ZOMER-OPRUIMINC B. de KONING id tikkr net rmhttMer DAT IS DE MOEITE WAARD! Derde Lauradag was weer een hoogtepunt Fietsende natuurminnaars te gast op een gouden bruiloft .Noordwijk" dolf onderspit tegen mil. elftal: 1-2 Morgen promotie-degradatie met beslissingen HONDERDEN KOOPJES IN ALLE AFDELINGEN N «IEUWE LEIDSCHE COURANT 4 VRIJDAG 15 JULI 195S Slot komt veel te vlug nPO IS DAN VANDAAG de laatste Lauradag al weer geweest. We komen daarop morgen terug, maar zullen nu nog iets vertellen over de derde dag. Die vormt ook altijd één van de hoogtepunten. Sommigen staan op het standpunt, dat de Laura een driedaagse moest zijn. Dat zou de deelname ten goede komen. Anderen vinden de vier nog te weinig, want juist na enkele dagen heeft zich de Laurageest gevormd. De vertrouwelijke prettige sfeer, waarin ons ons heeft leren kennen. En als die er is komt dat grootse slot veel te vlug, want dan klapt al dat mooie plots als een zeepbel uiteen. Maar zo is het leven! Blijven de mooie herinnering; de goede voornemens; de belotte: volgend Jaar komen we aUen weer en brengen nog een ander mee. Maar helaas komt daar ln de practljk toch niet zo veel van terecht. En toch. het ls, zoals de Lauramoeder, Mevr. Vi-erbergen-In 't Veld gisteren nog opmerkte: „Wat zou het toch Jammer zijn, als we deze jaarlijkse feestweek De helft zat er op en zo begon men met de beste moed aan de 119 km lange tocht in de richting Utrecht. Starten tus sen 7 en 8 en niet terug voor 4 uur, ten minste, voor die tijd kon men niet af laten stempelen. Het was heerlijk fietsen op de nevelige, windstille morgen. Het tempo was dan ook vlot en de Bodegra vers stonden al vroeg in grote groepen langs de weg, om de doortocht gade te •laan. Tussen Bodegraven en Nieuwer- brug was de assistentie varv de onvolpre zen rijwielreparateur reeds nodig. En laat het nu uitgerekend zijn voor een lek bandje van de zwaarwichtige leider van de herenploeg. de Rotterdammer Stolk. die ook ieder Jaar van de partij is. Dat gaf een vreugde 1 Maar voort ging het weer. naar Woer den. waar de V.V.V. de rijders door een rijkelijk bevlagde straat, met een span doek: welkom in kaasstad deed rijden. Aardig was dat En direct om de hoek een geheime contrftle, waar het echtpaar Groenhart druk doende was met knippen. Via Harmeien en De Meern ging het naar Utrecht, waar men buiten de stad omgeleid werd naar De Bilt. Overal trof men bereidwillige politie aan. Tussen Utrecht en de Bilt was. na 45 km. ln hef café-..De Vink" de eerste officiële con- trólepost De erste, die hier om 9 uur bij het echtpaar De Graaf zijn kaart ter afstem peling aanbood, was de Leidenaar Blok, die om kwart over zeven uit Alphen was weggefeden in een straf tempo, omdat hij zich bij de voorsten aan wilde slui ten. Het resultaat was, dat hij, tot zijn verbazing, zelf de voorste werd. Over het algemeen werd hier niet lang „gepleisterd" Wie weet, hoe wan nog zou worden en daarom eerst goed doorgereden. Met kennis van zaken vertelde ons dit de 15-jarige Alphenaai SJaak Snel, die dan ook vorig jaar reeds meegepeddeld had en het dit het windstille weer „een makkie" vond! Hier zagen we ook de oud-Alphenaar de heer M. Baart, thans te Zeist woonach tig, die het wat leuk vond met deze Al- phense tour kennis te maken. De zon mag zich dan tot ongeveer 3 uur 's middags schuil gehouden hebben, de nevel trok op en wat is het toen prachtrit geworden via Bilthoven r Lage Vuurse. een fraaie, bosrijke omge ving. Op dit traject streken verschei dene groepen een poosje in het gras neer om van de natuur te genietei In hotel „Lage Vuursche" Foei, foei I Van de Haagse politiemannen, die in het Nutsgebouw hun bivak hadden en hun fietsen onder een afdak plaatsten, werden gisternacht de fiets-Lauravlaggen en een com pleet zadel gestolen. Dat doet toch teel zeer onprettig aan in deze blijde week! Uit bet oog Van verscheidene oud-Laurianen ontving het Laura-comiti in deze dagen blijken van medeleven. Lisa Peier, verpleegster in Schioeig (Zwitserland) stuurde een brief kaart met knipsels opgeplakt en onder het woord Laura: „Hop. W. Korstanje deed de beste wen sen voor de 8ste Laura toekomen uit Germiston (Zuid-Afrika). De Alphenaar Dik Groenhof zond eén telegram uit Willemstad (Curacao). En om dichter bij huis te blijven de Leidenaar J. C. Veeren zond een „Impressie van een thuisblij ver" in dichtvorm, waarin hij zijn teleurstelling uitsprak dat hij géén vrij kon krijgen. Hij had gehoopt zijn „vijfje" te halen, maar rekent nu op volgend jaar. enkele „gewichtige" offerkeien lagen, was de tweede stempelpost. Wat was hier de stemming uitbundig, mede door de odtmoeting met twee bussen bruilofts gasten, die het gouden huwelijksfeest var het echtpaar Ten Haring uit Amsterdam vierden. De Schiedamse politiemannen hadden direct goed contact met deze. voor het grootste deel oudere mensei een klein meisje van drie Jaar, keek dit alles, boven op de offersteen gezeten, met twee vingers in de mond, vol ver- Ja. die Laura is ieder jaar vol van aar dige momenten. Vallen Er zijn ook wel eens minder prettige; enkele malen deed zich ook gisteren een valpartij voor, want niet alle wegen wa ren ven vlak en op een grindgedeeite wordt dan wel eens een slipper gemaakt, maar men helpt elkaar tot en met. En de trouwe reparateur Dusoswa uit Lel den (die ook steeds belangeloos mede werkt) weet altijd raad. Zelfs de Oranji ploeg, die een zwaar-gekreukelde fiets telde, werd uit de nesten geholpen. Via Hollandse Rading, Loenen Nieuwersluls was de derde stempelpost in hotel 't Statenwapen" te Breukelen. Een omgeving met een rijke historie en veel bezienswaardigs aan fraaie landhui zen. Was de Vechtstreek hierdoor vroe ger niet algemeen bekend Aan deze post mocht men na half één stempelen en hier maakten velen ook de grote rust, voordat men aan de laatste 40 km huis- Het zou onjuist zijn te spreken van één grote Laura-familie (dat was het van middag weer) maar over het gehele tra ject hadden zich verscheidene kleine families gevormd die overal hun Laura- yell deden horen. En zoveel te dichter men bij huis kwam des te groter was de belangstelling langs de weg. Het huistoe voerde langs Kockengen, Noorden, Nieuwkoop en Aarlanderveen en reeds vóór 4 uur waren enige rijders weer op het punt van uitgang. Ja, deze achtste Laura (mogen er nog vele volgen) zal toch wel blijven bekend staan als het vierdaagse feest met het meest ideale weer. En de stoere politie mannen, die ook nu weer prettige groe pen vormden, behoefden geen dienst te doen als trekkers. Gisteravond gingen de Avifaunapoor ten voor de Laurianen open en zorgden Roland Wagter en de Hammond-organist voor ontspanning, die zeer is gewaar- Vandaag wordt een 100 km-tocht ge maakt over Hazerswoude, Zoetermeef, Delft, Schiedam, Rotterdam, Nieuwer- kerk a. d. IJssel, Moordrecht, Gouda, naar Alphen. Het was de bedoeling, dat men vandaag omstreeks 4 uur uit Bodegraven zou gaan, en dus ongeveer half 5 in Al phen arriveren. Op het gemeentelijk sportpark aan de Van Panhuysstraat werd gisteravond een wedstrijd gespeeld tussen „Noordwijk" en een militair elftal uit Valkenburg. „Noordwijk". dat invallers telde voor v. d. Luyt en D. Passchler, trok direct fris van de lever ten aanval, maar de militah-en toonden hun mannetje te staan. Speciaal de spil had de gevaarlijke midvoor Lippe practisch geheel in bedwang, zodat de eerste minuten zonder veel vermel denswaardigs verliepen. Eenmaal kreeg v. d. Lippe een kleine kans, maar felle schot ging juist over. Toen even later Passchier een cc kreeg te nemen, mikte hij deze precii de doelmond. zodat v. d. Lippe, die goed stond opgesteld, maar hoefde te knikken i het i Er ontstond een Noordwijks kwartier tje, waarbij het leek of het een kwestli zou worden van doelpunten tellen, maa: dit liep heel anders. De militaire verdedi gers leverden prachtig werk. en ander zijds hadden de Noordwijkers weinig ge luk met hun schoten. Het bleef dus 10, boe van weerskanten ook werd gezwoegd om de score te wijzigen. Na de rust gingen de landsverdedigers Spel van korf en bal Met drie promotie-degradatiewedstrijden voor morgen kunnen alle be slissingen vallen. Voor de prom.-degr. hoofdklasse West kan de beslissing reeds gevallen zijn, doch op het moment dat wij dit schrijven is de uitslag van de in deze week gespeelde wedstrijden P.K.C.D.I.O. nog niet be kend. Zodra P.K.C. één punt verspeelt is een plaats voor Ons Eiland ge waarborgd. De roodbroeken gaan morgen naar D.I.O. in Rotterdam. Mocht P.K.C. van D.I.O. gewonnen hebben, dan' is dit de laatste kans om zelf pro motie te bewerkstelligen en dit is niet eenvoudig, want de thuiswedstrijd werd met 57 verloren. VEO en Warmond «pelen op het Pernix terrein om een plaat« in de le kl. Zuid- Holland Noord een beslissingswed strijd. Of VEO zich zal handhaven of dat de Voorburgers plaats zullen moeten ma ken voor de Warmonders is niet te voor spellen. De eerete en de tweede ontmoe ting eindigden in 33. Na het 33 resultaat tussen Fiks 2 en Fluks kan morgen in de tweede ontmoe ting ie Noordwijk eveneens de beslissing worden verwacht wie van beiden in 2a zal spelen. Of de Noordwijkers zich zul len handhaven is, al spelen ze thuis, nog een open vraag. Wanneer morgen S.V.O.W.—Unitas ge speeld wordt is ook de gewone competi tie in 3A uitgespeeld. Dan resten nog slechts een aantal wedstrijden bij de ju nioren; daarvan worden er morgen vier gespeeld. SVOW heeft op eigen veld wei nig kans tegen Ons Eiland, maar NSA— Pernix zal wel enige spanning opleveren en ook Fluks B—Warmond is moeilijk te voorspellen. Bij Velocitas—Fiks heeft de thuisclub de beste papieren. Het programma luidt: Prom. Degr.: Hoofdkl. West: DIO—ONS Eiland, le kl. Z.-H.N.R.O.: VEO—War mond (Pernix-terr.). 2e kl.A: Fluks— Fiks 2. Competitie Hoofdkl. Centrum: SMS Climax. 3e kl A: SVOW—Unitas. Jun. A.: SVOWOn6 Eiland; NSAPernix; Fluks BWarmond; VelocitasFiks. uit een ander vaatje tappen en na kele minuten wisten zij een fraai doel punt te scoren. Het tempo zakte daarna aanzienlijk, vooral bij „Noordwijk", en men verzoende zich al met een gelijk spel als eindresultaat. Even leek het pleit nog ten gunste van de Noordwijkers beslecht te worden toen v. d. Lippe in het beruchte gebied werd gehaakt. De toegekende strafschop werd echter op de een of andere manier zeep geholpen. Hierna wilden de gasten blijkbaar nog een goede indruk geven, want zij ontketenden enkele felle aan vallen, die voor het merendeel wel door de betrouwbare Noordwljkse defensie werden gekeerd, maar toch resulteerde deze aggressie nog in een doelpunt, één van de voorwaartsen zijn kans schoon zag en Schmohl voor de tweede maal het nakijken gaf. Kort daarna floot scheid! rechter v. d. Mey voor de laatste maal ln deze aardige, sportieve wedstrijd, waarvoor deze keer niet zoveel belang stelling bestond als we gewend zijn. Sleutelstad I—C.W.P. I (dames) 30 Ook in deze wedstrijd wisten de Leidse dames een tweede kampioenschap voor Leiden te behalen (L.GJ. werd ook kam pioen), zodat de dames wel een voor name rol spelen. De wedstrijd was vol spanning, vooral door het goede tegen spel van C.W.P.. maar na vele aanvallen werd het door Lies Wolters toch 10. C.W.P. gaf de stryd niet gewonnen, echter werd het voor rust door goed op- zwemmen van R. Wolters 2—0. Ook in de tweede helft gaven de dames elkaar weinig toe, totdat na een corner Lies Wolters haar club in veilige haven bracht. Ondanks heftige aanvallen van C.W.P. bleef de stand onveranderd en kon een enthousiaste schare de kampioen gelukwensen. Sleutelstad IISwift II (dames) werd een verklaarbare 13 nederlaag voor de thuisclub, die het spel nog niet beheerste. Voor de zomer-water-polo-competi tie van de KNZB zijn de volgende water-polo wedstrijden (heren) gespeeld: le klasse C: UZSC 1HVGB i 4—4 gestaakt wegens duisternis. le klasse B: Neptunus AmersfoortAZC •82 10—2 en Robben—DZV 5—2. Hoofdklasse: SVH 1—AZPC 1 1—3 en De MeeuwenHaarlem 3—2. Kampioenscompetitie Quick Boys kan morgen twee pun*en voor blijven op IJsselmeervogels. Gene- muiden komt naar Katwijk en krijgt daar zeker geen revanche. Hoogvliet is mis schien in eigen huis tot een verrassend resultaat tegen IJsselmeervogels in staat. Veel inschrijvingen voor Kaagweek Voor de 35e kaagweek, die van 16—20 Juli gehouden zal worden, zijn zeer veel inschrijvingen binnengekomen: voor de open wedstrijden 371 (356 in 1954) en voor de teamwedstrijden, eenmans- en onder linge dameswedstrijden, motorbootwed. strijden en toerjachten 275. Op Zaterdag worden deze laatste wed strijden gehouden, waarbij in de motor bootwedstrijd een vliegtuig is ingescha keld voor het uitstrooien van de voor werpen. welke door de motorboten moe ten worden opgevist. De toerjachtenwed- strijd zal worden gehouden met behulp van leden van de Veron, waarbij iedere deelnemer een lid van deze vereniging aan boord krijgt met een radiorichting- zoeker. waarmede een zeiljacht met een zender aan boord moeit worden opge spoord. De traditionele Holland-Friesland-wed strijd in de Regenbogen zal ook weer een van de hoogtepunten vormen. Nieuw wereldrecord 100 m vlinderslag van Aty Voorby Tijdens een zwemfeest te Naarden heeft de 14-jarige Robbenzwemster Attie Voor by het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag met 0,1 sec. verbeterd en op 1 min. 13,7 sec. gebracht. Dit betekent tevens een nieuw Europees en Nederlands record. De tijden van de drie tijdopne mers waren: J. Armbrust 1.13.7, B. Veer kamp 1.13.4 en H. Kluyver 1.13.9. Het of ficiële record stond sedert 16 April jl. met 1 min. 13.8 sec. op naam van Mary Kok. Onze schaakmatadoren naar Zuid-Afrika Ruim dertigduizend kilometer zullen de Nederlandse schakers dr Max Euwe en W. J Muhring afleggen in de tournee, die zij op verzoek van Zuldafrlkaanse schaakenthousiasten gaan maken. De te rugreis zal onderbroken worden te Athene, voor deelneming aan een tour- nooi, en op 4 September zijn <*e schaak- matadoren weer in ons land terug. DroBsuur-titel voor A. Schram uit Laren In een gloeiende hitte, afgewisseld met een tropische regenval !s te Wolvega in het kader van de Stuyvesant-herdenking een nationaal concours hippique gehou den. dat in de morgenuren o.a. werd bij gewoond door Z.K.H. Prins Bern hard. Een belangrijk nummer in dit concours was de strijd om het Nederlands kam pioenschap dressuur. De titel viel, na fraaie verrichtingen, de heer A. Schram uit Laren met „Jeep" ten deel. Tweede werd J. van Leeuwen uit Halfweg met „Hassan", terwijl A J. Post uit Hilver sum met „Finchoon" op de derde plaats beslag legde. 1 TOT 20 WOORDEN I I,- VAN 20 TOT 30 WOORDEN f 1,50 Personeel gevraagd Net winkelmeisje, niet be neden 17 jaar, bij Huib Haas noot, kruidenier. Jan van Brakelstraat 1, Katwijk/Zee Gevr. net meisje, leeft. 16 Jaar, liefst van bulten. Voor de hulshouding en be diening. Voor dag of dag en nacht. Br. onder No. 5626 Bureau van dit Blad. Wegens huwelijk gevraagd in het Rusthuis der Her vormde Diaconie te Zwijn- drecht ervaren verpleeg hulp of meisje, dat hiertoe wenst opgeleid te worden. Prettige werkkring, goed salaris, vrije voeding. Inwo ning en bewassing. Goede sociale voorzieningen en va- eantieregellng. Soli. m. opg. v. leeftijd en godsdienst aan Directie Rustoord, Meepad 2 te Zwiindrecht. Te buur gevraagd Studente vraagt kamer p. 1 Sept. in Lelden, met kook- en stookgelegenheid. Brieven No. 5625 Bureau Blad. Wie heeft zomerhuis te huur voor het gehele jaar. of woonruimte in Katwijk of Rijbsburg? C. Barnhoorr... ZuidWraat 81. Katwijk a. Zee Te huur aangeb. Bij gediplom. verpleegster is plaats voor gezonde dame. Mauritólaan 7. Oegstgeest. Telefoon 24583. Te koop gevraagd gen. Oegstgeesterweg 56. Rijnsburg. Te koop aangeb. Boerenkoolplanten aangeb. Mooie Jonge planten. Bij G van Klaveren, Katwijkerweg 10. Rijnsburg. IJzeren marlnesloep. ong. 6 mtr. Te bevr.: Malefijtstr. 16. Katwijk aan Zee, Tele foon 2586. Aangeboden goed afge harde bloemkool plan ten Lecerf. C. de Graaf Wz„ Van der Valk Boumanweg 38. Leiderdorp. Tel. K 1710-24773 Voordelige aanb. Accor- >n, pianoklavier, 120 b., f 100. Philips radio. z.g.a.n.. f60. Erres radio (75. DKW 98 cc. i. pr. st f 145. Secre. taire f 15 BES kachel, pr., f 15. Ditmar kachel f10. Hoogtezonlamp compl. f25. Kinderbox f7. enz. Leven daal 44. Leiden. Aangeb. hond, prachtbeest Daliraiier. 2 jaar. stamboek Br. no. 5628 Bur. Blad. Te koop prima 2e hands rijwielen en klnderrywielen. vanaf f35. Een tandem met Berini (wordt voor 100 voor ingestaan). Een prima 60 JLO-rr.oto- met wiel. C. Barnhoorn. Zuidstraat 81. Katwijk aan Zee. Een grote strandtent :r. goede staat, wegens over. compleet. Adres Schelpen- kade MA. Te koop een prima krui»- snange Stelnbach ptz.no. W' Hesseling. Woubrugseweg 68. Alphen a. d. Rijn. ZgJI.T Velo, f25. Cocosloper 10 m. lang f8,50. 3-Dclig kapok- bedstel f20. 1-Pers. Engels ledikant f7,50. 1-pers. spiraal op poten f7,50. Wasstellen f2,50 per stel. Te bevragen Jan vossen steeg 51. Wegens vertrek herenrU- wiel, merk Batavus, als nw, f85. Sleestofzuiger 125 Volt compleet f22,50. Erres radio pracht toestel f70. Lammer markt 51. 4 Eiken stoelen, bekleed met pluche, 4 eiken stoelen, bekl. met gobelin." Te bevr. Comcnandeurspad 2. Katwijk aan den Rijn. Een Kapteln Mobylette 1953 de Luxe. Met telescoop vering. Nieuwe Rtfti 60, Tel. no. 22150. Diversen Losse crème kopjes mot i oor 29 ct. Diepe borden 39 ct. j crème aardewerk met fraai I bewerkte rand. Porseleinen theepotten, groot model, 1.98. Vuurvaste koffiepot ten 1.69, enz. enz. I.V.A., Haarlemmerstraat 48; Nova, Noordelnde 43, Leiden. Plastic beker 15 ct. Mooi uitlopend model in diverse kleuren. Zeer handig voor op reis. Alleen me: adver tentie voor 13 ct. Geldig tot 23 Juli. I.V.A.. Haarlemmer straat 48; Nova, Noordelnde 43. Leiden. Borden, diep en plat. 3 stuks 98 ct. Emaille brood trommel ƒ9.75. Glazen Jam pot 49 ct. Emaille bord 88 ct. Kroes 49 c». Zeepdoos 19 ct Tafelmes, roestvrij. 89 ct. Vlctorie-Bazar, Hoge- woerd 31 en 73. Bon. Emaille melkemmer 1.39. Kleur wit. Inhoud 5 liter. Normale prijs f 2 25 Nog eenmaal kunnen wij U deze emmer aanbieden voor slechts 1.39. Vlctorle-Bazar Hogewoerd 31 en 73. Overal ter wereld kunt U zich scheren met de opwlnd- bare Thorens Rlvltra. Slechts 58.50 incl. mooi étui. Veel merken electr. scheerappara- ten voorradig. Wij demon streren ook bij U thuis. Shaver Shop, Hogewoerd 78, Telefoon 26522. KNEGTEL's INMAAKDRANK oor U bereid. U geniet r dan ook van bij Iedere gelegenheid. Per Liter 245 Per H Liter 140 ra. L. A. KNEGTEL Alléén: Haarlemmerstraat 213 Volwaardige textielgoederen tegen exceptioneel lage prijzen DE KONING SLAAT ALLES Haarl.straat hoek Donkersteeg HET LE I DSC H E WO LL E N D EK E N HU IS Publicatie NedeHondt Zuivelbureou, Grovenhoge Accordeonliefhebbers! WIJ hebben de grootste sortering accordeons v.a. ƒ2 50 p. w BIJ aankoop van een accor deon 3 maanden gratis les. Guitaren en banjo's v.a. Le p. week. Accordeonhandel John Boelee. Heemkerkstr. 84, Leiden. Tel. 20928. Groenteplanten. Mooie plan'-en van xodekool, witte- kool. gele savoye, groene savoye, koolrapen, boere- kool, bloemkool, prei en knolselderij. Segaar, Zaad- handel, Diefsteeg 8. Honderd meter pracht latten 1 x 4 cm van 2 m tot 3 m lang. voor slechts 12. Zolang de voorraad strekt. Wat „De Houthal" biedt, vindt men elders niet „De Houthal", alléén Hogewoerd no. 99. Restanten eiken- en beu kenbout ruimen w(J op. Meubelmakers kunnen nu profiteren van allerlei maten tegen spotprijzen. Dit is Uw kans voor goedkoop repara tiehout. Alléén ..De Hout hal", Hogewoerd 99. Geslaagd? Dan een hor loge als beloning! Keuze voor elke beurs, maar altijd een klasse beter bij de Uur werkkliniek. Lage Rijndijk 8. Metalen horlogebanden koopt U goedkoper bij ons. Ziet onze étalage, het be spaar'. U geld. Uurwerkkli- niek Lage Rijndijk 8, Telef. no. 23114. Zang. en klassieke platen vanaf f0.50. koffergramo- foons vanaf f25.-. Philips radio's vanaf f25.. Pianokla. vier accordeons vanaf f55,-. Electr. motoren, radiolampen en onderdelen. - Reparatie veren, hudóprekers. Janvos. sens teeg 41. Aangeboden 2e hands dames-, heren- en kinder- rljwielen. Gravekamp Sumatrastraat 1—22, Oegst- S2» Bedden maken Is ons ge heim en daarom moet U voor overtrekken en/of bij vullen bij Jan Vonk zijn. In één dag terug. Jan Vonk, v.h. Snijder, Haarlemmer straat no. 81, Tel. 22580. Gouden verlovingsringen het beste 14 K. goud en voeg loos. Koopt men in ruime keuze; 4 modellen LOVE ringen in voorraad. Bij de specialist S. v. d. Water en Zn., Haarl-straat 185. Op gra- 6 EWE-Anker polshorloges zijn klasse horloges. In de mooiste modellen. Reeds van 35.50 Waterdicht 15 st. Anker heren pols. Echt dou blé 17 st. Anker, schokvrij (incabloc) Dames Pols slechts 56.50. S. v. d. Water en Zn.. Haarl-straat 185. Eet nu lamsvlees. Lams bout. Lamslappen. Lamsco- t el et ten, Lamsborst. Lams gehakt, Lamsvet Verkrijg baar bij J. Sira, Langegr. 85. Leiden. Morgen reclamemarkt. Mooie cmderjurker. (158. m. strook f 2.98 Waar? Textiel- koning. Blauwe kraam voor Schoenhande'. Hollants Lo. ten en luchtballonnen gratis kwaliteit: f 1.79. de tweede f 1,49. Kinderondea-jurkjes, pracht damesondergoed tegen myzen. Kinderondergoed i. Wij geven gratis loten. Over muziekhandel Koren- brugsteeg, Japie. Morgen reclamemarkt pr. heren interlock sportgoed, f 1,49. Waar? Natuurlijk de Textielkoning, Blauwe kraam voor schoenhandel Hollants. Luchtballonnen en gratis Morgen reclamemarkt pr. fantasie dame9goed, 98 ct Waar? Natuurlijk bij Textiel koning. Blauwe kraam voor Schoenhandel Hollants. Lo ten en luchtballonnen gratis. Morgen reclamemarkt. Confectie kindergoed 69 ct. Waar? natuurlijk bij Tex tielkoning. blauwe kraam voor Schoenmag. Hollants. Luchtballonnen en loten gratis. Naaimachines zowel in hand-, electr., zig-zag, in verschillende prijzen. De Naaimachinespecialist. Der nee. Haven 7. Telef. 25365, Waaigat 17. Katwijk aan Zee, Telefoon 2278. Mooie piano, ameuble menten. schuiftafels, dres soirs. schemerlampen, vaste wastafel. gasstel. pinda's toonkast. vier melkbussen, kleed, theemeubel, tafelman. eel. 1- en 2-pers. led., spir.. bedden, opklapbed. Jar. Pluym. Hooigracht 51. Tel. no. 25955. Postzegelverzamelaars! Tijdens de uitverkoop 20% korting op alle postaegel- pakketten. Grote opruiming van Luchtpostbrieven enz. Leidsche Postzegel handel H. Lansdaal. Vrouwensteeg 3, Leiden. Attentie: Wegens va. cantie eerste week Augustus gesloten. Trek er op uit met een camera. Rolfilm 89 ct. Ont wikkelen 25 ct. afdrukken 12 ct. Uw voordeel bij Foto Bouw ens. Breestraat 3. mer voor 3 4 pers. Met ge. bruik van keuken. Prijs f75. Princestraat 40. Katwijk a. Zee. Zaterdagmarkt. Kaas is een prima product, zowel per ons of aan een stuk. Pri ma kwaliteit wint altijd. Ook wij geven gratis loten. Ko renbrugsteeg naast Japie. NEEKIANDS KOOKBOEK door de dames HeodersoD Toon en Callenbacb 2e geheel herziene druk met Illustraties In kleur Sterk gebonden f 7,50 Loodgieters gevraagd Loodgietersbedrijf A. ZWART Hooigracht 18 GEVRAAGD: Apofh.-Aisisfenfe (in- of extern) DUINRAND APOTHEEK NOORDWIJK A. C. BLINK. apotheker. N. Zeeweg 1. Tel. K 1719-2487 HOGEWOERD 56 VEGLA IN'M AAKGLAZEN ln alle maten voorradig. Steriliseerketels 9.90 Thermometers 1.10 met huls Vele maten ringen. Grote sortering Gascomforen Gasfornuizen B K. en D.R.U. Keukenuitzetten In de kleuren Reseda - Crème - Zwart en Terra Cotta. Wij brengen nu reeds de nieuwe modellen HAARDKACHELS en HAARDEN o.a. Becking en Bongers met glasdeur 324— Brandaris, mica- deuren 320. Permanent met glas deur 284— Jan Jaarsma met glas- en mica-deuren. Het Haarden-Adres A. v. d. OUWEELEN ZOON Hooigracht 106 Telefoon 21069 Levering Franco SPECIALE AANBIEDING WASMACHINES ver beneden de normale prijs 160,-) Deze electrische wasmachine is geheel geëmailleerd en heeft een grote inhoud. Wordt onder volle fabrieksgarantie geleverd. Betaling contant of ln 6, 12 en 18 maanden, zonder vooruitbetaling. Deze wijze van kopen is veel goedkoper dan regelmatig huren van een machine. Verzoeken om demonstratie of inlichtingen te richten aan: Postbus 64, Postkantoor Leiden. AANBESTEDING De Plaatselijke Commissie voor de Ruilverkaveling „Het Langeveld" te Noordwijk Z.H. is voornemens in het open baar aan te besteden, behoudens goedkeuring van hoger- Het maken van een buisleiding (lengte 530 m) met toebehoren tb.v. de watervoorziening van „Het Langeveld" gelegen in de gemeente Noordwijk Prov, Zuid-Holland. (Bestek no. 1008) Bestek en tekeningen worden toegezonden na overmaking van 5,50 per postwissel aan ondergenoemd Bureau, waar ook de bestekken kunnen worden afgehaald tegen betaling van 5,per bestek. Restitutie heeft niet plaats. Inlichtingen volgens bestek. NAMENS DE PLAATSELIJKE COMMISSIE VOOR DE RUILVERKAVELING „HET LANGEVELD". Het Technisch Bureau van de Unie van Mauritestraat 1 te Haarlem. Telefoon K 2500—17570. VOOR ADVERTENTIES TELEFOON 31441

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4