Hillegoms raad politieke slikte pil een De Kaagse jeugd is een mooie speeltuin rijker geworden Sassenheims raad behandelde kleine zaken Bezoek tot nu toe minder geweest dan vorig jaar Alleen slot van Oranjefeest verregende niet NIEUWE LEIDSCHE COURANT Ook hier O 56 Serie credieten voor een totaal van een half millioen verleend S VAN DE ACHTTIEN agendapunten in Hillegoms raad gaven veel t-1 stof tot praten, o.a. de politieke verklaring van de heer Keyser (P.v.d.A.), verkoop perceel grond in „Meer en Dprp I" aan mej. Van Beelen, het onderhoud van de sportvelden aan de Brouwerlaan en de Leekstraat, vaststelling partiële herziening van het uitbreidingsplan „Meer en Dorp II", het bouwrijp maken van de gronden en de bouw van 44 woningen aan de Mauritslaan. Maar nadat de laatste hamerslag van de voorzitter was verklonken, had de raad dan ook een crediet verleend van ongeveer een half millioen gulden. Om 8 uur werd de vergadering door de burgemeester geopend. Wethouder Van Dam kon wegens ziekte niet aanwezig zijn. De heer Van Lierop (KVP) deelde mede, dat hl] plaatsvervangend wethouder waj tonder vergoeding. De voorzitter verklaarde, dat. wanneer de waarneming langer dan een maand duurt, de plaats vervanger ln aanmerking kon komen voor vergoeding De heer Van Egmond (AR) vroeg of de raadsleden de notulen niet thuis gezonden kon krijgen. De voorzit ter was hier tegen, daar hij meende, dat de papierlawine in de prullemand ver dween, maar door stemming kreeg dit raadslid toch zijn zin. De heer Keyzer (PvdA) kwam met een politieke beschouwing betreffende de pamfletten, die door de KVP zijn ver spreid, de zogenaamde O 58, waarin de socialistische beweging werd aangevallen. Hij haalde aan, dat de gemeente Assen, waar de raad overwegend PvdA is toch crediet is verleend voor het bouwen van een RK kleuterschool, wat in hield, dat de socialistische beweging in het geheel niet tegen het RK onderwijs is. De heer Bakker (KVP) meende, dat dit punt niet aan de orde was. maar daar de voorzitter de heer Keyzer de gelegenheid gaf het zijne te zeggen, wilde hij wel naar voren brengen, dat er in het pamflet geen pertinente onwaarheden stonden. Maar hij verwees het toch naar de algemene be schouwingen van de begroting. De heer Van Lierop (KVP) meende, dat de prijs van de grond, die verkocht zou worden aan mej. Beelen, wel wat aan de hoge kant was. daar het toch een onvoor delig stukje grond van pl.m. 305 m2 be treft. dat de gemeente wel kwijt wil.|^| voorzitter vond de prijs ln het geheel niet te hoog. want het stuk grond was ook al bouwrijp gemaakt, wat de kosten nat lijk opgevoerd had. Het was Juist mooi stuk grond en volgens de voorzitter lag het nog op een prachtig punt ook. In het vervolg zal het gemeentebestuur ten overgaan tot het opmaken van voorlopig koopcontract, indien de meente weer iets verkoopt, daar bleek, dat mej. Van Beelen probeert terug te krab belen. B. en W. waren niet van plan de prijs te herzien. De raming van het bedrag, nodig het bouwen van een nieuwe brug in de Wilhelminalaan. werd met algemene «temmen goedgekeurd: f121.100. en W. hadden voorgesteld er burgemeesterswijk van te maken, waarbij reeds bestaande straten ook deze nil n zouden krijgen. Het voorstel als volgt: 1 Burgemeester Huyserstraat s 2de Amerikadwarsstraat); 2 Burge meester Muyskenstraat; 3 Burgemeestei Wijnaendststraat (thans Treslongdwars straat); 4 Burgemeester Maasgeesteranus- straat; 5 Burgemeester Hoekwaterstraat (thans Treslongstraat); 6 Burgemeester Heemstrapleln. Voor de langs de noordzijde van de Hil- legommerbeek gelegen verlengde Jhi Mockkade zou de naam „Industriekade" kunnen dienen, daar hieraan verschillende bedrijven zijn of zullen worden gevestigd De heer Van Egmond (AR), wilde hier Onderhoud Over het onderwerp onderhoud va sportvelden, werd lang en breed gedis cussieerd. De heer Van Egmond (AR) vroeg, of er ook een contract werd geslo ten met de vereniging betreffende onderhoud van de velden. Volgens de voorzitter, was er wel een contract, i doordat de terreinen nog erg Jong zijn, moet het onderhoud intensiever worden aangepakt. Dit bracht voor de verenigin gen veel kosten met zich mee, daar zij niet veel financiële draagkracht hebben. Daarom meende B. en W. het voorstel te moeten doen een crediet te verlenen het onderhoud van de velden van f6.480 per Jaar, waarbij de verenigingen elk f 500 per Jaar mee betalen. De heer Van Egmond meende, dat de verenigingen hun contract maar moesten nakomen. Indien zij het niet kunnen be kostigen. moeten de leden maar bijsprin gen. Na nog veel discussies werd toch het crediet verleend. De heer Degenaars (PvdA) stelde ln verband met de bebouwing van Meer en Dorp I en II geld uit te trekken vooi een culturele vorming in de vorm var beelden etc. Daar dit in Hillegom prac- «lach niet geschiedt meende hij in Meer en Dorp I en II een mooie kans te zien De voorzitter was het met hem eens en xeide, dat er ln de toekomst wel rekening mee gehouden zal worden. Voor het bouwrijp maken van „Weere- »t«in" werd een crediet verleend f298.000. Straatnamen Een zwart punt op de agenda bleek ook de benaming van de straten, welke gepro- Jecteeerd lijn in het bouwplan „Weere- ateln**. niet aan. Hij was geschrokken van al die burgemeesters en stelde voor daar Hille gom een bollendorp is de naamgeving in die lijn te houden. De heer Beyersbergen (KVP) was hier voor, maar de heer Stok man (KVP) wilde de zaak aanhouden. Bij stemming werd dit gezichtspunt met 7—6 aanvaard, zodat de raad er nogmaals zal spreken. De heer Degenaars (PvdA) stelde vo verband met de bouw van 44 woningen aan de Mauritslaan deze te voorzien v centrale verwarming en dan de huur verhogen met f3.50 per week. De vo- zltter werd in zijn bezwaren hiertegen gesteund door de andere leden. De verplichte winkelsluiting voor slagers in vacantietijd bracht vele tongen los. De heer Degenaars stelde voor in ver band met de meerderheid onder de sla gers, die wel winkelsluiting willen, d< anderen de verplichting op te leggen. De heer Van Egmond wilde niet in de per soonlijke vrijheid van de ondernemers in grijpen. dit moeten de bonden maar doen. De overheid mag de verplichting niet op leggen, want wij leven in een vrij. demo cratisch land. Toch werd met 76 stem men de verplichte winkelsluiting aange- Als laatste punt vroeg de voorzitter aar de raadsleden, of zij accoord gingen mei het verhogen van het maximum aan kas geld van f 250.000 tot f 500.000 in verband met de grote kapitaalsuitgaven. De raad ging er mee accoord. Grote activiteit legt het Kaags jeugdcomité aan de dag om de jeugd vertier te bezorgen. Daarvan legt de gisteren geopende speeltuin wel duidelijk getuigenis af. De Kaag is in menig opzicht een voorbeeld voor de andere dorpen in de gemeente Alkemade. Foto N. van der Horst Burgemeester KoHschoten prees de activiteit van het jeugdcomité „Men hoort zo dikwijls zeggen, dat de hedendaagse jeugd zoveel baldadi ger en ongezeggelijker is dan vroeger. Als dat zo is, zou het slechts toe te schrijven zijn aan het feit, dat de ouders van tegenwoordig de verantwoor delijkheid voor de opvoeding van hun kinderen niet meer kunnen dragen", zo zei burgemeester E. J. M. Kolfschoten van Alkemade gistermiddag tijdens een bijeenkomst in de Jeugdherberg te De Kaag, alvorens de toe gang tot de nabij gelegen speeltuin te openen met het doorknippen van een rood lint De Inwoners van De Kaag blijken deze verantwoordelijkheid echter ten volle te beseffen, aldus de burgemeester. De Kaag kan ten voorbeeld gesteld worden aan andere dorpen in de gemeente Alke made, waar soms een speeltuin wegens gebrek aan medewerking van de zijde der inwoners geliquideerd moest wor- De activiteit van de „goede" ouders heeft er toe geleid, dat de jeugd van De Kaag thans de beschikking heeft over een oord. waar zij naar hartelust vertier kan vinden in haar vrije dagen en uren- Zijn grote waardering voor het Kaagse Jeugdcomité, dat een grote activiteit aan de dag gelegd heeft om de jongeren dit plezier te doen, liet de burgemeester duidelijk blijken. reeds een grote schare kinderen op de verbreking van het lint stonden wachten. Nauwelijks had de schaar haar dfenst gedaan of wippen, schommels draaimolens werden bedolven door de jongste generatie van de Kagenaars. Ook de gelegenheid tot volley- en korfbal werd onmiddellijk benut. Deze nieuwe speeltuin is tot stand ge komen door de offers, die de inwoners De Kaag in de vorm van geld of di- medewerking hebben gebracht. D< gemeente heeft slechts de kosten van d« heining voor haar rekening hoeven Bestorming Na zijn toespraak begaven de burge meester en zijn echtgenote en de heer C. A. van der Kwast, voorzitter van het Kaags Jeugdcomité. benevens de ande re genodigden zich naar de speeltuin. De gisteravond gehouden raadsvergadering viel samen met de verjaar dag van Prins Bemhard, zodat de voorzitter, burgemeester jhr mr R. Sandberg van Boelens, in zijn openingswoord enige aandacht schonk aan deze feestelijkheid. Alvorens tot de afwerking van de agenda over te gaan, sprak de voorzitter een herdenkingsrede uit naar aanleiding van het overlijden van de directeur van de gemeentebedrijven, de heer Hubers. Da burgemeester noemde het heengaan van de heer Hubers een ernstig verlies. Spreker memoreerde hoe de heer Hu bers in 1924 benoemd werd tot admini strateur-boekhouder van de gemeente bedrijven en dat hij sindsdien zijn werk op meer dan voortreffelijke wijze ver richt heeft. Tragisch noemde de voorzit ter het, dat de overledene de ingebruik neming van het nieuwe kantoor, waar voor hij zo geijverd heeft, niet heeft kun nen meemaken. Onze gedachten gaan spe ciaal uit naar de weduwe en haar kin deren, waarvoor dit verlies haast niet te dragen is. Wij mogen wensen, dat onze vriend Hubers thans, na zijn drukke le ven. de ware rust gevonden mag hebben, aldus besloot de burgemeester zijn her denkingsrede. De zeven punten tellende agenda werd hierna binnen een half uur afgewerkt. Zo kreeg de „De Visserechool". afdeling U LO medewerking voor 't aanschaffen vsn leermiddelen voor een bedrag van f 558.85. De termijn voor het ontruimen van onbewoonbaar verklaarde woningen werd weer met een Jaar verlengd, heer D. Meijer kreeg medewerking inzake de verbetering van de woningen Zuilhof- t 5 t'm 16. In deze verbouwing, die wordt geraamd op f 54.000. zal het Rijk f 12.000 bijdragen en de gemeente f 6 Bij de comptablliteltsbesluiten kwamen enige begrotingswijzigingen aan de orde. welke hoofdzakelijk van administratieve aard waren en waartegen geen der raads leden bezwaar had Muzikale rondgang Ter gelegenheid van de verjaardag vat Prins Bern'nard en ten bate van het An jerfonds hield Crescendo gisteravond muzikale rondgang door het dorp. Deze rondgang werd om 9 uur voor het raad huis besloten met het spelen van ont volkslied, dat door de voltallige raad op het bordes werd aangehoord. Burgerlijke stand GEBOREN- Clemens J J. z v J vai Zwet en M C Zwaan; Margaretha J M. d v S v Zeestraten en A M Regte: HAZERSWOUDE De boeren nemen een vlieg.uig te baat Een vliegtuig vloog gistermiddag laag over het dorp en landde even later op het weiland van de landbouwer C. J. Kerkvliet, gelegen in de Hazerswoudse Droogmakerij. Het publiek, dat meende met een legervliegtuig te doen te heb ben. waarvan de motor onklaar geraakt was. stroomde toe. Dit bleek echter in het geheel niet Juist te zijn. De landbouwers in de om geving laten hun te velde staande aard appelen. erwten en bieten namelijk door middel van een vliegtuig bespuiten. Een bedrijf in Melissant heeft zich hiermee belast en het terrein van de heer Kerk vliet is als landingsterrein voor het vlieg tuig gekozen. Vandaar de onverwachte landing van gistermiddag. Afscheid ds Oussoren Ds J Oussoren, die het beroep naar de Geref. Kerk van Beekbergen heeft aangenomen, zal D.V op 18 September van zijn Gemeente afscheid nemen. Benoeming Mej. W Oppelaar heeft een benoeming van de Cfir. school op Marken ontvangen. Rondgang De Harmonie alhier maakte gister avond een rondgang ter gelegenheid van de verjaardag van de Prins met een col lecte voor het Anjerfonds. Burgerlijke stand ONDERTROUWD: Frederik Chr A den Braver. 25 j en Jeannette C Kerkhoven, 22 J. GETROUWD: Johan Jansen. 25 J en Elisabeth Cornelia Fr Scholtes. 20 j; Eeuwe Schuiling, 23 J en Wilhelmina H Brommers, 29 j. OVERLEDEN: Simon Jacobus van Aalst 16 Jaar KOUDEKERK A. D. RUN Veertig jaar getrouwd Op 8 Juli hopen de heer en mevrouw Molema te herdenken dat zij veertig jaar geleden in het huwelijk traden. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren, van wie het oudste reeds Jong is over leden. De beide zoons zijn getrouwd; het echtpaar heeft zeven kleinkinderen. Omstreeks zijn huwelijksdag verwissel de de heer Molema h'et water (zijn vader was schipper) voor bet land en werd hij .:ruidenler, tevens kolenhandelaar. in de Hogewaard. Later beijverde de heer Mo lema zich voor de vorming van een expe ditiebedrijf. In 1946 werd hij tot raadslid voor de Prot.-Chr. fractie gekozen. De raad koos hem ook tot wethouder. Gedurende ne gen en een halve maand was hij loco burgemeester. Voor velen in de gemeente is hij een raadsman. In de Geref. kerk bekleedt de heer Molema ook verschillen de functies. Ook het verenigings- en or ganisatieleven heeft meermalen een be roep op hem gedaan. Collecte Gisteravond maakte Kunst na Arbeid een rondgang door de gemeente met col lecte voor het Anjerfonds. De opbrengst is f 116. Uitstapje Herv. vrouwen De beide Hervormde vrouwenvereni gingen hebben Dinsdag een uitstapje ge maakt. Op weg ac~. Arnhem werd te Rhenen gestopt voor een bezoek aan de begraafplaats op de Grebbeberg. Van Westerbouwing naar Arnhem werd de tocht per boot gemaakt. Aan boord werd een van de dames, wier bruidsdagen juist waren ingegaan (25 jaar getrouwd), een muzikale hulde gebracht. Na een-warme Ityd te hebben genuttigd, werd de terugreis aanvaard. WOUBRUGGE Filmvertoning voor de jeugd In hotel Swama kwamen gistermiddag alle leerlingen van de openbare én bij zondere scholen bijeen. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard werd daar een filmvertoning gegeven. De heer J. H. Boot draaide eerst door hem zelf vervaardigde films over de plaatse lijke feestelijkheden in 1948 en op bevrij dingsdag 1955. Deze vertoning veroor zaakte groot enthousiasme, daar de kin deren zichzelf terugzagen op het witte doek. Na een tractatie volgden films over de reis van Prins Bernhard per Karei Doorman naar West-Indië, Zuid- en Mid- den-Amerika, de reis van het Koninklijk Paar naar de Verenigde Staten en Cana da, en tot slot een kleurenfilm over het leven der Eskimo's. Burgemeester Van Wageningen en echtgenote woonden de middag bij. 's Avonds werd een open luchtconcert gegeven door de Harmonie, naast de Hervormde kerk. Benoemd De heer H. P. Moelker, commies ter secretarie, is per 1 September benoemd tot eerste ambtenaar-ontvanger vai gemeente Jisp (N.B.). ALPHEN AAN DEN RIJN Toen enkele weken geleden in Alphens raad geïnformeerd werd naar de gang van zaken bij Avifauna,, stonden de vraagsteller vermoedelijk in de eerste plaats de financiële aspecten voor ogen. Er kon geen antwoord gegeven worden door de voorzitter; vermoedelijk zal hierover in de Juli vergadering wel meer licht opgaan. LEIMUIDEN De oranjefeesten begonnen gistermor gen onder heel sleöhte weersomstandig heden. Om half elf had de zanghulde van de schooljeugd aan de burgemeester plaats. De voorzitter van het Oranje comité hield een toespraak tot de aanwe zigen en richtte zich meer speciaal tot de burgemeester als vertegenwoordiger van de Koningin. Het deed hem groot genoe- dat het ditmaal gelukt was de Oranjefeesten te laten samenvallen met de verjaardag van Prins Bernhard. De schooljeugd zong daarna onder lei ding van de heer G. J. v. Berkel, enige vaderlandse liederen. De burgemeester dankte de kinderen voor hun mooie zang- hulde en de voorzitter van het comité voor zijn hartelijke woorden. Hij hoopte de voorzitter dat God het Koninklijk Huis nog lang zou sparen. Aan mevrouw Bakhuizen werd door een van de kinde van de heer v. d. Marei een bouquet bloemen aangeboden. Aangezien de regen maar steeds bleef vallen, had de tractatie der schooljeugd niet plaats op het feestterrein r de garage van de firma Berends Raadhuislaan Ook 's middags bleef het weer slecht, i slecht zelfs dat het comité zich genood zaakt zag de kinderspelen af te gelasten tot Donderdag 30 Juni 9 Tegen het einde van de middag knapte het wat op. zodat de wielerwedstrijden konden door gaan. Er waren 30 deelnemers voor de Wie lerronde van Leimuiden. zodat in drie ploegen gereden werd Iedere ploeg moest vijfmaal de ronde rijden. Iedere ronde was 700 meter. De vier win naars uit Iedere ploeg, kampten om d« prijzen: 1 C. Biesheuvel. Leimulderdijk;2 C Verhagen. Zwanenburg; 3. G v V.irssc veld, Aalsmeer; 4. H. Metz, Aalsmeer. De premies werden gewonnen door C. Biesheuvel. G. v. Varsseveld en De Rijk (Leimuiden) Er was veel publiek dat de spannende strijd met veel animo volgde. Serlngenkas Aan de Gebroeders Buskermolen Is ver gunning verleend tot het bouwen var grote serlngenkas aan het Noord- Raadsvergadering De raad van Leimuiden komt Dinsdag 5 Juli om 8 uur in openbare vergadering bijeen. Opbrengst collecte De collecte voor h'et Rode Kruis heeft ruim f 133 opgebraoht. Winkel groter De heer A. Kroon, kruidenier, gaat zijn winkel in de Dorpsstraat door een bouwing belangrijk uitbreiden. TER AAR Collecte Prins Bernhardfonds Omstreeks de verjaardag van Prins Bernhard worden de collectes gehouden voor de z.g. Anjerfondsen. Aangezien de opbrengsten der collectes mede worden bestemd voor steun en instandhouding van culturele verenigingen, zal de collec te in Ter Aar dit jaar worden verzorgd door „Arti". Vrijdagavond zal aan leder huis een lid RUNSATERWOUDE Opbrengst collecte De collec:e voor het Rode Kruis heeft uim f 60 opgebracht. Intussen kunnen wij alvast iets ver tellen over het bezoek tot heden. Dit is minder geweest dan vórig jaar, toen men enige tyd het attractieve waterorgel in het park had opgesteld. Het is zelfs van grote invloed geweest op het aantal Al- phense abonnementen, zoals bekend te gen gereduceerde prijzen. Toen ieder dit orgel wilde gaan zien, was de goedkoop ste weg, gelijk een jaarkaart te nemen. In plaats van een gulden was men slechts twee kwartjes kwijt. geen „trekpleister" was, is het aantal afgenomen plaatselijke gezins- kaarten maar gering geweest. Het is nu eenmaal een kenmerk van de Alphena- I. da» men maar weinig waardering weet op te brengen voor het eigen bezat Mede daardoor hebben zoveel instelin gen. verenigingen e a. maar een pover bestaan, ook ai kunnen ze wel wed ijveren met gelijksoortige in andere ge meenten. Maar herhaalde malen hoorden de laatste weken, dat het toch wel spijtig is, dat men geen Avifauna-kaart genomen had. al was het alleen maar voor het speeeltuinbezoek door de kin- .Vat het bezoek van elders betreft, dat n „individuëlen" ls wat minder dan vorig jaar. Er zijn wel veel buitenlan ders geweest, maar het ontbreken van „dure orkesten" remt toch ook het be zoek weer van hen, die in de avonduren nog een „uitje" willen hebben. Daar tegenover staat, dat het bezoek van kin deren (scholen en oudere jeugdgroepen) toe groter ls dan vorig jaar. In de uitgaansdagjes wordt steeds meer een bezoek aan Avifauna opgenomen, zoals blijkt. Dit schept verplachtingen. In dit ver band mogen we er op wijzen, dat bij verscheidene vogelverblijven de naam bordjes ontbreken of verkeerde hangen Het moet toch niet voorkomen, dat de kanovijver (waarin ook gezwommen wordt) practisch niet te bevaren is voor de Jeugd, wegens de waterplanten (het z.g. flap). De grote vacantiemaanden moeten nog komen. Men kan ln ver schillende dingen op korte termijn nog verbetering brengen. Dat voorkomt ge rechtvaardigde critiek. Excursie Historische Vereniging De Historische Vereniging voor Alphen an den Rijn en omstreken en de Ned. Genealogische Vereniging afdeling Leiden de Rijnstreek organiseren gezamenlijk >r de leden op Zaterdag 16 Juli een :ursle naar het bezienswaardige echt- Hollandse stadje Schoonhoven. Als be zienswaardigheden biedt deze mooie stad i. het stadhuis, dat uit de 15de eeuw dateert, de Bartholomeuskerk (Hervormd) uit de 14de eeuw, het Waaggebouw uit de 17de eeuw, de Veerpoort, eveneens een 17de eeuws bouwwerk en het bekende Edelambachtshuis. Het vertrek is bepaald op 2 uur van het station N-S. Alphen. De deelnemers uit Leiden vertrekken met de trein van 13.36 uit Leiden, zodat men elkaar te Al- i zal aantreffen nabij het station, van- r men met autobussen de tocht zal maken. Een beroep wordt gec autobezitters om de open plaatsen, indien de autobus niet toereikend zal blijken zijn, ter beschikking te stellen van overige deelnemers. Teneinde een goede organisatie mogelijk te maken, zal goed doen, van zijn voornemen on gaan ook nlet-leden zijn van harte welkom vóór of uiterlijk op Zaterdag 9 Juli kennis te geven aan de heer P. Breeveld, Van Boetselaerstraat 31, of de heer J. W. van Zwleten, Nleuwstraat 14. beiden te Alphen Paard maakte brokken Omstreeks kwart voor elf Woensdag morgen werd Aarlanderveen opgeschrikt door een op hol geslagen paard, dat voort- rende over het Noordeinde ln de richting het dorp. eerst met twee wagens ach- zich, later met een, eerst met een later geheel op zijn eentje. Het was een paard, dat twee ongeladen wagens achter zich trok. De tweede gen was met touwen aan de eerste gekop peld. Op de eerste wagen zat als voer man-bestuurder de 25-jarige J. G. Bun- nik van Aarlanderveen. Door een onbekende oorzaak schrok het paard en zette het op een draf. Weldra verloor het de tweede wagen, toen de touwen door de schrok braken. Deze gen draaide van de weg af en kantelde in een langs de weg lopende sloot, werden geen ongelukken veroorzaakt. Erger was het met de voerman, van de bok viel en aanvankelijk bleef hangen op de dissel en vervolgens op di weg terecht kwam en het linker wiel van de wagen over zijn lichaam kreeg. Dit gebeurde ter hoogte van de garage de heer Van Egmond. De voerman een hersenschudding op. Inwendige wondingen en schaafwonden. Dokter W v. d. Wind van Aarlanderveen verleende de eerste hulp en liet de Jongeman per •uto naar zijn woning overbrengen. Ondertussen holde het paard door, pas seerde rakeling met de nog steeds achter hem rollende wagen een personenauto botste daarna op een stilstaande perso nenauto, die van de heer J. Schaap uit Utrecht. De auto werd beschadigd. Nog was dit voor het paard niet voldoende uit eigen beweging tot staan te komen. Het was de heer Scholier van Aarlanderveen die er tenslotte in slaagde, het dier tol stilstand te dwingen, even voor de dorps kern was bereikt. Mars van Crescendo Gisteravond heeft de muziekvereniging .Crescendo" met het tamboercorps nars door een deel der gemeente gemaakt, waarbij gelijk een verkoop van rebus- kaarten plaats had voor het Prins Bernihard-fonds. Dameskrans „Zonnegloren" De leden van de dameskrans „Zonne gloren" hebben gisteren hun jaarlijkse uitstapje gemaakt. Na een korte biji komst in het Verenigingsgebouw vertrok bussen naar Zeist, waar de-Sola- fabrieken bezichtigd werden en elk der dames een keurig uitgevoerd lepeltje als aandenken ten geschenke kreeg. In Bus- werd het militaire tehuis bezocht, en mooie rondrit over de Veluwe dineerde het gezelschap in Amersfoort. "Ondanks het minder gunstige weer was ng gedurende de gehele dag uitstekend- KATW11K P. C. Zwaan promoveerde De heer P. C. Zwaan, geboren te Kat wijk, is gistermiddag aan de Leidse uni versiteit gepromoveerd tot doctor ln de natuurkunde op het proefschrift „On the determination of pyroxenes by powder diagrams". Promotor prof, dr E. Niggli, paranimfen warer n J. Kanis en A. de Jong. Na afloop de promotie werd in het academie gebouw gelegenheid tot gelukwensen ge boden en 's avonds was dat het geval in Het Gulden Vlies. KATWIJK AAN ZEE Hoor en laar water Vrijdag 1 Juli: hoog water 0.26 en uur, laéig water 8.18 i LISSE O.K.K. 25 jaar Het is 25 jamr geleden, dat het fanfare corps O.K.K. aan de Llsserd(]k werd op gericht. Vanzelfsprekend gaat dit feit niet .'oorbij, want het corps heeft plaatsje in veler hart aan „de dQk". O.K.K. is echt van Llsserbroek, de dorps gemeenschap van de grote gemeent* Haarlemmermeer, waar men zich allen grote familie voelt. De gemeen schapszin is hier nooit een vraag geweest. De oprichters van O.K.K. waren de he- ?n P. van Oosten, A. de Koning en G Been. Vele jaren heeft de heer A. de Bruin de vereniging als voorzitter diende De eerste dirigent was de heer A. wen. Later werd de heer P. Wit het, die nu met de zilveren vereniging het feit mag herdenken, dat hij 20 jaar dirigent is. Zeer veel heeft het corps hem te danken. Men heeft ook op de fi nanciële steun van de Lisserbroekers kurinen rekenen; toen 25 jaar geleden de eerste rondgang werd gemaakt, werd de kapitale som vtan ruim f 800 opgehaald. alleen te wensen, dat de jongeren bij de ontwikkeling van het corps verstek laten gaan. Men wordt im ïns te oud om te blazen. Het bestuur iaakt zich daar wel zorgen over. Een andere wens van O.K.K. is om hel zaaltje waarin men wekelijks moet repe teren, op te knappen. Zaterdag is er een receptie ln de zaal an café Van Dijk. De beide corpsen Lisse hebben een concert aangeboden, 4 Juli Caaite Tuba en 8 Juli Ttou n Blijcken. Het jubilerende corps zelf ch op 6 Juli doen horen. Met de vereniging zullen de heren H. Zeinstra, A. Enthoven en P. van der Lans hun zilveren jubileum vieren als Md O.K.K. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer B. Moole- aar slaagde aan de Technische Hoge school te Delft voor het propaedeutnsoh examen P L NOORDWUK Autobus in de berm Op de Zwarteweg zakte gisterochtend kwart over acht een autobus var N.Z.H., die moest uitwijken voor ee genligger. in de zachte berm van de weg. Onder de passagiers, die ongedeerd ble ven, ontstond nogal consternatie. Het verkeer was geruime tijd gestremd, Pas om drie uur hadden twee takelwagens het gevaarte weer op de weg. Jaarvergadering Vogellnst Voor de eerste maal hield de vereni ging van vogelliefhebbers „Vogellust" haar jaarvergadering. De leiding berust te bij de heer J. Hoek. De secretaris, de heer C. Zwirs, memoreerde in zijn ver slag. dat de vereniging verleden jaar met elf leden startte, maar dat het er nu al 33 zijn. Op het programma voor het ko mende seizoen staat een grote tentoon stelling. De aftredende bestuursleden, de heren J Hoek. C. Zwirs, J. Paardekoper, J. Wassing en A. Grotenhuis, werden herkozen. Een verloting en een geani meerde rondvraag vormden het sluitstuk der vergadering. Scholen wisselden uit De vijfde en zesde klas van de open bare lagere school zijn een week te gast geweest bij de ouders van dezelfde klas- Een fraaie overzichtsfoto de Katwijkse boulevard, met name het centrum er van. Links ziet men de kern van het hotelplan: restaurant Marino, restaurant Nieuw-Brittenburg en pension Noordzee. Op de achtergrond de toren van de Oude Kerk. Foto D. Kruyt Visserijgolfjes Nieuwe Kalwijlkse trawler Op scheepswerf De Dageraad v/h Wed Boot te Woubrugge wordt Donderdag 7 Juli om 4 uur de voor rekening v rederij M. Parleviiet Jr te Katwijk ge bouwde trawler KW 135 te water gelaten. Trio voor de middenweek Aan de Woensdagmarkt van IJmuiden verschenen gisteren drie trawlers: de Her van 16 Juni had 150 kisten schelvu, 100 kabeljauw en gul, 200 kool, 20 wijting, 460 haring, 20 makreel, 80 varia e kleine kisten haring, met 300 stuks stljvr kabeljauwen. Dan was de Dirkje er van dezelfde da tum met 30 kisten schelvis, 20 kool, 45 gul wijting, 460 makreel, 75 makreel ge stript en 70 kleine makrelen, terwijl de an 21 Juni met 30 kisten schelvis, 20 kool, 50 kabeljauw en gul, 30 haring en 60 kleine kistjes haring verscheen. De KW 91 voerde voor deze middenweekse markt 80 lusten schelvis, 120 makreel en 25 i, terwijl de kleine vaart 7000 kiloj tongen en 300 kisten schol aanbracht. 8tevlge tong-koers De tongen zijn dit jaar niet var voetstuk te halen: gisteren werd er de grote tong, die evenals de rest det fijnvis voor de export was bestemd, 2,55 tot 2.65 gegeven. De grootmiddel ging weg voor 2,25 a 2,30, terwijl de klein- middel van de 2,15 tot de 2.20 haalde. nen maakten 2,20 tot 2,15 en d«[ tweetjes haalden een 1,80 1,85. Naar de Belg Voor België gingen de regels stijve ka- eljauwen van de hand tegen 130 tot 92 en de kisten kabeljauw haalden 125 tot 130. Kisten kleine kabeljauw maakten een 82 k f 106 en ook schol I werd voor ex port verkocht tegen 45 a 50. Een goede kist grote heek van de Herman maakte 264. Zwarte kool bleef hier De zwarte kolen bleven binnen de gren- ;n tegen 62 4 75 en voor de grote gullen werd een 29 37 gegeven, ter wijl de middelgul voor 22 tot 30 ver handeld werd. Torren maakten 16 tol 25 en voor grote schelvis betaalde d* handel een 30 S 25 de kist, terwijl d« grootmiddel tegen 38 is verkocht. Dt pennen zweefden tussen de 25 en de 3! de kist en voor braadjes werd 25 tot 31 gegeven. Braadschelvis tenslotte is mei 25 tot 33 gehonoreerd en wijting maakte 20 tot zelfs 30. zodat de scho! II ook niet achter kon blijven en zich 27 k f 33 liet betalen, terwijl de drietje 15 tot 23 golden. Kleine niet best De haring maakte gisteren tussen d« 17 en de 10 en voor de kleine kistjti werd 6,50 tot 7 gegeven, terwijl dt makreel 17 a 12 gold. Klein© makree! is echter weer goeddeels opgehouden. In c i uit Binnengekomen: KW 59, 10, 173, 91, 107. Vertrokken: KW 64, 101, 95, 141, 176, 9, 173, 135, 7. NOORDWÏÏKERHOUT Guldemondbrug gevaar voor verkeer Niet ten onrechte zijn er reed* vragen gesteld aan het college van B. en W. over de toestondi waarin de Guldemondbrug te Noordwijkerhout verkeert. Gis teren was het weer raak. Een vrachtauto moest uitwijken voor een uit de richting Haarlem ko mende personenauto, waarvan de chauffeur geen voorrang gaf. Het droevig resultaat toont deze foto. Persoonlijke ongelukken bleven ditmaal uit. Foto N. van der Horst sen van de o.l. school te Eerbeek, terwij! die leerlingen een week in Noordwijk hebben doorgebracht. Beide groepen heb ben uitbundig genoten. Geslaagd In Den Haag heeft mej. J. Witteman met goed gevolg examen als onderw(jze- i res afgelegd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1955 | | pagina 4