Jlicutue geihscti (Courant Westelijken hand aan leggen de laatste hun P1 annen Zwitserland is voorzichtig: strengere grenscontrole Schotse moeder met haar 6 kinderen verdronken Meerderheid van Adenauer in gevaar Huisvrou, die veelsydigste beroep LiiHÖLrAG U JUU. 13ÖÓ BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Redactie, Abonnementen- en Advertentie-afdeling: TeL 31441. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: j b.40 per kwartaal; 2,15 per maand; 0.50 per week. ADVERTENTIêN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Zes en dertigste jaar gong No 10391 Directie: F. DIEMER Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. h ENSERINK CHR1STEL1JK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken „Stantvastlct) t« ahfblmn myn hert la tcgtjeospoct" Strijd tegen staatsvijand no 1 ZIE PAGINA 5 EUROPA-REGELING MET DE U.S.S.R. PARIJS/WASHINGTON/GENÈVE, 12 JULI HOOGGEPLAATSTE ambtenaren van de Westelijke mogendheden leggen op het ogenblik de laatste hand aan de Amerikaans-Brits- Franse voorstellen voor een Europese regeling met de Sowjetunie. Deze vooretellen zullen op 15 Juli te Parijs aan de ministers van buitenlandse zaken der N.A.V.O.-landen worcen voorgelegd. Naar Asa. Press ver neemt, ziet het Westelijke plan er als volgt uit: 1. Hereniging van Duitsland moet verwezenlijkt worden door vrije verkiezingen onder internationaal toe zicht, zoals voorgesteld in het plan- Eden van vorig jaar. Het herenigde Duitsland moet het recht hebben, zijn militaire bondgenoten te kiezen. 2. Europese veiligheid deze moet door de grote vier gewaarborgd worden, óf door grensgaranties, óf door demilita- risatie van het gebied, dat thans Oost- Duitsland heet en van misschien enkele delen van West-Duitsland, ter vorming van een bufferzone. 3. Beperking van de Europese bewape ning deze moet ndet alleen Duitsland betreffen, maar ook de legers aan beide zijden van het IJzeren Gordijn. Het rode leger zou bijv. uit Polen, Hongarije Roemenië teruggetrokken moet worden. De Amerikaanse. Britse en Franse legers zouden zich tegelijkertijd naar bepaalde afgezonderde gebieden in Duitsland moe ten terugtrekken. De N.A.V.O.-landen in het Westen en die van het Warschau-pact in het Oosten zouden vrijwillig overleg moeten plegen over de beperkingen en een controlestelsel. Indien dit stelsel suc ces heeft, zou het tenslotte kunnen dienen als grondslag voor een programma van wereldontwapening. 4. Een verlaging van de handelsbeper kingen, welke tussen Oost en West be staan. en REDT DE JODEN I Het Amerikaanse Comité van de Joodse Arbeiders, een comité, dat ongeveer 500.000 Joodse arbeiders vertegenwoor digt, heeft president Eisenhower en mi nister Dulles in een memorandum ver zocht, te Genève het lot van de ongeveer twee millioen joden achter het IJzeren Gordijn te bespreken. Het memorandum zegt onder meer, dat men er in de afge lopen zes jaar niet-In geslaagd is, inlich tingen te verkrijgen ovgr het lot van deze Joden bij de Sowjet-autorlteiten. De Geneefse politie heeft bekendge maakt, dat alle personen die de grens willen overschrijden tijdens de confe rentie, geldige identiteitsbewijzen moe ten kunnen tonen. De politie bood haar verontschuldigingen aan voor dit „onge mak, noodzakelijk geworden door de uit zonderlijke eer vier hoofden van regerin gen te moeten herbergen".»In gewone ge vallen kan men de grens overschrijden zonder documenten. De politie heeft tevens meegedeeld, dat gedurende de conferentie doorlopend gepatrouilleerd zal worden met bewa pende boten op het meer van Genève. Het gebouw waar president Eisenhower zal verblijven, in Creux-de-Genthod, ligt een lengte van 150 meter aan het dat over een afstand van 80 kilo meter de grens met Frankrijk vormt. Billy Graham welkom in Rusland De Aartsbisschop van Canterbury ei de Amerikaanse evangelist Billy Graham zijn welkom in de Sowjet-Unie, aldus heeft de leider van de Russische kerke lijke afvaardiging, die thans een bezoek aan Groot-Brittannië brengt, de metro poliet Pitirim, medegedeeld. Volgens de metropoliet is zijn afvaar diging gemachtigd. Britse godsdienstige leiders uit te nodigen. Hij zeide gaarne te zien, dat de aartsbisschop naa: Sowjet-Unie komt. Een van de leden van de afvaardiging, Zjidkof, voorzitter van de Raad van Evangelische Baptisten van de gehele Sowjet-Unie. zeide het heel goed moge lijk te achten, dat dr Billy Graham te Londen zal worden uitgenodigd voor een bezoek aan de Sowjet-Unie. Beatrixvliegveld Wanneer H.M. de Koningin dit najaar op Curagao aankomt, zal Haar verzocht worden het vliegveld Dakota te herdopen in vliegveld Prinses Beatrix. Ook zal men H.M. verzoeken het Auto- nomiemonument te onthullen, dat aan de wordt. Ontwerper wordt de heer J haven komt te staan en 13 meter hoog Fresco, architect. Het monument zal zes vogels voorstellen, die het ouderlijk nes» verlaten. Ruth Ellis sterft morgen aan de galg Ruth Ellis, de knappe. 28-jarige manne quin. die haar minnaar heeft doodgescho ten omdat hij haar had verlaten, zal mor genochtend om negen uur Nederlandse tijd aan de galg eterven in de Londense Holloway-gevangenis. Zij weigerde be slist. gratie te vragen en bovendien heeft minister Lloyd George (Binnenlandse Za ken) verklaard, da: er niet voldoende grond is om een ingreep in de loop van het recht te rechtvaardigen. De ter door veroordeelde, moeder van twee kinderen, zit schijnbaar onbewogen in haar cel. Zij kort de tijd met leg- puzzles. Taxichauffeur overvallen Gisternacht is een Nijmeegse taxi chauffeur door een tot nu toe onbekende man overvallen. De chauffeur kreeg in Nijmegen een klant voor Hatert, een gehucht in de om geving. Op een stille weg haalde de on bekende plotseling een mes te voor schijn. waarmee hij de chauffeur een aantal steken in hals en borst toebracht. Niettemin wist deze zich zo krachtig te verweren, dat de aanvaller op de vlucht De dader Is nog steeds spoorloos. Pakistan verbiedt Dantes Hel De Pakistaanse autoriteiten hebben het eerste deel van de „Goddelijke Comedie" van Dante, De Hel, verboden, omdat daar in wordt verhaald, dat de profeet Mo hammed in de hel verblijft en de Pakistaanse autoriteiten achten dit bele digend voor de Mohammedanen. De ex emplaren van Dantes Hel, die zich in de Pakistaanse bibliotheken bevonden, zijn door de politie in beslag genomen. i oude zilveren gulden*. Soekarno: Sommigen willen de Nederlanders terug Er zijn Indonesiërs, die de voorkeur geven aan een Nederlandse overheersing, aangezien zij menen, dat een Nederlandse overheersing vooruitgang van de econo mie en aanleg van wegen tengevolge heeft, aldus zeide Soekarno in een rede, die hij te Solo in het Javaans hield. Hij noemde dit een gevolg van de Nederland se poging om het Indonesische volk gees telijk te verzwakken. Voorts zeide hij. dat slecht.; een klein gedeelte ter wereld Nederland inzake Nieuw-Gulnea steunt, namelijk de kapita- buiken. Zij, die het Indonesische volk listen en imperialisten met hun dikke steunen vormen het armoedige volk in lompen gehuld Nieuw-Guinea weer in V.N. Een woordvoerder van het Indonesi sche ministerie van buitenlandse zaken te Djakarta heeft medegedeeld, dat Nieuw-Guinea in bet najaar opnieuw zal worden voorgelegd aan de algemene gadering der Vereqigde Naties. Dit aanleiding van de resolutie der Ban- doengse conferentie, waarin Nederland werd uitgenodigd de onderhandelingen zo spoedig mogelijk te heropenen. Minisier sprak met bendehoofd De Indonesische minister van justitie Djody Gondokoesoemo heeft volgens het Menadose blad Pikiran Rakjat ln de Minahasa een onderhoud van een uur ge had met het hoofd der opstandelingen No Korompis. Hij was vergezeld van de commandant van het 24ste regiment. te Worang. De minister van binnen landse zaken heeft in het parlement ont kend. dat het daerahhoofd van de Mina hasa Ticoaloe ontvoerd zou zijn. Wel was ?n handgranaat gegooid raar het huls de burgemeester. Merkwaardige arrestatie ie Djakarta De militaire politie te Djakarta heeft •olgens Indonesia Raja een Duitse neo fascist gearresteerd, die onder de hoofd officieren der landmacht in Hotel des Indes pamfletten verspreidde, waarin ko lonel Loebls werd belasterd en waarin de officieren aangespoord werden de re gering te steunen. Nederlander veroordeeld De heer C. G. M. Roo6en. Nederlands employé van de Standard Vacuum Pen- dopo Oil Field, is door de rechter te Pa- lembang veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf wegens bezit van valse Indonesische papieren. De hitte in West-Europa In Oslo was water te heet om te zwemmen 5T IS nog steeds warmer dan normaal in West-Europa. Tien tallen mensen die verkoeling zoch ten in het water, hebben gisteren in verschillende landen de dood ge vonden. Het meest tragische geval deed zich in Schotland voor, waar een moeder met haar zes kinderen en een nicht door het water werd ver rast. De 33-jarige mevr. Isobel Mackintosh waadde bij de Echotse plaats Nairn met haar zes kleine kinderen en een 18-jarige Het meisje met de (speelgoed)tijger in haar armen is het Duitse weesje Rita Dullinger. In opdracht van een Duitse poppenfabrikant maakt zij een goodwill-reis door Europa en Amerika en op haar pro gramma staan bezoeken aan vele burgemeesters van grote steden. Maandag was zij op Schiphol en de Amsterdamse weesjes die uitver koren waren om haar te begroeten, kregen allen een teddybeer. Vreemd grote-mensen-spel met kinderen Sigaretten automaten in Haarlem verboden Het kantongerecht in Haarlem oehan- delde gisteren een zaak tegen de sigaren winkelier P. J. S., die een proefproces heeft uitgelokt over de verkoop van siga retten door automaten. Volgens een Haar lemse poli tie-verordening is dit verboden. De ambtenaar van het Openbaar Mini sterie refereerde aan een verbod tot ver koop van rookwaren uit 1932, welke werd gemaakt om te voorkomen dat kinderen te veel zouden roken. Volgens de verdediger staat de winkel sluitingswet de verkoop door middel van automaten wel toe. Lagere organen mo gen geen verordeningen maken welke in 6trijd zijn met de Rijkswetten. Hij was dan ook van oordeel dat de politieveror dening niet verbindend was en dat ont slag van rechtsvervolging diende te vol gen. Uitspraak 25 Juli. 500 Gulden voor '40-45 Folo van burgemeester werd misbruikt Een reclamebureau, dat een foto van de burgemeester van Almelo, mr J. M. Ra- vesloot, zonder diens toestemming had gepubliceerd, heeft vijfhonderd gulden geschonken aan de Stichting 19401945. De eigenaar van het advertentiebureau trof overigens geen schuld. Hij had 's burgemeesters foto voorgelegd gekre gen door een fotobureau, en zonder te weten wie de afgebeelde persoon was, werd het plaatje gebruikt bij een adver tentie voor een dassenfabriek. De Alme lose burgervader verzocht het reclame bureau als persoonlijke genoegdoening vijfhonderd gulden te willen storten op de rekening van de Stichting 1940'45 Europa's eenmaking besproken Te Brussel is een conferentie gehouden van deskundigen der landen van de Kolen- en Staalgemeenschap en Enge land onder voorzitterschap van de heer Spaak over de Europese eenmaking. Vier commissies zijn ingesteld, namelijk voor de gemeenschappelijke markt, beleggin gen en werkkrachten, gewone energie, atoomenergie en verkeer en openbare werken. De Duitse vertegenwoordiger deelde mede. dat Duitsland voorstander is van bovennationale organen. Vier mülioen gulden is reeds bin nengebracht voor de Stichting 1940—1945: het voor dit jaar bestelde doel is echter vijf millioen gulden. De mogelijkheid be staat, dat dit jaar toch nog hel vereiste bedrag zal worden bijeengebracht. Woningzoekenden stichten landelijke bond In Amsterdam en Utrecht zfin afdelin gen opgericht van de Organisatie van Woningzoekendera een vereniging die beoogt de belangen van woningzoeken den door geheel Nederland te behartigen en wegen te zoeken om de woningbouw sneller te doen geschieden. Men wil in alle, daarvoor in aanmer king komende plaatsen en steden afde lingen stichten en. indien daar reeds ver enigingen met vrijwel dezelfde doelstel lingen bestaan, "hun acties ondersteunen. Om tot directe practische resultaten te komen, heeft de O.VW. zich in verbin ding gesteld met bouwkundigen en eige naars van bouwterreinen, met wie be sprekingen zullen worden gevoerd over zowel „natte" als „droge" bouw. zijnde de normale bouwmethode en de bouw m prefab-huizen. De voorlopige secretaresse van de af deling Amsterdam is mevrouw E. Roe- leveld, Pieter v. d. Doesstraat 116, van de afdeling Utreoht de heer H. van Zuylen, Reelaan 20 Den Dolder. Twee ministers van Vluchtelingenpartij bieden hun ontslag aan IS (Van een correspondent) BONN. 11 Juli. De twee ministers uit de West- duitse Vluchtelingenpartij, Kraft (Waterstaat) en Oberlander (Ont heemden) hebben hun portefeuilles ter beschikking gesteld van Bonds kanselier Adenauer. Beiden trokken zich tegelijkertijd te rug uit de Bondsdagfractie der Vluchte lingenpartij en Oberlander trad boven dien af als partijvoorzitter. n en ander is het gevolg van langdurig conflict in de partij: van de 27 parlementaire afgevaardigden volgen ei 14 de nieuwe fractieleiding (die een meer onafhankelijke koers volgt); de 13 ande ren bleven trouw aan Kraft en Ober lander die Adenauer wilden stei Verwacht wordt dat de helft der partij zal overgaan naar de Vrije Democraten (liberalen) en de rest naar de socialisten. Op de Noordzee Schip zonk na aanvaring bemanning gered Het Franse schip Médée (1882 ton) la hedenochtend op ongeveer 12 km ten Oosten van het lichtschip Noordbinder (ten Westen van Vlissingen) gezonken na een aanvaring met het Britse schip Stey- ning. De bemanning van de Médée is door het Britse schip aan boord genomen De Nederlandse sleepboten Scaldis Ebro waren uitgevaren om hulp te v In het wekelijks bij voegsel van het Zuidafri- kaanse blad Die Burger vraagt dr X zich af: Is die huwelik vir 'n vrou be- langriker as 'n beroep? en hij beantwoordt die vraag zelf: Die huwelik is 'n ryk en bevredigende loop baan. hoewel baie men- se dit nie besef nie. Die invloed, gesag en pres tige van die klompie mans wat hoé sake-po- sisies beklee, is betrek- lik klein teenoor die fn- vloed en prestige van die suksesvolle huisvroue in die land. Dit is 'n groter kuns om kinders groot te maak en 'n huis doel treffend te beheer as om in jou beroep te vorder tot sekretaresse van een groot firma, hoof van 'n haarkappersalon, vroue- redaktrise van 'n blad Baie jong meisies dink juis omdat die werk wat vroue kan doen, gewoon- iik ekstra opleiding ver- llkse bedrywighede t>. 'n suksesvolle huisvrc Gelukkig begin men besef dat ders huis hoogs gespesialiseerde werk doen. Oorsee word kursusse vir die huis vrou selfs in tegniese kolleges ens. aangebied. Jong vroue word geleer dat die goeie huisvrou tegelyk onderwyseres, verpleegster, dieetkundi- ge, inkoop-agent, kok, fi- siële i nder" i kin- eis. En al wat 'n huis vrou nodig het, is een huwelikssertifikaat! Selfs die woord „beroep" skep al die indruk dat 'n mens die vervelende hulslike pligte vaarwel kan sê. In werklikheid is die on dervinding wat 'n mens in die betioheid opdoen onbenullip as dit verge- lyk word met die daag- dersielkundige moet wees. Sy leer dat die meeste kinders de helfte van hul opvoeding reeds weg het voordat hulle be gin skoolgaan en dat sy daarvoor verantwoorde- lik is. Van haar moet die kind die taal, gewoontes, maniere, houdings, eer likheid, betroubaarheid en selfbeheer leer wat hom 'n plek in die sa- melewing sal gee. Dit uiteenvallen der Vluchtelingen- party brengt Adenauers tweederden- meerderheid in de Bondsdag in groot ge vaar. De Bondskanselier heeft deze meer derheid nodig voor wijziging van d« grondwet in verband met de herbewa pening. L Salarissen in het nieuwe Duitse leger BONN, 11 Juli. Westduitse parlementaire commissies hebben aanbevolen, dat generaals in het toekomsti ge leger een maandsalaris krij gen van 2490 gulden. Soldaten krijgen ongeveer 185 gulden per maand. Volgens Ass. Press wordt het te Bonn als zeker aangenomen, dat deze aanbevelingen zullen worden aanvaard. Verder wordt voorgesteld (gemiddeld loon): sergeants 300 gulden, luitenants 400 gul den, majoors 650 gulden, ko lonels 1000 gulden en luit.- generaals 2000 gulden. Bij deze salarissen komen dan nog de gebruikelijke toeslagen voor gehuwden etc. Groot exploitatietekort Gaat Avifauna sluiten Het bestuur van de Stichting „Vogel park Avifauna" zou zich samen met het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn tot de Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben gewend, om be sprekingen te voeren over opheffing van het vogelpark in zijn huidige vorm. De laatste tijd werkt Avifauna met een aanzienlijk exploitatietekort. De mogelijkheid bestaat, dat het vogel park als gemeentelijk wandelpark met speeltuin wordt gehandhaafd in aanslui ting op de uitbreiding der vijverparken de gemeente. Tevens zou de villa, welke naast de tuin van Avifauna ligt. worden omgebouwd tot café-restaurant. Met de aanleg van nieuwe sportvelden In de omgeving zou het paviljoen als hal voor de binnensporten kunnen dienen. De scheidende militaire attaché van de Amerikaanse ambassade in Den Haag. lonel James R- Pritchard, is, nu hij ar de Verenigde Staten zal terugkeren, benoemd tot commandeur ln de orde van Oranje Nassau met de zwaarden. De on derscheiding werd hem gisteren uitge reikt tydens een lunch door de chef van de generale staf, generaal B. R. P. F Hasselman. nicht naar een zandbank toen het eb was Tegelijk met de vloed kwam mist opzet ten. waardoor het gezelschap de kust ver moedelijk niet heeft kunnen vinden. De Noren, die al dagenlang door de ihtte worden geplaagd, kunnen nog niet op afkoeling rekenen: de meteorologen voorspellen dat het mooi weer blijft in West-Europa. In CX;lo werd gisteren een temperatuur gemeten van 90 graden, de heetste Julidag in 30 jaar. Het Centraal Theater ln de Noorse hoofdstad gelastte zijn avondvoorstelling af. De temperatuur van het water ln de Oslofjord steeg tot 76 graden. Tal van baders klaagden dat het te heet was om er in te gaan. In Zweden verdronken gisteren 16 Denemarken weet ook wat warmte Is. In Kopenhagen was het gisteren 79 gra den. Bij 't zwemmen ln de Deense hoofd stad verdronken drie mensen. In Parijs was hef aanvankelijk prachtig weer. doch later op de dag brak een he vig onweer los. Op verschillende plaatsen 6loeg de bliksem in. De brandweer kreeg ruim 800 verzoeken om assistentie. Er vie len twee doden, Ook West-Dullsland en Oostenrijk leden gisteren onder de hitte. In Berlijn steeg de temperatuur tot 73 graden bij btwolk- Oceaan nagebootst in Wageningen Morgen wordt in Wageningen dc eerste steen gelegd voor de nieuwe sieeptank van het Nederlands Scheepsbouwkundig Proefstation. Begin 1956 hoopt men met de proeven te kunnen aanvangen. Deze tank wordt de eerste zeegangstank In deze tank, honderd meter lang vier-en-twintig meter breed, kunnen gol ven worden opgewekt ln alle mogelijke richtingen. Hef aan een sleepwagen be vestigde model van het te onderzoeken schip krijgt golven te weerstaan van viei en een halve meter lengte. Door zowel aan de lange als aan d< korte zijde golfopwekkers aan te bren' gen is men er in geslaagd golven op te wekken volgens het ingewikkelde pa troon van de zee. Tot nu toe bestonden slechts sleeptanks. waarin enkelvoudige golven werden opgewekt. Aanbiedingsplicht voor deviezen vervallen De deviezenbekendmakingen in zake de aanbieding van buitenlandse effecten en de aanbieding en eigendomsoverdracht van goud en buitenlandse betaalmidde len zijn blijkens een bericht in de Staats courant van gisteren Ingetrokken. Hiermede is een einde gekomen aan alle op grond van artikel 28 van het de- viezenbesluit 1945 In het leven geroepen aanbiedingsverplichtingen. De vergunning voor het verrichten van beschikkineshandelingen ten aanzien van waarden, die niet meer behoeven te wor den aangeboden, blijft echter gehand- Amerikaanse en Canadese dollars, het zij overgehouden reisdeviezen of verkre gen door werkzaamheden in het buiten land. (deviezenbekendmaking) dienen echter nog te worden aangeboden. Nieuwe Philips fabriek bii Nümeqen Minister Ziilstra heeft vanmiddag ln Nijmegen officieel de nieuwe Philips- fabriek van transistors of half-geleiders geopend. Behalve voor de electrotechni- sche industrie Is de vestiging van deze nieuwe fabriek in Nijmegen een uiterst waardevolle bijdrage voor de verruiming de werkgelegenheid et minder dan zevenhonderd man oersoneel zijn thans in het nieuwe com- werkzaam terwijl de expanslemoge- liikheden zodanig zijn, dat in de toekomst de personeelsbezetting eventueel tot dul- •nd man kan worden uitgebreid. Buiten de Verenigde Staten is dit de grootste fabriek van halfgeleiders. Unieurotocol op 22 Juli in behandeling Het protocol betreffende de ontbinding 'an de Nederlands Indonesische unie ls op de agenda van de Indonesische parie tszitting van 22 Juli gezev Met deze warme dagen zoe ken mens en dier verkoeling. De koeien zoeken het drabbige water van de slootjes op, waar zij uren roerloos blijven staan. De mensen hebben al vele middelen gevonden om in het water verkoeling te zoeken. Waterskiën, een van de jongste takken van sport, wordt thans op de Brasemermeer onderwezen door een Amsterdamse werkstu dent van de Academie van Licha melijke Opvoeding in Amsterdam, Han Schaap. De kleine mensen ten slotte hebben geen behoefte aan zóveel nattigheid. Een gieter met wat water uit de keukenkraan is al voldoende om hen de warmte te doen vergeten. Heerlijk Luit.-generaal Baretta terug. De chef van de luchtmachtstaf, luitenant-gene- raal-waarnemer A. Baretta. is gisteren van zijn bezoek aan de Scandinavische landen op het marinevliegkamp Valken burg teruggekeerd. HET WEER IN EUROPA I'i :1 ffl S fi |j h f» v *5 stockhom IZZ NNO 1 29 0 29 0 Ad am nevel windstil 24 0 i.uxemb zw. bcw. NO 2 25 10 Bordeaux Grenoble nevel zw. bew. windstil WNW 4 24 1« 23 5 25 0 Frankfort Berlijn nevei Z 1 O 1 23 1 28 0 28 0 Wenen mirt windstil 27 0 on bew. ONO 2 windstil 30 0 28 WEERBERICHT Al, Iels minder warm Tot morgenavond ver- wacht De Bilt: ',yj j Aanvankelijk nog enkele onweersbuien en in de na nacht plaatselijk mist Ver anderlijke bewolking m«t vooral morgenochtend zon nige perioden. Zwakke tot matige wind. ln hoofdzaak tussen West en Noord. Over het algemeen iets minder warm. ZON EN MAAN Zon 4 36—20 53 Maan 23&&-1426. 19 Juli nieuwe maan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 1