Blad Koraalmos onze Grootmoeders of wij? Wie waren pronkzuchtiger- A 4 M. t&k CPolletje ^Piekltaarl Reacties van het pubhek- ZWAKT nieuwe leidsche courant Het gouden sieraad als teken van welstand Wie zou willen beweren, dat de vrouw van nu pronk zuchtiger is dan haar „voormoeders", moet eens gaan kijken in het Haagse Gemeentemuseum, waar de sieraden uit de Nederlandse folklore van de laatste tweehonderd jaar bijeen zijn gebracht en tot 1 Septem-, ber tentoongesteld blijven. Wie van ons laadde zich ooit zo vol met oorhangers, broches, halssnoeren, gouden oorijzers, voorhoofds- naalden en gespen? En dat alles van puur goud, ingezet met robijnen en versierd met parels. Wie de rijkdom en pracht van deze sieraden op de tentoonstelling ziet, weet ook dat het vrouwenleven in deze twee eeuwen radicaal veranderd is. De vrouw van nu tooit zich naar eigen smaak en behoefte. De vrouw van toen behing zich, opdat de buitenwereld zou weten, dat haar vader of echtgenoot een man van gezag enduiten was! Dat de vrouwelijke ijdelheid daar bij het willig instrument was blijkt wel uit de evolutie, die het oorijzer in de loop der jaren heeft ondergaan. Cruys Voorberg, de costuumkenner bij uitnemendheid vertelt hierover, dat dit oorspronkelijk slechts klemmende beugel is geweest, slechts van koper of zelfs ijzer, die het netel doekse TO-utsje op de haren stevig moést vasthouden. Het ijzer werd zil ver en al spoedig goud. Maar d< scherpe uiteinden deden pijn en wer den platgesmeed. Nog was dit hin derlijk en zo boog men de uitein den terug. Maar waarom dan geen krul naar boven en geen tierlan- tijntje er aan gehangen? En pronk der burgeressen en boerinnen was er'. - Het voorhoofd bleef onbedekt, maar de haarnaalden verhielpen dat spoedig. Verteld wordt, dat de dochter van de Westfriese burgemeester Pereboom, de haarnaald, die al- over „het voorhoofd werd gebogen, gebrülk{e om èen lidteken te bedekken. Ze liet" het; kleinood rijk versieren met diamanten en al spoedig maakte ze zo een nieuwe mode. In de geschiedenis zijn deze sieraden bekend als Pereboompje-s. Overigens spraken de sieraden ook een eigen taal. Wie zilver droeg was in de rouw, was de gouden voorhoofds- naald naar rechts ingestoken, dan was de draagster gehuwd; maar naar links gestoken, betekende hét, dat een vrijer nog naar de hand van de jonge dochter kon dingen. Strikken Zolang de vrouwen mutsen droegen, is met de vorm der mutsen de aard der oorversieringen gewijzigd. Hoe kleiner de muts, boe meer de oorbel tot zyn recht kwam. Merkwaardig is. dat op een zeventiende eeuws schilderij van een Franse dame deze een fluwelen strikje draagt met een parel eraan. Wie zal zeggen of dat fluweeltje niet de inspi ratie is geweest van de edelsmid, die voor de Hollandse schonen die strikjes in goud ging maken? Eerst alleen met een parel, toen met een robyn, die weer een klein hangertje had en tenslotte kwam de strik, die eigenlijk uit twee volledige ornamenten bestond. Die edelsmeden wie waren zij en hoe beoefenden zij him ambacht? Waren zij kunstenaars of massaproducenten? Mejuffrouw dr. B. Jansen, conserva trice van het Gemeentemuseum van de afdeling oude kunstnijverheid, heeft ter gelegenheid van deze tentoonstelling ook hier een studie van gemaakt. Zij putte daarbij in de eerste plaats uit gegevens nagelaten door de heer C. L. van Wil- lenswaard uit Schoonhoven. De sieraden werden inderdaad met de hand vervaardigd, maar men was gebonden aan bepaalde voorwaarden, die zich overigens met de jaren wij zigden. De grondvorm is een gouden plaat, waar met grote vaardigheid van draden goud en korreltjes (grei nen) het motief in krullen en roosjes werd opgelegd. Soms werden de dra den ineen gedraaid tot kabels, die soms weer met andere tot één dikke werden ineengevoegd. Gehoord broden slechts in eei doek of keukendoek Plastic zakken zijn uitstekend. schone hand- te wikkelen, trouwens ook Gezien een moeder, die in een plastic zeep doosje een nat washandje met en daarmee de vuile snoetjes haar kroost verfriste. Gelezen B Dit was de tooi der vrouwen in onze Noordelijke provin cies. Boven ziet u de voorhoofdsplaat en zijveer, die de i huwelijksstaaf aanduidde. Midden; de uitgewerkte uiteinden van hetj oorijzer en twee speldenknoppen. Daaronder een broche en oorhangers. Baronesse Mackay 70 jaar Op 29 Juli a.s. hoopt mr. C. F. ba ronesse Mackay—Katz haar 70ste verjaardag te gedenken. Baronesse Mackay is oud-lid van de Tweede Kamer en oud-lid van de gemeente raad te Amsterdam. Zij woont thans te Aerdenhout. Naar aanleiding van dit feit schreef jkvr. mr. C. W. I. Wttewaal v?.n Stoetwegen een bc schouwing in „Vrouwengeluiden", het maandblad van de centrale van chr.- hist. vrouwengroepen. Lange jaren heeft mejuffrouw Frida Katz zich bewogen openbare leven. Toen het vi kiesrecht een feit was geworden heeft ook de CHU een vrouw op de lijst geplaatst en in 1922 werd mejuffrouw Katz tot Kamerlid gekozen. Zij bleef dat tot 1040. Op het terrein van kinderbescherming was zij thuis sprak daarover met groot élan. Trou wens het onderwerp „justitie" haar zeer bijzonder. Als advocate te Amsterdam was doorkneed in de rechtspractijk dat maakte haar werk in de Kamer gemakkelijker. Ook op het terrein van het gevangeniswezen bracht zij iets tot, stand. Als voorzitster Commissie tot het uitbrengen adviës pver een vrouwengevangenis deed zij. een lijvig boekdeel verschij nen van de door haar voorgezeten commissie. In die tijd is haar wens een eigen vrouwéngevangenis te zien verrijzen niet vervuld, maar nu zijn de plannen voor de bouw van een vrouwengevangenis in een vergevor derd stadium en wordt voortgebouwd op de ideeën, indertijd ontwikkeld door mejuffrouw Katz en de leden meergenoemde Commissiè. Óok was meiuffrouw Katz lid vai Provinciale Staten en lid van Amsterdamse gemeenteraad. Alleen haar Kamerlidmaatschap bleef zy ver vullen, toen zij in 1937 mevrouw Mackay werd. De heer Mackay was toen nog burgemeester van Ermelo'. Na zijn pensionnering woonde het echtpaar ir den Haag. De laatste jaren zijn voor mevrouv. Mackay niet gemakkelijk geweest, al dus jkvr. Van Stoetwegen. Zij heeft haar echtgenoot die lijdende was, ja renlang verzorgd en na zijn heengaan is zij alleen achtergebleven. Wij wil len, aldus, de schrijfster, terugdenken, aan alles wat zij gedurende talloze jaren voor de CHU deed. Haar op de bres staan voor de rechten van de vrouw op een wijze, die ook mannen die daar weinig van moesten hebben, heeft overtuigd, is toch wel iets wat zelden voorkomt en Au *-- J herdacht mag worden. t dankbaarheid gebruikt. Merkwaardig is dat de edel smeden steeds in de steden werkten, var waaruit de sieraden naar het>ïplatteland geëxporteerd werden. Iedere edelsmid had zijn eigen merk. In de vitrines van het Gemeente museum zien we hoofdzakelijk verzameling van een grote onbeken de, waarschijnlijk de enige var soort in ons land. De Nederlanders hebben namelijk da laatste jaren welijks meer beseft, welk een koste lijk brok folklore in deze sieraden verbórgen is. Goed geld van vreem delingen is geruild voor erfstukken, die onvervangbaar zijn. De toeristen vliegen op de oudé sieraden af, die wij uit grootmoeders kast naar antiekzaakjes brachten, De oude kunst is verloren gegaan en zo wor den wij steede armer! verdienen!) Zulke plan- i-donkere plaats staan. hii,mnrhppld de steeds in het volle licht zetten, ga dan dagelijks L'RWB» in de ,risse tha, de Fittonia. En ook l.„ bijzonder geschikt is het rtig of in het geheel niet de winter weinig water opvallend mooie koraal- bemesten. Ook geen zwa- geven en heel koel, mar MS re grond geven. Zandige vorstvrij, bewaren. Eri i bosgrond op een flinke April weer wat warmi Plantenliefhebsters ken- laag fyne potscherven is zetten en meer water g' nen het Koraalmos na- ideaal. ven. tuurlijk wel en zullen er- verlangen zo'n plant- haar bezit te hebben als ze het aandurven, want het mislukt nog wel eens dit plantje goed te houden! Maar dat behoeft helemaal niet. Met enige goede ver zorging is het mogelijk, dat men weken en maan den kan genieten van het heldere, frisse groen van de blaadjes, overdekt met een dikke laag kleine hel derrode besjes, net kleine kraaltjes, die kleine kin deren graag zouden pluk te rijgen.... Koraalmos is dan ook een sprekende i. Maar het is geen en het zijn geen ko- genoegen van dit plantje beleven, dan in France Soir, dat de oude Italiaan Gaetano Barrili in La Spezia einde- lijk het loffelijk ontslag van de lage re school behaalde, waarvoor hij 80 jaar geleden begon te leren. Na de derde klas bad hij de school verlaten, maar verleden jaar begon hij weer te leren op de avondschool in het naburige Castiglione. Op 86-jarige leeftijd kreeg hij zijn loffelijk ontslag plus een schriftelijke gelukwens van de minister van onderwijs. Dit js een zg. dubbele strik. Het bovenstuk bestaat uit een open tra pezium van ingespannen werk met drie gewerkte, geponste noppen, waardoorheen een smal, glad bandje is geslingerd. Jlet onderstuk is een open ovaal in dezelfde techniek, waarin een parel is gehangen. Aan de ovaal hangen drie lovertjes, aan het bovengedeelte twee. Het wordt gedragen in Zeeland, aan de krullen van het oorijzer. Nieuw kapsel voor Margaret Prinses Margaret draagt haar kapsel tegenwoordig anders. Nu ja, tegenwoor dig... het laatste halfjaar is ze al drie maal van kapsel veranderd. Een heel lange tijd heeft ze „vastgehouden" een eenvoudige haardracht: een schei ding aan de kant. Van'boven een tame lijk plat kapsel van zachte krullen er nog enkele krullen rondom haar oren. Daarna ging de prinses over tot kap sels, die resp. bekend stonden als de ..Josephine", de „Bun Penny" e ..Italian Cut". De naam van het n ste kapsel heet „Imperial". Het naamste kenmerk Is: een korte, va gezicht afgekamde krul aan de ene kant. een kwijnende, lange, naar voren ge kamde haarlok aan de andere knt. Vol gens deskundigen op het gebied van kap sels In de beste salons van Mayfair, is deze laatste haardracht de beste welke de prinses ooit gedragen heeft. wenst een koele, lichte en frisse plaats •r- moet men er yoor zorgen. In Mei komen de wei- n. dat het steeds koel staat, nig opvallende bloempjes die dezelfde reden mag de zet dan de plant buiten, gMpcT men de plant niet buiten .Mtuurlijk ook in grotere Nertera (dit is de offici- kamers wel een plaatsje ele naam) nooit op een voor .de bestuiving. Ja? Dacht U, dat dit een echte Deljts blauwe vaas en schotels waren? Dan heeft U het toch mis, want dit fraaie serviesgoed is maar heel broos en tel en bestaat uit niets anders dan poedersuiker, wa ter en gelatine. Uit die sub stantie vormde de heer A. L. van Melle uit Goes deze voor werpen, die er bedrieglijk „echt" uitzien en die op de nationale bakkerstentoonstel ling in Breda, de Brebato dan ook heel wat bewonde ring geoogst hebben. Het was een inzending in de afdeling „banket ter opluistering". Is dat icaar Kamperen hongerlijden Kamperen is gezellig, gezond, sportief en noem maar op. Allemaal gunstige din gen kunnen over het ksmperen gezegd en geschreven worden, indien tenminste de kampeerders er zelf voor zorgen, dat ze behoorlijk eten en geen honger lijden. Vooral de jeugd bezuinigt maar al te gemakkelijk op de uitgaven voor het eten om meer geld voor andere zaken over te houden! Noodzakelijk is, dst deze jeugdige kam peerders per dag zeker het volgende moeten gebruiken: liter melk, een flinke portie gekookte of rauwe groen te, óók als ze fruit eten, wat kaas en een ei of on» v'ee# vleeswaren of een vis. Goede kampmenu's zijn bijvoorbeeld: Aardappelen, slabonen, tomaten, worst. Dikke macaronischotel, sla. Aardappelen, bloemkool, geraspte kass. (De aardappelen en bloemkool kun nen in één pan gekookt worden). Stamppot van rauwe andijvie met uitgebakken spek. karnemelksepap. Gebakken aardappelen, omelet, to- malensla. Gekookte rijst, eieren, kerrysaus, kom kommersla. (De eieren kunnen, na dat ze gewassen zyn, op de ryst ge kookt worden. Voor de kerrysaus kan een pakje kerrysoep worden gebruikt met ie te minder water dan op de ver pakking ia aangegeven). Aardappelsla, havermoutpap (even tueel in flessen). (De dag ervoor wat extra aardappelen koken, deze ver mengen met fijngesneden ui, stukjes tomaat en slasaus). Dan zyn hier nog twee recepten voor kampschotels: Kampeerschotel voor 4 personen. 1 ui, 100 gram margarine of boter. 250 gr. varkenspoulet, 1% liter water, 250 gr. macaroni, 1 tablet ossenstaartsoep. Het varkenspoulet zouten en in de boter of margarine bruin bakken. De fijngesneden ui even meebakken. Het water en de macaroni toevoegen. Het geheel onder af en toe roeren vlug aan de kook brengen en in 30 minuten gaar koken. Het soeptablet met koud water aanmengen tot een dun papje. Dit al roerende bij de macaroni gieten. Het gerecht nu nog 5—10 minuten door laten koken. De schotel op smaak afmaken met zout en geven met kropsla. Kampschotel van: aardappelen, slabonen, tomaten, worst. 1V£ kg aardappelen, kg slabonen, lA kg tomaten, 200 gr. v of margarine, zout. Dé aardappelen schillen, in stukken snijden en wassen. De bonen afhalen, breken en wassen. Aardappelen en boontjes met weinig water en zout opzetten, aan de kook brengen en in 20 minuten gaar koken. Ondertussen de tomaten wassen en in vieren snijden, de worst van het vel ontdoen en in blokjes verdelen. De tomaten en de worst boven op de aardappelen en boontjes 5 minuten mee verwarmen. De margarine of de boter toevoegen en alles voorzichtig dooreen mengen, zodat de aardappelen en de tomaten i orst, 75 k 100 gr. boter mogelijk heel blijven. Programma World Council YWCA Het programma voor de vierjaarlijkse World Council van de Young Women's Christian Association is samengesteld. Zoals bekend, zal deze belangrijke ver gadering samenvallen met de eeuwfeest viering van de Britse YWCA. De mee-i ting zal worden gehouden van 1 tot 16 September in het Royal Holloway Col lege bij Londen. Gesproken zal worden over de werk zaamheden, die sinds de vorige council meeting verricht zijn en over de te vol gen gedragslijn in de komende jaren. Er komt o.m. een statutenwijziging aan de orde en commissies zullen verslag uit brengen over hun werkzaamheden. Vol gens de World's YWCA Monthly werkt de YWCA op het ogenblik in 62 landen. In ons land is de Christen Jonge Vrou wen Federatie bij de wereldbond aange- ,flet haar is de glorie der vrouw", heeft iemand eens ge schreven; vermoedelijk had hij een vrouw met een krullebol! Of misschien had ze zulk lang haar, dat ze er op kon gaan zitten. Zo iets vond. men vroeger beeld schoon Vermoedelijk zit u nooit op uw haar en krult het van nature óók niet! Het piekt, en als u uw haardos niet geregeld laat bewer ken door een kapper, ziet u er uit, alsof u zojuist opgedoken bent uit de golven der zee. Het is heerlijk om iedere week te kunnen zeg gen: -„ik ga naar de kapper", maar wie van ons kan dat doen? Tijd en geld zijn gewichtige factoren in een vrouwenleven. Dus maar eens in de maand of om de veertien dagen er beeldig bij lopen en de rest van de tijd voor eei van Polletje Piekhaar spelen?! dat ge ijzer in J i/M I zusje Toon bloed hebt en walg die familiebetrekking. Met een beetje goede wil. wat geduld en een pakje piepkleine haarspeldjes bent u uw eigen kapster, let op! Was het haar met een goede sham poo. Doe in het laatste spoelwater wat azijn of een paar druppels citroen, het haar wordt er zacht en glanzend Wrijf het haar na het wassen niet maal droog en kam het in de 1 Denk er om, geen kromme lijn uw scheiding maken, maar een naald scherp streepje. Daarna draaien we de krullen er in dronkaard 1I7IJ, die dit alles maar het onze) las, de regering ik ontving deze week de laatste weken nog- is, een vreselijke man Ach zeer oppervlakkig kun- in de haren en bejubelen de- w TWEE vrouwen hebben daarginds een -i::irvv weer twee brieven, die blijk geven van een niet denkt niemand aan die drie ons van een oordeel. Al- goed lezen van mijn stuk- de kinderen, die ginds in Po- leen: als wij lezen van die KT AAR mijn gevoel zit hier jes. Als u dit wel deed, juichende ontvangst op A" iets, nee véél scheef, mevr. J. H. I.T. zou u ven? Schiphol en in Engeland Het is al nèt als met een moeten weten, dat ik het vragen wij ons af: „Wie relletje op straat, waar met uw zienswijze volko- De tragedie rond (of van al die enthousiastelin- „het" publiek het altijd da- men eens ben. En mijnheer achter?) de ons verstrekte gen denkt aan die man, die delijk opneemt voor het v. d. S. óók. Hoe kunt u nu gegevens van Phyllis Sispe- ginds langzaam vermoord „slachtoffer" en zich tegen veronderstellen, dat ik ge- Sispera. Daar ik overtuigd ben ,dat wij, als buitenstaanders incompe tent zijn ons een zuiver oordeel ten aanzien van deze vrouwen te vormen, heb ik mij ten zeerste ver- -- - boorf over de ingezonden iï stukken, die my in schillende dagbladen der ogen kwamen. En over deze reacties van mensen van uiteenlo pende richtingen, van ,Het" publiek dus, wilde ik het nu eens hebben. is zo mogelijk nog erger, wordt in de uraniummijnen de politie keert. In de loop loof, dat alle jongens en In een gevangenis achter en die nu nooit meer de der jaren hebben heel wat meisjes in spijkerbroek en het ijzeren gordijn, waar morele en geestelijke steun van onze politie-ambtenaren shirt zalig worden? Natuur- beiden dwangarbeid moéten achter zich weet van een dit met de dood moeten be- lijk weet ik net zo goed als verrichten, sluiten twee vrouw, die hem liefheeft? O kopen. Dit is dat ontstel- u van de noodzaak der we- vriendschap. De zeker, hij kan het er naar lend goedkope medelijden dergeboorte en bekering. U bent maar weer in i Overpeinzingen van Margaritha Mevrouw WeiherToet. die zoals wij weten in een kort geding tegen de re gering gewikkeld is, ont ving en ontvangt adhaesie- betuigingen uit binnen- en - ,QT.ori - a„ bStew"eV,jS!„ geklommen, louter en al leen afgaande op é^n enke le zin. U moet van mij niet verwachten, dat -k in deze korte stukjes, verscheidene 0 m u uproblemen als een preek ga of ander „slacht- uitwerken. En - mevr één komt vrij en gaat de gemaakt hebben. Maar met it tlnnmanl vrouw van de ander diens daar weten wij immers nèt offer", dat zich in wreed- u "^d u toch wel tienmaal groeten brengen. Hij wordt zo min iets van als van het heid of in felheid uit tegen 'pog®"ffj. /"rï verliefd op die vrouw en tegendeel? Hoe wij het ook ieder, die als overheidsper- iemand, die u niet kent slaagt erin haar met haar draaien of wenden, er zijn soon tussenbeiden komt. ^art op wit sennjtt: ,,u drie kinderen in haar ge- in de levens van deze twee Domme, dikwijls onverant- bedriegt de mensen voor de boorteland te krijgen Een vrouwen toch wonden ge- woordelijke reacties! En eeuwigneid en als God net worden haar aangeboden, enorme prestatie! Maarslagen, die zich niet laten hoe vlug en ondoordacht de niet verhoedt zult uzelf nog geld eng. En die hard- de man van dje vrouW) Va- helen. Van de één drie on- mensen in hun oen kuimen verloren gaan Gelukkig vochtige, het recht ver- der van dje drje kinderen verzorgde kinderen èn een klimmen, blijkt óók weer ben ik er tot in het diepst krachtende regeringheeft wordt er speciaal"voor los- dronkenf?) man en van de bij de gebeurtenissen om van mn ziel van overtuigd, geclaan. De schrij- gelaten uit een .uranium- ander een van alle mensen deze twee van achter het ?r er and®r? °Y.er "i. mijn om zijn vrouw te verlaten man achter het ijzeren gordijn ontkomen schrijfsters blijven. Hij zou dan defin; tief worden vrijgelaten. Of Hoewel bij alle mogelijke dachte inmenging en schor- MARGARITHA dit gebeurd zou zijn, wagen kwesties in het mensenle- te zijn oordeel op tot later, DAT dit medelijden ook ook wij inderdaad te be- ven altijd geldt: „men moet als alle facetten van een wel eens misplaatst zou twijfelen. Hóé het zy: zijn een zaak van alle kanten zaak bekeken kunnen wor- Mej. P. K. Tot mijn spijt kunnen zyn (let wel: ik vrouw en drie Kinderen gin- bekijken, alvorens zich een den. Laten we de Spreuken- kan ik u niet aan een ver zeg niet, dat het zo is!) gen de vrijheid tegemoet oordeel aan te matigen", dichter hier maar eens op trouwd adres helpen. Geef komt in niemands hoofd waar zij in letterlijke zin vliegen al die inzenders van naslaan, die ons ten dezen het vertrouwend in Zijn op. werd opgevangen in de ar- de ingezonden stukken, die leert hoe wij wandelen moe- handen over. „Mén" zegt dat die man men van haar minnaar. ik (in andere dagbladen dan ten. M. en dat gebeurt zo: pak een klein stren getje haar vóór op uw hoofd, van af de scheiding en kam het glad. Leg het benedeneind van uw wijsvinger op uw hoofd, tegen de wortels van het lokje haar. de top van uw wijsvinger steekt dan uit. Wind daar het strengetje haar omheen. Als het krulletje klaar is houdt u het op zijn plaats met uw andere hand en trekt ge voorzichtig de wijs vinger er weer uit. Nu steekt u twee haarspeldjes kruise lings in het platte krulletje, hoera het zit vast! Pak dan lokje nummer twee, naast het eerste exemplaac en plak dat op dezelfde manier tegen uw hoofdhuid. Als u dik haar hebt kunt u beter krulklemmen gebruiken, die houden de lokken steviger vast. Plak uw gehele hoofd vol, draal de lokken altijd naar boven toe, dat geeft het aardigste resultaat. Misschien moet er een huisgenoot aan te pas komen voor het achterhoofd, want dat gaat wat moeizaam. Bind er vervolgens een netje om heen, een crêpe georgette shawltje of een oude voile. Als het haar droog is, dóór en dóór droog, borstelt u het haar stevig omhoog en met de kam legt u er dan de gewenste slagen en krullen in. Mocht hier of daar een piek ontstaan geen nood even de piek bevochtigen, in de vorm draaien en vaststeken. Het schone aanzien van uw pruikje is weer gered! is aan zet Als ik nu eens kyken. Dat paard en kan net die ene zwarte pion in pikken, maar als ik dat doe ben ik 'm kwyt ook, want die zwarte loper zit op de loer. Beter van niet! Nou, nog 's kyken ik mag wel op m'n toren letten, die staat helemaal vrij en je weet nooit wat m'n tegenstander in zyn hoofd heeft. Ofschoon, wan neer hij mijn tóren pikt, pik ik de zijne, zo is het óók! Nee, Iaat die toren daar nog maar even staan. Trou wens torens moet je nooit zo direct in het spel brengen, heeft pappie gezegd. Wacht es evennou zie ik het. Ik zet myn lopernee, toeh maar niet. Nee, ik zet alleen die ene pion voorwaarts. Het heeft niets te be duiden, maar „zwart" denkt natuur lijk dat ik er heel wat mee vóór heb. Nou „zwart", nu ben jy aan zet. Kyken wat je gaat doenhéééé Ben je raar, dat is de bedoe-

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 9