Jlieutue £ciitsd)c GTouranl De conferentie der Grote Vier in Genève begonnen Genève Een plan tot vrede T.T.-races op mooi circuit bij Indrukken op het vliegveld aankomst der delegaties Chaotische toestand in Casablanca Acht personen verdronken in warm weekeinde „Waarschuwingen uit 't heelal...' MAANDAG 18 JULI 1955 BUREAUX: Steenstraat 37. Dlrectae. Redactie ADonnemecten- Advertentie-afdeling: TeL 3144L ADVERTENTIEN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. I. ENSERINK CHRISTELIJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken Zes en dertigste jaargang No 10396 „5 tan! nas tl ch Is glicbleoen myn bert ia UftjeaspocT ZIE PAGINA 5 (VAN ONZE BUITENLAND-REDACTEUR) GENÈVE. Palais des Nations, 18 Juli De grote conferentie van de Grote Vier, waarnaar reeds zo lang werd uitgezien, is dan e.ndelijk vandaag in deze schone stad begonnen en wel vanochtend om tien uur. Het was al vroeg rond het gebouw van de Ver. Naties één en al beweeg lijkheid, maar de organisatie is in goede handen en er kan dan ook niet aar. worden getwijfeld of alles zal in goede orde verlopen en zelfs de Russen zullen niet te klagen hebben. Gisteren hebben Eisenhower en Dulles. Eden en Macmillan en Faure en Pinay reeds met elkaar geluncht en later brachten Eden en Faure nog een afzonderlijk bezoek aan de Amerikanen. President Eisenhower, het enige staatshoofd, zou de zitting van vandaag leiden. Hij zal een uiteenzetting geven van het Westelijk standpunt De aankomst van de vier delegaties bracht de stad in rep en roer. De Engelsen, Fransen en Amerikanen arriveerden in hoofdzaak Zaterdag na de middag (nadat 'smorgens Molotof'was aangekomen) en de Rus sische groep landde gisterochtend omstreeks negen uur op het vliegveld Cointrin, dat even buiten Genève is gelegen. Gisterochtend was er in de American Episcopal Church een dienst, die door Eisenhower en Dulles werd bijgewoond en gistermiddag sprak de Amerikaanse evangelist Billy Graham in het Pare des Eaux Vives over de levende wateren. Billy Graham in de stad van Calvijn! Duizenden mensen luisterden naar wat hij hun te zeggen had. Na afloop stroomden vele honderden mensen naar het spreekgestoelte om hun zonden te belijden en te beloven, hun leven aan Christus te wijden. Zaterdagmiddag arriveerde premier Eden het eerst, omstreeks 17.50 uur. Hij reisde met een Viscount van de BEA en kwam rechtstreeks uit Londen. Lady Eden was gekleed in een donkerblauwe japon met v-hals. Vergeleken bij haar echtge noot zag zij er zeer jeugdig uit. Na de begroeting door de Zwitserse bondspresident Petitpierre werden de volksliederen van Groot-Brittannië en Zwitserland gespeeld en inspecteerde Eden de erewacht, die gevormd werd door het 26ste regiment uit Zürich. Vervolgens liep Eden met monsieur Petitpierre naar de enorme perstribune, die speciaal op het vliegveld waren aangebracht. En daar ge waagde hij in een vriendelijke toespraak van de vredeswil van zijn land. Eden speelde zijn rol voortreffelijk. De charmante premier deed vrijwel alles, wat de fotografen en cineasten meestal op luidruchtig-Amerikaanse wijze ver zochten. Lady Eden moest er vanzelfspre kend ook bij komen (een Amerikaan riep mrs Eden, tot grote verontwaardiging van enkele Britten) en ook zij kwam op zeer charmante wijze tegemoet aan de wensen van de fotografen, waardoor er een zeer geanimeerde stemming ontstond. De aardigste begroeting was evenwei die van Harold Macmillan. de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, die een half uur na Eden arriveerde. Hij kwam uit Parijs, waar hij besprekingen had ge- Ook minister Suurholl: Huidige conjunctuur zal niet blijven „De grauwe crisistijd van de dertiger jaren ligt achter ons en ik geloof niet, dat hfj ooit zal terugkeren. We kunnen echter evenmin verwachten, dat de hui dige conjunctuur zal aanhouden. Hel schfjnt dat tegenwoordig alles maar kan Sommigen hebben het gevoel dat het niet meer op kan". Dit zeide minister Suuriioff Zaterdag in Enschede, toen hij daar de nieuwe rijks werkplaats voor Vakontwikkeling offi cieel opende. Ook minister Zijlstra waar schuwde dezer dagen tegen een te groot optimisme. De bewindsman wees er op, dat onz« positie uiterst kwetsbaar blijft. Wij heb' ben geen grondstoffen en geen grote bin nenlandse markt voor de afzet van massa-artikelen. Wij zijn afhankelijk var de kwaliteit van onze producten en dat betekent dat we wetenschap, leider schap en vakmanschap dienen te bevor- Hierin hebben de rijkswerkplaatsen een aandeel. Er zijn thans in totaal vier- en-dertig Rijkswerkplaatsen, waar in hei afgelopen jaar veertigduizend cursisten zijn opgeleid. Niet minder dan tachtig procent bleven na het einde van de cur sus werkzaam in het vak, waarvoor zij een scholing kregen. Haagse meiselaar te Rijswijk overreden Vanmorgen omstreeks 6 uur is de 54- jarige metselaar L. T. uit Den Haag op de Haagweg te Rijswijk met zijn brom fiets verongelukt. Hij reed in de rich ting Hoornbrug en wilde bij het kruis punt Caen van Necklaan linksaf slaan. Waarschijnlijk doordat hij daarbij niet voorzichtig genoeg was, werd hij door een hem achteropkomende personenauto, bestuurd door de heer H. B. uit Utrecht, gegrepen. Hij was op slag dood. SIngkep. Batig saldo f 127.045 161.358), beschikbaar f119.501. dividend- voorstel iVi (10). \yaarvan 4 pet. als interim is uitgekeerd, op gewone en 4 pet op preferente en prioriteitssandelen f3,40 per winstbewijs. voerd met Dulles en Pinay. Ofschoon hij geen verklaring moest afleggen rechtstreeks naar de gereedstaande auto had kunnen lopen, wandelde hij met zijn vrouw'op allercharmanste wijze voor de perstribune heen en weer, totdat de sohiethonger van de fotografen en cineas ten volkomen gestild was. Ook het af scheid van het echtpaar Macmillan was bijzonder hartelijk en ongedwongen. Na Macmillan arriveerde de Franse pre mier Edgar Faure, vergezeld' door zijn vrouw en minister Pinay. Ook hij legde een verklaring af, waarin hij zeide, goede hoop te hebben op een succesvolle confe rentie. Vervolgens poseerde hij enige tijd voor de onverbiddelijke fotografen en cineasten. Het ging hem minder goed af dan Macmillan en Eden, want hij volstond met enkele malen vriendelijk te lachen en zijn hoed bmhoog te steken. Anders was het met madame Faure, die allerchar- Vergezeld van de prinsessen Beatrix mantst naar de journalisten wuifde en deJ irene is prins Bomhard Zaterdag in zijn taak van haar echtgenoot op voortreffe-eigen vliegtuig op Northolt Airport bij lijke wijze verlichtte Madame Faure was Londen geland om het internationale gekleed in een grijs mantelpakje met cours hippique in het White City stadion droeg een wit hoedje met bij te zwarte voile. Wij hebben ons later laten vertellen dat madame Faure de enige van de drie dames was, die volgens de laatste mode gekleed ging. TELEURSTELLING De ontvangst van Dulles en diens echt genote verschilde reeds aanmerkelijk van de voorafgaande begroetingen. De Ameri kaanse minister, die uit Parijs arriveerde om precies half acht, wachtte geruime tijd voordat hij het besluit nam, óók maar even naar de fotografen te gaan. Hij slaagde er niet in, het naar de zin van deze mensen te maken en haalde voortdu rend de schouders op alsof hij te kennen wilde geven dat hij niet meer wist hoe hij het had. Gelukkig stond zijn echtgenote hem op lieftallige wijze terzijde. Na deze beproe ving te hebben doorstaan, vertrok het echtpaar Dulles nog niet van het vlieg veld, maar bleef het wachten op het toe stel van Eisenhower, dat om acht uur arriveerde. (Zie vervolg op pag. 2) Wijlen Ruth Ellis was ongeneeslijk ziek De moeder van Ruth Ellis, de jonge Britse vrouw, die de vorige week wegens moord op haar minnaar is terechtgesteld, heeft onthuld dat haar dochter leed aan een ongeneeslijke ziekte. Een dokter had haar gezegd, dat Ruth Ellis nog twee maanden te leven had-. Volgens de moeder wist Ruth Ellis, dat zij sterven moest, maar zij weigerde hiervan iets te vertellen om gratie te krijgen. Zij hield tot kort voor haar dood vol, te willen boeten voor haar misdaad en geen gratie te zullen vragen, hetgeen zij ook niet heeft gedaan. Omtrent de aard van Ruth Ellis'- ziekte deelde haar moeder niets mee. Intussen is het wassen beeld van Ruth Ellis in het beroemde wassenbeelden museum van Madame Tussaud tentoon gesteld. Hiertegen hebben geestelijken en gemeenteraadsleden geprotesteerd. De News Chronicle schreef over „een wal- gingwekkende uitstalling" en knoopte daaraan een heftig pleidooi vooi schaffing van de doodstraf vast. Volgens James Reston van de New York Times zijn de Weste lijke Drie overeengekomen: 1. dat de ontwapeningskwestie niet ver bonden dient te worden aan de kwestie van de toekomst van Duitsland of het Europees veilig heidsstelsel; 2. dat het Westen met geen enkel Europees veiligheids stelsel zal instemmen, tenzij de Russen instemmen met de her eniging van Duitsland. Zoals gemeld, verlangt het Wes- ten de volgende procedure voor oplossing van de Duitse kwestie, die op de conferentie van Genève een zeer vooraanstaande plaats inneemt: 1. vrije verkiezingen in Oost- en West-Duitsland voor een nationale vergadering; 2. opstel ling door de nationale vergadering van een grondwet en voorberei ding van een vredesverdrag: 3. vorming van een regering voor geheel Duitsland, die zal onder handelen over het vredesverdrag met de Grote Vier. Wat de Russen zullen voorstel len is onbekend, maar de Westelij ken zijn het er over eens, dat hun uiteindelijke doel blijft: doortrek king der Westelijke alliantie en de terugtrekking van de Ameri kaanse troepen en materieel uit Europa. De N.A_V.O.-raad, waarin de vijf tien leden-landen van het Atlan tisch Pact zijn vertegenwoordigd, heeft eenstemmig de plannen voor „Genève" goedgekeurd, nadat Dulles, Macmillan en Pinay ge durende het weekeinde rapport hadden uitgebracht over deze plannen. Gisterochtend kwamen de Grote Drie en hun ministers van buitenlandse zaken in de villa van president Eisenhower bijeen om de tactiek te coördineren. De Amerikanen: Eisenhower maakt een opgewekt armgebaar op de trap van zijn Geneefs „Witte Huis". Naast hem staan zijn echtgenote en zijn zoon John, persoonlijk adviseur. Van rechts naar links ziet men Dulles, zijn echtgenote en mrs. Frances Willis, de Amerikaanse ambas sadrice in Zwitserland. De Britten: premier Eden en zijn echtgenote stappen in de wagen op het vliegveld. Prins en zijn dochters in Londen plooien TE ZEVENBERGEN Twee foto's uit het roerige Casablanca in Frans Marokko. Boven: jonge Euro peanen zwaaien uit dagend met de Franse tricolore voor een café, dat op 14 Juli door een bom werd vernield. De demonstraties der Europeanen na men felle vormen aan en aan de rand van de inlandse wijk kwam 't tot hevige straatgevechten. Daarbij vielen zeven doden en 25 gewon- den. Onder een kleine wagen van Franse makelij, toe behorend aan een Marokkaan, was één van de vele ,T auto's die als een fakkel brandden in Casablanca. Oiiicieel ingediend Russisch economisch wereldplan GENèVE. Maandag. RUSLAND heeft het Westen in formeel Jaten weten, dat het van plan is een economische wereldcon ferentie bijeen te roepen om een handels- en ontwikkelingsplan op te stellen van vele milliarden. Men ver wacht, dat Boelganin dit voorstel of ficieel te Genève zal indienen en het Russische plan heeft volgens Britse diplomaten in het Westen levendige belangstelling gewekt Amerika en Engeland werden onlangs van deze plannen op de hoogte gesteld en Molotof heeft een paar zijden van dit plan besproken met de Amerikaanse bankier Baruch. Ook hebben de Russen bespreking hierover gehad met pre- Nehroe. die op zijn beurt de Britse premier Eden op de hoogte heeft gesteld De bijzonderheden zijn nog vaag. De Russen denken aan een tienjarenplan ter vergroting van de wereldhandel en ont wikkeling van achtergebleven gebieden De Russen: Molotof, de Sow jetminister van buitenlandse zaken, glim lachte breed. Achter hem zijn bodygards, die ook lachen, maar de hand aan het pistool houden De Fransen: premier Faure en zijn charmante echtgenote kon de foto graaf niet op één plaatje krijgen. Maar de foto's zijn er niet minder geslaagd om. Frans-Marokkaanse stad Casablanca onrustig, ook nadat zoals reeds sn deel onzer edities gemeld de staat van beleg is afgekondigd Euro peanen zijn de vorie week en gre» e actie geweld en brandstichting begonnen protest tegen de politiek van de nieuwe resident-generaal Grandval, die Marokko een aanzienlijk grotere mate van zelfbestuur wil geven. Volgens officiële opgaven zijn sinds Donderdag, toen de ongeregeldheden be gonnen. reeds 40 personen gedood en meer dan 100 gewond. Vanmorgen ont sloeg Grandval de chef der politie vao Casablanca, Vergnolle, omdat deze de orde niet heeft kunnen handhaven. Er gaan geruchten, dat Vergnolle de anti- Marokkaanse betogers hun gang heeft laten gaan. De toestand in de stad laat zich buiten gewoon ernstig aanzien. Militairen, pant serwagens en tanks hebben het Arabi sche deel van de stad afgezet om te voor komen dat Europese betogers er op nieuw dood en verderf zaaien, zoals de afgelopen dagen ls geschied. Op dringend verzoek van Grandval z(jn drie nieuwe eenheden gendarmerie in de stad aangekomen, nadat een groepje woedende Europeanen had geprobeerd, de resident-generaal een pak ransel te geven. Grandval kreeg enige «lagen en schoppen te incasseren, maar kon toen door twee generaals worden ontzet. weekeinde is oorzaak geweest dat niet minder dan acht mensen door verdrinking om het leven zijn gekomen; drie anderen werden ge dood bij verkeersongelukken. In vergelijking met vorige weken is het dus relatief vrij veilig op de stampvolle wegen geweest. Te Nieuwstad (Bierum), is het drie jarig dochtertje van de familie R Beu- kema in een bermsloot verdronken. De achtjarige W. J. Herwijn uit Rot terdam is Zondagmiddag bij het zwem men aan de aanlegsteiger van het Char- loisse hoofd verdronken. De jongen wilde een schoen van een vriendje uit het v zestienjarige binnenvaartmatroos W. Ha merslag in het water bij het Burgemees ter Hofmanplein onwel. Zijn stoffelijk overschot is eerst vier uur later opge- Eveneena ln Rotte rerd de (Speciale correspondentie) Er is de laatste jaren in de internationale pers veel geschreven over al lerlei vliegende voorwer pen die door betrouwbare mensen in alle delen van de wereld werden waar genomen. Gewoonlijk had voorwerpen: vliegende schotelt, of ze nu cirkel vormig, tigaarvormig of vormloos waren. Door de jongste bekendmaking van de World Interpla netary Association krijgt dit verschijnsel van de vliegende schotels een an der aspect. De Association Is de vorige week in Genéue in congres bijeen geweest en heeft het o.m. gehad over de vliegende schotels Men dreef er allerminst aan de regeringen der vier grote mogendheden deelt het dat planeten hebben gegeven door atoomfabrieken in Enge land en Rusland te ver nielen" Volgens het memoran dum hebben „de bewo ners van andere planeten het gevaar begrepen van In ee de >randum bruik pan de atoomener gie voor vreedzame doel einden zou mogelijk heid scheppen, dat het gehele zonnestelsel en het heelal worden gedesinte greerd. Het memorandum ver zoekt de Grote Vier, de wereld de waarheid te zeggen omtrent vliegtui gen afkomstig uit de wereldruimte. teneinde „een dwaze paniek die zou ontstaan als de fei ten toch bekend worden, te voorkomen". Het memorandum is getekend door niemand minder dan prof. Alfred Nahon uit Lausanne, een erpert op het gebied van 't heelal. Volgens deze ge leerde van naam is het memorandum de vorige week met algemene stem men door het congres goedgekeurd. Bij het L i t h o y e I jeugdige W. moedelijk in de Maas onder (gem. Lith, L.) kreeg van Tilburg uit Oss n hartverlamming en 1 De twintigjarige soldaat H. P. Marchal uit Geleen is Zondagmiddag bij zwer in de Maas bil S t e i n verdronken. In Bolsward Is Zondagavond de gentienjarige militair G. M. M. L. Looman uit Montfoort bij duiken in de Leeuwar- dervaart met een hard voorwerp in aan raking gekomen. De jongeman kwam bloedend boven en overleed op weg het ziekenhuis. De vier-en-vijftigjarige melkventer S. uit Schaesberg (L.) stapte Donderdag avond voortijdig uit de trein, die hem naar Heerlen zou voeren. S. s gaan dwalen en in een slikbassin var. I. Oranje-Nassaumljn verdronken» Zijn stof felijk overschot werd Zondag opgehaald. Op Terscheling ging gisteren de 22-jarige G. Buren te ver Lr» zee. Toen men hem aan het strand bracht, bleken kunstmatige ademhaling en een zuurstof apparaat reeds vruchteloos. Een bezoeker van de T.-T, races, de heer W. de Vroege uit Den Bosch, reed Zaterdagavond met zijn motor in de ge meente N u 1 a n d (NB) tegen een gepar keerde vrachtwagen. Hij was op slag dood. Een andere motorrijder, de 25-jarige H. J. Schoenmaker, die Vrijdagnacht in A m- "'""dam In botsing kwam met een wagen, is Zaterdag overleden. In Utrecht werd een vijftienjarige jon gen door spelende vriendjes met zijn fiets naar het midden van de rijweg geduwd, waar hij door een vrachtauto werd over reden en gedood. Bij een vuurwerk in Goor ontplofte een vuurpijl temidden van het publiek Zes toeschouwers liepen min of meer ernstige brandwonden op. Schweitzers ogen zijn nog goed voor 80-jarige Dr Albert Schweitzer, die aan boord van het passagiersschip Foucauld op weg is naar Frankrijk, heeft te Libreville klaard, dat hij een uitstekende gezond heid geniet. Dr Schweitzer machtigde de journalist de berichten volgens welke zijn gezichtsvermogen sterk is achterul gaan, tegen te spreken. De zendeling- zeide, dat zijn gezichtsvermogen is voor een man van tachtig jaar. Hij wordt 2 Augustus te Bordeaux wacht en zal verscheidene weken in Europa werken. Hij zal onder meer ee bezoek brengen aan Amsterdam longen (19) gooide zijn familie met borden Een 19-jarige slager, volgens artsen een vechtlustige psychopaat, heeft gis teren de buurt van het Amstelstation in Amsterdam op stelten gezet. In een boze bui zette hij zijn ouders, broer en zuster op straat, sloot het huis af en ging. gekleed in zwembroek, op het balcon staan. Toen zijn familie leden protesteerden, baalde hij een grote stapel bordjes, kopjes, schotels en vazen en begon daarmede familie, voorbijgangers en een inmiddels ge alarmeerde politieman te bekogelen. Een brigadier, die de trap opklom om de jongen te overmeesteren, werd door hem met twee grote slagersmes sen aangevallen. Niettemin leek het er op. of de brigadier hem zou over meesteren. Plotseling draaide de jon gen zich om. rende naar het balcon er sprong, de slagersmessen nog steeds in de hand geklemd, van de eerste étage pardoes op straat. Voordat de toeschouwers verbazing waren bekomen, vluchtte de Jongeman. Ale geheel ongedeerd bleek te zijn, de straat uit. Honderden bur gers en politiemannen zetten vergeefs een achtervolging in. die pas een einde nam, toen een agent van de ra- ddo-autodienst een schot in de lucht loste. De jongen bleef plotseling stok stijf staan, liet de messen yp de grond vallen en bood geen weerstand, toen de agenten hem arresteerden. (van Eisenhower) GENÈVE, 18 JULI. X)RESIDENT Eisenhower heeft he denmorgen de conferentie der Grote Vier geopend met een belang rijke rede, waarin de president on der meer een plan ontvouwde dat ten doel heeft de gevaren van een atoomoorlog weg te nemen, een periode van atoomrijkdom in te lul den en over de gehele wereld de IJzeren Gordijnen neer te halen. Het plan-Eisenhower bestaat uit de vol gende punten: 1. Hereniging van Duits land. „De verdeeldheid van dit land schept een fundamentele bron van onsta biliteit in Europa. .Bij de oplossing van dit probleem moet rekening worden ge houden met de aanspraken op veiligheid van de Sowjetunie2. Vrijheid voor rie satellieten „Bepaalde volkeren in Oost- Europa is nog niet het genit van vrijheid gegeven 3. IJzeren Gordijnen. „Het Amerikaanse volk wil in vriendschap leven met het Russische. Alleen kunst matige slagbomen belemmeren de vriend schap. Daarom moeten de IJzeren Gor dijnen worden neergehaald." 4. Interna tionaal communisme. „Dit verstoort al 38 jaar lang de betrekkingen tussen Rus land en andere landen. Het vergroot het wantrouwen en daardoor de internatio nale spanning." 5. Ontwapening. „Het moeilijke en centrale probleem is hierbij de inspectie." De president sprak niet van totale ontwapening, doch van „beperking der bewapening". 6. Atoomenergie voor vreedzame doeleinden. „De leidende mo gendheden moeten de ontwikkeling hier van het alle kracht stimuleren. Indien Rusland overeenkomstig zijn vermogen tot dit project bijdraagt, wordt het inter nationaal klimaat aanzienlijk verbeterd. De president waarschuwde voor de ver- wachting dat de Vier in deze korte spanne tijds alle wereldproblemen kun nen oplossen. „Wellicht kunnen wij echter een nieu we geest oproepen." aldus Eisenhower, „die de oplossing mogelijk maakt." Volgens de president zullen de minis ter van buitenlandse zaken na het baan brekende werk van hun regeringschefs, in een later stadiurfi het gesprek voort zetten. zodat tenslotte toch een oplossing kan worden gevonden. FAURE Na Eisenhower kwam de Franse pre mier Faure aan het woord. De premier betoogde dat een verenigd Duitsland geen strijdkrachten zal mogen hebben die ster ker zijn dan d|e welke West-Duitsland als lid van de Westeuropese unie zal krijgen. Faure stelde anderzijds voor, dat West-Duitsland de Sowjetunie zal garan deren. geen geweld te zullen gebruiken tot hereniging van het land of wijziging der huidige grenzen. Een dergelijke ga rantie is door Bonn aan de partners der Westeuropese unie gegeven. Faure pleitte voort/ voor zijn plan tot oprichting van een internationale organi satie, die de gelden beheert welke vrij komen door beperking van de bewape ning. Deze gelden zouden, zoals uitvoerig gemeld, worden gebruikt voor economi sche hulp aan onder-ontwikkelde gebie den. Dertien gewonden Duitse autobus tegen Roterdamse tTam Omstreeks elf uur vanmorgen heeft een Duitse autobus op de hoek van de Rand weg en het Breeplein te Rotterdam een tramstel van lijn drie geramd. Dertien personen, onder wie een Nederlander, werden gewond. Zeven konden ter plaat se worden verbonden; de anderen wer den naar het ziekenhuis vervoerd. Boer tijdens het melken door bliksem gedood De 51-jarige boer W. van Wijngaarden te Stolwijk in de Krimpenerwaard la vanmorgen tijdens een kort en hevig on weer door de bliksem getroffen en ge dood. HU was bezig de koelen te melken. HET WEER IN EUROPA 3*7 de leeftijd van 75 jaar te Breda overleden. Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be wolking met plaatselijk en kele regen of onweersbuien. Over het algemeen weinig verandering in temperatuur. Wind in hoofdzaak tussen Noordoost en Noordwest, zwak tot matig, afgezien van windstoten tijden on-

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1