) stokjes hingen neemt de haak eraf en Voor de „logeerkamer". Ze wel van dat logeren in vroe- kunnen hebben, hóé graag de smetteloos witte hand- hoort de stem van haar haalt een paar pakjes soep ger dagen uit, hoewel dat rnen dit ook zou willen. Re- doeken. gewone en badstof, vriendin: „Ja, hallo Mies! en een blikje soepba.Ietjes ook zijn schaduwzijde had. geit dit samen in liefde en een washandje en een spon- Zeg. is het goed dat Wim bij de kruidenier en ze zal Men was als logee niet zo vrede en wil een gastvrouw zenzakje met een schone en ik het aanstaand week- nu tóch die kersen maar vrij in doen en laten. En geen geld aannemen, zorgt spons. De gastvrouw ver- end komen?" kopen, al zijn ze duur Dan die ijzig-nette logeerkamer dan als logees eens voor schikte en plooide nog iets „O ja, best hoor! Alleen: boeft zij niets toe te koken, met dat griezelig-gladde li- een behoorlijk stuk vlees aan de schone gordijnen, kan je misschien je eigen Groenten? Wat 't makke- noleum zouden wij nu ook op tafel, voor wat lekkers zette wat bloemen op het lakens meebrengen, want lijicste. 't vlugste klaar is niet zo verkieslijk achten, bij koffie en thee, haal tafeltje, keek voor de zo- ik heb de mijne juist in een natuurlijk. eens fruit in huis enz. enz. veelste maal rond. of alles hutkoffer verzonden naar IJOEWEL het ontvangen De liefde is ook in dit op- in orde was en gleed bij het ons vacantie-adres." rpiJN de logees eenmaal Al van logees op de manier zicht vindingrijk! verlaten der kamer bijna „Komt voor elkaar. Ik binnengewaaid, dan waarop onze moeders en uit op het glad gewereven neem onze katoenen slaap- worden zij verder volkomen grootmoeders dit deden, Een prettige vacantie en zeil. zakken wel mee, dat is vrij gelaten in hun gaan en voor ons om practische re- gezellige logeerpartijen al- Met hoeveel precieuze makkelijker." staan. Het spreekt haast denen, als: kleine behui- lemaall zorg werden de logees om- „Hoe laat komen jullie?" vanzelf, dat zij een handje zing. krappe financiën, ringd! Vanaf het kopje thee „Nou, 's kijken; ui de mee uitsteken in de huis- géén hulp enz., onmogelijk MARGARITHA (vooral nerveuze storingen), doen afne- Men moge zich niet ontveinzen, dat vermindering der psychische druk, e van een vervroegde pensioendatum te wachten is. niet alleen de producti viteit zal verbeteren, doch ook minder remmende invloed zal uitoefenen op de stemming der jongeren en zal resulte ren in een opgewekter samenwerking en minder ziektegevallen. ié Gehoord dat sla „knappend" vers blyft, wan neer men de krop (droog) in een .pan doet en deze met een dekael afaluit. Melk, zo hoorden wy voorts, moet in warme dagen zo donker mogelijk worden weggezet. Gezien een jongedame, die het knellende gevoel in haar oorlelletje, veroor zaakt door haar oorknopjes, waar schijnlijk niet langer kon verdragen en derhalve de oorknopjes maar om de rand van haar schoentjes, precies boven de wreef, geschoven had. Gelezen in „Time", dat de ex-gouvernante van koningin Elizabeth en prinses Margaret. Marion Crawford, nood gedwongen een onvergeeflijke Jour nalistieke blunder gemaakt heeft. Zij schrijft nl. voor ..Woman's Own", een damesweekblad, een soort hofru- bnekje, waarin zij haar zeventien jarige ervaring aan het hof gebruikt om gebeurtenissen die thans rondom de Koninklyke familie plaats vinden, te beschrijven. Zij gaf een enthou siaste beschrijving van de Ascot races en van „Trooping the Color" en vertelde welke costuums er ge dragen werden. Maar de gebeurte nissen vonden geen plaats wegens de spoorwegstakingEn het ru briekje van „Crawfie" moet altijd weken vóór het blad uitkomt, naar de pers

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4