Jlicumc jTciitsrlic (tfourant Ministers van buitenlandse zaken zoeken uitweg ff Niet iedereen kan er tegen Af vtX Vijfhonderdduizend stenen door brand verloren gegaan Met bakfietsen vol komen oude guldens naar de postkantoren Peron afgezet? 1 tl zl I -ï DONDERDAG 21 JULI 1955 BUREAUX: Steenstras 37. Dlrectne. Redactie Aborvnemerten- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 6.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. AD VERTE NTIEN0.18 per millimeter. belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Zes ©n dertigste jaargang No 10399 „Staatwafttcft I« ghrbleoen tngn bert In tcgbenspott" ZIE PAGINA 5 GEEN OVEREENSTEMMING TUSSEN GROTE VIER Boelganin komt met een plan dat Duitsland verdeeld laat (Van onze buitenland-redacteur) GENÈVE, 21 JULI DOORDAT zowel de Westelijken als Boelganin vasthouden aan hun standpunten ten aanzien vani de Duitse kwestie en de Europese veiligheid, kon hierover gisteren geen overeenstemming worden bereikt. Teneinde geen mogelijkheid onbeproefd te laten, werd de ministers van buitenlandse zaken op voorstel van Eden opgedragen, over de volgende punten rapport uit te brengen: 1. Het probleem der Duitse hereniging; 2. Het Europese veiligheidspact. 3. Beperking en inspectie der troepen en de bewapening. 4. De mogelijkheid van een gedemilitariseerde zone tussen Oost en West. De ministers van buitenlandse zaken zouden hun besluiten vandaag aan de Grote Vier voorleggen. Boelganin, de Russische premier, legde het oude plan voor Europese veiligheid (dat verleden jaar in Berlijn al werd besproken en dat thans aan de nieuwe omstandigheden was aangepast) aan zijn collega's voor. Het nieuwe Russische plan ziet er als volgt uit: 1. De totstandkoming van een Europees veiligheidspact zou de hereniging van Duitsland kunnen bespoedigen (het "Westen stelt het juist andersom); 2. Alle Europese landen en de Ver. Sta. ten kunnen lid worden van het pact; 3. In afwachting van de hereniging van Duitsland kunnen Oost- en West- Duitsland beide met gelijke rechten tot het pact toetreden; 4. Het pact doet niets af aan de com petentie van de Grote Vier, over het Duitse probleem te onderhandelen; 5. De deelnemende landen zullen zich ter regeling van internationale ge schillen onthouden van geweld; 6. Als één van de ledenstaten met een gewapende aanval bedreigd wordt, zullen de deelnemende landen stap pen ondernemen om dit gevaar te 7. Een aanval op één van de landen zal worden beschouwd als aggressie te gen alle ledenstaten. Deze zullen de aangevallen staat bijstaan met alle middelen waarover zij beschikken, ook de gewapende strijdkrachten: 8. In Europa moet een uitgebreide eco nomische en culturele samenwerking komen; 9. Rood China moet worden uitgeno digd, waarnemers naar de organen van het pact af te vaardigen; 10. Het nieuwe verdrag zal de deelne mende landen niet ontslaan van hun huidige verplichtingen, mits deze niet in strijd zijn met het pact; 11. In afwachting van een accoord over de ontwapening en een verbod van de atoombom zullen de deelnemende landen hun bewapening niet uitbrei- 12. Als het pact in werking treedt, zul len het Warschaupact (Sowjetblok), de Westeuropese Unie en de N.A.V.O. worden opgeheven; 13. Het pact wordt aangegaan voor 50 EENHEID NO 1 Nadat premier Faure van Frankrijk op nieuw had verklaard dat naar zijn me ning het handhaven van de Duitse ver deeldheid (als gevolg van het Russische plan) de spanning en onveiligheid in Europa zal bestendigen, vroeg Eden op nieuw de aandacht van de Russen voor het Britse voorstel, een pact van de Grote Vier plus Duitsland te sluiten met weder zijdse garanties voor het geval van een aanval. Naar het oordeel van Eden zou de veiligheid in Europa dan verzekerd zijn, in het bijzonder ook voor de klei nere landen. Niettemin zeide Eden te willen over wegen of het door hem voorgestelde pact voor uitbreiding vatbaar is en hij op perde de mogelijkheid dat een midden weg zal worden gevonden tussen het voorstel van Boelganin en dat van hem zelf. Hij voegde hieraan toe, nog steeds van oordeel te zijn dat het opbouwen van een Europees veiligheidspact, gebaseerd op de voortgezette verdeling van Duits land, grote moeilijkheden zal opleveren. Hij kon dan ook niet instemmen met een pact „op een dergelijke wankele ba sis". Eden wil medewerken aan elk pact dat Rusland veiligheid verschaft, maar dat tegelijkertijd rekening houdt met een herenigd Duitsland. Naar aanleiding hiervan verklaarde Boelganin. het niet noodzakelijk te ach ten, dat alle Europese landen onmiddel lijk toetreden Dat kan volgens hem ge leidelijk geschieden GEVAARLIJKE TOESTAND Genève de Duitse hereniging, aangezien een ge vaarlijke toestand kan ontstaan. Hij zeide de overtuiging te hebben gekregen dat alle delegaties even zeer als hyzelf naar vrede verlangen. Het probleem is nu volgens hem, hoe een brug tussen Oost en West kan worden geslagen. Dit kan niet in de weinige dagen gebeuren dat de regeringshoofden in Genève bij een zijn, ook al omdat er andere landen bij betrokken zullen raken die niet ter conferentie vertegenwoordigd zijn. De president verklaarde te hopen dat de ministers zullen slagen in hun pogingen, de meningsverschillen te overbruggen. De conferentie mag zo zeide hij niet eindigen zonder dat de vier delega ties hebben getoond dat zij werkelijk voor de vrede hebben gewerkt. Eden verklaarde het duidelijk te ach ten dat de Duitse hereniging en de Euro pese veiligheid onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. Boelganin was het hier maar gedeel telijk mee eens en verklaarde er bezwaar tegen te hebben dat de totstandkoming van een Europees veiligheidspact afhan kelijk zou zijn van de hereniging van Duitsland. Maar dit is een kwestie die de ministers vandaag wel in hun over wegingen zullen betrekken. Eisenhower zei nog, het zeer onge wenst te achten dat het vestigen van de vrede afhankelijk wordt gemaakt van zekere voorwaarden Dit sloeg klaarblij kelijk op het voorbehoud dat Boelganin zojuist had gemaakt. Tenslotte vermelden wij dat Eisenho wer gistermiddag besprekingen heeft ge voerd met Rockefeller, hoofd van de Amerikaanse afdeling voor psychologi sche oorlogvoering, met Gruenther. de Geallieerde opperbevelhebber in Europa, en met Radford, voorzitter van het co mité van Amerikaanse stafchefs. S ff De Russen brachten gisteren in hun villa te Genève een dronk uit op de vriendschap met de Fransen. Dat gebeurde na een diner dat zij de Franse delegatie aanboden. Van links naar rechts: premier Faure, Mo- lotof, Pinay, Vinogradofde Sowjetambassadeur in Parijs, Kroesjtsjef en Boelganin. Voldoende voor 50 woningen Motorspuit in Ossendrecht had lekke band: landbouwschuur prooi der vlammen Vijfhonderdduizend ongebakken stenen, voldoende voor de bouw van vijftig wo ningen, zijn gisteravond bU een brand in de steenfabriek van de fa. G. Terwindt Zn te Druten verloren gegaan. De schade, ten bedrage van minstens een half millioen gulden, wordt door de ver zekering gedekt. De brand ontstond in een vijf verdie pingen hoog drooggebouw, waar boven dien nog 120 ton petroleumc'okes lag op geslagen. De hitte was zo groot dat de brandweerlieden de vuurhaard nauwe lijks konden benaderen. In het uit de achttiende eeuw date rende gebouw van de Goudse Kamer van Koophandel is gisteravond brand uitge broken. Daar de brand in een van de Sowjethumor Maarschalk Boelganin, de leider der Russische delegatie, pa/ piste- ren een staaltje van Russische humor, toen hij na de lunch bij de vergaderplaats aankwam. In de hal moest hij langs een ge zette agent van de Amerikaanse veiligheidsdienst, die strak voor Boelganin stond stil, keek de man nauwkeurig aan en begon te glim lachen. Toen kneep hij de ver baasde Amerikaan in de wang.... Bello, 50 jaar, gehuldigd Gisteravond is in Bergen (N.H.) het gouden jubileum gevierd van Bello, de veelbesproken tram tussen Alkmaar en Bergen. Vanmorgen om zeven uur is de vroegrit gemaakt met de heer G. J. J. Kaptein, die de eerste rit op 20 Juli 1905 als chef-conducteur meereed. De heer Kaptein, die thans 86 is, werd reeds vele jaren geleden gepensionneerd. Het feest om de gouden Bello is geheel gevierd door de inwoners van Bergen. De kunstenaars voorop, gevolgd door de dorpsharmonie, werd Bello met kransen en bloemen getooid. Parlementsleden uitgenodigd De Staten van de Nederlandse Antil len zullen parlementaire delegaties uit Nederland en Suriname uitnodigen voor De Amerikaanse regering heeft het fiscale jaar 1954-1955 afgesloten met 4192 milliard dollar tekort of 300 millioen minder dan de verwachting in Januari. dakkamers ontstond en een grote hoe veelheid bluswater boven de vloer bleef staan, moest de brandweer gaten door het plafond van de vergaderzaal boren. Het geschilderde medaillon ln deze taal heeft, hoewel niet door brand aangetast. De brandweer van Ossendrecht stond gisteren voor de schier onmogelijke taak een brand in een schuur met rieten i die bovendien werd veroorzaakt door benzine-ontploffing, met emmertjes water te blussen. De motorspuit van Ossen drecht had juist op dit moment een lekke band en nog enige andere kleine manke menten. De brand ontstond, toen de land bouwer Sneep de benzinetank van ztjr tractor wilde bijvullen Enige druppels benzine vielen op de gloeiende motor, als gevolg dat binnen enkele minuten de gehele schuur in brand stond. Blauwe vingers van het tellen Morgen laatste dag van inlevering (Van een onzer verslaggevers) Meer dan twee en een half millioen oude zilveren guldens zijn sinds 17 Fe bruari door het postkantoor Den Haag naar de Munt te Utrecht gezonden. Dat was de oogst van de inlevering van het kantoor Den Haag waartoe ook Gouda, Leiden, Noordwijkerhout, Westlandse ge meenten, Delft en Boskoop behoren. Men kan zjjn oude guldens tot morgen middag drie uur op de postkantoren kwjjt. Na de betrekkelijke stilte van de laat ste weken loopt het nu storm. Met bak fietsen vol kwam de zware last binnen. Zo was er een man, <üe vierendertig hon derd gulden kwam aandragen. Sommigen verdienen een extraatje, door bij zaken lieden de zilveren guldens op te halen en voor hen in te leveren. Iedereen, die maar een seconde vrij heeft, spirngt op het postkantoor Prin- Treinbotsing op lijn ZwolleEmmen Vanmorgen tien voor half zeven is de erste reizigerstrein van do HJn Zwolle— Emmen, een dieseltreinstel, bij het station Borgentheim (O-) met de olictreln naar Pernis in botsing gekomen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor; de dleseltretn ls echter ernstig beschadigd. Het verkeer op de HJn werd bijna twee nur gestremd. Bij uitvoering Deltaplan Rijksweg 4A sluit op Beneluxweg aan Als het Deltaplan doorgaat, zo verne men w'J, zal de Rijksweg 4A die langs Ypenburg naar Burgerveen zal leiden aansluiting geven op de Beneluxweg, die door het Westland en over de Zuidhol landse- en Zeeuwse eilanden naar Ant werpen zal voeren. Men verwacht thans dat de weg, zoals deze oorspronkelijk op papier werd gezet, in 1958 klaar zal zijn. Er zijn echter nu reeds plannen deze Rijksweg 4A over de Vliet naar Schiedam door te trekken. Nederlandse firma legt pijpleiding aan Het Aannemings- en Handelsbedrijf E. W. Smit te Nijmegen heeft van de Bel gische regering een grote opdracht ont vangen tot aanleg van een pijpleiding ten behoeve van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie voor een bedrag van f3 millioen. Het werk zal een jaar duren. Het bedrijf is in 1953 N.V. geworden. sestraat in Den Haag by om te helpen '.ellen. De oude zilveren guldens zijn na- nelijk te dik voor de telmachines en dus moe^ aUes met de hand gebeuren. ..We. hebben er biauwe vingers van", vertelde i der ^nbtcnaren. ,We hopen nu de drie millioen vol te krijgen, met de oogst van de andere kan toren zal dat wel lukken", verzekerde men met enige trots. BUENOS AIRES. 20 JULI President Peron is afgezet, zo meldt Reuter uit Buenos Aires. Hoge mili taire autoriteiten voeren besprekin gen om te voorkomen dat het bloed bad van 16 Juni wordt herhaald. De telefoonverbindingen tussen Buenos Aires enerzijds en Rio de Janeiro en New York anderzijds zijn verbroken. De militairen zijn in de kazernes geconsigneerd. Bij belangrijke bouwen is de politiebewaking ver-»1 sterkt. De scholen zijn gesloten. Aandacht voor Marokko In een telegram aan secretaris-generaal Hammarskjoeld van de Ver. Naties heeft de Aziatlsch-Arabische groep bij de vol kerenorganisatie aandacht gevraagd voor de toestand in Marokko. Hammarskjoeld wordt verzocht, onmiddellijk deze kwes tie te bespreken met premier Faure van Frankrijk (beiden bevinden zich in Ge nève). Veertien Spanjaarden en Fransen, die betrokken zijn geweest bij de jongste onlusten in Casablanca, zijn uit het land gezet. De 20ste Juli een Duits begrip (Van e correspondent) BONN, 20 JULI Terwijl in Berlijn de Bentlerstrasze (waar het opperbevel der Duitse weermacht was geves tigd) werd herdoopt in „Stauffenbergstrasze", herdacht de Westduitse televisie hedenavond in een zeer indrukwekkende uitzending de aanslag op Hitler, die elf jaren ge leden plaats had. Daarin werd het woord gevoerd door Paul Graf York von Wartenburg, zelf een der samenzweerders die aan Hitiers beulen wist te ont komen. Hij sprak woor den. die vele Duitsers uit het hart moeten zijn ge grepen. toen hij er van gewaagde dat veel in de politieke ontwikkeling in het na-oorlogse Duitsland niet in overeenstemming is geweest met het offer der mannen, die „de op stand leidden van het ge weten tegen de moorde naar van 5 millioen Jo den. tegen de beul van nog vele andere millioe- nen. tegen de verrader van de Duitse weermacht, tegen de verwoester van het vaderland en tegen de vervolger van het Christelijk geloof", dat van de concepties die deze mannen hadden van een nieuwe staatsorde niet veel is overgebleven en dat er van een grote bezinning geen sprake is. Desondanks achtte Paul Graf York von Warten burg het offer, gebracht in de naam van Gods ge bod. recht, zedelijkheid, eer en waardigheid der mensheid, niet vergeefs. „Als wij heden," zo zei de Von Wartenburp. „nog in leven zijn en als Duits land weer wordt geres pecteerd, dan is dat om dat de tnannen en vrou wen van de 20ste Juli 1944 de edelsten der Duitse natie dit offer brachten, dat door God is aangenomen om der wille van het Duitse volk en dot meebestemmend is ge weest voor de toekomst van Duitsland." De meeste Westduitse bladen hebben ondanks de nogal teleurstellende berichten uit Genève uitstel van het gesprek inzake de Duitse hereni ging over de 'opstand van 20 Juli 1944 hoofdar tikelen geschreven, waar in er de nadruk op werd gelegd, dat deze datum één van de weinige posi tieve is in de politieke geschiedenis van het land, zonder welke de balans van twintig jaren troos teloos zou zijn geweest. Enkele bladen herinneren in dit verband aan de thans begonnen West duitse herbewapening, waarin tot elke prijs den dat officieren en daten nogmaals in positie géraken waarin zij om der wille van hun ge weten en de natie tot re bellie moeten overgaan „De 20ste Juli." zo schreef de Frankfurtse Neue Presse, „die tot de basis van onze staat behoort, dient ook te worden ver ankerd in het fundament van de nieuwe strijd krachten." Tien weken gratis wonen In het rusthuis te Wormerveer overleed 3 Juli de heer J. Vink, eigenaar van enkele huizen. Bij de opening van zijn testament is be kend geworden dat de huurders van acht woningen, waarvan de heer Vink eigenaar is, gedurende tien weken geen huur behoeven te betalen. In de laatste wilsbeschik king is echter een uitzondering ge maakt voor de huurders, welke achterstallig waren met het beta len van hun huur Vluchtelingen bouwvakarbeiders Omstreeks September worden de ee vjjftlg van een totaal van tweehondi vijf tie vluchtelingen-bouwvakarbeiders i ons land verwacht. Op initiatief van de burgemeester Dordrecht, mr J. H. J. van der Dussen werd indertijd besloten een aantal vluchtelingen, die thans nog ln kampen in Oostenrijk. Griekenland. Italië Triëst verblijven, in te schakelen bij de woningbouw in ons land. Een interdepartementale commissie derzoekt thans de dossiers van vluchtelin gen, die voor vestiging in aanmerking ko men. Binnenkort zal een commissie d< kampen langs reizen om definitieve be slissing over toelating in ons land te In Nederland zullen de vluchtelingen in kampen, o.a. bij Grlendtsveen (L. Horst-Ameriea (L.) eon scholingscursus van twee of vier maanden volgen, wa zij over verschillende gemeenten worden ondergebracht. De woningen worden dooi de betreffende gemeenten beschikbaar gesteld, de inrichting wordt ten dele ge financierd door de Federatie vooi Vluchtelingenhulp. De vluchtelingen ge zinnen zullen sociaal en economisch ge heel als Nederlandse bouwvakarbeiders worden behandeld. Tien kilo vergif verloren Een boer uit Beuningen (Gld) verloor gisteren op de Van Heemstraweg in Weurt een zak met tien kilogram asulfaat, zeer zwaar vergif, dat wordt gebruikt voor het bespuiten van vruchtbomen. Asulfaat ls een wit poeder met een groe ne glans. De rijkspolitieke verzoekt de eventuele vinder zich zo spoedig mo gelijk te melden. De Centrale Arbeidsinspectie, die wel toezicht houdt op het bespuiten zelf, be moeit zich niet met het vervoer van ver giften. zodat hieromtrent geen veilig heidsmaatregelen bestaan. De families Van Duyn en Van Vegten vatten het in 't alge meen nogal gemoedelijk op, dat ze de laatste dagen zo in het middelpunt van de belangstel ling staan. In de gegeven om standigheden is dat trouwens ook maar het beste! Niemand van de twee families immers kan men iets verwijten en we kunnen ook moeilijk van een tragisch geval spreken. Gister avond kwamen tal van leden uil de twee gezinnen bij elkaar om over de verwisseling der twee „baby's" te praten, en er samen eens hartelijk om te lachen. Op deze foto ziet men van links naar rechts: mevr. Van Duyn-Star, Aad van Veg ten (althans volgens de bur gerlijke stand), het bruidje Leny van Duyn, die Maandag met Fred Pracht gaat trouwen en de heer Van Duyn. Mislukte aanslag op Grandval en pasja MARAKESJ (MAROKKO). 21 JULI Onbekenden hebben hedenmorgen met revolvers een aanslag gepleegd op de nieuwe resident-generaal Grandval en de pasja van Marakesj. Geen van beiden werd gewond. Grandval was naar Marakesj gekomen voor zijn eerste officiële bezoek aan de Pasja. De aanslag had plaats op het mo ment dat hy tezamen met de pasja het paleis verliet, zo meldt Ass. Press. Zonder paspoort naar West-Duitsland? (Van onze correspondent) BONN, 20 JULI De Westduitse regering overweegt, nog dit jaar toeristen uit Neder land, Zwitserland en de Scandina vische landen zonder paspoort in het land toe te laten. Een identiteitsbe wijs zou voldoende zijn om de grens te overschrijden. Dit najaar zal een daartoe strekkende wijziging op de bestaande wetten wor den ingediend. Dc socialisten drongen bovendien aan op de afschaffing van triptieken voor auto's die Duitsland binnenkomen. Met deze maatregelen, die voorlopig eenzijdig zijn, hoopt de Bondsregering te bereiken, dat de landen die van deze stappen profiteren, soortgelijke besluiten zullen nemen t.a.v. de Duitsers. Tweede atoomduikboot te water gelaten GROTON (CONN. V.S.) 21 Juli De Seawolf, de tweede, verbeterde Amerikaanse atoomduikboot, is van daag te water gelaten. Van dezelfde werf liep anderhalf jaar geleden de eerste, door atoomenergie aangedre ven duikboot Nautilus van stapel. Nog deze maand zal de kiel wor den gelegd voor een derde atoom- duikboot. De heer De Haan, conservator van het Texels natuurhistorisch museum in Den Burg en zijn echtgenote hebben zich ontfermd over twee door het moederdier verlaten zeehondjes. De dieren waren naar schatting acht dagen oud. Op het ogenblik krijgen ze door een tot de maagopening reikende slang melk en room, maar binnenkort zijn ze groot genoeg voor garnalen en platvis. flmbonnese woonwijken in Capelle a/d IJsel In Rotterdam zullen Ambonnese werk krachten worden Ingeschakeld, om het aldaar in de metaalindustrie en scheeps bouw heersende tekort aan arbeiders enigszins te ondervangen. Hiertoe zullen ln de Rotterdamse rand gemeente Capelle a. d. IJsel twee com plete woonwijken worden gebouwd, waar vijfhonderd Ambonnese arbeiders met hun gezinnen onderdak kunnen vinden. Hoewel de woningen van hout zullen zijn, betekenen zij een aanzienlijke voor uitgang met de woonoorden, waar de Ambonnezen thans- wonen. Wanneer ste nen woonhuizen zijn gebouwd, komen de houten woningen ter beschikking van de militaire autoriteiten. Iedere wijk krijgt een eigen school, kerkje en badhuis. Het gemeentebestuur van Capelle a. d. IJsel heeft reeds alle medewerking toegezegd en een beroep op de bevolking gedaan. Hel gehele plan van tewerkstelling in Rotterdam is uitgegaan van het ministe rie van maatschappelijk werk. Met de uitvoering van de woonwijkprojecten is de Rijksgebouwendienst belast. Proef met speciale avondposttremen Met ingang van 2 October zal een~proef worden genomen met de reeds eerder aangekondigde speciale avondpost-trel- Deze treinen zullen gedurende vijf dagen van de week (Zaterdag en Zondag niet) rijden en wel voorlopig alleen op de trajecten Amsterdam, Utrecht, 's-Herto- genbosch. Eindhoven, Roermond, Slttard, Maastricht en 's-Gravenhage, Rotterdam, Dordrecht, Breda, Tilburg, Eindhoven en omgekeerd. ZIJ zullen voornamelijk pak- ket-postzendlngen en periodieken ver- -oeren. Van het slagen van de proef zal ifhangen of ook op andere trajecten deze speciale avondposttreinen zullen gaan Russische rubbeikopen Grote Russische aankopen dreven de rubberprijs te Singapore gisteren op tot een driejaarsrecord van 1 dollar 33'^ cent de pound of 6% cent hoger. Men meent, dat de Russen de laatste weken voor 10.000 ton bestellingen te Londen hebben gedaan en dat zij ook grote ladingen krij gen via Amsterdam. HET WEER IN EUROPA z ii h f! Stockh. Oslo Kopenh. A'dam licht bew. onbew. windstil N 4 ZW 4 N 4 26 0 28 0 20 0 Luxemb. P«rys Bordeaux regen; regen; ZO 3 NNW 4 WZW 6 21 9 21 9 24 2 Nice Geneve ZUrlch licht bew! onbew. NW 3 windstil ZO 1 27 0 23 4 25 30 Locarno BerlUn Frankfort MUncben zw. bew. Ilcht bew. O 2 NNO 2 O 2 /ZW 1 W 4 23 5 25 0 22 6 23 7 28 2 Innsbruck Rome Ajacclo Mallorca half bew. onbew. onbew. Ilcht bew. windstil Z 4 ONO 3 ONO 2 22 0 36 0 30 0 31 0 WEERBERICHT Dioog en zonnig Tot morgenavond verwacht J De Bilt: Vannacht hier en rniat. Morgen droog en op i II9- meeste plaatsen zonnig l'/W weer. Weinig wind en iets hogere middagtemperaturen dan vandaag. ZON EN MAAN. Zon 4.47—20.48. Maan 8.51—21.44. X Juli EK.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1